Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Zmenou bude Šefčovič - tvrdí brat neúspešného kandidáta Jozef Mikloško

33
reakcií
257
prečítaní
Tému 24. marca 2019, 21:33 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 3. 2019, 21:33 avatar
Zmenou bude Šefčovič, jeho viera nie je hraná
Jozef Mikloško
Bratislava 24. marca 2019

Brat neúspešného kandidáta, Jozef Mikloško:
PS je nebezpečnejšie ako Smer. Tieto voľby ničia charakter mladých, lebo ukázali, že stačia peniaze, aby si dosiahol všetko.

Jozef Mikloško, brat neúspešného kandidáta na prezidenta, Františka, sa po sklamaní z toho, že po prehre jeho brat otvorene neodporúčal voliť Šefčoviča, no pri Čaputovej to nechával “na svedomí” voliča, otvorene vystúpil pre český portál krestandnes.cz s tým, prečo je pre vyznávačov tradičných hodnôt kľúčové v tomto súboji vybrať si Maroša Šefčoviča
Jozef Mikloško, bývalý aktívny konzervatívny poslanec za KDH, tvrdí, že Šefčoviča pozná osobne.
“Nie je kométou, ktorá sa tu objavila nedávno a onedlho zmizne. Svoje názory na neho nemám z médií, osobne ho poznám od r. 1990. Vždy si profesionálne plnil svoje úlohy na vysokých funkciách, aj ako viceprezident Európskej komisie v Bruseli. V minulosti sme sa stretali, najprv na Ministerstve zahraničia SR, potom pri jeho návštevách v Ríme a mojich v Bruseli.”
Mikloško sa pri prezidentskom kandidátovi dostal aj ku otázkam jeho viery, keďže ju v poslednej dobe opakovane deklaroval, hoci ho TV Markíza nachytala, ako v rýchlosti nevedel správne vymenovať desatoro.
Tvrdí, že “veriacim katolíkom” bol aj vtedy, keď bol mimo verejného záujmu médií a Slovenska. Potvrdil to podľa jeho slov aj Anton Hykish, veľvyslanec v Kanade v rokoch 1993-1997, ktorý uviedol:
„V r. 1993-4 bol mojim zástupcom v Otawe Maroš Šefčovič. Bol to čestný človek, profesionálny diplomat, on a jeho rodina boli veriaci katolíci. Vždy v nedeľu naše rodiny spolu chodili na omšu a na sväté prijímanie do kostola Notre Dame alebo Svätého Patrika.“
Mikloško k tomu dodáva:
“Bol a je veriacim katolíkom aj so svojou rodinou. Jeho hodnotové názory zdôrazňoval v kampani, aj KBS to pochopila. Nie „manželstvu“ a adopcii párom rovnakého pohlavia, nie genderovej ideológii, nie právu ženy na rozhodnutie. Uvedomujem si, že v jeho stovkách prejavov, ktoré mu v Bruseli pripravovali iní, sa mohli objaviť aj témy, s ktorými nesúhlasil.
Šefčovič získal diplomatické vzdelanie v r. 1985-90 na špičkovom „ Moskovskom štátnom inštitúte medzinárodných vzťahov.“ V lete 1989 ho prijali do KSČ, kvôli nežnej revolúcii preukaz nedostal. Od r. 2004 bol veľvyslancom SR pri EÚ v Bruseli, od 2009 bol v EK, v r. 2010-14 bol viceprezidentom EK
Na niektoré funkcie sa dostal ako kandidát Smeru, aj keď ich členom nikdy nebol. V civilizovanom svete sa vlády menia, ale profesionáli v aparátoch zostávajú. U nás, na vlastnú škodu, to tak nie je,” podčiarkol.
Bývalý poslanec upozorňuje, že Progresívne Slovensko je momentálne nebezpečnejšie ako súčasný SMER a mrzí ho, že vlastný brat Šefčoviča voliť neodporučil, ale pri voľbe Čaputovej to vraj necháva na “svedomí voliča”:
“Prekvapilo ma, keď František Mikloško vo voľbách odporučil nevoliť Šefčoviča a jeho tím a navrhovatelia sa potom húfne hrnuli k Čaputovej. Koniec Smeru, ktorý má stále 22%, nesúvisí s jej zvolením. Progresívne Slovensko, ktoré kresťan kvôli ich liberálnemu programu nemôže voliť, je momentálne nebezpečnejšie ako súčasný Smer.”

