Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zmysel utrpenia

91
reakcií
1856
prečítaní
Tému 14. decembra 2015, 13:08 založil Klein.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 07. 2011
162
29. 04. 2012
245
11. 08. 2009
30
 
 


1.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 13:08 avatar
Mnohí tvrdia že Ježiš pre našu spásu vykonal všetko a to je pravda. Ale ak sme v Kristovi aj my všetci Boží synovia a dcéry máme ho nasledovať - Kto neberie svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden.
Od viacerych prítomných diskutujúcich som počul že je dokonané, Kristus vykonal všetko a my nemáme k tomu už nič pridávať. Stačí prijať Ježiša za svojho spasiteľa a tým to haslo...

Ale ako si vysvetlujete slova apoštola Pavla : Teraz sa radujem v utrpeniach pre vás a na vlastnom tele dopĺňam to, čo chýba Kristovmu utrpeniu pre jeho telo, ktorým je Cirkev.
Samozrejme že Kristovmu utrpeniu nechýbalo nič on vykonal všetko ale z učenia katolíckej a pravoslávnej cirkvy aj my máme naďalej naše utrpenie, naše modlitby a dobré skutky zjednocovať s Ježišovými a obetovať ich nebeskému Otcovi. A vtej chvíli sa stávajú spásonosnými. Ako sa Ježiš obetoval za nás aj my ako jeho nasledovníci sa máme obetovať za ostatných ľudí. Nesmierne množstvo hriešnikov sa môže obrátiť k Bohu ak naše utrpenie obetujeme na tento úmysel - je to akýsi iný spôsob modlitby za nich.

Páter Pio to vysvetlil úžasným spôsobom :

Vzpierame sa skutočnosti, že naše duše potrebujú utrpenie, že kríž sa musí stať naším každodenným chlebom. Ako telo potrebuje výživu, tak duša potrebuje kríž, ktorý ju deň čo deň očisťuje a oslobodzuje od pozemských vecí. Nechceme pochopiť, že Boh nás nechce, ani nemôže zachrániť a posvätiť bez kríža. Čím silnejšie si priťahuje nejakú dušu k sebe, tým viac ju posväcuje krížom.

Ježiš vás chce poobracať a zalomcovať vami, vymlátiť vás ako pšenicu, aby bol váš duch vyumývaný a čistý podľa jeho predstavy. Mohli by sme azda uložiť do sýpky zrno plné pliev? Alebo či si dá človek do skrine bielizeň, ktorú predtým poriadne nevypral? A to isté platí aj o vyvolenej duši.

Toto utrpenie nie je trestom od Pána Boha, ale skôr ovocím jeho lásky, ktorou vás chce pripodobniť svojmu Synovi. Trpíte, ale uverte, že Ježiš trpí vo vás, pre vás a spolu s vami. Pripája sa k vám svojím utrpením a vy - ako obeť - musíte doplniť za vašich bratov a sestry to, čo chýba Kristovmu utrpeniu. Nech vás uteší myšlienka, že v tejto agónii nie ste sami, ale že máte dobrého spoločníka.
Súhlasí velasquez


2.
označiť príspevok

Karola žena
   14. 12. 2015, 13:14 avatar
také nezmyslené chlácholenie trpiacim, ..a podaktorí veriaci ľudia sa radi hrajú na trpiteľov..neriešia problém, ale čakajú na "zázrak"..ak sa ich problém samo sebou nejako vyrieši , že nejako "dopadne " v ich prospech, tak to pripisujú Bohu,


3.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 13:21 avatar
Čo človek ktorý trpí ťažkou chorobu alebo sa trápi kvôli svojim deťom ktoré žijú zlým životom a nechcú sa zmeniť - buď prepadne zufalstvu, svoje utrpenie bude považovať za ťarchu ktorú nemôže prekonať a psychicky sa zrúti. Alebo prestane proti utrpeniu bojovať a prijme ho, zjednotí s Ježišovým utrpením a nájde odpočinok pre svoju dušu.

Boh kresťanov je Bohom metamorfóz... Keď mu vhodíš do lona svoju bolesť, získaš pokoj; dáš mu svoje zúfalstvo a dostaneš nádej.


50.
označiť príspevok

fajer
   14. 12. 2015, 17:19 avatar
suma sumárum, dostaneš veľké hovno...


54.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 17:34 avatar
3: Toto znie uplne inak ako prijimanie bolesti a utrpenia plnym priehrstim, ktore si opisoval v 1.. ("Vzpierame sa skutočnosti, že naše duše potrebujú utrpenie"

Ak dava Boh utrpenie tym, ktorych miluje, tak to sa potom nedivim ateistom..


55.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 17:34 avatar
Mimochodom, najradsej sa ohana utrpenim ten, kto netrpi..


4.
označiť príspevok

bystrik muž
   14. 12. 2015, 13:38 avatar
Pre našu spásu, čo je naozaj pre našu pásu? Slovo od Boha, to je našou spásou, a to len vtedy, ak podľa toho Slova žijem, nič iné, ostatne sú bludy a nepravdy. Duša nepotrebuje trpieť, leda, že si to utrpenie sama privolá, potom musí si niečo odtrpieť, aby sa niečo vyrovnalo, aby sa niečo očistilo. Utrpenie nie je potrebné, kto hovorí, že áno, vidno, že dodnes nepochopil, kvôli čomu sem Ježiš prišiel, aký účel bol príchodu jeho.
Súhlasí Mierotvorca


53.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 17:30 avatar
Utrpenie bolo neprestat vyznavat Jezisa Krista, napriek tomu, ze boli prenasledovani..
Teraz uz nastastie prenaledovani nie sme..
Takze ako vytvarat si nove utrpenia a tvarit sa, ze to je pre Krista mi pride tak trochu zvratene...


78.
označiť príspevok

Shagara muž
   14. 12. 2015, 22:00 avatar
Klein.......Keď kresťanskí pisatelia Biblie poukazovali na Kristovo utrpenie, ich cieľom bolo povzbudiť kresťanov, aby dokázali zniesť kruté zaobchádzanie ,ktoré prichádza/ako to predpovedal Ježiš/pre ich vieru, a nie aby si sami spôsobovali utrpenie. A tak ľudia, ktorí vyhládávajú utrpenie, alebo až mučia svoje telo, nenapodobňujú Ježiša Krista. Robia totiž presný opak. Ak vnímam katolícku históriu,....tak tu sa dané utrpenie chápalo ,úplne nebiblicky, a bolo to častokrát úplne neprirodzené a choré.
Tak ako ked mnohí v minulosti nosili -"drsnú košelu",alebo sa iným spôsobom trápili,trýznili.
Apoštol Pavol bol dokonca proti ‚prísnemu zaobchodeniu s telom‘. (Kolosanom 2:23)
Od Kristových nasledovníkov sa teda očividne neočakáva, že si budú sami spôsobovať bolesť, alebo že ho budú vyhladávať.
Zamyslime sa, ...........čo sa o tom píše v Božom Slove: ..........„I keby ste mali trpieť pre spravodlivosť, ste šťastní.“.................... „Keď vás hania pre Kristovo meno, ste šťastní.“ (1. Petra 3:14; 4:14) ..............„Šťastní ste, keď vás hania a prenasledujú a luhajúc hovoria proti vám všetko zlé kvôli mne. Plesajte a poskakujte radosťou, pretože je veľká vaša odmena v nebesiach.“ (Matúš 5:11, 12)................Šťastný je muž, ktorý stále vytrváva v skúške, lebo keď bude schválený, prijme korunu života.“ — Jakub 1:12.
Šťastnými nás, pochopiteľne, nerobí....... samotné utrpenie, ktoré zažívame. Toto treba zdôrazniť! Šťastie a uspokojenie pramení z vedomia,..........že trpíme preto, lebo konáme Božiu vôľu ,že víťazíme nad prenasledovaním, a tým napodobňujeme Ježiša.
A tak utrpenie má význam len potiaľ,pokiaľ je dôsledkom nášho pevného postoja,viery,našej vernosti,........a pokiaľ cibrí naše vlastnosti,robí nás odolnejšími,odvážnejšími,.....a lepšími!
Príklad.....„Lepšie je trápenie ako smiech, lebo ustarostenou tvárou sa zlepšuje srdce.“ (Kaz. 7:3)
Samo o sebe utrpenie nemá žiadny význam a Boh ho aj preto nikdy nespôsobuje.
Podotýkam,.....že iba nesvojprávni ,a mentálne nespôsobilí ľudia si môžu spôsobovať utrpenie a vyhladávať ho,....dokonca oň prosiť.
Súhlasí Wolfe


