Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zodpovednosť katolíckej cirkvi za tento svet.

82
reakcií
1450
prečítaní
Tému 25. novembra 2013, 11:08 založil elemír.

podobné témy:1.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 11. 2013, 11:08 avatar
Môj osobný názor, samozrejme, ako inak podľa súčasnej situácie na Slovensku a v Ríme.
Je obrovská a podľa udalosti s posledného storočia rozhodujúca, ale satan má všetko napriek tomu pod kontrolou vo svoj prospech. Z katolíckej cirkvi sa vytvorila diktátorská mašinéria, ktorá už neovláda ani sama seba, ale naproti tomu je príliš ľahko ovládateľná tým druhým.
1917 – onedlho tu bude sté výročie a bilancia – Katastrofa !
Vo Fatime, prostredníctvom Našej Pani, ktorá sa tak nechala oslovovať vizionármi, bolo cirkvi a svetu oznámené, čo sa musí cirkev urobiť, aby bolo na tomto svete zavládol mier.
V čom je vlastne zodpovednosť cirkvi za svet? Naša Pani , ak vynecháme vizionárov ako prostriedok komunikácie, komunikovala vlastne iba s cirkvou a dalo by sa presnejšie povedať, že len so svätým otcom, ale tresty sa týkali celého sveta, Fatimské zjavenie uznáva jedinú autoritu tohto sveta a to je Svätý otec.
Po 97 rokoch zodpovednosť zostáva, pretože vlastne žiadna z požiadaviek a prosieb nebola naplnená. Podľa poslednej návštevy sv. Otca cirkev uznáva fatimské zjavenie, ale pápeži, na ktorých priamo sú adresované požiadavky, zatiaľ v tejto veci neurobili nič. Dokonca ani František pri poslednej návšteve. Odpoveď a zásadné stanovisko k tejto veci sa môže očakávať iba od pápežského stolca, je teda len otázka, akú je sila pápežškého stolca verzus ostatná cirkevná hierarchia. Lenže možno práve preto, sa nedomáha plnenia od najvyššej hierarchie cirkvi, lebo to vidí beznádejne, ale domáha sa jedného jediného človeka na tomto svete, ktorý je na pápežskom stolci. Tak ako jeden jediný človek uvrhol svet do hriechu, tak potom jeden jediný človek dal nádej celému svetu pred dvetisíc rokmi, a teraz znova nebo hľadá jedného jediného, aby zachránil svet . Jedného jediného medzi pápežmi od roku 1917, ale zatiaľ sa nenašiel ? Zatiaľ predsa nikto z nich neuveril tomu, čo sa tam stalo ? Alebo uveril na polovicu, alebo ako vlastne si vysvetliť uznanie cirkvi tohto zjavenia, ak počítame návštevy svätých otcov za uznanie a pri tom si nevšimnúť hlavný dôvod toho, prečo to vlastne všetko bolo ?
Načo tam bol naposledy František, ak nezobral do rúk dialógy a nezdvihol ich nad hlavu ako evanjelium ? Čo potom bolo najdôležitejšie na tomto zjavení, prečo to všetko bolo? A prečo zostáva to najdôležitejšie stále nepovšimnuté, napriek dôkazom preliatej krvi niekoľko desiatok miliónov ľudí v II. svetovej vojne ?
Keď obliehala Turecká armáda v desaťnásobnej presile Viedeň, vtedajší pápež zburcoval celý dostupný vtedajší svet a všetci sa modlili ruženec na čele s ním a Viedeň sa proti desaťnásobnej presile podarilo zachrániť. Keď kozmonauti v Apole 13 mali zahynúť pre poruchu, vtedajší pápež zburcoval svet a sám na čele sa modlil za záchranu niekoľkých ľudí a zachránili ich z nemožného. A obete II.sv. vojny v niekoľkých desiatok miliónov zostali nepovšimnuté ?!?!?!
Čím vlastne bolo a nebolo vierohodné poslanie Fatimy pre pápežov ? Toto ja osobne nechápem, pretože vierohodnosť je pre mňa viac ako istá. Ak neuveril hneď ten prvý, za ktorého sa to vlastne stalo, dalo by sa povedať, že nemal prečo uveriť, ak teda neuveril už veciam okolo toho, čo sa s tým diali. Ale ak neverili pápeži po II.sv. vojne, tak to už je silné kafe.
V čom ja vidím vierohodnosť ?
1. Naplnené predpovede ako napríklad:
a) Poradie smrti vizionárov a že Luciu si ponechá
b) Prisľúbila jej, že ju nenechá samotnú a bude jej neustále pomáhať, viď potom proroctvá, ktoré boli napísané neskôr
c) Hladomor (Ukrajina - Stalin)
d) Svetlá noc pri ktorej sa dali napríklad vo Švajčiarsku čítať noviny.
e) Predpoveď skončenia I. sv a začatia II.sv. vojny, ak sa nenaplnia a nenaplnili požiadavky.
f) Predpoveď šírenia bludov do celého sveta z Ruska – socializmus.
g) Samotné zázraky uzdravení a obrátení hriešnikov pri zjavení za účasti 70 000 svedkov veriacich, neveriacich, novinárov, posmeškárov , .....
h) Potrestanie cirkvi a pápežského stolca, ak neuskutoční požiadavky
A aká bola vlastne iba požiadavka za toto všetko ?
1. Založiť pobožnosť jej nepoškvrnenému srdcu
2. Zasvätiť Rusko, tomuto nepoškvrnenému srdcu.
Podotýkam ešte raz, že požiadavka smerovala iba na pápežský stolec, čo si myslím, že z pozície posledného súdu je prirodzené, že Boh nebude súdiť za toto žiadnu skupinu ľudí a ani žiadny najvyšší zbor, ale jedného jediného človeka, lebo predpokladá, že to je v jeho moci a v zodpovednosti za tento svet jemu.
1. 1914 – 1922 Benedikt XV.
2. 1922 – 1939 Pius XI.
3. 1939 – 1958 Pius XII.
4. 1958 – 1963 bl. Ján XXIII.
5. 1963 – 1978 Pavol VI.
6. 1978 Ján Pavol I.
7. 1978 – 2005 bl. Ján Pavol II.
8. 2005 – 2013 Benedikt XVI.
9. 2013 – František
Zatiaľ ich je 9, čo mali možnosť v tom niečo urobiť.
Každý, okrem posledných dvoch si to už musel pre Bohom zdôvodniť a tí poslední dvaja by to mali zdôvodniť aspoň nám, aby sme sa už konečne dozvedeli pravdu, prečo nás nechajú ísť do záhuby.
Ja osobne verím, že ak sa naplnili všetky ostatné proroctvá, bolo by sa ja naplnilo proroctvo o neuskutočnení II.sv. vojny a to ide potom z toho zodpovednosť, z ktorej tečie po chrbte studený pot.
Jednoduchá logika, možno až príliš, ale neverím, že iba pre mňa samého, obyčajného človeka, čo v živote nič nedokázal.
A čo bránilo tomu, aby napríklad nebol II.svetová vojna ? Len tie dve veci, na prvý pohľad dokonca malicherné, ale ako by to bolo poškodilo cirkev, ak by sa to aj stalo, ak sa mali zachrániť od utrpenia a smrti desiatky miliónov ľudí. Koľko inej špiny je na cirkvi a tá nám nevadí a toto, čo chcela Naša Pani od pápežského stolca, tam majú strčené a nepovšimnuté niekde v ........ ?!?! a absolútne nikto z nich necíti a necítil žiadnu zodpovednosť za všetko, čo sa stalo, lebo sa stalo, ako bolo predpovedané, že sa stane, ak sa nenaplnia požadované veci ????
Ťažko je tu hovoriť o zasvätení Ruska nepoškvrnenému srdcu, ak je problém nepoškvrnené srdce. Cez toto nedokázal prejsť pápežský stolec. A prečo, pre mňa tiež jednoduché, ale u sediaceho na stolci neprekonateľný problém.
Poďme od zadu. Symbol Ruska v spojitosti s katolíckou cirkvou. Pravoslávna cirkev odišla od Ríma po vyhlásení dogmy o neomylnosti pápeža. A Naša Pani chce, aby sa Rusko a teda pravoslávna cirkev ku Rímu vrátila. A podmienka návratu je jasná, zrušiť dogmu o neomylnosti pápeža, lenže ak by sa zrušila táto dogma, potom by bolo treba zrušiť všetky a z toho ide strach ????? Veď zrejme toto pochopili aj niektorí z tých 9 pápežov a dogmy nielen že nezrušili, ale ešte doplnili ďalšie. Jedna z nich je dokonca dogma o nepoškvrnenom počatí, ktorá je založená na predchádzajúcej dogme o dedičnom hriechu, ktorá dogma prešla na koncile len rozdielom niekoľkých hlasov.
A čo je to vlastne dogma, za čo musela byť II.sv.vojna ?
Najväčší nezmysel na každej dogme je, že je bohom daná a bohom stanovená.
Na jednej strane sa pripisuje Bohu neohraničená všemohúcnosť a múdrosť a na druhej strane si človek niečo vymyslí, bez toho, čo si o tom Boh myslí, jednoducho mu to strčí do úst, či sa mu to páči alebo nie ???? A kto to neverí, ten je prekliaty, exkomunikovaný a odsúdený a čo ja viem, čo ešte ??? nebudem tu teraz preberať, či Ježiš niekde v evanjeliu niekoho preklial, alebo odohnal od seba a či mučil niekoho, alebo dokonca zavraždil niekoho, kto neuveril jeho slová o večnom živote. Naopak, on sám im vystavil svoj život ako svedectvo, že hovorí pravdu. To je na ďalšiu debatu, ale ak zoberiem iba jeden, jediný príklad o matke Božej, že je vždy panna, napriek tomu, že sa v evanjeliu píše, že Ježiš mal bratov a sestry, a kto iný ako Boh by mal vedieť, či to je pravda, alebo nie, ale my si vymyslíme, bez ohľadu na to, ako sa to už raz stalo, že sa to stalo, a že sa na tom nedá nič meniť a Boh, ktorý vie presne, ako sa to stalo, tomu strčíme do úst, že bola poctivá celý život, či sa mu to páči, alebo nie ??? Čo vlastne si potom takíto ľudia myslia o Bohu a o evanjeliu, ??? Toto neviem pochopiť.
Veď ja by som si myslel, že ak to nie je pravda, tak nielen samotná Matka božia by sa cítila týmto veľmi dotknutá, ako matka, ale čo samotný boh, ak sme si vymysleli kravinu a on vie presne ako sa to stalo, tak čo si o nás môže pomyslieť ???? Myslím teda o tých, čo to stanovili ?
Počatie z Ducha Svätého je výsadou Ježišovho počatia a to je v evanjeliu jasne napísané o tom niet pochýb a nie je tam zmienka o nepoškvrnenom počatí, lebo tam nie je ani zmienka o dedičnom hriechu.
Toto chcú a chceli pápeži zachrániť za cenu stámiliónových utrpení, ak Matka Božia jasne dáva najavo vo Fatime , že o titul panenstva ani nestojí, lebo sa nechá oslovovať Naša Pani.
Koľké modlitby už vyslyšala a ešte vYslyší, miliardy miliárd a my sa jej nevieme odmeniť za to, ani vtedy, ak od nás požaduje tieto dve ????? Len preto, aby nebola urazená ješitnosť pápežského stolca?
Teda my, myslel som teraz tých 9 pápežov, z ktorých ešte dva žijú.
A príčina, celibát. Vtedy sa začali diať tieto podivné veci s dogmami s následkom toho došlo k štiepeniu cirkvi. Veď ešte aj dnes sa nechala počuť KBS, že vraj chce zakázať antikoncepciu.
Autorita cirkvi je predsa ako každá iná autorita, ktorá sa dá získať alebo násilím, alebo aj inteligentnými riešeniami.
Nikdy však nesmieme zabúdať na toho, o ktorom nám Ježiš v evanjeliu hovorí, že je majstrom lži a klamu a nie je mu problém,, oklamať aj toho najsvätejšieho. Zahoďme obrázky o rohatých capoch a všelijakých satanských príšerách a predstavme si človeka, ktorý nás chce za každú cenu oklamať, ktorý nevyzerá ako vymyslená príšera, ale ako ten, o ktorom by sme si nepomysleli, že by nás mohol oklamať. Toto je podľa mňa, pravdepodobnejší obraz satana a v tomto klame je jeho sila.
A špina na cirkvi je nielen jeho, ale aj cirkevná, pokiaľ pápežský stolec nezruší všetky dogmy, ktorými má toto jeho svinstvo pribité na stene cirkvi. Ak to niekedy niektorý pápež dokáže, potom sa to všetko zrúti za ním do pekla a cirkev zostane čistá, ako Ježišove evanjelium a ako je čistý Ježiš sám.
A toto je ďalšie proroctvo Našej pani, ktoré verím, že sa naplní, ako všetky ostatné pred tým, že Rusko predsa len bude zasvätené jej nepoškvrnenému srdcu takým spôsobom, ako si to nebo praje, vrátane zrušenia všetkých dogiem a všetkým, či je v cirkvi a nesúvisí, alebo je proti evanjelium a na zemi nastane doba pokoja.
Čistý Ježiš a jeho čisté evanjelium a nič viac, len evanjelium, lebo všetko, čo je mimo, môže byť aj od toho druhého. A on je majster lži a klamu a čertíka Bertíka nechajte detským rozprávkam, lebo on vyzerá tak, aby nikto ani nezaváhal, že to je ten, čo nás klame.


