Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zlo existuje, treba o ňom hovoriť a vyvarovať sa mu

109
reakcií
1137
prečítaní
Tému 10. augusta 2015, 14:08 založil lea_pragmaticka1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 8. 2015, 14:08 avatar
Veľmi smutné je, že v minulosti sa o tom nehovorilo(možno zámerne, možno z ľahostajnosti) o zle. Zlo existuje, je jasné a je nemenné, nemôže sa stať, že príde človek a povie, vymyslel som nové zlo či hriech (to je to isté). Zlo je pevne pomenované, ale biedou dnešnej doby je, že sa realitivizuje alebo posmieva, že niečo také patrí do stredoveku a nie do modernej spoločnosti. Žiaľ pravda je iná, zlo existuje a denne ho robíme všetci, ti najuvedomelejší sa tiež denne s tým stretávajú, ale vedia čo je zlo a ak ona neho. Každý človek by mal vedieť čo je zlo, nedať sa zlákať na reiky, homeopatiu, sekta Svedkovia Jehovovi, veštenie, počúvanie škodlivej hudby, sebapoškodzovanie(emo, fajčenie, alkoholizmus....) je toho veľa. Verím, že toto video osloví človeka, ktorý je pripravený si priznať svoje chyby, zlo a nepokračovať v ňom, ak čo i len jeden človek odtiaľ to pochopí, budem sa veľmi tešiť. Ak nie nevadí, každopádne odborník na ľudskú dušu je kňaz alebo rehoľník a od neho veľmi prínosné slovo ponúkam.
http://www.youtube.com/watch?v=GC5uZVzXz6g Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2015, 14:15 avatar
Ked o nom prestanete tolko kvakat tak zlo zmizne aj samo
Súhlasí dorota


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2015, 16:02 avatar
Táraš nezmysly. O zle sa hovorí odvždy, prakticky odkedy človek sa vôbec zamýšľa o dobre a zle.
Súhlasí Wolfe


28.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 8. 2015, 20:56 avatar
"Každý človek by mal vedieť čo je zlo, nedať sa zlákať na reiky, homeopatiu, >>>sekta Svedkovia Jehovovi<<<, veštenie, počúvanie škodlivej hudby, sebapoškodzovanie(emo, fajčenie, alkoholizmus....) "

Ved pockaj, Shagara ti da na zadok..
Ani nie preto, ze si nazvala SJ sektou, na to je uz asi zvyknuty, ale preto, ze si to zaradila medzi zlo..  

Co presne je skodliva hudba? (akoze zrovna nepocuvam nejaky death metal atd)
A co je zle na homeopatii? Asi ani nemas páru o co ide...

Knaz, alebo reholnik, je taky isty clovek, ako kazdy iny.. to len katolicka vychova od detstva vas naucila tejto submisivite...
Súhlasí Lemmy


33.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 23:06 avatar
Lea....1.....najväčším zlom bolo a stále je falošné náboženstvo. Pretože ovocím tejto skupiny ,je zlo každého druhu.
Kto len trochu pozná históriu náboženstva,hlavne RKC......,tak vie,že slová ,ako "temný stredovek,tmárstvo", definujú hlavný prúd odpadlíckeho kresťanstva veľmi výstižne.
Biblia tvrdí ,že falošné náboženstvo napáchalo najviac zla,a zničilo najviac ľudských životov. A to je biblický a historický fakt.Zjv 18,24...:"Áno, bola v ňom nájdená krv prorokov a svätých a všetkých, ktorí boli zabití na zemi.“ To isté bolo prorokované i v súvislosti so židmi:Mat.23,35...: "aby na vás padla všetka spravodlivá krv vyliata na zemi, počnúc krvou spravodlivého Ábela až po krv Zachariáša, Barachiášovho syna, ktorého ste zabili medzi chrámom a oltárom."
Je tu presná paralela.
Samozrejme,že dnes sú RKC a iné falošné náboženstvá na výslní slávy,ale to sa rýchlo pominie!
Biblická správa na adresu falošného náboženstva/Veľkého Babylonu/ hovorí..:"Lebo si stále hovorí v svojom srdci: ‚Sedím ako kráľovná a nie som vdova a nikdy neuvidím smútok."...........ale táto náboženská prostitútka sa /veľmi mýli/ preráta, pretože správa pokračuje dalej...."8 Preto v jednom dni prídu jeho rany, smrť a smútok a hlad, a bude úplne spálený ohňom, lebo je silný Boh Jehova, ktorý ho odsúdil."
A splní sa i biblické proroctvo,že ..."prví budú poslední,a poslední prví"!
A Lea,.....guráž ti nechýba. Ak RKC zničila vieru v Boha a splodila ateizmus,....a predsa niekto ju aj tak stavia na piedestál,tak to sa vyžaduje,aby taký človek mal absolútnu stratu historickej pamäti a objektívne nevnímal ani nelichotivú realitu dneška, v spojitosti s touto inštitúciou.
A pán Kodet nie je žiadnym odborníkom. On má diabla priamo za krkom,a ani o tom nevie. Jeho pátos a nasladkasté reči môžu tak osloviť iba náboženského analfabeta.
A ked aj na jednej strane si RKC priznáva chyby/pod tlakom verejnej mienky,ťarchou historických faktov/,....na druhej strane ich bagatelizuje,ospravedlňuje a opakuje ich stále a stále.


