hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Zbor v 1 storočí.....doba temna/2 až 19 storočie/,...zbor dnes v čase konca!

príspevkov
1
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 15.1.2018 18:35 Shagara
posledná zmena 15.1.2018 18:35
1
15.01.2018, 18:35
Existencia kresťanského zboru počas rokov 0. až r,.2018!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
odkaz tu vidno,čo som tvrdil o
kresťanskom zbore,......a ako je to s tým "zborom" a mojimi tvrdeniami??? A o tom,ako tu bolo po odpadnutí,...a že až v čase konca bude vidno opäť pravý kresťanský zbor,..... a bude vidno......."Spravodlivého od nespravodlivého,...od toho kto slúži Bohu a kto nie"! Mal.3:18.....a túto tému som písal ešte vlani v apríli!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tiež v téme : "Doba temna" sa o tom bavíme tiež:....Citujem  svoju otázku ktorú som položil v úvodnom príspevku a potom sa rozoberala aj v dalších témach:...."A boli v biblickej histórií obdobia,keď pravda bola poznateľná/konce časov/,....a keď nebola úplne poznateľná?/doba temna/?"........odkaz

Ty v v 370 príspevku sa pýtaš?...."ako sa volal ten zbor medzi 2 a 19 storočím? ".....a ja ti v 375 odpovedám:....." Boh tu naozaj nikoho nemal ,ako "svätý zbor",....ale iba jednotlivcov,malé skupinky!" A ty si reagoval na môj 375 príspevok:......" tak sa dá usúdiť,že Boh tu naozaj nikoho nemal ,ako "svätý zbor",....ale iba jednotlivcov,malé
skupinky!/moja citácia/,......To tvrdím aj ja.".....a ty si s tým súhlasil.

Samozrejme ,ale v tom príspevku si reagoval na moje slová:....""nikdy nespochybňuj že Boh má svoj zbor!".....a píšeš,že tu si protirečím!
Ale vôbec si si nevšimol ,na čo si vlastne reagoval,......lebo ja som v svojej 369 písal o kresťanskom zbore "dnes "/v čase konca/.....a tam som napísal:....."ľudia potrebujú Boží zbor, ktorý je tu dnes na zemi! Nemusíš veriť ,že je to zbor JS,......ale nikdy nespochybňuj že Boh má svoj zbor",....... za ktorým vidím spoločenstvo JS/.  A tak je úplne zrejme, že ja som nehovoril o čase ,ako to potvrdzuješ aj ty slovami:....."ako sa volal ten zbor medzi 2 a 19 storočím? ".  A ako vieš, JS svoj zbor založili až v 20 storočí,pretože až vtedy bol "súd Božieho domu" a Boh si vybral "ostatok JS"/bádateľov Biblie". Na našej stránke sa o tom píše viac! .......odkaz
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
 Všetko to nedorozumenie  je len preto  ,že nečítaš poriadne moje príspevky/len povrchne,lebo ti nejde o pravdu/,.....a  potom tvrdíš na základe toho,nepravdy!
Vždy som teda tvrdil,že ....1,Boh mal svoj zbor v 1 storočí/prvotní kresťania/
2, "Odpadnutie od pravdy",....a Boh tu nemal jasnú Božiu organizáciu, a čistú/podobenstvo o burine a pšenici/,ale len jednotlivcov,poprípade malé skupinky! Teda,v čase od 2 storočia do 19 storočia!
3, Ale v "čase konca" si opäť vyvolil a očistil svoj ľud, a tak opäť  tu má svoj očistený a organizovaný zbor.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Toto som vždy tvrdil a písal,......aj pred dvadsiatymi rokmi, aj pred
rokom a aj dnes! A je to aj na našich stránkach. A ja nepíšem svoje názory,ale názory ,pohľady Písma,a tak je tomu aj na menovaných stránkach.
Určite by som toho,čo som napísal našiel viac vo svojich príspevkoch,ale nemienim tým utrácať drahocenný čas!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Si to teda ty,kto prekrúcaš moje slová, a sám v tom nemáš jasno a meníš svoje názory,.....a tvrdenia Písma!

O „čase konca“, v ktorom žijeme, prorok Daniel napísal:.......„Mnohí sa budú potulovať a pravé poznanie sa rozhojní.“ (Dan. 12:4) V súlade so súčasnými faktami je zjavné, že obrazné vyjadrenie preložené z hebrejčiny ako „potulovať sa“ znamená dôkladne skúmať. /Bádatelia Biblie/
Toto „potulovanie sa“ malo viesť k úžasným výsledkom. Tí, ktorí budú dôkladne študovať Písmo, mali byť požehnaní pravým, čiže presným poznaním Božieho Slova. Okrem toho sa v spomínanom proroctve píše, že „pravé poznanie sa rozhojní“, teda bude ľahko dostupné a tých, ktorí ho získajú, bude mnoho. Za predpokladu ,že chcú naozaj spoznať pravdu/a nie si štekliť uši bájkami/, a že sú dostatočne pokorní!
Vzdelávacia činnosť JS je tak rozsiahla a pozoruhodná, že nemá obdobu v dejinách ľudstva! To je ten jeden z najväčších ,poznávacích znakov toho,....kto dnes koná Božiu vôľu? Mat.24:14
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 92 624 B vygenerované za : 0.112 s unikátne zobrazenia tém : 52 276 unikátne zobrazenia blogov : 1 054 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz 1. Spoznaj, na čom si. 2. Nastav si ciele. 3. Sleduj, kam odchádzajú tvoje peniaze. 4. Míňaj menej na neužitočné veci. 5. Splácaj svoje dlhy čím skôr. 6. Spor si na ťažšie časy. 7. Vytvo...

citát dňa :

Vždy je lepšie hovoriť s rozumným človekom o niečom hlúpom, ako s hlupákom o niečom rozumnom.