Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Otázky pre svedkov Jehovových (15)…

332
reakcií
751
prečítaní
Tému 9. júna 2020, 01:13 založil pozorovateľ.

podobné témy:1.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 01:13 avatar
Otázka č. 15:

Apoštol Peter uisťoval kresťanov, že apoštolovia ich nezaviedli umelo vymyslenými falošnými príbehmi o Kristovej moci a prítomnosti (parousie - 2. Petra 1:16). Apoštolská autorita bola založená na skutočnosti, že on, spolu s Jakubom a Jánom, boli očitými svedkami Kristovej veľkoleposti zobrazenej v Premenení na vrchu!

Jehovovi svedkovia si uvedomujú, že Premenenie bolo predchodcom Parousie Ježiša Krista v jeho druhom príchode. Ale keďže Peter, Jakub a Ján boli osobne svedkami viditeľnej parousie-prítomnosti Krista, aký biblický základ existuje pre neviditeľnú parousiu-prítomnosť? Je možné, že vyvolení budú v budúcnosti očití svedkovia viditeľnej parousie-prítomnosti Krista v jeho moci a sláve? Ako si môžu byť dnes svedkovia Jehovovi istí, že im nebol povedaný „umelo vymyslený falošný príbeh“ o neviditeľnej parousii-prítomnosti Krista v roku 1914?


88.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 14:24 avatar
1, ..... opäť, duchovná slepota! V celom Písme, kde sa pojednáva o Kristovej prítomnosti /"druhom príchode"/ zjavení na konci časov sa uvádzajú myšlienky, texty ktoré poukazujú na fakt: ...."že daný príchod a zrod Božieho kráľovstva /v nebi/", bude NEVIDITEĽNÝ !!! Aký význam by potom mali rôzne Ježišove znázornenia a varovania, aby sme boli bdelí, ....ostražitý, ....pozorne skúmali dané časy, ....znamenia, ..... a aj samotná. biblická chronológia?
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Prečo "ľudia nič nezbadajú" keď príde Kristus? A budú prekvapení? Na túto tému som práve písal aj dva blogy: milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - a nič nezbadali!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Najväčšie znamenie v dejinách sveta.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Napríklad, jedna správa hovorí, že "Kristus má podmaňovať uprostred svojich nepriateľov". Žalm 110,1-2.
A to robí od dosadenia na trón v roku 1914 a vyberá prostredníctvom celosvetového hlásania dobrej správy tých, čo prežijú veľké súženie a budú jeho ľudom pod jeho vládou v novom svete.
Alebo to bude Ježiš robiť pri svojom viditeľnom príchode? Ak neveríš, ....tak povedz aká bola paralela /predobrazný model/ v 1 storočí? Taký, že sa najprv hlásalo posolstvo a až v roku 70 n.l. bol zničený Jeruzalem, židovský systém vecí!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Biblia zásadne rozlišuje "prítomnosť" /parousiu/ a "príchod"/erchomai/ ...... a na to je veľa príkladov v Písme. Napríklad "parousia", prítomnosť Boha vo svätostánku. Videl niekto v ňom Boha doslovne, ....alebo len videl istý prejav jeho prítomnosti?! A takých príkladov je veľa
Aj keď sa jeho učeníci pýtali na jeho návrat /prítomnosť a príchod pri zničení/, tak povedal: ... "Zoberte si poučenie z figovníka: Keď zmäknú jeho vetvičky a vypučia na nich listy, viete, že je blízko leto. 33 Podobne keď to všetko uvidíte, vedzte, že Syn človeka je blízko, pri dverách" Mat.24 kap.
Teda, poukázal na isté znaky, znamenia svojej prítomnosti a potom následného zničenia zlých v amagedone.
Alebo inak , ..... Keď Ježiš opisoval znamenie svojej prítomnosti, neurobil to preto, aby poukázal na niečo, čo ľudia budú môcť vidieť,/ako tvrdíš ty/ ale preto, aby im pomohol rozpoznať niečo, čo sa malo udiať v nebi. Preto povedal: „Božie kráľovstvo neprichádza tak, aby sa dalo spozorovať.“ ?(Lukáš 17:20)
Keby ježiš prišiel viditeľne ako kráľ, tak potom jeho slová o znameniach a aj to čo som citoval/a mnoho iného/ strácajú zmysel! Načo by bolo znamenie poukazujúce na niečo, čo je na prvý pohľad jasné? Vysvetli nám to?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozrejme, v Biblii čítame: ..... „Hľa, prichádza s oblakmi a uvidí ho každé oko.“ ?(Zjavenie 1:7) Ľudia neuvidia Ježiša doslovnými očami. Ježiš je od svojho vystúpenia do neba duchovnou osobou a píše sa o ňom ako o tom, „ktorý prebýva v neprístupnom svetle, ktorého nikto z ľudí nevidel, ani nemôže vidieť“. — 1. Timotejovi 6:16
Proste z udalostí na zemi ľudia rozoznajú, že je neviditeľne prítomný. Aj v Jánovi 9:41 sa hovorí o zraku, ktorý nie je doslovný.
Biblia aj spomína - "oči nášho srdca" a podobne.
Je toho veľmi veľa na túto tému, ale ako som už písal, tebe to aj tak nepomôže! A dúfam že aj vieš prečo?
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Ale skús popremýšľať nad týmito slovami a vysvetli ich:
Ježiš svojim apoštolom: ..... „Ešte chvíľku a svet ma viac neuvidí“. (Ján 14:19)
Výrazom ..... „svet“ sa mieni ľudstvo. Ježiš tu teda jasne povedal, že ho ľudia na zemi po jeho vystúpení do neba už nikdy neuvidia.
Ak by ti to nestačilo aj apoštol Pavol napísal: ...... „Aj keď sme poznali Krista podľa tela, teraz ho určite tak viac nepoznáme.“ — 2. Korinťanom 5:16.

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Praví kresťania chodia VIEROU a nie VIDENÍM !!! ?(2. Kor. 5:6, 7)   

                                


332.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2020, 10:11 avatar
Už sa píše: parúzia. Kedy sa to aj salviši naučia?


2.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 6. 2020, 04:25 avatar
Parúzia je spisovné slovo. slovnik.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Samozrejme, veď jehovisti sú načisto pomýlení, tárajú nezmysly, a tak to dopadlo i s ich vymysleným príbehom na rok 1914. Neustále budú ľudí klamať, a posúvať časové obdobie na neskôr. Už zabudli na ďalšie hlúpe reči o konci sveta? Ľudia so zdravým rozumom však vedia, akí sú jehovisti klamári a podvodníci!!!


3.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 06:00 avatar
Strážna veža pomáha pri zverejňovaní elementárnej pravdy Božieho slova široko ďaleko, vo viacerých cudzích jazykoch ako ktorákoľvek iná spoločnosť orientovaná na Bibliu. Od septembra 2018 bol preklad nového sveta uverejnený v 175 jazykoch a publikácie Strážnej veže v takmer 1 000 jazykoch a dialektoch. Milióny ľudí následne spoznali základnú pravdu o skutočnom vzťahu medzi otcom a synom a medzi Jehovom a Ježišom, o Božom cieli pre Zem, o dôvode zla, o skutočnom význame života a o tom, čo má priniesť budúcnosť.

Je iróniou, že spoločnosť Strážnej Veža je tiež zdrojom toho, čo apoštol Pavol označoval ako ”operácia klamu“ (2. Tesaloničanom 2:11). Klam sa týka druhého príchodu Ježiša Krista, ktorý sa údajne uskutočnil už v roku 1914. Moja snaha sa zameriava na rozptýlenie klamov a posunutie očakávania pre začiatok parousie a uzavretie systému do bodu v najbližšej budúcnosti. Áno, to znamená vojnu, hladomor a mor v globálnom meradle - ďaleko presahujúci rozsah katastrof, ktoré nasledovali po roku 1914. Podrobnosti nájdete v knihe  jehovajekrálom.com


4.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 06:01 avatar
jehovajekralom.com


5.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 06:04 avatar
no a pravdaže parousia je teraz parúzia...ďakujem pekne!


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 06:20 avatar
bude NOVE NEBO A NOVA ZEM....Tato zem s rachotom pominie......vsetko viditelne pominie....to je pravda..ak je napísane, že mierní zdedia zem, tak je to nova zem....Vsetko mate prekrutene jehovisti...ja netvrdim, že ste spatní ludia, ale ste podlahli satanskemu uceniu, ktore rafinovane prekrutilo evanjeliu....Nejaký Russel, ved to bol myslím slobodomurár....tfuj tajbl


7.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 06:39 avatar
2Kor 4,18

keďže nehľadíme na viditeľné, ale na neviditeľné; lebo viditeľné je dočasné, neviditeľné však večné.


8.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 06:41 avatar
2Pt 3,10

Pánov deň príde ako zlodej. Vtedy sa nebesia s rachotom pominú, živly sa rozplynú v ohni a zem i jej diela budú súdené.


9.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 06:43 avatar
11 Keď sa toto všetko má rozplynúť, akí musíte byť svätí a nábožní vo svojom správaní vy, 12 čo túžobne očakávate príchod Božieho dňa, keď sa nebesia rozplynú v ohni a živly roztopia v páľave?! 13 Podľa jeho prisľúbenia očakávame nové nebo a novú zem, v ktorých prebýva spravodlivosť. 14 Preto, milovaní, keďže očakávate takéto veci, usilujte sa, aby vás Pán našiel v pokoji, nepoškvrnených a bezúhonných. 15 A zhovievavosť nášho Pána pokladajte za spásu, ako vám napísal aj náš milovaný brat Pavol podľa múdrosti, ktorá mu bola daná. 16 Tak hovorí o týchto veciach aj vo všetkých svojich listoch. V nich sú isté veci ťažko pochopiteľné, takže ich, ako aj ostatné Písma, neučení a neutvrdení ľudia prekrúcajú na vlastnú záhubu. 17 Vy teda, milovaní, keď to už vopred viete, chráňte sa, aby ste sa nedali zviesť bludom nemravníkov a nepadli zo svojho pevného postavenia, 18 ale vzrastajte v milosti a poznávaní nášho Pána a Spasiteľa Ježiša Krista. Jemu sláva i teraz, až do dňa večnosti. Amen.


10.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 06:47 avatar
tato zem, nie je naším domovom.....


11.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:00 avatar
Ježiš povedal, nebo a zem sa pominie, ale moje slovo sa nepominie!!!!!!!
SSV Hebr 13,14

Lebo tu nemáme trvalé mesto, ale hľadáme budúce.


12.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:07 avatar
1 Kor 15,19
Ak len v tomto živote máme nádej v Kristovi, sme najúbohejší zo všetkých ľudí.


13.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:11 avatar
preco vlastne prehliadate tieto zakladne elementárne pravdy?....    


14.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 07:14 avatar
Môj názor: Lebo sú schopní nájsť a sem uverejniť 10 iných veršov z biblie, ktoré podporujú ich stanovisko.


15.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:20 avatar
lenze ich verše musia zakonite popierat verse ktore som dal...z nich jasne vyplýva, že je duchovný neviditelný svet a fyzický viditelný.....to je proste zaklad, a ked si to neuvedomia ludia budu tapať.....
Jednoducho tieto pravdy nemožeme obisť a krkolomne ich popierať inými versami.....Biblia si neprotirečí.....ak niecomu nerozumieme prosme Ducha sveteho o vysvetlenie......


16.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 07:24 avatar
To je síce pravda, ale oni ti povedia, že je to nejaké obrazné vyjadrenie alebo tak nejako.

A to, že si Biblia neprotirečí, nie je možné zistiť priamo z biblie. Na to treba ešte vyššie stanovisko, aby to bolo úplne jasné. Lebo vychádzajúc iba z Biblie, tak si verše protirečia.


17.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:33 avatar
no ved prave....co im nepasuje je obrazne.....ale to potom možu zahodiť Bibliu....ved ked Ježiš povie, že tato zem pominie ale jeho slovo ostava navaky, tak ako to chceš obísť?.....a to že zem pominie vyplýva z mnoho iných versov.....dokonca celkom detailne čo sa bude diať.....
a to hlavne......oni stavaju buducnost na tejto zemi....ale su verse, ktore jasne poukazuju ze tato zen nie je nasim domovom.....
Oni sa proste hraju so slovami , co je obrazne to je obrazne, lebo im to takto vyhovuje....
to vsetko zovseobecnuješ a v podstate ti to je jedno.....ale s Bozim slovom sa nemožeme hrat a mudrovat nad nou.....
Je jasne napísane....litera zabija ale Duch oživuje.....


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:46 avatar
aj v matematike trebars musime dodrziavat a prijat zakladne elementarne pravdy....proste to nemozeme obísť....lebo sa časom dostaneme do peknej slamastiky......Ty pokial viem, tak neberieš Bibliu doslovne a tak v tom nevidíš problem....je ti uplne jedno, že si to ludia vykresluju po svojom....Skutocný krestan, berie Bibliu doslovne....lebo ina cesta není....ak chce dojst k spravnemu vysledku....(aj matematik, ktorý si osvoji zakladne elementarne pravdy, ma sancu dospiet k spravnym vysledkom......


19.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 07:51 avatar
Rozdiel medzi nimi a druhými je napríklad aj v tom, že oni si určili z Biblie svoje základné pravdy a ostatné im prispôsobujú a druhí si zas zvolili iné základné pravdy a ostatné im prispôsobujú.
Súhlasí J.Tull


20.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 07:53 avatar
A mimochodom - je veľký rozdiel medzi "doslovne telesne" a "doslovne duchovne". To je niekedy až priepastný rozdiel.


21.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:53 avatar
oni doslova popieraju toalne zakladne pravdy, ked to prirovnam k matematike...tak uplne ignoruju pravidla nasobilky....


22.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 07:54 avatar
A pritom tvrdia, že vychádzajú striktne z Písma.
A neustále to aj dokladajú citáciami.


24.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:59 avatar
ano za cenu toho že mnoho veci pokladaju za obrazne.....sermuju s písmom ako opice s príborom


47.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 10:51 avatar
-era-, nielen oni tvrdia, že vychádzajú striktne z Písma. A neustále to aj dokladajú citáciami. Uvedené platí naprieč všetkými "prúdmi kresťanstva" ...
 


54.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 11:05 avatar
Súhlasím, ale tu nie je teraz reč o iných.


50.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 10:59 avatar
ondrej61, ktoré sú to tie základné pravdy? 
 


92.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 14:38 avatar
7, ..... "dočasné" , .....ale len pre tých, čo majú nebeskú nádej! Lebo ak by bola pravda to, čo mieniš tým ty, .....tak stovka iných textov ktorá hovorí o večnosti zeme a jej obnove sú potom nepravdivé! NIE !!! To si len ty niečo vytrhol z celkového, biblického kontextu!   


120.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 19:45 avatar
Viditeľné je dočasne ,neviditeľné večne....to znamená,že musíme oddeliť tento svet od vecnosti......na večnosti už neplynie čas....tu na zemi je všetko do určitého času....


90.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 14:35 avatar
6 , ...... Kazateľ 1,4 ...... "Pokolenie odchádza a druhé prichádza, ale zem stojí naveky."  

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Roháčkov preklad ...... Ž 37,29 ....... "Spravedliví zaujmú dedične zem a budú na nej bývať na veky."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Teológovia trinitárskeho kresťanstva, čo sa tlačia do neba kam ich nikto nechce, nechali aj zem zhorieť/ / .... thumbs.dreamstime.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


91.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 14:37 avatar
Shagara odchádza a bude tu konečne POKOJ


93.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 14:43 avatar
A čo ak "na veky" neznamená "navždy"?


102.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 17:06 avatar
93, .... tak máme smolu! 

Samozrejme, ..... správne si podotkol, sú isté texty kde kontext poukazuje na takú možnosť. Ale to je o niečom inom.
Viaceré preklady používajú aj iné slová: "natrvalo" ,.... "navždy" a podobne.
Lenže to by aj trinitári mali poprask, aj tam by sme mali potom revidovať slovíčko: "naveky". 
Nič na tom, že Biblia toľkými textami poukazuje na "obnovu zeme" a "večný život", ... "v budúcej zemi", .... že nedá sa nijako vykľučkovať z toho, a tvrdiť že "zem zhorí".   
A keby len zem, ..... teológovia a ich ovečky, čo ich počúvajú nechali zhorieť aj "nebesia".
Aj Boh si kvôli nim musí hľadať nové miesto bývania, takí sú to neprajníci!        

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aj preto daná kniha, .... oni rozplakali aj Boha, ktorému siahajú na nebesia: .... www.jajibloguje.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


103.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 17:12 avatar
102.
Takže tu objektívne máme tieto vety:

a) zem stojí naveky
b) nebo i zem sa pominú

A obidve sú pravdivé.


106.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 17:30 avatar
103, ...... áno! Slová "nebo" a aj "zem" majú v Biblii viac významov.
Tu v danom texte nejde o doslovnú zem a nebo, ....ale má to obrazný význam. Nebo=vláda, ....zem=nová, ľudská spoločnosť!
Už som veľakrát poukazoval na prvé spĺňanie z Izaiáša,/65 kap.atd./ kde sa tiež "nebo z zem pominuli" a predsa nikto nič nepostrehol, že by zem a nebo doslovné zhoreli! 
To sa prvý krát stalo po návrate židov z vyhnanstva v Babylone. Nová vláda/nebo/ bol Zorobábel, nový vládca: A "nová zem", bola nová, očistená , ľudská spoločnosť/očistená/ čo sa vrátila zo zajatia v Babylone! Toto sa vtedy naplnilo: ... "Veď tvorím nové nebesia a novú zem a na predošlé veci sa už nebude spomínať, nikto sa pre ne nebude trápiť". Iz.65 kap.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda, .... vidíš, že môžu byť obe pravdivé! A z kontextu jasne vyplýva/pre pokorných/ ,že tu nešlo o doslovné nebo a zem. A je jedno či vnímame, čítame Izaiáša , alebo Petra.
Takouto deformáciou vzniklo aj peklo, keď sa obrazný "oheň a muky" začali zamieňať za doslovné!   


108.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 17:39 avatar
106. Výborne!

Ja som tušil, že to nejako vysvetlíš. A mne sa to páči, že "zem" znamená podľa okolnosti aj "nová ľudská spoločnosť"

To sa výborne hodí na ten prvý výrok:
Pokolenie odchádza a druhé prichádza, ale ľudská spoločnosť stojí naveky.

Super!114.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 18:52 avatar
Všetko viditeľné je do času, neviditeľné je večne pozri 7


115.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 19:09 avatar
Zem stojí na veky a zem bude stáť na veky je rozdiel.....zem stojí do určitého času......a potom sa rozplynie.....lebo je viditeľná .....zem sa pominie ale božie slovo je večne.....


116.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 19:14 avatar
Zem stojí na veky znamená, že má nejaký daný čas...ak by bolo napísané že zem je večná....ktorá nikdy nepominie, potom to by bo iné....lenže nemôže...pretože táto zem pominie a na večnosti bude nová zem a nové nebo....


117.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 19:17 avatar
To už aj neveriaci vedci vedia, že táto zem sa pominie....tento vesmír má tiež svoj daný čas.....hovorí sa o čiernych dierach...ktoré všetko pohlcujú.....atd


133.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 6. 2020, 22:09 avatar
Ale reč je o miliónoch rokov.


136.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 23:07 avatar
no večne proste nebude.....