35.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 8. 2015, 23:13 avatar
Shagara nebudem sa naťahovať, každý si vybral cestu podľa seba, verím, že v dobrej viere. Pokoj a ne-hádanie je dôležitejšie než moja či Tvoja pravda. Ja som si vybrala, Ty si si vybral, je to o slobodnej vôli. Ono viac uverí v Ježiša Krista ten, kto je neveriaci alebo ten veriaci, ktorí zažil zlo, duchovné zlo a vie čo sú útoky zlého a vie zase, že existuje Ježiš Kristus aj Panna Mária aj Duch Svätý, a len cez Ježiša Krista všetko zlo odíde resp. diabol. Až má človek napr. Jehovista nejaký problém, duchovný problém lebo dajme tomu sa otvorili zlému cez veštenie a má následky, je niekto z vašej komunity, ktorí dokázal mu pomôcť za predpokladu, že nešlo o psychickú či psychiatrickú nemoc? Máte takú autoritu a v mene koho vyháňa a ako je úspešný?


39.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 23:30 avatar
Lea...35....si naivná. Mám s tým skúsenosti,....a RKC nikoho nevyháňa. To si len myslí,....a myslí si ,že je úspešná. Samozrejme,aj ja poznám prípady,že išlo o posadnutosť a to sa zmenilo počinom exorcistu,....ale daná osoba sa týmto úkonom ešte viac dostala do područia satana. Satan je rafinovaný a úlisný 6000-ročný majster v zvádzaní,....a ,svätená voda a modlitby k nejakej pohanskej trojici ho neodoženú!
Na jeho zbavenie sa,a odohnatie je potrebné niečo iné,....a to RKC na celej čiare zanedbáva. A Mária/tá ktorá sa zjavuje/ je len "satan v sukni". A veštenie je doménou v RKC,....ak sleduješ televízne kanáli,tak ver ,že tam netelefonuje ani jeden JS. Ale niekto iný,....môžeš hádať kto? Tiež 31 % katolíkov verí na reinkarnáciu a podobne. Dané štatistiky/čomu veria "kresťania"/ nájdeš v časopise Rozmer.


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2015, 23:35 avatar
Shagara, trochu o inom, ale ja si myslím, že RKC je úspešná. Naozaj! Počúvam rádio, a kňaz v kázni sa sťažuje, že na Slovensku je málo veriacich. Že áno, je veľa takých, čo sa formálne hlásia ku katolíkom, ale že v skutočnosti sú to neveriaci. Skôr z estetických, spoločenských, rodinných či iných dôvodov sa nazývajú kresťanmi. Takže, ak je na Slovensku len zopár katolíkov, potom je RKC najúspešnejšie podnikanie na Slovensku.
Súhlasí Shagara


52.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 8. 2015, 16:45 avatar
Preco myslis, ze ma Satan 6000 rokov?
On predsa mohol existovat ovela ovela skor ako fyzicky svet..

Inak ked tak rozmyslam, tak ma vlastne nikdy nenapadlo, ze odkial prisla svatena voda..
Cele mi to pride skor ako okultizmus.. Slana voda - akoby dva elementy (sol = zem) proti zlym duchom  


73.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 8. 2015, 00:48 avatar
Wolfe....52...mám dojem,že som napísal,že "je 6000-ročný majster v zvádzaní ľudí". No a ľudia tu nie sú dlho.
Mnohí veria, že "jubileum" sa naplní v siedmom tisícročí,to jest to je ten "Boží odpočinok"./predobraz-siedmy stvoriteľský deň/
------------------------------------------
V knihe An Essay on the Development of Christian Doctrine (Esej o vývoji kresťanského učenia) rímskokatolícky kardinál John Henry Newman pripúšťa, že veci, ktoré kresťanstvo stáročia používa, napríklad kadidlo, sviečky, svätená voda, kňazské rúcho či obrazy a sochy, „majú všetky pohanský pôvod“.


