Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Evanjelium na dnesny den

46
reakcií
1189
prečítaní
Tému 28. novembra 2018, 18:55 založil meaculpa.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
15. 10. 2011
2
31. 10. 2014
1
 
 


1.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 11. 2018, 18:55 avatar
Chcel som ho dat do Kasafranovej temy, ale reku nebudem pisat mimo temu.

Ježiš povedal svojim učeníkom: „Položia na vás ruky a budú vás prenasledovať, vydajú vás synagógam a uväznia vás, budú vás vláčiť pred kráľov a vladárov pre moje meno. To sa vám stane, aby ste vydali svedectvo.

Zaumieňte si teda, že nebudete dopredu premýšľať, ako sa brániť, lebo ja vám dám výrečnosť a múdrosť, ktorej nebudú môcť všetci vaši protivníci odolať ani protirečiť.

Budú vás zrádzať aj rodičia, bratia, príbuzní a priatelia a niektorých z vás pripravia o život. Všetci vás budú nenávidieť pre moje meno. Ale ani vlas sa vám z hlavy nestratí. Ak vytrváte, zachováte si život.“


2.
označiť príspevok

Scarllete žena
   28. 11. 2018, 18:56 avatar
uz si si vyhonil na pokeci na sex chate ?
Súhlasí Osvietený


3.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 11. 2018, 19:01 avatar
stale na slovenskom fore? kurva nakazena


4.
označiť príspevok

Scarllete žena
   28. 11. 2018, 19:03 avatar
3. samozrejme ved somti dala osobne link na toto forum   ale to som este nevedela ze si nakazeny uchylak  
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 11. 2018, 19:06 avatar
stale na slovenskom fore? ziarliva kurvicka nakazena


7.
označiť príspevok

Scarllete žena
   28. 11. 2018, 19:13 avatar
6. stale na slovenskom fore ? ziarlivy uchyl z pokecu ?
Súhlasí Osvietený


29.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2018, 22:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 11. 2018, 19:06 avatar
stale na slovenskom fore? ziarliva kurvicka nakazena


8.
označiť príspevok

Step7 muž
   28. 11. 2018, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Step7 muž
   28. 11. 2018, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2018, 21:54 avatar
meaculpa čo stale tu tvoju mater spomínaš ??? Nebudeš ty nejaký kresťan a či čo ???


10.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2018, 21:52 avatar
Nádherná téme a okamžité potvrdenie podstaty vecí.
Tá nenávisť je presne to,keď zlo nenávidí dobro.Vedia, že sú na zlej strane barikády vojny dobra a zla a nemôžu s tým pohnúť. Je to trápne nezumyselné . neinteligentné s debilné, ale tu je nádherný opríklad o tom, ako satan jednoduchým spôsobom ovládal mysle jednoduchých ľudí, aby cez nich chrlil na zem toto zlo.
práve ten, čo denne vyháňa svoje libido do výšin zničujúcich sexuálnch pocitov, práve ten ide vyčítať inému, že si vyhoní. Ktovie, možno práve je to nenávisť k satanovému otrctvou neovládtzeľného lybida,ktoré si ani nedokáže uvedomiť, lebo z každého vrcholu je nakoniec vždy pád do ešte krutejšej reality a to je to nešťastie a depresia, ktoré okamžite utopia ťažko vydretý orgazmus v beznádejnej vyhliadke na lepšie časy.
A všimnite si ako satan každého z nás ľahúčko dostane, Skúste študovať ten prvý moment, ten prvý impulz, kedy si akždý povie , veď teraz to nemusí hneď zase byť, ale satan už vie, že nás má vo svojej moci a znovu ťažká cesta na vrcho a znova tekmer nič po obrovskej námahe a znova pád do bahna hriechui, odkiaľ znova a uznova začíname zas a zas a zas len to isté hore a to isté dole a nepomáha už ani pocit slobody, že ak nenávidime krista a boha, že si to môžeme urobiť kedy chceme a ako chceme a stáívame sa otrokmi libida odbnlesku rozkoše, ktorá sa vydiera stále ťažsie a ťažši až nakoniec je všetko boľavé a otroctva libida nie a nie sa zbaviť.
Nedávno som si všimol na egytských obrázkoch, ako veľa ppozornosti sa venuje hypofíze. Dokonca si aj okolie očí malovali na podobu hypofgýzi! Je vlasnstne žlaza niekde v centru mozgu, ktorá produkuje d o krvi sekrety veľmi silných duševných stavov a to nielen stavu libida, ale aj duševných stavov svätosti. Neviem, či je to ten presný výraz, ale ak trochu zaexperimentujeme, prídeme na to, že tieto duchovné stavy je tiež možno v sebe b udovať ako protiklad libida v tej istej intensite, ale nie je v om žiadne libido. A tieto poxcity sú vlastnew eštze silnejšie ako,libido a je to vždy , ak vidíte plakať ľudí od dojatia, od šťastia.
A teda nielen libido, ale aj iné šťastia človeka dosahujú oveľa vyššie úrovne duševných nádherných stavov a tu práve má človek nachádzať inteligenciu na porovnanie týchto oboch nádherných pocitov. A preto jew naJPLNO HODNOTNEJší žIVOT TEN, KTORý úMERNE VYUžíVA OBOJE. Máme predsa prostatu a tá pracuje neúprosne a m usí sa občas aj to ventilovať a pokial máme šťastné manželstvo, tak máme oboje naraz pod jednou strechou. Čo dnes stále ubúda, ale niet šťastnejšieho loveka, respektíve manželského páru, korý využíva oboje.
Samozrejme, že satanovi sa to nepáči a vtiera do šťastného manželstva postupne pomaly hriešne veci a ak si to včas nevšimneme, veľmi ľahko môžeme prísť o toto šťastie.
A kolkí vysokointeligentní manželia toto podcenia a pár rokov po svadbe sa rozvádzajú. A v psychických mukách a bolestiach trpia ako odplatu za hriech, ktoréhgo sa dopustili.
Tie sexuálne chvíle mimo manželstva vždy naštrbia vzýjomnú príťažľlivosť a všimnite si, ako sa to premieta aj do denného života. A to sa dá veľmi ľahko pozorovať.
Ja si nakoniec myslím, že či už je človek veriací, alebo nie, taký malý pokus zdržanlivosti nikdy nezaškodí a to tiež si všimnite, ako sa to do života premietne. Nemyslím momentále to, že najlepšou viagrou na záhorí je neondyt, to je samozrejme, že tu sa zdržanlivosť prejaví najlepšie, a pozorujte to aj v iných sférach svojho života, že napríklad idem niečo opraviť a napriek zložitosti sa to podarí, alebo opak, idme niečo opraviť a napriek jednoduchosti sa to nepodarí.
Každý večer, a je na to treba pripraviť aj deti, premietnite si celý deň,ako film a pokúsme sa zhodnotiť , čo bolo dobré a čo zlé a tak tršku porzmýšľať aj prečo.
Lebo toto sú tie momenty, kedy môžeme týmto nahradiť aj modlitbu, lebo toto je veľmi potrebné na rast našej inteligencie a prehlbenie aj viery. Pretože viera nebude už len o tom, že milujeme nebské mocnosti a preto veríme, ale aj o tom ako je viera dôležitá v praktickom živote každého človeka.
Súhlasí meaculpa


13.
označiť príspevok

meaculpa muž
   28. 11. 2018, 23:53 avatar
Suhlas.
Nam ludom sa obvykle nechce premahat. Z toho co si pisal, ty si mal nejaky kriz v zivote, ale vela ludi kriz nechce.


16.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2018, 13:28 avatar
V krátkosti zhrniem elemírovu 14.

elemír je človek, ktorý je dosť popletený. Neviem z akých kníh alebo zdrojov čerpal svoje informácie a na základe nich potom formoval svoje presvedčenie, ktoré teraz predkladá ako to najsprávnejšie. On vidí diabla a pôsobenie satana za každým rohom, a pritom zabúda na pravdu, že nie tak ani diabol je nepriateľom pre človeka, ako sám človek. Samy sebe sme si nepriateľmi, každého z náš čaká boj so starým Adamom.

elemír dospel k presvedčeniu, že Cirkev nie je vedená Duchom Svätým, a že dogmy, ktoré predkladá veriť ako Bohom zjavenú sú od zlého. Je presvedčený, že Panna Mária vo Fatime prišla žiadať zrušenie dogiem, opraviť učenie, napríklad, že Ježiš Kristus nie je Bohom a rovnakej podstaty s Otcom, alebo že Panna Mária nebola a nie je pannou. Takto hereticky zmýšľa elemír, ktorý nechce odstúpiť od svojho presvedčenia, ani už viacej nehľadá skutočnú pravdu. Pritom naďalej ostáva, aspoň podľa tela, príslušníkom Katolíckej Cirkvi, a tak aj on prispieva k jej vnútornému rozkladu. Cirkev je v prvom rade duchovným zjednotením veriacich v plnej pravde v nasledovaní Krista, a táto jednota vyvrcholuje vo viditeľnú Cirkev na čele s Rímskym biskupom. Tí, ktorí nechcú veriť pravdám, ktoré Cirkev predkladá veriť ako Bohom zjavené (články viery) sa dopúšťajú trestu latae sententiae, čo je v podstate autoexkomuniácia. Takýto ľudia už nepatria viacej do jednotky mystického tela Krista, hoc podľa tela sú stále jej členmi. Až taký veľký význam má jednotka viery v Katolíckej Cirkvi.

Nesúdim elemíra, pretože to nie je v mojej moci. Som presvedčený, že tomu v čomu verí elemír, predchádza zaslepenosť a lož ktorej uveril. Preto spolu s Kristom môžem povedať: "Odpusť mu Bože, lebo nevie čo koná!"


