Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Zvláštny druh srandy

51
reakcií
104
prečítaní
Tému 15. septembra 2020, 13:27 založil hokejis.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
25. 06. 2012
15
01. 11. 2009
8
14. 07. 2010
2
02. 06. 2015
116
03. 05. 2015
23
 
 


1.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 13:27 avatar
majú niektorí.
Zozadu päsťou do hlavy.

twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí 0svietený


2.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 13:39 avatar
Svedom tecie poriadne do topanok. To, pred cim si zatvarali doteraz oci, na plnu hubu priznava svedsky premier. Kriminalita imigrantov vo Svedsku nadobudla hrozive rozmery.
kurier.at Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 13:44 avatar
Je len otazkou casu, kedy obcanom takto postihnutych statov, dojde trpezlivost. A otrepu politicku korektnost predstavitelom svojich vlad o hlavu.


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 14:15 avatar
Slniečkari to chcú aj u nás


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:38 avatar
Švédsko ako nebezpečná krajina s vysokým počtom znásilnení – kotlebovci opäť konšpirujú

Podľa ĽSNS sa Švédsko stalo krajinou s druhým najväčším počtom znásilnení na svete. Dôvodom sú vraj nebezpeční a neprispôsobiví imigranti.

Kotlebovci a “úpadok Švédska”

Začiatkom mesiaca december 2019 vyšlo nové číslo kotlebovských novín Naše Slovensko. Časopis vychádza nielen v elektronickej, ale aj v tlačenej verzii. Jeden z článkov a s ním súvisiace konšpirácie o Nežnej revolúcii v roku 1989 už výborne analyzovali na stránkach antipropaganda.sk .

V článku na siedmej strane sa kotlebovci pýtajú, či poznáte súčasné Švédsko? Následne opisujú, ako sa Švédsko, kedysi vyspelá a ukážková európska krajina, dnes nachádza v neuveriteľnej bezpečnostnej kríze a kde sa vo veľkom znásilňujú švédske dievčatá a ženy. Samozrejme, vinník je jasný: neprispôsobiví imigranti, ktorým Švédsko dokorán otvorilo svoje hranice, a ktorí považujú európsku toleranciu za slabosť. Navyše, švédska liberálna vláda voči tomu nič nerobí.
Kde je pravda?

Poďme sa teda pozrieť na to, aká je realita. Fakty hovoria o tom, že štatisticky sa Švédsko naozaj nachádza na popredných miestach vo svete v počte znásilnení. Podľa niektorých zdrojov sú na 5.mieste vo svete, podľa Eurostat-u zase figurujú na 2. mieste v Európe . Ako je teda možné, že taká vyspelá krajina ako Švédsko sa v týchto ukazovateľoch pohybuje v spoločnosti krajín ako Južná Afrika, Botswana alebo Lesotho?

Nie vždy porovnávacia štatistika ukáže realitu

Porovnávanie štatistík týkajúcich sa sexuálnych útokov a znásilnení treba brať s veľkou rezervou. Všetko totiž závisí od toho, akým spôsobom sa zbierajú údaje o danej kriminalite v jednotlivých krajinách. Ako vysvetlil Enrico Bisogno z UNODC (Úrad pre drogy a kriminalitu OSN) pre server thelocal.se, „rozdiely v reportoch dát naprieč rôznymi krajinami súvisia s rozdielnou ochotou nahlasovať sexuálne trestné činy ich obeťami, prípadne rôznou definíciou kriminálnych útokov v jednotlivých štátoch a rozdielnym počítaním jednotlivých prípadov“.

Niektoré krajiny počítajú každý jednotlivý sexuálny útok ako jednu udalosť, v iných štátoch sa počíta jeho nahlásenie ženou/manželkou (aj viacerých alebo sériových skutkov) len ako jeden prípad. Vo Švédsku je každý prípad sexuálneho násilia braný ako jeden incident. Napríklad ak niekto nahlási, že ho partner znásilňoval každý deň počas 14 dní, úradník zaznamená 14 potenciálnych trestných činov. V iných krajinách to zaznamenajú ako jeden trestný čin.

Vo Švédsku sa legislatívne výrazne rozšírila definícia znásilnenia v roku 2005, čo sa ukázalo v signifikantne zvýšenom počte nahlásených znásilnení v ďalších rokoch nasledujúcich po zmene zákona.

Taktiež je vhodné spomenúť, že alternatívny spôsob merania úrovne počtu znásilnení v rôznych krajinách EÚ publikovaný Agentúrou Európskej únie pre základné práva (FRA) v roku 2012 ukázal porovnateľný výskyt počtu žien, ktoré sa označili ako obeť sexuálneho násilia, vo Švédsku, Holandsku aj Dánsku.
Sexuálny útok treba nahlásiť

Sexuálny zločin sa objaví v štatistikách až vtedy, keď ho niekto nahlási. A nahlási ho väčšinou obeť, v niektorých prípadoch aj polícia. Problém je v tom, že ochota nahlásiť znásilnenie je v jednotlivých krajinách rôzna. V mnohých krajinách predstavuje znásilnenie pre obeť veľkú sociálnu stigmu, preto majú zábrany sexuálne útoky a znásilnenie nahlasovať. Sú regióny, kde dokonca znásilnenú muž vyhodí z domu alebo sa s ňou rozvedie (od Sýrie cez Sudán až po Guatemalu) .