5.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 13:43 avatar
Takze slova apostola Pavla su pre teba blud, Jezisove slova su pre teba blud, umučenie apoštolov bolo nezmyselne...
A ty si hovoris krestan? Pravi Jezisovi nasledovnici vzdy trpeli. Dokonca Ježišova mama - jej vlastnú dušu prenikol meč aby vyšlo najavo zmýšlanie mnohých sŕdc.
Súhlasí lea_pragmaticka1


6.
označiť príspevok

bystrik muž
   14. 12. 2015, 13:46 avatar
Ježišove určite nie, ale bludom je to, že utrpenie je potrebné, že dokonca je od Boha!!!
Súhlasí Mierotvorca


84.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 00:19 avatar
6....už len svoje tvrdenie doložiť Bibliou! Nie katechizmom!
A ked je potrebné,....tak sa prihláste na poradovník do pekla! 


7.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 13:58 avatar
Kto chce ísť za mnou, nech zaprie sám seba, vezme svoj kríž a nasleduje ma.
Kto neberie svoj kríž a nenasleduje ma, nie je ma hoden.

Čo znamená Ježiša nasledovať? Ježiš prišiel aby odpúšťal hriechy, trpel, učil, uzdravoval, vyháňal zlých duchov...
Čo prikázal Ježiš svojim apoštolom ? aby odpúšťali hriechy, aby učili, aby uzdravovali, vyháńali zlých duchov...
Ježiš je opísaný ako svetlo sveta a čo povedal Ježiš svojim apoštolom - Vy ste svetlo sveta.
Ježiš je jediný mesiáš ale my zjednotení s ním sme jeho spolupracovníci. Boh pracuje v kolektíve nie individuálne. Boh nám nedal zákon priamo ale cez Mojžiša. Boh neuzdravoval priamo ale cez apoštolov, Boh neprišiel na zem sám od seba ale skrze Máriu. Boh zachránil Máriu a Ježiška cez Jozefa keď mu anjel oznámil aby odišli do Egypta, A Boh nás uzdravuje naďalej cez modlitby ostatných. Kto si myslí že mu stačí veriť v Boha a modliť sa k nemu bez cirkvi stojí pred zavretými dverami...
Súhlasí lea_pragmaticka1


8.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 14:02

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   14. 12. 2015, 16:22 avatar
Čo to znamená? Predsa nasledovať, teda žiť podľa Slov Krista, to je zmysel toho výroku, nič iné, len toto!


86.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 00:37 avatar
Klein.....Vyjadrenie „mučenícky kôl“/kríž/ je tu použité ako symbol utrpenia, hanby či dokonca smrti. Nasledovať Krista nie je jednoduché................ kresťanské normy robia pravých kresťanov odlišnými. Tento svet skutočných kresťanov nenávidí, lebo nie sme jeho časťou. (Ján 15:18–20; 1. Petra 4:4) Napriek tomu sú ochotní vziať svoj mučenícky kôl /kríž/— a sú pripravení radšej trpieť, dokonca zomrieť, než by mali prestať nasledovať náš svoj Vzor. — 2. Timotejovi 3:12.
Na druhej strane medzi katolíkmi a inovercami,ateistami nie je takmer žiadny rozdieľ. Možno ten,....že tí druhí sú o niečo lepší!
A to nemajú ani katolícke poznanie!


9.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 14:04 avatar
Klein to som s chcela opýtať, že keď trpím - ako to mám znášať resp. obetovať? Ako sa vtedy správať, modliť či odovzdávať Bohu? Neviem či mi rozumieš - ale aký je správny postoj a konanie aj modlenie v taký čas? Viem, že rehoľníci a svätci to vedia, ale dokážu to aj laici, ktorí veria.


11.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 14:20 avatar
Povec si v modlitbe : Pane Jezisu prijimam toto utrpenie z lásky k tebe ako si ty trpel z lásky ku mne a zjednocujem ho s tvojim utrpenim za obratenie hriesnikov. Ako sme v tebe jedno telo a jeden duch verím že ty Pane trpíš spolu so mnou a vo mne.
Pamatam a rozjímam nad tvojimi slovami : Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som tichý a pokorný srdcom a nájdete odpočinok pre svoju dušu.


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 14:23 avatar
to dáva zmysel, ďakujem
Súhlasí Klein


13.
označiť príspevok

Korund
   14. 12. 2015, 14:33 avatar
To nie je pomoc, to je skleslá odovzdanosť.
Pomôž si človeče ( sám), aj Pá Boh ti pomôže (potom). :-)


10.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 14:14 avatar
-A keby ani cirkev nechcel poslúchnut, nech ti je ako pohan a mytnik.

-Je niekto z vás chorý? Nech si zavolá starších cirkvi a nech sa nad ním modlia mažúc ho olejom v mene Pánovom.

-Aby si vedel, ako si máš počínať v Božom dome, ktorým je Cirkev živého Boha, stĺp a opora pravdy,

Cirkev nie je neviditelna ale je to institucionalne zriadena organizacia s predstavitelmi ktorych mame pocuvat - Kto vas pocuva, mna pocuva... Starsi cirkvi su jej predstavitelia-nastupci apostolov... Nie biblia ale cirkev je opora pravdy.. Vidime to v reale kazdy cita pismo a kazdy tvrdi nieco ine...
Staroveke cirkvi su pravoslavna a katolicka. Jezisova cirkev nemohla upadnut do bludu lebo pekelne brany ju nepremozu. Tym ze protestantizmus tvrdi opak katolicizmu a pravoslavia nemoze byt pravdivy. Pismo samo hovori ze pridu falosni ucitelia ktori vzídu z cirkvi. Nie je mozne aby uz prvi nastupci apostolov upadli do bludu a v blude bol cely krestansky svet az do 16. storocia...
Súhlasí lea_pragmaticka1


14.
označiť príspevok

Korund
   14. 12. 2015, 14:34 avatar
Cirkev nie je nič iné, iba prísne hierarchicky usporiadaná inštitúcia, zneužívajúca vieru v Boha, na svoj vlastný ekonomický a mocenský prospech.