17.
označiť príspevok

kntsz muž
   29. 11. 2018, 18:01 avatar
16-
Priznávam, že sám mám problém pochopiť, čo chcel elemír napísať, ale to nie je dôvod, aby som ho zotrel ako pomätenca, ktorého najväčší hriech je, že nezbožňuje katolícku hierarchiu a že si dovolí napísať svoj názor. Zároveň ho charakterizuješ ako heretika, ktorý nehľadá pravdu, rozkladá Katolícku cirkev, neverí tomu čo hlásajú z Vatikánu a z toho automaticky vyplýva, že neverí samotnému Bohu a teda sa automaticky exkomunikuje, čim nemá s Kristom nič spoločné aj keby si myslel, že má.

Po tomto Astax si ešte schopný prehlásiť, že nesúdiš Elemíra.

Vieš čo si myslím Astax? Odpusť ti Bože, lebo nevieš čo činíš........


19.
označiť príspevok

meaculpa muž
   29. 11. 2018, 18:48 avatar
O tebe je tiez zname, ze nemas rad cirkevnu hierarchiu a si papezskejsi nez papez.
Ale za kazdu kritiku sa tak jesitne urazis, akoby teba nebolo mozne kritizovat.

Takych je tu viac.


43.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2018, 15:11 avatar
19-
budeš prekvapený, ale vážim si každú vecnú kritiku mojej osoby.
Ak už nie pre obsah, tak aspoň preto, že si moje príspevky niekto prečíta.
Avšak v tomto prípade je tvoja prvá veta falošná - ak som kritizoval, tak len slovenský pacem in terris a všeobecne od dola až po Pápeža ako sa zachovali k Bezákovi.
No a že by som bol ješitný a urážal sa ......to by si musel doložiť.


22.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2018, 21:44 avatar
kntsz
Tvoj postoj je mi známy. Ale tu nikto nehovorí o zbožňovaní katolíckej hierarchie. Aj ja mám výhrady voči konaniu niektorých členov hierarchie, aj voči samotnému pápežovi. No to mi nedáva dôvod neveriť pravdám, ktoré Cirkev formovala a učí už dve tisísročia. Lebo ak by som tak konal, tak by som jedným dychom dodával, že Ježiš Kristus klamal, keď prisľúbil Cirkvi vedenie Ducha Svätého po všetky časy až do skončenia sveta, že klamal aj vtedy, keď vyhlásil že pekelné brány ju nepremôžu. Pretože Cirkev možno poraziť iba dvoma spôsobmi. Tak, žeby ju vykinožil až do koreňa a nič by z nej nezostalo, o čo sa diabol pokúšal dlhé roky ba storočia, no neúspešne, alebo by docielil, žeby Cirkev hlásala a vyučovala bludy.

Čo elemír tvrdí, a tak vlastne prehlasuje, že Kristovo prisľúbenie, bolo volaním do vetra.
Svoj názor musíme formovať v rámci svojho presvedčenia, ale ak svojím názorom vybočujem zo svojho presvedčenia, tak potom máme už iné, svoje vlastnovytvorené presvedčenie, ktoré nemá s presvedčením katolíckym veľa spoločného. A tak vnútorne už nepatríme do jednoty Katolíckej Cirkvi, pretože sme sa sami tak rozhodli. - latae sententiae

Panna Mária nám vo svojích zjaveniach hovorí, aby sme poukázali na bludy a odsúdili ich. Blud alebo heréza znamená svojvoľný výber. Heretik je taký človek, ktorý si zvolil odlišný pohľad, ktorý je nezlučiteľný so všeobecnou vierou danej cirkvi. Ak teda viera Katolíckej Cirkvi vyznáva, že Ježiš Kristus je Bohom a rovnakej podstaty s Otcom, a že Panna Mária bola vždy pannou ale elemír opovážlivo povie, že to tak nie je, a že Cirkev sa vo svojej viere mýli, tak potom nie je ničím iným ako heretikom.

V tomto prípade nejde o nejaké cirkevné hypotézy, ktoré by mohli byť zavrhnuté ale ide o pravdy, s ktorými sa má zjednotiť každý katolík. Takto to už formulovali prví Cirkevní otcovia, ba samotní apoštoli. (Mt 18, 17)
Sv.Justín mučeník (100-165) o Eucharistii napísal: "Tento pokrm sa u nás volá Eucharistia, na ktorom smie byť účastný iba ten, čo verí, že je pravda, čo učíme..." Podľa slov tohto mučeníka môže elemír pristupovať k sviatosti eucharistie, ak neverí, že je pravda, čo učí Cirkev? Apoštol nás varuje, aby človek skúmal sám seba, aby sme si nejedli a nepili odsúdenie.

O jednote Katolickej Cirkvi hovorí mnoho koncilov a encyklík, ja budem citovať encykliku pápeža Pia XII. Mystici Corporis Christi: "Ako teda v ozajstnom zhromaždení veriacich je iba jedno telo, jeden Duch, jeden Pán a jeden krst, (ako možno mať iba jednu vieru. A tak, kto nechce poslúchať Cirkev, treba ho podľa príkladu Pánovho pokladať za pohana a verejného hriešnika (Mt 18, 17). Preto tí, ktorí majú inú vieru, alebo sa spravujú inou vrchnosťou, nemôžu žiť v jednote takéhoto tela, a preto ani v jeho Božom Duchu."

Podľa týchto slov žije elemír v Božom Duchu Katolíckej Cirkvi?
Pevne sa zastávaš elemíra, hoc podľa koncilových dokumentov, obyčaje prvých kresťanov a aj samotného Svätého Písma sa nám nám ukazuje, že elemír vnútorne už nepatrí do mystického tela Katolíckej Cirkvi. Tak isto sa tu naskytuje otázka, či aj ty sám nezdielaš rovnaký stav, ako elemír, keď ho obraňuješ a tak sa staviaš do opozície voči Cirkvi. A tak isto či tvoj vnútorný postoj rebélie voči Cirkvi nie je rovnaký, ako u elemíra, a tak vlastne nebrániš jeho ale seba?

Ak bolo niečo zlé, čo som napísal, dokáž čo bolo zlé ale nie sám zo seba, keď budeš prezentovať svoje myšlienky a názory za tie správne, ale zober si na pomoc Sväté Písmo a iné autority, ktoré potvrdia tvoj názor.


40.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2018, 11:47 avatar
22-
Astax odpusť, nebudem reagovať na tvoj text.
Vo veciach viery v Boha, v jeho Syna a Ducha svätého neviem vecne reagovať.
Som v oblasti teológie laik.
Momentálne však cítim jedno - že tvojho ducha nechápem. Nerozumiem mu, lebo neviem rozlíšiť, kde začína a končí a kde začínajú a končia texty Katolíckej hierarchie, ku ktorým sa cítiš povinný. Cítim odstredivú silu od citátov, ktoré sú používané na dokazovanie toho, čomu vnútorne nerozumiem. Priam do "dokonalosti" to dotiahol Shagara. On už ani nie je on a ty, mám pocit, že ideš podobným smerom.
Tak ako som v prvom príspevku tohto diskusného vlákna napísal, že nechápem čo chcel elemír napísať, tak v nasledujúcich rozsiahlych príspevkoch, ktoré pri čítaní sa mi na prekvapenie zdali príliš krátke, som ho myslím pochopil.
Nepíšem o slovách ktoré napísal. Píšem o duchu, ktorého za jeho slovami cítim. Ide na dno svojich pocitov, ide do hĺbky svojho svedomia a tak mravne napísané texty som už dávno nečítal.
Píšeš o potrebe výkladu Kristových slov Cirkvou.
Rozumiem tomu.
Len si kladiem otázku:
Kto tlmočil význam Kristových slov zástupom ľudí, ktorým ich rozprával? Sú jeho slová tak zložito formulované, že potrebovali a potrebujú špecializovaného vykladača?
Určite nie - sú nesmierne jednoduché, jednoznačné a nielen to - majú v sebe ducha a bezhraničnú mravnosť.
Ešte k tým vykladačom Krisových slov:
Ktorých máš na mysli?
Hádam nie pápeža Kalixt III. , alebo Alexandra VI, či celú dynastiu Borgiovcov.
Niekedy mám pocit, že súčasná cirkevná hierarchia (samozrejme a chvála Bohu nie všetci) by boli najradšej, ba priam to berú ako ich hlavné cirkevné poslanie, aby veriaci laici stratili svoje svedomie, svoju mravnosť, lebo ich vôbec nepotrebujú ak prijmú svedomie a mravnosť cirkevnej hierarchie.
No ak pre toto Kristus mal ustanoviť cirkev, tak Boh nás ochraňuj.
U elemíra si vážim aj to, že vie o svojich výhradách voči katolíckej cirkvi a napriek tomu zostáva katolíkom - neuteká, ale bojuje v mene svojho svedomia a mravnosti.
Kto by tvoril potom Katolícku cirkev, ak by z nej ušli pre nezhody takí ako Srholec, kardinál Vlk, Halík, Kodet, Kufa, Bezák a veľa - veľa ďalších, hádam len nie Sokol so Zvolenským či kardinál Tomko, ktorý si vraj ani nevšimol čo sa deje s Bezákom....


42.
označiť príspevok

veriaci muž
   30. 11. 2018, 12:29

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

kntsz muž
   30. 11. 2018, 15:53 avatar
42-
veriaci, nechcem zradiť nikoho a Krista v žiadnom prípade.
Ako som už uviedol, nemám problém kritizovať RKC a ani iné náboženské spolky.
Pre mňa sú náboženstvá pomôckou na ceste k Bohu. Cestu si však určujem sám, lebo za ňu budem sám pred Bohom súdený. Ak by som sa mal niekam zaradiť, tak si myslím, že nemám dôvod pochybovať o výbere svojich predkov. Iste, mám výhrady voči RKC, ale voči iným uznaným náboženstvám mám väčšie.
Nakoniec, keď sledujem ľudí okolo seba a to v širšej rodine máme aj žida, aj evanjelika aj vraj moslimský pôvod, tak ak je niekto racionálny, pri rozume, tak nemôže byť problém. Život je o viere v Boha, ale ak by náboženstvo malo byť dôvodom hriechu a nenávisti, tak to nie je náboženstvo.


