Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Zmrd

32
reakcií
6340
prečítaní
Tému 19. decembra 2011, 09:47 založil Otilia.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 09:47 avatar
Ako si predstavujete zmrda?


2.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 09:52 avatar
Zmrd je typ (slušne povedané) bezcharakternej osobnosti bez ksichtu. Ide o nevedomého, neskúseného hajzla, bez fantázie, ktorý dokáže tento svoj handikep získavať privlastňovaním si schopností (v súkromných vzťahoch) či nápadov (v pracovných aj v súkromných vzťahoch) rozumovo zdatnejších, no menej ostražitých ľudí zo svojho okolia.

Zmrdom sa venuje osobitná vedná kategória, ktorá sa volá zmrdologia.

Ako sa správa zmrd
Zmrdi by sa podľa pôsobenia dali rozdeliť do dvoch druhov:

Zmrd „priateľ“ - typ zmrda, ktorý sa naviaže na dôverčivého, charakterného človeka. Tohto človeka využíva po materiálnej stránke. Je asistentom v jeho osobných vzťahoch. K zisteniu, že je zmrd príde až po prebratí partnera(-ky), prípadne po tom, keď sa obeť z nejakých príčin dostane do materiálnych, či spoločenských ťažkostí. Je výnimkou, ak sa obeť do týchto ťažkostí nedostane pomocou zmrda. Po tejto akcii sa ujme aj materiálnych pozostatkov svojej obete. Napriek tomu, že sa bežný človek vo fáze svojho pádu zmrdov zbaví je nepoučiteľný. Po vstaní z bahna si často k sebe znovu naberá nových zmrdov.
Zmrd spolupracovník - V začiatkoch ide o nižšie postavených ľudí, ktorí hľadajú seberovných spojencov, tiež zmrdov. Vyhľadávajú si obete medzi pracovitejšími, ktorí vyrábajú výsledky a dokážu mať nápady. Obete sú väčšinou nižšie postavení, prípadne na rovnakej úrovni. Vačšinou ide o typy, ktoré sú zaujaté prácou, chcú plniť úlohy a bývajú často kreatívni. Ich prácu, pozitívne výsledky, dobré nápady si zmrdi pripisujú pred nadriadenými na svoje tričko. Počas šancí na postup vzniká konflikt medzi zmrdmi na rovnakej úrovni. Z tohto konfliktu, aj podľa Darwina, vychádza ako víťaz aj tak ten najväčší, najschopnejší zmrd. Keď zmrdom podarí postúpiť na vyššiu pozíciu, do svojho tímu podriadených sa snažia dostať tých, ktorým nápady kradli, nazvime ich ich „mozgy“. Celý kariérny talent a schopnosti zmrdov sú založené na vysávaní mozgov, ktorých je výhodné mať v tíme viacej. Mozgy časom vyhárajú, alebo ich treba pre prípad průseru obetovať. Podľa popisu je jasné, že zmrdov vo vyšších pozíciách je v organizačných štruktúrach všetkých (výrobných, nevýrobný, ale aj politických) sfér mnoho. Majú k tomu všetkému sklony prijímať do štruktúry aj svojich príbuzných. Vzniká tak prepojenie siete spriaznených zmrdov, ktorí si vytvárajú podmienky pre svoju existenciu.
Čo so zmrdmi
Bojovať so zmrdmi je pravdepodobne nemožné. Sú zameraní na svoj cieľ. Podľa pravidla, že najlepšie sa „Klin klinom vybíja“, je riziko že aj Obyčajní ľudia vstúpia do tejto sekty. Skôr ide o pokusy brániť sa. Naše rady platia pre obidva druhy zmrďáckych typov.

Pchať hlavu do piesku pred zmrdmi sa neoplatí. Sú všade, treba sa naučiť s nimi a hlavne proti nim existovať. V prvom rade ich musíte identifikovať. Zmrdi, ktorých likvidujete vás začnú vrejne označovať za divného, neznášanlivého človeka, s ktorým sa ťažko hovorí, či spolupracuje. Je to spôsob, ako sa vás zbaviť. Môže sa stať, že sa v živote dostanete do situácie, kedy budete musieť dokázať, že zmrdom nie ste vy. Dokonca sa zmrdom stanete preto, aby ste mohli naplno využiť zbrane protivníka. Treba si ale uvedomiť, že zmrdom nechcete zostať.