15.
označiť príspevok

kesha1
   14. 12. 2015, 14:39 avatar
Utrpenie nema ziadny zmysel , vam to tu hrabe ludia (


16.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 14:40 avatar
Hm. Skus sa stat knazom.. dlhe roky studovat teologiu, zit v celibate, starat sa o farnost atd atd... A mozno jedneho dna z tich tisicok knazov budes vysvätený za biskupa neskor za kardinala a potom sa stanes pred 80. rokom zivota papezom... Vazne podla teba ide cirkvi o moc? Mnohi jednotlivci pocas zivota podlahnu pokuseniu ako korupcii. Ale taktiez mnohi ziju cely zivot svatym a pokornym zivotom. Sucasny papez Frantisek ako kardinal zil v malom byte a cestoval metrom...
Súhlasí lea_pragmaticka1


17.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 14:52 avatar
byť kňazom alebo rehoľníkom je nesmierne ťažké, opustiť všetko, vzdať sa všetkého, dbať a rešpektovať mnohé predpisy, viac pokušení ako bežný človek, nehovoriac o veľkej zodpovednosti aj prísnejšom súde než laik, pritom hocikedy môže človek zlyhať či schytať paniku a chcieť opustiť kňazský či rehoľný stav a potom to je ešte horšie - a celoživotná šichta, žiaden dôchodok , že skončím v zamestnaní a robím si na dôchodku čo chcem a hovorím, lebo v robote aj počas rodičovstva človek musel držať hubu a krok


18.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 14:55 avatar
kňaz nemá sľub chudoby, rehoľník má - čo prakticky znamená, že nemôže nič vlastniť okrem nevyhnutných veci, aj tie by nemali luxusné, preto napr. by ľudia mali vedieť a nevyčítať kňazovi, ak vlastní auto - má právo a aj potrebuje
Súhlasí Klein


19.
označiť príspevok

Korund
   14. 12. 2015, 14:55 avatar
O nič iné, iba o moc. Spoveď kňazom umožňuje získavať o svojich ovečkách aj tie najtajnejšie, najintímnejšie informácie a tak ich ovládať. A zneužívať. S informáciami kupčiť, tak ako to robila Cirkev počas vojnového slovenského štátu, kedy naivné ženičky prišli o svojich mužov, keď ich príslušnosť k partizánom vyklábosili "sluhom božím".
Alebo v minulom režime Štb.
O malom byte pápeža by si chcel?? A prečo nie o miliónovej kúpelni nemeckého biskupa??


20.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 14:57 avatar
spoveď je žalovať sám na seba pre Bohom, kňaz a len kňaz má právo hriechy odpustiť - takže sa nespovedáme, aby kňaz vedel pikošky alebo sa vyžíva pri ľudských hriechov, robím to pre seba, pre čistú dušu - aby sme mohli ostať v priateľskom vzťahu k Bohu


21.
označiť príspevok

Korund
   14. 12. 2015, 15:02 avatar
Svätá prostoto! :-) :-) :-)


23.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 15:07 avatar
keby ľudia vedeli a pochopili čo je sv. spoveď alebo sviatosť zmierenia (mňa osobne mýlia tie rôzne názvy) - tak by na spoveď utekali s radosťou a spovedali sa min. každý mesiac - aká je to milosť a potom sv.príjmanie to je vrchol sv.omše


70.
označiť príspevok

fajer
   14. 12. 2015, 18:31 avatar
skôr sprostoto...


22.
označiť príspevok

Korund
   14. 12. 2015, 15:06 avatar
Mimochodom, lea. :-) Žalovať sám na seba pred Bohom, môžeš hocikde , v tichu a pokore. Kňaza k tomu ako prostredníka nepotrebuješ. Boh vie o tebe všetko aj bez neho. :-)
A právo odpustiť hriechy, ak o nich hovoríš, majú iba tí, ktorým si nimi spôsobila bolesť a Boh.


24.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 15:09 avatar
to je fajn a prvý krok - ale to je akoby ísť do kúpelne a povedať a uznať tu som špinavý, tam ufuľaný, toto som urobil zle - ale neosprchuješ sa, ty nemáš právo ani možnosť sám sa umyť z hriechov. Tak si každý deň pôjdeš do kúpeľne a zakaždý uznáš a skonštatuješ novú a novú špinu - teda hriech.


25.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 15:13 avatar
a platí, že ani kňaz hriech nezmýva, ale Pán Ježiš, ale cez svoj nástroj kňaza - komu zadrží budú zadržané, komu odpustí budú odpustené, ale platí, že oľutovaný a vyznaný hriech kňaz nezdržuje ani nevyženie hriešníka, platí čím väčši hriešnik a oľutuje, tým väčšia radosť v nebi aj sám kňaz sa teší, čím viac hrešil si, nechodil do kostola a prišiel tým svojím spôsobom lepšie a väčšie milosti


27.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 15:18 avatar
spravne.. taktiez knaz nevyhana zlych duchov sam od seba ale Kristovou autoritou lebo tuto moc dostal od neho... Ako moze niekto tvrdit ze miluje a pocuva Boha ktoreho nevidi ked odmieta jeho zastupcov na zemi ktori su tu s nim na zemi.. im Jezis zveril a odovzdal svoju moc - respektive vsetky prostriedky potrebne ku spase...
Súhlasí lea_pragmaticka1


28.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   14. 12. 2015, 15:21 avatar
súhlas, ja som šťastná, že som dostala tú milosť a postupne aj chápem niektoré veci, aj keď mnohé ešte nie - ale s tým čo si uviedol súhlasím, kňazov aj rehoľníkov mám v obrovskej úcte a právom


29.
označiť príspevok

Korund
   14. 12. 2015, 15:23 avatar
23, 24, 25, 27, nič iné, iba cirkevné dogmy, vo voľnom znení, ktorých úlohou je upevňovanie moci cirkvi. :-)


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 15:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.30.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 15:46 avatar
Veru, veru, hovorím vám: Kto počúva moje slovo a verí Tomu, ktorý ma poslal, má večný život a nejde na súd, ale prešiel zo smrti do života.
Ani oko nevidelo, ani ucho nepočulo, ani do ľudského srdca nevystúpilo, čo Boh pripravil tým, ktorí ho milujú.
Boh je Bohom živých a nie mŕtvych.
Pri Ježišovi sa na vrchu tábor zjavili Mojžiš a Eliáš.
Ježiš povedal zločincovi na kríži, ešte dnes budeš so mnou v raji.
A keď ju vzal, štyri bytosti a dvadsiati štyria starci padli pred Baránkom. Každý mal citaru a zlatú čašu plnú kadidla, čo sú modlitby svätých - apoštoli svatcov nazývali ludi zijucich na zemi. tu vidime ze tito ludia v nebi obetuju bohu nase modlitby.

Jezis po svojom umuceni vyslobodil spravodlivych stareho zakona a ludia z noveho uz prichadzaju rovno k Bohu, nie su mrtvi. Su omnoho viac zivsi ako mi.