Čaputová ako produkt analýzy rýchlostí reakcií ľudí na sociálnej sieti?
Dnes médiá a marketingové agentúry rýchlo dokážu urobiť z hocikoho celebritu, z Popolušky kráľovnú, upozorňuje Jozef Mikloško.
“Výsledkom sú neznámi primátori, poslanci, aj prezidentka? Draho sa analyzuje v reálnom čase aktuálne myslenie ľudí z dát na facebooku a potom sa rýchlo reaguje. Vyškolia svojho kandidáta, iní zoženú veľa peňazí, vymyslia Mistríka, ktorý hodí do Dunaja cez 600 tisíc eur”, pripomenul štedré vzdanie sa Mistríka v prospech Čaputovej, hoci minul na kampaň závratnú sumu, čo vyvolalo špekulácie, že došlo medzi nimi k nejakému obchodu.
Ako ďalej uvádza, človek si môže dovoliť zariskovať s ultraliberálnymi hodnotami, keď vie, že bude mať prostriedky na to, aby dostatočne masíroval verejnú mienku:
“Pezinská skládka, ako hlavný životný úspech, je málo. Skládok je na Slovensku veľa, drancujú sa lesy, ničí voda a vzduch, zvieratá a deti. Kandidát s viac ako milión eur, ktorého portrét rok všade visí, môže pokojne tvrdiť, že je za právo ženy na rozhodnutie, za genderovu ideológiu, adopciu detí rovnakým párom, podporu Istanbulského dohovoru, že nepôjde na Pochod za život”, všíma si Mikloško a pripomína, že hoci ju predtým nikto nepoznal, “prezident Kiska ju pozval na svoju inauguráciu a teraz ju odporúčal voliť.

Dávno pred kampaňou ona a Mistrík za veľa peňazí zasypali Slovensko bilbordami a stali sa „známymi“. Mistrík najprv vyzýval svojich súperov na vzdanie sa v prospech neho a potom sa „veľkoryso“ vzdal v prospech „konkurentky“.”
Preto takýto vzostup “cnostnej” Čaputovej vďaka peniazom hodnotí ako niečo, čo paradoxne ničí charakter.
“Toto dianie charakterizuje liberálne heslo „Tu a teraz“, ktoré ničí životy a charaktery mladých: netreba mať svoju históriu, úspechy, prácu, vzdelanie. Treba mať veľký balík peňazí, schopnú agentúru, sponzorov a oligarchov, ktorí nie sú svätí Mikuláši, lebo dávajú, ale budú chcieť niečo za to.
Kto nemá prachy, neskutočne veľa peňazí, kto bojoval proti komunizmu, Štb, mečiarizmu, korupcii, podvodom, turbokapitalizmu…, ten nemá šance. Ako v USA: ak tvoja tvár nie je na každom stĺpe, nebudeš kongresmanom ani senátorom.”, trpko konštatuje Mikloško.

“30.3.2019 dám svoj hlas Marošovi Šefčovičovi. Je zárukou, že do svojho kolektívu pozve odborníkov nielen z jedného hniezda, ako to urobil prezident Kiska. Šefčovič bude zmenou, Čaputová ňou nebude.

www.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Scarletta žena
   24. 3. 2019, 21:35 avatar
rychlokvaseny krestan


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 21:51 avatar
Pomaly kvasená ľahká žena.  


2.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 3. 2019, 21:34 avatar
už aj eurohujer je Vam dobrý.....to je dobre súdruhovia....dostávate pomalz ale isto rozum
Súhlasí Scarletta


5.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 21:52 avatar
Aj tvoj rozum vykazuje známky západnej technológie, tiež je tak dojebabraný !!!!!!!!!!!!     