18.
označiť príspevok

meaculpa muž
   29. 11. 2018, 18:44 avatar
Astax, elemir si dost zazil, mozno ho to trochu nalomilo.

Ja niekedy precitam cely jeho prispevok a nepise az tak zle. Ak nejde o Fatimu a dogmy, tam je nepochopitelne tvrdohlavy...
Neda si vysvetlit, ze vo Fatime Panna Maria neziadala ziadne zrusenie dogiem, ale pokanie a vtedy by nebola dalsia vojna.


23.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2018, 22:00 avatar
meaculpa
Neviem čo si elemír zažil a či to bolo dôvod sa odkloniť od učenia Katolíckej Cirkvi. Preto hovorím, že ho nesúdim a som rád, že súd prislúcha iba Bohu, ktorý pozná každého človeka a okolnosti jeho života.
Ale ako človeku, ktorý nie je ľahostajný voči vnútornej jednote Cirkvi ho musím upozorniť na jeho stav, lebo potom na večnosti by mohlo byť mne vyčítané, že hoci som poznal učenie Cirkvi v tomto smere, predsa som neupozornil svojho brata.
Preto som mu už viac krát odporučil zájsť za svojím kňazom vo farnosti a opýtať sa na prípadné pochybnosti vo viere. No ak si myslí, že tak nemusí urobiť, že predsa on je v práve, a že má neodškriepiteľnú pravdu, potom je takýto človek odkázaný sám na seba vo svojej pýche.
Ak by mal skutočne snahu hľadať pravdu vo svetle Katolíckej Cirkvi, dal by som si tú námahu a popísal by som si s ním ohľadom vecí, ktoré uzná za vhodné, aj keď rozhovor je vždy bezprostrednejší a účinnejší, ako slová písané na internete, ktoré nemôžu vystihnúť momentálny stav človeka.


25.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2018, 22:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2018, 22:49 avatar
Astax, ak si ťukneš na môj profil, je tam email a všetko, ja by som sa s tebou tiež veľmi rád porozprával. Tažko teraz povedať, či to môže byť rozhovor na tri hodiny, alebo na tri dni, ale mholi by sme obaja začať pracovať na uskutočnení nášho stretnutia. Jozefkasala33@gmail.com, podľa toho, odkiaľ si.


30.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2018, 22:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2018, 23:19 avatar
veriaci

Ešte si naozaj nedozrel, ak si myslíš, že je mojou snahou niekoho nasilu presviedčať o pravde. Koniec koncov na súd ide každý sám za seba.


33.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2018, 23:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2018, 23:29 avatar
Nasilu znamená aj stále opakovane predkladať niekomu niečo za pravdivé.
Je síce pravda, že kam sa nákláňa strom, tam aj spadne, čo platí rovnako aj so stavom ľudskej duše. Ale je trúfalosťou hovoriť, že už počas života je rozhodnuté o večnom určení človeka, lebo kým žijeme v čase, stále máme čas na nápravu, hoci aj minútu pred smrťou. Aj keď to vôbec nie je ľahké zmeniť svoj stav duše krátko pred smrťou. Prítomnosť patrí nám, kým večnosť patrí Bohu.


35.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2018, 23:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2018, 23:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 11. 2018, 11:15 avatar
Nasilu by som niekoho presviedčal, ak by som tu bol každý deň a stále by som písal dokola to isté. Ak vidím, že to už viac neprináša ovocie a je to iba strata času, tak ustúpim.
Súhlasí -era-


39.
označiť príspevok

veriaci muž
   30. 11. 2018, 11:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2018, 21:57 avatar
Ahááááá už som pochopil " Budú vás zrádzať aj rodičia "

Preto tu meter svoju tituluješ ako kurvu nakazenú ??? A či čo ???

Ateista súdruh Kasafran ti bude povdačný len mu ju tam zasuň     mojo víno    


14.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2018, 04:14 avatar
13 meaculpa
Sex je sila, ktorú pozná každý sám na sebe a čo sa týka toho môjho kríža, to môže byť aj fatima. Vedenie cirkvi nejako nechce pochopiť logiku samotného boha, že boh nie je taký zlý, že by niekoho zasbil. Ježiš povedal, n ik nie je dobrý, len môj otec, ktorý vo svojej spravodlivosti povedal napríklad izraelskému národu:Čo je nad 21 nech padne na zem ... a padlo. A potom sodoma - Gomora, potopa sveta a tď. To neurobil preto, aby si maloverní mysleli, že je masový vrah, ale preto, aby ochránil svpjích najmilších.
To urobil pre tých, ktorých miluje a teda aj pre tých, čo budú stáť v nekonečnom rade ľudí rôznych rás a národov, ktorý prišli z veľkého súženia a ktorí si zbielili svoje košele v krvi baránkjovej.
A ted AK BOLO VO FATIME POVEDANé, čO SA Má UROBIť A čO SA stane, ak sa neurobí, tak to asi neboli slová márie, ježišovej matky, to mohli byť jedine jeho slová a tak každá slza z oka a každá kvapka krvi bude zúčtovaná, lebo ak veríme, aký je on boh spravodlivý a ako vie zodpovednosť každého za preliatu krv a slzynevyhne sa nikto jeho hnevu, lebo on tak miluje svojich, že nedovolí vstúpiť svojim sluhom na pole, aby ho vyčistili od kúkolu len preto, aby nebol zničený ani jediný jeho.
On je sudca, ktorý súdi bez žalobcu a obhájcu, lebo on je spravodlivosť sama, aby zotrel z tváre každú slzu a zúčtoval každú kvapku krvi. A jeho hnev nad tými, ktorí bránia zlo tohoto sveta a sú jeho vykonávateľmi, alebo zástancami zla, ktorými sú trýznení jeho najmilší, jeho hnev nad tými bude tak krutý, že budú plakať aj tí, ktorých takto pre seba zachránil a nebudú sa môcť na to pozerať.
Lebo jeho milosrdenstvo nad tými, čo sa ho boja je nekonečné a trvánaveky.


20.
označiť príspevok

meaculpa muž
   29. 11. 2018, 19:02 avatar
Fatima bola vyzva k pokaniu.
Nedas si povedat, ze to nebolo take jednoduche, ze papez ma nieco urobit a vojna viac nebude. Nemoze predsa cely svet zavisiet od toho, co urobi jeden clovek. Vsetci ludia musia robit pokanie, alebo vacsina ludi.
Inak pekne pises, ale Boh je "milosrdny aj k zlym". Aspon tu na zemi.
Vo Fatime sa mylis, kriz si skor mal co si spominal nemocnicu a podobne.


15.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 11. 2018, 06:31 avatar
Sila tmy sa rozmnozila,
A nakaza sa siri dookola
Vidno to aj na dfku
Hlavne vo veriacich
Len si to poniektory nechcu pripustit


21.
označiť príspevok

teó-ma muž
   29. 11. 2018, 19:03 avatar
Astax, kntsz, elemír. Je divné pozerať, ako katolíci po sebe štekajú ako psy. 

Aj keď myslím si, že jediný správny katolík je tu Astax.  
Ktorý je pevne dogmatický.


24.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2018, 22:08 avatar
teóma
Nemyslím si, že ide o štekanie, ani že som tu jediný správny katolík. Skôr tu ide o napomínanie. Nie vždy je čas ťahať medové motúzy popod nos. Lebo možno o týždeň bude neskoro. A je niekedy smutné vidieť, že samotní katolíci sú takí neznalí svojej viery.


26.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2018, 22:19 avatar
K O N E Č N E,
Chvála pánu bohu, otcu i synu aj duchu svätému, že sa na moju temu konečne ozval aj najkatolíckejší katolík na tomto fore, Astax.
Takže astax 16,
To, že si myslíš, že som popletený, vyplýva z toho, že ako väčšina katolíkov ako ty a ako som bol aj ja presne to, čo ste vy teraz a z čoho som za cenu určitej obete vystúpil, nechápete, alebo nechcete pochopiť častokrát malicherné veci, pre ktoré je v mnohom katolícka cirkev svetu na posmech a to doslova a do písmena. Bohu žial. Lenže tu nejde o svet a ak hľadáme cesty na očistenie cirkvi, robíme to predovšetkým preto aby cirkev bola hodnotnejšia tým, že sa viacej priblíži k evanjeliu, ježišovmu evanjeliu a nie tomuto svetu a ľuďom tohto sveta, aj keď týchto ľudí označí SAMA CIRKEV za svätých. Ak by dogmy a učenia svätých otcov evanjelium naďalej rozvíjali, tak by sa to možno dalo aj pripustiť.
Ale oni sú vyložene proti evaNJELIU.
NAPRíKLAD: Váš otec, nech je len jeden, ale každý v hierarchii cirkvi, kto nie je laik, je otec. Prečo práve otec, ak je oveľa honosnejších titulov v každom jazyku a v každej reči, prečo si nevymysleli niečo iné, ak teda už chce byť niekto za každú cenu honorovaný a povznesený nad obyčajných veriacich laikov. Každý má predsa vysokú školu a u vysokoškolských vzdelancov sa normálne používa titul, lekár, inžinier, atď a prečo otec, ak ježiš to osobitne zvýrazňuje v evanjeliu, aby jediný otec na tomto svete bol iba jeho otec ?
To je jediný príklad a dogiem máme viac ako tristo.
Váš učiteľ, nech je len jeden a my máme učiteľské ústavy, dokonca sú aj špecíalne o dogmách.
Ja tým netvrdím, že všetko je zlé, tak ako tridentský koncil a jeho závery, nemôžeme šmahom ruky zhodiť zo stola všetko, ale ak ježiš povedal, že evanjelium je neúplné a na spasenie nám stačí, tak čo tu kto vymýšľa ????, ak nakoniec ešte povedal, že všetko, čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého. A tz sa pýtaš, Že odkial mám to, čo tu píšem a ja ti odpovedám, že iba z evanjelia a žiadny iný zdroj, ale odkiaľ sú všetky dogmy a učenia takzvaných svätých otcov ?
Všetko, čo tu píšem, ti nájdem v evanjeliu, ale ty sám by si mal poznať evanjelium najmenej tak ako ja a prečo chceš, aby som ti to hľadal, ale ani to by nebol problém, rád ti to zdôvodním.
Možno práve robím chybu v tom, že píšem mnohé veci a spolieham sa na to, že takí ,ako ty, si to v tom evanjeliu ľahko nájdu. Nie je to vôbec až taká rozsiahla kniha ako dogmy, či katechizmus. A kto naozaj chce, ten si to nájde a ja tým nemusím zaBíJAť Čas, ale napriek tomu som predsa len vysvetloval slovo za slovom, prečo ježiš nie je boh, ale vy stále vidíte dogmy a učenia svätých otcov, tak čo je potom pre vás dôležitejšie, to čo vymyslel človek, alebo to čo tu zanechal ježiš?