Mat v ucte ludi ktori nevahali polozit za Jezisa svoj zivot a ktori ho nasledovali nie je modlarstvo. Je to bratska ucta a laska. Uz prvi krestania sa schadzali v katakombach pri hroboch mucenikov, malovali ich obrazy a tak si ich pripominali a prosili ich o modlitbu.
RIadili sa pismom lebo vela zmoze naliehava modlitba spravodliveho a svatci su uz spravodlivi lebo vidia boha z tvare do tvare. Modlite sa za seba navzajom. Kedze svati v nebi su zivi a nie mrtvi je to dostojne a spravne

Napokon, bratia, prosíme, modlite sa za nás, aby sa Božie posolstvo rýchlo šírilo a víťazilo všade ako u vás - preco apostol Pavol sa neobratil k Bohu a nepoprosil ho aby sa Bozie posolstvo rychlo sirilo. Preco sa radsej obratil k ludom a poprosil ich aby sa za to modlili? Co nedoveruje Bohu? Co si mysli ze cim viac ludi bude Boha presviedcat tak tym skor ich vypocuje?
Nie... máme sa modliť za seba navzajom. Modlime sa k Bohu - jeho prosime jeho oslavujeme a jemu dakujeme. Modlime sa taktiez k Bohu za inych ludi. Ale taktiez prosime inych aby sa za nas modlili-je to prejav pokory a spolocenstva..

Ja sa riadim pismom a aj ty. Niekto moze povedat ze svatit sa ma sobota a nie nedela, niekto povie ze chlieb a vino su len symbol a niekto iny ze je to naozaj telo a krv. jezis tu nehovoril v podobenstve on povedal toto je moje telo, kto ho nebude jest nebude mat v sebe zivot. A vtedy ho aj mnoho ucenikov opustilo. Farizei si hovorili ako nam tento moze dat jest svoje telo. Ked Jezis hovoril podobenstva vzdy ich vysvetlil ale tu zostal ticho a nechal ich odist... Aky je spravny vyklad? V zakone sa pisalo o cistych a necistych zvieratach. Jezis povedal ze cloveka neposkvrnuje co vchadza do ust ale co z nich vychadza. A neskor hovori ze do konca sveta sa nepomynie ani ciarka zo zakona.

Kazdy moze tvrdit nieco ine a azaroven kazdy bude mat pravdu lebo pismo je v mnohom dvoj aj trojzmyselne. Ale cirkev je stlp a opora pravdy ona ho spravne vyklada v Duchu Svatom nie jednotlivci ktori sa od nej odtrhli.

Pismo hovori o Jozefovi ze ju nepoznal kym neporodila.. CLovek si povie ze tak nemohla byt panna cely zivot. ALe Jezis neskor hovori ze bude s nami po vsetky dni az do skoncenia sveta.. Len do skoncenia potom uz nie? AKo sa to mysli? Je to hebraizmus a mysli sa tym vecnost a je to rovnaky vyraz ako v pripade Jozefa a Marie.. Jednotlivec si nemoze pismo sam vykladat inak upadne do herézy...


34.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.38.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 16:46 avatar
keby s takymto ucenim prisiel niekto v stredoveku ako s novinkou vysmejem ho... ale ucenie o nanebovzati a neposkvrnenom pocati je staroveke z prvych styroch storoci... nastupci apostolov si nevymysleli len tak nieco lebo nemali co na praci, dobre vedeli co vyhlasuju a toto ucenie prijala cela este nerozdelena cirkev.

Ak niekto neverí, že Svätá Mária je MATKA BOŽIA, je odtrhnutý od Božej Trojice." Gregor
Naziánsky, (A.D. 382)

"Ak niekto nevyzná, že Emanuel je Boh a preto Svätá Panna je MATKA BOŽIA (Teotokos),
vzhľadom k tomu, že v jej tele niesla Slovo Božie, ktoré sa telom stalo [tak ako je napísané,
'Slovo sa telom stalo': nech je exkomunikovaný." Efezský koncil,

"Len Ty a Tvoja Matka ste vo všetkom spravodliví, nie je žiadna chyba v Tebe a žiadna poškvrna
v Tvojej Matke." Efraim (A.D. 370).

"Mária, Panna, nielen bez poškvrny, ale Panna, ktorú milosť urobila neporušenou, slobodná od
každej poškvrny hriechu." Ambróz (A.D. 388)

"Boží Syn...bol narodený dokonale zo svätej Márie navždy panny z Ducha Svätého..." Epifanius, (A.D. 374).

"Priatelia Kristovi, netolerujte správy, že Matka Božia niekedy prestala byť pannou" Basil,
Homília v Sanctum Christi generationem, 5 (ante A.D. 379).

"Táto panna je doteraz nesmrteľná, keďže On, ktorý žil, ju vzal na nebesá na miesto uznania
(privítania)." Timotej Jeruzalemský

"Ak by bola Svätá Panna zomrela a bola pochovaná, jej usnutie by bolo obklopené v úcte, smrť
by ju našla čistú a jej koruna by bola bývala panenskou...keby bola utrápená podľa toho ako je
napísané: 'Tvoju dušu prenikne meč bolesti', potom by žiarila slávne medzi mučeníkmi, aj jej
sväté telo by bolo bývalo vyhlásené za požehnané, pretože skrze ňu, predsa prišlo svetlo na svet."
Epifanius, Panarion, (A.D. 377).


39.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   14. 12. 2015, 16:51 avatar
Však bolo jej pozemské telo pochované, tak ako telo Ježišovo! Čo je zemského druhu, to ostane vždy na zemi, to je zákon.


41.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 16:54 avatar
najdi hrob proroka Eliasa a mas u mna milion... Elias bol podla pisma aj s telom vzati do neba...

"A ako išli v rozhovore, zrazu ich oddelil od seba ohnivý voz a ohnivé kone a Eliáš vystúpil vo víchrici do neba. 12 Keď to Elizeus videl, zvolal: "Otče môj, otče môj! Voz Izraela a jeho pohonič!" A viac ho nevidel."


43.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   14. 12. 2015, 16:58 avatar
Istotne nie z pozemským...To je vždy tak, ak niekto nepozná zákony Boha a potom tvrdý aj bludy, lebo inak by mu to nesedelo.


44.
označiť príspevok

Mierotvorca muž
   14. 12. 2015, 16:58 avatar
A ešte, čo to bolo ten ohnivý voz a kone?


40.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 16:51

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 17:03 avatar
aka potreba znovuzrodenia... hlasas nove ucenie o ktorom nikto nikdy nehovoril.. nejake neoprotestantske kazne z 20. storocia... krestan je ten kto je pokrsteny, veri v Jezisa Krista, je clenom Kristovej cirkvi a pocuva ju, lutuje svoje hriechy, odpusta atd...

Vy ste Kristovo telo a jednotlivo ste údy. A v cirkvi Boh niektorých ustanovil najprv za apoštolov, po druhé za prorokov, po tretie za učiteľov, potom sú zázraky, potom dary uzdravovať, pomáhať, viesť a dar rôznych jazykov. Sú azda všetci apoštolmi? Sú azda všetci prorokmi? Sú azda všetci učiteľmi? Sú všetci divotvorcami? Majú azda všetci dary uzdravovania? Hovoria všetci jazykmi? Všetci ich vykladajú?


48.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 17:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 16:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 17:12 avatar
aha tak cti otca svojho a matku svoju vypadlo z Bozieho zakona po tvojom znovuzrodeni... Hlasas z biblie a toto robia dalsie desattisice ludi a existuju stovky cirkvi a kazda hovori ze sa riadi len pismom a kazda hlasa nieco ine kopec a kopec rozporov... krestanstvo nie je nabozenstvo knihy ale nabozenstvo slova... Keby nebola knihtlac som zvedavy kolko ludi by si tisice stran prepisovalo rucne... Cirkev je ta ktora ma vyucovat pravdu cele evanjelium... toto nema zmysel.. od 16. storocia sa nasledovnici Krista len hadaju a hadaju a nikam to nevedie... Kazdy si vyklada podla seba a je tu odrazu tisic uceni a vykladov...