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   24. 3. 2019, 21:55 avatar
este aj tento výrok v 2 ti nepasuje?....no tak si jasný


8.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 21:56 avatar
Si proste dojebaný ako čínska hračka na Wólstríte !!!!!!!!!!      


7.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   24. 3. 2019, 21:56 avatar
Mna by zaujimalo co sa hentie dve individual osvieteny a madam velkomozna vobec montuju do situacie na slovensku ked tu nezijete. Liberalkovia zvrateny


9.
označiť príspevok

Kasafran
   24. 3. 2019, 22:04 avatar
(5) Mil@níčko,
veď Veriacemu uznaj - jeho "znovuzrodený" mozog mu inak, ako prozápadne a antislovansky, myslieť/uvažovať už nedovolí za žiadnych okolností, ani za žiadnu cenu...


11.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:05 avatar
Neuznám, radšej sa hodím pod Pendolíno !!!!!!!!!!!!   


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 3. 2019, 22:04 avatar
Prečítal som si s veľkým záujmom názor človeka známeho z katolíckej society. Nikomu neberiem názor na kandidátov. Práve pád komunizmu priniesol možnosť slobodnej voľby. Preto dovoľte aj mne vyjadriť svoj názor. Čo by som si v reklamnom šote pána Mikloška dovolil spochybniť je kresťanstvo Maroša Šefčoviča, ktoré akoby potvrdil pán Hykisch, ktorý hovorí: „Vždy v nedeľu naše rodiny spolu chodili na omšu a na sväté prijímanie do kostola Notre Dame alebo Svätého Patrika“. Ak človek chodí pravidelne na sv. prijímanie musí absolvovať aj sv. spoveď. Ako sa na ňu pripravoval Maroš Šefčovič, keď nevedel vymenovať desatoro, keď v priamom prenose vedel vymenovať horko ťažko 4-5 z nich? Od svojho kresťanstva dnes (sobota 23.3.2019) v priamom prenose na RTVS už upustil – sám si asi uvedomil, že to nie je autentické z jeho úst.
Ospravedlňovať ho, že si červenú knižku ani neprevzal je absolútne nezaujímavé, pretože neprevzať červenú knižku to nebola jeho vôľa, ale tento moment vznikol iba súhrou náhod, že celospoločenské zmeny prerušili administratívny vstup do strany. Nie červená knižka je znakom komunistu, ale vypočítavé povedomie, ktoré k vstupu do strany vedie. Dnes sa zdá, že je výhoda hovoriť o kresťanstve, nabudúce ako zmení tento súdruh názor?


12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:05 avatar
Aj v škole si opisoval od druhých ?


15.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   24. 3. 2019, 22:10 avatar
Ospravedlňovať ho, že si červenú knižku ani neprevzal je absolútne nezaujímavé, pretože neprevzať červenú knižku to nebola jeho vôľa, ale tento moment vznikol iba súhrou náhod,
Presne o terajšom p. prezidentovi píšeš. Z úst si mi to vzal.


17.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:11 avatar
Okamžite to vráť petrovi do úst !!!!!!!!!  


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2019, 22:12 avatar
Fuj, aké nechutné. By som sa povracal, keby mi niekto svoje zvratky vrátil do úst. 


22.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:13 avatar
Ani keby to bola Čaputka ?


26.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   24. 3. 2019, 22:15 avatar
Nemáš pevnú vôľu!!!   
Súhlasí Mil@níčko


27.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:16 avatar
A má aj pokazený žalúdok !!!!!


31.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 3. 2019, 17:02 avatar
15. Kiska si ale nadaval ziadnu prihlasku do strany. ziadna neexistuje. predsedoval podnikovym zvezakom a to bola taka funkcia pre mlade ucho.
A osvieteny tebe sa fakt divim


32.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 3. 2019, 17:08 avatar
Kiska bol nomenklatúrny káder KSČ. Takú funkciu mohol vykonávať len ten kto vyznával vernosť Komunistickej strane a ZSSR


33.
označiť príspevok

Scarletta žena
   25. 3. 2019, 17:18 avatar
32. tvoja jedina osamela bunka mozgova bunka este stale nepochopila ze si napriek tomu nepodal ziadnu prihlasku do strany ?