Veď človeka môže spasiť jedine ježiš a on nám v evanjeliu povedal, čo máme robiť, aby si pre nás prišiel. Môžu spasiť človeka dogmy a učenia svätých otcov ??
Áno, je to otázka pre každého, čo kto uverí. Ale nedá sa veriť aj dogmám a aj evanjeliu, ak idú proti sebe. Nemôžeš slúžiť dvom pánom.
A téma satan : Cirkev je voči nemu veľmi málo opatrná a vôbec mu nevenuje toľko priestoru, ako mu dal ježiš v evanjeliu. Zoberte si to percentualne, alebo hocijako ale pre cirkev akoby ani neexistoval,. Najväčší nepriateľ cirkvi a boha a takmer sa mu nevenuje pozornosť. A dôsledky. Dogmy a učenia svätých otcov, ktorými sa cirkev zaoberá a berie ich vážnejšie, ako samotné evanjelium.
Boh otec ježiša krista, na otázku samotného ježiša, za koho ma pokladáte vy, odpovedal ústami petra apoštola: ty si syn boží, mesiáš! Ale cirkev k tomu pridala, že je boh, prečo, neverí evanjelium, alebo neverí samotnému bohu ?
Zrazu príde niekto, o kom povie iný človek, že je svätý a platí to, čo tento povie a nie čo povedal ježiš v evanjeliu.
A ty sa ma pýtaš, odkial mám tieto veci ????
Tu vôbec nejde o rozklad cirkvi, lebo cirkev rozkladajú tí, čo hovoria píšu veci, ktoré ježiš nepísal a nehovoril a kto je podľa vás dôležitejší, ježiš či svätí otcovia ? Kto založil cirkev, ježiš, alebo niekto iný ?
Ako môže byť niečo bohom zjavené, ak je to proti evaNJELIU ? Ešte aj toto si vymysleli a nielen to, každý, kto tieto veci proti ježišovi a proti evanjeliu neuverí, je tridentským koncilom prekliaty ?????
Toto je ježišov rokopis, toto by ježiš urobil, veď kedy koho ježiš preklial okrem figovníka ???
Cirkev môže prekliať sama seba ale ježiš určite nepreklial irkev, toto môže niekto, kto v ježiša verí a na ježiša sa spolieha pripustiť ??!!??
A to pre istotu sa stanovilo, že s tým sa už vôbec nedá pohnúť, to tak vraj musí ostať do konca sveta ????
Cirkev predsa nie je jeden zabudnutý rebrík na streche vo vatikáne.
Ale ak sa cirkev preklaje sama seba, potom nemôže ísť k ježišovi, potom môže ísť akurát tak na opačnú stranu.
Toto sú problémy, ktoré mala vyriešiť fatima, ale komu najviac vyhovovalo, aby sa nestalo to, čo tu nebo znechalo ako príkaz, čo sa má urobiť, aby sa cirkev zachránila a aby cirkev potom zachránila celý svet ?
Lenže kto dnes zistí, o čom sú dialogy našej pani z deťmi, ak boli okamžite opravené podľa dogiem a učení svätých otcov. Zase sa tu našli nejakí svätí, svätejší a mudrejší ako ježiš samotný a hneď všetko opravili ????
Nechápem, ako môže jeden človek povedať o inom človeku, že je svätý, ak mu nevidí do hlavy tak, ako ježiš, či jeho otec.
A len taká maličkosť, ak niekto povie niečo, čo človek nemôže vedieť, dopúšťa sa hriechu proti duchu svätému.
Ako môžeme vedieť, či ježišova matka bola, alebo nebola poctivá, ak to žiaden človek na svete nemôže vedieť a načo vôbec je komu dôležitá jej poctivosť, či ona nemá v sebe pre nás dôležitejšie veci ako to, čo je v jej lone, prečo konečne nezdvihnete oči vyššie a nevidíte jej dobrotu a ochotu pomáhať nám aj pre takéto veci, ???? Kolko krát som to tu už rozpisoval ????
Pripomína mi to združstevňovanie za komunistov, keď kravy, kone boli už dávno zhabané, ale hnoj tam zostal na roky rokúce. A nie a nie s tým pohnúť.
Takže dalo by sa o tom napísať celá kniha, ale predsa ešte niečo rozoberiem.
Astax, toto si napísal:
Nesúdim elemíra, pretože to nie je v mojej moci. Som presvedčený, že tomu v čomu verí elemír, predchádza zaslepenosť a lož ktorej uveril. Preto spolu s Kristom môžem povedať: "Odpusť mu Bože, lebo nevie čo koná!"
Astax, lož ktorej som podľa teba uveril je evanjelium, neverím ničomu inému. Naopak, ty sa zamyslí, odkiaľ a načo je v cirkvi to, čo je tam mimo evanjelia.
Ja si neovolím napísať to, čo si ty napísal, že: Preto s kristom môžem povedať: Odpusť mu bože, lebo nevie, čo koná.
To je ako keď školník povie deckám: Ja a riaditeľ sme sa dohodli, že ......
Ďakujem ti za modlitbu, ale u mňa je kristus niečo iné a nikdy nie ten, o kom by som mohol povedať: Ja a kristus sme sa dohodli.
Netuším, astax, ake je tvoje postavenie v tejto cirkvi a na tomto svete a tiež už som sa za teba modlil a modlím sa aj za veriacich, aby im táto nevedomosť, v ktorej ich drží cirkev, nebola pripísaná, ako hriech, veď oveľa dôležitejšie pri spasení je naša samotná duša a ani nie tak, čo uverila, lebo neverila, ale hlavne to, aké sú naše skutky a hriechy. A možno nakoniec ani netušíme, z čo ho budeme súdení,
Ja sa osobne spolieham, že nebudem súdení z toho, aký je ježiš, jeho matka , či boh, jeho otec, ale budem súdený toho, aký som já. A práve naopak, aby tieto presviedčania a výmysly nám neoberali čas o to, aby sme sa viacej zamerali na našu dušu.
Predstav si, kolko ľudí by mohla cirkev získať , ak by zrušila dogmy a učenia svätých otcov, ak by cirkev zrušila všetko, čo nie je v evanjeliu. Ježiš hovorí, že všetko, čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého a percentuálne je to veľmi vysoko, čo je od toho druhého.
Nakoniec, raz sa všetko dozvieme, ale aj tak už bude rozhodnuté, lebo bude rozhodovať to, čo sme teraz a nie to, čo budeme, ak pochopíme potom tam na druhej strane.
Lebo aj ježiš povedal satanovi: Jedine bohu, svojmu bohu budeš slúžiť a nikomu inému. Ale čo všetko sa dovtedy stane s dobrými aj zlými, to nevieme.
Milosrdenstvo chcem a nie obetu.


27.
označiť príspevok

veriaci muž
   29. 11. 2018, 22:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Astax1 muž
   29. 11. 2018, 23:15 avatar
elemír

Vždy píšeš veľmi rozsiahlo a dotýkaš sa mnohých tém, ktoré by si zasluhovali vlastnú diskusiu. Preto rozoberiem iba to, na čo mám čas reagovať.

Hovoríš o sebe, že tvoj jediný zdroj pravdy je Evanjelium, pretože pokiaľ si pamätám správne, máš výhrady aj voči ostatným listom, ktoré patria do Svätého Písma. Je síce pekné, že čítaš Evanjelium, ale čo je tvojou zárukou, že chápeš aj jeho správny zmysel? Na základe čoho si uveril, že zmysel ktorý v ňom vidíš ty, je správnejší než ten, ktorý Cirkev nadobúdala dve tisícročia?
Uveril si na základe svojho rozomu, ktorý si postavil nad Cirkev, pretože nemôžeš pochopiť a nechceš uveriť, že pravdy, ktoré Cirkev vyučuje sú Bohom zjavené a majú základ vo Sv.Písme.

Samotné Sväté Písmo potrebuje normu pre výklad, inak by napísané slovo buď bolo ponechané slobodnému vysvetľovaniu jednotlivca a tento výklad by sa pri premenách času a chápania, stále menil alebo by sa Boh musel zaručiť, že každý jednotlivý veriaci bude pri rozvíjaní a aktualizovaní obsahov Písma stále chápať správny zmysel Božieho slova, a tak skutočne podľa, neho normovať svoj akt viery. Boh takúto záruku jednotlivcovi nedal. No namiesto toho túto autoritu vykladať Sväté Písmo ukladá Cirkvi.

