Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zločiny

20
reakcií
1432
prečítaní
Tému 28. júna 2017, 19:11 založil sta2rky.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
19. 01. 2009
49
18. 07. 2012
41
07. 06. 2015
53
07. 02. 2013
27
 
 


1.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 6. 2017, 19:11 avatar
Zločinný charakter kresťanstva priznáva aj jeho tzv. obhájca keď napísal:

"Zločinnosť ateizmu a kresťanstva je teda porovnateľná – ateistické ideológie sú až 100 krát zločinnejšie ako kresťanstvo. "neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Autor tohto článku hrubým spôsobom očierňuje a dehonestuje členov sekulárne – humanistického občianskeho združenia Prometheus. Pýtam sa: Môže sa tento človek nazývať kresťan? Mám za to, že tento článok má za úlohu vyvolať podporu požiadavke KBS o vypustení časti učiva o humanizme (ľudskosti) z učebných plánov našich škôl. Rodičia školopovinných detí, zamyslite sa nad tým, do akých rúk ich zverujete, keď ich posielate na hodiny náboženstva.
Súhlasí fajer, Lemmy


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 7. 2017, 23:27 avatar
1,....kto pozná len trochu históriu ,tak nemôže niečo takéto tvrdiť. Už aj preto,že tu ide o dva odlišné subjekty a dve rozdieľne morálky a aj o hľadisko času,kde "kresťanstvo" malo väčší záber,priestor,trvanie ako ateizmus.
Ak ateista pácha zlo z hľadiska jeho ideológie a viery v prirodzený výber, tak to sa dá istým spôsobom z titulu/pohľadu/ ľudí ospravedlniť. Samozrejme ,nie z pohľadu Boha, ....ten ale tiež istým spôsobom prihliada na nevedomosť neveriacich.
Ale ak kresťan pácha zlo v mene Boha lásky,vyššej idei/vyššej morálky/, tak to je podľa definície zvrátenosť a je to neospravedlniteľné. Samozrejme,mám na pamäti ľudskú slabosť/nedokonalosť/, ale to nebola hlavná príčina správania a úpadku zosvetšteného kresťanstva. U RKC/a pod./ to bol odklon od biblickej pravdy/odpadnutie/,biblických zásad ,a z toho potom plynulo,ktoré napáchali mnohé "kresťanské" inštitúcie,denominácie.


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 7. 2017, 23:36 avatar
Sh: Ak ateista pácha zlo z hľadiska jeho ideológie a viery v prirodzený výber, tak to sa dá istým spôsobom z titulu/pohľadu/ ľudí ospravedlniť.

To si neviem predstaviť. Veď aj takí hitleristi, nacisti, predsa nepochopili evolúciu, prirodzený výber, a spravili si svoju karikatúru, sociálny darvinizmus. Lenže to nebola veda, ale paveda.

Ak ateista pácha zločin, tak z akej ideológie? Lebo ateizmus v čistom chápaní nie je ideológia. Ideológia je, keď aj vraví, ako sa máš správať. Ale z faktu, že odmietaš byť nábožným, nijako nevyplýva, ako sa máš správať. Akože aký zločin sa dá spáchať? Keď nepôjdeš do kostola, keď sa nebudeš modliť? Keď nebudeš myslieť na náboženské reči? V zmysle, že im nebudeš veriť.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   7. 7. 2017, 21:11 avatar
Katolík z Trnavy, ktorý bráni Hitlera, Tvojoponent, aj keď nechce, nakoniec prichádza s tým, že kritici majú pravdu, lebo postupne priznáva katolícke zločiny, zločiny katolíkov.

Teraz priznal, že katolíci vraždili katarov. Napísal v obrane: milión obetí – mnohonásobne premrštené číslo.

neznaboh.wordpress.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Veď OK, nebolo ich milión, ale len 780 000. Aj tak neostala suchá niť na zločinoch katolíkov. Ide o fakt, že katolíci sú rovnakí vrahovia ako aj iní. Nie sú čistí, sú vrahovia!!! A mienkotvorný katolík to priznal.