Co nas spaja? viera v Jezisa... Ty si presvedceny o svojej pravde aj ja o svojej... Ja respektujem teba respektuj aj ty mna.. Ja sa budem za teba modlit a prosim modli sa aj ty za mna... A tym naplnime Kristov zakon...


49.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 17:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

fajer
   14. 12. 2015, 17:21 avatar
ty ale trepeš sprostosti...na večnosti budeš, ked ťa vynesú na cintorín...


52.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 17:23

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 17:35 avatar
Kristus je aj Boh aj clovek. on po svojom vzkrieseni a nanebovstupeni nadalej nosi to iste telo ktore prijal od Marie, nadalej nosi svoje rany po klincoch a kopii... a nadalej zostava synom Otca aj synom Marie...Jezis je nasim bratom, urobil svojho otca aj nasim otcom a jeho matku aj nasou matkou... Verim tomu lebo tomuto az do reformacie verili vsetci krestania na svete cely katolicky zapad a pravoslavny vychod... Skratka verim ze to tak je lebo je to ucenie cirkvi a vyklad pisma spada do jej kompetencie.. pismo nepripusta sukromny vyklad... verili tomu ludia uz prveho tisicrocia a ja nemam pochybnosti o tom ze to tak je... ale keby som sa neriadil cirkvou a sam si cital bibliu bol by som cely zivot v neistote ze ako to vlastne ma byt... Jezisove slova ze jeho cirkev pekelne brany nepremozu su pre mna istotou ze som na spravnej ceste... teda ucenie este nerozdelenej cirkvi pred velkou schizmou ked sa rozdelila cirkev na katolikov a pravoslacnych je pravdive... a toto ucenie je takmer identicke s dnesnym... Vsetci cirkevni otcovia tvrdili ze cirkev robi cirkvou Viera v Krista, Ucta k Bohorodicke, Eucharistia a Nastupci apostolov... Prave upustenie jedneho z tychto bodov robi cirkevne spolocenstvo falosnym...


59.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 17:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.61.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 17:58 avatar
„Kto bude jesť moje telo a piť moju krv, bude mať večný život.“ Keby to bol len rečnícky zvrat alebo len obraz, nebol by Ježiš nechal odísť od seba toľkých ľudí... Vzdy ked hovoril podobenstvo tak ho potom vysvetlil... Ale tu farizei hovoria ako nam tento moze dat jest svoje telo... Tiez to nechapali a Jezis dalej nepokracoval lebo to bol fakt. Kto bude jest jeho telo Kristus ho posledny den vzkriesi lebo tym mame ucast na jeho utrpeni a smrti. Opat citujem pismo a vy to nazvete len pamiatkou.. Uplne vsetci krestania do reformacie verili ze je to skutocne telo a krv. A nespocetne eucharisticke zazraky su toho dokazom... Ako mozu protestanti odrazu zacat hlasat nieco ine co vyznaval cely krestansky lud od pociatku?


67.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 18:19

Príspevok bol vymazaný administrátorom.62.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 17:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 18:13 avatar
liturgia, piesne, kedy sa stoji kedy klania je zavedene cirkvou aby panovala pocas bohosluzby jednota... protestanti zrusili to najcennejsie co nam Kristus zanechal-seba sameho... keby si katolici nectili mariu protestanti by katolikom v kuse vycitali ze preco ju neblahoslavime ked to je v pisme... ale tak do detailu je z pisma jasne o com Jezis hovoril ked vravel o tele a krvi ze to nie je mozne.. Teraz to vidis ze biblia nie je zarukou pravdy lebo kazdy si tam najde nieco ine a do 10 rokov vznikne dalsich 50 novych uceni smerov a cirkvi.... Avsak vsetky zalozili ludia... Katolicka cirkev ta stoji pevne od pociatku aj so svojim ucenim.. protestanti sa prisposobuju svetu, uz maju aj fararky, uznavaju antikoncepciu atd.


69.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 18:23 avatar
Hej, katolicka hierarchia drzi na zaklade monarchistickej sustavy, nie na zaklade Boha..

"protestanti zrusili to najcennejsie co nam Kristus zanechal-seba sameho" >> co presne zrusili?
Obetovanie znova a znova a znova? Jezis povedal toto cinte na moju pamiatku.. Vy robite z biblie smoothie... nasekate rozslahate a podavate..


71.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 18:49 avatar
spritomnenie jedinej obety nie vecne obetovanie... ale ak neuznavas to comu veria katolici a pravoslavni tvrdis ze krestania boli vsetci do jedneho v blude az do reformacie ked si niekto odrazu povie ze jezis aj ked povedal ze to je jeho telo vlastne to jeho telo nie je...

Ignác Antiochijsky, biskup a mučeník, začiatok 2. storočia :
Nasledujte všetci biskupa ako Ježiš Kristus Otca, a kňazstvo nasledujte ako apoštoli; diakonov si vážte ako Boží príkaz! Bez biskupa nemá nikto robiť nič, čo sa týka cirkvi. Bezpečne platná je len tá eucharistická obeť, ktorá sa koná pod vedením biskupa alebo jeho splnomocnenca. Kde sa objaví biskup, tam má byť obec, ako katolícka cirkev je tam, kde je Ježiš Kristus.


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 20:34 avatar
Prosim este mi vysvetli, aky je rozdiel medzi eucharistiou a spovedou (sviatok zmierenia)?

"Nasledujte všetci biskupa ako Ježiš Kristus Otca, a kňazstvo nasledujte ako apoštoli; diakonov si vážte ako Boží príkaz!" >>>
[Mk 10,42-44]
42 Ježiš si ich zavolal a povedal im: "Viete, že tí, ktorých pokladajú za vládcov národov, panujú nad nimi a ich veľmoži majú nad nimi moc.
43 Medzi vami to tak nebude. Ale kto sa bude chcieť stať medzi vami veľkým, bude vaším služobníkom.
44 A kto bude chcieť byť medzi vami prvý, bude sluhom všetkých.


75.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 21:02 avatar
sviatost zmierenia je odpustenie hriechov skrze knaza podla poverenia Pana Jezisa - Komu odpustite hriechy budu mu odpustene... Tak ako Jezis odpustal poveril tym neskor aj svojich apostolov ked na nich dychol a odovzdal im Ducha Svateho...

a eucharistia je svata obeta lebo spritomnuje jedinu obetu Krista Spasitela, zaroven je pamiatkou jeho umucenia a zmrtvychvstania, taktiez je to Pánova vecera-predobraz baránkovej svadobnej hostiny v nebeskom Jeruzaleme. A cez sv. prijimanie sa spajame s Kristom ktory nam dáva ucast na jeho tele a krvi aby sme tvorili jedno telo a jedneho ducha...

Nemozes porovnavat vladcov tohto sveta panovnikov s nastupcami apostolov. Byt knazom, biskupom je sluzba. Knaz sedi dlhe hodiny v spovednici a odpusta hriechy, sluzi sv. omsu, udeluje pomazanie chorych, sám pápež umýva biskupom nohy podla prikladu Pana Jezisa... Ano byt knazom, biskupom ci papezom je sluzba, ale je to sluzba ustanovena Kristom...

Zatva je velka a robotnikov malo, preto proste Pána zatvy aby vam robotnikov poslal...


76.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 21:35 avatar
Bolo by teda blbe, keby niekomu neodpustilo.. pretoze je tiez (citacia nie je presna) "ak vy neodpustite hriechy vasim bliznym tak ani Boh neodpusti vase hriechy..
Stale tam nie je nic napisane o vyslychani (spovedou) alebo o nasledovnikoch/nastupnikov apostolov..

