Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Znamenia posledných dní!

30
reakcií
1172
prečítaní
Tému 30. novembra 2015, 23:58 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
14. 10. 2011
13
14. 09. 2008
59
29. 05. 2009
2
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   30. 11. 2015, 23:58 avatar
"Zložené znamenie"....je zaznamenané v 24 kapitole Matúša,...a pojednáva o závere konca,.....a je preto zložené znamenie,že sa to týkalo ako 1 spĺňania v 1 storočí,...a poukazuje aj na druhé spĺňanie v dnešných časoch!
Vzhľadom na čas, v ktorom žijeme, mali by sme poznať podrobnosti zloženého znamenia, podľa ktorého sa dajú rozpoznať posledné dni — „záver systému vecí“. Pamätajme na to, že keď Ježiš odpovedal na otázku učeníkov zaznamenanú v Matúšovi 24:3,.....""Povedz nám, kedy to bude a aké bude znamenie tvojho príchodu a konca sveta."...... niektoré črty, ktoré uviedol vo veršoch 4 až 22, sa v malom rozsahu splnili /ako som už spomenul/na židovskom systéme v rokoch 33 až 70 n. l. No toto proroctvo má aj väčšie splnenie v období od roku 1914, v čase Kristovej „prítomnosti a záveru systému vecí“. Matúš 24:23–28 hovorí, čo sa malo diať od roku 70 n. l. do času Kristovej prítomnosti. Udalosti opísané v Matúšovi 24:29–25:46 sa odohrávajú v tomto čase konca.
Ale naozaj môžme s istotou spoznať na základe mnohých znamení,spĺňaných proroctiev,....že žijeme v posledných dňoch?
Na základe čoho môžeme vyvodiť taký záver? Na základe dôkladnej úvahy o kontexte.
Ale i isté činitele vo svete dávajú tušiť aj neveriacim,inovercom,....že svet sa rúti niekam,...kam si to nikto neželá!
„Nemusíte byť nábožensky založení, aby ste prišli k záveru, že sa rútime do záhuby.“ (DOCENT STEPHEN O’LEARY Z UNIVERZITY V JUŽNEJ KALIFORNII)....ale vráťme sa k Písmu a Ježišovi...:
Ako sa píše v Matúšovi 24:32, 33, .....Ježiš povedal: .......„Od figovníka sa naučte podobenstvom toto: Len čo jeho vetvička zmäkne a vypučia na nej listy, spoznávate, že je blízko leto. Tak aj vy, keď to všetko uvidíte, vedzte, že on je blízko pri dverách.“ (Porovnaj Marka 13:28–30; Lukáša 21:30–32.)
Teda,....aj sám Ježiš nás uistil,že môžme spoznať jeho príchod,...posledné dni!
Nestačí však len rozpoznať znamenie. Ježiš ďalej povedal:...... „Čo však hovorím vám, hovorím všetkým: Bdejte!“ (Mar. 13:37)
Teda,...máme byť ostražitý,...čakať ten "deň",...a duchovne nezaspať,.....a zostať stále vo viere!
Ježiš a jeho učeníci však predpovedali, aké podmienky budú na zemi tesne predtým, ako Boh zasiahne. Koniec bude bezprostredne blízko vtedy, keď sa budú všetky nasledujúce udalosti odohrávať v rovnakom čase a v celosvetovom rozsahu.
Budú dramatické politické, ekologické a sociálne zmeny, aké ľudstvo doposiaľ nezažilo.
A teraz spomeniem isté proroctvá a znamenia......Po prvé, jasne vidíme splnenie proroctva apoštola Pavla o „posledných dňoch“. Pavol napísal:............ „V posledných dňoch nastanú kritické časy, s ktorými sa bude dať ťažko vyrovnať. Lebo ľudia budú milovať samých seba, budú milovať peniaze, budú sebaistí, pyšní, rúhači, neposlušní rodičom, nevďační, neverní, bez prirodzenej náklonnosti, neprístupní akejkoľvek dohode, ohovárači, bez sebaovládania, divokí, bez lásky k dobru, zradcovia, tvrdohlaví, nadutí pýchou, viac milujúci rozkoše ako Boha, ktorí majú spôsob zbožnej oddanosti, ale vzhľadom na jej silu sa preukazujú ako falošní; a od tých sa odvracaj. Ale zlí ľudia a podvodníci budú postupovať od zlého k horšiemu a budú zvádzať a budú zvádzaní.“ (2. Timotejovi 3:1–5, 13)
Či nevidíme, ako sa v našich dňoch spĺňa toto proroctvo? Poprieť to môžu len tí, ktorí ignorujú skutočnosti!
A je to v súlade s tým ,čo predpovedal aj Ježiš.... „Pretože vzrastie nezákonnosť, ochladne láska mnohých,“ (Matúš 24:12)

Čo predpovedala Biblia: vojnové konflikty na celej zemi — Lukáš 21:10; Zjavenie 6:4.