51.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 8. 2015, 16:35 avatar
" že existuje Ježiš Kristus aj Panna Mária aj Duch Svätý" >> Nejak si pozabudla na Boha...


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2015, 14:11 avatar
Samotne poznanie spociva v tom, ze sme nizsim druhom, nepripravenym neist poznanie, ktore sme sami nenadobudli,a le dostali do papule od inych. A tak zaobchadzame s vecami podla nasej prirodzenosti, ktora sa nevelmi lisi od teritorialnosti zvierat a za tym ucelom aj tieto veci zneuzivame, presnejsie pouzivame.


3.
označiť príspevok

kesha1
   10. 8. 2015, 14:13 avatar
Hlavne to pocuvanie skodlivej hudby , ved to je aj protispolocenske !
Súhlasí ranexil, dorota


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   10. 8. 2015, 14:17 avatar
A pocitace! tfuj.


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 8. 2015, 14:21 avatar
poteším sa vašej odpovedi k článku a možno, že aj pozitívnej spätnej väzbe, že to niekoho z vás pohlo


7.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2015, 14:22 avatar
Pozitivne by bolo ak by si zacala za vsetko dakovat Lebo tak si to ziada Boh


8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2015, 14:29 avatar
A ziadne zlo neexistuje Vsetko co SOM stvoril je DOBRE
Súhlasí dorota


9.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   10. 8. 2015, 14:33 avatar
Lebo vsetko co existuje ma svoj zmysel a svoje miesto v zivote Inac by to neexistovalo
Snazte sa najst zmysel existencie toho ci onoho A uz nikdy neuvidite svet ako miesto plne zla


10.
označiť príspevok

salbea žena
   10. 8. 2015, 15:10 avatar
vsetko co existuje,musi byt videne na mape
takze zlo neexistuje


12.
označiť príspevok

Nadja žena
   10. 8. 2015, 19:02 avatar
Zlo nie je nemenné, práve naopak. Vie sa veľmi dobre skrývať, pretvarovať, šikovne sa prezvlieka navonok za dobro, nastrkuje ľubivé obrazy, za ktoré sa schováva, vie pochlebovať našemu egu a pod.
Keby bolo nemenné, ľahko by sme ho vedeli nájsť a ukrižovať.
Súhlasí Scarlet666


13.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   10. 8. 2015, 19:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 8. 2015, 19:30 avatar
Lea ja s tvojim poňatím moc nesúhlasím. Keď sa budeš vyhýbať zlu, nenaučíš sa ho ovládať a o to ide primárne. Máme zlo ovládnuť, nie sa mu vyhnúť. Máme ovládnuť pokušenie, keď príde, nie vyhýbať sa mu ako napr. moslimovia burkami na ženách.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2015, 19:33 avatar
Keby len moslimovia. Takých puritánov máš aj tu na fóre. Napríklad komunista Kasafran. 


16.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2015, 19:34 avatar


20.
označiť príspevok

LANVIN žena
   10. 8. 2015, 19:39 avatar
Tak mne stačila prvá veta z jeho príspevku...      
Súhlasí Lemmy


29.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 8. 2015, 21:00 avatar
16 Lemmy - Prilis si to nafukol
20 Lanvin.. to bude asi preto, ze si precitala len prvu vetu z prispevku..

Tebe by v knihkupectve mali zakazat otvarat knihy, precitas si venovanie, a uz ako keby si precitala celu knihu..


30.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2015, 21:03 avatar
Prečo? Milky spomenul burky. A pozri sa, ako sa Kasafran pohoršuje nad tým, ako sa obliekajú naše ženy. Nevidím rozdiel.


21.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 8. 2015, 19:46 avatar
Je to mimo tému, ale vyjadrím sa k tomu. Odhaľovanie ženy na západný spôsob je extrém, rovnako nosenie burky u moslomov je extrém. Zlatá stredna cesta je zrejme to, čo propaguje Kasafran.
Súhlasí Wolfe


22.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 8. 2015, 19:51 avatar
Tiež si myslím, že Európanky to preháňajú. niekedy to je až nevkusné. Najviac sa v duchu nasmejem, keď ide mladé dievča v minisukni, ktorá jej tesne zakrýva nohavičky a "cudne" si stále tú mikrosukničku naťahuje.  


24.
označiť príspevok

LANVIN žena
   10. 8. 2015, 19:53 avatar
No lebo nepozná základné pravidlo...som to opísala v 23.