No nic,... nevadi, ale vysvetli mi preco je prijimanie eucharistie bez spovede svatokradez..
V biblii sa nikde nespaja vecera panova so spovedou..

"Nemozes porovnavat vladcov tohto sveta panovnikov s nastupcami apostolov. " >> Ty si si to neprecital cele, ze nie?
Jezis poukazal na vladcov a ich hierarchie a potom povedal, ze medzi apostolmi to tak nebude..
Ale cirkev si uz hierarchiu spravila, preco nie, ze?
Jezis tam isiel nohy umyvat, ale papez je sluzobnik obklopeny zlatom ... vtipne..


77.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 21:47 avatar
Mnohokrat sa to stalo. Jedna zena prisla za Patrom Piom a vyznala sa ze zije s muzom ktory je zenaty s inou zenou. On jej dal rozhresenie az po tom ako sa s nim rozisla...

A co sa tyka prijimania bez spovede :
Preto ktokoľvek by nehodne jedol chlieb alebo pil z kalicha Pánovho, previní sa proti telu a krvi Pánovej. Skúmaj sa teda, človeče, a tak jedz z chleba a pi z kalicha; lebo kto nehodne je a pije, odsúdenie si je a pije,

Apostoli si su rovni ale len Simonovi Jezis zmenil meno na Peter, podla prikladu ked Boh zmenil Abramovi meno na Abraham a tym sa stal vodcom... Len Petrovi dal Jezis kluce od nebeskeho kralovstva. Na nom postavi svoju cirkev a pekelne brany ju nepremozu... Jemu povedal pas moje ovce a pas moje baranky. A z apostolov bol vzdy Peter vymenovany ako prvý... pismo jasne rozlisuje diakonov, knazov, biskupov atd... biskupi a kardinali to je to iste ibaze biskup je v sluzbe niektorej z diecez zatial co kardinal je priamo v sluzbach papeza...


79.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 22:07 avatar
"Mnohokrat sa to stalo. Jedna zena prisla za Patrom Piom a vyznala sa ze zije s muzom ktory je zenaty s inou zenou. On jej dal rozhresenie az po tom ako sa s nim rozisla... " >> To je spravne, proti tomu nic nemam

Co je to nehodne jest chlieb?
Jezis lamal chlieb a podaval ho...
Ktokolvek to robi s uctou na pamiatku, robi to spravne..
Nepotrebuje sa preto vyspovedat knazovi.. to je babylonsky zvyk ziskavania informacii a ovladania ludia a to iste robila aj katolicka cirkev veeelmi dlho..
Inak je zaujimave, ze RKC pridala spoved pred eucharistiu, ale odsekla prijimanie krvi Panovej..

Peter nie je nad ostatnymi apostolmi..
V biblii sa niekolkokrat pise o 3 pilieroch krestanstva...
A to su Peter, Jakub a Jan.. nie LEN peter

Lk 9,28
28 Asi o osem dní po týchto slovách vzal so sebou Petra, Jána a Jakuba a vystúpil na vrch modliť sa.

Mt 26,37
37 Vzal so sebou Petra a oboch Zebedejových synov. I doľahli naňho smútok a úzkosť.

Gal 2,9
9 a keď poznali milosť, ktorú som dostal, Jakub, Kéfas a Ján, ktorých pokladali za stĺpy, podali mne a Barnabášovi pravicu na znak spoločenstva, že my pôjdeme medzi pohanov a oni medzi obrezaných.

Lk 5,10
Takisto aj Zebedejových synov Jakuba a Jána, ktorí boli Šimonovými spoločníkmi. Tu Ježiš povedal Šimonovi: "Neboj sa, odteraz budeš loviť už ľudí."

Lk 8,51
Keď prišiel k domu, nikomu nedovolil vojsť dnu, iba Petrovi, Jánovi a Jakubovi s otcom a matkou dievčaťa.


80.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 23:44 avatar
opat citujes z pisma nejake pribehy... a ja som taktiez citoval ze kluce od nebeskeho kralovstva boli danne len Petrovi, len jemu bolo zmenene meno... vychadzam z historie ze od prveho storocia bol nastupca sv. petra vodcom cirkvi na zemi... aj pravoslavni ktori tvrdia ze vsetci apostoli si boli odjakziva rovni.. lenze cyril a metod v 8 storoci este pred schizmou hoci pochadzali z Byzancie teda z vychodu najskor prisli do Rima, predstupili pred papeza a po papezovom schvaleni byzantskej liturgie v staroslovanskom jazyku zacali celebrovat liturgiu na nasom uzemi...keby nebol potrebny papezov suhlas stacilo by im potvrdenie od konstantinopolskeho patriarchu... a taktiez keby nebol potrebny papezov suhlas, vseobecny koncil a jeho predstavitelia by nezasli za papezom aby v 4. storoci schvalil kánon biblie ci moze byt taky ako ho zostavili...


81.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 00:05 avatar
Podla teba je biblia len pribeh?
Tak to je zbytocne potom argumentovat
cirkev versus biblia: 1:0
to to cirkev tej biblii natrela..

" aj pravoslavni ktori tvrdia ze vsetci apostoli si boli odjakziva rovni.. lenze cyril a metod" >> a ja hovorim, ze tato nebiblickost sa kona od 20 storocia? Takze nechapem, ako to (cyrila a metoda) mozes pouzit ako argument..


82.
označiť príspevok

Klein muž
   15. 12. 2015, 00:13 avatar
ked som hovoril o pribehu tak vravim ze na zaklade par versov si schopny vytvorit celu teologiu ale v rozpore s tym ako to v cirkvi na pociatku naozaj bolo. Nemozes hlasat nieco ine ako nastupcovia apostolov prvych storoci ktori tvrdili ze papez je naozaj z Kristovej vole jeho zastupcom na zemi... ked sa bude desat ludi hadat ako to ma byt a nezhodnu sa tak sa rozdelia a kazdy bude verit tomu svojmu - toto je pripad protestantizmu... avsak ako to v cirkvi na pociatku naozaj bolo? biskupi sa hadali na konciloch a argumentovali ako to vlastne ma byt, mnohi priniesli svoj nazor a svoje stanovisko ale papez rozhodol a vtedy to akceptovali vsetci a uz o tom dalej nehovorili a nehadali sa... vdaka tomuto je kat. cirkev stale jednotna lebo v tejto cirkvi je jeden papez ale u protestantov je nim kazdy...


87.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 00:55 avatar
RKC to dokaze na zaklade jednej vety..
Ktora je mimochodom len v jednej zo styroch evanjelii
A tak isto robi nove "evanjelia" z jednych osamotenych viet.. takze o akej schopnosti mi tu hovoris..
Myslim, ze som tam dal prikladov viac nez dost, nie je to jedna veticka, tak ako s klucami a Petrom..

Je to fakt vtipne, Jezis povedal, nikoho nebudete volat Otce, ale katolici si hned ako najust spravili "svateho otca/papeza"

"ked sa bude desat ludi hadat ako to ma byt a nezhodnu sa tak sa rozdelia a kazdy bude verit tomu svojmu - toto je pripad protestantizmu.." >> Pripad katolicizmu je, kral povie tak, tak je to pravda, aj ked to pravda nie je a nech sa niekto opovazi povedat nieco ine, bude pri najlepsom exkomunikovany...