Čo hovoria nedávne správy: „V 20. storočí si vojny vyžiadali viac ako trojnásobok počtu obetí, ktoré zahynuli vo vojnách počas všetkých predchádzajúcich storočí od narodenia Krista.“ — Worldwatch Institute.

Čo predpovedala Biblia: nedostatok potravín a choroby — Lukáš 21:11; Zjavenie 6:5–8.

Čo hovoria nedávne správy: Odhaduje sa, že v roku 2004 trpelo na zemi podvýživou 863 miliónov ľudí, čo je o 7 miliónov viac ako v roku 2003. — Organizácia OSN pre výživu a poľnohospodárstvo.

Asi miliarda ľudí žije v slumoch, 2,6 miliardy ľudí nemá zabezpečené základné hygienické podmienky a 1,1 miliardy ľudí nemá prístup k pitnej vode. — Worldwatch Institute.

Maláriou je nakazených 500 miliónov ľudí; 40 miliónov je nakazených vírusom HIV; v roku 2005 tuberkulóza zabila 1,6 milióna ľudí. — Svetová zdravotnícka organizácia. Samozrejme,....dnes tie čísla sú podstatne vyššie!

Čo predpovedala Biblia: ničenie zeme — Zjavenie 11:18.

Čo hovoria nedávne správy: „Ľudská činnosť priviedla planétu na pokraj masového vymierania druhov.“ Takmer dve tretiny služieb ekosystémov, čiže výhod, ktoré majú ľudia z prírody a od ktorých sú závislí, sú už v celosvetovom rozsahu narušené. — Millennium Ecosystem Assessment.

„Skleníkové plyny, ktoré vznikajú ľudskou činnosťou, spôsobili, že klíma Zeme sa priblížila ku kritickému ‚bodu zlomu‘ s potenciálne nebezpečnými dôsledkami pre planétu.“ — Goddardov ústav pre vesmírne štúdie pri NASA.

Čo hovorí dalej Biblia..... „Budú veľké zemetrasenia.“ (Lukáš 21:11)
Ak sa vám zdá, že teraz zemetrasenia postihujú viac ľudí ako kedykoľvek predtým, tak sa nemýlite. „Na celom svete môžeme pozorovať náhly nárast seizmickej aktivity,“ poznamenal v roku 2007 indický seizmológ R. K. Čadha. „Nikto nevie prečo.“

Apoštol Pavol pod inšpiráciou zaznamenal, čo sa bude odohrávať predtým, ako Boh zničí skazený svet........ O ‚časoch a obdobiach‘ napísal:....... „Jehovov deň prichádza presne tak ako zlodej v noci. Keď povedia: ‚Mier a bezpečie!‘, vtedy ihneď príde na nich náhle zničenie ako tiesnivé bolesti na ťarchavú ženu; a určite neuniknú.“ (1. Tesaloničanom 5:1–3)
Je to zaujímavý fakt,.....a aj tu sa nechajú ľudia /ako už mnohokrát/ oklamať ilúziou mieru a pokoja! Nie je uvedené, prečo budú ľudia falošne vyhlasovať „mier a bezpečie“. To ukáže len čas. Ale nič nemôže zabrániť tomu, aby nenastal "Jehovov/Pánov/ deň súdu."

Biblia hovorí......,Kristovi praví nasledovníci budú predmetom nenávisti všetkých národov pre jeho meno‘ (Mat. 24:9)

Nie je to prenasledovanie pre miešanie sa do politiky, ale ,pre meno Ježiša Krista‘, /a meno Boha,ktoré mnohí ani nepoznajú/lebo jeho nasledovníci sa ho pridržiavajú ako Jehovovho mesiášskeho Kráľa, poslúchajú Krista viac ako ktoréhokoľvek pozemského vládcu, lojálne sa pridržiavajú jeho Kráľovstva a nezaplietajú sa do záležitostí ľudských vlád. Novodobá história svedčí o tom, že takúto skúsenosť majú Jehovovi svedkovia vo všetkých častiach zeme.