141.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 23:29 avatar
136, ....si vari Boh? A tým by som sa ja dnes netrápil! Dnes sú prioritné iné otázky! Naša záchrana,.... teda to, či stojím na tej správnej strane? 
Citujem: …… „Nech je vzdávaná vďaka Bohu, ktorý nás vždy vedie vo víťaznom sprievode spolu s Kristom a používa nás, aby sme všade šírili vôňu poznania o ňom. Lebo keď zvestujeme o Kristovi, sme pre Boha príjemnou vôňou, ktorú cítia tí, čo sú na ceste záchrany, aj tí, čo smerujú do záhuby. Pre jedných sme pachom smrti, ktorý prináša smrť, pre druhých vôňou života, ktorá prináša život. A kto je na takú úlohu spôsobilý? My, lebo nie sme podomovými obchodníkmi s Božím slovom ako mnohí, ale hovoríme z úprimných pohnútok ako učeníci Krista, ktorých poslal Boh a ktorí to robia pred Božími očami“. 2 Kor.2,14-17

Čo vyplýva z týchto slov? Že aj dnes môžu tí, čo šíria posolstvo záchrany byť pre niekoho „zápachom“ s predzvesťou smrti, a niečim nepríjemným. Čo je veľmi smutný príklad. Na druhej strane pre niekoho sú títo evanjelisti „príjemnou vôňou“. A ak takáto „vôňa“ potom vedie k trvalému, večnému a spokojnému životu, tak to je naozaj niečo žiaduce. Pretože, to kráľovstvo, ktoré je ústredným prvkom hlásaného posolstva s konečnou platnosťou vyrieši všetky problémy ľudí, čo chcú žiť v harmónií na bezpečnej a čistej planéte. Tu zrejme vnímame to, že práve to posolstvo, čo sa hlása, robí aj selekciu – triedenie na …… /ovce,capy/ a to podla toho, ako kto reaguje na dané posolstvo?!     


138.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 23:19 avatar
117, ..... dohady nikoho nezaujímajú! Tá doba je tak "ďaleko". že vedci len tápajú. Preto som to dal do úvodzoviek, že viem, že iba Stvoriteľ vie ako to všetko bude a že zem naozaj môže byť večne. Ale nechcem sa sporiť čo tá "večnosť" má aj nejakú dĺžku? V každom prípade prežiť veľké súženie a žiť v novom svete, stojí za to. A to ostatné zistíme až neskôr. Ale to zistia len tí, čo prežijú tento systém vecí! A vedci mali aj prognózy ohľadne zmeny klímy, otepľovania a oných vecí zmýlili sa v mnohom. Príroda sa neriadi ich predstavami!
To mi pripadá ako keby som sa dnes dohadoval, či v nebi alebo na zemi bude wifi sieť a yotube? 


139.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 23:21 avatar
aha takže už ustupuješ.....a už neplati podla teba zamer Boha so zemou.....?......


146.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 23:39 avatar
139, .... nie! Ide o to, že to nepovažujem za dôležitú otázku pre dnešné časy. Nás sa v službe pýtajú aj také veci, či sa budeme v raji ženiť a vydávať , .... mať det, .... a čo keď bude zem preplnená, .... aké bude cestovanie v raji, ..... budú tam aj autám počítače a podobne? Biblia o týchto veciach nehovorí, a my to dne nemusíme vedieť. Pre našu vieru a šťastný život o dnes nie je dôležité! V patričný čas všetko budeme vedieť, vidieť!
A "zámer Boha so zemou" je úplne niečo iné. Ten zámer sa nikdy nezmenil a tak je zbytočné o tom polemizovať! Hriech si len vyžiadal to, že aj do neba bola vyvolená istá skupina/počet/ "kúpených zo zeme". Ale drvivá väčšina tých čo prežije a čo budú vzkriesení/mŕtvi/ budú žiť v raji! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Katolícky preklad - Ž 37,29 ...... "Lež spravodliví zdedia zem, budú ju obývať na veky vekov." Aj Mat.5,5 


140.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 23:28 avatar
skutoční krestania, ktorí su zapísaní v knihe barankovej budu vytrhnutí.....vo velikom sužení budu zachranení len tí čo daju radsej svoj život....pretože pochopili, že to je ich posledna šanca.....a uvedomia si že mnoho ludí proste "zmizlo" a uvedomia si kde....


142.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 23:30 avatar
de o to čo bude s tými, ktorí sa neznovuzrodili, a ani nezažili tieto časy....pretože v tej dobe už nezili


151.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 01:21 avatar
142, ...... práve opatrenie milénia na to dáva odpoveď! Lenže ak veríme že všetci idú do neba, tak potom takáto nedáva odpoveď na to, kde pôjdu mentálne zaostalí, ....deti, ktoré predčasne zomreli, .... tí čo nemohli z rôznych dôvodov poznať evanjelium ,-.... a podobne.
A znovuzrodiť sa môže len ten čo ide do neba, ....a to sa teba a ani mňa netýka!
Boh na všetkých pamätá ,....... čo sú v jeho knihe života. Nikoho neprehliadne, ani zlých. Aj tí dostanú svoju "odmenu"! 


147.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 23:42 avatar
140,...... Nuž, aj preto bude väčšina smutne prekvapená a šokovaná ak zistia, vo veľkom súžení .... kto to mal vlastne Božie schválenie? Lebo vtedy sám Boh zasiahne na ochranu svojich svedkov, a zničí tých, čo žili len v ilúzií, že pôjdu do neba!   


327.
označiť príspevok

polepetko2 muž
   14. 6. 2020, 16:18 avatar
˝ Milióny ľudí následne SPOZNALI základnú pravdu o skutočnom vzťahu medzi otcom a synom a medzi Jehovom a Ježišom, o Božom cieli pre Zem, o dôvode zla, o skutočnom význame života a o tom, čo má priniesť budúcnosť.˝

... no... neviem ako to slušne napísať, ale ak si aj dá niekto námahu a prinesie mi nejakú brožúrku, ktorá je napísaná v jazyku ktorý ovládam, tak prostredníctvom nej môžem poznať krásu prírody, domorodých žien... rozmanitosť domorodej kuchyne... ale určite by nemal mať nikto tolko arogantnosti tvrdiť, že ked si prečítam výklad nejakej ideológie, že som spoznal nejakú základnú pravdu čohokolvek.. to si snád nedovolili ani komunisti, po vydaní poučenia z krízového vývoja...


328.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 6. 2020, 17:12 avatar
327, ..... teda človek čo bol obdarený rozumom a rozlišovacou schopnosťou nemôže spoznať pravdu a zistiť ako to je trebárs so vzťahom Otca a Božieho syna, Ježiša?
---------------------------------------------------------
Lenže Biblia a zdravý rozum tvrdí presný opak. Ján 8,32,. Ján 17,32 a podobne.
A ak Biblia považuje za "zbytočné uctievať Boha ak učíme ľudské náuky a nebiblické tradície" , alebo "pohanské filozofie", ...... tak potom ako ja a vôbec každý môže presne spoznať pravdu? Hlavne ak niekto nerozumne tvrdí, že sa to nedá?!
Ježiš ale bude brať na zodpovednosť tých, čo učili nebiblické náuky, a tak je zrejme, že Ježiš má iný názor ako polepetko! 
Mat.15,3-9., Kol.2,8
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ján 4,23-24 ...... "Ale prichádza čas a už je tu, keď praví ctitelia budú uctievať Otca duchom a pravdou, lebo Otec hľadá tých, ktorí ho budú takto uctievať. Boh je duch a tí, ktorí ho uctievajú, musia ho uctievať duchom a pravdou.“

           
A nie je to len o "nejakom výklade", .....ale o poznaní pravdy, ..... o skúmaní Božieho slova a chápaní celkového kontextu Biblie
A o nájdení tých, čo učia a hlásajú dnes túto pravdu po celom svete. A to dnes robí len jedna skupina Božích ctiteľov!! 
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


329.
označiť príspevok

polepetko2 muž
   16. 6. 2020, 10:09 avatar
328... ja o voze a ty o koze... hlavne že sa smeješ :-D
alebo mi týmto chceš povedať, že ježiš je vydavatelom strážnej veže??? alebo tým chceš povedať len to, že ježiš bude brať na zodpovednosť všetkých ludí za to že neuverie hnet každému plátku ktorý sa mu dostane do ruky???    
   


331.
označiť príspevok

Lemmy muž
   17. 6. 2020, 10:09 avatar
O koze je lepšie, lebo máš z nej mäso.


330.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   16. 6. 2020, 10:39 avatar
Shagara, ale aj vaše vedenie učilo nebiblicke nauky , dokonca exkomunikovalo ludi, ktorí sa riadili Písmom a nie tým co od nich vyzadovalo vase vedenie.. Tak teda kto za tieto vážne chyby ponesie zodpovednosť?  


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 14:28 avatar
2 , ..... PAROUSIA .: wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Slovo parousia výstižne označuje „prítomnosť“. Vinov Expository Dictionary of New Testament Words (Výkladový slovník novozákonných slov) uvádza: „PAROUSIA... dosl[ovne] prítomnosť, para [čiže] s a ousia [čiže] bytie (od eimi, byť), znamená aj príchod, aj následnú prítomnosť. Napríklad v jednom papyrusovom liste istá dáma hovorí o nutnosti svojej parousie na istom mieste, aby dohliadla na záležitosti súvisiace s jej majetkom.“ Ďalšie lexikóny vysvetľujú, že parousia znamená ‚návštevu vládcu‘. Nie je to teda len moment príchodu, ale je to prítomnosť, ktorá od príchodu pokračuje ďalej. Je zaujímavé, že takto používal slovo parousia aj židovský historik Josephus, ktorý bol súčasníkom apoštolov.


23.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 07:58 avatar
ked je napísane, že tato zem pominie a oni to nebudu brat ako zakladne elementarne pravidlo, tak čo ja s tým narobím?.....Na zklade toho že to ignoruju, tak svoju buducnosť vidia na tejto zemi....Ale ona sa pominie do prdele.....
napr. verš
SEP 2K 4,18

keď nehľadíme na viditeľné, ale na neviditeľné. Viditeľné je totiž dočasné, ale neviditeľné je večné. to ako dokazali tí experti obisť   
Súhlasí -era-, Lemmy


49.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 10:57 avatar
ondrej61, je to také dôležité? ...nie je jedno či sa pominie, alebo zmení na nepoznanie, je dôležité čo sa s ňou v skutočnosti stane? 
 


52.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 6. 2020, 11:03 avatar
Je to dôležité. Lebo nedôležité je to pre relatívcov, ktorí ohýbajú významy slov podľa aktuálnej ponuky. A ty si jeden z nich.


94.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 15:17 avatar
Lemmy, v čom je dôležitosť toho, či sa zem, nebo pominú, alebo premenia...? V čom je dôležitosť toho, čo sa stane so zemou, nebom pre tých, ktorí neohýbajú významy slov podľa aktuálnej ponuky?  
 


53.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 11:04 avatar
ano velmi......tato zem nie je domovom znovuzrodených kresťanov
Súhlasí -era-


60.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 11:30 avatar
ondrej61, akože nie je? ... kde žijú, keď nie na tejto Zemi? ... podľa poniektorých vier, sme sa na ňu dostali z iného sveta, do ktorého sa i navrátime a ten je, podľa nich, našim domovom... lenže aj keby to bola pravda, i tak je táto Zem, nech aj len dočasným, našim domovom, za ktorý nesieme svoj diel zodpovednosti. Je domovom všetkého, čo na nej žije, žilo a bude žiť...

Nerozumiem prečo je tak veľmi dôležité vedieť o tom, ako to s ňou dopadne pri konci sveta? 
 


64.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 11:46 avatar
tull, ved toto je o novej zemi o nebeskom kralovstve...na tejto zemi je to len dočastný pobyt...na vecnosti to už bude v nebeskom kralovstve....
My sa bavime o tom preto že jehovisti chcu ostat tu na tejto zemi na vecnosti, zemi ktora sa pominie.....

Ježiš — cesta, pravda a život
1 „Nech sa vám srdce neznepokojuje! Verte v Boha, verte aj vo mňa! 2 V dome môjho Otca je mnoho príbytkov. Keby to tak nebolo, bol by som vám azda povedal, že vám idem pripraviť miesto? 3 Keď odídem a pripravím vám miesto, zasa prídem a vezmem vás k sebe, aby ste aj vy boli tam, kde som ja. 4 A cestu, kam idem, poznáte.“ 5 Tomáš mu povedal: „Pane, nevieme, kam ideš. Ako môžeme poznať cestu?“ 6 Ježiš mu povedal: „Ja som cesta, pravda i život. Nik neprichádza k Otcovi, ak len nie skrze mňa. 7 Ak ste ma spoznali, budete poznať aj môjho Otca. Odteraz ho už poznáte a videli ste ho.


67.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 12:06 avatar
ondrej61, v Knihe zjavení je to trochu inak... Videl som nové nebo a novú zem, lebo prvé nebo a prvá zem sa pominuli a ani mora už niet. A videl som, ako z neba od Boha zostupuje sväté mesto, nový Jeruzalem...
Kam zostupovalo nové mesto? ... ako sa prvé nebo a prvá zem pominuli - stali sa ničotou, alebo sa pominuli tak, že sa stali novou zemou, novým nebom?
Lenže moja námietka sa netýka toho čo sa s nimi stane... pýtam sa prečo je to dôležité? Je to dôležité, aby sa tento /kvázi/ problém zaradil medzi ostatné, ktoré podkurujú vzájomné "rozbroje" medzi jednotlivými kresťanskými spoločnosťami? 
 

Nie je náhodou v Písme jednoznačne napísané, čo je základom, čoho sa máme držať? ... som presvedčený o tom, že vedľa tohto základu je ostatné už menej dôležitým ... otázka zeme, neba len ilustratívnou... 


69.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 12:16 avatar
Tull, ty sa sprtas v pisme a neveríš...ja ti vsetko nedokazem vysvetliť...hlavne ohladom novej zeme a noveho neba....ja sa necham rad prekvapit.....    ....ideš na to moc filozoficky ...namiesto toho aby si urobil čo urobiť mas tak sa zaujimaš o otazky, ktore asi nikto nevie.....ked pominuli tak pominuli.....a bude nove nebo a nova zem....tato viditelna pominie je len do času.....
ako sa pominie ja neviem....možno že Boh zoberie 14 vidlicovi a ju porozoberá.....   


72.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 12:23 avatar
ondrej61, neverím síce v existenciu Boha, ale verím "základu", ktorý je napísaný aj v Biblii... diskutujem, šprtám sa v nej, aj práve preto, lebo si myslím, že by mal byť základom /nielen/ kresťanov a podľa mňa, ten kto sa nesnaží riadiť sa ním, či dokonca, keď ho neuznáva... nemôže byť kresťanom... a je jedno ako človek na to ide... je predsa jasne jednoznačne, bez akýchkoľvek špekulácii napísaný... 


77.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 12:40 avatar
Tull, šak ok, ale pýtať sa ma ako sa pominie......ako sa to stane je už trochu silna kava....Proste pominie.
SEB 2Pt 3,10

Pánov deň príde ako zlodej. Vtedy sa nebesia s rachotom pominú, živly sa rozplynú v ohni a zem i jej diela budú súdené.


78.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 12:59 avatar
mne je jasne Tull že neveríš a biblio sa zaoberaš z jednoducheho dôvodu....aby si ju spochybnil....
napísal si to jasne
nedokážu prijať spochybnenia písaného, pretože sa boja, že potom je možné, podľa nich, spochybniť celé Písmo. Za nič na svete, si mnohí nechcú uvedomiť, že Biblia nie je faxom z neba. Neuvedomujú si, že nik nezaznamenal Ježišove slová vtedy, keď ich hovoril. Boli zapísané až roky po Jeho smrti a to tak, ako si pamätali, tak ako kolovali medzi kresťanmi, tak ako si mysleli, že boli povedané..."


79.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 13:06 avatar
Tull aj to dokazuje, že bilia je faxom z neba.....Ludia to napisali po rokoch a už vtedy predsa museli vedieť že píšu niečo čo sa nenaplnilo(co sa týka druheho príchodu)....napisali proste to, čo povedal Ježiš....Keby spekulovali tak to nenapísu....


82.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 13:18 avatar
ondrej61, zapisovali to predsa Jeho žijúci súčasníci... hoci tuším už v najmladšom, v Jánovom evanjeliu, o tom nie je reč... o jeho Knihe zjavení ani nehovorím... tam je tomu už inak...
 


83.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 13:25 avatar
tull ja som reagoval na tvoju 78....kde poukazuješ, že ludia to písali po rokoch....a teraz si to radsej skrutil...ja presne neviem kedy boli písane evanjielia....ale sam vidíš, ze nech ich uz pisali kedykolvek, tak to poukazuje na fax z neba......
Ja sa zjavením moc nezaoberam.....to radi jehovisti.....(nevravim, že to nie je potrebne, ale je tam mnoho vecí, ktore ludia rozne vykladaju a hadaju sa na tom......).......


86.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 13:39 avatar
ondrej61, v čom krútim? Všeobecne sa uznáva, že boli písané v rozmedzí v rokoch /najskôr, väčšinou však neskôr/ 50 - 90 /Ján/, pričom Zjavenia až na začiatku 2. storočia... 


97.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 16:23 avatar
83, ..... ak nepoznáš zjavenie, .... ako vieš ak patríš k Božiemu ľudu , ktorý má na naliehanie Boha - "vyjsť z Veľkého Babylonu", ....odkiaľ to vlastne máš vyjsť? To je životne dôležité vedieť!
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - kto/čo/ je Veľký Babylon?
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ak nepoznáš Zjavenie, .... ako vieš či nie si v ej "duchovne mŕtvej tretine zeme"?
milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Rozbor 8 kapitoly Zjavenia.
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Kto sú "kobylky" v Zjavení a čo robia? A prečo je to dobré vedieť?
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Alebo ..... Zjavenie poukazuje na anjela, ktorý má ..... „večné dobré posolstvo, aby ho oznamoval“.
Tento anjel hovorí silným hlasom: ..... „Bojte sa Boha a oslavujte ho, lebo prišla hodina jeho súdu.“ ?(Zjavenie 14:6, 7)
Kto oznamuje toto posolstvo dnes?
Čo je to ten súd?
Vnímame aj paralelu danej správy z 1 storočia, ...."keď Ježiš zaplakal nad Jeruzalemom", ..... že ani on "nerozoznal čas súdu",..... to, keď bol "skúmaný", a všetkým išlo o život?!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Ak niekto nepozná tieto veci, ako sa môže pripraviť a zaujať postoj na tej správnej strane a byť zachránený???

                                  


25.
označiť príspevok

Nehádžte perly sviniam
   9. 6. 2020, 08:06 avatar
So Straznou vezou sa celkom dobre podkuruje , aspon na nieco je dobra


26.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 08:34 avatar
Nevadí mi názor iných ľudí, ale to, že mi ho chcú nanútiť...:-)


27.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 08:38 avatar
Mne nevadí ani to. Ja som pánom nad tým, čo si chcem a čo nechcem myslieť


28.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 08:43 avatar
Mne vlastne vadí asi iba to, keď mi niekto tvrdí, že nie je možné sa spoliehať na schopnosť vlastného myslenia pri posudzovaní , či je niečo pravda alebo nie je.