Nie elemír bol ustanovený, aby vykladal Sväté Písmo ale Cirkev, pretože ak by si každý človek vykladal Sväté Písmo podľa svojej schopnosti, tak potom by sme mali toľko vierovyznaní koľko je ľudí. Tvoju nedozretosť pri vysvetlovaní Sv.Písma prezentuješ už pri svojej prvej námietke :"Váš otec, nech je len jeden"

Katolícky pohľad je však jednoznačný: nevytrhávame z Biblie len jednu časť, ale Bibliu čítame komplexne a zo všetkých uhlov pohľadu (historického, štýlového, prorockého, adresného...) Kto by chcel mať istotu o tom, že sv. Pavol tituluje vodcov (kňazov a biskupov) za otcov, nech si pozrie verš v liste Ef 3,14-15:
"14 Preto zohýnam kolená pred Otcom, 15 od ktorého má meno každé otcovstvo na nebi i na zemi:"
Tu je jasný dôkaz, že od Otca na nebesiach (Boha) dostávajú meno (titul) "otec" aj kňazi - teda tí, ktorí slúžia Bohu a ľudu. Kto by to nechcel priznať, nepriznáva sv. Písmo. Nie je teda zakázané používať slovo "otec" ani pre fyzických otcov ani pre duchovných otcov, ak sa prizná, že zdrojom všetkého otcovstva je nebeský Otec.
Teda slovo otec máme používať v zmysle ZDROJA: t.j. titulovať tak toho, od koho sa môžeme učiť niečo dobré, čo nás bude privádzať k Bohu. Ježiš zakazuje nazývať otcami farizejov, lebo tí, od Boha - svojími činmi - odrádzali.

Veď sv. Pavol aj nazval Timoteja a Títa za svojich synov. Duchovných, samozrejme, nie biologických:
1 Tim kapitola 1:2 Timotejovi, pravému synovi vo viere: Milosť, milosrdenstvo a pokoj od Boha Otca i od Krista Ježiša, nášho Pána. 18 Toto prikázanie ti zverujem, syn môj Timotej, podľa predošlých proroctiev o tebe, aby si nimi posilnený bojoval
Tit kap. 1:4 - Títovi, pravému synovi podľa spoločnej viery: Milosť a pokoj od Boha Otca i od Krista Ježiša, nášho Spasiteľa.

Teda, keď Písmo dovoľuje našim duchovným vodcom nazývať nás synmi, môžeme aj my, v duchovnom zmysle, nazývať našich duchovných vodcov otcami. Ale so zreteľom, že aj oni dostali otcovstvo od nášho nebeského Otca, ktorý je jediný.

A na inom mieste Pavol zvýrazňuje svoje duchovné otcovstvo ešte zreteľnejšie, keď hovorí: "Veď keby ste mali hoc aj desaťtisíc vychovávateľov v Kristovi, otcov nemáte mnoho, lebo v Kristovi Ježišovi ja som vás splodil skrze evanjelium." 1 Kor 4, 15

"Váš učiteľ, nech je len jeden a my máme učiteľské ústavy, dokonca sú aj špecíalne o dogmách"
Tu má argumentácia prakticky takú istú schému ako pri "otcovstve". Vo Svätom Písme môžeme na viacerých miestach nájsť zmienku o učiteľoch od samotných apoštolov. Apoštol Jakub v svojom liste, v 3 kapitole, v prvom verši píše: "Bratia moji, nechcite byť mnohí učiteľmi, veď viete, že nás čaká prísnejší súd."
Samotný Kristus povedal apoštolom: "Choďte teda, učte všetky národy a krstite ich v mene Otca i Syna i Ducha Svätého
a naučte ich zachovávať všetko, čo som vám prikázal. A hľa, ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta.“ Ak sú teda títo poslaní ísť učiť, chceš povedať, že sa nemôžu nazývať učiteľmi?
No "otcovstvo" ani "učiteľstvo" nezaniklo smrťou apoštolov, ani učeníkov, ale prešlo pravidelným nástupníctvom až k nám.

Hovoríš, že nič viac okrem Evanjelia netreba. No Kristus sám povedal apoštolom "Ešte veľa vám mám toho povedať, ale teraz by ste to nezniesli". To je narážka na "neúplnosť" pravdy, ale ďalej dáva Kristus prisľúbenie "ja vám dám iného Tešiteľa, ktorý vás vyučí v plnej pravde". A tak sa dialo za čias apoštolov, na prvom apoštolskom sneme, cez celé dejiny Cirkvi, až po súčasnosť.

Narážaš aj na "prekliatia" vyhlásené Tridentským koncilom. Tu si ale znova mimo realitu, pretože Cirkev "prekliala" tých, ktorí nechcú veriť pravdám, ktoré ona hlása. No tu sa nemyslí doslovné prekliatie, ale prekliate v zmysle exkomunikácie. Takto Cirkev exkomunikuje každého, kto neverí, že je pravda, čo úči.

Tu sa sám seba môžeš opýtať, ako si na tom ty...

Nedokážeš tak isto pochopiť, ako môže Cirkev niekoho vyhlásiť za svätého. Tento proces kanonizácie sa nedeje zo dňa na deň ale je potrebný ustanovený čas na preskúmanie všetkych náležitostí a v každom procese musia byť splnené podmienky, ako napríklad preukázateľné zázraky, vedou nevysvetlitelné, ktoré sa udiali na príhovor kanonizovaného. Pritom pri každom procese existuje "diablov advokát" alebo žalobca, ktorý si všíma iba všetky chyby dotyčného, a tak sa berú do úvahy i jeho slabé stránky. Okrem toho dal Kristus Cirkvi k tomuto potrebnú autoritu - kľúče od nebeského kráľovstva.

Ohľadom toho, že podľa teba niekto pozmenil alebo zasiahol do zjavení vo Fatime je len tvoj názor a konšpirácia, ktorá nemá žiadnu podporu. Jednoducho to pasuje do tvojho presvedčenia, tak si si vymyslel, žeby to tak mohlo byť.

Píšeš: "A možno nakoniec ani netušíme, z čo ho budeme súdení," Kritérium spásy je láska k tým, s ktorými sa Kristus identifikoval, s tými najmenšími. "Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili." No pravda a spása sú úzko spojené a navzájom súvisia. Apoštol hovorí: "Toto je dobré a milé pred Bohom, naším Spasiteľom, ktorý chce, aby boli všetci ľudia spasení a poznali pravdu." 1 Tim 2, 3-4. Spása je v pravde, a preto nemožno súhlasiť s tvojím názorom, že nie je podstatné čomu človek verí. Toto sú praktiky indiferentizmu, ktorý falošne učí, že všetky vierovyznania sú si rovné.

No aby sme nehovorili o tristo veciach naraz, vyber si tému, ktorej sa môžme venovať. Napríklad nikdy som nečítal tvoje argumenty, podľa ktorých súdiš, že Kristus nie je Bohom. Ale tejto téme som sa venoval už veľmi veľa krát a ak si pozorne čítal, tak by si mal mať zodpovedané všetky otázky. Pre začiatok si môžeš prečítať moje komentáre v téme, na ktorú dám link a na základe už prečítaného môžeš reagovať.

diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


37.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 11. 2018, 00:04 avatar
Astax, tu nejde o presvedčenie tu ide o fakty. Tie argumenty, ktoré uvádzaš poznám a do určitej doby som bol o nich poresvedčený, že sú správne, ako ty tomu vesríš stále ďale. To nie je pre mňa nič nove, v tom som cirkevne vyrástol, ale nastala zmena a nie z mojej vôle, alebo dokonca z frajeriny byť za každú cenu zaujímavý, alebo si niečo za každú cenu dokazovať. To sú veci, ktoré zatial nesiem zo sebou ako kríž, lebo nikto mi to neverí a mnohí tvrdia, že tomu nerozumejú, ale ja to mám v hlave poukladané pomerne jednoducho.
Ja keď mi bolo opovdané, že napíš, že ježiš nie je boh,tak pre mňa nastali hrozné dva týždne bolesti, lebo som žčal pátrať po tom, z ktorej strany to mohlo prísť a najviac som sa bál satana, to bolo prvé, načo som pomyslel ale potom začalo vo mne pracovať niečo, čo som neovládal, čo bolo mimo mňa a dodnes sú mnohé veci mimo mňa.
Takže za tieto poznania som musel zaplatiť a zrejme túto cenu bude musieť zaplatiť každý katolík, ktorému to tiež bude dané uveriť. Ja som si to nevycucal z prsta a keby som tušil, čo ma čaká určite by som o tom pouvažoval a stratil sa nenápadne zo scény, ale to nešlo, pretože som prestal dokonca mať odozvu na moje modlitby. A to bolo to najhoršie, normálny život sa premenil na dlhý život v slzách.
Ty si napísal ježišov výrok, že nám pošle ducha pravda, ale nenapísal si to celé, ktorý z môjho zberie a povie vám, čo máte robiť. Teda z jeho zoberie, že mu odníme titul boha, ktorý mu nepatril a ani ho nechce.
Za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy ? Veď to je jasne napísané, načo to krútiť ako slizkého hada, lebo to všetko sa dá , ako npríklad zlo si obríti rebríček hodnôt naopak, to všetko sa dá , ale načo, ak je všetko tak jednoduché.Ja netvrdím, či bola, alebo nebola poctivá, pre mňa to nie je podstané anepotrebujem o tom vôbec diskutovať, naopak je mi to,hnusné, lebo zakaždým musím pri tom myslieť na jej lono !!!! a toto preto nenávidím! Nie je náhodou zhoda náhod, že tieto dogmy začali vznikať po zvedení celibátu ? Lebo všetko sa dá otočiť, prispôsobiť a nejak inak upraviť, ale potom môže niekto takto dokTOVAť AJ SAMOTNé EVNJELIUM. Ale prečo to všetko otáčať formulovať a kadejako upravovať, ak je za to dokonca slúbený prísny trest. ?
Hore som ti napísal, že aj ja by som mal ZáUJEM O STRETNUTIE A AK SI Z RUžOMBERKA A JA Z BYSTRICE, NEMAL BY TO BYť VELKý PROBLéM,


41.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 11. 2018, 11:52 avatar
elemír

Toto je presne to, o čom som písal. Hovoríš o faktoch ale žiadne si neuviedol. Hovoríš o svojej pravde ale nevidím žiadne arguemnty, ktoré by tvoju pravdu potvrdzovali, ba nevidím ani protiargumenty na moje námietky. Vidím len vyjadrenie tvojich dojmov a pocitov, na ktorých ale viera nestojí. Hovoríš, že si bol na tom tak ako ja. Ale skutočne je to pravda? Prečítal si si niekedy aj nejaké poučné knihy od veľkých mužov, ktoré by vniesli svetlo do tvojich pochybností? Poznáš vôbec aspoň z časti tú dogmatiku, proti ktorej bojuješ? Čítal si niekedy aj exegetické výklady k Svätému Písmu? Máš vôbec preštudovaný katechizmus katolíckej cirkvi? Poznáš jej učenie, no nie v zjednodušenej forme ale v jej hĺbke? Alebo celé tvoje presvedčenie stojí len na tvojom rozume?