Ďalší faktor je ten, že sexuálne útoky sú častejšie nahlasované úradom v krajinách charakterizovaných väčšou mierou rodovej rovnosti . Švédsko je v rankingu Global Gender Gap Index 2016 vysoko,na 4.mieste. Navyše, ženy vo Švédsku sú povzbudzované, aby nahlasovali prípady sexuálneho násilia.

Pre porovnanie nemusíme ísť ďaleko. Stačí, keď si porovnáme počet znásilnení v prepočte na 100 tisíc obyvateľov na Slovensku (1,77) a vo Švédsku (69,72). Podobné výrazné rozdiely nájdeme aj v kategóriách Sexuálne násilie a sexuálne napadnutie. Naozaj to ukazuje, že na Slovensku máme so sexuálnym násilím minimálny problém? Skutočnosť je zjavne iná.
Imigranti a znásilnenia

Na záver sa poďme pozrieť, aký vplyv mal príchod migrantov na počty znásilnení vo Švédsku:

Na základe údajov Švédskej národnej rady pre prevenciu kriminality (Br?) boli čísla nahlásených znásilnení v jednotlivých rokoch takéto:

V roku 2017 bolo nahlásených 70 znásilnení na 100 tisíc obyvateľov, 2016: 64 , 2015: 57, 2014: 65, 2013: 59, 2012: 66, 2011: 69, 2010: 64, 2009: 64,2008: 59,2007: 52.

Z toho vyplýva, že v priebehu dekády bola situácia relatívne stabilná. A to napriek tomu, že v roku 2015,čo bol vrchol utečeneckej krízy, dosiahlo Švédsko 163 000 žiadostí o azyl.
Zhrnutie

Na základe uvedených relevantných a vzájomne súvisiacich faktorov môžeme konštatovať, že výskyt sexuálneho násilia vo Švédsku nie je taký enormne vysoký, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Je dôvodný predpoklad, že jeho výskyt je porovnateľný (a možno aj nižší) s ostatnými krajinami EÚ.

Navyše, vôbec sa nepotvrdilo tvrdenie, že počet znásilnení sa vo Švédsku enormne zvyšuje vďaka vysokému prílevu imigrantov z krajín mimo EÚ.

Treba si teda položiť otázku, prečo kotlebovci používajú tvrdenia, ktoré nie sú založené na faktoch a vzájomných súvislostiach a snažia sa ľuďom vykresliť nereálny obraz Švédska ako upadajúcej a nebezpečnej európskej krajiny? Robia to schválne alebo nemajú intelektuálny potenciál a schopnosť dôslednejšie analyzovať situáciu? Aj na základe informácií zo Správy o činnosti Slovenskej informačnej služby za rok 2018 všetky indície smerujú k tomu, že tieto aktivity sú cielené a vychádzajú ako súčasť hybridnej vojny z naratívu ruskej kremeľskej propagandy a jej snahy o šírenie strachu medzi ľuďmi, narušenie dôvery v inštitúcie a celkovú dezintegráciu Európskej únie ako priestoru s výrazne vyššou životnou úrovňou než je v Rusku.

Každý si musí sám pre seba zodpovedať otázku: budem dôverovať ľuďom, ktorí šíria dezinformácie a nenávisť alebo pochopím, že svet je zložitejší a budem radšej dôverovať serióznym odborníkom, ktorí sú schopní pri riešení problémov naozaj pomôcť?

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:46 avatar
Edo miluje takéto srandy


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:48 avatar
Hakový SS okrem modrookých blond dievčat .

Ale samozrejme bubakov z dezinformačných webov ti nechcem zobrať . Dobrý bubáčisko je supiš .    

Bubu

http://www.youtube.com/watch?v=p32hK1DJSeo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:49 avatar
edo SS ako fašista miluje násilie


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:39 avatar
Neverte nezmyslom. Kriminalita v Rakúsku a Nemecku je rekordne nízka

Násilní migranti, rastúca kriminalita, no-go zóny, úpadok Západu. Takú predstavu o krajinách, ktoré prijali migrantov, s obľubou šíria dezinformačné weby a mnohí slovenskí politici. Pozreli sme sa detailne na štatistiky. Hovoria niečo úplne iné.

alternatívne a dezinformačné portály chrlia dlhodobo a takmer na dennej báze správy o „cunami kriminality“ v Nemecku či Rakúsku. Domáci už podľa nich pomaly ani nevychádzajú von, pribúdajú útoky, znásilnenia, krádeže, vraždy. Kto za to môže? Vraj migranti.