2.
označiť príspevok

fajer
   28. 6. 2017, 19:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Ludwig muž
   28. 6. 2017, 19:20

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2017, 12:18 avatar
Aj protestanti vykonávali zločiny v rámci inkvizície.
Súhlasí sta2rky, Shagara


7.
označiť príspevok

meaculpa muž
   29. 6. 2017, 14:36 avatar
Hlupy ludwig, bez krizovych vyprav by si zil v moslimskej civilizacii


8.
označiť príspevok

Ludwig muž
   29. 6. 2017, 14:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.4.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 6. 2017, 10:25 avatar
Ateizmus nepredstavuje žiadne učenie, je to individuálny odmietavý postoj k náboženstvám a ich vieroukám. Nie je hrozbou pre spoločnosť, tak ako sú hrozbou náboženstvá, o čom hovorí história aj súčasnosť.
Súhlasí Lemmy, capkedaniel1


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2017, 12:17 avatar
Akurát v tomto má v hlave hokej katolík Tvojoponent, lebo tára ako sa mu zachce. Raz je pre neho ateizmus len ontologický postoj, inokedy si na ateizme prihrieva polievočku. Napríklad, za inkvizíciu, križiacke výpravy, a zločiny cirkevníkov (nábožných, veriacich) môžu ateistickí kresťania. Aj z Hitlera sa snaží vyrobiť ateistu, ktorý veril v boha, v toho istého ako on sám (katolík Tvojoponent). 


9.
označiť príspevok

sta2rky muž
   29. 6. 2017, 17:10 avatar
9.tomas - Akékoľvek knižky sú jedna vec a náboženské učenia, náboženské zoskupenia, cirkvi sú druhá vec a náš bežný život na tejto Zemi je tretia vec. A bez ohľadu na to či sa niekto pasuje za veriaceho či ateistu, dokáže jeden i druhý konať za určitých okolností buď dobro, alebo zlo, ale nábožensky veriaci ľudia (akéhokoľvek náboženstva), pod vplyvom prijatej vierouky, si vytvárajú vo svojom vedomí neracionálne predstavy o živote a svete a sú na základe týchto predstáv schopní aj konať hrozné veci na pokyn náboženskej autority. (Upaľovanie, vraždenie, atentáty, vojny.) Ateisti nemajú takúto vierouku, spravidla sú humanisti, uvedomujú si že žijú len raz a smrťou definitívne zanikajú ako každý iný živý tvor.


10.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 6. 2017, 04:19 avatar
straky, nikdy by som sa nebál poslať deti na náboženstvo, skôr by som mal obavy poslať ich do školy,,kde ich učia sexu už v prvých ročníkov. Celú cirkev obviňujete s pedofílie a vnucovanie sexu deťom v školskom veku je čo ??????
Keď Konrád Adenauer, jeden zo zakladateľov europy vyhlásil, že europa musí byť kresťanská, inak neprežije, povedali si, ale čo, hadam až nie ?
Pred 27 rokmi sme zvesovalo zo stien leninské hlavy, dnes sa zvesuju zo stien kríže, Kolkože si myslíte, že tu budeme spolu ešte kikiríkať ???? Chystá sa druhá obrovská vlna. Ale náboženstvo, to je upalovanie,, vraždenie, atentáty a vojny. A čo si myslíš že onedlho bude ????
Viera nie je o tom, aby si mal všetko zdôvodnené, viera je o tom , že každý deň, keď sa modlíš, je lepší, ako keď sa nemodlíš. Lebo boh nie butlava vrba, do ktorej rapkáš modlitbové básičky, je to živý tvor, ktorý ťa počuje a reaguje na tvoje prosby. My nepotrebuje dokazovať nikomu, či boh je, alebo nie je, my to cítime každý deň.
Ježiš sa nikomu nevnucuje a my ho nemusíme chrániť pred nikým, kto ho neverí, či osočuje, lebo on ochráni nielen seba, ale aj nás. Klope na každé dvere a kto ho chce, opakujem chce, ten zoberie svoj kríž na seba a ide za ním a svoje dobro nevnucuje nikomu, len tomu, kto ho o to prosí.Viem, že nenávidite tieto slová, ale my si život bez nich už nevieme predstaviť. Aj ja som bol ateista a aký som mal pocit slobody, že nemusím to, alebo ono, ale ak som a pozrel za seba vtedy a teraz, to sa nedá porovnať.
A zločiny na cirkvi, vy tu spomínate bosorky a križiacke výpravy ....... Ja pevne verím, že každý zločinec, či bol cirkevný, alebo ateistický bude spravodlivo odsúdený a potrestaný , prečo tu robíte rozdiely medzi zločinmi cirkevnými a inými, teda ateistickými, ktorých je viacej ?
Napríklad upalovanie bosoriek nezodpovedalo vôbec evanjeliu.
1. Nikto nemá právo zo živých ľudí povedať o niekom, že je posadnutý, lebo to je hriech proti duchu svätému a hriech proti duchu svätému nemôže odpustiť ani ježiš a ani jeho otec.
2. Nikto z ľudí nemôže povedať o sebe, že je posadnutý a ak ho k tomu niekto prinúti mučením, preberá za tento hriech zodpovednosť na seba.
3.Ak z bosoriek vyhnali satana či iného zlého ducha, prečo ich upalovali ??? Keď ježiš vyhnal z človeka zlého ducha, tak sedel pri ňom v plnom zdraví a vedomí.
4.Ježiš to predsa výslovne zakázal, aby človek súdil človeka, nesúďte, kým prídem já. A oni napriek tomu súdili, mučili a upalovali.