5.
označiť príspevok

gabor muž
   25. 11. 2013, 12:20 avatar
elemir
Som evanjelik ako ty no Nekrityzujem nikoho.Keby nie Vatikan a Rim Brani Krestanstvo a meno Jezisa Krista Pred Osmanskou Risou tak dneska Pasies levi v hareme u Sultana.Lebo nikto ani francuzi ani spaneci nestali tak na pevnich nochach ako Vatikan on dokazal schromzdit pod vlkou Jezisa krista vsetky krestanske zemi proti osmanskej risi.


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   25. 11. 2013, 23:53 avatar
"Rim Brani Krestanstvo a meno Jezisa Krista Pred Osmanskou Risou" >> Zidia boli pod kolkymi narodmi otrokmi a zachovali si svoju vieru. Preco myslis, ze by sa nezachovalo krestansvo? A krestania boli tiez prenasledovani a zabijani... A su tu.


10.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 11. 2013, 17:18 avatar
RE "Načo tam bol naposledy František, ak nezobral do rúk dialógy a nezdvihol ich nad hlavu ako evanjelium?":
Čo sú dialógy a prečo by mali byť na úrovni evanjelia? Prečítaj si Hebr 1 prvé tri verše. Boh v novej zmluve prehovoril nie cez prorokov ale v Synovi a cez jeho slovo všetko udržuje. Ešte raz: žiadny proroci, žiadna Mária, ale boží syn prehovoril a udržuje slovom.

Hebr.1,1: Mnoho ráz a rozličným spôsobom hovoril kedysi Boh otcom cez prorokov. 2V týchto posledných dňoch prehovoril k nám v Synovi, ktorého ustanovil za dediča všetkého a cez ktorého stvoril aj svet. 3On je odblesk jeho slávy a obraz jeho podstaty a všetko udržuje svojím mocným slovom. Keď vykonal očistenie od hriechov, posadil sa po pravici Velebnosti na výsostiach.

RE "Čím vlastne bolo a nebolo vierohodné poslanie Fatimy pre pápežov?"
Vierohodné bolo len to, že sa niekto zjavil, že sa zjavila duchovná bytosť. Ale nevieme kto to bol, kto ju poslal, ani sa nepredstavila. Najviac ma dorazilo, keď sa deti začali fyzicky trestať a ona im to odobrila. Nehovorím o ostatných veciach zjavenia / posolstva, lebo si ich nepamätám.

RE "A obete II.sv. vojny v niekoľkých desiatok miliónov zostali nepovšimnuté ?!?!?!"
Elemír, stále tá istá rozprávka o príčine 2. sv. vojny?

.... ostatné odpoviem keď dočítam


51.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 11. 2013, 21:05 avatar
Milky, tak závažné proroctvá, ktoré sa naplnili a ľudstvo ich v r.1917 ani len netušilo, to ti naozaj nič nehovorí. Dúfgaj, že aj ty je nemáš za mátohu, alebo nejaký satanov trik.