Katolicka cirkev je jednotna, pretoze je to monarchisticka spolocnost....
To je ako keby si povedal, ze aky bordel je demokracia a aky poriadok je diktatorstvo

" ale papez rozhodol" >> Ked mali katolici 2 papezov, tak ktory z papezov presne rozhodoval?
Ta jednotna cirkev  


83.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 00:14 avatar
80.....Klein,.......ty máš takú predstavu,že to bolo natrvalo! A že aj keby Kristová cirkev robila v zmysle Matúša 24 kap........."Ale keby si zlý sluha povedal v duchu: Môj pán mešká, 49 a začal by biť svojich spolusluhov, jesť a piť s opilcami — 50 pán toho sluhu príde v deň, keď to nečaká, a v hodinu, o ktorej sa nenazdá, 51 rozsekne ho vo dvoje a určí mu údel s pokrytcami. Tam bude plač a škrípanie zubami. ".....tak aj tak jej bude ponechané správcovstvo! Ale to nie je pravda. Aj židom bolo odňaté,....a bolo im to dané akože "natrvalo",...a tiež tam najdeš uistenie o "klúči" ,....o "rozväzovaní",....a podobne!
Je tam aj poučný príklad zmeny správcu zo Šebnu na Eljakíma!
Citujem......... "Toto hovorí Pán Jahve Cebaot: Choď k tomu ministrovi, k Šebnovi, správcovi paláca, a povedz: 16 Aké tu máš právo a koho tu máš, že si si tu vytesal hrob, vytesal hrob vysoko, vyvŕtal príbytok do skaly? 17 Pozri, Jahve ťa zhodí strmhlav dole zachytiac ťa mocne, smrteľník! 18 Potom ťa zmotá do klbka a hodí ťa ako loptu do šírej zeme. Tam zomrieš so svojimi nádhernými vozmi, ty hanba domu tvojho pána! 19 Odstránim ťa z tvojho úradu, zhodím ťa z tvojho miesta. 20 V ten deň pozvem svojho sluhu Eljakima, Helkiášovho syna. 21 Oblečiem mu tvoje šaty, opášem ho tvojím pásom a do jeho rúk vložím tvoju moc. Bude otcom obyvateľom Jeruzalema a Júdovmu domu. 22 Vložím mu na plece kľúč Dávidovho domu, ak...... on otvorí, nikto nezavrie, ak on zatvorí, nikto nebude môcť otvoriť."
A poučné je aj pokračovanie. Viac.....Izaiáš 22 kap./proti Šebnovi/
No tak ako Šebna priniesol pohanu svojmu otcovi, keď hľadal vlastnú slávu, ........aj vodcovia takzvaného kresťanstva priniesli pohanu Stvoriteľovi tým, že si hromadili bohatstvo a moc pre seba. Preto keď prišiel v roku 1918 čas, aby sa .......súd „začal od Božieho domu“, Jehova zosadil takzvané kresťanstvo. Bol určený iný správca — .......„verný správca, ten rozvážny“/verný a múdry sluha,/ —, ktorý bol ustanovený nad Ježišovou domácnosťou na zemi. (1. Petra 4:17; Lukáš 12:42–44)
A to,....že apoštolská postupnosť je podvod vedie všetci/okrem RKC/,....na svete! Švédsky teológ Ulrich Luz sa vyjadril, že aj súčasní biblickí učenci by boli Prvým vatikánskym koncilom odsúdení ako kacíri za názor, ktorý zhodne zastávajú v tejto otázke. ....ked tvrdia,že žiadna postupnosť nikdy neexistovala!
Nemecký učenec Martin Hengel preto dospel k záveru, že „ani história, ani teológia neposkytuje žiaden podklad, na základe ktorého by sa dalo dospieť k tomu, čo sa neskôr stalo známym ako pápežský ‚primát‘“.
296 – 304 n. l. ....je rok,obdobie .......prvá známa písomná zmienka, v ktorej sa titul „papa“, čiže „pápež“, vzťahuje na....podotýkam ,len - rímskeho biskupa.
6. storočie ..........Titul papa (pápež) sa stále viac používa na označenie rímskeho biskupa, no až do deviateho storočia ho naďalej používajú aj biskupi, ktorí pôsobia na iných miestach.
1075 Gregor VII. vyhlasuje, že „pápež“ je titul patriaci výlučne rímskemu biskupovi; historik Klaus Schatz sa vyjadril, že v Gregorovom pápežskom dekréte (Dictatus Papae) sa pápežstvo „javí ako náhrada za Krista“

1870 Prvý vatikánsky koncil vyhlasuje, že „rímsky veľkňaz je nástupcom blahoslaveného Petra, kniežaťa apoštolov a pravého námestníka Kristovho a hlavy celej Cirkvi“
Tak ...Klein......uber paru!


85.
označiť príspevok

Klein muž
   15. 12. 2015, 00:23 avatar
si schopny len citovat nie argumentovat... a este k tomu protestantskych teologov. jeden povie ze postupnost je podvod a beries to ako samozrejmost... povec mi kolko rokov existuje tvoja cirkev? ucenie svedkov jehovovych je uplne odlisne od ucenia apostolov a ich nasledovnikov. lebo jeden clovek si zmyslel zalozit novu instituciu nazval ju svedkovia jehovovi a bum... mozeme vykladat pismo podla seba ako to my vnimame... takto to nefunguje..
Súhlasí lea_pragmaticka1


88.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 01:00 avatar
Hovoris o citovani, ale ty sa tiez zrovna moc nedrzis biblie.. Citujes tu dost katolickych svatych atd..


89.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 01:04 avatar
85....Klein,...tým ,že citujem zdroj pravdy dávam váhu svojím slovám! To je pre kresťana najlepšia argumentácia,....citovať Písmo,príklady....aby sme pochopili ako to vlastne je.
Mňa zaráža fakt,že ked v istom čase skazenosť v RKC dosiahla najvyšší vrchol,tak pápež prišiel s tézou/neomylnou/ ,že "duch svätý môže pôsobiť aj cez naskazenejšieho jedinca",....ak samozrejme je to výrok Ex cathedra.
A to je tak daleko od pravdy,....že to môžme označiť smelo za rúhanie sa duchu. Duch je preto svätý,....že v nikom nsvätom,nečistom,skazenom nebude ani na chvíľu! To u JS vedia aj malé deti! Nájdeš to potvrdené aj vade v Písme.
A tak ako reaguješ v závere,....reagovali aj židia na novovzniknutú "sektu Nazaretských". Aj tí sa objavili náhle!
Ale vieš ,čo hovorí Písmo?.....„Kto pohrdol dňom malých vecí?“ — Zech. 4:10......alebo........„Z maličkého sa stane tisíc a z malého mocný národ.“ — IZAIÁŠ 60:22.....poprípade......."Kto počul o niečom takom? Kto videl také veci? Či sa narodí krajina s pôrodnými bolesťami za jeden deň? Alebo sa zrodí národ naraz? Lebo Sion upadol do pôrodných bolestí a aj porodil svojich synov."........."iba ostatok sa vráti k Bohu",....atd!
A Písmo sa vysvetľuje samo! Stačí mať len klúč poznania! A to JS majú! Vysvetlenia iných mi pripadajú priam komické.


57.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 17:39 avatar
" nastupci apostolov si nevymysleli len tak nieco lebo nemali co na praci" >> Vies ako sa to hovori... cesta do pekla je dlazdena dobrymi umyslami...