23.
označiť príspevok

LANVIN žena
   10. 8. 2015, 19:52 avatar
21...ale však ako to je na západný spôsob.každá normálna baba vie,že ak má krátku sukňu,tak nemá mať veľký výstrih a ak má dlhú sukňu,tak môže mať hlbší výstrih.je to pravidlo jednej upútavky.Ak má odhalené aj nohy a aj prsia,tak sa nevie dať do laty...a potrebuje len upútať pozornosť.


25.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 8. 2015, 19:55 avatar
pekné parvidlo, som ešte nepočul  
Súhlasí Wolfe


27.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 8. 2015, 19:58 avatar
Ale keď má aj krátku sukňu, aj veľký výstrih, tak môže byť zodpovedná za ochorenie krčnej chrbtice u okoloidúcich mužov. Lebo tí tak rýchlo začnú kmitať hore dole hlavou, že ich rozbolí krčná chrbtica. 
Súhlasí Mil@níčko, Wolfe


53.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   15. 8. 2015, 10:03 avatar
Lanvin, 23, a keď pozná pravidlo jednej upútavky, tak sa vie dať do laty? Nie je správnejšie upútať muža dobrými vlastnosťami, ako vyvalenými prsami, alebo holým zadkom?


18.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   10. 8. 2015, 19:38 avatar
Milky, ale zasa verejný dom nemusíš navštíviť, aby si vyskúšal, či sa dokážeš dostatočne ovládať. Alebo ano?
Súhlasí milky945


31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 8. 2015, 21:03 avatar
Milky pisal, ze sa nemame zlu vyhybat, ale ovladat ho, nie mame zlo vyhladavat a ovladat ho  


32.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 8. 2015, 22:59 avatar
Lea, tým som ale nechcel povedať to, že máme aktívne vyhľadávať zlo / pokušenie a skúšať ho na sebe. To je zase extrém z druhej strany.


34.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   10. 8. 2015, 23:06 avatar
Milky zlo je potrebné poznať a pomenovať a druhá vec je, že každý deň a každý je pokúšaný zlom, ale ide o to nesúhlasiť a odmietnuť, prídu rôzne príležitosti, myšlienky, sny to nie je zlé ani hriech, ale treba ich odmietnuť. Dokedy bude trvať zlo alebo pokušenie, niektorí hovoria, že až pol hodiny po smrti, iní zase, že až tri dni po smrti už nebude človeka pokúšať zlo, zlí duchovia. Ale podstatou čo som chcela povedať, že zlo, teda diabol existuje, zlo, ktoré je v Biblií vytýčené ako zlo je zlom od počiatku sveta až doteraz, že to, že človek má zlé myšlienky nie je ešte zlo, zlo je až s tými myšlienkami koketujeme a praktizujeme ich. Neviem ako to inak ešte povedať.
Súhlasí milky945, Wolfe


101.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 19:40 avatar
Lea...34...koniec zla.....Božia vôľa vzhľadom na zem je radostná,a zlo zakrátko skončí.
Okrem iného, „mierni... budú vlastniť zem“. (Žalm 37:9–11, 29; Príslovia 2:21, 22) Ježiš Kristus „oslobodí chudobného, volajúceho o pomoc, tiež strápeného“. Oslobodí ich „z útlaku a násilia“. (Žalm 72:12–14) Už viac nebudú vojny a nebude tu ani smrť, slzy, bolesť a utrpenie. (Žalm 46:9; Zjavenie 21:1–4) Zástupy ľudí, ktorí zomreli v čase, keď Boh toleroval zlo, budú vzkriesené k životu tu na zemi a dostanú možnosť zažiť tieto i ďalšie požehnania. (Ján 5:28, 29)

Boh napraví všetky škody spôsobené Satanovou vzburou. Náprava bude taká úplná, že „predchádzajúce tiesne [všetko, čo dnes spôsobuje žiaľ a bolesť] budú úplne zabudnuté“. (Izaiáš 65:16–19) Môžeme si byť istí, že to tak bude, lebo Boh neklame. Čo sľúbi, to vždy aj splní. Život už viac nebude len „márnosť a prázdny zhon“. (Kazateľ 2:17, ) Naopak, život bude skutočne zmysluplný. A koniec zla,ako ho ty vnímaš/pri smrti/ ,je záležitosť jednotlivcov,ktorí postupne zomierajú,....ale ja som spomenul konečné riešenie tejto otázky pod Božou vládou. A to je bližšie ,ako by sa človek nazdal.