Biblia tiež hovorí.......„Toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo a potom príde koniec.“ (Mat. 24:14)
Toto moje časté tvrdenie/znamenie/ je asi najsilnejším dôkazom toho,že žijeme v dobe,kde sa rozhoduje o našej budúcnosti.
Nikdy v histórií sa nič také neudialo a neudeje ako táto činnosť JS. Ak niekto pozná rozsah,záber a iné činitele tejto aktivity JS,...tak vie,že tomu tak je!

Posolstvo, ktoré sa má zvestovať, sa týka toho, že Božie Kráľovstvo v rukách Ježiša Krista začalo vládnuť v nebesiach, že čoskoro ukončí celý zlý systém vecí, že pod jeho vládou bude ľudstvo privedené k dokonalosti a zem sa stane rajom. Toto dobré posolstvo sa dnes káže vo vyše 240 krajinách a na súostroviach až do najvzdialenejších končín zeme.
--------------------------------------------
Tu by som chcel poznamenať,...že to sú len hlavné znaky posledných dní,...ale tých znamení a splnených proroctiev je omnoho viac,.......a tak môžeme si byť istí,že všetky predpovedané znamenia sa spĺňajú práve dnes!
Očami viery vidíme, že súčasné svetové udalosti nie sú iba históriou, ktorá sa opakuje. Sú....... „znamením [Kristovej] prítomnosti a záveru systému vecí“. Na rozdiel od skeptikov, ktorí zľahčujú význam biblických proroctiev, JS rozoznávajú, že svetové udalosti zodpovedajú tomu, čo na naše dni predpovedalo Božie Slovo. (2. Petra 3:3, 4) .....a podľa toho aj konajú!


2.
označiť príspevok

velasquez
   1. 12. 2015, 00:27 avatar
Tak to je parada, comu vy vsetkemu verite


3.
označiť príspevok

Vespertine žena
   1. 12. 2015, 00:29 avatar
Tebe sa to chcelo čítať   ?


5.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 00:38 avatar
3....Vespertíne.....ľudia majú slobodnú vôľu. A to je dobré! Napríklad,...niekto nečíta Bibliu, a ani žiadne múdre knihy,....ale len lacnú,brakovú literatúru a sledujú 300-dielne seriáli latinskej produkcie. To je fakt....nekritizujem to!
Ale stále platí...."Každý čo zaseje,to aj zožne"!


6.
označiť príspevok

Vespertine žena
   1. 12. 2015, 00:40 avatar


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 12. 2015, 00:41 avatar
Mala si vložiť odkaz z YouTube bez písmena s, nie https, ale len http.

http://www.youtube.com/watch?v=pCofmZlC72g Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

Vespertine žena
   1. 12. 2015, 00:46 avatar
Aha, dík.
Súhlasí Lemmy


11.
označiť príspevok

zoozoo muž
   1. 12. 2015, 00:48 avatar
blbost. aj takyto link sa da otvorit bezne


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 12. 2015, 00:49 avatar
Otvoriť sa dá, ale keď je len http, tak hneď sa tu zobrazí aj ukážka, čo skôr zbadáš ako len bežný odkaz.


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 12. 2015, 00:40 avatar
To už neplatí. Funguje deľba práce. Jeden zaseje, a druhý zožne.


25.
označiť príspevok

asmodei muž
   1. 12. 2015, 06:29 avatar
(5.) Zaradujes bibliu medzi "mudre knihy"? Je dost nebezpecne hodnotit co je a co nie je brak a zaroven neovladat kde sa pise y/i.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 15:20 avatar
25.....viem kde sa píše to,i ono,....ale pri tej rýchlosti to niekedy prehliadnem. Nie raz sa mi to stalo,....ale viackrát.
Ale som toho názoru,...že sú veci ,ktoré sú stokrát dôležitejšie a tie sa prehliadajú,....a nám nevadia/a mali by/!
Som za vzdelanie , a dôslednosť,.....ale Boh nebude ľudí posudzovať podla schopnosti zvládania slovenského/a iného/ pravopisu! Kresťanstvo a zmysel nášho bytia je o niečom inom!


27.
označiť príspevok

havran
   1. 12. 2015, 15:28 avatar
Shagara -každé náboženstvo a cirkev vyrastajú na kultúre národov. A v tom je problém, lebo opustenie svojej cirkvi znamená opustenie historickej identity. Len tak ako v v určitom momente cirkev znamenala rozvoj národov, tak v určitom bode je retardujúca a najma v spojení s kapitálom. JE TU JEJ KONZERVATIVIZMUS, KTORý BRáNI ROZVOJU SPOLOčNOSTI.