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 21:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 11. 2013, 00:02 avatar
Len tak zartovne: "Ešte raz: žiadny proroci" >> Mt 5,17 Nemyslite si, že som prišiel zrušiť Zákon alebo >>>Prorokov<<<; neprišiel som ich zrušiť, ale naplniť.

Nie vsetkemu rozumiem, ale v tejto rovine s prvym a tretim odsekom suhlasim..
Súhlasí Osvietený


68.
označiť príspevok

Osvietený muž
   26. 11. 2013, 08:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.83.
označiť príspevok

Osvietený muž
   2. 12. 2013, 19:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   25. 11. 2013, 11:09 avatar
TY SLOVICKAR!!!Opieraj sa o mysel ktora podla budhizmu ani neexistuje! Prajem vela zdaru!haha


3.
označiť príspevok

auxiliarius
   25. 11. 2013, 11:24 avatar
elemir vidis to ako Hurvinek valku. myslis, ze cirkev vklada Bohu do ust, co si vymysli
o dva tyzdne bude u susedov Statny sviatok Neposkvrneneho pocatia, presne ako povedala v Lurdoch

najvacsie marianske putnicke miesto su Lurdy

KBS antikoncepciu nejde zakazat, ta je papezmi zakazana vzdy vsetkymi..


4.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   25. 11. 2013, 11:26 avatar
Drahé Božie Deti, bratia a sestry...

Kedže je tu reč o našej nebeskej Matke a víťazstvu jej Nepoškvrneného Srdca, tak prikladám niečo viac o zasvätení sa ...

http://www.youtube.com/watch?v=RNnYvYnngs8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


Teším sa na konečné víťazstvo, aj ked každým dňom môžeme zažívať malé víťazstva pri zasvätení sa Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a Božskému Srdcu Ježišovmu.
Súhlasí auxiliarius, ra.am


9.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 11. 2013, 17:16 avatar
Rodinamvn ..........A skym bojujete ?
Súhlasí rodinamvn


14.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   25. 11. 2013, 17:46 avatar
Pre: "ra.am"
... "bojujeme" so svätými anjelmi, PROTI padlým anjelom, pretože ako sa píše v Novom Zákone (Biblia), tak predovšetkým "my nebojujeme proti telu a krvi (čiže človekovi - násilím) ale proti démonom..."

Taktiež je zaujímavé si prečítať aj Starý Zákon, kde sa píše ako dobrí anjeli bojuju ZA človeka proti padlým anjleom, ktorí ovládaju jednotlivé mestá a vlády. (Kniha proroka Daniela)

Ale, ak si mal na mysli ľudí, tak predovšetkým človek bojuje "sám so sebou", aby sa odovzdal Bohu (zasvätil) lebo diabol to nechce, kdežto Boh to chce. A tak človek zápasí ... pre koho sa rozhodnúť.

Veľmi dobré a výstižné slová sú: "rozhodnite sa, komu chcete slúžiť. Ja a môj dom chceme služiť Pánovi" (Mojžiš)


16.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 11. 2013, 17:50 avatar
Aha...a vies mi aj povedat aspon jednu knihu, ktora by sa snazila ludi motivovat, tak ako biblia, ale len pre padlych anjelov- teda sluzbe im?


56.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   25. 11. 2013, 23:51 avatar
..ak som ináč pochopil, tak ma oprav.

Pochopil som to tak, či poznám nejaku zlu knihu, ktorá motivuje ľudí služiť padlým anjelom.

Ak je tomu tak, potom takých kníh je veľa.
Napr. Knihy-posolstvá od falošných prorokov alebo knihy, ktoré propaguju satanizmus ako niečo pozitívne, dalej knihy, ktoré vzývajú falošných bôžikov a nie poslednom rade aj knihy slobodomurárov a ľudí, ktorí vyzývajú ľudí, aby neverili v Boha.


11.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 11. 2013, 17:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.12.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 11. 2013, 17:36 avatar
A co je podla teba zmrtvychvstanie?


17.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 11. 2013, 17:52 avatar
Teda vstat zmrtvych...jasne. ale co to zanmena..ty tu tvrdis, ze si z mrtvych vstal, avsak si nepodstupil ukrizovanie.


21.
označiť príspevok

veriaci-4
   25. 11. 2013, 18:04

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 11. 2013, 21:32 avatar
To s Ježišom, to je aj u nás , ako to píšeš a Jeho matku, to máme od vás navyše. Nemusíte mať strach, že by ho zatieňovala, alebo brala z jeho božskosti. Ona je prostredník medzi ním a nami, treba to len skúsiť aj s ňou a určite budeš milo prekvapený. Za taký tajný pokus sám vsebe niš nedáš a nikto sa nič nedozvie. Je veľa predpovedí rôznych senzibilov cilivých na duchovné veci, 3. tisícročie bude v znamení jej Matriarchátu. Stačí to tochu sledovať, ako sa v posledných časoch intenzívne angažuje, ale stále zdôrazňuje, že satan je veľmi silný, lebo jeho sila jem v ľu´doch, ktorých sa mu podarilo oklamať.
Skús navštíviť niektoré pútne miesta, či tam ako veriaci nezacítiš tu jej silu.Nespoliehajte sa ani vy 100% na svojich duchovných, ale hľadajte s nimi ďaľšie možnosti, rozbroje medzi cirkvami im vykopnite z ruky, lebo satan si práve cez najoddanejších a najsvätejších ukladá špinu na cirkev.


59.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 11. 2013, 00:25 avatar
4: "Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie a Božskému Srdcu Ježišovmu."
(Kde v pisme sa pise, ze srdce panny Marie bolo neposkrvrene?)

Inak nikdy nepochopim, preco rkc tak rada pitva bohov, svatych...

Teda z kuskov svatych robia s prepacenim cirkusovu atrakciu atd..
1. Myslel som, ze katolici veria na duu, a teda ze povazuju dusu za najdolezitejsiu, a teda najviac by si uctili svateho trebars keby sa u neho modlili aby za nich orodoval.
2.Na druhu stranu, nebol nahodou zakaz uctievat mrtvych este v starom zakone?
Nezda sa mi, ze by sa to niekde v novom rusilo alebo menilo. Ak ano mozete ma na to upozornit kde?

Najsvatejsie srdce (pluca pecet a ine organy) Jezisovo... preco nie Jezis cely?

Kazdy vie, ze som agnostik, ale teraz sa nevyjadrujem proti Bohu.. (aby to zas niekto nebral ako typicky ateistiky utok...)


62.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   26. 11. 2013, 01:02 avatar
Wolfík,,,prečo sa pýtaš, že kde v Biblii sa píše o Srdci Panny Márie ?

Ak sa tam píše, tak to bude pre teba dôveryhodné?

Pýtam sa,lebo z protestantských cirkvi sa zvyknu pýtať na zdroj z Bibliie
Aj jehovisti tak robia
.... čo ešte nemusí byť zlé, pokiaľ im ide o väčšie poznanie a istotu
Avšak su aj takí, ktorí aj keby to bolo v Biblii, predsa by tomu neverili.

Sú aj takí, ktorí vedia, že v Biblii sa nepíše o pedofílii a predsa veria, že to nie je dobrý morálny skutok.

A tak, keby sa nepísalo o Srdci Panny Márie (v Biblii), tak čo povieme, že je zlé o Ňom hovoriť? Alebo že to je niečo zlé?

Ved v Biblii sa nehovorí o veľkom množstve dobrých skutkov, či vecí a predsa sú dobré.

Ale, ak sa Ti zdá, že hovoriť o Srdci Panny Márie je niečo, čo nesprávne prekrýva Srdce Ježiša a vôbec Boha ako takého, tak to je tým, že sa na to človek pozerá len z jedného uhla pohľadu alebo ako sa hovorí, že len na vytrhnuté z kontextu.

Podobne ako ked niekto hladí na ukrižovaného Ježiša a povie si, že takého Boha nechcem, lebo mi ukazuje len smrť a utrpenie. Ale, ak sa pozrie na Ježiša aj vzkrieseného, ktorý sa stále zjavuje, čiže živého, tak potom ukrižovanie a utrpenie, vníma len ako nejakú cestu k radosti. Podobne ako sa musí pozerať Matka na pôrod: keby mala na mysli len tu bolesť, tak by to dopredu vzdala, ale nádej na narodené dieťa ju posilnuje prekonať strach z bolesti.