50.
označiť príspevok

Wolfe muž
   11. 8. 2015, 16:20 avatar
32 Bol som rychlejsi (31  )


36.
označiť príspevok

stevka žena
   10. 8. 2015, 23:15 avatar
Som si spomenula na jeden pribeh, ked som citala tvoj prispevok.

Dvaja mnísi prišli k rieke, kde stála bezradná mladá žena, ktorá sa nevedela dostať na druhú stranu. Mladší z nich sklopil zrak a tváril sa, že ju nevidí. Starší mních zobral ženu do náručia a preniesol ju cez rieku. Potom dlho pokračovali bez slov, až sa mladší ozval:
“Ako si ty, mních, mohol zobrať do náručia ženu? Ja by som to nikdy neurobil!”
„Nie? Skutočne nie? Rozdiel medzi nami je v tom, že kým ja som ju už dávno položil, ty ju ešte stále nesieš”, odpovedal mu starší.


37.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 23:18 avatar
Milky...14....zlu sa má kresťan vyhýbať. Nikto nie je tak silný,aby ho neobchádzal,ked môže. Kresťania sebaovládanie získavaju iným,biblickým spôsobom.
Písmo vraví...: „Rozumný, ktorý uvidel nešťastie,/zlo/ sa skry,ale neskúsení išli ďalej a musia trpieť trest.“ — Príslovia 27:12.
Teda,je múdre sa držať tejto biblickej zásady. Kniha Prísloví sa viac zaoberá touto problematikou,ked priamo a konkrétne hovorí o zlých veciach ktorým sa máme vyhýbať./smilstvo,cudzoložstvo,krádež...atd/


38.
označiť príspevok

zoozoo muž
   10. 8. 2015, 23:24 avatar
zlu by sa mal vyhybat kazdy. bez rozdielu.

"Kresťania sebaovládanie získavaju iným,biblickým spôsobom."
to je ako?
popis vlastnymi slovami, necituj sem state z biblie, malokto sa v tych podobenstvach vyzna...


42.
označiť príspevok

Shagara muž
   10. 8. 2015, 23:58 avatar
Zoozoo....38....v prvom rade musíme vedieť ,čo je to zlo! Musíme vedieť čo sa Bohu nepáči a naopak,čo sa mu páči.
Už z tohto je zrejme,že musíme mať presné poznanie jeho Slova,Biblie.
„Pripojte... k poznaniu sebaovládanie.“ — 2. PETRA 1:5–8.
Citujem 2 Kor.2:11...."aby sme neboli oklamaní Satanom, lebo nie sme v nevedomosti o jeho zámeroch". Ak poznáme jeho zámery z Písma,tak vieme o čo mu ide a ako sa proti nemu vyzbrojiť.
Citujem aj Písmo, ale to ľahko pochopíš:...."Oblečte si úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli schopní pevne stáť proti Diablovým úkladom". A Pavol potom v danom liste Efezanom 6 kap.,....od 10 verša až po 18 verš cituje,....o akú výzbroj tu ide?!
Mať sebaovládanie, znamená mať moc nad sebou,....všetko mať pod kontrolou. Od poznania Písiem, jeho uplatňovania,až po modlitbu a následnú pomoc od Boha,....môžme postupne získať kontrolu nad svojou mysľou,emóciami,,telom,vôľou.
V minulosti/ale aj dnes/ mnohí zabíjali v mene Boha,a mysleli si ,že konajú dobro. Ak v takých obludných prestúpeniach zákona lásky boli oklamaní,....tak o čo viac v menších?! Ale aj tieto "menšie" prestúpenia nás pripravia o večný život a záchranu.
A poukážem na už spomínané ,varovné memento,ako ľahko sa dajú ľudia oklamať.
„Prichádza hodina, keď sa bude každý, kto vás zabije, domnievať, že preukázal Bohu svätú službu. A to budú robiť, lebo nepoznali ani Otca, ani mňa.“ (Ján 16:2, 3)
Aj z týchto slov je zrejme,že ak niekto niečo takéto robil a robí,.....tak nemá ani len elementárne poznanie o Bohu a koná v mene boha tohto sveta,satana ,diabla. Ale práve títo "kresťania" nám dnes najviac radia,ako sa máme vyhýbať zlu! Je to počudovania-hodný paradox!


43.
označiť príspevok

zoozoo muž
   11. 8. 2015, 00:02 avatar
nevadi, no.
dal si si zbytocnu namahu.
len co som v tvojej odpovedi videl tie citacie, ani som ju necital.
tak opakujem:
"popis vlastnymi slovami, necituj sem state z biblie, malokto sa v tych podobenstvach vyzna..."