29.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 08:53 avatar
ale v otazke Bozieho slova, sa nemožeme spoliehať na svoj rozum, pretože nas to dovedie do bludu....Je to proste tak....je doslova potrebne veriť napisanemu Boziemu Slovu ako dieťa....ina cesta není.....Ked nerozumiem prosim D.S. o vysvetlenie....Krestanstvo je o viere...a bez viery sa nemozno pačiť Bohu....Toto su zakladne elementarne pravdy a postoj krestana k Boziemu slovu musi byť založený na viere....a brat bibliu doslovne.....
Ježiš povedal, vsetko pominie ale moje slovo nepominie....Kto neverí, že biblia je inspirovane Bozie slovo, vnuknute D.S. tak toho sa to netýka....ale potom sa ho netýka ani spasenie....


30.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 08:55 avatar
SEB Mt 5,18

Amen, hovorím vám: Pokiaľ sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani najmenšie písmenko, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nestane.
SSV Mt 5,18

Veru, hovorím vám: Kým sa nepominie nebo a zem, nepominie sa ani jediné písmeno, ani jediná čiarka zo Zákona, kým sa všetko nesplní.


33.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 08:59 avatar
Zmyslom života je ...žiť!...:-)


36.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 09:04 avatar
1 Kor 15,19
Ak len v tomto živote máme nádej v Kristovi, sme najúbohejší zo všetkých ľudí.


153.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 01:41 avatar
30, .... tu sú dané veci postavené do protikladu. Teda ....tak ako sa nepominie ani nebo a zem ,....tak sa nemôže stať to, že by sa niečo nesplnilo niečo z Písma!
Vidím, že zas ti unikla myšlienka daného textu!
Inak, pozri aj Izaiáš 55,11.
Teda, keď si Boh raz zaumienil, že na zemi bude raj a v nej bude žiť harmonická , šťastná rodina, .... tak sa to aj musí splniť! Inak by Boh klamal, a nebol by všemohúci!
práve tí, čo tvrdia, že Boh zmenil svoje predsavzatie, ....alebo že mu ho prekazil hriech Adama a Evy a satan,.... a že zem bude zničená, .... tak tí akoby tvrdili, že Boh klame a nie je všemohúci. Teda, že nedokáže naplniť svoje pôvodné predsavzatie! A to vieme aké bolo?! 


32.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 08:58 avatar
Udržiavajúc si svoj duševný pokoj chránime i ten telesný...:-)
Súhlasí -era-


35.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 09:03 avatar
ad: "ale v otazke Bozieho slova, sa nemožeme spoliehať na svoj rozum, pretože nas to dovedie do bludu....Je to proste tak..."

- S týmto vyššie uvedným nebudem nikdy súhlasiť, sorry. Nie nadarmo sme boli obdarení schopnosťou myslenia.
Ale faktom je, že svojvoľné kombinovanie predstáv nie je myslením.

ad: "Ked nerozumiem prosim D.S. o vysvetlenie"
- To je presne to, čomu ja hovorím "schopnosť vlastného myslenia pri posudzovaní"


37.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 09:10 avatar
to mi je jasne, teba sa to proste netýka....ale krestan proste je niekto kto je zavislý na Bozom Slove a berie ho doslovne ako matematik, ktory berie a prijima zaklady a nespekuluje nad nimi......
Duch S. je osoba nezavisla na nás.....a on to nejakým sposobom robí, aby clovek lepsie chapal písmo.....
Ja nehovorim, že nepouzivat myslenie, ved aj matematik poslusne berie zaklady matematiky a použiva rozum......a tak isto aj krestan.....berie napísane vazne , verí tomu a podriadi sa tomu.....


38.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 09:17 avatar
To je veľmi úzky význam slova "kresťan".


39.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 09:23 avatar
zaklad je akceptovat Bozie Slovo a plniť ho.....a potom sa o toho vsetko vyvíja.....


40.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 09:29 avatar
zaklad je prijať Bozie Slovo a plniť ho.....a potom sa o toho vsetko vyvíja.....


41.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 09:50 avatar
ano prijat akceptovat, byt poslusný Boziemu Slovu....uz si presiel na hru so slovami?.....ved teba sa to nejak stejne netýka a Bozie Slovo do pismena je pre teba neprijatelné....Nieco akceptujes, ale len to čo ti vyhovuje


42.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 10:29 avatar
Nie nie.
Iba rozlišujem Slovo od písma.
Božie Slovo je aj pre mňa to hlavné.
Ale Biblia je len odleskom Slova.


43.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 10:31 avatar
...a dokázať to Slovo prijať - to dáva ľudskému duchu schopnosť vidieť písmo v pravom svetle.


46.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 10:45 avatar
Duch Svatý osoba je ten, čo nas vedie, on je atorom písma......Bez neho je to len bezducha litera....Su ludia co poznaju Bibliu snad naspameť a čo ako...oni tomu neveria...Duch Svatý im to neoživil...


150.
označiť príspevok

elemír muž
   10. 6. 2020, 01:09 avatar
ondrej 37
Duch svätý je pre nás len to, čo je napísané v evanjeliu, nič viac. Lebo si velmi ľahko môžeme obrátiť rebrík hodnôt naopak a nadšene prijať potom názory toho druhého.
Všeobecne je zaužívané, že duch svätý je nejaký ideologický dozor, osvecuje náš rozum, ale v evanjeliu je napísané, že duch svätý ti zatieni rozum, aby ti mohol urobiť niečo v tvojej duši k lepšiemu a ty by si to nemal pocítiť.
Ja som to zažil sám na sebe a mnohí mi to môžu potvrdiť, keď mi bolo povedané, že ježiš nie je boh, to boli dva týždne hrôzy, ale potom som uvidel toho na cirkvi oveľa viac, čo nie je správne.
Keď boli apoštoli zo strachu uzamknutí, on im zatienil rozum a strach zo židov, ktorí mali v sebe obrátil proti židom a im dal suverenitu hlásať nebojácne evanjelium. A peter bol prvý, lebo na neho vložil ježiš zodpovednosť za cirkev.
Toto aj mňa dlho držalo vidieť v duchu svätom ideológa spasenia, ale toto predsa robí ježiš, on nám to vysvetlil ústne a potom zanechal evanjelium, zanechal písmo a zakázal nám s ním manipulovať, pretože evanjelium nie je iba pre nás, ore naše spasenie. Nebo a zem sa pominú, ale na evanjeliu sa nesmie zmeniť ani čiarka. Tak potom, čo asi čaká tých, čo to robia ?
Za všetko je tu vždy jeden zodpovedný, aj ježišovi a aj satanovi. možno práve, ak by teraz zomrel ten, čo je najvyšší satanov, že by sme sa po jeho smrti dozvedeli, že to bol on, že odišla s ním aj jeho zlá sila, s ktorou nebolo možné doteraz pohnúť.
A práve, možno potom, duch svätý zatieni mnohým rozum, aby v nich obrátila rebríček hodnôt naopak a títo zmenia svoje myslenie, lebo uvidia pravdu nie z pozície zlého, ale pravdu z pozície dobra.Takú, aká v skutočnosti bola predložená na spásu.


333.
označiť príspevok

hokejis muž
   28. 6. 2020, 17:12 avatar
mufík ty nemáš čím myslieť.


31.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 08:57 avatar
Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 6. 2020, 10:33 avatar
Od jehovistov by bolo dobré, keby prestali klamať ľudí.


34.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 09:00 avatar
Žena krásna a verná je tak ojedinelý prípad ako dokonalý preklad poézie. Preklad obvykle nie je pekný, keď je verný, a nie je verný, keď je pekný...:-)


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 6. 2020, 10:32 avatar
Jehovisti klamali, že koniec sveta bude v roku 1914.


48.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 10:54 avatar
Lemmy, ťažko povedať, či klamali... viem si predstaviť, že tomu verili možno aj autori tohto proroctva...  


51.
označiť príspevok

Lemmy muž
   9. 6. 2020, 11:01 avatar
Prečo ti to robí (de)mentálny problém? Ako ťažko? Povedali, že v roku 1914 bude koniec sveta. A koniec sveta nebol v roku 1914. Čo ty už chceš riešiť o klamstve? Si len falošný diskutujúci.


55.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 11:05 avatar
Má pravdu. Je rozdiel medzi klamstvom a omylom.
Súhlasí J.Tull, ondrej61


58.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 11:21 avatar
Omyl je nevedomé klamstvo


59.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 11:24 avatar
ale takeho cloveka, nemožeš nazvat klamarom, ked nevedome napíše nepravdu.....a dokonca s dobrým umyslom.....


61.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 11:30 avatar
Poviem ti tajomstvo

JA môžem, čo len chcem


56.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 11:13 avatar
Lemmy lenze oni vedome neklamali....oni tomu verili, pretože sami boli oklamaní....Druha otazka je ako je možne, že sa dostali do takejto situacie.....urcite neboli vedení Božím Duchom....pretože Boži Duch by im to nepovedal....to su zle satanske sily, ktore toto vyposobuju a takto potom ludia šarapatia....
Taketo vedenie zlými satanskými silami bolo aj po mnohe roky v RKC....Ved predsa nie je mozne aby takto ludia vystrajali pod vedením D.S......
povies si ako je to možne...ale v biblii jasne vidíme, že satan pokusa vzdy klame.....to je jeho uloha....
tu je nieco malo o tom....
ROH 1Pet 5,8

Buďte triezvi a bdejte, lebo váš protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zožral,


57.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 11:18 avatar
Lemmy, prečo klameš, že mi to robí (de)mentálny problém?  
JS vytýkam, že napriek tomu, že predpoveďou o konci sveta spôsobili škody tým, ktorí sa riadili touto nepravdou, sa nepoučili a klamstvami ospravedlňujú svoje falošné proroctvo...
 


62.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 11:31 avatar
keby verili bibli, tak by to netvrdili, pretože Ježiš jasne povedal......ze nikto nevie kedy sa to stane....Povedat presný datum o konci sveta je pekna hluposť.....a je naozaj dost mozne že vedenie vedome takto zavadzalo a oklamali tak tisíce ludí....

Ameň vám hovorím, že nepominie toto pokolenie, až sa to všetko stane. 35 Nebo a zem pominú, ale moje slová nikdy nepominú. 36 Ale o tom dni a o tej hodine nevie nikto, ani nebeskí anjeli ani Syn, iba sám môj Otec. 37 A jako bolo za dní Noeho, tak bude aj za príchodu Syna človeka: 38 lebo jako v tých dňoch pred potopou jedli a pili, ženili sa a vydávaly až do toho dňa, ktorého vošiel Noe do korábu, 39 a nezvedeli, až prišla potopa a všetkých zachvátila: tak bude aj za príchodu Syna človeka. 40 Vtedy budú dvaja na poli; jeden bude vzatý a druhý zanechaný. 41 Dve budú mlieť vo mlyne; jedna bude vzatá a druhá zanechaná. 42 Teda bdejte, lebo neviete, v ktorú hodinu a v ktorý deň prijde váš Pán.


65.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 11:47 avatar
ondrej61, 34 Veru vám hovorím: Nepominie sa toto pokolenie, dokiaľ sa všetko toto nestane.
 


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 11:53 avatar
a co ako?.....nerozumiem vysvetli


68.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 12:13 avatar
ondrej61, podľa viacerých veršov, ako aj zo správania prvých kresťanov, vyplýva Ježišov skorý príchod... vyplýva z nich, že síce sa nevie hodina ani deň, ale že to bude skôr, než sa pominie pokolenie Jeho súčasníkov... 


70.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 12:16 avatar
ondrej61, viac som na túto tému naposledy písal v Otázky pre svedkov Jehovových (12)… v diskusii so Shagarom... 


71.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 12:22 avatar
no to uz je zaujimavejsie.....ide o to ako to Jeziš myslel....
pokolenie....može to byt znicenie Jeruzalema ktore sa udialo niekolko rokov potom...."a to všetko"by sa potom naplnilo v roku 70 pri zničeni Jeruzalema.
No ak ale myslel tým druhý príchod, potom "pokolenie sa moze týkat buducej generacie, ktora bude žiť, ked sa to vsetko zacne....Ježiš predsa neprisiel okamžite......


73.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 12:24 avatar
"...ide o to ako to Ježiš myslel"

Presne tak.


76.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 12:32 avatar
no ved samozrejme.....ved neprisiel predsa okamžite.....tak musiš uvažovať ako to myslel......moj nazor je taký, že Ježiš to adresoval sucastnemu pokoleniu vtedy a adresoval aj nasledujucim pokoleniam......


74.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 12:25 avatar
ondrej61, len pricapím, čo som písal Shagarovi:
"v roku 70 ľudia zmierali od strachu a očakávania toho, čo príde na svet, lebo nebeské mocnosti sa zachveli? Keď sa to začalo diať, vzpriamili sa, zodvihli hlavy, lebo sa priblížilo ich vykúpenie? Slnko sa zatmelo a mesiac nevydal svoj jas, hviezdy padali z neba a nebeské mocnosti sa chveli? Vtedy sa na nebi zjavilo znamenie Syna človeka? Všetky kmene zeme nariekali a uzreli Syna človeka prichádzať na nebeských oblakoch s veľkou mocou a slávou?
Nielenže je písané o skorom príchode Ježiša Krista; prví kresťania verili v Jeho skorý príchod a správali sa podľa toho... až keď sa proroctvo nenaplnilo, začali po čase účelovo špekuľovať, prekrúcať* ... nedokážu prijať spochybnenia písaného, pretože sa boja, že potom je možné, podľa nich, spochybniť celé Písmo. Za nič na svete, si mnohí nechcú uvedomiť, že Biblia nie je faxom z neba. Neuvedomujú si, že nik nezaznamenal Ježišove slová vtedy, keď ich hovoril. Boli zapísané až roky po Jeho smrti a to tak, ako si pamätali, tak ako kolovali medzi kresťanmi, tak ako si mysleli, že boli povedané..."
 


75.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 12:28 avatar
Tull ked neveríš, že biblia je faxom z neba....zbytočne sa v nej sprtaš.....
Ježiš predsa neprisiel okamzite, a v tom pripade by chybne predpovedal svoj druhý príchod.......


80.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 13:13 avatar
ondrej61, alebo chybne zapísali Jeho slová... nemôžem uveriť, že Biblia je faxom z neba... potom by tento fax nemohol byť od Boha... predsa Božie Slovo /ak pripustím, že dokonalý Boh existuje/ je jednoznačné, nepotrebuje žiadne dodatočné vysvetľovania... a hlavne nemohlo by byť prameňom sváru, vzájomnej nenávisti... dokonca až takým, že odvolávajúc sa na Jeho Slovo, blížny zabíja blížneho svojho...
Všetky tieto nezrovnalosti však pominú, ak pripustíme, že je sprostredkovaným Slovom, že ho písali omylní ľudia, ktorí ho zaznamenali nie tak, ako im ho "hovoril", ale tak ako si mysleli, že im hovorí... písali v presvedčení, že píšu neomylnú pravdu do všetkých detailov ... nezabúdajme ani, že Biblia, tak ako ju poznáme dnes, je zapísaná dlhé roky /pri SZ veky/ po udalostiach, ktoré opisuje...
 


81.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 13:17 avatar
Nie nie Tull...písali ho omylní ludia, ale tak ako im to daval D.S....nieky pisali o veciach a ani nemohli tomu rozumieť co píšu.....Hlavne niektore Davidove žalmy su fascinujuce.....mal mesiašske pomazanie.....to same Izaiaš...ved niekolko tisic rokov predpovedali ježišove ukrižovanie.....dokonca aj zmrtvýchvstanie.......


84.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 13:27 avatar
ondrej61, ak by tomu bolo tak, potom by v tom Slove nemohli byť protirečenia, vyžadujúce dodatočné vysvetlenia, nehovoriac o vzájomnom /i vražednom/ súperení o "pravde slova"...
Neviem síce, kde sa píše v SZ o ukrižovaní, ale nie je podstatné... ak sa v mnohom mohli pisatelia, editori... Biblie mýliť, z toho predsa nevyplýva, že sa museli mýliť vo všetkom...  


85.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 13:33 avatar
v Biblii nie su protirecenia, aj ked niekedy to tak vypadá.....Biblia je inspirovane Bozie Slovo ......biblia sa sama dokazuje....


87.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 13:48 avatar
ondrej61, ak by neboli, potom by nebolo treba dodatočne vysvetľovať... dokonca vymýšľať účelové špekulácie, ktoré odporujú tomu, čo je písané... pričom, žiaľ mnohí si vysvetľujú Bibliu, zo základu, ktorý si z nej tiež len vyšpekulovali a nie zo základu, ktorý je v nej písaný čierne na bielom...
Nespochybňujem, že "Biblia je inspirovane Bozie Slovo"... jedna vec je inšpirácia a iná fax z neba... 


98.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 16:34 avatar
85, ....ale podla vás sú v Biblii protirečenia!
Biblia tvrdí ,že "Boh je hlavou Krista", ...a vy tvrdíte , že Ježiš je Boh, a že je rovný Otcovi!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Biblia hovorí ,že "Boha nikto nikdy nevidel", .... A že "iba Ježiš ho videl", ..... a vy tvrdíte , že Boha Ježiša sme videli!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Biblia hovorí ,že "Boh nezomiera", ....a že je "nesmrteľný", ..... ale podla vás Boh Ježiš zomrel!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Biblia hovorí podla mnohých textov že "zem bude večne" /Kaz.1,4,atd/ ...... a vy ju vidíte spálenú na uhol a tvrdíte, že to "viditeľné je len dočasné"!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Biblia tvrdí, že "krv a telo nemôžu byť v nebi", ........ ale vy tvrdíte že áno, a že s hmotným /osláveným-ale hmotným/ telom pôjdete do neba. Tak ako vraj aj Ježiš!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Biblia tvrdí, že "Boha nemožno pokúšať", /Jak.1,13/ lebo nemá význam pokúšať absolútne dokonalého Boha, ..... ale vy tvrdíte ,že Boh Ježiš bol pokúšaný a že Biblia teda nemá pravdu!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Biblia tvrdí, že Ježiš je "počiatok Božieho stvorenia", ..... ale vy oponujete opäť Písmu a tvrdíte opak. Teda, že on nebol stvorený!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

A takto by som mohol pokračovať donekonečna. Pretože všetko v Písme ste otočili a dali tomu presne opačný význam!
Prekrútili ste "Slovo živého Boha". milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - blog o tom, ako niekto prekrútil Písma!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§                      


100.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 16:39 avatar
98- A čo si ty myslíš, prečo to prekrútili?


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 17:19 avatar
100, .... Ježiš, Pavol, Ján a iní to vysvetľujú! Stále o tom píšem. A je to aj v tom mojom blogu.
Proste Biblia predpovedala že "po smrti apoštolov príde to všeobecné odpadnutie", a ešte aj naznačila, že ak zomrú apoštoli, tak sa to naplno, postupne rozvinie. A kto čo len trochu pozná históriu kresťanstva, tak mi musí dať za pravdu.
A to, čo vzniklo už v 4 storočí, to bol totálny koniec. Proste nemôže sa stať kresťanstvo súčasťou sveta, ktorému vládne satan. Mocenská, štátne cirkev to nemá nič spoločné s pravým kresťanstvom! To je nonsens! Jakub 4m4 ....!!!!!     


109.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 17:39 avatar
105. Takže satan ich zviedol?
Súhlasí Shagara


110.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 18:08 avatar
Už SOM ti povedal, že vymyslená rozprávková bytosť za NIČ nemôže


111.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 18:32 avatar
Vieme, vieme
TY SI tu toho už popísal


112.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 18:41 avatar
No vidíš, tak to ber do úvahy konečne


101.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 16:48 avatar
To nie sú protirečenia ty tu trojjedinost proste nevidíš.....