Obyvatelia Nemecka sa podľa dezinformačných portálov boja nahlas vyjadriť nesúhlas, polícia sa to bojí vyšetrovať a súdy riadne súdiť. Vraj dostali príkaz „zhora“.

„Dobrú noc tomu Nemecku, kde sa už takmer všetci boja otvoriť ústa, alebo sa boja zakročiť, keď migranti bijú, prepadávajú a znásilňujú,“ napísal napríklad začiatkom mája redaktor najčítanejšieho dezinformačného webu Hlavné správy Roman Bednár.

Takéto informácie potom šíria ďalej a využívajú na svoju kampaň politici typu Boris Kollár, Marian Kotleba ale aj mnohí ďalší. Pripomína to až fanatizmus. Ľudia chcú byť strašení, tak ich strašme.

„Keď pustíte dieťa na výlet do Viedne, neviete či sa vráti živé a zdravé,“ vyhlasoval rozhorčene napríklad jeden z kandidátov za ĽSNS do europarlamentu počas predvolebného mítingu minulý týždeň v Čadci a zúčastnení prikyvovali.

Pozreli sme sa na oficiálne, tvrdé policajné dáta z Rakúska a Nemecka, kam smerovala drvivá väčšina utečencov počas migračnej krízy v rokoch 2015 a 2016. Výsledky sú viac než zaujímavé.
bezpečné Rakúsko

„Rakúsko je tak bezpečné, ako nikdy predtým,“ tvrdí tamojšia polícia v najnovšej štatistickej ročenke, kde detailne sumarizuje uplynulý rok 2018.

Celkový počet prípadov klesol medziročne o 7,4 %. Kriminalita je v Rakúsku najnižšia za posledných desať rokov. Zároveň stúpa počet zadržaných a objasnenosť prípadov je na rekordne vysokej úrovni.

Kriminalita v Rakúsku je najnižšia za posledných desať rokov. Počet prípadov prvýkrát klesol pod 500-tisíc.
Zdroj: Rakúske ministerstvo vnútraKriminalita v Rakúsku je najnižšia za posledných desať rokov. Počet prípadov prvýkrát klesol pod 500-tisíc.

Počet kriminálnych prípadov klesol v každom jednom kraji, vrátane hlavného mesta Viedeň. Kým v roku 2009 rakúska polícia evidovala 228 486 prípadov, vlani ich bolo 169 190. Rakúska polícia takisto zaznamenala pokles násilných trestných činov.
www.tyzden.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


7.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 15:44 avatar
Haluzicky vidlak, tu mas nazor premiera Svedska. Uz aj jemu docvaklo. Len ty mas v hlave sracky. :-))))))))
kurier.at Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí 0svietení


10.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:47 avatar
Ten len haluze


11.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 15:48 avatar
Mozno sa v priamom vysielani z haluzickej sopy dozvieme, ze rakusky Kurier je konspiracne medium. :-)))))))))))))
Súhlasí 0svietení


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:47 avatar
Trol zasa prasí. Téma nie je o kriminalite v Rakúsku a Nemecku


15.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 15:50 avatar
Prakokot je duty ako bambus. :-)))))
Súhlasí 0svietení


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:50 avatar
Bubu   

Imigranti zakladajú hnutie odporu. Pozor na manipuláciu

Malmö je obľúbeným terčom dezinformátorov.

Migranti v treťom najľudnatejšom švédskom meste sú zodpovední za výtržnosti v uliciach a plánujú vzburu proti pôvodným obyvateľom mesta. Založili preto hnutie odporu, prostredníctvom ktorého chcú bojovať proti rasistickým útokom. Tie majú zažívať zo strany Švédov. Sú to pritom práve Švédi, ktorí by sa mali obávať migrantov.

Informáciu v tomto znení publikoval český portál Středoevropan, ktorý už v minulosti priniesol niekoľko nepravdivých správ práve o meste Malmö. To je častým cieľom hoaxov, pretože v ňom žije početná menšina migrantov.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:51 avatar
Trole - twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:51 avatar
Hoax: Migranti vo Švédsku strhli sochu Krista

Dezinformátori opäť zrecyklovali staré fotografie.

                      

Koláž zobrazuje švédske mesto, ktoré prijalo imigrantov a ponúklo im pomoc. Tí sa namiesto vďaky krajine odvďačili ničením sochy Ježiša Krista a tým zaútočili aj na náboženstvo, ktoré je im cudzie a odmietajú ho akceptovať.

Obrázok z facebooku prevzala 27. septembra stránka My proti všem a v priebehu piatich dní zaujal takmer 190 ľudí.

Medzi komentujúcimi prevládal názor, že Švédsko si môže za svoju situáciu samo, lebo prijímalo imigrantov a ponúkalo im azyl, zdravotnú starostlivosť či vzdelanie zadarmo. Na nepravdivosť informácie poukázal portál EU vs Disinfo.
Dva roky staré zábery

Zábery sa na internete objavili už v roku 2016. Vtedy sa rovnako nepravdivo spájali s vyčíňaním migrantov v krajine.