Čo toto má spoločné s cirkvou, ak v stredveku nejakí uchýlácí, si poriadne ani neprečítali evanjelium a dopúštali sa takýchto ohavností ?????? Ale prečo ste museli chodiť pre toto až do stredveku, či v XX. storočí, storočí dvoch vien, nebol zabitý ani jeden nevinný človek ????? A tie stámiliony to akože zase všetko cirkev ????
Veriací človek sa bojí ublížiť inému človeku a kto vlastne potom poslal dvoch bitkárov na jedného starca o dvoch barlách, ktorý ledva ide ? Čo chcete biť a zabiť, pravdu, ktorú nieste schopní zadupať do zeme?
Takých tu bolo aj vás, aj nás a bude aj nás a aj vás a pri tom vám nikto nechce nič nanucovať, iba vás prosíme, nechajte nás žiť a možno ani netušíte, kedy vám budeme môcť pomôcť.
Práve inteligencia človeka by nemala dopustiť násilie, ale niektorí menej inteligentní ľudia majú strach, že ich inteligencia ovládne a zotročí. To sa ešte nikdy nestalo, zatiaľ je oveľa častejšie to druhé.


11.
označiť príspevok

sta2rky muž
   30. 6. 2017, 21:02 avatar
11.... že každý deň, keď sa modlíš, je lepší, ako keď sa nemodlíš.... je to živý tvor, ktorý ťa počuje a reaguje na tvoje prosby....či boh je, alebo nie je, my to cítime každý deň. ... kto ho neverí, či osočuje, lebo on ochráni nielen seba, ale aj nás. Klope na každé dvere a kto ho chce, opakujem chce, ten zoberie svoj kríž na seba a ide za ním a svoje dobro nevnucuje nikomu, len tomu, kto ho o to prosí.....Ja pevne verím, že každý zločinec, či bol cirkevný, alebo ateistický bude spravodlivo odsúdený a potrestaný ,...z bosoriek vyhnali satana či iného zlého ducha,
Z vášho textu som vybral to, o čom som písal v 10. že náboženské učenia (nielen kresťanské) vytvárajú vo vedomí veriaceho neracionálne, potenciálne nepravdivé predstavy o živote a svete. Keby to zostalo len v polohe predstáv (každý máme akési predstavy, dobré, zlé) nič by sa nedialo, ale väčšina veriacich podľa týchto predstáv aj koná a v mnohých prípadoch vyžaduje takéto konanie aj od ľudí ktorí ich neracionálne predstavy nezdieľajú, ba sú voči ním nepriateľsky naladení. Z tohoto pohľadu treba vidieť aj môj názor, že byť nábožensky veriacim človekom je nerozumné aj z ďalšieho dôvodu - našou smrťou definitívne zaniká aj naše vedomie a náboženstvami sľubovaný posmrtný stav je nereálny. Ide zo strany náboženstiev o nehorázny podvod.


12.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 7. 2017, 02:07 avatar
starký, je to vec názoru, ale mal by si pripustiť aj ty, že žiadne z týchto pocitov, čo tu píšem, nemôžeš poznať, lebo si nikdy nebol veriaci. Ja som napríklad zomrel, dvakrát od bolesti na ARE a obidva razy to bolo ináč. A veci, ktoré som videl a zažil neboli tie isté, ale mali vždy veľa veci spoločných. Teda posmrtný stav je ďalší život ducha človeka. Ľudia, ktorí sa vrátili z klinickej smrti majú zážitky zo stretnutia so svojími príbuznými, ktorí zomreli skôr. Ale niektorí sa práve vyjadrili, že najprv si ich počkali ich najväčší vnníci a až potom príbuzní, no ale ak neveríš, tak neveríš, lebo aj to,. nie každému to je z neba dané, kto to má a kto nie.