45.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 8. 2015, 00:27 avatar
Zoozoo......môžem ti citovať definíciu z Wikipédií!
Ak ja hovorím o "sebaovládaní",....čo je "ovocie" svätého ducha,tak nemôžem len citovať svoje vlastné názory.
Tiež ,......ebaovládanie /to skutočné/ nezískaš nejakou svetskou príručkou na zdokonaľovanie! To by už pri trochu väčšej skúške zlyhalo.
Budem teda len parafrázovať Písmo! Práve.....presné poznanie toho,čo je hriech,zlo ,nám pomáha hned v úvode. Potom si musíme vypestovať vnútorný,pevný postoj/silu,pevnú vôľu/ na ovládanie svojich emócií,a to aj vtedy,ak čelíme veľkému zlu. A je to práve sila od Boha,čo nám pomáha zniesť aj to,čo nie je bežne prirodzené pre slabého,nedokonalého človeka.
Ovládame sa aj preto,že chceme vždy robiť radosť Bohu,a nie diablovi,.....a pomáha nám v tom aj vedomie,že takýmto počínaním/sebaovládaním/ získavame aj to,čo nám umožňuje získať záchranu,nádej na večný život. Tým,že máme vládu nad svojou mysľou,emóciami,telom.......tak sa môžme vyhnúť zlu,zlým skutkom.
A citujem ťa:""Kresťania sebaovládanie získavaju iným,biblickým spôsobom."
to je ako?.........teda ak sa ma pýtaš,ako získať sebaovládanie biblickým spôsobom a necitovať Bibliu,tak to sa mi zdá čudné! A citoval som jednoduché a zrozumiteľné slová....žiadne zložité podobenstvá,úvahy!


47.
označiť príspevok

zoozoo muž
   11. 8. 2015, 00:36 avatar
wikipediu pisu ludia. aj vy jehovisti.
takze co?
A citujem ťa:""Kresťania sebaovládanie získavaju iným,biblickým spôsobom."
nie, to citujes sam seba. asi ti to uslo.
pozri, mne nejde o nejaku sirokospektralnu debatu s vami,
pretoze viem, ze je to vopred stratene.
preto som reagoval.
ale vidim ze veci su u vas nemenne.
mne je to v podstate jedno, nenecham sa vtiahnut do debaty o JS
(aj ked - uznavam, tentokrat som sa do nej vtiahol sam)
takze EOF (end of file)


48.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 8. 2015, 01:28 avatar
Zoozoo....47......ano citácia je moja,ale ja som písal o biblickom spôsobe získavania. A ty si sa pýtal ako? A ked som citoval práve ten "biblický spôsob"/a citoval samotnú Bibliu/, tak sa ti to nepáčilo. Tak nechápem ,čosi vlastne chcel? Ale ,súhlasím s tým záverom.... EOF (end of file)


41.
označiť príspevok

milky945 muž
   10. 8. 2015, 23:37 avatar
Shagara, kto sa naučí lepšie čeliť pokušeniu / ovládať zlo / riešiť reálne problémy života:
1. mních roky zatvorený v prísnom kláštore v horách odtrhnutý od reality / od bežného pokušenia... alebo
2. človek žijúci v meste, plný ducha svätého, ktorý mu je oporou v živote


44.
označiť príspevok

Shagara muž
   11. 8. 2015, 00:09 avatar
Milky....41....to čo píšeš,je správne.
Ja som reagoval len na fakt,že zlo neoslovujeme,nevyhladávame ho,.....ale zdaleka ho obchádzame. Biblia to na mnohých miestach opisuje slovami:"Oddelte sa,....prestante sa dotýkať nečistého,.......vyhýbať sa zlým priateľom......utečte od smilstva,nemravnosti.....zahnať zlé myšlienky,......vyhýbať sa každému zlu,hriešnemu konaniu...atd."
Samozrejme,ak to aj robíme,....tak zlo vo svete nás aj tak atakuje dennodenne a tu máme vždy priestor ,použiť biblicky školené svedomie a eliminovať ho. Inak povedané,....vždy všetko riešiť biblickým spôsobom a nikdy zlu nepodľahnúť,alebo ho riešiť nebiblickým,nesprávnym spôsobom! A nerobiť kompromisy.


49.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   11. 8. 2015, 15:15 avatar
Veru Shagara, súhlasím, zlo nevyhľadávame, ako keď niekto trénuje činkou, aby mu narástli svaly. Zlo si nás aj tak nájde samo, nemusíme ho aktívne vyhľadávať. Satan sa o to dostatočne postará, aby si nás to zlo v dostatočnej miere našlo.