Rozhodiť zmrdov môžete napríklad tým, že v rozhovoroch budete rozvíjať konkrétne témy. Zmrdi sa konkrétne vyjadrovať nevedia. Chcite od zmrdov konkrétne veci, ktoré sú počítateľné, či hmatateľné, ale aj zložité. Vmanipulujte zmrda do toho rečami o jeho schopnostiach.

Snažte sa aby sa dostal pred konkrétnu úlohu, za ktorú by bol osobne zodpovedný a nevytvorte mu priestor za chrbátmi iných. Nedovoľte zmrdovi aby dosiahol, že sa na to, čo sa od neho chce zabudne. Je fajn ak máte po ruke zmrdov viacej. Celkom dobrý skutok je ak sa ich podarí proti sebe poštvať. Vlastne je to ľahké, lebo zmrdi zo svojej podstaty nedokážu spolupracovať.

Vo vzťahu k okoliu treba na zmrda použiť taktiku správania, ktorá sa využíva na pri ďalšej spoločenskej vrstve tzv. smradov. Treba spolu s normálnymi spojencami v blizkosti zmrdov založiť tradíciu pokrčeného nosa až výrazu odporu. Tento marketingový ťah je vhodný na etablovanie zmrdovho imidžu a verejnej mienky na jeho osobu. Vzájomnými kontaktami v kolektíve sa takto na základe rôznej úrovne vzťahov k zmrdovi môže zadariť popracovať na jeho postupnej izolácii. Chce to hlavne trpezlivosť.
zdroj:necyklopedia.wikia.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí blueevil


3.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 12. 2011, 09:57 avatar
...nemám rada verejnú sebakritiku.


7.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 10:16 avatar
Petrana - a čo Tebakritika?


24.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 12. 2011, 20:09 avatar
...prečo by som ťa mala kritizovať? 


4.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 10:02 avatar
Úplne kryštalická esencia takého zmrda je v spojení s byrokratom , vlastne je to alfa-omega všetkého zlého , čo poznali dejiny ľudstva   - že by ON?


5.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 10:04 avatar
Ako chápeš byrokrata?


6.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 10:08 avatar
Otilia - poviem ti to tak jednoducho - je to individium čo sa tvári , že bez neho sa nič nedá , lebo všetci okolo sú neschopní a lezie do zadku každej vláde


12.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 12:46 avatar
Havran to je pán Dôležitý a nie zmrd, podľa mňa.


15.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 12:51 avatar
on sa naozaj môže podobať na kadečo - vieš si predstaviť len tak samotné glotové rukávy písací stôl a na ňom okuliare a pečiatku? - vidíš tie atribúty moci? - to je pán Dôležitý


20.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 13:14 avatar
Byrokrat je úradník, ktorý pomáha spravovať štát. Ja sa nepozerám na úradníka ako na niečo zlé, ako to prvoplánovo robia mnohí ľudia. Stačí, keď sa začne prepúšťať tzv. prebujnelý byrokratický aparát a bežný človiečik je šťastný a tlieska. Je to hlúposť. Až vláda prepúšťa úradníkov je to k ničomu vláda, lebo úradníci majú realizovať jej plány, pre ktoré daná vláda zvíťazila u väčšiny národa. Nebude úradník nebude sa nič realizovať z plánov a sľubov vládnucích pre ľud. A keď, ostatne málo úradníkov, tí budú preťažení a zase sa nič neurobí. Mnohí ľudia nevidia súvislosti. Ľudia chcú zmenu a zaroveň chcú, aby tú zmenu nemal kto vykonávať.