63.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 11. 2013, 01:26 avatar
Myslel som, ze dolezite je to, co povedal Jezis a nie to co si primyslela cirkev navyse...

Akoze prepac, ale rozdelovanie boha na kusky mi pride postavene na hlavu.
Nielen ze sa nema uctievat len Jezis, ale cela trojica, a rkc nielen ze rozdelila trojicu, ale este navyse rozdelila toho jedneho z trojice...

Co sa tyka Marie vobec..1Tim 2,5 Lebo jeden je Boh a jeden prostredník medzi Bohom a ľuďmi - človek Kristus Ježiš,

"Ak sa tam píše, tak to bude pre teba dôveryhodné? " >> vsetko je doveryhodne pokial to neprotireci proti bohu, aj ked su to blbosti? To nejak vyplyva z tvojej logiky..
To znamena, ze najskor uznavas aj SVedkov Jehovovych ? Ved hovoria v prospech Boha..

Hovorim/pisem teraz v rovine krestanstva...


67.
označiť príspevok

rodinamvn muž
   26. 11. 2013, 08:16 avatar
Dakujem za vysvetlenie, Wolfe

..takže, odpoviem na otázku, kde v Biblii sa píše o Srdci Panny Márie:

Simeon povedal Panne Márii, že Jej Srdce prenikne meč... (Lk 2,35)

Vieme, že netreba brať doslovne ako meč prenikol Srdce Panny Márie, ale ked si pozrieme aj iné odkazy v Biblii, tak zistíme, že Srdce sa vníma ako niečo hlboko bytostné v človekovi, niečo ako city, myslenie, duša.. ktorá sa dá zraniť slovom-urážkami-pokrdaním atd...


69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 11. 2013, 13:12 avatar
Myslim, ze tu ide hlavne o idealizovanie Marie.. tak hned sa z nej spravilo neposkvrnene pocatie. nanebovzatie, bez hriechu a dokonca, ze nemala ziadne ine deti okrem Jezisa, aj ked biblia dokazuje, ze ma...

Podla mna je to len obycajna zmienka o srdci a takych sa v bibli pouzivalo s oblubou, pretoze srdce bolo davno bolo a stale je synonymom pre lasku/charakter/dusu (presne ako pises v poslednom odseku):

Tusim David si prial od Boha iste srdce..

Kniha Exodus - kapitola 7
3 Ja však zatvrdím faraónovo srdce, aby som urobil veľa svojich znamení a zázrakov v egyptskej krajine.

Kniha proroka Ezechiela - kapitola 11
19 Vtedy im dám jednotné srdce a jednotného ducha vložím do ich vnútra. Odstránim z ich tela srdce kamenné a dám im srdce z mäsa,

Kniha proroka Ezechiela - kapitola 36
26 A dám vám nové srdce a nového ducha vložím do vás; odstránim z vášho tela kamenné srdce a dám vám srdce z mäsa.

V knihe Sirachovej pouziva slovo srdce pomaly v "kazdej tretej vete":
Kniha Sirachovcova - kapitola 2
2 Uponíž si srdce a vytrvaj, nakloň svoj sluch a prijmi rozumné slovo a neznepokojuj sa, keď ti príde čas pohromy.
10 Ktorí sa bojíte Pána, milujte ho, a vaše srdcia sa dožijú jasnosti.
20 Ktorí sa boja Pána, majú pripravené srdcia a budú si pred ním sväto počínať.

Kniha Sirachovcova - kapitola 3
27 Vzdorné srdce skúsi na konci zlo, lebo kto miluje nebezpečenstvo, zahynie v ňom.
28 Srdce, ktoré kráča po dvoch cestách, nedosiahne úspech a človek zlého srdca príde po nich k pádu.
29 Tvrdé srdce sa zaťažuje bolesťou, no hriešnik (predsa) hromadí hriech na hriech.
31 Srdce múdreho poznajú podľa múdrosti a dobré ucho s veľkou túžbou počúva múdrosť.
32 Múdre a rozumné srdce sa stráni hriechu a v spravodlivom počínaní má svoj úspech.

Tu je vlastne to co si pisal .. podla biblie SSV tam nie je srdce ale priamo dusa " a tvoju vlastnú >>dušu<< prenikne meč -, aby vyšlo najavo zmýšľanie mnohých sŕdc."", co vlastne len doplna moju tezu na zaciatku tohoto prispevku...
Jej dusu prepichne mec, ako dusu kazdej matky, ktora pride o dieta...

A ked som uz pri tom, tak napisem aj o vers vyssie Simeon ich požehnal a Márii, jeho matke, povedal: "On je ustanovený na pád a na povstanie pre mnohých v Izraeli a na znamenie, ktorému budú odporovať,"
On = Jezis, nie Maria


6.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   25. 11. 2013, 13:36 avatar
zodpovedný je každý sám za seba


7.
označiť príspevok

elemír muž
   25. 11. 2013, 15:58 avatar
Gabor,
nie som evanjelik, ako ty, som katolik, ale tvojmu príspevku som nerozumel, ako bysi tam mal nejaké preklepové chyby, v každom prípade víťztvo pri Viedni je nepochopiteľné a aj samotný zásah vojska niekde s Polska, ako by bol organizovaný samým nebom.
Auxiliarius
ty si tiež asi nie katolík a stým nepoškvrneným počatím to bolo asi tak, že to dieťa iba približne povedalo, čo počulo a iba kňaz potom z toho nejakl dostal, že sa jednalo o nepoškvrnené počatie. Lurdy sú väčším pútnickym miestom, ako Fatima, ale najväčším pútnickym miestom na svete je Guadalupe v strednej amerike, ktoré bolo krátko po dobití ameriky španielskou armádou. DFokonca asi 55 milionov ročne. treba si tiež nagooglovať, príbeh je asi v tom, že keď prišli prví buiskupi asi poo roku do španielska asi po roku, tak sa zhrozili, čo vykonala armáda pre nimi a stiahli sa v strachu hlásať evanjelium.Matka božia ich vtedy povzbudila, cez jedného erobotníka, ktoprému najprv bniskup neveril, až keď vsypal pred neho záísteru plnú nádherných ruží a na tej zástere bol namalovaný jej obraz z farbami, ktorých pôvopd sa nepodarilo zistiťč dodnes. Asi tak približne, nagooglovať.
Čo sa týka antikoncepcie a vôbec sexuálneho života manželov, do toho by sa cierkev nemala miešať, Pavol to nádherne opísal v tom zmysle, že hlavný úkol života manželov je, aby neprišlo pokušenie zvonku a čím viac sa budú zo strany cirkvi viacej klásť zábranym tým sa toto nebezpečenstvo môže zväčšiť.
Inak sú hriechy proti evanjeliu a bohi a sú hriechy proti cirkvi, z oboch sa spovedáme cirkvi. Ak napríklad cirkev nariadí, že sa musí ísť do kostola každú nedeľu a prikázaný sviatok a nepôjdeme, tak sa prehrešíme proti cirkvi, pretože to, že by mal veriací chodiť do kostola by nikdy nemalo byť záležitosťpou príkazov a nariadení, ale najzákladnejšej potreby veriaceho a taký veriací chodí do kostola aj keď to nemá prikázané, lebo vie, prečo tam ide. Ak si není ani studený a ani horúci, vyplujem ťa ako vlažnú vodu.
rodinamvm, teda autorm tohoto videa
od 1993 su podobné zjavenia ako v Medžugorí aj v Dechticich pri Trnave, tam však Arcibiskup Sokol zakázal slúženie omší a postavenie akejkovek stavby. Medžugorie, akoby chcelo zjednotiť znepriatelené náboženstva kresťanov a moslimov. Počul som, že tam chodí aj veľa moslimov a vlastne Juhoslovanská vojna bola o tomto konflikte. Zhodou okolností som vtedy robil v Rakúsku a domáca pani, inak maďarka, sa kamarátila s moslimskými ženami a normálne sa stretávali a moslimky chodili normálne oblečené, ako rakúšanky,až keď sa začal tento konflikt, napriek tomu, že boli dobré priateľky, viac sa jej na ulici neprihovorili a začali nosiť všetky typické oblečenie pre moslimské ženy.
Ak by som hľadal podobnú príčinu Dechtíc, tak mi z toho vychádza spor dvoch arcibiskupov kôli peniazom, spor, ktorý zanechal hlboké rany na každom veriacom na Slovensku. Skol staval po slovensku kadejaké stavby , neviem ani presne za kejaké penize, ktorých pôvod sa vyšetruje dodnes, ale ak si chceli ľudia postaviť niečo za zozbierané penieze v Dechticiach, tak im to zakázal. Chcel by som sa ho spýtať, či tam bol aspom na jednom takomto zhromaždení veriacích, ktoré sa tam pravidelne koná vraj každú nedeľu po prvom piatku o 14. hodine.
V poslednej dobne máme správy o zjaveniach z ázie, japonska, či austrálie, ktoré nie sú takto bagatelizované, ako dechtické a litmanová a mnohé iné. Je to dôkazom, že matka božia vyvíja neustálu snahu a každú možnosť na prezemntáciu evanjelia, ale najsmutnejšie na tom je, že musí bojovať pri tom nielen proti satanovi, ale ešte aj proti cirkevnej hierarchii, ktorí jej takýmto spôsobom kladú prekážky.
Ak sa ocitnú dvaja kresťania v spore, jeden z nich je satanov a jeden Ježišov, jeden bude vzatý a jeden zostane a nebo vie už teraz, ktorý z nich to je.
Je však aj veľa vecí, ktoré vie Matka božia a my nevieme, alebo nesmieme vedieť a preto sa musíme na ňu v tejto veci spoľahnúť, veď na koho iného, ak niektorí buiskupi ju majú za mátohu.
Kde sa stretnú dvaja, alebo traja v mojom mene, tam som aj ja s vami, hovorí Ježiš a teda kdekoľvek a za akýmkoľvek účelom sa stretnú viacerí ľudia a začnú sa spoločne modliť, aký to môže byť biskup, čo od nich uteká, ak tí, čo sa modlia majú prisľúbenie od Ježiša, že je s nimi.