80.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 00:56 avatar
Slušný človek....49...nie je to celkom tak. Iba v niečom máš pravdu. Jakub píše...:„Podriaďte sa... Bohu; ale vzoprite sa Diablovi, a utečie od vás. Priblížte sa k Bohu, a on sa priblíži k vám.“
Samozrejme,aj ked dané zlo môžme dostatočne eliminovať v zmysle daného textu, a kresťanským správaním,....aj tak nás predsa isté skúšky viery nájdu,stretnú!


17.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 8. 2015, 19:37 avatar
Ja len že aj blbosť existuje a mali by sme o nej hovoriť a bojovať proti nej.........   


19.
označiť príspevok

Lemmy muž
   10. 8. 2015, 19:38 avatar
Hovoríme o nej, aj bojujeme proti nej. Celý čas tu na fóre.


26.
označiť príspevok

majko1 muž
   10. 8. 2015, 19:55 avatar
23. tak my chlapi sme furt pekní a rajcovní....... 
Súhlasí Mil@níčko


46.
označiť príspevok

Patrick91 muž
   11. 8. 2015, 00:29 avatar
Zlo existuje, ale aj relativizmus je na mieste, pretože svet nie je len čierno-biely. Váha zla (hriechu) záleží i od okolností.
O relativizme hovorili už v starovekom grécku sofisti (človek je mierou všetkých vecí, jestvujúcich, že sú a nejestvujúcich, že nie sú). Dnes sa znova dostávame k tomu názoru, pretože sa ukazuje v mnohých oblastiach ako správny. Samozrejme nič netreba preháňať


54.
označiť príspevok

ruwolf_5 muž
   15. 8. 2015, 23:17 avatar
Hriech a zlo spolu nijako nesúvisia, často sú úplne opačné.

Dobro je to, čo niekomu prospieva, čo mu pomáha, zlo je to, čo niekomu ubližuje, čo ho poškodzuje.

Hriech je to, čo sa nepáči Bohu

Takže hriech môže byť aj dobrom.
A naopak, želania Boha môžu byť najstrašnejším zlom.
Súhlasí Lux.Aeterna, clear1


55.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   15. 8. 2015, 23:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

ranexil muž
   15. 8. 2015, 23:29 avatar
Presne taaak. Pivo je dobre. Ale nepaci sa Bohu. Je dobre?


57.
označiť príspevok

fajer
   16. 8. 2015, 07:34 avatar
mňa by len zaujímalo čo sa nepáči bohu, kto to kategorizoval alebo s čoho vychádzal, ked boha nikto nevidel...ani nepočul.


58.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   16. 8. 2015, 07:54 avatar
Nie je pravda, že Boha nikto nepočul. Napr Mojžiš a mnohí ďalší. Napr. proroci.


60.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 08:00 avatar
To tvrdíš ty, ale overiť sa takáto informácia nedá.


63.
označiť príspevok

fajer
   16. 8. 2015, 08:18 avatar
Aj taký poslanec EU parlamentu Škripek ho počul...


59.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   16. 8. 2015, 08:00 avatar
Čo je dobro a čo je zlo musí stanoviť nejaký hodnoverný a spravodlivý zákonodarca. My veriaci tvrdíme, že takým zákonodarcom je Boh.
Napr definícia, že dobro je to, čo niekomu prospieva sa mi nezdá správna. Napr. keď zlodej niečo ukradne, tak z jeho pohľadu je to dobro, lebo mu to "prospieva." Ale z pohľadu okradnutého je to zlo, lebo jemu to ubližuje. Tak čo je krádež, dobro, alebo zlo? Kto to rozhodne?


61.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 08:02 avatar
Lenže v skutočnosti za slovom boh sú konkrétni ľudia ako zákonodarcovia, ktorí rozhodli, čo sa bude chápať ako dobro a zlo. Nie nejaký boh, ale ľudia tak rozhodli, že čo sa bude prisudzovať akože bohu, že vraj o tom rozhodol boh.


62.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   16. 8. 2015, 08:15 avatar
Lemmy, použijem tvoju vetu zo 60, "to tvrdíš ty." Ale Mojžiš tvrdil, že desatoro mu na tabuľky vyryl priamo Boh, keď zišiel z hory. Praví proroci Izraela keď prorokovali, ich proroctvá sa naplnili. Človek sám nemá túto schopnosť.