28.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 16:19 avatar
27....kresťanstvo stratilo svoju "historickú identitu" ,...už dávno! Bolo to v 2-4 storočí! To,čo vzišlo v 4 storočí zo spojenectva sveta a kresťanstva,......práve to bolo to -"retardujúce",....pretože ak nieto veril,že ak zabije,upáli človeka,tak že tým preukazuje službu Bohu,....tak to nepotrebuje žiaden komentár.
A viem aj naisto,....že pravda sa nededí po rodičoch a ani sa neodvíja od "kultúry národa", a nie je ovplyvnená ani miestom niečieho narodenia,....pretože pravda sa hladá.
A "konzervatizmus" v dnešnom poňatí a chápaní,....je naozaj brzdou rozvoja.
Súhlasí havran


29.
označiť príspevok

havran
   1. 12. 2015, 16:30 avatar
Shagara- s pravdami to nie je také jednoduché: absolútna, individuálna, relatívna, objektívna, subjektívna... atď...preto sa ľudia ani za boha nevedia dohovoriť a porozumieť si.
Súhlasí Vespertine


30.
označiť príspevok

havran
   1. 12. 2015, 16:32 avatar
a to som vymenoval len zlomok definícii kategórii pravdy.


31.
označiť príspevok

Klein muž
   1. 12. 2015, 18:16 avatar
Ex 22,17: Čarodejnicu nenecháš nažive.


24.
označiť príspevok

velasquez
   1. 12. 2015, 02:27 avatar
len par viet, ze ako ich vylozi..


4.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 00:35 avatar
Biblii....na rozdiel od "falošných poslov pokoja"!
Všetko čo som napísal ,je z Písma....spochybňuješ to ?


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 12. 2015, 00:42 avatar
A kde sa v Písme spomína Goddardov ústav pre vesmírne štúdie pri NASA?


12.
označiť príspevok

velasquez
   1. 12. 2015, 00:49 avatar
Opusti naobozenske temy,  


13.
označiť príspevok

velasquez
   1. 12. 2015, 00:49 avatar
Opusti nabozenske temy,  


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 00:58 avatar
9....nemyslel som aj dané,podporné údaje,štatistiky. Myslel som tým dané "znamenia,proroctvá"!
------------------------------------------
Citujem isté pripodobnenie potopy k dnešným časom,príchodu Krista......"Bdejte, aby ste neboli prekvapení
37 Ako bolo za dní Noema, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 38 Ako v dňoch pred potopou ľudia jedli a pili, ženili sa a vydávali až do toho dňa, keď Noe vošiel do korába, 39 a nič nezbadali, až prišla potopa a zmietla všetkých, tak bude aj pri príchode Syna človeka. 40 Vtedy budú na poli dvaja: jeden vzatý, druhý ponechaný. 41 Dve budú mlieť na mlyne: jedna bude vzatá, druhá ponechaná. 42 Bdejte teda, lebo neviete, v ktorý deň príde váš Pán. 43 Uvedomte si: keby hospodár vedel, v ktorú nočnú hodinu príde zlodej, bdel by a nedal by mu vlámať sa do domu. 44 Preto aj vy buďte pripravení, lebo Syn človeka príde v hodinu, o ktorej neviete. "
------------------
Ja chcem len upozorniť na slovné spojenie...."a nič nezbadali",....čo platí aj na dnešný príchod a záver sveta!
A môžme polemizovať,prečo to tak bude,..."že nikto si nič nevšimne,nevšíma si"?!
Pretože ,ako pred potopou to hlásal jeden bezvýznamný človek,...tak aj pred zničením Jeruzalema to hlásala jedna bezvýznamná Nazaretská sekta,...tak aj dnes to hlásajú iba tiež taká ,podobná bezvýznamná skupina ľudí"! Ludia sa nepoučili a nikdy nepoučia! Preto to bude pre mnohých šok, a veľké prekvapenie,...tak ako ked príde zlodej v noci!


15.
označiť príspevok

velasquez
   1. 12. 2015, 00:52 avatar
shagara, a kde mas v Pisme, ze sa to splna v roku 2015? Pismu verime vsetci, ale podla vykladu Katolickej cirkvi


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 01:06 avatar
Velasquez....RKC by si nevšimla ani slona na nose! Ved ona je podľa Písma a proroctiev tá,čo bude znamením konca. Písal som už predtým,....že "Veľké súženie" začne zničením falošného náboženstva! /Veľkého Babylónu/
A to urobia politické prvky tohto sveta. Už dnes si uvedomujú,....ako fanatické ,náboženstvá vplývajú na dnešný svet a jeho rozdelenie,....a tak "Boh vloží daný zámer do ich srdc"/politikov/,....a tí zničia túto náboženskú smilnicu!
Peter hovorí....„Je ustanovený čas, aby sa súd začal od Božieho domu.“ — 1. PETRA 4:17.