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 16:54

Príspevok bol vymazaný administrátorom.13.
označiť príspevok

ra.am muž
   25. 11. 2013, 17:38 avatar
Osvieteny, nevies ani len desatinu pravdy o duchovnom svete a ani nemas tusenie co vsetko azstresuje tato organizacia.
Uplni duchovni zadubenci, nechapu nicomu a nikomu. Vidia len materialne potreby, nejake to zradlo rpe brucho a ich rovnica zivota stoji len na jedeni a vykadovani. ale tak to nie je.
A ked neprestanes, bude na teba uvalena kliatba a skoncis velmi zle


15.
označiť príspevok

falko žena
   25. 11. 2013, 17:46 avatar
Osvietený,máš možnosť všetko napraviť,keď si taký bezchybný,prečo potom dennodenne tu stráviš čas a neučiš tých chybných čo a ako majú konať.Veď i sám p.Ježiš chodil medzi ľudí a hlásal im lásku a nie nenávisť a sám im bol príkladom. No buď ty príkladom pre tento zlý svet


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 18:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

falko žena
   25. 11. 2013, 18:06 avatar
20-keď si bezchybný, s dobrým srdcom,lebo ostatní su podľa Teba zlí,tak môžeš robiť dobro bez toho aby si bol pri moci a peniazoch.Ale prepáč,pochopila som, že si ešte na niečo také nedoszrel.


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 18:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.36.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 11. 2013, 19:00 avatar
Ohúlený 24:
Je to obhájiteľné, lebo ty si otváraš ústa nie len voči cirkvi, ale aj voči viere, nie len voči cirkvi katolíckej ale voči každej cirkvi, voči každému spoločenstvu, voči tomu, čo je iné ako máš / veríš ty sám. Čo to značí / naznačuje? SI bezcitný, bezcharakterný egoista. Dovi dopo.


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 19:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 11. 2013, 19:12 avatar
Hej ohúlený, stále napádaš všetko čo len trochu zaváňa Bohom, nie len RKC. My sa tu nebavíme o RKC, skoro nikto z nás tu nie je z RKC, napriek tomu si stále otváraš ústa. Tak už prestaň huliť, lebo ani uznať chybu nevieš, nemáš zdravý / sebakritický úsudok.


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 19:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 11. 2013, 19:31 avatar
a ty musíš byt obeť pedofílie, keď to stále vyťahuješ, lebo pre mňa huliť = fajčiť cigarety. Ja za to nemôžem, že teba napadajú ďalšie asociácie, ale vlastne ani sa ti nečudujem, keď ťa ojebal kňaz. Alebo to bol tvoj tatko / príbuzný?


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 19:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 11. 2013, 20:29 avatar
Zo mňa srší láska k blížnemu, ale ty nie si môj blížny, ty si môj nepriateľ. Dokazuješ čo deň čo deň agresívnym a útočným jednaním voči mne priamo alebo nepriamo.


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 20:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 11. 2013, 20:38 avatar
Fajn, tak týmto si priznal a potvrdil svoj stav, svoje správanie a svoje jednanie voči mne, nič viac som nečakal, ďakujem. Obvinil a odsúdil si sám seba.


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 20:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

milky945 muž
   25. 11. 2013, 21:14 avatar
Je mi jedno, čo si myslíš o mne, ale uvedom si, že to čo si myslíš o mne, si myslia všetci slušní ľudia o tebe. Ako viem? Ja som rýpal do teba len dnes / včera, ty to robíš už mesiace. Chcel som, aby si si to uvedomil.


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 21:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 11. 2013, 00:47 avatar
Osvieteny, skus byt trochu vecnejsi a pisat bez urazok


18.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 17:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.23.
označiť príspevok

falko žena
   25. 11. 2013, 18:09 avatar
18-Ta kniha nie je rozprávka ale BIBLIA.
kto prijal Boha pochopí aj čo nám cez ňu odkázal a odkazuje


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 18:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

falko žena
   25. 11. 2013, 18:24 avatar
Boh nebol spisovateľ ale hlásateľ,ktorý hlásal skrze svojho syna a jeho nástupcov.A tie Tvoje fakty si nechaj pre seba,ja mám svoje,ktoré mi nik nevezme.


49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 20:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.50.
označiť príspevok

lahoda muž
   25. 11. 2013, 21:02 avatar
Teoriu velkeho tresku Big Bangu vyvynul katolicky knaz georges lemaître samozrejme vedecky dogmaticko ateisticky komunisti tuto teoriu nechceli prijat, s tym ze ideo zapado- krestansku propagandu.
Len aby si vedel ty druk.


61.
označiť príspevok

Wolfe muž
   26. 11. 2013, 00:52 avatar
Hmm na rozdiel od Jehovistov ti ich ona netlaci. Prave naopak, hovori, aby si mal kazdy tie svoje  


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 17:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.26.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 18:16 avatar
staci spolupracovat s kazdym tak,aby nemusel pri tom byt klamany
kedze fatimske proroctvo bolo aj o vyhrazkach a o treste za nespolupracu,ta zenska co sa objavila tam jednoznacne ludstvo nemiluje
preto nemusim ani ja


27.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 18:18 avatar
neprekonatelnym problemom medzi nou a ludstvom je ehm laska
pokora ,jedine pokora nastoli mier medzi jej svetom a tym svetom to ludskym


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 18:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 18:23 avatar
emocie nechaj bokom,nastol si v hlave triezvy rozum


31.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 18:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 18:28 avatar
pozri,ziadna organizacia nekrmi hladných anesati biednych ako ona
pozri sa na to z druhej strany,pomaha a chrani tam,kde uz nikoho niet,ani teba


33.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 18:31 avatar
idem pomahat aj ja tym,ktorym mam pomahat,nech som uzitocna a viem co si mam vazit
amen


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 18:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   25. 11. 2013, 18:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 19:22 avatar
prestuduj si nieco o Spolocnosti Jezisovej.z takej discipliny a z takeho rezimu by si ty velmi rychlo zutekal
alebo si nastuduj nieco o zivote jezuitov,ktori su najblizsie k Bergogliovi a ver mi,ze zmenis nazor
ano hej,media im ucinili velmi zlu povest a hlavne po smrti Wojtylu,ale ich misoonrasku pracu sa neda ziadnym zlatom a ani bohatstvom vyplatit