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 17:32 avatar
101,.....pozerám, tak pozerám a nijakú trojjedinosť nevidím! Alebo ,..... i.ytimg.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk   


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 17:14 avatar
74, ..... napríklad Matúšová 24 kapitola ktorá o tom pojednáva je "ZLOŽENE ZNAMENIE", ..... a spĺňa sa aj na kresťanoch z 1 storočia, .... aj dnes. A niektoré časti sa spoločne týkali aj nás a aj kresťanov z 1 storočia.
Ale Tull, ty to máš pomiešané, .... a už som písal, že dané veci sa nedajú pochopiť nikdy telesným zmýšľaním. Inak y Biblia klamala!
A určite neskôr keď duch svätý bol vyliaty na Letnice, tak kresťania už chápali mnohé veci, ktoré ty spomínaš a mali v tom jasno! To až po "predpovedanom odpadnutí" sa začalo špekulovať! Vtedy, keď vzišla "burina", falošní kresťania!
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - Zložené znamenie,rozbor.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wol.jw.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk    


113.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 18:47 avatar
Shagara, aké zložené znamenia? ... SV vrtí s veršami Biblie o stotristo... mieša si svoj guláš... ak opomenieme argumenty, ktoré sú údenými sleďmi, potom si nenapísal ničovaté nič, čo by spochybnilo napísané... 


134.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 22:46 avatar
113, ...... "Zložené znamenie" uznávajú takmer všetci kresťania, lebo je to evidentné z danej kapitoly. Matúša a z paralelných kapitol druhých evanjelistov.
Teda, .... to nie je len záležitosť JS a ich porozumenie, .... ale v súvislosti s tým spĺňaním aj v 1 storočí a aj dnes nemá nikto pochybnosti z kresťanov. Teda, "vrtíš to ty" a nie JS! 
Lebo ty si citoval niečo, čo má spĺňanie dnes, .... a nie v 1 storočí! Proste si vedľa, ako tá jedľa. Sorry 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Presné poznanie pravdy a chápanie a vnímanie celkového kontextu je tak silný fenomén, že kvôli nemu sú JS ochotní aj zomrieť. Ale to môže chápať len ten, kto pozná pravdu, ...... celú jej mozaiku. Preto aj vždy hovorím, že ten kto skutočne pozná pravdu, tak ho nič nemôže odtrhnúť od Boha! 


161.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 13:37 avatar
Shagara, Neviem prečo prichádzaš so „zloženými znameniami“ ... pokiaľ sa tým myslí: „Národ povstane proti národu a kráľovstvo proti kráľovstvu“, „veľké zemetrasenia a miestami hlad a mor“, „vydajú vás synagógam a uväznia vás, budú vás vláčiť pred kráľov a vladárov pre moje meno... aby aby ste vydali svedectvo“, „veľké súženie na zemi a hnev proti tomuto ľudu“, „znamenia na slnku a mesiaci i na hviezdach a na zemi budú národy plné úzkosti a zmätku z hukotu mora a vlnobitia“, „Ľudia budú zmierať od strachu... lebo nebeské mocnosti sa budú chvieť“
Ježiš svojim súčasníkom povedal: „Keď sa to začne diať, vzpriamte sa, zodvihnite hlavu, lebo sa blíži vaše vykúpenie. Povedal to nie budúcim pokoleniam, ale pokoleniu Jeho súčasníkov: „Nepominie sa toto pokolenie, kým sa to všetko nestane.“
Podobne aj pred Lukášom Matúš takto interpretuje „zložené znamenia“ a rovnako:
„Tak aj vy; až uvidíte toto všetko, vedzte, že je blízko, predo dvermi. Veru, hovorím vám: Nepominie sa toto pokolenie, kým sa to všetko nestane.
A ešte pred nimi Marek:
„Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale kto vytrvá do konca, bude spasený“, „V tých dňoch, po onom súžení slnko sa zatmie, mesiac nevydá svoj jas, hviezdy budú padať z neba a nebeské mocnosti sa budú chvieť. Vtedy uvidia Syna človeka prichádzať na oblakoch s veľkou mocou a slávou.“
„Tak aj vy, až uvidíte, že sa toto deje, vedzte, že je blízko, predo dvermi. 30 Veru, hovorím vám: Nepominie sa toto pokolenie, kým sa to všetko nestane.“
Prví kresťania v tom mali jasno. Ježiš, aj keď nemôžu vedieť hodinu, ani deň, príde čoskoro. Príde ešte za ich pokolenia. Mali v tom jasno a správali sa i podľa toho...
Mnohé zo znamení sa však za ich pokolenia nestali. Rím síce zničil Jeruzalem, boli vojny, predovšetkým prenasledovanie Židov, nebol však mor, ani hladomor... ani nebeské mocnosti sa nechveli, Slnko sa nezatmelo, Mesiac nestratil svoj jas ... predovšetkým však Syn človeka neprišiel na oblakoch s veľkou mocou a slávou ako je to napísané... keďže sa tak nestalo, začalo sa špekulovať, miešať, vrtieť napísaným...
Jednotlivé znamenia /samozrejme okrem Ježišovho príchodu s mocou a slávou/ sa konali dávno pradávno pred Ježišovým ukrižovaním a dejú sa i budú sa diať... v tomto smere rok 1914 nie je ničovatým ničím výnimočným a nie je výnimočná ani súčasnosť... keď už, potom snáď najbližšie k tomu bolo 14. storočie, obdobie čierneho moru, keď zúrili vojny, hladomory a boli i zemetrasenia...
 


165.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 14:55 avatar
161, ....preto som ti dal ten odkaz aby si vedel, ktoré časti danej kapitoly sa týkajú prvého spĺňania, .... spoločného spĺňania, ....a čo sa týka len budúceho spĺňania/dnes/.
Ja neodmietam tvoje slová/citácie/, ....len ich treba správne zaradiť a vedieť ako sa splnili?!
A ten "hladomor" bol. Ale aj ja som písal, že isté znamenia sa splnia až dnes. Aj tie napríklad "znamenia na nebi".
A "Ježiš prišiel aj vtedy", ....alebo kto podla teba zničil Jeruzalem? Samozrejme - Titus, ale to bolo Božie rozhodnutie!
Ak bol prvýkrát zničený Jeruzalem Babylonom, .... kto "prorocky pomazal Nabuchonodozora"? A prečo? A máš tu presnú paralelu! Teda, kresťania, a aj v minulosti proroci,....nič "nešpekulovali"! Oni vedeli čo príde a že ten čas je blízko, podla daných znamení! A proroci aj v minulosti vedeli, keď im sám Boh povedal, že zničí Jeruzalem pre jeho nevernosť, že sa tak stane. Jeremiáš sa dokonca toho stal aj súčasťou. A vedel o tom dokonca aj samotný Nabuchonodozor. Len židia boli slepí! Tak ako je dnes svet slepý a odmieta dané znamenia.
Samozrejme, ...."príchod v sláve" je niečo iné, to už poukazuje na Ježiša, dosadeného za kráľa.
A rok 1914, je nielen výnimočný v tom, že vtedy "skončili časy pohanov" a že na to poukazuje biblická chronológia,.... ale aj v tom, že vtedy bolo zriadené v nebi Božie kráľovstvo/Ježiš sa stal kráľom/, ....a začali sa takzvané ...."posledné dni" tohoto sveta/systému/.
A to, že tento dátum je výnimočný, poukazujú aj mnohí historici, učenci. Historici často hovoria, že rok 1914 "znamenal zlom v ľudských dejinách." A svet po danej vojne už nikdy nebol ako predtým! Ale to je na dlhšie.
A to najväčšie znamenie stále prehliadaš ! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Tu Peter písal aj o tebe ...... "„V posledných dňoch prídu posmievači s posmechom a budú... hovoriť: ‚Kde je tá jeho sľúbená prítomnosť? Veď odo dňa, keď zosnuli naši predkovia, všetko pokračuje presne tak ako od začiatku stvorenia.‘“ ?(2. Petra 3:3, 4) Ale Peter pokračoval a vedel, že to zničenie príde, ....... a ver že príde aj to druhé!       


155.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 01:56 avatar
57, ..... aj svet, .... aj iní kresťania, .... aj vedci niečo prognózovali a nevyšlo im to. A doplatili viac ľudia na to, ..... ako keď sa JS zmýlili. neporovnávaj neporovnateľné! Ty vidíš stále len jednu stranu mince!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - 242 koncov sveta v podaní iných!
A to sem ešte nedávam tie prognózy sveta a veci ktoré napáchali škody na miliardách ľudskej populácií! A tam radím aj evolučnú teóriu, .... morálny relativizmus a podobne!         
Tull, ....máš veľmi zlý meter a poznanie histórie!


162.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 13:52 avatar
Shagara, už som predsa na túto "Tvoju" výhovorku o iných predpovediach konca sveta reagoval... uveď prognózu o konci sveta, ktorá by bola oficiálnou prognózou kresťanského spoločenstva tak, ako to bolo pri opakovaných prognózach JS... a nepleť sem individuálne proroctvá...
Mne je jedno, od koho je takéto proroctvo o konci sveta ... kritizujem ich tiež. Napríklad som tak urobil aj pri roku 2012... je zaujímavé sledovať ako ospravedlňuješ omyly JS poukazovaním na to, že aj iných ich robia, pričom iných nepovažuješ za "nositeľov Pravdy", ale SV už áno...
 


164.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 14:30 avatar
162, .... preboha Tull, prečítaj si knihy o "konci sveta" a dám ti aj autorov a tam sa dočítaš, že porovnávať s JS niektoré konce sveta v podaní iných sa nedá. Tam išlo aj o mnohé ľudské životy/čo u JS nie/, a mnohé majetky. A nájdeš to aj na danej stránke.
A ak vieš tiež niečo o "sedliackej vojne" a mnohých iných apokalyptických obdobiach, ....tak naivne by si sa nemohol pýtať!
Je to aj preto, že JS nikdy /oficiálne/nepoukazovali na omyli iných.
Mnohé konce sa týkali istých spoločenstiev, .... a je to tak zrejme z histórie, .... že ťa pošlem doplniť si medzery v poznaní a potom reaguj.
A teda, ak niečo vyhlási pápež, to ako chápeš? ten, ktorý mal aj svetskú a aj duchovnú moc? Teda, len "sám pápež sa obliekol do vrecoviny" a ovečky nič?
A opakujem, .... niečo iné je niečo prorokovať, .... a niečo iné je to, ak si niekto zle vysvetlí, biblickú chronológiu.
A nič neospravedlňujem , ....JS sa zmýlili tak ako všetci na svete, počnúc kresťanstvom , ....končiac svetom, vedcami! A opakujem ---- ten dopad u iných bol neporovnateľný s JS.
Pravda existuje, .... aj jedno pravé náboženstvo! A nik a nič na svete sa ani len nepribližuje ku JS. Ak vieš, ....uveď!
Sám raz zistíš, že si sa mýlil.
A JS sú dnes nositelia pravdy. Ak by neboli, neboli by obstáli už dávno a zlyhali by. To, čo dnes konajú nemá obdobu v celých dejinách ľudstva. A to netvrdím len ja! milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
1. 1. 1000 n. l. obavy z milénia a „Hnutí Božího míru“
Mnoho evropských národů věřilo, že s příchodem nového milénia přijde konec světa, a houfně tak odevzdávaly svůj majetek církvi. Vůdčí ideu přitom nehrála ani tak společenská nejistota, jako nejistota a strach z konce světa. Bylo ustaveno hnutí Božího míru, které fungovalo a víceméně udržovalo lidi v pokoře a bázni mezi lety 980 – 1040. Když k žádnému konci světa nedošlo, požadovali někteří svůj majetek zpět. Církev však jakékoli navrácení odmítla, což vedlo k její rozsáhlé kritice. V reakci na týto události bylo k smrti odsouzeno několik kacířů.
-------------------------------------------------------------------------------------
K výročí tisíce let od mučednické smrti Ježíše Krista se houfně očekával jeho návrat. Někteří v tom přirozeně očekávali i konec stávajícího světa či příchod něčeho zcela nového.
Křesťanský svět se strachoval také příchodu Nového roku v roce 1000. Magické datum vydráždilo fantazii mnohých lidí – laiků i učenců. K těm, kteří předvídali konec světa s příchodem nového milénia, se zařadila i hlava katolické církve papež Silvestr II. (950 – 1003). Když konec světa v roce 1000 nepřišel, korigovali mnozí křesťané své předpovědi zániku světa na tisící výročí ukřižování Krista a očekávali apokalypsu v roce 1033.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Rok 1284, papež Inocenc III.
Papež vypočítal datum konce světa tak, že k datu založení Islámu (618) přičetl 666. Jde o nechvalně proslulé období křížových výprav…
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rok 1696
Ruští věřící opět očekávali příchod Ježíše na Zemi. Vítali ho houfnými sebevraždami upálením.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dalej je spústa Marianských apokalyptických vízií,varovaní,koncov /niektore sú už po záručnej dobe,s prešlou lehotou/,vid na Marianských stránkach na internete. Môže sa aj Matka Božia mýliť?
O niektorých sú podrobnejšie správy,a niektoré sú len krátkymi správami,útržkami svetských a cirkevných kronikárov, v tom ktorom čase. A to ako v podaní pravoslavia,protestantských a katolíckych cirkví. A radia sa sem i iné konce ,v podaní iných náboženstiev,siekt,"vedeckých koncov" ,katastrof z vesmíru a pod. Tak povedz, kto sa nemýlil v daných koncoch? V chronológií?
A ten je "nositeľ pravdy", .... kto to dokazuje svojim životom lásky /ne - násilím/ a to JS dokázali, aj keď budeš vyťahovať prvky ľudskej slabosti, zlyhania, nedokonalosti, chýb! Tie mali aj prvotní kresťania.     
                  


168.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 15:42 avatar
Shagara, veď už uveď prognózu o konci sveta, ktorá by bola oficiálnou prognózou kresťanského spoločenstva tak, ako to bolo pri opakovaných prognózach JS...
Neviem o žiadnom proroctve o konci sveta, ktoré by predložil niektorý z pápežov. Tu je o Inocenc III. cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk. nič ani písmenko o jeho údajnej predpovedi o konci sveta, ani neviem čo to má spoločné s krížovými výpravami, ktoré trvali od roku 1095 až do roku 1462 a netýkali sa len moslimov...
Podobne je to aj s "Hnutím Božího míru" novotnaire.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
"S touto autonomií církve souviselo i hnutí „Božího míru“ (lat. Pax Dei), sebeobranných smluv církevních institucí a obcí proti soukromým válkám a násilí místní šlechty. V období slabé centrální moci bylo důležité, že církev zbavovala poddané povinnosti účastnit se loupeživých výprav jejich pánů a těm naopak hrozila vyobcováním (exkomunikací). S posílením panovnické moci ve Francii ve 12. století postupně ztratilo význam a zaniklo.[1]"
Eschatologická očekávání* zvyšovala nadšení davu u příležitosti milénia Kristova narození v roce 1000 a pak opět při miléniu jeho ukřižování v roce 1033. Posvátná síla světců byla používána k posílení míru a vymýcení lupičství a soukromých válek části vojáků, kteří těžili z královské moci a zhroucení karolínských struktur mocenské autority na jihu Francie. A právě díky tomuto náboženskému zápalu vznikla neobvykle široká aliance, která zahrnovala i prostý lid, mezi nimiž se v čase koncilu objevovala vyprávění o zázracích.
*Eschatologická očekávání* ešte nemusí nutne znamenať očakávanie konca sveta - čakalo sa nejaké "zjavenie" /Ježiša Krista/ vzhľadom k naplneniu tisíc rokov od Jeho narodenia a podobne sa očakávalo zjavenie k zavŕšeniu tisícročia od Jeho zmŕtvychvstania... nebolo to teda niekým predpovedané proroctvo, ale proroctvo vyplývajúce s čísla 1 000...

Pokiaľ viem Mariánske zjavenia nie sú "povinným oficiálnym učením" katolíkov... čo sa mňa týka, som voči nim kritický, rovnako ako som kritickým voči proroctvám JS, proroctvám všeobecne... žiadny dvojaký meter, ako mi to chceš prisúdiť...

Ak je "nositeľ pravdy" ten kto to dokazuje svojim životom lásky /ne - násilím/, potom sú najväčšími "nositeľmi pravdy", nie JS /vie sa ako sa správajú napríklad k svojim odpadlíkom... sotva možno hovoriť o láske..../, ale džinisti, prípadne pokračovatelia Prijadaršinovho /Ašóka/ učenia ...
 


177.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 16:11 avatar
168, ..... vieš čítať? 
---------------------------------------
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
---------------------------------------------
www.google.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - aj som ti to preložil. 
A zabudol si aj na pápeža Innocenca, ...... 


184.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 19:41 avatar
Shagara, ďakujem za preklad... ale už u esénoch mám problém uveriť tomu, čo sa tam píše, neboli totiž kresťanmi, aj keď sa niektorí k nim pridali cs.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk ... ale v podstate ma to z tohto pohľadu ani moc nezaujíma, tak ako ma z tohto pohľadu nezaujímajú ostatné minulé proroctvá*... bez problémov uznávam, že som sa mohol mýliť a skutočne tu boli pápeži, ktorí predpovedali konce sveta... ani minulé proroctvá JS by som nekritizoval nebyť ich "súčasných" výhovoriek poukazovaním na druhých, nebyť ich vrtenia až klamstiev, ktoré o tom píšu... ich terajších predpovediach o blízkom konci sveta...

*vysvetli mi aký význam, alebo všeobecne pre hocičo, by som mal kritizovať neaktuálne proroctvá... ?  ... ak kritizujem tie "nedávne" aktuálne vzhľadom ich ospravedlňovaniam, či tie dnešné bez konkrétneho dátumu a zároveň nekritizujem ostatné minulé, ktoré už napr. katolíci neopakujú... potom už mám dvojaký meter?  
 
...ešte poznámka. Som kritický aj k predpovediam spoločnosti "Ku svetlu", ale nebudem predsa písať k lepičovi plagátov, ktorý na rozdiel od Teba, len prilepí a je preč... pokiaľ by sa našiel niekto kto súhlasí s prilepenými proroctvami, potom by som možno reagoval tiež...
 


186.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 23:25 avatar
184, ..... eséni sú pasé! Tých vôbec neriešim.
A ver, tých koncov bolo omnoho viac, ..... opakujem, že v angličtine nájdeš desiatky titulov o koncoch sveta. Niekde niektoré aj mám.
A katolíci ich opakovali trebárs v iných obdobiach a po dlhšiu dobu ako JS. Každý si vyberá svoj čas. 
A tu nejde len o tu "neaktuálnosť", ale o istý princíp/rovnaký meter/ A JS hlásajú len koniec zlých ľudí, nie planéty a života na nej.
Len je tu jeden podstatný rozdiel, ..... že JS nejaké omyly nezastavili a ďalej vo všetkom napredovali. Ako v porozumení Písiem , ....tak aj v správaní, .... a hlavne v konaní Božej vôli /zvestovateľská činnosť/-
A to je tak jedinečné od iných, že niekedy nechápem, prečo to iní nevidia!?
A kritický môžeš byť, ale niekoho /niečo/ musíš vnímať komplexne, a nevšímať si len chyby.
Biblia hovorí, že "keby Boh sa zameral na naše chyby, nikto by neobstál". /pamätá že sme prach/
Preto nás Biblia nabáda zameriavať sa na pozitíva druhých. Prečo si ľudia viac nevšímajú ....nenásilný postoj JS, .... ich oddelenosť od sveta, ....ich neutralitu, ....apolitickosť, .....čestnosť, ..... vysokú morálku, ..... pracovitosť, ..... a to že z lásky k ľuďom šíria celosvetové posolstvo záchrany!?       
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A hádaj - kto v minulosti a aj dnes podnecuje ľudí k tomu "posmechu", ...."kritike", ..... "ohováraniu", ..... a "prenasledovaniu"?
Satan stála vládne pomocou taktiky: ROZDEĽUJ A PANUJ !!!  