„Tento škandinávsky štát bol taký láskavý a ponúkol im azyl ďaleko od ich sestier či bratov, ktorí sa navzájom zabíjajú. Ponúkol im zdravotné poistenie či vzdelávanie a oni sa im odvďačia týmto spôsobom a urážajú ich,“ napísal používateľ na facebooku.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:52 avatar


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:52 avatar
Nenaleťte na hoax, ktorý sa šíri internetom: VIDEO Moslimovia ničia vianočný stromček vo Švédsku

                    

Bubaciiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

www.topky.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:53 avatar


21.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:53 avatar
Fašista Edo miluje násilie


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:53 avatar
Bezmozgovia z ĽSNS a hoax o migrantoch vo Švédsku

                     

www.ajvizualne.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:56 avatar
Fašista - twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:56 avatar
Uprchlíci nezaplňují pouze přední strany novin a televizní reportáže, téma silně rezonuje i na sociálních sítích. A to velmi často ve formě takzvaných hoaxů – vymyšlených poplašných zpráv. Lidé je sdílejí, aniž by se snažili je ověřit. Vybrali jsme proto deset nejčastějších mýtů týkajících se uprchlické krize a zjistili jsme, jak to s nimi je. Tématu uprchlíků a médií jako takových se podrobně věnoval pořad Newsroom ČT24.

1. Každý uprchlík je terorista a přívrženec Islámského státu

Ačkoliv neexistuje žádná možnost, jak tuto informaci ověřit, a logicky neexistují ani žádné statistiky, velká část uprchlíků pochází ze zemí, ve kterých Islámský stát nepůsobí. Nejvíce jich samozřejmě utíká ze Sýrie před občanskou válkou, lidé však přicházejí také z Kosova, Eritrey, Srbska, Pákistánu či Bangladéše.

A v souvislosti s tím vznikl už velmi sdílený hoax, kterým je fotografie jednoho z uprchlíků ve dvou odlišných podobách. Zatímco na fotce z července 2014 je ve vojenském oblečení, v srpnu 2015 je zachycen v běžném oděvu mezi uprchlíky na maďarské hranici. Podle některých uživatelů sociálních sítí má jít o bojovníka Islámského státu. Muž se ve skutečnosti jmenuje Laith Al Saleh a byl velitelem syrské protivládní povstalecké jednotky. Bojoval nejenom proti Al-Káidě, ale také proti Islámskému státu. Lživou zprávu bez ověření sdílely i některé veřejně činné osobnosti, mezi nimi například Klára Samková.
Příspěvek Kláry Samkové
Zvětšit obrázek
Zdroj: Facebook
2. Uprchlíci jsou bohatí, mohou si zaplatit cestu a mají chytré telefony

Pomoc uprchlíkům uvízlým v Praze
Odkaz Do Londýna! Příběhy těch, pro něž je Česko jen přestupní stanice
Z mnoha rozhovorů s uprchlíky je zřejmé, že na zaplacení cesty se většinou skládá celá rodina, která mnohdy musí prodat dům či svou živnost. Stává se také, že jim peníze na cestu poskytují jejich příbuzní žijící v Evropě, Americe nebo Kanadě.

Chytrý mobilní telefon je pro lidi na útěku často tím nejdůležitějším pomocníkem. Nejenže jsou schopni pomocí něj komunikovat mezi sebou, ale využívají také například překladač, aby se lépe dorozuměli s policisty či dobrovolníky. „Bez takového mobilu byste nemohli tuto cestu uskutečnit. Jsou případy, kdy se lidem vybije a nějaký člen rodiny se pak ztratí. Takový komunikační prostředek je první věc pro přežití,“ uvedla novinářka Magdalena Sodomková, která se s uprchlíky vydala ze Srbska do Rakouska.
Odkaz Novinářka cestovala se Syřany: Uprchlík je „chodící koruna“, mobil pomáhá přežít
3. Jsou to samí muži, z čehož jasně vyplývá, že jde pouze o ekonomické migranty

Z televizních záběrů, fotek, ale i ze záznamů policie či jiných úřadů vyplývá, že mezi imigranty nejsou pouze muži, ale i ženy a děti. Statistiky ukazují, že ačkoliv muži převažují, počet žen a dětí tvoří nezanedbatelný podíl utečenců. Například v roce 2014 se do Itálie přes moře přeplavilo 34 329 uprchlíků, z toho 10 268 bylo žen a dětí. Ke konci června letošního roku dorazilo do Itálie 67 500 migrantů.

Běžnou praxí je také to, že rodina uteče z oblasti zničené válkou na nějaké bezpečnější místo a odtud dál pokračují pouze zdraví muži. Plavba přes moře do Evropy je totiž extrémně riziková, a to nejenom kvůli samotné plavbě, ale i kvůli lidem, kteří podobné cesty organizují. Cesta je navíc velmi nákladná a rodiny často nemají prostředky na to, aby poslali více než jednoho člověka.
4. V táborech po Evropě mají uprchlíci dovolenkový režim a vybranou stravu podle svých tradic

Odkaz Jak to chodí v uprchlických zařízeních v Česku?
Na stravu v záchytných zařízeních si opakovaně uprchlíci v Bělé pod Bezdězem stěžovali. V Zastávce u Brna mají klasické týdenní jídelníčky. Například v neděli 2. srpna byla na jídelníčku jako hlavní jídlo hovězí pečeně, tři dny předtím to byla smažená aljašská treska.