"Ak niekto neverí, že Svätá Mária je MATKA BOŽIA, je odtrhnutý od Božej Trojice." Gregor
Naziánsky, (A.D. 382)" >> Gregor Naziansky sa asi sekol v poctoch.. Bozskej štvorice..

Niektore z tych textov, hlavne ta o hrobe mi pride skor pohanska nez krestanska, alebo pochadzajuca z davneho Izraelitskeho zvyku uctievania predkov...


60.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 17:49 avatar
Kristus je Bozskej a vecnej podstaty a Maria ludskej... Bohu patri obeta a klananie... Prosba o modlitbu a ucta nie je porusenie bozich prikazani...

Skus si predstavit biblicky pribeh o Jozefovi Egyptskom. Faraon ho urobil druhou najmocnejsou osobou v Egypte hned po nom a ludia mu museli pre jeho vyvolenie vzdat uctu. Ucta k nemu neurazala Faraona ani nezmensovala jeho slavu pretoze Faraon mal moc z prirodzenosti zatial co Jozef z milosti. Ucta ku Kristovi je z prirodzenosti pretoze je Boh. A ucta k Marii je z milosti - budu ju blahoslavit vsetky pokolenia... lebo ona je ta ktora nasla milost u Boha a bola milostiplnou este pred narodenim Spasitela. Ja nie som teolog ale skus si precitat knihu od Scotta Hahna - Kto si Maria, jedneho z najvyznamnejsich protestantskych teologov ktory po celozivotnom hladani nasiel domov v katolickej cirkvi..


66.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 18:18 avatar
Prosba o modlitbu ineho zijuceho cloveka nie..
Niekoho mrtveho,.. to mozes rovno pouzit OUIJA tabulku..


72.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 19:00 avatar
to len ty si schopny z prosby o modlitbu spravit spiritizmus pri ktorom sa vyvolavaju duchovia.. my sa neznazime o to aby sa maria zjavila ani jej nekladieme ziadne otazky ani sa nepytame na buducnost... ach....
Súhlasí lea_pragmaticka1


74.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 20:36 avatar
Ale chces s nou komunikovat.. a komunikacia s duchmi bola zakazana...


90.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 12. 2015, 01:10 avatar
60....výraz -"blahoslaviť",.....je obyčajný výraz,ktorý sa dá uplatniť na každého! Znamená to ."blahoslavení=šťastní".
Teda,...."ľudia budú Máriu vyhlasovať ,za šťastnú",....lebo sa jej dostalo prednosti porodiť Mesiáša. Nič viac to ale neznamená.
RKC má jedinečnú schopnosť spraviť z jedného slova,vety/dvoch,troch/....dogmu. A to aj za cenu,že celá Biblia tomu odporuje!
A aj Stefan bol "milosti plný"! A "Jáel bola tiež požehnaná medzi ženami",....tá ,čo zabila Siseru.


91.
označiť príspevok

Wolfe muž
   15. 12. 2015, 01:15 avatar
"RKC má jedinečnú schopnosť spraviť z jedného slova,vety/dvoch,troch/....dogmu." >> Nie!
Jedna veta uplne staci  


31.
označiť príspevok

dorota
   14. 12. 2015, 16:20 avatar
zmyslom utrpenia je prezit utrpenie.
Súhlasí kesha1


33.
označiť príspevok

kesha1
   14. 12. 2015, 16:22 avatar
Veru tak .


35.
označiť príspevok

dorota
   14. 12. 2015, 16:28 avatar
trapne jednoduche. ale niekto sa musi vykecavat na pol strany.  


36.
označiť príspevok

Klein muž
   14. 12. 2015, 16:33 avatar
mal som skor na mysli ake stanovisko clovek k utrpeniu zaujme... niekto sa moze nonstop stazovat, niekto strati zmysel zivota, niekto rezignuje... a niekto ho prijme... to co mozeme zmenit zmenme, ale co zmenit nemozeme musime prijat ina moznost nie je...
Súhlasí Scarlet666, dorota


37.
označiť príspevok

veriaci-4
   14. 12. 2015, 16:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   14. 12. 2015, 16:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

fajer
   14. 12. 2015, 17:45 avatar
radosť z utrpenia môže mať len sadista, alebo duševne narušený jedinec, ...
Súhlasí Shagara


63.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 12. 2015, 18:03 avatar
Klein, prečo reaguješ od veci? Mohol by si k veci, keď už niečo píšeš.
Konkrétne 21 tu: DÍžka utrpenia v očistci…#r1396821


65.
označiť príspevok

Wolfe muž
   14. 12. 2015, 18:16 avatar
63 Neboli to otazky (21) na fotoona?


68.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 12. 2015, 18:19 avatar
boli, ale "odpovedal" na ne aj klein
Súhlasí Wolfe


92.
označiť príspevok

velasquez
   15. 12. 2015, 01:39 avatar
vyborna tema klein

posledny polrok sa tym zaoberam, a mozem sa z toho zblaznit, ale nie otazka utrpenia, to kazdy z nas asi vie, ze aj tak sa mu nevyhne, ale otazka ake velke utrpenie? clovek by ako mladsi necakal, ze moze byt take velke...
Súhlasí lea_pragmaticka1
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:28,  132. tak ako ty si váziš a si rád ze som darovala bezdákovi prachy . lebo tebe ide o pomoc...
dnes, 01:21,  2, ...... https://upload.emefka.sk/posts/new/img1/61/12/86112.png *39*13...
dnes, 01:09,  2, .... Potom Pán, Boh, povedal: "Nie je dobre byť človeku samému. Urobím mu pomoc,...
dnes, 01:05,  Myslím si, že až moc konkrétne, jak kretén. *13*13
dnes, 01:03,  69. tak ti napíšem konkrétne . keby ti šlo naozaj o dobrú vec ( v tomto prip. o bezdomovcov)...
dnes, 00:57,  Myslíš so snobmi, so spamermi, s buržujmi? Áno, mám.
dnes, 00:56,  Nekonkrétna veta je veta bez významu.
dnes, 00:53,  2, ..... niekto by ale mohol povedať, že to Bibliou predpovedané "odpadnutie" a...
dnes, 00:48,  66. Lemmy, tu je názorná ukázka ako ti zálezí na bezdomovcoch . okydavat ludí ktorí pomohli
dnes, 00:47,  53. Lemmy, ty máš nejaky mentálny problém?
dnes, 00:45,  Nesťažujem sa, ale ani neklamem ako Bižutéria alebo Zuzka. Žobráci nemajú radi falošnice.
dnes, 00:44,  Vyhrážaš sa mu ?
dnes, 00:43,  Na čo sa sťažuješ. .. môžeš sa mať aj horšie. ..
dnes, 00:42,  Veď to aj je bižutéria a si myslela, že ju neodhalíme.
dnes, 00:42,  Zarátal som aj prvé odvody.
dnes, 00:41,  Zuzka, nehnevaj sa, ale prejavuješ sa tu ako falošnica Bižutéria.
dnes, 00:40,  Ja za dva litre by som zamestnal dvoch, ale bižutéria ojebuje, to je zjavné.
dnes, 00:40,  Nenadávaj tu toľko, dobre?
dnes, 00:39,  Ja za 2 000 € by som žobráka zamestnal natrvalo, aj keby len pásol kravy.
dnes, 00:38,  No jemu mu ako mu sa musí ak byť sa musí.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(234 378 bytes in 0,185 seconds)