13.
označiť príspevok

sta2rky muž
   5. 7. 2017, 09:39 avatar
13. Na to, aby si si niečo uvedomil, potrebuješ funkčný mozog a ten tvojou smrťou sa stáva nefunkčným. Na to aby si to pochopil potrebuješ kus intelektu a ten buď niekto má alebo nemá. Tie tzv zážitky sú presne také ako pri snení, nič viac.
Súhlasí capkedaniel1


14.
označiť príspevok

elemír muž
   5. 7. 2017, 22:49 avatar
starký, toto isté som propagoval, ked som bol neveriací, ako ty teraz a ešte oveľa lepšie argumenty, ale aj ty ako ateista by si mal pripustiť, že veda ešte zďaleka nevynajšla všetky vecí tohoto sveta a čo sa týka duchovných možností mozgu,ktoré nikto nevidel, ale, podľa toho, ako to funguje, dá sa vyčítať mnohé vlastnosti na využitie pre človeka. Napríklad, atomy, molekuly, tok elektrického prúdu, nikto tieto veci nevidel, ale ak sa daj zmerať, tak sú to určité veličiny, ktoré náslkedne používame v živote. Teda nemusíme poznať určitý vedecký vynález do úplných detailov, aby sme ho vedeli využiť v praktickom živote.
Ak si zoberieme vedomie človeka, ktoré cirkev nazvala dušou, velmi lahko sa nám dá prirovnať k PC súboru, ktorý muisí mať určitý hardware na ktorom je.bez ktorého nemôže existovať. Ale duša človeka ak opustí telo, v ktorom vznikla, je software bez HW. Toto veda zatial nevyriešila, ako môže existovať SW bez HW.
Ale pozor, máme tu dve základné sféry modzgu, ktoré sú ovládané buď naším vedomím, alebo sú riadené niečím, či niekým iným, ktoré my ani nevnímame.My nevnímame napríklad tráviace ústrojenstvo, pokiaľ je zdravé. Kolko obsahuje každý kúsok čreva svalov a každý musí dostať z centrály pokyn ? Aká velá by to musela byť spínacia centrála na takéto množstvo povelov ,,,,, a predsa to v tom mozgu všetko je všetko funguje, alebo si zoberte spámok, koľko povelov sa musí vydať potrebným svalom za sekundu, čim minútu ?
A teraz ma zase napadá nová myšlienky v tom, že pri smrti by malo dôjsť k zrušeniu tých častí mozgu, ktoré nebude potrebovať spínanie svalov tela človeka. Respektíve, toto by sa malo použiť na spojité premostenie programov SW na HW.Takže duša bez týchto spínacích zariadení je oveľa menšia, Sú z nej odstránené,ak,prebytočne vo sfere duchovna nepotrebné veci a tak má aj menší problém, aby sa-tento SW držal pokope.
Teda vedomie človeka ako SW vzniká v HW našeho tela.
Dodnes ani poriadne nevieme, ako sú súbory uložené na disku, ale sú funkčné, ako je funkčné vedomie, či duša človeka po smrti. Aj dnes napríklad idete po ulici, nevnímate kroky, že musíte urobiť, nevnímate miliony vecí, ktoré vas privedú tam, kde ste to pred chvíľou chceli, Smrť je vlastne predel v živote vedomia,. kedy sw duša opúšťa telo do sféry duchovna, čo vníma podobne ako na zemi, ak si neuvedomí, že už nepracujú mechanizmy trávenia, dýchania, krvného obehu, ale ak je príčinou smrti bolesť, táto prvá zaníká, ako keby sekerou uťal, alebo ako sa hovorí, ako keby vypol. A zánik bolesti, jasne potvrdzuje, že vedomie už nemá čidlá na telesné veci a to je dôkaz, že telesnou smrťou nezaniká, lebo tu smrť registruje.
Dalo by sa tu písať ešte o tom mnoho, ale podstatné je, človek ak chce naviazať kontkt s duchovným svetom, musí si to uvedomiť, že to vôbec existuje a tento kontakt na komunikáciu si vybudovať, v našom prípade veriacích , v cikrvi.
Samozrejme, že netvrdím, že sa okrem cirkvi inak nedá, ale evanjelium nás pripravuje na tento moment, ale neveriacl ???
Určite sa aj tuto niečo deje v tejto sfere, ale iným smerom, ako nám to ukázal ježiš v evanjeliu. Teda, kto uveril, vie, do čoho ide.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 7. 2017, 22:54 avatar
E: Ak si zoberieme vedomie človeka, ktoré cirkev nazvala dušou, velmi lahko sa nám dá prirovnať k PC súboru, ktorý muisí mať určitý hardware na ktorom je.bez ktorého nemôže existovať. Ale duša človeka ak opustí telo, v ktorom vznikla, je software bez HW. Toto veda zatial nevyriešila, ako môže existovať SW bez HW.