Takto to je napríklad aj s veriacim, ktorý si myslí, že pozná Katolícku Cirkev, že jej učenie je mylné, no pritom nikdy neprenikol do jej učenia, ani keď bol katolík, on ostal iba na povrchu, na plytčine.
No zatiahnime na hlbinu, podľa slov evanjelia a skúmajme to, čo sa nám predkladá. To sa dá iba v modlitbe, v tichosti a v rozjímaní.

"Teda z jeho zoberie, že mu odníme titul boha, ktorý mu nepatril a ani ho nechce."
Ako môžeš odobrať niekomu niečo, čomu už bolo raz dané? Nikdy si nečítal vo Svätom Písme, že "božie milosti sú neodvolateľné"? A zasa ako môžeš niekomu odobrať jeho prirodzenosť? Pretože v Kristovi Ježišovi boli zjednotené dve prirodzenosti božská a ľudská.
Keď Ježiš Kristus hovorí: " z môjho vezme a zvestuje vám" má na mysli, že Duch Svätý nie je nejaká samostatná inštancia nezávislá na Bohu ale že je tretou osobou Božej trojice. Kristus to sám o verš ďalej vysvetluje, keď hovorí: "Všetko, čo má Otec, je moje. Preto som povedal, že z môjho vezme a zvestuje vám." Takto nie žeby mal niekto Kristovi odnímať božstvo ale naopak, sám Kristus potvrdzuje svoju božskú prirodzenosť, keď hovorí "všetko, čo má Otec, je moje".
A tým, že "vezme" sa myslí, že samotný Kristus ako Večené Slovo Otca je rovnako Bohom ako Otec a Duch Svätý, a že všetci traja zdielajú rovnakú prirodzenosť a atribúty, veď o Kristovi sa hovorí, že je "cesta, pravda a život", a že plnosť pravdy je v poznaní Krista, a že on je "Božia múdrosť". Preto to, čo dáva Kristus, dáva aj Otec aj Duch Svätý a naopak.

"Za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy ?"
Tu Peter vyznáva Ježišove božstvo "Ty si Mesiáš, Syn živého Boha." No nie Syn, skrze adoptívne synovstvo, tak ako my ľudia, ale Syn skrze prirodzenosť. Veď predsa Boh Otec o Kristovi hovorí: "Ty si môj Syn, ja som ťa dnes splonil" A Ján tieto vety rozvádza, keď hovorí: " A vieme, že prišiel Boží Syn a dal nám schopnosť poznať toho Pravého. A my sme v tom Pravom, v jeho Synovi Ježišovi Kristovi. On je ten Pravý, Boh a večný život."
A ak si myslíš, že tieto zjavené pravdy sú krutením božieho slova, tak ži vo svojom blude.

Nemyslím si, žeby niečo zmenil aj náš prípadný rozhovor, preto ak chceš choď za svojím kňazom, možno po omši, možno počas farských hodín a povedz mu to, čo by si chcel povedať mne, on ti dá ešte lepšie odpovede na tvoje názory ako ja.


45.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 12. 2018, 02:39 avatar
Astax, ak si myslíš, že ťa, alebo vás chcem zahnať do kúta a potom vykrikovať, že ja som majster sveta a vy idioti, tak sa strašne mýliš.
Ja nepotrebujem obhajovať sám seba, ja iba čítam evanjelium, také, aké je.

Za koho ma pokladajú ľudia a za koho ma pokladáte vy
Tu Peter vyznáva Ježišove božstvo "Ty si Mesiáš, Syn živého Boha." No nie Syn, skrze adoptívne synovstvo, tak ako my ľudia, ale Syn skrze prirodzenosť. Veď predsa Boh Otec o Kristovi hovorí: "Ty si môj Syn, ja som ťa dnes splonil" A Ján tieto vety rozvádza, keď hovorí: " A vieme, že prišiel Boží Syn a dal nám schopnosť poznať toho Pravého. A my sme v tom Pravom, v jeho Synovi Ježišovi Kristovi. On je ten Pravý, Boh a večný život."
A ak si myslíš, že tieto zjavené pravdy sú krutením božieho slova, tak ži vo svojom blude.

Jeden práklad.
Otázka, prečo si nepokračoval v citovaní evanjelia ďalej, ako je to v evanjkeliu napísané, aLE HNEĎ preskočíš niekolko strán a vyberieš citát, ktorý s tým má naozaj len velmi málo spoločné. ATo je pravda, čo si napísal a ja som toi nikdy nevyvracial, lebo to sú skutočnbe slová evaNJELIA, ALE AKO POZBIERANé, POSKLADANé A ZA AKýM účELOM?? a ktomu všetkému dodáš, tak si ži vo svojom blude.

Chceš zachovať jednotu a čistotu cirkvi. Ja používam výrazy evanjelia, ale ty používaš výrazy, ktoré v evanjeliu nie sú a vyhýbaš sa priamej odpovedi, ten posledný odstavec je obraZOM TVOJEJ LOGIKY a aj celej cirkevnej. Alôe ty sa považuješ za čo, ak ja , ktorý sa držímm iba toho, čo povedal ježiš a som u teba bludár, alebo, čo potom znamené u teba slovo bludár ?
Skúsim ešte raz takto:
Snažiš sa dokázať, že zastávaš výhradne hlásanie cirkvi a obhajuješ to za každú cenu, bez oh+adu, či to je vec zmysluplné, alebo nezmysel. Alebo, či to má ježišovu logiku, aLEBO NEMá A Má TO POTOM LOGIKU TOHO DRUHéHO.
zOBERME SI NAPRíKLAD JANA hUSA, Chcel očistiť cirkev, alebo to bol rozvracač cirkvi ? Ak zoberieme, že mal proticirkevné názory, tak ho dala cirkev upáliť. Podopbne ako židia KRISTA., KTORí NAJPRV POVEDALI, MY NEMôžEME NIKOH ZABIť ale nakoniec piláta prinútili, aby ho odsúdil.
Takže, kto si mysleli , že je boh ? Urobíme to oklukou cez piláta a bude jasné, že sme ho my nezabili. Ale pre koho to bude jasné? Pre tento svet možno, možno tomu niekto uveril, teda svet možno presvedčili. Dobre, ale čo boh ? To verili, že on si nevšimne, ako mu niekto mučí a zabíja jeho syna a prevé čo urobí, chmatne pod krrk piláíta a povie mu, keby si ho nebol odsúdil, tak by nebol mučený a zabitý. Tiež pravda, aj on sa takto vysporiadal so svojou zodpovednosťou, ale bol by ho pilát odsúdil, aby mu ho nepriviedli a nerobili všetok ten theater okolo, až kým nedosiahli svoje. ?
Neviem, ako ty, ale ja si myslím, že boh predsa nie je idiot a vie presne na milimeter, kto je za čo vinný a prečo a práve naopak, Vie presne ako neomylný sudca, kto má na tom najviac viny, či pilát, či kaifáš, či judáš alebo dokonca aj peter, ktorý ho zaprel ? To si tu naozaj niekto myslí, že boh nemá presne spočítané, kto má kolko viny na upálení husa a tiež aj či bol hus satanov., alebo kristov ????
A zoberme si fatimu, to, je rukopis jeho otca, lebo povedal, čo sa má urobiť a neurobilo sa a povedal, čo sa stane, ak sa neurobí a neurobilo sa a stalo sa. To sa naozaj niekto spolieha na to, že ja s kristom urobím to, alebo to ?????
Ako môže niekto povedať niečo v mene boha, či ježiša, ak nevidí do jeho hlavy, pretože nedokáže ako ježiš vidieť do hlavy najbližšieho človeka ?
Ako napríklad, ty nevidíš do mojej hlavy, ale bez mihnutia oka povieš, že žijem v blude. Možno nakoniec aj, ale čo potom hriech proti duchu svätému.
Alebo so tu mnohokrát písal o matke ježišovej. Ak by som ja začal o nej vyhlasovať niečo, čo nemôžem vedieť, tak vo svetskom ponímaní by to mohlo byť aj ohováranie, ale z duchovného hladiska by som musel veriť, že sa s ňou nikdy nestretnem, a to ani v nebi, lebo čo ak ona prežila niečo iné, o čom som ja tu teraz rozprával, ako jej to vysvetlím, alebo sa pred ňou radšej niekde v nebi skryjem ????