8.
označiť príspevok

starec muž
   19. 12. 2011, 10:54 avatar
Citácia z 2 -"Môže sa stať, že sa v živote dostanete do situácie, kedy budete musieť dokázať, že zmrdom nie ste vy. Dokonca sa zmrdom stanete preto, aby ste mohli naplno využiť zbrane protivníka. Treba si ale uvedomiť, že zmrdom nechcete zostať."...
Z tej definície vyplýva to,že ja môžem byť zmrd ale iní ma zaňho nemôžu považovať,ja však môžem každého urobiť zmrda,čiže nepriateľa.Já já jenom já.
 
Súhlasí Otilia


9.
označiť príspevok

Ranexill muž
   19. 12. 2011, 11:17 avatar
ja osobne si myslím, ze najviac zmrdov obsahuje vyssia stredna trieda. Tí sa stale snazia dokazat ze cosi su, co aj tak nikdy nebudu.
Súhlasí havran


10.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 11:30 avatar
Ranexill - myslím , že máš pravdu , že čím vyššie tým viac vážia , ale na počet kusov ich je menej a na vrchu je ten jeden najtučnejší - preto treba začať od hlavy.


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   19. 12. 2011, 13:09 avatar
Nie je to kvoli tomu. Chcu mat modru krv. Podobat sa ludom s modrou krvou. To ich zenie.
Súhlasí Ónya


11.
označiť príspevok

trinity
   19. 12. 2011, 11:39 avatar
Otil,

nepredstavujem si.. ked ho stretnem, tak to jednoducho spoznam a prasim co najdalej..

predsatavujem si iba prijemne veci  


14.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 12:50 avatar
Trinity aj aj veľa veci vycitím a hneď viem na čom som. Zmrd k zmrdovi ako vrana k vrane.


17.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 13:02 avatar
Havran a vrana - je v tom dúfam nejaký rozdiel?  , ale havrany k vranám , to som nepočul.....ja svoju havranku mám 


18.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 13:05 avatar
Principiálne tam rozdiel nie je. Z konkrétneho hľadiska áno, v pohlaví. Máš svoj Danku Vranku Havranku? Tak buď rád.


13.
označiť príspevok

Lionella
   19. 12. 2011, 12:48 avatar
heheh otil ))
zmrd je zhruba o dva levels horsi nez skunk )))
Súhlasí Otilia


16.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 12:55 avatar
Lio, to tam písali? Nečítala som to celé. Ale inak fakt dobré.   


21.
označiť príspevok

blueevil
   19. 12. 2011, 19:55 avatar
nieje to ešte kompletne, ale už si blízko. Leuš, ak chceš, poteš ma a napíš zoznam tych vyhnisanych zmrdov, čo ta kontaktovali davnejšie, vieš čo myslim. dik


22.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 20:00 avatar
Mňa nikto nekontaktoval. Napíš ty kto ťa kontaktoval.


23.
označiť príspevok

blueevil
   19. 12. 2011, 20:06 avatar
vieš čo myslim, ak ta to diskredituje, môžme to riešit sukromne, aj tak to bude zistovat hackersky team a všetkych tych taračov dam zablokovat na 100 rokov. zopar mien viem, neboj sa, spravime to inteligentne, mne pomožeš a ty sa pomstiš tym, ako ta oklamali...


25.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 20:12 avatar
Blue už zase? Nájdi si nejakú inú osobu. Mne daj pokoj. Na mňa také neplatí. Čau.


26.
označiť príspevok

Anastasija žena
   19. 12. 2011, 20:13 avatar
ako šuplikanta, hochštaplera, nespoľahlivého človeka, do očí bijúci charakter malého podrazáčika, v podstate bezmocného voči tomu, čo ho ovláda .... poznám aj ťažšie prípady, "inteligentný zmrd", ale nechce sa mi nimi zaoberať, pokiaľ si to sami nevyžiadajú


27.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 20:17 avatar
Anstasija presne, človek je bezmocný voči tomu čo ho ovláda, to je dôležité si vždy pri takých ľuďoch uvedomiť.
Súhlasí Anastasija


28.
označiť príspevok

Anastasija žena
   19. 12. 2011, 20:48 avatar
nadhľad a chladná hlava sú na nezaplatenie, ale normálne človek disponuje emóciami a je len otázka cviku ako ich dokáže ovládať

v správnom prostredí sa to dá naučiť, myslím
Súhlasí Otilia


29.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 20:50 avatar
aj to ovládanie má svoje medze , seba nepreskočíš
Súhlasí blueevil