41.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 19:24 avatar
a mimochodom vdaka Bergogliovi ich caka financna reforma,ale ich socialna etika je naozaj velmi dobra


42.
označiť príspevok

salbea žena
   25. 11. 2013, 19:25 avatar
a su to zial iba ludia,takze skandaly sa im preto nemozu vyhnut,nie su totiz anjelmi


64.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2013, 03:54 avatar
salbea 26,
nemôžeš hodnotiť nebeském mocnosti ako politikov, lebo oni nie su tu na to, aby sme ich my hodnotili, to je obrátené, lebo my sme tu na to, aby oni nás hodnotili a posudzovali.
A čo je na Fatimskom zjavení najdôležitejšie: Tá žena, ako ju ty nazývaš,povedala v roku 1917 veci, ktoré sa odohrali presne, ako bolo povedané. To vtedy nikto nemohol ani tušiť. Takže to muselo byť niečo mimo náš pozemský život.
Aj pri tomto zjavení sú veci,ktoré nesúhlasia s evanjeliom, napríklad zázrak so slnkom, Ježiš povedal, že prídu po mne mnohí a budú robiť väčšie divy, ale neverte im. Tu však bolo niečo povedané a dokonca požiadané, aby sa urobilo a bolo dané podmienky, čo sa stane, ak sa urobí a čo sa stane , ak sa neurobí a to všetko klape do bodky a teda nedá sa ani vylúčiť, že aj satan by mal mať na tom podiel, ale veci, ktoré vtedy nemohol nikto vedieť, sa naplnili podľa toho, čobolo povedané.
Preto ja dávam väčší významFatimskému, ako Lurdskému zjaveniu, veď aj v Lurdoch sa uzdravilo neporovnateľne viacej ľudí ako vo Fatime a podľa toho jem aj návštevnosť, aj keď mala bernadeta bola príliš malé dieťa na to, aby porozumela slovu nepoškvrnené počatie a preto Mária už vo fatime hľadá staršie deti. Tie tiež dovtedy nepočuli sklovo Rusko a mnohe iné, ale vydeli ich iterpretovať bezpečne ďalej.
Ja osobne predpokladám, že na komunikáciu s takýmito zjaveniami, musela byť duša človeka doslova nepoškvrnená hriechom a teda ani sexuálnym, čo je už v pubertálnov a vyššom veku takmer nemožné. Našla si deti,, ktoré sa modlievali ruženec pri pasení oviec, alebo čo to tam chovali, ale museli mať z rodiny naozaj čistú cirkevnú výchovu, veď napríklad Lucia, najstaršia, jediná mohla komunikovať so zjavením. teda videla ju, počula ju a zjavenie počulo ju, ale chlapec už iba videl a počul a nemohol komunikovať a najmladšia ibe videla zjavenie, a amni sa mi zdá, že nepočula.
Ak teda aj z technického hľadiska bolo zjavenie viditeľný a hovoriací duch, muselo to byť strašne slabé a zrejme Lucia komunikovala viac duchovne ako foneticky, ale nakoniec ona sama o tom napísala knihu, takže tam to je určite podrobne opísané.
Dokonca aj Mojžiš pro komuinikácii z bohom, mohol komunikovať cez horiací krík, ja sa domnievym, že práve z energie toho ohňa sa čerpala energia na komunikáciu medzi nehmotným duchovným a hmotným naším svetom.


66.
označiť príspevok

salbea žena
   26. 11. 2013, 07:47 avatar
kto z mudrych uz dnes veri zenskej,keby chceli mocnosti aby slova k ludstvu boli vypovedane vo Svetle Pravdy,na komunikaciu by zvolili muza,vid.Jesua
nezabudaj,ze zenska nema nikde ziadnu hodnotu,je zial iba prejavom klamstiev,intrig a zla,je tu spodina a hodna tak akurat do pekla
preto sa schovavam do seba,bo viem cim som a co som medzi vami aj ja aj keby som akokolvek chcela presadit svoju Pravdu
http://www.youtube.com/watch?v=KylMqxLzNGo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


70.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 11. 2013, 21:00 avatar
Salbea 66
týmto videom som nadobudol presvedčenie, že ma poznáš osobne.
Mýliš sa keď hovoríš, že kto z múdrych dnes verí ženskej,. Z múdrych ano, iba idioti nie.
Nie je dôležité, kto čo povedal, ale čo je povedané. A to je aj rozdiel medzi múdrym a idiotom.
Ale pravdu máš v tom, že tých múdrych je tak málo, akoby ani neexistovali a preto si aj múdry musí zariadiť život tak, akoby žil iba medzi idiotmi.
Ale ak si sa uzavrela do seba a medzi takéto nádherné fotografie a hudbu, potom máš určite zo života viacej, ako tí niektorí sebvedomí suveréni, čo sa tu oháňajú svojím zdravým rozumom.
Súhlasí Wolfe


71.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2013, 21:38 avatar
S textom nesuhlasim - kazdy clovek ma hodnotu, muz, zena, dieta, stary clovek, ale je to len moj nazor...
Ale obrazky su dychberuce, prekrasne...
Obycajne sa snazim najst taketo obrazky na plochu pocitaca, mobilu..
Súhlasí Slušný človek


72.
označiť príspevok

auxiliarius
   27. 11. 2013, 21:46 avatar
na take obrazky sa treba pozerat nazivo
Súhlasí Wolfe


73.
označiť príspevok

elemír muž
   27. 11. 2013, 22:12 avatar
Veď práve to je to unikum fotografie, že keby si aj na tom mieste bol a vtedy, keď to ten fotograf fotografoval, tak by si to aj tak nevidel tak, ako v tom momente videl ten fotograf.
Podobne to je aj v hudbe, zober si napríklad Listovu Uhroskú rapsódiu 2. Pustí si to najprv klavíristu Kisina a potom velentínu Lysitcinovú, priepastný rozdiel, ale tiež len ako pre koho.
Ale fotografia a hudby spolu je umenie na drhú.


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   27. 11. 2013, 22:53 avatar
Mozno pravda, ale ked si v tom prostredi, tak sa do cloveka vpija uplne inym sposobom a nie len obrazovo, ale aj sluchom a cuchom, zazitkom v tomto pripade je to viac ako dvojrozmerna fotografia. Ale aj dvojrozmerna fotografia je viac ako nic.

Niekedy ked som bol este dieta, som sa strasne rad pozeral, bolo to nieco ako maly dalekohlad, dp ktoreho sa vkladali ploske kotuce s obrazkami. Ked sa do toho clovek pozrel, mal pocit, ako keby bol priamo tam...
Docela mi to chyba...


