hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ktorá cirkev je tu už 2000 rokov?

príspevkov
8
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 22.1.2014 20:29
posledná zmena 23.1.2014 21:53
1
22.01.2014, 20:29
Krása katolíckej cirkvi
Michel-René Landry 28.5.2013 14:48:28
Krása katolíckej cirkvi po 2000 rokov.

Zdroj: odkaz
none
2
22.01.2014, 20:34
Žiadna.
👍: Lemmy , rastos
none
7

2. ruwolf_5 22.01.2014, 20:34

Žiadna.

23.01.2014, 08:19
Nekecaj!
Nahodou maju pekne habity, kvety, rozne tie ozdobky (devocionalie) a kostoly byvaju dost casto architektonickymi skvostami (okrem tych paskvilov co sa stavaju teraz)..
none
3
22.01.2014, 23:07
JA SOM na ten blud si ako prišiel že katolícka cirkev je tu od roku 0 ??? Najskôr sa prepísala rozprávka o Horusovi kde sa prepísalo meno hrdinu z horusa na Ježiša krista . Až po pomenovaní christa v 4 storočí mohlo vzniknuť kresťanstvo .
Prebiehalo to nasledovne :
Horus- Egypt
Príbehy zrodenia Ježiša a Horusa sú si veľmi podobné. Horus a jeho otec Osiris, bývajú často zameniteľní ("Ja a môj Otec sme jedno"):

Horus sa narodil z panny Isis-Meri 25. decembra v jaskyni/jasliach.
Jeho narodenie bolo oznámené hviezdou na Východe a prišli traja mudrci.
Ako dieťa sa učil v chráme a bol pokrstený keď mal 30 rokov.
Horus bol tiež pokrstený "Anup Krstiteľom".
Mal 12 učeníkov.
Vykonával zázraky.
Kráčal po vode.
Bol ukrižovaný, pochovaný v hrobke a vstal z mŕtvych / El-Azar-us/
Bol tiež nazývaný "Cesta, Pravda, Svetlo, Mesiáš, Pomazaný Syn Boží, Syn človeka, Dobrý Pastier, Baránok Boží, Slovo" etc.
On bol "Ryba" a bol spájaný s Baránkom, Lev a Ryby ("Ichthys").
Horus bol nazývaný aj "KRST," alebo "Pomazaný" ..... dlho predtým, než kresťania prevzali tento príbeh.

z Isis urobili papežka odkaz

Žial túto 10 000 rokov kopírujucu sa rozprávku kde sa vždy iba zmenil hrdina a pridala nejaká humorná sprostosť ako pri ježišovi z ktoreho rozprávková knižka ktorá vznikla v 9 storočí urobila výrobcu , propagátora a širitela tvrdých drôg vydavajúc ich za svätu tekutinu .
none
4
22.01.2014, 23:10
Horus Bol ukrižovaný, pochovaný v hrobke a vstal z mŕtvych / El-Azar-us/

Ježiško zase uzdravil Lazara ktoreho po smrti oživil

Nie naozaj podobnosť je len náhodná kričia kresťania
none
5
23.01.2014, 04:22
TU bohužiaľ platí to najkrutejšie inteligenčné pravidlo, že ak si to nezažil, nevieš o čo sa jedná a robiť sa múdrym nad niečím, o čom nemáš šajnu, je zbytočné ako vrátka na prdeli.
none
6

5. elemír 23.01.2014, 04:22

TU bohužiaľ platí to najkrutejšie inteligenčné pravidlo, že ak si to nezažil, nevieš o čo sa jedná a robiť sa múdrym nad niečím, o čom nemáš šajnu, je zbytočné ako vrátka na prdeli.

23.01.2014, 07:44
To moze povedat aj fetak nefetakovi...

@ #1 Katolicka cirkev je tu odvtedy co mal Jezis cca 14 rokov?
none
8

5. elemír 23.01.2014, 04:22

TU bohužiaľ platí to najkrutejšie inteligenčné pravidlo, že ak si to nezažil, nevieš o čo sa jedná a robiť sa múdrym nad niečím, o čom nemáš šajnu, je zbytočné ako vrátka na prdeli.

23.01.2014, 21:53
elemír to nevadí hlavne je že Ty si s bohom jedna ruka a dom maš pokropený svätenou vodou . Pekne odriekaj basničky a hraj sa na duchovno
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 27.4.2024 1:45 ) veľkosť : 92 438 B vygenerované za : 0.087 s unikátne zobrazenia tém : 53 217 unikátne zobrazenia blogov : 1 110 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Pope Francis is Jacob Rothschild, 4th Baron Rothschild's third cousin once removed's wife's first cousin four times removed's husband's great niece's husband's brother! Preložte to prosím niekto do slovenčiny, nie som si istý, či Deepl neklame. Mu...

citát dňa :

Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.