32.
označiť príspevok

Anastasija žena
   19. 12. 2011, 20:57 avatar
určite, ale je veľa profesií a prakticky sp to takmer všetky, kde dochádza k aktívnemu kontaktu s inými ľuďmi a istému pretlaku informácií, kde je toto absolútna nevyhnutnosť
potom je už asi len na schopnosti a možnostiach človeka vyvažovať záťaž stresového prostredia inými aktivitami
nikto nie je stroj a ani dokonalý


30.
označiť príspevok

Otilia
   19. 12. 2011, 20:50 avatar
Nácvikom sa dá dosiahnúť skoro všetko.
Súhlasí Anastasija


33.
označiť príspevok

Anastasija žena
   19. 12. 2011, 21:04 avatar
Nácvik a šťastie na ľudí okolo, ktorí prežívajú niečo podobné a navzájom sa viete podržať, alebo si poradiť - to je veľká výhra
Súhlasí Otilia


31.
označiť príspevok

havran
   19. 12. 2011, 20:56 avatar
slaboduchá , už si tu nôtila rekviem a vidím , že si stále tu - chýbala by si mi.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:47,  Ja "vnútorne cítim", že kočíruješ diskusiu tak, aby si sa opeknil. Avšak na...
včera, 23:07,  5. pekne napisane *19 kazdopadne nech je to akklv, po smrti je uz neskoro nieco napravit alebo...
včera, 23:01,  Prestaň už rozmazávať, odvádzať pozornosť od podstaty konfliktu a rozosievať semienka...
včera, 22:48,  15. zrejme ako obvykle prava ruka nevie co robi lava *38 ved sa uvidi ci dotycneho velitela...
včera, 22:42,  18. kup si mozog, Zelensky je sam ruskojazycny. ale to ti tvoje zdroje zabudli povedat *57...
včera, 21:08,  kntsz ja som sa vždy snažil o racionálne hodnotenie udalosti a môžem ti povedať , že v...
včera, 19:29,  156- Ty si si zjavne nevšimol, že počiatkom nášho letopočtu sem prišiel Kristus - asi tak...
včera, 19:01,  5-6 Vlastný názor som jasne zadefinoval. Je úplne irelevantné, aby sme na našej úrovni...
včera, 18:50,  Nadja Objekty na hrádzi boli zničené na dvoch miestach . Zatiaľ by sme to mohli len tak...
včera, 18:43,  No, ja sa snažím aspoň trochu o objektivitu,zato ty tu píšeš presne v duchu mainstreamu...
včera, 18:38,  No a vidíš, ostrelovali a nič sa nestalo, lebo ona bola stavaná v časoch studenej vojny......
včera, 18:36,  Nadja čo to rozprávaš . Vidím , že vôbec nepoznáš štruktúru obyvateľstva - sú tam...
včera, 18:25,  Nadja vieš pomenovať čo ti je čudné? Napríklad vieš od kedy tú priehradu ostreľovali...
včera, 17:25,  Nakoniec, Rusom je fuk, ako bude UA prežívať po vojne, Ukrajincom nie...
včera, 17:23,  Napríklad preto, že spôsobili Ukrajine obrovské hospodárske škody. Úroda je zničená a...
včera, 16:47,  oprava textu v -9-: , ťe som ...../ správne má byť: ...nie som ten....
včera, 16:43,  Johny Pravda skús dať inú logickú možnosť prečo by to Rusi robili , keď to mali pod...
včera, 16:36,  Johny Pravda alebo si myslíš , že Rusi si zhodnotili , že neodolajú jarnej ofenzíve a takto...
včera, 16:22,  Johny Pravda to je dobrá otázka , no uvedom si z čoho vychádza a čiu verziju tejto...
včera, 14:54,  Otázka... Ak sú za tým Ukrajinci, ako dokázali doviesť a umiestniť toľko munície...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 464 bytes in 0,200 seconds)