65.
označiť príspevok

elemír muž
   26. 11. 2013, 04:28 avatar
Terajšie pravidfelmné zjavenia v medžugorí a v dechticiach, kde sa priamo komunikuje so zjavením, je už na vyššom princípe, ako by sa aj Matka božia zdokonaľovala v komunikácii a na príklad v medžugorí žijú vizionári normálne, ako manželia z čoho vyplývajú dve veci, že buď sex v maželstve nie je hriech, ktorý by bránil komunikácii, alebo bol nebom vyvinutý komunikačný systém aj s hriešnym človekom. Túto druhú možnosť takmer na sto percent vylučujem, pretože predpokladám, že pri komunikácii sa jedná o kladné a záporné duševné energie a teda ku komunikácii dochádza iba vtedy, ak sa kladná a záporná energia nezrušia plusom a mínusom, ale oboje sú kladné a sopočítavajú sa v propech komunikácie. Tedda toto by som bral aj ako dôkaz, že manželský sex nie je hriech, pokiaľ slúži na to, ako hovorí Pavol, aby pokušenie neprišlo zvonku.
A preto nielen že by cirkev do toho nemala zasahovať, naopak, mala by to ochraňovať podľa evanjelia, ako hovorí ježiš o jednom tele a jednom duchu, ale zároveň by sa mal zrušiť celibát, pretože sexuálne nespokojený človek musí myslieť na sex celý deň, ale sexuálne uspokojený, tomu stačí na to polhodinka denne a má do toho celý deň duševnýpokoj a môže sa intenzívnejšie venovať iným veciam.To sú veci, ktoré pozná každý sám na sebe a ťažko by mohol niekto vymyslieť niečo iné, keď všetci cítime tak isto to isté.
Dnešný celibát má obrovský význam v tom, že ak každý chceme denne priniesť nejakú obetu,môže sa zdržanlivosť použiť aj na to, ale tiež len do určitej hranice, pretože práve po zavedení celibátu do cirkvi niekedy v XII. storočí sa začali diať veci okolo cirkvi, ktoré sú práve poznačené týmto spôsobom sexuálneho života.
Predpokladám, že namenej dve tretiny v celibáte vedia, čomu sa zaviazali a nemajú až taký závažný problém to vydržať, ale radšej by som dal na Pavlove slová, keď hovorí, že kto môžete vydržať tak ako ja tak vydržte a kto nie radšej vstúpte do manželského zväzku. Toto ja považujem za čisté a úprimné a priamo božské a v súčastnej cirkvi by sa mal každý sám rozhodnúť, či sa na to dá, alebo nie a myslím, že ak by sa to uvolnilo ako v grekokatolíckej cirkvi, bol by aj menší problém s duchovnými.
Ja som napríklad chodil na spoveď aj ku grekokatolickemu kňazovi a vôbec som necítil, žeby to nefungovalo.
Lebo niekedy to je naozaj až trapne, zvlášť dogmy o nepškvrnenom počatí a panenstve matky Božej a podobne. Silno predpokladám, že ak by nebol zavedený celibát, boli by sme od tohoto ušetrení. a samotné nebo a Matka božia tiež.
nechápem, ak už sa niekto nehanbí starať do takýchto intímností človeka a vyvyšovať to až na oltár a pri tom si neuvedomiť, že tým môže dotyčného uraziť v tom najintimnejšom mieste, a to ešte oosobnosť, na korú sme tak upjatí a tak sa na ňu v naších modlitbách spolliehame,tak to sa potom naozaj nedá vysvetliť inak,len tým, že zdržanlivosť vlastne pracuje pre satana, lebo neuspokojený človek je držaný v sexuálnom napätí takmer neustále.
Je to proste sila, ktorú poznáme všetci každý sám na sebe a tažko to môže niekto vymyslieť niečo nové.
Preto kňazi v cirkvách bez celibátu sa môžu venovať cirkvi s oveľa čistejšou myslou ako celibovaní,ktorých duševná energia je takto často úplne zbytočne premrhaná a je to viac na osoh satnovi, ako Kristovi.


75.
označiť príspevok

elemír muž
   28. 11. 2013, 22:22 avatar
pred vomi mesiacmi som si kúpil zrkadlovku Nokon aj s 300 objektívom. Zatiaľ sa mi podarili asi 3 jesenné forky, a pár potrétov dezí, ktoré by som bral. Ale viac pri tom iba zúrim, lebo to je dneska hotová veda, čokolvek si človek dneska kupi, aby mal na všetko maturu. Stále sa mi nedarí vymaľovať na oblohe zapúadjúce slnko a tie zore okolo toho. Dokoncasom zistil, aký obrvský problém je odfotiť mesiac, aby bolo vidieť krátery. V pondelok už som sa tešil, že sa mi podarilo vystihnúť počasie, prídem domov a nič. Skoro som tú ohavu za vyše 600 E hodil o zem. No ale už som zase dačo naštopal, tak nejbližšie počkám a uvidím.
Ale kúrevsky by som bol povdačný nejakému fotografovi aj tuto na fore, čo by mi poradil.
K foteniu ma dohnala žena, keď sa nám narodila prvá dcéra. Najprv so to bral, akože to chce iba ona a nakoniec ma to tak chytilo, že už v roku 77 som vyrobil vkúpelni prvú farebnú fotku. A nie že v kúpelni, to sme bývale ešte v garsonke abol tam iba sprchový kút. V sobotu celý deň a v nedeľu doobeda som filtroval film a potom som to nasekal, za dve hodiny. To mi nechceli veriť ani vtedajší prispievatelioa do novín a ten kto mal vtedy v novinách fotku, tak to už bol macher. Ale nedalo sa na tom zbohatnúť, lebo tie vývojky strašne vtedy smrdeli a chirurgické rukavice mi to rozleptalo za pol hodiny. Takže holými rukami, ale našťastie som nič nechytil. Mal som zrkadlovku Praktiku až do začiatku 90 rokov, potom sa mi poazila clona, dfva razy v oprave a nič, iba som sa vadil s opravárom, no a to už začala digitalizácia, medzi tým som robil v zahraničí, potomprišli telefony na fotenie a teraz konečne som sa k tomu zase dostal, kúpil som na internete na pôžičku cez Cetelem a som spokojný.


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 11. 2013, 02:54 avatar
Inak neviem ci si to nehodil do nespravnej kolonky
Dedko bol maniak fotograf. Kde som byval, nez som sa prestahoval do prenajmu (cez vikend tam idem oslavit narodky co som mal stredu) bola tam aj tmava komora cisto pre uceli vyvolavania filmu.
Pamatam si ako to smrdelo, tri misky, vyvojka, uz si nepamatam co a ustalovac.
A taktiez fotograficky papier, na to sa nasvietilo cez taky projektor a cez film..
Samozrejme mal plno fotakov. Plno albumov, este tych starych klasickych, s hruym papierom a rohovymi uchytkami na fotky..
To boli casy.

Ja som skor len dovolenkovy fotograf a menej nez amatersky.. Niekedy pradavno som mal stary ciernobiely Ljubitel asi po mame, neskor mama kupila v Andore taky bezny fotacik. Ked prisli digitaly, tak som mal Nikon Coolpix 4500, nejake 4 roky mam ultrazoom Fujifilm Finepix HS10 (akoze najviac tam fotim v poloautomatickych rezimoch, tie sceny su uplne nanic, v Nikone to bolo so scenami lepsie). Na DSLR som sa nejak nehrabal, aj ked si pamatam aky bol na zrkadlovky boom, nie som taky vazny fotograf, ale mohlo by to byt zaujimave...

Ten mesiac... ja som to skusal len raz, z ruky (myslim, ze tam kde som bol som si to nemal prave o co opriet) na dovolenke na Ibize
www.flickr.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
som to orezal od oblakov ale potvora flickr mi to aj tak zmensil


77.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2013, 06:22 avatar
Fotiť mesiac je naozaj len taká zábavka, ale musíš to už dosť dobre poznať, pretože sa to nedá žiadnou automatikou. Lebommesiac j epríliš jasný a príliš málo miesta zaberá v cvelkovom zobrazovacom poli. Musí sa mnavoliť bodové zaostrenie, bodové meranie expozície, ale najlepšie dať si pevný čas napríklad 1/125 , kvôlôi trasu, aj keď je stabilizátor a foťák na statíve a spúšťať samospúšťou, aby sa pri stlačení foťák nepohol a ešte lepšie je, ak je zrkadlovka, nefotiť cez zrkadlo, ale priamo, aby ani sklopenie zrkadla nepohlo objektív. A takisto nedávať maximálne rozlíšenie.lebo som si myslel, že môžem v počítači viacej zväčšiť, lebo čím väčšie rozlíšenie, tým potrebuje foťák väčšiu stabilitu a tiež si treba uvedomiť, že mesiac neustále ide. Než som si to prvýraz nastavil, tak mi zmizol, mimo obraz.
Je to fotka o ničom, ale ako tréning s novým foťakom je to skúsenosť na nezaplatenie. Dokonca som sa pokúšal Venušu, ale to som aj pri snímaní videl , ale na obrzku nič. Možno som ju iba nenašiel pri max. zväčšení.


78.
označiť príspevok

elemír muž
   29. 11. 2013, 06:31 avatar
Wolfe, ten mesiac na tom flickri, to som mal lepšie, mne už bolo pekne vidieť kopernikov kráter ale ten obrázok potom je fantázia. Neviem ešte ako sa vôbec dostať na tieto portály, zatiaľ som biedne zvládol facebook. Ale zatiaľ nemám toho až tak, že by to stálo za to vytŕčať to svetu, ale možná uvidíme.