Zastávka u Brna pak poskytuje vcelku skromné ubytování. Na prostě zařízeném pokoji spí například čtyři lidé, dva z nich na palandě. V místnosti je také stůl, pár židlí a několik skříní.

V detenčním středisku jako je právě Bělá a Zastávka to podle serveru iDnes.cz funguje tak, že když má u sebe cizinec při zajištění peníze, policie mu je odebere. Totéž platí o cennostech a mobilních telefonech. Tyto peníze jdou pak na stravu a ubytování. U dospělého je to necelých 250 korun za den, u dětí je částka nižší. Pokud z peněz něco zbyde, dostane je cizinec při konci zajištění zpět.
Video Pohled do střediska pro uprchlíky v Zastávce u Brna
Pohled do střediska pro uprchlíky v Zastávce u Brna
Zdroj: ČT24

V pobytovém zařízení se mají žadatelé podílet na úhradě nákladů za stravu a ubytování. Ovšem jen v případě, že mají finanční prostředky, které převyšují životní minimum. V případě, že byla cizinci přiznána mezinárodní ochrana, může vstoupit do státního integračního programu a požádat o dočasné ubytování v integračním středisku. Za pobyt ve středisku pak cizinci platí, strávit tam mohou maximálně 18 měsíců, během nichž se naučí česky a získají samostatné bydlení a zaměstnání.
5. Armáda uprchlíků se snaží dostat na loď v italském přístavu

Dalším hodně sdíleným hoaxem byla fotografie, o které se začalo tvrdit, že jsou na ní uprchlíci z Afriky v italském přístavu. Ve skutečnosti je to ale fotografie italské lodi Vlora, jež byla 7. srpna 1991 napadena v albánském přístavu Drač dvaceti tisíci utečenci, které byl kapitán nakonec donucen odvézt do Itálie. Většina uprchlíků ale byla posléze opět vrácena do Albánie.
twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
6. Na uprchlíky peníze dáváme a na naše děti musíme sbírat víčka

Sběr víček z PET lahví – jakkoliv jde o dobře míněnou záležitost – se bohužel ukazuje jako naprosto neefektivní. Touto metodou se navíc nevybírají peníze na životy zachraňující úkony či běžné rehabilitace, ale na speciální následnou péči či na nákup drahých zdravotnických pomůcek. Aby tedy mělo celé sbírání smysl, muselo by se víček nashromáždit obrovské množství.

Například na sto tisíc korun je třeba vybrat 14 285,7 kilogramu víček, tedy odšroubovat 7 142 857 PET lahví. Na jednu korunu totiž vychází 71 víček. Dojem, že v Česku existují davy dětí, o které se zdravotní systém nedokáže postarat a my na ně musíme sbírat víčka, se tak nezakládá na pravdě.
7. Nejčastějším britským chlapeckým jménem je Muhammad

Tuto zprávu rozšířila webová stránka BabyCentre a vycházela ze vzorku svých 56 tisíc uživatelů. Podle dat z britských matričních úřadů je však nejčastějším britským jménem pro chlapce Oliver. V roce 2013 se narodilo 6949 novorozenců s tímto jménem. Muhammad byl patnáctý s 3499 nositeli. Z celkového počtu všech narozených chlapců mělo zhruba jedno procento z nich jméno Muhammad.
8. Uprchlíci odmítají jídlo a vodu

Na jednom videozáznamu z maďarského Bicske uprchlíci skutečně odmítali vodu a potraviny, které jim nabízela maďarská policie. Je nutné ale dodat, že to bylo v situaci, kdy běženci věřili, že jedou do Německa. Alespoň tak jim to tvrdili na vlakovém nádraží v Budapešti. Stovky se jich proto vměstnaly do vlaku, který ale nekončil v Německu, nýbrž v uprchlickém táboře.

Jakmile lidem došlo, že německy označený vlak dál než do Bicske nepojede, vypukly na místě potyčky a část rozčílených uprchlíků skutečně začala mluvit o hladovce. Nicméně v závěru onoho videa je vidět, že někteří uprchlíci si nakonec potraviny vzali. Část migrantů se posléze vrátila do Budapeště a odtud se pak tisíce lidí vydalo pěšky do Rakouska.