18.
označiť príspevok

velasquez
   1. 12. 2015, 01:13 avatar
Predvcerom si vymyslal, ze konce sveta nepredpovedali jehivisti, ale "RKC" ci ako ju volas, a dnes by si nic nevsimla, ani slona na nose?


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 01:25 avatar
18,...ja hovorím o skutočnom konci,ktorý predpovedal Kristus! Príklad,.....ako by to mohla byť pravda/že nič si nevšimnú/ ,ked by to RKC hlásala po celom svete? Mohol by potom Kristus niečo také napísať? Ved katolíkov je ako "maku"/matrikových/.
A uvedom si,...kto sa mieša dnes do politiky,a robil to počas celej histórie? Nedávno bola konferencia NATO, a čuduj sa svete,vpredu sedeli cirkevmní predstavitelia! Co tam robili? Je RKC vojenskou zložkou,alebo náboženskou? Kto "smilnil teda s kráľmi zeme"?


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 12. 2015, 01:27 avatar
19 .ja hovorím o skutočnom konci,ktorý predpovedal Kristus!

A ten bude kedy?


21.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 01:30 avatar
20...prídeš na to,...neboj sa! 


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   1. 12. 2015, 01:31 avatar
Ver tomu, že sa nebojím rozprávok.


23.
označiť príspevok

Shagara muž
   1. 12. 2015, 01:36 avatar
22...nejak tak to hovorili židia v istých časoch! To,ked kresťania tvrdili ,že "Boh zničí ich sväté mesto a chrám". Bolo to nemysliteľné. Nemusíš čítať Písma,ako to skončilo,...prečítaj si historika Josephusa Flávia a jeho -"Židovskú vojnu",...a pochopíš,...ako presne sa naplnili Písma,a ako sa obdivuhodne zachránili kresťania,pretože reagovali na proroctvo,a tesne pred tým ušli do hôr Pella!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 12:24,  223/ Az ta na toaletach zacne za vajcia chytat chlap pochopis!!! Este raz to urob a s tou paprcou...
dnes, 12:24,  Nevedieť že Česká republika leží v Európe? Nevedieť kde presne leží Česká republika?...
dnes, 12:21,  Zjavne progresívna politologička Malová: Žiadosť Pellegriniho o odmietnutie Istanbulského...
dnes, 12:15,  223/ Mas pocit ze homosexualita je zakazana????:)))
dnes, 12:04,  225/ Futrovat chlapa do anusu vedie k prosperite!!!!:))))
dnes, 11:59,  223 Netreba klamať. Liberáli aj s Čaputovou podporujú LGBTI ideologiu.
dnes, 11:49,  223. ad "Milióny ľudí môže kedykoľvek prepadnúť bludným predstavám"...
dnes, 11:40,  113- Človeče - nesúď, lebo budeš súdený.... Mávate tu LGBTI ako nejakou mantrou. Nikto...
dnes, 11:29,  Rychlo precitat do 14:00 inak koan na dnes bude zmeneny...http://www.kwanumzen.sk/kongan/81/
dnes, 11:27,  Snad je moj kamos ked mi hovoril pod byvat kumne ze v BA je roboty dost...:)))
dnes, 11:20,  Od mojho kamosa Daniela...http://www.cbkaplnka.sk/
dnes, 10:51,  Forrest Gump - Sweet Home Alabama
dnes, 10:48,  rozdiel medzi nami ja takýto...
dnes, 10:43,  celé ľudstvo doplatíte na to, že veľkí a malí ľudia nie sú si rovní ani v obliekaní
dnes, 10:34,  Tak asi vieš aj čo znamená kŕmiť trola :)
dnes, 10:34,  Čo vie američanka o ČR - to bude asi toľko, koľko vie bežná češka o státe Illinois.
dnes, 10:32,  Práveže ja viem že sú to trolovia.*21
dnes, 10:31,  Hovorí sa tomu trolling, tak to ber :)
dnes, 10:25,  nedá sa ísť ani doľava ani doprava, niektorí ľudia môžu ísť iba strednou cestou...
dnes, 10:22,  To už je diagnóza riešiť politiku stále bez prestávky. Táto téma o politike nie je.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Úspech v manželstve nezáleží len na tom, aby sme našli toho
pravého partnera, ale hlavne na tom, aby sme my sami boli tou pravou osobou.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(116 822 bytes in 0,580 seconds)