79.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 11. 2013, 07:33 avatar
77 + 78 (=155 :D)
"Lebommesiac j epríliš jasný" >> Ale cim mas vacsi zoom, tym viac ti to zerie svetlo

ad flicker .. nejake krateriky je vidiet naspodu vlavo.
No nemozes cakat profi fotky od cloveka co foti len v lete na dovolenke
Este k tomu to bol novy fotak, ktory som mal len par dni, takze som ho este nemal ani okukany.
Mesiac som fotil prvykrat v zivote a este k tomu z ruky.
Ja mam na fotaku 2 rezimy autospuste. Jeden 10 sekundovy (take to typicke odofotenie spolu s rodinkou - nastavis zbehnes pred fotak a skeris sa) a druhy 2 sekundovy, ten pouzivam, aby som netrhol rukou, ked stlacim spust (pouzivam hlavne v noci)..
Inak ten fotak www.digimanie.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
30 zoom sa mi moc paci. Raz som odfotil len tak kvoli pokusu taky ten padacik co ho taha cln. Som videl vysmiate tvare (cakal som tvare plno hororu) a dokonca, ze medzi tym muzom a zenou bolo v strede aj male decko (ak vobec rokov). To som volnymi ocami ani nevidel...

Na vianoce ideme k svokrovcom na Stredne Slovensko, by som si chcel zobrat fotak, oni byvaju tak nad mestom, a tam oproti maju kopec a niekedy sa tam potuluju srnky, takze to by bolo super...

Inak akoze teoriu fotena moc neovladam, skor fungujem - vidim ako to odfotilo predtym, tak viem co treba zmenit aby to odfotilo lepsie (pokus omyl) ...aj by ma to bavilo, ale mna bavi vela veci a aj bez toho nemam moc casu...
Inak neznasam ked mam kombinovane prostredie - tien a vypalene slnko...
Bud mam cierne tiene, alebo vypalenu bielu, a kompromis nepomaha...


80.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 11. 2013, 07:39 avatar
Na flickr som dal niekedy nastastie par fotiek, co som mal z Turecka, lebo by som prisiel aj o tie..
Co mi je viac luto, ze som prisiel o fotky z Rhodosu (odisiel mi disk)- najlepsie miesto na fotenie .. starobyla cast, vidiet mesitu skoro vedla kostola, na spodu pristav a pylony, kde mal stat Rhodsky kolos...

Este by som si mal zmanagovat fotky zo 4 dovoleniek, ale som lenivy a nedisciplinovany ...

inak ak chces nejake fotky len tak niekde mat, doporucujem www.rajce.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk kolega tam ma fotky a videa zo vsetkych dovoleniek...
On je to vlastne fotolab, ale funguje aj ako uschova fotiek


81.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 11. 2013, 20:39 avatar
Čo sa týka ukladanie fotiek, to jem dnes problém, ak mi robí jednu okolo 4 Mega. Ale poradil mi dobre zaťko, a dal mi disk navyše k základnému A tam si myslím, že je to bezpečné.Záklaný starý mám 120 G a doplnil som si ešte jeden 250 G. A môžeš si dať viacero, koľko ti vôjde do veže ak nemáš notes. Ale on má notes a kúpil si asi za 15 E taký pripojovať cez USB kľúč a na tom majú fotky.
Ja mám ten disk na pevno, ale najlepší systém pripojenia je v Biose potvrdiť aj iné pripojenia, disk som normálne pripojil a ako základný disk s tým širokým plochým káblom, ale idem naň cez Tento počítač podľa názvu, ako som si hoi nazval. mal som to aj cez bios ako second master, ale to šlo mizerne, naozaj doporučujem, kadejaké prídavné pqamäti sú neporovnateľne drahšie a ešte káble k tomu zháňať a prevodníky. Ďalší pevný disk sa pripojí na ten is tý kábel tak isto ako základnýá a nadformátovať a nespomaľuje sa základný disk následkom preplnenia.
Mám teda tu 300 mm ohnisko objektív, ale diaľky ma tom moc nelákajú. lebo napríklad sami podsrili dom prefetné portréta detí na vzdialenosť tak 5 - 8 m , koľko sa dá, dostanem veľmi malú hlbku ostrosti a perfektnú plastiku obrauz. No a v prírode na takých 15 až 30m detaily tváre a postavy, to je nádhera, problém je len zvládnuť zaostovacie body.


82.
označiť príspevok

Wolfe muž
   2. 12. 2013, 11:12 avatar
Ja mam teraz samozrejme fotky na externom disku...

Mne sa ultrazoom paci, a da sa s tym vela veci, aj ked to nie je dslr..
Ked som si kupoval fotak, tak som chcel aby to rozhodne malo moznost poloautomatiky a manualu.

Da som to radsej na ftp, aby mi to nezmensilo (pozor ma to do 4 mb)
Toto bolo moje druhe makro hmyzu vobec (to prve som robil par minut predtym)
Makro (musim podotknut, ze fotky robim vacsinou, ze fotky robim vacsinou na dovolenkach, co znamena cely upoteny, ze sam skoro nevidim, takze niektore veci robim skoro naslepo)
wolfe.host.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

ultrazoom, v skutocnosti ti ludia vyzerali ako dve male bodky...
wolfe.host.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Vsetkych lakaju fotit ludia. Ja neviem. Ludia ma nikdy nelakali - ani fotenie, ani fotky. Ja som mal rad vzdy krajinky, budovy, prirodu a zvierata..

Veci ktore som aj vedel o foteni, som uz aj pozabudal.. aj by som sa ich chcel naucit, ako ako som pisal nemam cas a mam vela roznych zalujmov (obycajne spojenych s pocitacom, napr vizualne programovanie atd..) a ani na tie mi moc nevychadza cas..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:08,  Svine !
dnes, 00:53,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/s960x960/84303072_2744441458937041_56609557759047...
dnes, 00:36,  Tohoto konšpirátora a dezinformátora bolševíckeho ako štatistu napísali fašisti na...
dnes, 00:29,  YouTube už minulý mesiac prestal vyplácať autorom odmenu z reklám za video s Kiskom s...
dnes, 00:22,  Stratilo to význam: Tak to skončite, poslanci Peter Zajac-Vanka 22. februára 2020 12:20,,...
dnes, 00:22,  Osobne som pár mesiacov pred komunalnymi volbami tiež vyhlasoval , že už nepôjdem...
dnes, 00:14,  Samozrejme . Veď je to skoro rok . Od tých čias sa zmenilo mnoho vecí i názor Kisku....
dnes, 00:08,  Ano mal som kávu .
dnes, 00:07,  Príručka obrany štátu pred nepriateľskými informačnými operáciami pre komunikátorov -...
dnes, 00:00,  https://scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/86860238_3025238824188033_3460729946689765376_n.j...
včera, 23:59,  (4) Osvietený, opäť, skoro ako vždy, od veci! Už nedokážeš reagovať na konkrétnu...
včera, 23:59,  Ako pôsobíš falošne. Pre teba je dátum 15. 4. 2017 hlboká minulosť.*13
včera, 23:57,  Harabin je pre mňa marginálny oproti politikovi, ktorý bol prezidentom. Je to podobné, ako si...
včera, 23:55,  Pozor, ja by som to už vôbec nepripomínal, keby ma Havran, Boris alebo hokejis neosočovali,...
včera, 23:50,  Myslíš súdruha Radačovského ? Popradský sudca obžalovaný za drogy a zbrane, je na...
včera, 23:50,  (4) Osvietený, ja som nehádal, ja som si to len logicky uvedomil. Aj Ty sa pokús uvedomiť...
včera, 23:47,  Lemmy donekonečna opakuje aký podvodník je Kiska lebo kedysi dávno v minulosti povedal že...
včera, 23:45,  (2) Osvietený, nebodaj si si vypol zapaľovanie a mozog Ti už nevníma, pretože sa cítiš...
včera, 23:44,  Kasafran uhadol si nevypočul
včera, 23:39,  Havran, si obyčajný zákerný diskusný podvodník, máš blízko ku Kiskovi. Pozri môj názor...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Niekomu ide práca od ruky a niekomu zasa ruky od práce.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(239 248 bytes in 0,546 seconds)