207.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 6. 2020, 11:28 avatar
Shagara, o čom ma vlastne chceš s tými proroctvami presvedčiť? ... viackrát som písal, že konce sveta boli prorokované naprieč civilizáciami v podstate už od ich počiatkov a mnohé sa odvolávali na tie isté znamenia, ktoré sa rovnako vinú mnohé už od počiatkov Zeme... podľa toho, čo poznám /vzhľadom k ich neaktuálnosti sa nimi zaoberám iba viac-menej náhodne... / väčšina z nich bola "individuálnou akciou jednotlivcov", aj keď im veľmi často uverilo mnoho ľudí ... keď už spomíname katolíkov, vzhľadom k tomu, že neviem anglicky a rád by som to z viacerých dôvodov poznal, vedel by si nájsť ich posledné proroctvo o konci sveta?

Iná situácia je pri aktuálnych predpovediach... JS nie sú jediní, ktorí predpovedajú blízkosť konca. Pričom sa odvolávajú na znamenia, ktoré vidia len oni. Pritom ignorujú, že tie znamenia sa neustále opakujú v rôznej intenzite od počiatkov sveta, ignorujú, že intenzita, súbeh tých dnešných, nie je ničím až tak zvláštnym... JS sa odvoláva na Písmo, citujú mnohé verše, z ktorých však nevyplýva dnešný blízky koniec sveta a zabúdajú na verše, ktoré hovoria, že pred jeho koncom bude Satan v priepasti spútaný na tisíc rokov a na zemi nám bude vládnuť Ježiš Kristus so svojimi vyvolenými... až sa naplní týchto 1000 rokov až potom počnú udalosti vedúce ku koncu...

JS kritizujem za to, že sa nedokážu poučiť zo svojich omylov, ktoré ospravedlňujú často až klamstvami... stačí porovnať čo presne a ako prorokovali s tým ako ich ospravedlňujú...

Prečo nevnímaš napríklad RKC komplexne, a všímaš si len chyby? Nezameriavaš sa na jej pozitíva, pozitíva inak zmýšľajúcich?

Budem hádať. V minulosti a aj dnes podnecuje ľudí k tomu "posmechu", ...."kritike", ..... "ohováraniu", ..... a "prenasledovaniu"* Strážna veža, ktorej si naletel... stačí si všimnúť tie Tvoje výkričníky, smajlíkov...

*k tomu prenasledovaniu. Pravdou je, že v minulosti boli JS často prenasledovaní, neboli však jedinými, ktorí umierali pre svoje pravdy, radšej volili smrť, akoby sa ich mali vzdať...

 


209.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 23:54 avatar
207, ..... neboli to len znamenia, ale hlavne biblická chronológia. Možno nevieš, ale v danom čase 9 denominácií verilo, že v danom roku 1914 skončili "časy pohanov". Ale väčšina neskôr zmenila svoj postoj.
A tvoj postoj je postoj neveriaceho. A ak väčšina kresťanov neverí v blízky zásah Boha, ako by si uveril ty.
A Písma sa musia naplniť: "A nič nezbadali" ---- milano.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale otestujem ťa a aj iných: .... Kedy ked sa hlásal "Pánov deň" /zničenie/ ľudia tomu verili?

/pomôcka/ ..... NIKDY !!! Vždy reagovali a spoznali to len jednotlivci, menšina!
Pri potope /ktorá je historicky overená a pravdivá/ to bolo len osem ľudí!
Pri zničení Sodomy a Gomory to boli traja ľudia.
Pri prvom zničení a aj druhom zničení Jeruzalema to tiež bola malá skupina.
A tak tomu bude aj dnes!
Aj preto Ježiš prirovnal dnešné zničenie zlých ku potope a Sodome!
Aj Lót ked varoval snúbencov svojich dcér že príde zničenie, daných miest, tak neverili a .... "Lót išiel a povedal svojim zaťom, ktorí si mali vziať jeho dcéry: „Vstaňte, odíďte odtiaľto, lebo Jehova chce toto mesto zničiť!“ Ale jeho zaťovia si mysleli, že žartuje". 1 Moj.19,14

----------------------------------------------------
A NEŽARTOVAL !!!     - neveda.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

------------------------------------------------------
A aj preto apoštol predložil svojim poslucháčom varovanie: ..... „Dbajte, aby neprišlo na vás to, čo sa hovorí v Prorokoch: ‚Viďte to, posmeškári, divte sa tomu a zmiznite, lebo konám vo vašich dňoch dielo, dielo, ktorému určite neuveríte, aj keby vám o ňom niekto podrobne rozprával.‘“ Sk.13,40-41     

A ja píšem "podrobne" dané varovania na poučenie, aby sme nerobili tú istú chyby ako nerozumní ľudia v minulosti!!! 


216.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 10:23 avatar
Shagara, potopa je pravdivá, dokonca historicky overená?  ... je tomu presne naopak; ničovaté nič, okrem mýtov, nehovorí v prospech potopy celosvetových rozmerov. Je to s ňou podobne ako "dnes" pri predpovedaniach o koncoch sveta, človek musí opustiť kritické myslenie, aby im mohol uveriť... ignorovať fakty a nekriticky veriť účelový špekuláciám, ktoré sa nezakladajú na žiadnom reálnom pozorovaní...

Podobne je to aj s mestami Sodoma, Gomora... ľudia v staroveku a mnohí dodnes verili, že všetko zlo /dobro/ je trestom /odmenou/ Božím, za ich nevieru, amorálnosť, neposlušnosť. Spriadali svoje poučné príbehy...
 


220.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 6. 2020, 11:03 avatar
Niečo o potope len vieme
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Kolobeh vody nemá jasne definovaný začiatok a koniec. Molekuly vody sa pohybujú spojito cez celú hydrosféru rôznymi fyzikálnymi procesmi a nemusia nutne absolvovať všetky etapy cyklu. Od vyparovania v oceánoch a moriach cez tvorbu oblakov, kondenzáciu vody v nich do podoby dažďových kvapiek, alebo snehových vločiek a následný pád na zemský povrch v podobe zrážok. Celý cyklus sa uzatvára transportom vody v riečnych tokoch naspäť do morí.

Celkové množstvo vody v cykle je konštantné, teda, množstvo vody, ktorá odchádza z určitého zdroja (rezervoáru) sa rovná množstvu vody, ktoré doňho vstúpi.


219.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 11:00 avatar
Shagara, "podrobne" dané varovania na poučenie tu boli vždy, čo svet svetom stojí... po Kristovi sa tie kresťanské odvolávali a odvolávajú na Písmo /citovali verše... počítali chronológiu.../, ale zakaždým inak, v princípe však rovnaké, ako tie pred Kristom... pritom temer zakaždým boli sväto-sväte pravdivé a u každého "hlásateľa" - hoci vzájomne rozporné - jedine pravdivé... tak je to aj s tvrdeniami z vlastných omylov nepoučiteľných JS...
 


152.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 01:32 avatar
48, .... to nebolo "proroctvo", ale omyl vo výklade biblickej chronológie. JS vedeli že v roku 1914 majú skončiť "časy pohanov" a mysleli si ,že to bude zároveň aj koniec. Neuvedomili si ešte, že musia po celom svete hlásať najprv posolstvo záchrany, a že až potom má prísť koniec tohto systému vecí/nie koniec zeme/.
A samozrejme, ....verilo sa tomu v danom čase. 20-30 roky boli z hľadiska danej chronológie významné, ale musel prejsť istý čas aby sa tomu porozumelo!


156.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 6. 2020, 04:57 avatar
Sahara. Pripusťme, že to neboli proroctvá, ale zle pochopenie biblickej chronológie, ako to nazývaš. Ale prečo potom to brali, ako 100% pravdu od Boha, ktorú nemožno spochybniť. A keď ju niekto spochybnil, tak bol vylúčený. Ako, ak nie nesplnené proroctvo, sa dá vysvetliť vyhlásenie "milióny dnes žijúcich nikdy nezomrú", ktoré zaznievalo v dvadsiatych rokoch? A tomuto sľubu uverilo množstvo ľudí, ktorí predsa neskôr zomreli.
Súhlasí Johny Pravda, J.Tull


157.
označiť príspevok

Starý chren muž
   10. 6. 2020, 04:58 avatar
Oprava: Shagara.


178.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 16:56 avatar
156,...... to sa bralo až neskôr. Teda, daný rok 1914 .... ak myslíme ten dátum ako koniec "časov pohanov" a nastolenie Krista na trón. Určite sa "na 100%" nebralo to, že v roku 1914 príde koniec. Samozrejme, tie očakávania boli/verilo sa tomu/ ale boli aj oponenti, ktorí vyzývali na opatrnosť. Ale takmer všetci verili, že vtedy sa niečo udeje.
Samozrejme, udialo sa, ale nie tak ako sa očakávalo.
A v danom čase, niektorí sami odišli a neboli vylučovaní. Až neskôr keď sa tento dátum ustálil a bol podopretý, ..... sa stalo, že boli aj vylúčení ak niekto nesúhlasil s daným učením. Pretože je logické, ak nesúhlasím s niekym, tak idem tam kde mi to vyhovuje. JS nefungujú tak, ..... že každý má svoj názor, a že pastieri sa tomu musia prispôsobiť. Teóriu chasu JS nepreferujú!
Problém viac vidím v tom, že mnohí /cirkvi/ upustili od exkomunikácie a volili cestu lacnej tolerancie. A dôsledok sú cirkvi, kde každý verí a preferuje svoj osobný názor.
A samozrejme, .... v danom čase sa verilo, že to bude aj koniec a že "mnohí už nezomrú". Výraz "pokolenie" bol preto upravený v zmysle Biblie, a nie preto, že "to nevyšlo".
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja , ako katolík som vedel o týchto veciach nakoľko ma rodina bombardovala knihami, brožúrami, videami proti JS a sám som ich aj vyhľadával. Roky som odoberal aj časopis /Rozmer/ o sektách a dopisoval som tam.
A verte, ani ja nepreferujem konverzie z "blata do kaluže". Dobre som si zrátal "náklady" ako som sa stal JS.
A sám viem, že náuky, zmeny a hlavne správanie iných/cirkví/ sa aj tak napriek istým chybám JS nedá zrovnávať.
Už som písal, že základné náuky JS sú stabilné a tvoria 98% z celku. A tie zvyšné veci/upresnenie proroctiev, pokolenia, kobyliek z Joela a podobne/ sú len zlomkom a detaily celkovej mozaiky biblickej pravdy!
Aj preto nedokážem pochopiť postoj odpadlíkov, ktorí sa potkýnajú doslova na prkotinách. Myslím, hlavne dnes.
Pretože počiatočne roky JS boli "obdobím skúšok, prečisťovania a iných momentov" o ktorých ale hovorí Písmo tiež.
Hovorí aj o tom, čo je aj náplňou tvojho príspevku, .... aj o tých chybách, a aj ...o "potkýnaní"! Ale tí, čo nešli do hĺbky a tlačili sa dopredu, ....tak tí na to nikdy neprišli. Aj pre nedostatok úsilia, ale hlavne pre nedostatok pokory.
Pravdupovediac, ..... neviem si predstaviť, že keby neboli JS , kde by som našiel pravdu? Viete to? Povedzte mi to!
Som bytostne presvedčený, ..... že dnes je iba jedno náboženstvo, čo svoje uctievanie berie vážne a aj ho žije!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mám obrovskú radosť, že môžem patriť do úžasnej Božej organizácie a že na vlastné oči vidím, ako sa spĺňajú slová z Malachiáša 3:18: ..... „Určite opäť uvidíte rozdiel medzi spravodlivým a zlým, medzi tým, ktorý slúži Bohu, a tým, ktorý mu neslúžil.“

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
                                


63.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   9. 6. 2020, 11:39 avatar
Ale no zas nerobte z boha pomstichtiveho uchylaka. Sme tu na zemi ludstvo ako jeden celok prejst budete musiet vsetci. No ani boh vam nepomoze pokial sa nespojite s duchom svatym a nezistite pravdu o tom kym v skutocnosti ste. Nie ste toto telo ani toto ego ste cisty duch ciste vedomie.


95.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 15:19 avatar
PartOFgod, potom k čomu je zmŕtvychvstanie? 
Súhlasí -era-


158.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   10. 6. 2020, 07:04 avatar
Z mrtvych vstanie je obrazne povedané je to akt spojenia z duchom svatym to hlupucke utrapene a slepo veriace ego sa napoji na zdroj vseprenikajucej vsetko vyplnajucej inteligentnej energie vesmiru ktora ta vytvorila a ktorej si castou . Nazvali ste ju boh


172.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 15:58 avatar
PartOFgod, Ale Kristus vstal z mŕtvych, prvotina zosnulých. Lebo ako je skrze človeka smrť, tak je skrze človeka aj zmŕtvychvstanie. Ale niekto povie: „Ako vstanú mŕtvi? V akom tele prídu?“ Hlupák! Hľa, poviem vám tajomstvo: Nie všetci umrieme, ale všetci sa premeníme: razom, v jednom okamihu, na zvuk poslednej poľnice. Lebo keď zaznie, mŕtvi budú vzkriesení neporušiteľní a my sa premeníme. Veď toto porušiteľné si musí obliecť neporušiteľnosť a smrteľné si musí obliecť nesmrteľnosť. A keď si toto porušiteľné oblečie neporušiteľnosť a toto smrteľné si oblečie nesmrteľnosť, vtedy sa splní, čo je napísané: „Smrť pohltilo víťazstvo...
"A videl som mŕtvych, malých i veľkých, stojacich pred trónom Božím. A otvorily sa knihy, a otvorila sa aj iná kniha, to jest kniha života, a mŕtvi boli súdení podľa toho, čo bolo napísané v knihách, podľa svojich skutkov. A more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i peklo daly mŕtvych, ktorí boli v nich, a boli súdení jeden každý podľa svojich skutkov.
 


174.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 6. 2020, 16:02 avatar
J.Tull ty si neprišiel na to , že PartOFgod je mešuge ? Alebo to iba hráš ?


176.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 6. 2020, 16:04 avatar
Iba sa baví


180.
označiť príspevok

Osvietený muž
   10. 6. 2020, 17:28 avatar
era tiež som si myslel . Lebo skutočnosť že PartOFgod je mešuge si nemožno nevšimnúť .


183.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 18:59 avatar
-era-, opakujem, môže byť, že i motyka vystrelí... 
Súhlasí Osvietený


96.
označiť príspevok

pozorovateľ
   9. 6. 2020, 15:44 avatar
88 - "Ešte chvíľku a svet ma viac neuvidí, ale vy ma uvidíte, lebo ja žijem a aj vy budete žiť." - Ján 14:19! Takže si vynechal druhú dôležitejšiu časť! Kto z pomazaných videl Krista v roku 1914?


99.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 16:39 avatar
96, .... nič som nevynechal!
Ak budú apoštoli a jeho učeníci z 1 storočia v nebi /lebo patria k nebeskej triede/, a aj dnešní pomazaní ....... tak je len samozrejme , že ho iba oni budú vidieť a nie "svet". Teda, my, tu dole na zemi!
Ten kontext je jednoduchý! Ale tebe je to zbytočné hovoriť. Ty máš zastretý duchovný zrak. Pýcha a sebectvo ti nedovolí chápať ani len tie najjednoduchšie biblické pravdy!   


118.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 19:35 avatar
... môže konečne niekto napísať v čom je dôležitosť večnosti, či pominuteľnosti zeme, neba? ... čo je také dôležité na tom, čo sa s nebom, zemou na konci čias stane?


119.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 19:38 avatar
môže
Súhlasí J.Tull


122.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 20:16 avatar
-era-, trepaním určite...  


125.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 20:31 avatar
Určite, trepaním určite.

Mimochodom, kto určí, ktoré vety sú trepaním a ktoré nie?


126.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 20:33 avatar
Načo sa pýtaš, keď odpoveď je jasná, predsa JA
Súhlasí -era-


127.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 20:34 avatar
Áno, áno, áno!!!!!!!    


128.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 20:43 avatar
-era-, prečo by to mal ktokoľvek určovať...? nie je o čom; trepania sú nepodložené tvrdenia...  


131.
označiť príspevok

-era- muž
   9. 6. 2020, 21:17 avatar
Nuž, lebo sa môže stať, že jeden človek bude tvrdiť, že nejaké tvrdenia sú podložené a druhý, že sú nepodložené.


132.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 21:35 avatar
Podstatné je len to čo tvrdím JA


154.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 01:49 avatar
131, .... boli názory prvých kresťanov podložené? Samozrejme, dnes vieme že boli!
Boli názory židov, náboženských vodcov v danom storočí tiež podložené? NIE !!! Aj to už dnes vieme.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Lenže vtedy boli "prví" židia a ich vodcovia a tým sa vtedy verilo! A kresťania boli "poslední" a len málokto im veril!
Ale to sa svojho času otočilo.
A tak je tomu aj dnes.
A to, že aj dnes sa tomu oponuje, je len dôkaz pravosti Biblie. Aj dnes sa spĺňajú biblické proroctvá , a to aj tie o zlých!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Citujúc Habakuka 1:5 z gréckej Septuaginty, Pavol varoval: ...... „Dbajte, aby neprišlo na vás to, čo sa hovorí v Prorokoch: ‚Viďte to, posmeškári, divte sa tomu a zmiznite, lebo konám vo vašich dňoch dielo, dielo, ktorému určite neuveríte, aj keby vám o ňom niekto podrobne rozprával.‘“

Teda, problém nie je v tom, či je niečo "podložené,alebo naopak", ....ale v srdciach pyšných a sebeckých ľudí s "neobrezanými ušami, srdcom"! 


218.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 6. 2020, 10:38 avatar
Ganovský neandertálec bol žid ?


163.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 14:07 avatar
-era-, Ty nedokážeš rozoznať čo je podložené a čo nie je podložené tvrdenie?...   Ak niekto niečo tvrdí a svoje tvrdenie nepodloží argumentom, môže byť síce niečim podložené pre neho, ale pokiaľ toto "niečo" nezverejní rovnako, ako zverejnil tvrdenie, potom toto tvrdenie je spadá pod nepodložené a to dovtedy, kým tak neurobí /to "niečo" nezverejní/...
Doteraz sa na otázku o dôležitosti toho, čo bude so Zemou /Nebom/ na "konci čias" odpovedalo rôznym dokazovaním o tom, že sa Zem pominie a rôznym že sa nepominie... nič však k meritu otázky...
Pre mňa napr. Lemmyho pomoc bezdomovcom je oveľa, oveľa dôležitejšou udalosťou, než to, čo sa udeje na konci čias so Zemou...
 
Súhlasí Osvietený


166.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 6. 2020, 14:58 avatar
Dokážem.

A preto moja odpoveď na moju otázku v 125 je: Každý si to určí sám za seba.
Prípadne: Každá skupina ľudí si to určí sama za seba, ak sa zhodnú.
Súhlasí Shagara


169.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 15:45 avatar
-era-, nedokážeš  


171.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 6. 2020, 15:50 avatar
To si určí každý sám za seba.