Dobrovolníci, humanitární a neziskové organizace i církve poskytují uprchlíkům jídlo, přikrývky, pitnou vodu a také hygienické potřeby. „Většina migrantů je velmi slušná. Jsou vděční, usmějí se na nás, poděkují,“ komentovala situaci mluvčí Diecézní charity Brno Diana Tuyet-Lan Kosinová.
9. Ve Švédsku je tolik znásilnění kvůli imigrantům

Staronovým hoaxem, který se v souvislosti s muslimskými přistěhovalci objevil už dříve, je tvrzení, že nárůst počtu znásilnění ve Švédsku mají na svědomí právě imigranti. Takové prohlášení ale vychází pouze z toho, že má Švédsko otevřenou imigrační politiku a vysoký počet znásilnění. Tamní zákon navíc zakazuje vést statistiky založené na etnicitě.
twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A právě hoax o znásilnění ve Švédsku použil i poslanec Tomio Okamura přímo ve vysílání České televize v pořadu Události, komentáře.
10. Fotka Aylana Kurdího byla podvrh

Na internetu, především v prostředí sociálních sítí, se šíří zpráva o tom, že fotka mrtvého syrského chlapce Aylana Kurdího byla podvrh. Někteří lidé zpochybňují vůbec pravost fotografie a tvrdí například, že nejde o skutečné dítě, nýbrž o figurínu. Jiní naopak poukazují na to, že s tělem bylo hýbáno a bylo naaranžováno pro potřeby fotografie.
Hoax: Utonulý chlapeček byl prý naaranžován

Tuto verzi má potvrdit i fotokoláž, kterou její zastánci sdílí. Na ní je vidět příslušníka turecké policie, jak nalézá mrtvé dítě na pláži mezi kameny a následně leží chlapec na zcela jiném místě. Ve skutečnosti však na snímcích není pouze Aylan. Jedním z mrtvých je jeho starší bratr Galup, který po ztroskotání člunu také utonul.

ct24.ceskatelevize.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


25.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:57 avatar
Edo má srandu z útokov fašistov - twitter.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:57 avatar
ĽSNS šíri hoax pomocou bizarného videa: Polícia ho vyvrátila

Marian Kotleba a Milan Uhrík tvrdia, že cez slovenské hranice sa môžu voľne pohybovať migranti bez platných cestovných dokladov a víz.

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:57 avatar


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 15:59 avatar
Polícia Slovenskej republiky

NOVÝ HOAX O OBĽÚBENEJ TÉME: MIGRANTI

Ďakujeme za už viac ako 30 000 fanúšikov na Hoaxy a podvody - Polícia SR!

HOAX: PENIAZE PRE MIGRANTOV A PRE DÔCHODCOV

Status užívateľa Facebooku pod názvom "Michal Litva" zdieľalo už viac ako 2 000 ľudí, takže reálne sa dostal k viac ako 10 000 užívateľom. Status porovnáva výšku príspevku, ktorý má dostať migrant v Európskej únii a výšku dôchodku na Slovensku.

Zo statusu nie je zrejmé, čo to znamená "migrant v EÚ", teda nie je špecifikovaná krajina, v ktorej by mal dostávať taký vysoký príspevok na deň. Keďže status pokračuje porovnaním so slovenským dôchodkom, budeme sa držať slovenských reálií, aby malo porovnanie vôbec zmysel.

Podľa Migračného úradu Ministerstvo vnútra SR majú žiadatelia o azyl vreckové vo výške 0,40 eur na deň. Po udelení azylu alebo poskytnutí doplnkovej ochrany im je poskytnutá zo zdrojov Európskej únie finančná pomoc vo výške v prepočte 9,68 Eur na deň na zabezpečenie bývania, stravy a základných životných potrieb po dobu 6 mesiacov, pričom jej vyplácanie je naviazané na povinnú účasť na výučbe slovenského jazyka. Po 6 mesiacoch, sa títo ľudia zamestnajú, alebo majú možnosť požiadať o dávku v hmotnej núdzi, ktorá je poskytovaná v rovnakej výške a za rovnakých podmienok ako občanom Slovenskej republiky.

Netreba vám asi pripomínať, že Slovensko patrí medzi krajiny, ktorá udeľuje najmenší počet azylov v EÚ, a taktiež počet žiadostí o azyl je na nízkej úrovni.

Pozrime sa, ako sa vyvíjali štatistiky od roku 2015, teda od momentu, kedy vyvrcholila tzv. migračná kríza:

2015
Počet žiadateľov o azyl: 330
Počet udelených azylov: 8
Poskytnutá doplnková ochrana: 41

2016
Počet žiadateľov o azyl: 146
Počet udelených azylov: 167
Poskytnutá doplnková ochrana: 12

2017
Počet žiadateľov o azyl: 166
Počet udelených azylov: 29
Poskytnutá doplnková ochrana: 25

2018
Počet žiadateľov o azyl: 178
Počet udelených azylov: 5
Poskytnutá doplnková ochrana: 37

2019
Počet žiadateľov o azyl: 163
Počet udelených azylov: 4
Poskytnutá doplnková ochrana: 11

Z uvedených štatistík vyplýva, že "príspevky pre migrantov" sú absolútne minimálnou záťažou pre štátny rozpočet SR, respektíve tak či tak najvyššiu položku hradí Európska únia.