Toto sú u teba bludy ? a rozvracanie a pošpinenie cirkvi ??? Ako by som sa mohol modliť ruženec, aK BY SOM O NEJ ROZHLASOVAL niečo, čo žiadny človek na svete nemôže vedieť ? Môže sa takýto človek tešiť na stretnutie s ňou v nebi ???
Ja nie som proti tomu, aby bola poctivá celý život a nie som ani proti tomu, čo sa píše v evanjeliu, že ježiš mal bratov a sestry, a nopak, to čo je v evanjeliu verím, lebo evanjelium je ježiš a nepotrebujem prekrúcačky a bratrancoch a sestreniciach, pretože ja neprikladám význam jej telesným veciam, ale jej duchovným vedciam, A tie ma držia pri ježišovi. Som človek slabý a ľahko náchylný na hriech a nespočetne krát v živote som sa presvedčil o sile ruženca, ale tiež aj o tom, ako ruženec chýba.
Ale mne ak sa pár krát na okamih ukázala, nebola to panenka v nádherných šatoch so zlatou korunkou na hlave, ale bežná žena v bežných šatoch a so slzami v očiach. Vlastne, možno to ani nebola ona, lebo mi nedala nvštívenku a možno pre zjavenie sa svetu sa vie upraviť na krásnu pani, To by nebol ziaden problém, ale tie slzy, tie sa velmi podobajú tým, ktoré som mal ja dva týždne potom, čo mi bolo oznámeneé, že ježiš nie je boh.
A tie jej vyjadrenia ju ako charakterizujú ? Vyjadrila sa niekedy k tomu, čo o nej cirkev stanovila, že určité veci prežila tak, alebo onak ?
Na jednej strane cirkev označuje všetko za bludy, čo sa jej nehodí do dodatkov k evanjeliu a na druhej strany vyjadrenia z neba ignoruje ??
Tvoj citát:
Elemír dospel k záveru, že cirkev nie je vedená duchom svätým - to je ohováranie, to som nikdy nenapísal. nehovoriac o tom, že podľa evanjelia a v časti o ježišovi ako o vínnom kmeni mám úplne inú preddstavu ako o trojjedinom bohu a teda aj o duchovi svätému. A pretože neverím to, čo vyhlasuje cirkev, čo nikde nie je napísané v evanjeliu a vyznávam to, čo je v evanjeliou, robí podľa teba zo mňa bludára a v tom, čo je mimo evanjelia,elemír už viacej nehľadá skutočnú pravdu. To je pravda ako s tým aluminiovým klíčkom v tej scénke z čekej televízie. Co tady hledáte? Hledám tady aluminiový klíček. BNO dobťe, ale proč ho hledáte tady pod svetle ? No protožýe ve tme bych ho stejne nenašel. A teda tu skutočnú pravdu, o ktorej ty hovoríš, by som mimo,svetla EVANJELIA URčITE NENAšIEL a ani nikomu nedoporučujem, aby ju tam hľadal.
Lebo to je ako s máriou, Tí ľudia , čo to vymysleli, akoby nepredpokladali, že sa niekedy stretnú s bohom, alebo s ježišom.
Takto hereticky rozmýšľa elemír, ktorý nechce ustúpiť od svojho presvedčenia a takto prispieva k jej rozkladu.Taskže ja, čo som neuveril, čo je mimo evanjelia, rozkladám cirkev a tí čo uverili veci, o ktorých ježiš hovorí, že čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého,tí nasledujú krista. A elmír je bludár a oni nasledovníci krista, ale sa pozrite za seby, čo máte v tých kárach naložené. Máte tam pravdy,ktoré predložila cirkev veriť ako bohom zjavené, články viery. A vôbec nikto sa nezaujíma, či má cirkev právo predkladfať niečo okrem toho, čo nám predložil ježiš v evanjeliu???!!!??!!
Ježiš povedal petrovi: Čokolvek zviažeš na zemi, bude zviazané aj na nebi, ale krátkopo ježišovej smrti opravoval peter strechu svojho domu a mal zjavenie, že uvidel v plachte zvieratá všetkého druhu a počul: Bi a jedz! On odpovedal, nikdy nebudem jesť nečisté zviera a príkaz sa znova opakoval, bi a jetz, lebo človeku nie je dovolené, aby posudzoval, čo boh stvoril. A teda týmto zjavením mu bolo to, čo mu povedal ježiš potvrdené, alebo odobraté ?????
Ježiš povoláva pavla a cirkev ho prijala, ale ako ktorá. Lebo už vtedy boli rozpory. V damašku ho prijali, lebo bezprostredne videli na ňom ježišove pôsobenie, ale z jeruzalema mu prišiel odkaz, že ak tam príde, tak ho zabijú. A oprečo? Asi preto, prečo ho ježiš povolal, aby sa napravilo to, čo sa v cirkvi začalo kaziť. Le už vteedy nemohol napísať celkom volne, o čom to bolo. Nakoniec to ostalo na predkožke. Becenný kus kože na mužskom úde, ktoré nemá žiadny význam , iba jeho odstránenie zvyšuje sexuálne zážitky . Dokedy budem ešte spávať s neobrezancom ?? Kto mi nájde túto vetu v starom zákone. Dnes nás rozdeluje nezmyselný kus kože ne ženskom prirodzení. Nakoniec z toho všetkého mne osobne vyplýva a chcem vyjadriť len svoj osobný názor a nerozvracať cirkev, že o predkožku sa vôbec nejednalo, Jednalo sa pravdepodobne o ježišovo božstvo.
A takto to je v cirkvi dodnes. Bazíruje sa na nehanebných nezmysloch a skutočné evanjelium sa stáva trpeným kladivom nad tými, ktorí chcú vytrhnúť cirkev z kristových rúk. Lebo práve evanjelium je jasný dôkaz o kristovej čistote a taktiež aj o čistej kristovej cirkvi, lebo tam nie je písané o zločinoch cirkevných predstaviteľoch, nie je tam o inkvizícii, prenasledovaní nekresťanov , o vojenskom dobytí svätej zeme, atď,... s týmto nemá ježiš nič spoločné, naopak, zvýrazňujú sa tam tresta za tieto zločiny.
Po ovocí ich poznáte, nemôže zlý strom rodiť dobré ovocie.
A dogmy , zvlášť tá, že ježiš je boh, sú príčinou krviprelievania dodnes. Ale cirkev to predkladá a ukladá veriacím veriť ???? Je síce pravda, že cirkev ano, ale ježiš určite nie a čo je dôležitejšie pre nás, cirkev, alebo ježiš ?????
Moghli by byť dogmi bohom dané a zjavené, ak sú príčinou krviprelievania a vojen?

Čo si ty človeče a čo si o sebe myslíš, že si si dovoli toto voči bohu, vkladať mu do úst tieto krvilačné nezmysly?
Ale nielen takíto ľudia sú veriací a nie všetci to dodnes veria. Ja tiež som radšej uveril bohu o zotretí každej slze a zúčtovaní každej kvapky krvi a teda toho, čo je mimo evanjelium, z toho mám strach, lebo z toho tečie krv, ktorú on bude zúčtovať.
On jediný vie presne, kto z nás má aké zásluhy a kto je v jeho láske a kto zostane ním nepovšimnutý a kto prepadne prísnejšiemu súdu.

Je mi veľmi ľúto, že mnoho ľudí, uprimne veriacích čítaním mojich myšlienok vľmi trpí, ale aj ja som musel veľa pretrpieť a trpím aj pre túto ich bolesť neustále.

Mnohokrát som si povedal, že už nič viac nebudem o tomto písať, ale vždy ma sem niečo dovedie a čítam po sebe texty, o korých som takmer netušil, keď som začal písať.

A pri tokm je to tak jednoduché, evanjelium a pochopiť, čo je evanjelium a čo je mimo evanjelium. Čo je božie a čo toho druhého. Čo je pravda a čo krvilačný humus.

Najhoršie na všetkom je, že krv stále tečie a cirkev .... ... ...,!?!?!?

A predsa ešte jedna poznámka: Keď chceli zabiť v jeruzaleme toho, koho si ježiš povolal, krátko na to bol jeruzalem zničený aj s vierou a viera žila ďalej v rímskych katakombách, ale žila. A práve to bola tá najvrúcnejšia viera.
Keď v stredoveku začal mať boh strach o vieru v europe, odišla viera do južnej ameriky a je tam dodnes a lepšia, ako je dnes v europe. V europe sa viera uplne vytráca. Ktovie, či dá vboh zničiť europu, ako bol zničený jeruzalem ???????

Keď španielskí dobyvatelia popravovali náčelníka auztékov, ak sa nemýlim, Povedali mu aby sa prežehnal. On sa opýtal a načo ? oni Aby si prišiel do neba. A on A to je čo nebo tam prídete aj vy? a oni ÁNO. a on im odpovedal, : nechcem ísť tam, kde budete vy!

Preto si myslím, že ano boh nechce ľudí, čo majú špinavé ruky od krvi nevinných.


46.
označiť príspevok

Astax1 muž
   3. 12. 2018, 18:51 avatar
elemír

V dobrom ti hovorím, že si veľmi popletený. Tu ani nie je priestor na ďalšiu diskusii. Nemyslím si, že niekto trpí tým, čo píšeš. Ubližuješ tak sebe a možno svojej rodine, ak uverili týmto tvojím zvláštnym myšlienkovým pochodom.
S Pánom farárom sa nechceš o tom rozprávať, tak hľadáš, či nehľadáš pravdu? Neprajem ti nič zlé, nech je Boh k tebe a k nám všetkým milosrdný, ale naďalej ostávaš heretikom, pretože katolíkmi nie sme podľa tela, ale podľa viery, ktorú sme prijali. A tá tvoja viera ktorú vyznávaš je iná, ako katolícka. A mojou úlohou, ako úlohou každého katolíka je upozorňovať na bludy, preto ti to hovorím. A nezáleží na tom, aké su tvoje pocity, pretože každý pocit môže byť aj nástrojom zlého.