173.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 15:59 avatar
-era-, neurčí  


175.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 6. 2020, 16:04 avatar
Tak už rozumieš, prečo som položil otázku 125?


181.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 18:32 avatar
-era-, lebo klameš    


217.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 10:29 avatar
-era-, tvrdenia v príspevkoch "169", "173", "181" sú trepania. Sú trepania nezávisle od toho, prečo som ich písal, nezávisle od toho, či sú pravdivé, alebo lživé a je pritom jedno čo bude o tom niekto tvrdiť, ako si to kto určí...
 


221.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 11:10 avatar
Trepaniami sú aj príspevky 217 a 127.


222.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 11:24 avatar
-era-, potom je všetko trepaním, včítane "221", ako aj tohto príspevku 
 


223.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 12:05 avatar
Ano, tak jest.

Všetky tvoje príspevky aj všetky moje príspevky sú trepaním.
Súhlasí J.Tull, Osvietený


224.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 12:12 avatar
-era-, keby len naše... trepaním sú všetky Platónove, Kantove, Marxove... Steinerove diela... všetky vedecké pojednania, publikácie... všetko čo ľudstvo kedy napísalo, či napíše... 
 


225.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 12:14 avatar
Tak veru. Celá evolučná teória aj celá Biblia aj všetky práce, čo získali Nobelove ceny, všetko je trepaním.

Aj barman keď mieša drinky, používa trepanie. Celý svet vznikol z trepania.


226.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 6. 2020, 12:24 avatar
-era- preto tu máme alternatívu pravdy

Kniha Davida Starosty: NEBE A ZEMĚ
200 DŮKAZŮ, že země není rotující koule!

BRAZILŠTÍ VĚDCI dokázali, že Země není kulatá

Nejnovější článek v BLOGU zde

Je naše Země placatá nebo kulatá?

www.placata-zeme.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


230.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 12:35 avatar
Trep ďalej.


227.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 12:26 avatar
-era-, súhlasil by som, až na to, že svet nevznikol z trepania... bol tu oveľa skôr, ako akékoľvek trepanie... ale už na túto tému viac trepať nebudem... 
 


228.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 12:34 avatar
V bode nula sa začala energia trepať až roztrepala veľký tresk...


234.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 13:00 avatar
-era-, lenže to je iné trepanie... tak ako je vodička inou vodou, než je šoférka, alebo prvenstvo iným primátom, než opica, kráľovská koruna inou korunou, než tá, ktorú majú stromy, či tá, ktorá je v peňaženke... 


235.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 14:30 avatar
Je mi vždy divné, ak niekto potrebuje namiesto normálnych slov používať expresívne výrazy. Asi je jeho cieľom spôsobiť nejakému inému človeku emocionálny otras.


237.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 14:44 avatar
-era-, nájdi vhodnejší, rovnako stručný výraz pre nepodložené tvrdenia a budem ho používať... 


238.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 14:46 avatar
nepodložene tvrdiť
Súhlasí J.Tull


239.
označiť príspevok

J.Tull
   12. 6. 2020, 15:05 avatar
-era-, radšej mám jednoslovné pomenovanie... to Tvoje nie je rovnako stručné a nie je ani dosť výstižné. Mám na mysli prípady, keď svoje nepodložené tvrdenie prezentuje ako pravdu a presviedča o nej, prípadne sa naň odvoláva ako jednoznačný fakt... Pochybujem, že tým mojim spôsobujem inému človeku emocionálny "OTRAS"...
... je však pravdou, že záleží od konkrétneho človeka ako to vezme...
 


229.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 6. 2020, 12:35 avatar
Ale ako by potom boh tie nevinné zvieratká a vlastné deti povraždil keby nebola potopa ? V tom amoku ho ani len mor nenapadol a novičok nemal . Jediná odpoveď je plť a 950 ročný kormidelník . Je to uplne logické . Ono to ani nebola plť ale ladoborec .


231.
označiť príspevok

-era- muž
   12. 6. 2020, 12:37 avatar
Žiadne zvieratká nikdy neboli nevinné, vina a nevina neexistuje.


233.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 6. 2020, 12:45 avatar
Ani pstruh ?


240.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 10:28 avatar
-era-, dajme tomu, vina a nevina neexistuje... ale potom ani ľudská neresť, všetko ľudské zmýšľanie srdca ustavične naklonené na zlé, nie je vinou, či nevinou... 


241.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 10:40 avatar
Máš poruke nejaké argumenty, prečo by vina či nevina mali byť reálne existujúcimi?


242.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 11:13 avatar
-era-, Písal som, dajme tomu, vina a nevina neexistuje... preto nerozumiem Tvoje otázke. Ak neexistuje, potom ani človek nemôže byť vinný, či nevinný... alebo sa mýlim? 


243.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 11:41 avatar
Nemýliš sa, ale prečo potom toľko ľudí stále hovorí o vine a nevine?
O nevinných deťoch, nevinných obetiach, dokonca o nevinných zvieratkách?
To je nejaký komplot? Sprisahanie voči rozumu?


244.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 12:00 avatar
-era-, nehnevaj sa, ale skôr ako odpoviem, položím otázku, ktorá súvisí s odpoveďou... trestá Boh? ... existuje Boží trest? 


245.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 12:07 avatar
244.
Aby sme si boli načistom:

Z môjho svetonázoru vyplýva úplne jasne, že existuje aj vina aj nevina.

Ale moje slová o neexistencii viny a neviny v príspevku 231 sú mojim aplikovaním materialistických princípov vývoja.

Môj názor je jasný - ak povieme, že neexistuje žiaden účel sveta, zeme a človeka, ak neexistuje inteligentný stvoriteľ, od ktorého by sa toto všetko odvíjalo, tak celá morálka je len egoistický výmysel, ktorý nemá žiadne reálne základy - a preto na tomto základe následne hovoriť o vine a nevine je len falošné divadlo, fraška.


246.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 6. 2020, 12:12 avatar
-era- máš nebezpečný jasný názor!!! Toto povedie k anarchii a vraždám!§ Ak si každý povie, to, čo ty, tak potom hŕŕŕŕ na ne. Lebo vina a nevina neexistuje a preto neexistuje ani trest.  
Súhlasí -era-


250.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 12:31 avatar
Ale neboj! Ľudia si predsa v priebehu dejín vymysleli egoistické zákony na ochranu toho, čo nazývajú vlastným majetkom, vrátane životov svojich a tých, ktorých nazývajú blízkymi. A na dodržiavanie tých zákonov zriadili armádu a políciu, takže všechno bude fááááájn
Súhlasí peter67


252.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 6. 2020, 12:36 avatar
Vymysleli, ale občas sa pohla lúza a zmietla do prachu dejín aj armády, ba celé štáty o nejakých ľudských životoch ani nehovorím.
Samozrejme, že aj ona si potom vymyslela nejaké zákony , armádu, políciu na ochranu seba a kolotoč pokračuje. Takže sa nebojím, ale posraný som tak akurát,     
Súhlasí -era-


255.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 6. 2020, 12:45 avatar
era tu je dosť veľký rozdiel . V demokratických krajinách rozhodujú ľudia akých zástupcov si zvolia a aké budú zakony .
Armáda nie je zriadená za účelom dodržiavania zákonov .
Ano samozrejme polícia je potrebná . Nie len aby chránila majetok a životy ľudí .
Krajina kde by neplatil zákon nebola polícia by nemohla existovať na zemi . Lebo by ju zabila bieda a anarchia .

Iné je použitie armády a polície v totalite kde ľudia nerozhodujú vôbec o ničom ako to bolo u nás 40 rokov .
Tam sa nebolo kde sťažovať že ťa urúbali ako v roku1988 za to že sa modlíš alebo držíš sviečku.
Alebo ťa zastrelili na elektrickom koterci lebo si chcel z toho hnusu utiecť .


258.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 12:50 avatar
255. To je iba marginálny rozdiel.

A smrť je iba moment, čo na tom záleží, či je to na ostnatom drôte, alebo inde? Vždy existujú ľudia, ktorí trpia a iní, ktorí sa majú dobre.


260.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 12:53 avatar
A keď sa na to pozrieš, zistíš, že "na východe" sa dejú tie isté hrôzy, ako "na západe", akurát s nejakým cca 100 ročným oneskorením. Takže no problem


264.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 6. 2020, 12:59 avatar
era nemyslím si . A nejde vôbec len o nejaké bohatstvo . Najcennejšia na svete je sloboda ale cenné sú i iné emocie pre človeka ako je umenie šport atď .

Ale niet cennejšej veci ako sloboda na svete .
Preto sa najťažšie zločiny trestajú stratou slobody .
Odsúdenec dostane 5 x stravu i prácu i teplú izbu ba i telku atd len nemá slobodu . za tú by to však vďačne menil .


247.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 12:19 avatar
-era-, nepoznám človeka, ani materialistický názor, ktorý by popieral existenciu viny... ani z princípov že neexistuje žiaden účel sveta, zeme a človeka, ak neexistuje inteligentný stvoriteľ, nutne nevyplýva neexistencia viny... poznám však konkrétnych ľudí, názor, ktorý si práve prezentoval... falošné presvedčenie o materialistickom svetonázore, falošné najmä v tom, že "vulgárny" materializmus v podstate neexistuje; je však značne rozšírený v hlavách mnohých veriacich... 
Súhlasí Lemmy


248.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 12:28 avatar
247. Dobre, začiatok máme za sebou a teraz teda skús odpovedať na otázku v 241:

Máš poruke nejaké argumenty, prečo by vina či nevina mali byť reálne existujúcimi?


251.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   13. 6. 2020, 12:35 avatar
to je tak ked sa do seba zašprtaju dvaja filozofi.....a je z toho filozoficke harašenie   ...
Súhlasí -era-


253.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 6. 2020, 12:39 avatar
Ondrej, ako máme nazvať to, keď do seba búšia kresťania?   Spomeniem iba pár príkladov:
Ondrej, Shagara, pozorovateľ, Astax 1?? Miloša už nespomínam, lebo sa trvale odprítomnil.  
Súhlasí J.Tull


254.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 12:42 avatar
Otázka: , ako máme nazvať to, keď do seba búšia kresťania

Milosť božia.


256.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 6. 2020, 12:47 avatar
Možno to máme nazvať evanjelizácia?  


267.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   13. 6. 2020, 13:04 avatar
no dovoľ    ved my sa bavime o važnych veciach o spaseni .......   


259.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 12:51 avatar
-era-, aj z môjho svetonázoru vyplýva úplne jasne, že existuje vina aj nevina. Už som v tomto zmysle viackrát písal. Vyplýva zo vzťahu človeka voči človeku, k svetu všeobecne, nie k Bohu, k inteligentnému stvoriteľovi... a aj keby existoval i v takom prípade sa vina či nevina meria vzťahom človeka k človeku /k svetu/...
Ak veriaci koná tak, ako koná len preto, že existuje Boh, kvôli akémusi vyššiemu "nadpozemskému dobru"... a nie kvôli človeku samotnému, potom rovnako dobre možno tvrdiť, použijúc Tvoju logiku - jeho celá morálka je len egoistický výmysel, je len falošným divadlom, fraškou.
 


262.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 12:55 avatar
259: Z môjho pohľadu, nedal si žiadne argumenty, prečo by vina a nevina mali byť vo svete reálne existujúcimi.


268.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 13:10 avatar
-era-, existuje zodpovednosť za činy? ... ak existuje, potom existuje aj vina, či nevina, ktorá je vyjadrením tejto zodpovednosti... 

Diskusia sa o ne/vine odvíja od toho, či sú zvieratká nevinné ... doplním, sú nevinné malé deti, sú vinné, či nevinné aj tie, ktoré sa ešte nenarodili?
 


270.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 13:15 avatar
Zodpovednosť za činy sa odohráva len v mozgu.


275.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 13:19 avatar
Pokiaľ si myslíš, že to, že sa ti z morálneho odporu zdvihne žalúdok, prejde mráz po chrbte, či zastaví dych, je vecou mozgu, tak asi áno


273.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 13:16 avatar
268. To sú všetko vymyslené veci. Niekto to prvý vymyslel a ostatní to prevzali bez toho, aby vedeli, prečo by to tak malo byť. Presne v tom štýle, ale si napr. Lemmy predstavuje, že si ľudia vymysleli bohov - tak si ľudia vymysleli zodpovednosť za činy, vinu, nevinu a zapísali to do zákonov. Za všetkým je ľudský egoizmus, materiálna túžba mať, vlastniť a ochrániť si to, čo "mám".

A mňa sa nepýtaj na vinu či nevinu ak súčasne s otázkou nedefinuješ, či ti mám odpovedať z ateistického alebo teistického pohľadu


279.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 13:58 avatar
-era-, neviem kde si nabral v súvislosti s morálkou, že za "Za všetkým je ľudský egoizmus, materiálna túžba mať, vlastniť a ochrániť si to, čo "mám""?
V prirodzenosti človeka je byť empatickým, schopnosť vcítiť sa... máme to "uložené v srdciach"... "pokiaľ človek potláča tento svoj cit z egoistických pohnútok, z túžby mať, vlastniť a ochrániť si to, čo "mám"", potom, podľa mňa, je amorálny a nesie svoj diel viny za "neutešený stav sveta"...
Nielen však iba "srdcom", ale i rozumom človek môže dospieť vlastným poznaním, skúsenosťou, k tomu, že aj keby mal neviem koľko materiálnych statkov, nedokáže byť skutočne šťastným bez spoločnosti iných... a naopak, človek obklopený blížnymi svojimi, cítiaci, že patrí k nim a oni k nemu, je šťastnejším, aj keby toho nemal veľa, pretože ich blízkosť je viac, než všetky statky sveta...

...zo svojho pohľadu.
 


280.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 14:02 avatar
...Nielen však iba "srdcom", ale i rozumom človek môže dospieť ....

Ja viem. Preto pestujem antroposofický svetonázor


283.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 14:14 avatar
-era-, potom si ale prevzal a pestuješ len to, čo niekto ako prvý vymyslel a ostatní to prebrali a Ty si to prebral od nich...
 

...podľa Teba, sú nevinné zvieratká, sú vinné, či sú nevinné malé deti, aj tie, ktoré sa ešte nenarodili?
 


284.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 14:25 avatar
A) mojou rečou: prebral som do môjho života účasť na istých duchovných princípoch, ktoré existovali v duchovnej rovine ešte skôr, než tu bol človek a ktoré niektoré výnimočné ľudské individuality zniesli z duchovných výšin do sféry ľudského vedomia.

B) zvieratká nemajú "ja" a teda nemajú ani vinu ani nevinu. Iba bytosť s "ja" môže byť posudzovaná z morálneho hľadiska.
Malé deti tiež ešte nemajú "ja" v plnom rozsahu vtelené na zemi, takže posudzovať ich z hľadiska viny a neviny je treba podľa ich veku a podľa miery, ktorou je "ja" vtelené v pozemskej rovine.
Duše, ktoré sa ešte nenarodili, nemajú "ja" v pozemskej rovine, ale v nadpozemskej. Tam o "vine" a "nevine" rozhodujú iné princípy, nie pozemské.


286.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 14:56 avatar
-era-, písal som predsa Tvojou rečou, ktorú si aplikoval na iných... odkiaľ vieš o duchovných princípoch, odkiaľ vieš, že existovali v duchovnej rovine ešte skôr, než tu bol človek a ktoré niektoré výnimočné ľudské individuality zniesli z duchovných výšin do sféry ľudského vedomia? ... odkiaľ vieš, že zvieratká nemajú "ja", malé deti tiež ešte nemajú "ja"... atď. ... nečítal, či nepočul, neprevzal si to od iných? 

... táto otázka, ohľadne zvieratiek, detí, či majú, alebo nemajú vinu, je v tejto téme položená v súvislosti s potopou. Pokiaľ veríme, že potopu poslal Boh, pre ľudskú neresť, ktorá bola veľká a že všetko zmýšľanie ich srdca bola ustavične naklonené na zlé, potom prečo vyzabíjal aj nevinných? ...  


289.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 17:04 avatar
Niečo viem úsudkom na základe vlastnej skúsenosti, iné mám ako predpoklad, voči ktorému som v živote našiel množstvo podporných faktov a žiaden totálne vyvracajúci fakt.

Vyzabíjal, lebo vedel, že ich duše sa vtelia znovu, avšak už do tiel, väčšinou nepochádzajúcich zo skazenej pokrvnej telesnej línie.


290.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 18:53 avatar
-era-, k prvému odseku sa radšej nevyjadrím, nechcem byť priveľmi osobným... už som i tak písal dosť o Tvojom hľadaní faktov... 

... úprimne, s tou potopou si ma prekvapil, nečakal som, že veríš tomuto mýtu... budem reagovať len k tomu čo tvrdíš otázkou: telá po potope už nemali skazenú pokrvnú líniu? ... ako je to možné, keď ľudská neresť prekvitala i naďalej rovnako ako pred potopou? ... a čo zvieratká? ... prečo vyzabíjal i tie, nevedel že dokážu tiež cítiť bolesť, strach, trpieť...? 
 


291.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 19:00 avatar
290. Bavíme sa hypoteticky. Nie som zástancom idey, že by sa potopa odohrala vo fyzicko-zmyslovom svete, tak, ako ju popisuje Biblia. Ale keď zvolím istú mieru tolerancie, nevadí mi sa k tomu hypoteticky vyjadriť. Zmienky o potope sveta vraj boli rôznym spôsobom zaznamenané u mnohých národov sveta, takže niečo na tom môže byť.

Takže tak. A k otázkam: ľudská neresť práveže prekvitala inak po potope, než pred potopou.
Zvieratá vo vývoji nie sú až tak podstatné.


292.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 19:12 avatar
-era-, kedy bola potopa podľa Teba? 


293.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 19:23 avatar
Podľa mňa - netuším.
Ale podľa Steinera vraj skončila niekedy pred +/- 10 000 rokmi. Nenašiel som jeho názor na to, ako dlho by mala trvať. Len som si všimol jeho zmienku, že potopu ľudia nazývajú aj dobou ľadovou... ale bez definície, ktorá ľadová doba konkrétne by to mala byť.

Úprimne - o toto som sa zatiaľ nepríliš zaujímal.


296.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 19:39 avatar
-era-, pred +/- 10 000 rokmi ľudia žili ako lovci a zberači... nežili ešte v mestách, nepoznali súkromný majetok, takú sociálnu nerovnosť, akú stvorila "revolúcia obilného zrna"... tak o tom hovoria všetky nálezy z tej doby, a ani jeden jediný sa nenašiel, ktorý by uvedené spochybnil... pričom život lovcov a zberačov, o ktorom máme viacero artefaktov a môžeme ich porovnávať s dnes ešte fungujúcimi takýmito spoločenstvami, nám hovorí čosi iné ... a síce, že ľudská neresť začala prekvitať, po období pred +/- 10 000 rokmi ... 


299.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 19:55 avatar
296. A čo s tým?


300.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 20:07 avatar
-era-, len toľko, že ak potopa bola pred +/- 10 000 rokmi, potom ľudská neresť prekvitala predovšetkým po potope, než pred potopou, teda po nej bolo viac badať "skazenú pokrvnú telesnú líniu" než tomu bolo pred ňou... 


302.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 20:18 avatar
300. Hmm, nevidím žiaden pádny dôvod k tomu, aby to bolo tak, ako píšeš.