Čo sa týka dôchodkov na Slovensku, podľa sociálnej poisťovne je výška priemerného dôchodku k 30.9.2019 na hranici 459,77, čo je 14,83 eura na deň.

www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


29.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 15:59 avatar


30.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:07 avatar
Obsedantno-kompulzívna porucha (OCD – z anglického obsessive-compulsive disorder) je duševné ochorenie. Zaraďujeme ju k úzkostným poruchám, ako sú fóbie a úzkostné stavy.

Postihnutí trpia nutkavými, chorobne sa vnucujúcimi predstavami (obsesiami), že sa stane niečo, čo bude mať katastrofálne následky.

Tieto myšlienky vyvolávajú obrovskú úzkosť a obavy, a je takmer nemožné ich ignorovať. Aby sa človek vtieravých predstáv (obsesií) zbavil, vykonáva nezmyselné pohyby a rituály, nazývané kompulzie. Nimi sa však napätie zníži len na krátky čas, a po chvíli sa celý proces opakuje.

To, ako často sa tento cyklus opakuje, závisí od závažnosti OCD. Intenzita sa postupom času môže zvyšovať, a obavy a rituály nakoniec ovládnu celý deň človeka, vyradia ho z bežného života a „odstrihnú“ od sociálnych kontaktov.


32.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:11 avatar
Ano si milovník násilia


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:08 avatar
Ďalším typom obáv je neznesiteľný strach zo zavinenia nejakej katastrofy alebo nebezpečenstva, ktoré by mohlo ohroziť druhých. Ľudia neustále kontrolujú, či je všetko v poriadku – či je zamknutý dom, či sú vypnuté elektrické spotrebiče, či je zatiahnutá ručná brzda. Permanentné kontrolovanie nakoniec pohltí celý deň a znemožní vykonávanie bežných aktivít.

Podstatou je, že vykonávanie týchto činností pomáha odstraňovať napätie, ktoré plynie z nutkania. Typické sú aj ďalšie prejavy:

nezmyselné hromadenie alebo usporadúvanie vecí,
nekonečné zapínanie a vypínanie svetla,
nazeranie za dvere,


33.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:11 avatar


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:12 avatar


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:18 avatar
To je náculienka ?    


36.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:19 avatar
Fašistu Eda fascinuje násilie


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:25 avatar
najnovšie príspevky od tohto účastníka

Fašistu Eda fascinuje násilie (pred 6 minútami)
... (pred 13 minútami)
Trole daj ešte niečo (pred 14 minútami)
Edo je poriadny tupec -
http://www.youtube.com/watch?v=M9GTx0UiUGY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
(pred 14 minútami)
Ano si milovník násilia (pred 14 minútami)
Po dnešku už aj Trentin dýcha Saganovi na päty (pred 23 minútami)
... (pred 26 minútami)
Spravodajská hra s Navaľnym kopíruje tento seriál (pred 26 minútami)
Edo nezabudni zajtra o 22:35 (pred 27 minútami)
... (pred 28 minútami)
Edo má srandu z útokov fašistov - ... (pred 28 minútami)
Fašista - ... (pred 29 minútami)
Fašista Edo miluje násilie (pred 32 minútami)


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:26 avatar
Temičky nenásilneho hakoveho SS

Seriál Spiaci agenti a
dnes, 15:59
6
Zvláštny druh srandy
dnes, 16:23
39
V USA sú povolené sobáše neplnoletých
dnes, 11:41
2
Navaľny vstal z mŕtvych
včera, 23:31
43
Ej hor sa sveta liberáli
včera, 14:37
26
USA na hrane povstania
včera, 20:15
8
Sagan zelený dres nezíska
dnes, 16:11
103
Edove témy ľudia ignorujú
12. 9. 2020
37
Násilie v USA klesá
11. 9. 2020
18
RTVS sa vysmievala z kresťanstva
12. 9. 2020
157
Fašizmus BLM
10. 9. 2020
4
Biela policajtka si dovolila zastaviť černocha
11. 9. 2020
5
Americkí prezidenti a ich vojny
10. 9. 2020
4
Pentagon chce len viesť vojny
12. 9. 2020
222
Chvalabohu, že Kuciak a jeho snúbenica boli zavraždení
10. 9. 2020
24
Kone nedokázali prejsť cez dúhový prechod
9. 9. 2020
16
Rasistická strana má za cieľ zotročiť belochov
9. 9. 2020
31
Max. 6 ľudí sa bude môcť zhromažďovať
9. 9. 2020
27
Róm to gadžom nandal
8. 9. 2020
13
Žiarovku vynašiel černoch
9. 9. 2020
232
Bežný večer v USA
8. 9. 2020
7
Orgie Pussy Riot
7. 9. 2020
73
III. test medzikontinentálnej rakety Minuteman III
7. 9. 2020
60
Americký obchodný deficit stúpa
6. 9. 2020
3
USA s prehľadom vedú
5. 9. 2020
42

ďalšie >>>
najnovšie príspevky od tohto účastníka


44.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 16:37 avatar
Prakokot a teraz daj, ako si "radil" Vadimovi Trunovovi. :-))))))))))))))))
Fotografovi , co ani netusi ze nejaky kokotko z Haluzic existuje. :-)))) Keby ta poznal, urcite by ti z lutosti nejaky stary Zenit venoval. Ked si si prejebal aj svoj foto vercajg. :-)))))))),,
Ty nas cockochnap prepichnutych srsnikov. :-)))))))))


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:43 avatar
edo SS super témy


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:21 avatar
Už nezaklada nezávislý kulturblok alebo nejaký iný blog s chalanmi z ľsns ???