47.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 12. 2018, 22:14 avatar
nEBOL SOM DOMA TýžDEň, ale predsa ešte odpoviem.
Astax, tu nejde o to, môžem byť dopletemný aj ako chrbtový kôš na sečku, ale odkial berieš ty takú betonovú istotu, že hovoríš pravdu, ak jediný, kto pozná pravdu je boh. Neviem prečo sa ti zdajú zvlštne moje myšlienkové pochiody, ak ja uznávam iba evanjelium a to čo teda hovorí ježiš, tak mi vysvetlí, čo je podľa teba na ježišovi a evanjeliu zlé.
Ty ale vyznávaš veci, ktoré v evanjeliu nie sú a tz mne hovoríš, že som dopletený a bludár, potom podľa toho a podľa teba musí byť aj bludáť jhewžiš a jehio evanjelium. A úlohoou každého katolíka je upozorňovať na ludy, ale potom si musíme vysvetliť, čo jr to blud a máme len dve možnosti, evanjelium a to iné okrem evanjelia a to sú dogmy a učenia svätých otcov.
Ak je ale katolicizmus vyvyšovanie dogiem a učení svätých otcov nad evanjelium, tak potom nie som katolík a ani nechcem byť niekto, kto uznáva to, o čom ježiš povedal, že čo je od človeka, môže byť aj od toho druhého.
Napríklad: nepoškvrnené počatie panny márie jke mimo evanjleium, lebo to vymyslel človek, ale ak by sa sviatok premenoval na nepoškvrnené poočatie ježiša, tak to podľa evanjelia a to by bol a dokonca si myslím, že taký sviiatok je potrebný, ale ak .... asi škoda ďalej písať, lebo máš rebríček hodnôt evanjelia obrátený naopak.
Zamyslí sa radšej nad tým, čo je hriech proti duchu svätému. ..... povedali, že je posadnutý ....... teda povedali niečo, čo človek nemôže vedieť a ak nemôže vedieť človek nič iné, okrem toho, čo mu bolo dané vedieť v evanjeliu, nesmie okremn evanjelia nič povedať, lebo sa vystavuje hriechu proti duchu svätému. Lenže zreujme aj tento hriech si simobrátil hore nohami, ale práve, to pre každého najväčšia tragédia, lebo tento hriech nemôže odpustiť ani ježiš a ani jeho otec. Až tťakýmto obrovským trestom zabezpečil duch asvätý evanjelium, aby sa k nemu nepridala a ani neodobrala ani čiarka.
Ty aj s pánom farárom si to môžete otáčať tristorazy a urobiť z toho estrádu pred týmto svetom, ale nie pred ježišom kristom a jeho otcom. To tu potom nepochopil niekto, kto vlastne to ježiš a jeho otec je a o čo im ide.
Astax, teraz vyzývam já teba, aby si práve tieto veci prehodnotil, lebo to, čo si ty teraz, som bol ja a na tom som postavil to, čo som dnes. A preto ťa nezaznávam a neurážam , lebo ty práve si tennzáklad, na ktorom bude postavené to, čo som ja teraz.
Samouzrejme , nie že by já som bol nioečo zvlášť významné, teda nie ja osobne ,ale to, čo vyznávam, a upzorňujem na to, že by to mohlo byť škodlivé, veď pravdu pozná len boh a ak niekto so živých, môže byť aj ten najsvätejší pápež, tvrdí o sebe, že pozná pravdu a rozširuje juveriacim a dokonca prikazuje veriť, sám sa môže ocitnúť v boji proti bohu.
Tu nie je problém, čím dokážem presvedčiť ľudí a ako, tu je otázka, či vôbec treba hlásať niečo nové, ak je tu dané evanjelium.
Nikto na svete nemôže povedať, čo chce, alebo nechce boh, pretože nikto nevidí do hlavy boha, ako vidí on do naších duší. Lebo to, čo chce, alebo nechce boh je v evanjeliu, to nám dal ježiš a to nám musí stačiť na spasenie a okrem toho nič.
Konečne si všimni , že nepíšem nič, čo som nenašiel v evanjeliu.
Vraj sa nechcem o tom rozprávať s pánom farárom. Lenže ak cirkev ochraňuje dogmy a učenie svätých otcov a nechce dopustiť, aby sa toho niekto dotkol, aby sa o evanjeliu slobodne vyjadril a že všetko sa prehodnocuje anjprv podľa dogiem učení, katechizmiu a či ja viem čoho ešte zakázali každému, kňazovi hlásať niečo iné, ako katoliciozmus, berie každý, kto má na tom moc a podiel zodpovednosť hrozby hriechu proti duchu svätému a teda zodpovednosť za to, či bola pridaná k evanjeliu malá čiaročka, alebo odbratá.
A to ja hovorím o čiaročke a tu máme vyše tristo dogiem a učení a čo ja viem ešte čoho. Ono toto možnosvet zožerie, ale boh ?????? To topotom sa treba opýtať znova, za koho ma pokladaju ľudia a za koho ma pokladáte vy ???? A odpoveď ježišovho otca ústami apoštola petra: Ty si syn živého boha, mesiaš ! ... nám potom do dogiema učení svätých otcov nezapadá a nie ža by sa nad tým zamysleli a odhodili to , ale oni radšej menia evanjelium ?
Nioekto vyhlási, že mária je tak dobrá, že to musela byť pooctivá celý život ! To by sa aj mne páčilo, ale kde je pravda ak to v evanjeliu nie je. potom musí byť pravda mimo evanjelium a to nehovoriac o tom, že to zase nesedí s evanjeliom, ale radšej začneme prekrúcať evanjelium o bratrancoch a sestreniciach, len aby mal pravdu nejaký svätý otec. Lebo tým sa dá jasne najavo, že tento otec je pre cirkev dôležitejší, než ježiš kristus a to ešte nehovorí,m, že ona je tu a to všetko vidí a ak nemá slkerozu, ako niektorí postarší občania, ako napríklad aj ja, tak si určite pamätá, ako to všetko bolo. Leže ako potom títo svätí mudrlanti, ktorým prtestalo byť evanjelium sväté,lebo si ho dovolili dplniť o niečo, čo človek nemôže vedieť a tým sa ešte j vytaviť nebezpečenstvu hriechu proti duchu svätému ?????????

Kolko krát som tu už napísal vetu, že aká je to potom logika a jaká je to svätoasť, ak im evanjelium nie je sväté.

Môže niekto vyhlásiť, že evanjelium je predsa sväté, ale to len predo mnou, alebo pred týmto svetom, ale nie pred bohom a jeho synom.

Boh určite nie je ten, kto uverí, že dva tisíc rokov opakovaná lož sa stane pravdou.

Zapamätaj si, že vžýdy ten, čo presadil lož do cirkvi, patrí satanovi, lebo nakopniec sa niekde vždy objaví násilie a hrubosť. Dovtedy budú čítať tieto riadky, až si povedia, radšej nech zahynie jeden, ako majú byť pomýlení všetci, tak ako si zdôvodnili a zabili ježiša.
Ježiš povedal, po ovocí ich poznáte, nemôže zlý strom rodiť dobré ovocie a čo je ovocím dogiem????? neustále vojnové konflikty vo svete, neustále plač a škrípanie zubov a zbtočné krvi prelievanie.
Z toho nemáš strach a ani tí, čo stritkne zakazujú kňazom kázať niečo iíné, ako katolicizmus a robia z nich kapustné hlavy. Toto presne robili komunisti a kde sú, odniesli si svoju vinu na druhú stranu, ale ak to,robí a niektorí v cirkevnej hierarchii, patria vôbec ešte ježišovi ???
Ježiš nikomu nič neprikazoval, ježiš iba povedal, kto ma chce nasledovať, nech zoberie svoj kríž a zanechá všetko. Teda kto chce.
Ja obhajujem evanjeliu pred tým, čo tam nepatrí a ty tvrdíš, že som nástrojom zlého. Ktovie, možno aj som, lebo to vie len ježiš, ale okial máš ty istotu, že ty vieš lepšie ako ježiš, kto z nás dvoch je bludár a kto je bližšie k ježišovej pravde.

Skús aspo raz na chvíľu rozmýšľať evanjeliom a nie dogmami a učeniami svätých otcov.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:48,  33, tym len ukazala, ze bola skusana diablom.....Jezis ju varoval pred utokom diabla.....a dal...
dnes, 09:30,  Materialista je ten, kto si predstavuje, že "naozajstné" je to, čo je hmotne-zmyslové.
dnes, 08:20,  1 Milovaní, toto je už druhý list, čo vám píšem, a v oboch som napomínaním prebúdzal...
dnes, 08:01,  30 - presne tak era, ako si povedal, 'ak ich berieme v duchovnom vyzname'. To je to o com...
dnes, 07:49,  25 - Nic v zlom, ale verit ze oplatka suchej lokse sa premeni v pritomnosti farara v telo Krista,...
dnes, 07:46,  a kedy stvoril jehovisticku sektu ? az o 2000 rokov po jeho zmrtvychvstani ???? to 2000 rokov...
dnes, 07:40,  Mylis sa Tomas, tu je to samy sektar a sialenec.....Jezis neraz pvedal, kaslite na...
dnes, 07:35,  myslitel, bude lepsie, keby si nemyslel....nemas ani najmensie ponatie co je to Eucharistia a co...
dnes, 07:28,  Je problémom materialistov, že "doslovne" si predstavujú zmyslovo-hmotne. Tie...
dnes, 07:10,  23 - Preco su ludia tak slepo oddani vymyslom sekty zvanej Rimsko Katolicka cirkev? Jezis predsa...
dnes, 06:58,  Pozorný čitateľ sa môže opýtať, že čo znamená nebo alebo nebesia a čo znamená zem?...
dnes, 01:52,  Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho, kto sa ti páči, pretože ten, kto sa...
dnes, 00:33,  21„Nikto neprichádza k Otcovi, iba prostredníctvom mňa.“ ?(Ján 14:6) Už aj tu ježiš...
dnes, 00:21,  9) No tak si pozri evanjelia a zistíš v nich, že ked bol Ježiš v ľudskom tele, bol...
dnes, 00:19,  22) Nesmrteľná duša existuje, a sú na to aj biblické dokazy. Kristus sa za nás prihovára k...
dnes, 00:12,  existuje vela katolíckych svedectiev o nebe/pekle, stačí len hladať.
dnes, 00:11,  Len hlásam to čo je pravda.
dnes, 00:10,  "Hovoril vtedy, že to je jeho telo a krv v tom zmysle, že takpovediac ukazoval vzor, čo...
dnes, 00:08,  Nerozumieš eucharistickej obety, nejde o dalsie obety, ale o sprítomnenie tej jednej jedinej...
dnes, 00:07,  "Už som písal, že Ježiš a Pavol aj o kalichu tvrdia , že to je Nová zmluva!...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ak chceš nájsť tú pravú ženu, naprv buď tým pravým mužom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(190 821 bytes in 0,247 seconds)