34.
označiť príspevok

hokejis muž
   25. 3. 2019, 17:22 avatar
Súdružka ako obhajuje súdruha Kisku Kiska požiadal o vstup do KSČ a šéfa pobočky SZM mohol vykonávať len ten kto vyznával vernosť Komunistickej strane a ZSSR


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2019, 22:11 avatar
O: nabudúce ako zmení tento súdruh názor?

Nabudúce bude ešte hnedší ako Kasafran.
Súhlasí Osvietený


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2019, 22:11 avatar
Prezliekači kabátov nemenia svoje hodnotové postoje, prezliekajú stále svoje kabáty podľa aktuálnej módy.


21.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 3. 2019, 22:12 avatar
Ako Kiska
Súhlasí Kasafran


13.
označiť príspevok

Lemmy muž
   24. 3. 2019, 22:09 avatar
Šefčovič aj dnes tvrdí, že on svoje hodnoty dodnes nezmenil, čiže stále je komunista a ateista. Pri prijímaní do KSČ uviedol, že sa vysporiadal s náboženstvom a že je prísny ateista.

Dnes hovorí, že celý život nemenil svoj názor.
Súhlasí Osvietený


14.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:09 avatar
Prachy menia ľudí !!!!!!!!!!!      
Súhlasí ZBielychKarpatov


20.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 3. 2019, 22:12 avatar
Peniaze kazia charakter ale u tých čo ich nemajú . Pre peniaze urobia čokoľvek .
Súhlasí ZBielychKarpatov


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 3. 2019, 22:13 avatar
Hlavnespravy sú super sputnikom     Delikatesa     


24.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:14 avatar
Na topky a denník nnnnnnnnnnnnnn nemá nik !!!!!!!!!!!      
Súhlasí Kasafran


25.
označiť príspevok

hokejis muž
   24. 3. 2019, 22:15 avatar
Mega trolovi Osvetielkovanému poriadne zasa hrabe


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   24. 3. 2019, 22:18 avatar
Mikloško svojim voličom neodporúča voliť Šefčoviča

domov.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ZBielychKarpatov


29.
označiť príspevok

ZBielychKarpatov
   24. 3. 2019, 22:19 avatar
Kto by už dnes Ferka bral vážne.  
Súhlasí Kasafran


30.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   24. 3. 2019, 22:20 avatar
Ja ho beriem !!!
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:07,  Zdochni sliepočka ;)
dnes, 19:07,  Myšlienky ;)
dnes, 19:07,  74. ty otravuješ kazdého ;)
dnes, 19:06,  72. zmier sa s tym ;-) ked skapeš čo po tebe zostane?
dnes, 19:06,  Neotravuj sliepočka ;)
dnes, 19:05,  71. smerom k tvojej hlave *39
dnes, 19:05,  Istó ;)
dnes, 19:04,  Tak by si zahodil bibliu ;)
dnes, 19:03,  69. ja som génius a ty si nímand :)
dnes, 19:03,  A ak by som bol velmi múdry?
dnes, 19:02,  To je ono :)
dnes, 19:02,  A ty zas kurwička ;)
dnes, 19:02,  Múdri tu niesú, viď sliepočka skajka ;)
dnes, 19:01,  61. ty si nîmand :)
dnes, 19:01,  Ty si zvrátené čudo :)
dnes, 19:01,  Tak diskutuj s mudrymi..
dnes, 19:01,  Totaliťák truľo budem proti vám bojovať :)
dnes, 19:00,  To je hoax ;)
dnes, 19:00,  Nevieš lebo si debil ;)
dnes, 18:59,  53...A čo ja viem?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Čo si nevysvetlil slovami, palicou nevyjasníš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(106 582 bytes in 0,413 seconds)