305.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 20:26 avatar
-era-, poznajúc Tvoj prístup k poznávaniu sa ani nečudujem... 


306.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 20:27 avatar
Era má ezoterický svetonázor.


308.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 20:29 avatar
To je dobre. To znamená, že máš poznanie.


294.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 19:24 avatar
-era-, zvieratá boli vo vývoji? ... necítili bolesť, strach, nedokázali trpieť? ... aj havrany, holuby boli vo vývoji? ...  


295.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 19:36 avatar
294. Sorry za zlú formuláciu. Netušil som, že sa to dá pochopiť aj inak, než som mal na mysli....
To podstatné je vývoj človeka. Pre tento vývoj človeka zvieratá nie sú zatiaľ až tak podstatné.
Síce dokážu trpieť, cítiť strach a bolesť, ale v behu sveta to zatiaľ nie je nič, čo by bolo príliš podstatné.


297.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 19:49 avatar
-era-, nech by bol vývoj človeka malýmiliónkrát podstatnejší, i tak, ako je možné, že dokonalý milujúci Boh, ktorý tak miloval svet, že dal svojho Syna, vyzabíjal všetko /okrem Noeho rodiny, "párov" vyvolených/ včítane vyhubenia všetkej vegetácie... to fakt všemocný Boh nenašiel iný spôsob, len utrpením nevinných tvorov, ktoré sú schopné cítiť...? 


298.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 19:54 avatar
Neviem prečo kladieš túto otázku o dokonalom milujúcom Bohu práve mne


301.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 20:14 avatar
-era-, pretože práve diskutujem s Tebou...  tvrdil si, že na zvieratách nezáleží, potom ale prečo ich bolo treba vyhubiť, pre zdokonalenie človeka?... neviem ako sa vyhubením zvieratiek môže zdokonaľovať človek? ... Božím príkladom? 


303.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 20:20 avatar
Aké vyhubenie? Veď zvierat je tu plno stále okolo nás.

Človek sa nezdokonaľuje vyhubením zvierat.


304.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 20:24 avatar
-era-, lenže tie, čo boli utopené, si prešli svojim utrpením... otázka znie, načo to bolo potrebné?


307.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 20:28 avatar
Nuž, z môjho hľadiska to nebolo potrebné na nič. Rovnako ako pri dnešných prírodných katastrofách.


309.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 10:35 avatar
-era-, celosvetová potopa bola prírodná katastrofa?... veď ak sa skutočne udiala, potom všetko okolo nej, nielen ona samotná, muselo byť kopiacimi sa zázrakmi jeden väčší ako druhý...  


310.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 11:01 avatar
Muselo by, pokiaľ by sme sa striktne a doslovne držali biblického popisu a verili by sme, že to, čo sa tam popisuje, je popisom fyzicko-zmyslových skutočností.
Ak by sme to tak striktne nebrali, tak by to nemuselo byť kopiacimi sa zázrakmi.


311.
označiť príspevok

peter67 muž
   14. 6. 2020, 11:09 avatar
309.310.
Páni podľa správnosti vami spomínaná veta správne znie:
....muselo byť topiacimi sa zázrakmi. 


312.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 11:32 avatar
-era-, tomu nerozumiem... ak nebola celosvetová potopa, zaplavením vodou celej Zeme, ale niečo, čo je mimo fyzicko-zmyslových skutočností, potom rovnako nemohlo ísť o prírodnú katastrofu, ktorou sú predsa všetky do jednej, sú fyzicko-zmyslovými skutočnosťami, podliehajúcimi prírodným zákonom...
 


313.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 11:45 avatar
Existuje ešte možnosť brať to tak, že sčasti je to opis fyzicko-zmyslovej skutočnosti a sčasti opis duchovne-nadzmyslových skutočností.
Ja neviem presne, čo "potopa" bola.
Ale určite prírodné zákony, ktoré, ako inde píšeš, vlastne neexistujú, neboli porušené.


314.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 12:00 avatar
-era-, malýmiliónkrát som popri tvrdení o tom, že prírodné zákony neexistujú, písal aj, že je prirodzené používať tento výraz a že ho bežne používam tiež...
Čo sa týka potopy, ak sa dá opísať fyzicko-zmyslovo, potom kde je problém? ... samozrejme, ak sa nič také neudialo, potom zaiste to problémom bude...
 


315.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 12:08 avatar
Ja neviem, kde je problém.


316.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 12:33 avatar
-era-, u mňa nie ... Ty máš problém* opísať potopu   ...ono sa totiž nedá dobre opísať niečo, čo nie je... 
*netvrdím, že Ti to musí trhať žily... proste veríš, že bola a punktom... ako bola, čo to vlastne bolo, už nepátraš... 


317.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 12:42 avatar
To nie je viera, to je hypotéza.


318.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 12:47 avatar
-era-, "Tvoja" viera v potopu má veľmi ďaleko od hypotézy... hypotéza totiž čo to vysvetľuje, objasňuje, je v zhode s faktami, ktorých sa týka... 


319.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 12:55 avatar
Tak by sa mohlo hovoriť len pokiaľ by sa za fakty bralo iba to, čo vybádala prírodoveda svojimi súčasnými metódami a obmedzeniami.


320.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 14:54 avatar
-era-, ak je potopa sčasti opisom fyzicko-zmyslovej skutočnosti potom minimálne v tejto časti mala by byť v zhode s faktami, ktoré vybádala prírodoveda svojimi súčasnými metódami a obmedzeniami.... tak, či tak hypotéza vysvetľuje, objasňuje*... viera nemusí...
*zopakujem: "ono sa totiž nedá dobre opísať niečo, čo nie je... "
 


321.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 15:04 avatar
A ako ty vieš, že nie je? Len na základe toho, že ja to neviem?


322.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 15:13 avatar
-era-, ktorú potopu máš na mysli. "Tvoju"? O ktorej nevieš presne, čo "potopa" bola? ... nuž o tej sa nedá povedať nič... o "nič" nie je možné povedať nič...
Ak máš na mysli "biblickú"? ...potom to už je iná káva 


323.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 15:17 avatar
To je tá otázka - na akú potopu sa vlastne stále pýtaš?


324.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 15:29 avatar
-era-, pýtam? Ty si sa predsa pýtal:
"ako ty vieš, že nie je? Len na základe toho, že ja to neviem?"
... o tej "Tvojej" si v podstate napísal nič... napísal si síce:
"možnosť brať to tak, že sčasti je to opis fyzicko-zmyslovej skutočnosti a sčasti opis duchovne-nadzmyslových skutočností"
... ale žiadny opis, ani orechový, ani makový si nedal - teda si vlastne "napísal nič"... potom nie je o čom...

Biblická však je už iný prípad...
 


325.
označiť príspevok

-era- muž
   14. 6. 2020, 15:33 avatar
Plne súhlasím, že už od príspevku 290 nie je o čom.


326.
označiť príspevok

J.Tull
   14. 6. 2020, 15:37 avatar
-era-, nesúhlasím... predtým si písal aj konkrétne tvrdenia, ku ktorým sa bolo možné vyjadrovať...
 


257.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 12:49 avatar
Pozor, vulgárny tu neznamená neslušný, ale ľudový, bežný medzi občanmi.
Súhlasí -era-, J.Tull


261.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 6. 2020, 12:54 avatar
Vulgarizmus alebo hrubé slovo je „výraz, ktorý vyjadruje citový postoj k istej skutočnosti takým spôsobom, ktorý sa spoločensky hodnotí ako neprimeraný, neslušný“
Súhlasí -era-


263.
označiť príspevok

peter67 muž
   13. 6. 2020, 12:58 avatar
Ako sa povie opak vulgarizmu? Teda tenkého slova?     


265.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 6. 2020, 13:01 avatar
Slušnosť ,zdvorilosť, úctivosť, korektnosť, serióznosť, atď


266.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 13:02 avatar
To znamená, že antikomunisti a sprostí kapitalisti sú totálni idioti, pretože do teoretickej filozofie zaviedli citový postoj, a teda myslia nelogicky. Sú totiž tupci a idioti ako Osprostený.


271.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 6. 2020, 13:15 avatar
Lemmy veľmi sa viažeš na slovko kapitalista a posúvaš ho na nesprávne miesto demona .

Baťa dával ľuďom prácu , staval im kvalitné domy , dával fondy príspevku na svadbu , výročia množstvo benefitov a ešte k tomu plat ktorý bol trojnásobkom bežného priemerného platu v okolí .
Prečo ich neožolil veď by im stačila i polovica ? To vedel len sám Baťa že lacné neznamená kvalitné.

Napriek tomu že zamestnával obrovské množstvo ľudí platil dane staval celé mestá bol v očiach komunistov zlý kapitalista a tak mu ukradli všetky tie fabriky , ktoré vybudoval a priviedli ich k nekonkurencie schopné brakové vyrabované podniky ako všetky ktoré štat riadil a robotnícka trieda .

Podobne dopadol podnik na výrobu automobilov a motoriek JAWA Janeček - Wanderer.

Ako i všetky ostatné znárodnené .


274.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 13:19 avatar
Kapitalista je opozitum ku komunistovi. Antikomunisti dosiahli ten stav, že normálni ľudia sú urážliví na vulgárnych kapitalistov.


276.
označiť príspevok

-era- muž
   13. 6. 2020, 13:20 avatar
A tiež aj na vulgárnych komunistov.
Súhlasí Osvietený


278.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 13:56 avatar
Výraz vulgárny zaviedli antikapitalisti vo vzťahu k marxizmu, pričom sa marxizmus vyučuje na vysokých školách po celom Západe. Aj na Oxforde.


281.
označiť príspevok

Osvietený muž
   13. 6. 2020, 14:05 avatar
Komunizmus

V komunistickej spoločnosti, kde nikto nemá výhradné pole pôsobnosti, ale každý sa môže stať vynikajúcim v hociktorom odbore, v ktorom si želá, spoločnosť reguluje všeobecnú produkciu a toto mi robí príležitosť robiť jednu vec dnes a inú vec zajtra, poľovať ráno, rybárčiť popoludní, večer pásť dobytok, kritizovať po obede tak ako chcem, bez toho aby som sa stal poľovníkom, rybárom, pastierom alebo kritikom.
– Karl Marx

Štátne zriadenie

V tomto prípade (čiastočne aj pri ostatných bodoch) sa pojem z veľkej časti kryje s pojmami socializmus, príp. reálny socializmus a často je ťažko ich odlíšiť. V samotných štátoch komunistického bloku sa však (aspoň v užšom zmysle) teoreticky rozlišovali pojmy:

ľudová demokracia: akýsi predstupeň socializmu vo východnej Európe po druhej svetovej vojne, charakterizovaný (čisto) formálnymi črtami západných demokracií (zdanlivo viacero strán atď.)
socializmus: spoločensko-ekonomický systém v podstate sovietskeho typu; politické zriadenie ako druhá fáza vývoja ku komunizmu (ľudová demokracia ? socializmus ? komunizmus)
komunizmus: „projekt“ spoločnosti založený na spoločnom vlastníctve výrobných prostriedkov; toto „štádium“ žiaden štát v praxi nedosiahol

Systém dodnes existuje v Kórejskej ľudovodemokratickej republike, do značnej miery na Kube a čiastočne v Číne, Vietname, Laose a Zimbabwe.

Reálny komunistický systém sa v mnohom odlišuje od svojho vzoru – marxistického modelu. Ide predovšetkým o charakteristiky ako totalita (vláda jednej – komunistickej – strany, prehnaná štátna byrokracia, odbory ako pomocný nástroj vlády), zachovanie triednych rozdielov (prinajmenšom na úrovni vládnúca vrstva verzus ostatní), zachovanie deľby práce, povýšenie marxizmu na formu náboženstva (štátnu ideológiu) a pod.

Napriek určitému pozitívnemu vplyvu na prerozdeľovanie prostriedkov do sociálnej, kultúrnej a vzdelávacej oblasti, má systém v praxi vážny nedostatok: výrazne spomaľuje ekonomický rast a modernizáciu, a tým dlhodobo ani tá najlepšia sociálna, kultúrna a pod. politika nemôže efektívne fungovať. Je to spôsobené okrem nedostatku motivačných faktorov pre obyvateľstvo aj tým, že aj tento systém často umožňoval, že sa k moci dostali neschopní a nevzdelaní ľudia. Okrem toho totalitný systém režimu v komunistických krajinách podporoval rôzne formy prenasledovania obyvateľstva (vrátane likvidácie). Mocenské zložky, najmä v Číne a Sovietskom zväze, zabili počas 20. storočia desiatky miliónov ľudí. Tento systém viedol k vzniku extrémnych kultov osobnosti, kde vynikal napríklad sovietsky diktátor Josif Stalin alebo kórejský diktátor Kim Ir-Sen.
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


277.
označiť príspevok

Čeka muž
   13. 6. 2020, 13:28 avatar
Komunista je ten čo čítal Marxa antikomunista je ten čo ho i pochopil.

Opozitum je napríklad oxmoron ako často píše hakovýSS slobodný fašista , liberalny fašista , sionfašista ,

V každej spoločnosti je potrebné mať manažerov ktorí riadia prácu ako i robotníkov .

Najhorším manažerom na svete je vždy štat čo je celkom logické a nemenné .

Chýbajúci motivačný faktor nedostatočná flexibilita pasuje štát na totálneho babráka odhliadnuc od nedostatočnej odmene v štatnom sektore .

Preto štat ani náhodou nemôže konkurovať súkromníkovi a to ani omylom


269.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 13:15 avatar
Lemmy, len doplním, a aj pre jednoduchosť dám odkaz sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
 


272.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 13:16 avatar
Veď viem, len vravím, že ide o idiociu. Je vulgárny idealizmus? Je vulgárne kresťanstvo?


282.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 14:08 avatar
Lemmy, netvrdil by som celkom, že ide o idiociu... vulgárny znamená aj hrubý, surový /v zmysle "neopracovaný", "nevybrúsený", "zjednodušujúci".../ 


285.
označiť príspevok

Lemmy muž
   13. 6. 2020, 14:36 avatar
Všetky vymenované synonymá ma urážajú.


287.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 14:58 avatar
Lemmy, nerozumiem? ... prečo Ťa urážajú? 


288.
označiť príspevok

J.Tull
   13. 6. 2020, 15:09 avatar
Lemmy, už asi rozumiem, dal som nesprávny odkaz... domnieval som sa, že je tam lepšie rozlíšené medzi jednotlivými materialistickými svetonázormi, preto som si to neprečítal a teraz som sa k tomu vrátil a zistil som, že tomu tak nie je, že je možné z neho mylne odvodiť, že "hádžu do jedného koša", pritom sa ignoruje fakt, keďže tam spomínajú napr. Marxa, že marxisti kritizovali/jú "vulgárny materializmus"...
 


249.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   13. 6. 2020, 12:28 avatar
pocit viny na zaklade svedomia....a aj to sa zmení ak sa ťa dotkne Boh.....
Súhlasí -era-


167.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 15:10 avatar
163, ....ale Ježiš tvrdil niečo úplne iné! Aj o tých "bezdomovcoch" a aj o tom, či môžeme spoznať pravdu?!
--------------------------
"Spoznajte pravdu a pravda vás oslobodí". A zjavne nemyslel na relatívnu pravdu. Lebo to nie je ani možné! Pravda je daná, ....je len relatívny názor! Ján 17,3, . 8,31-32., Heb.6,12.,
Biblia totiž odmieta "pochybnosti" a radí ich k tým, čo nepoznajú pravdu!
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Biblia na viacerých miestach varuje pred nerozhodnosťou. ...... „Ten, kto pochybuje,“ vystríha učeník Jakub ..... , „je ako morská vlna, ktorú ženie vietor a zmieta sem a tam. Nech sa taký človek nedomnieva, že dostane niečo od Jehovu; je nerozhodným mužom, nestálym na všetkých svojich cestách.“ — Jakub 1:6–8; Efezanom 4:14; Hebrejom 13:9.


170.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 15:48 avatar
Shagara, Ježiš tvrdil, že je pre nás dôležitejšie čo sa stane so Zemou /Nebom/, či pominie, alebo nepominie, než pomáhať bezdomovcom? 
 


179.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 16:59 avatar
170, ..... to som nepísal. Prečítaj si moje slová znovu. Iné je dôležitejšie, ..... a to je "učiť chytať ľudí ryby" a nie "dávať im ryby"!  
A ak verí niekto ,že "zem zhorí", tak ako môže veriť tomu, že bude žiť v pozemskom raji?
A to, že všetci idú do neba , je len ilúzia a falošná nádej, ktorá deklaruje fakt, že niekto nepozná pravdu a že je na nesprávnej strane, kde mu ide o život!   


182.
označiť príspevok

J.Tull
   10. 6. 2020, 18:56 avatar
Shagara, písal si od veci, ako to robíš často ... podobne aj teraz v tomto príspevku /"179"/. Nepísal som nič o tom, či je dôležitejšie "učiť chytať ľudí ryby", alebo "dávať im ryby"... tvrdím, že je dôležitejšie dať hladnému jesť, ako to, či sa Zem pominie, alebo nie ...
Mimochodom, aj Lemmymu som písal, že zo zásady nedávam peniaze na podobné zbierky ako je tá jeho, aj keď si vážim každý počin, ktorý je prejavom ľudskosti a vyviera z empatie, z úprimnosti srdca ... vysvetlil mu svoj názor... Za oveľa dôležitejšie považujem iniciatívy, kroky... "čokoľvek" čo prispieva k tomu, aby bezdomovcov /hladných, biednych, núdznych.../ nebolo... najmä ak tu máme vrstvu, nieže sýtych, ale "s bruchami na prasknutie", nielen čo sa stravy týka, pričom tie svoje bruchá majú nadžgané na úkor ostatných...

 


232.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 6. 2020, 12:44 avatar
J.Tull ale zabudol si na inú vrstvu . Vrstvu tých ktorí pracovať odmietajú a podľa veľkých brúch hladom netrpia . Odmietajú i bezplatné ubytovanie pre bezdomovcov ako i sprchu ale i jedlo v týchto zariadeniach a žijú tak ako im to vyhovuje . A žijú na úkor ostatných . To len pre spravodlivosť aby sme nevideli iba tých diablov ľudských ktorí dávajú ľuďom prácu a plácu a množstvo benefitov ako príživníkov .


121.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 20:15 avatar
J.Tull, dôležité je porovnávanie si dĺžky penisov, nič viac


123.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 20:18 avatar
EnaXnaY, si ešte mladý, neskúsený... inak by si vedel, že na dĺžke nezáleží, respektíve nie je až tak dôležitá...  


124.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 20:19 avatar
MNE to nevysvetľuj ale Ondríkovi a Shagarovi


129.
označiť príspevok

J.Tull
   9. 6. 2020, 20:46 avatar


130.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   9. 6. 2020, 20:47 avatar
JA nemusím, oni si vystačia aj sami
Súhlasí J.Tull


135.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 23:03 avatar
118, ....... Je to dôležité! Drvivá väčšina kresťanov, aj kňazov má len povrchné alebo žiadne poznanie Biblie a teda aj toho ako to bude so zemou a s nebom!?
A tak aj ich predstava večného života a miesta kde akože budú prebývať je len veľmi hmlistá!
Biblia na viacerých miestach uvádza dôležitosť toho, keď niekto nerozoznáva , či má nebeskú alebo pozemskú nádej. "Pije si odsúdenie"!
Tiež, .... ako sa môže niekto tešiť na pozemský raj, ak v neho neverí? Akú to má vieru, ak ani taký kresťan nechápe, kde bude jeho pôsobisko po smrti?
A tak ak niekto učí, že zem "zhorí" a že ľudia idú "všetci do neba", ..... a oni tam v skutočnosti nejdú, a zem ani nezhorí, tak ich viera stojí na klamstve!
Nádej na pozemský raj je jasná a prirodzená človeku, lebo tu žijeme a máme skúsenosť pozemskú!
Kresťan teda nemôže zakladať svoju vieru na klamstve. Ak to ale niekoho netrápi, ..... potom môže len snívať o večnom živote,...... a tak tým to môže byť jedno!
   