Veda to nemá ako riešiť, nerieši ani existenciu Snehulienky. Lebo nemôže existovať SW bez HW. Aj hudobný nosič (CD, DVD) síce obsahuje hudbu, video, ale akonáhle spáliš nosič, tak si aj zlikvidoval záznam. Čiže nič nebude. Likvidáciou HW končí aj záznam SW.
Súhlasí sta2rky


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   5. 7. 2017, 22:57 avatar
Nábožným sa v argumentoch vyrovnajú veriaci v mimozemšťanov. Ľahko sa im klebetí o tom, koľko bolo unesených ľudí do lietajúcich tanierov na rôzne výskumy mimozemšťanov, ale veda… zatiaľ nevyriešila, ako… sa to mohlo stať, lebo keď sa to niečoho týka, pokiaľ ide o ľudskú fantáziu, tak asi najskôr je to práca pre psychológov alebo psychiatrov.

Ak jeden človek trpí falošnými predstavami, hovoríme o duševnej chorobe. Ak falošnými predstavami trpí veľa ľudí, hovoríme o náboženstve. (Pirsig)


17.
označiť príspevok

Shagara muž
   5. 7. 2017, 23:07 avatar
16,......ale nesmrteľná duša je výsostne pohanská/Grécka/,filozofická náuka a hrubo odporuje biblickému učeniu,teda náuke o vzkriesení! Iba jedno môže byť pravda,....bud náuka o vzkriesení,alebo náuka o nesmrteľnosti duše. Tieto náuky si navzájom odporujú, a Kristus nikdy neučil o nesmrteľnosti duše. Ale učil o vzkriesení. Biblická duša je celý človek,teda aj hardvér aj softvér. A jedno nemôže byť bez druhého,....keď zomiera človek,zomiera duša. V Písme je mŕtvy človek nazvaný-"mŕtva duša"!


20.
označiť príspevok

sta2rky muž
   7. 7. 2017, 20:43 avatar
elemír, Sh - Môžeme vymýšľať ľubovolné množstvo nepravdivých spôsobov ako sa dá prežiť po našej skutočnej smrti, ktoré sú a ostanú len našim zbožným želaním a vodou na mlyn tisícom náboženských učení, desaťtisícom vykladačov náboženstiev - kňazov a biznisom náboženských spoločenstiev a cirkví. Realita je daná prírodnými zákonmi o živých bytostiach do ktorých patrí aj človek. Ak by to tak nebolo, museli by sme sa zamýšľať (podľa mňa by sme sa aj mali) nad životom a smrťou zvierat ktorými sa živíme.
Súhlasí Lemmy
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:45,  Všimni si tie rôzne lebky:...
dnes, 16:45,  Pozri si, čo tvrdí veda:...
dnes, 16:43,  Áno, v pohode, pretože taká je evolúcia. Kedysi neboli plazy, tie sa vyvinuli neskôr z rýb.
dnes, 16:42,  Aký význam má toto rozoberanie? Veď si prečítaj nejakú knihu o evolúcii primátov. Pozri...
dnes, 16:39,  ako pes zapada do vývoja....dnes mame psa ,clpveka aj gorilu....aj medveda, aj straku...a...
dnes, 16:36,  alebo z coho vznikol pes, čo bolo pred nim
dnes, 16:35,  ale medzi nimi a clovekom
dnes, 16:31,  Veď ďalšou skupinou primátov sú napríklad šimpanzy a gorily.
dnes, 16:30,  Aké medzidruhy? Čo máš na mysli?
dnes, 16:29,  To nie je trepot. To je odhad, kedy sa začala evolúcia na Zemi. Nemohla sa začať hneď, ako...
dnes, 16:24,  takže trepneme 3 miliardy...nech to stoji za to
dnes, 16:23,  akde su tie medzidruhy?
dnes, 15:58,  Mýliš sa, nie je mi to jedno. Vedci totiž nič také netvrdia, to je len tvoj chybný názor...
dnes, 15:56,  Vieš, ja s vedou nemám žiadne problémy. Keď novší výskum ukáže, že je to inak, lebo...
dnes, 15:56,  takže je ti to jedno...miliarda sem, miliardsa tam....trepoceme dalej
dnes, 15:55,  Neviem, len citujem, čo tvrdia vedci. Majú okolo 40 rôznych metód, a pri všetkých im...
dnes, 15:52,  a čo ak sa pomylili o miliardu rokov?
dnes, 15:44,  Aká moja viera?
dnes, 15:43,  lemmy, tvoja viera je vatšia ako moja....
dnes, 15:43,  Ani sa nemôžeš, pretože píšem pravdu o katolíkoch, a ty sa pravdy bojíš ako čert kríža.
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
V jednoduchosti je krása.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(91 867 bytes in 0,247 seconds)