Lebo ľsns vždy tie najnezávislejšie                       


46.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:42 avatar


38.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:22 avatar
Uraaa Uraaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaa nasielie v Paríži podpalovanie aut vytlkanie vykladov Uraaa Uraaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaa


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:22 avatar
Uraaa Uraaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaa nepkoje v Katalansku Uraaa Uraaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaa


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:23 avatar
Uraaa Uraaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaa Mazurek Rostas a uderka z KSS bojuju proti rúškam Uraaa Uraaaaaa Uraaaaaaaaaaaaaa


43.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 16:29 avatar
Clovece, ty musis byt neuveritelne sprosty. :-)))))))))) Taky haluzicky Neprebudeny. :-))))))
kurier.at Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí hokejis, 0svietení


45.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:42 avatar
Tento fašista je dobre mimo


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   15. 9. 2020, 16:44 avatar
HakovýSS ako tvoj VYNULOVANÝ vocca    


49.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 16:47 avatar
Vynulovanu mas ty makovicu. Uz to davno vie aj tvoja mati. Preto ti nedarovala ani tu nechutnu fontanku na dvore. :-))))))))))))
Dokonca ani kusok zahrady, kde by zajacky "pasol". :-))))))))))
Súhlasí 0svietení


51.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 16:57 avatar
Ale, zas to ma vyhodu. Nic nemas, nic neprejebes. :-))))))))))) Mati pozna svojho synka. :-)))))))))
Súhlasí 0svietení


52.
označiť príspevok

0svietený muž
   15. 9. 2020, 16:59 avatar
Aj to jedine co si mal, si prejebal. Svoj zivot. :-))))))))
Súhlasí 0svietení


50.
označiť príspevok

hokejis muž
   15. 9. 2020, 16:57 avatar
edo SS Kiska ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:21,  9, .... to Ondrejovi dvakrát strihali pupočnú šnúru. Ale pred tým druhým narodením bol na...
dnes, 01:19,  2, .... uisťujem ťa, že ani jeden kresťan neskončí v pekle! Pôjdu tam len tí, čo sa za...
dnes, 01:16,  22, .... chcel si povedať Bohočlovek? Alebo Ježiš bol rozpoltený a jedna jeho polovička...
dnes, 01:13,  24, ... správne. Napríklad taký nezmysel na entú pomocou ďalšieho nezmyslu, .... bolo...
dnes, 01:05,  23, .... tak ako židia "tušili,pociťovali", .... že Ježiš je falošný mesiáš...
dnes, 00:59,  3, .... súhlas. Lebo krachuje celý svet!*15
dnes, 00:57,  10, ..... opäť nepochopil. S príchodom Ježiša a zavedením Novej zmluvy Mojžišovský...
dnes, 00:53,  Komunistická strana Číny (KSČ) a vládnuce elity majú vypracovaný sofistikovaný systém...
dnes, 00:51,  Globsec budú sprevádzať prísne opatrenia i testovanie účastníkov Základným motívom...
dnes, 00:48,  Myslíš profesora Feráka ??? Nič také, ako slovanský gén neexistuje, odkazuje...
dnes, 00:41,  Pre múdreho beznožníka s vysokou školou života . Ano Globsec s najväčšou...
dnes, 00:36,  59, ..... tá "sila nevinnosti" z teba PartOFgod až sála. Je to sila, to ti poviem....
dnes, 00:36,  Samozrejme slovania su vždy dôvod humoru...
dnes, 00:34,  Sporný obsah znamená napríklad informácia o zavedení zlateho rubľa . A tisíce ďalších...
dnes, 00:02,  Tebe je ten obsah sporný, pretože si už Osprostený.
dnes, 00:01,  A ty si zasa idiot, ktorý tára nezmysly o Slovanoch, že neexistujú.
dnes, 00:00,  Na konferencii Globsec sa zúčastní približne 950 osôb. 700 osôb tvorí obslužný personál...
včera, 23:57,  9 - píšeš, citujem: "Veľa Židov zavrhlo Ježiša a jeho učenie preto, že sa...
včera, 23:54,  mather to nie je konflikt ale fakt .
včera, 23:53,  Presne tak robot má svoje práva zaručené ruskou ustavou...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Chceš realizovať svoje sny? Prebuď sa!
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(193 359 bytes in 0,658 seconds)