Britannica uvádza: ......... „Augustínov alegorický milénizmus sa stal oficiálnou náukou cirkvi... Protestantskí reformátori luteránskej, kalvínskej a anglikánskej tradície... sa zostali pevne držať Augustínových názorov.“ Tak boli členovia cirkví kresťanstva pripravení o nádej na Milénium.
Teda, Augustín odstavil učenie Ježiša o miléniu a nahradil ho svojim!

Navyše podľa švajčiarskeho teológa Frédérica de Rougemonta „tým, že [Augustín] zavrhol svoju počiatočnú vieru v tisícročné panstvo, spôsobil cirkvi nevypočítateľnú škodu. Nesmiernou autoritou svojho mena schválil omyl, ktorý pripravil [cirkev] o jej pozemský ideál.“ Nemecký teológ Adolf Harnack potvrdil, že zavrhnutie viery v Milénium pripravilo prostý ľud o „náboženstvo, ktorému rozumeli“, a „staré náboženstvo a staré nádeje“ nahradilo „náboženstvom, ktorému nemohli rozumieť“. Dnešné prázdne kostoly v mnohých krajinách sú výstižným dôkazom toho, že ľudia potrebujú vieru a nádej, ktoré môžu pochopiť. A nie pohanské, cirkevné, ľudské špekulácie.


137.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 23:18 avatar
a aku vieru ma krestan, ktorý neverí, že vsetko viditelne je do casu?.....


143.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 23:31 avatar
137, ..... zlú! Nakoľko nepochopil pointu daného textu! 


144.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 23:33 avatar
a to už aku pointu zas vystruhaš    


145.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   9. 6. 2020, 23:36 avatar
no struhaj shagara struhaj.....    


148.
označiť príspevok

Shagara muž
   9. 6. 2020, 23:44 avatar
145, .... to som ti už písal, len ty zle čítaš! Máš "neobrezané srdce a uši"!   


149.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 6. 2020, 00:42 avatar
Zlodeji, klamári, jehovisti, ale im to ide. Ide im karta, podvodníkom.


160.
označiť príspevok

-era- muž
   10. 6. 2020, 09:18 avatar
149 - Lemmy, prečo píšeš, že jehovisti sú zlodeji? Čo ukradli?
Súhlasí J.Tull


188.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 23:34 avatar
160, .... "ukradli" myšlienku celosvetového bratstva, slobody a rovnosti , ..... od súdruha Marxa a Lenina! 

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

i1.wp.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - súdruhovi Lemmymu z lásky pri príležitosti výročia VOSR  


185.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   10. 6. 2020, 23:03 avatar
Kde si písal?.....veď dačo uštrikuj,nech sa zasmejeme


187.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 6. 2020, 23:29 avatar
185, ..... ono každého raz ten smiech prejde. 
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Príslovie 2 hovorí: ..... "Preto aj ja sa budem smiať z vášho nešťastia, posmievať sa vám, keď vás zastihne hrôza. 27 Keď hrôza zaľahne na vás ako búrka a vaše nešťastie sťa povíchrica; keď zaľahnú na vás úzkosti a muky. 28 Vtedy ma budú zvať, ale sa neozvem. Budú ma hľadať, ale nenájdu. 29 Pretože pohŕdali poznaním, nemali radi čnostný život, 30 neprijali moju radu, opovrhli mojimi výstrahami, 31 budú jesť z plodov svojich životných poblúdení, najedia sa dosýta svojich vlastných rád! 32 Lebo naivných zabíja ich odklon od múdrosti, hlúpych vedie do záhuby ich bezstarostnosť. 33 Ale kto počúva mňa, prebýva v bezpečí, zachová si pokoj, bez strachu z nešťastia."       


189.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:04 avatar
to si zas napisal čo za kotrmelec.....
ja sa ťa pýtam
a aku vieru ma krestan, ktorý neverí, že vsetko viditelne je do casu?.....


190.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:10 avatar
prečo podla teba zlu, lebo nepochopil pointu......tak vysvetluj tu pointu ktoru nepochopil.....ked veri že vsetko viditelne je do casu


191.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:18 avatar
takže mas zlu vieru.....lebo neveríš že vsetko viditelne je do času....a týka sa to aj zeme, ktora je viditelna


194.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 00:36 avatar
191, ...kladieš zle tu otázku, aj som sa pomýlil. V 192 som odpovedal. Teda, ak veríš, že zem nebude večne, natrvalo tak máš zlú vieru, ....lebo kresťania v 1 storočí a aj verní židia sa tešili na milénium, na pozemský, večný raj.
Alebo inak .... kde mal žiť Adam večne ak by nezhrešil?
A zmenilo sa na tom niečo?
A ak ty neveríš v pôvodné, nemenné Božie predsavzatie so zemou a ľuďmi, ....akú potom môžeš mať vieru?

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Izaiáš 55,10-11 ..... " Lebo ako padá z neba dážď a sneh a nevráti sa tam, kým nenapojí zem, kým ju nezúrodní a nerozzelení, aby dala semeno rozsievačovi a chlieb na jedlo, 11 tak je to so slovom, ktoré vychádza z mojich úst, nevráti sa ku mne neplodné, ale urobí, čo som chcel, uskutoční to, na čo som ho poslal. "

POINTA: .... všetko čo Boh vyslovil a predsavzal si - sa musí naplniť, lebo je všemohúci!

                         


195.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:45 avatar
nepomylil si sa odpovedal si spravne, len si si neuvedomil že píšeš o sebe.....
zbytocne davaš otazky co by bolo, ak by adam nezhresil.....Adam zhresil a v biblii vidime co sa stane so vsetkým viditelným, teda aj so zemou....
viditelne je do casu a neviditelne je vecne....toto musis pochopiť....
Chces povadať, že Boh mal už dopredu zamer, že vyposobi potopu?.....to sa stalo preto, že Boh olutoval, že stvoril cloveka....a preto vyposobil potobu....utcite to nebol jeho zamer....
ak chces prehladat elementarne zaklady, tak prehliadaj ver že zem nikdy neponminie, aj ked je viditelna....ale to maš zlu vieru.....


193.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 00:29 avatar
190, ..... OK, .... ale taký kresťan musí sebe a aj iným a aj Bohu vysvetliť, ako potom chápe mnohé tvrdenia, že "zem , ....siatie, ....ročné obdobia,...atď" budú stále "naveky", ..."natrvalo", ..."večne"!
Ak to dá do súladu so svojou vierou, potom sa môže odvolávať na daný text, že "všetko viditeľné je len do času"!  
Tak čakáme ,......   


199.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:52 avatar
nie vy doslova sa smejete, že krestania tvrdia, že tato zem pominie doslova na tom stavate...su to velmi zavazne veci pre vas....
už som ti to napísal viac krat....ty stale hovoríš ze zem nemoze pominut, lebo je to boží zamer....pre skutocneho krestana tato zem nie je jeho domovom....


203.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 01:32 avatar
199, .... Ok, ale len pre toho, čo viac verí Augustínovi ako Bohu! Lebo ten prehodil výhybku z milénia do neba! 
Skús si prečítať jeho knihu "Boží štát"/mesto/..... a potom povedz kto to zmenil?!  


192.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 00:25 avatar
189, .... dobrú! Lebo vie, že Biblia tvrdí, že "zem bude naveky". A nebude ďalej o tom špekulovať! 


196.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:47 avatar
naveky neznamena večne.....


198.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 00:51 avatar
196, ..... teda keď je podla vás splodený, stvorený .... "od vekov", ... tak to znamená, že nie je večný? 
Súhlasí -era-


200.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:55 avatar
na vecnosti už neplynie cas....vsetko tam uz to neni o vekov .....ak hovorime o nejakom case...to stale neni večnosť....
Súhlasí -era-


202.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 01:29 avatar
200, .... končím, nemienim čítať Ondrej takéto drísty. 
A to si sa kde dočítal, že tam nie je čas? Pomaly už budeme pri nirváne!  Ty si pletieš náboženstvá! 
Idem spať, čau.  


205.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 09:14 avatar
jasne že nie je večný.....vznikol v nejakej chvili. Pred tým nebol. Nemože byť večný.
Veci ktore vidime su docastne, ale vecne veci su neviditeľne.....neviditelnu vec možeme uchoiť len vierou.
Skrze vieru chapeme, že svet bol založený slovom božím.....


206.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 09:22 avatar
vecne može byť len to čo nevzniklo, proste bolo vzdy.....A to je len Boh.....a jeho Slovo....
Ježiš povedal tato zem pominie ale moje slovo nepominie....


208.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 13:03 avatar
zem može trvať naveky(predpokladajme že už to bude vzdy.....ale nie vo viditelnej rovine...čo je viditelne nemože byť večné....Tato zem ako ju vidime pominie.....
Bude nove nebo a nova zem.....ale uz nie v takej podobe ako ju vidime teraz.....
Súhlasí -era-


211.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 6. 2020, 00:16 avatar
208,....OK, tak povedz Ondrej, zmenilo sa nebo a zem aj v časoch , keď sa židia vrátili z vyhnanstva v Babylone? Lebo vtedy sa splnilo obdobné proroctvo? Tu ide Ondrej o obraznú reč,....stokrát som to vysvetľoval!
A tá zem bude naozaj iná, ..... lebo to bude naša stará zem, ale premenená na raj!
------------------------------------------------
Citujem zo 65 kapitoly Izaiáša: .... "Veď tvorím nové nebesia a novú zem a na predošlé veci sa už nebude spomínať, nikto sa pre ne nebude trápiť. Preto jasajte a navždy sa tešte z toho, čo tvorím. Veď z Jeruzalema robím dôvod na radosť a z jeho ľudu dôvod jasotu."

Čakám na odpoveď!   


213.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 6. 2020, 00:25 avatar
nevieš oddelit tieto časy od vecnosti....tu uz neide o obraznu rec ale o skutocnost....
Najprv musis pochopiť aky je rozdiel medzi viditelným docastným a neviditelným večným.....dam o tom temu....
len na zaciatok......nase tela su viditelne ale docastne....
dostaneme ale nove tela....večne, ktore nepodliehaju poruseniu.....oslavene telá.....
nasa zem sa naozaj pominie....bude nove nebo a nova zem......ktora uz tiež nebude podliehat poruseniu.....


212.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 6. 2020, 00:24 avatar
205, ..... tvoje dohady sú len osobné názory, ničím nepodložené. Biblia naznačuje, že aj Boh vníma čas! Aj keď úplne inak ako my!
Dnes nemôžme nikto s istotou tvrdiť to, čo tvrdíš ty!
Ani vedci nechápu presne daný čas, ....aj keď si to niektorí myslia. A nechápu toho veľa ešte. Je to mimo naše chápanie. Ale ako kresťan sa držím Písma a nemôžem písať to, čo nemusí/a ani nie je/ byť pravda! 
A povedz, čo sa ti nepáči na pozemskom raji?
Hádaj, prečo padlí anjeli/neskôr/ prišli na zem, aj keď to mali zakázané? To tu bolo tak zle? NIE !!! Presne naopak, páčila sa im zem, ...ženy, ....vínečko, .....  


215.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   12. 6. 2020, 08:16 avatar
keby si sa držal písma, tak by si pochopil, že si musíš osvojiť zaklady a nie sa púsťať bez zakladov do izaiasových proroctiev.....
v tomto pripade nepochopenie viditelných a neviditelných veci.....pominutelných a vecných....ak to nepochopíš tak sa v proroctvach totalne domotáš.....


197.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   11. 6. 2020, 00:48 avatar
uz odvolavaš co si odvolal?   


159.
označiť príspevok

pozorovateľ
   10. 6. 2020, 08:40 avatar
99 - nepochopil si to, čo si vynechal! Pretože nasledujúci verš 20 hovorí: "V ten deň spoznáte, že som v spojení so svojím Otcom a vy v spojení so mnou a ja v spojení s vami." Výraz "V ten deň" používali proroci Jehovu Boha a tento "deň" je deň súdu...!


201.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 6. 2020, 01:26 avatar
159, .... výraz "deň" má v Písme viac významov. Ale nechápem opäť , čo si tým chcel povedať? Ak by som ti dal za pravdu, tak čo sa tým mení? Nič! Lebo jeho bratia/duchovní/ ho uvidia v nebi a to bude až tesne pred armagedonom./teda, vtedy tam budú už všetci/
A za dalšie Biblia vníma "deň súdu" ako "tisícročný deň súdu", milénium. Potom je "deň súdu" kresťanstva. A je aj istý "súd" počas obdobia posledných dní. /paralela v 1 storočí/. Všetci sú posudzovaní a odsúdení na základe toho ako reagujú na dobré posolstvo, ktoré sa hlása v týchto posledných dňoch. 2 Kor.2,15-17
Tiež Ján nešpecifikuje daný "deň",....ale kontext poukazuje, že ide o dlhšie obdobie počas posledných dní, v ktorých zomierali pomazaní a hneď v deň smrti boli premenení a šli do neba. Poslední budú premenení pred armagedonom. A potom už všetci budú vidieť Krista,....ale svet nie!
A Ján viac poukazuje na to, čo aj Skutky:
Skutky 10:40, 41 ...... "Boh ho však na tretí deň vzkriesil a umožnil, aby sa zjavoval ľuďom – nie všetkým, ale svedkom, ktorých vopred určil Boh, nám, čo sme s ním jedli a pili po jeho vzkriesení z mŕtvych".
"len svedkom ktorých vopred určil Boh", ....!!!
----------------------------------------------------------------------------
A tiež stále platia slová Pavla: ....z 2. Korinťanom 5:16 ..... "Preto odteraz nikoho nepoznáme podľa tela. A ak sme takto poznali Krista podľa tela, teraz ho už takto nepoznáme."
Ako to chceš zmeniť? Kristus v tele nepríde .... a ducha človek svojim zrakom nemôže vidieť!  


204.
označiť príspevok

pozorovateľ
   11. 6. 2020, 05:40 avatar
Aký význam pre teba má premenenie Krista na vrchu pred Petrom, Jakubom a Jánom? - Matúš 17:1-13.


210.
označiť príspevok

Shagara muž
   12. 6. 2020, 00:09 avatar
204, ..... to malo hlavne význam pre daných aktérov, apoštolov čo sa toho zúčastnili a iných, čo sa to neskôr dozvedeli!
Samozrejme, má to význam aj pre nás. A Peter to vysvetľuje v tej prvej kapitole, vo svojom liste, že to slúžilo na posilnenie viery!
Peter videl Ježiša v budúcom postavení osláveného nebeského Kráľa. Toto videnie potvrdilo mnohé proroctvá zaznamenané v Biblii, A dnes je Ježiš už tým kráľom!
A to má aj podobnosť s videním „dvoch svedkov“ zo Zjavenia - (Zj 11:3, 5, 6). A tá podobnosť nemôže uniknúť nikomu, iba duchovne slepým a neznalým!
A ak niekto chápe širší kontext týchto správ /a biblického kontextu/ tak nikdy nemôže tvrdiť ,že tam boli na danom vrchu skutočný Mojžiš a Eliáš. Ale títo proroci niečo veľmi vhodne predobrazovali, ------ a aj to Písmo vysvetľuje!  


214.
označiť príspevok

pozorovateľ
   12. 6. 2020, 01:09 avatar
No práve! a tu sme pri tom hlavnom bode! Apoštol Peter hovorí: "Keď sme vás oboznamovali s mocou a prítomnosťou nášho Pána Ježiša Krista, nedržali sme sa vymyslených falošných historiek, ale hovorili sme vám o jeho veľkolepej sláve, ktorú sme videli na vlastné oči.” - 2. Petra 1:16. Apoštoli Peter a Ján a Jakub “videli” Krista v jeho sláve, takže Peter mohol povedať, že “nedržali sme sa vymyslených falošných historiek”, lebo boli očití svedkovia oslávenáho Krista! Ale ‘pomazaní’ bratia, ktorí tvrdia, že Ježiš začal vládnuť v roku 1914 Krista “nevideli” a preto ich svedectvo je len VYMYSLENÁ FALOŠNÁ HISTORKA!

Takže premenenie Krista na hore s apoštolmi a Jakubom bolo predobrazom toho, čo sa skutočne stane v skutočnom príchode Ježiša Krista v krátkej budúcnosti a pred tým, ako budú vzatí do neba (aj spolu s ostatnými pomazanými bratmi Krista, ktorí zomreli od prvého storočia - tí pravdaže musia byť najprv vzkriesení, lebo mrtvi do neba nemôžu ísť).


236.
označiť príspevok

Osvietený muž
   12. 6. 2020, 14:32 avatar
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 23:18,  SJ sú netolerantní, odmietajú všetkých neSJ
dnes, 23:11,  Kalvín nie je biblia.
dnes, 23:04,  37, .... tí nemajú nič spoločné s Jehovovími svedkami, , jediným, registrovaným...
dnes, 23:03,  MNE sa nikdy chce ;)
dnes, 23:02,  Zabi psa, zachrániš kocúrika. *13*13
dnes, 23:01,  jajúúúúúúúúúúúúúúúúú mňaúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú ..............
dnes, 22:56,  20, .... pre heretika LEMMYHO, .... a Darwinistu/Marxistu/ .......... Práve som našiel odkaz...
dnes, 22:53,  Tak potom, keď sa Ti bude chcieť. .. aj keď neviem ako to tu môže vyzerať, emotikona...
dnes, 22:51,  20, .... lenže to dnes hlásajú aj trinitári. Pozri sa na net. A hlásalo sa to aj v roku 150...
dnes, 22:49,  Ja mám psa a mačky, a pes žiarli furt. *13.. moj. .. Minule dal kocúr iba nohy do izby a pes...
dnes, 22:47,  Miľan! .. To ty si furt mýliš smery, sprcha - obchod. .. Ta čo. ...
dnes, 22:47,  Veď kresťania nesúhlasia s toleranciou, preto odmietajú lacných jehovistov = Veľký Babylon.
dnes, 22:46,  Už SOM vypol notebook ;)
dnes, 22:45,  Ondreja vždy. *04
dnes, 22:44,  Neurobíš smajla mesiac? .. prosiiiiiim. =D
dnes, 22:44,  Co bys ráda? ;)
dnes, 22:41,  Halooo, EnaXnaYY. Uuuu uuu.
dnes, 22:40,  6, .... tak potom zahodme Bibliu, ... pošliapme Krista a jeho PRAVDU,CESTU a tým aj ŽIVOT,...
dnes, 22:38,  Majú stránku Jehova je kráľom, a kriticky sa vyjadrujú k takým ako si ty, Shagara.
dnes, 22:38,  Toto ti neverím, že ateisti alebo katolíci sa vyjadrili, že jehovisti sú jednotní. A čo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ženy si vždy vyberajú mužov a muži do toho nemajú čo hovoriť.
Problém je v tom, že svojou technikou to vedia tak zakamuflovať, aby sme si mysleli, že si ich vyberáme my.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(733 494 bytes in 0,204 seconds)