66.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 8. 2015, 12:24 avatar
Slušný človek, lenže tie tabule, ktoré vyryl priamo Boh, Mojžiš rozbil na úpätí vrchu a potom vyzabíjal so synmi Léviho tretinu? svojho ľudu, nehľadiac na to, či ide o priateľa, brata, príbuzného...
... a tak máme konať, vyzabíjať, aj keď je písané nezabiješ, kľudne trebárs i rozpárať tehotným ženám bruchá... len si musíme povedať, že tak to chce Boh a nie my...
Máš to podobné ako s tým zlodejom... morálku si určujeme sami a zvaľujeme ju na Boha, či už v negatívnom, alebo pozitívnom...


69.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 8. 2015, 12:43 avatar
Slušný človek, ako je možné, že "pohania", ktorým Boh nedal morálne pokyny, si ich určili sami... ako je možné, že ľudia, ktorí sú stvorení na obraz Boží, potrebujú prikázania a zvieratá nie, napriek tomu sa ich držia... ?
Súhlasí Lemmy


72.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 8. 2015, 00:40 avatar
Tull....69.....tu je to v Písme napísané...: „Kedykoľvek ľudia z národov,/pohania/ ktorí nemajú zákon, prirodzene konajú veci zákona, títo, hoci nemajú zákon, sú zákonom sami sebe. Tí dokazujú, že majú obsah zákona napísaný v srdci, zatiaľ čo s nimi svedčí ich svedomie a ich vlastné myšlienky ich obviňujú alebo tiež ospravedlňujú.“ — Rimanom 2:14, 15.
Ono,aj pohanov stvoril Boh!
A ako si prišiel na to,...."že zvieratá sa držia Božieho zákona"?


74.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 8. 2015, 11:14 avatar
Shagara; Ako to, že pohania nemali/jú zákon? Nemali/jú lebo tak to napísal Pavol? Každá jedna civilizácia má/mala svoj zákon, inak by nemohla fungovať a čuduj sa svete, vo svojej podstate rovnaké, nie nepodobné tomu židovskému... alebo „Babylončania“ (Sumeri, Akkadi, Gutejci, Asýrčania...) nemali zákon? Medzi najznámejšie z tejto oblasti patrí Chammurapiho zákonník a čo ostatné civilizácie? ... Harappa, Mínojci.... Gréci?... Egypt? Aj ten fungoval bez zákona? Zacitujem niečo zostručnene z knihy mŕtvych (už som to tu dával):
Neloupil jsem."
Nebyl jsem lakomý."
Nekradl jsem."
Nezabil jsem člověka."
Nezmenšil jsem obilní míry."
Nedopustil jsem se podvodu."
Neodcizil jsem majetku boha."
Nelhal jsem."
Neukradl jsem pokrmu."
Neproklínal jsem."
Neprohřešil jsem se ničím."
Nelichvařil jsem."
Nevyzvídal jsem o nikom v jeho domě."
Nebyl jsem mluvkou."
Nepřel jsem se o nic, co mi nepatřilo."
Nesouložil jsem s ženou, mající manžela."
Nebyl jsem necudný."
Nešířil jsem strachu."
Neprohřešil jsem se ničím."
Nebyl jsem vášnivý."
Nebyl jsem hluchý k hlasu pravdy."
Nepobuřoval jsem."
Nepřimhuřoval jsem očí!"
Neposkvrnil jsem sebe sama, nesouložil jsem s mužem."
Neužíral jsem svého srdce."
Nepřel jsem se."
Nebyl jsem násilnický."
Nebyl jsem ukvapený."
Nevzpíral jsem se svému svědomí, nesnažil jsem se uchlácholiti boha."
Netlachal jsem."
Jsem bez hříchu ; neučinil jsem nic zlého."
Nehaněl jsem boha."
Nevypínal jsem se nad svůj stav." Boha je treba hľadať

Mojžiš ako Egyptský princ „musel“ poznať tieto verše a s veľkou pravdepodobnosťou poznal i učenie monoteistu Achnatona, faraóna, ktorý „*tvrdil, že Boh je láska, hlásal úctu k životu, rovnosť všetkých ľudí pred Bohom, bol proti násiliu zbraňami, povyšoval schopných ľudí z nižších stavov za vysokých štátnych úradníkov a mal súcit z biednymi“ (*T. Munz Listy filozofom). Na „židovskom zákonníku“ (včítane desatora) nie je nič božské, je rovnako ľudským, ako zákony babylonské, egyptské... ktorým akoby z oka vypadol...


75.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 8. 2015, 11:35 avatar
Shagara; „A ako si prišiel na to,...."že zvieratá sa držia Božieho zákona"?“
Napíšem čo som už dával:
Aj zvieracie spoločenstvá sa správajú podľa určitých inštinktívnych pravidiel, ktoré však ešte nie sú mravné, ale len "mravno-analogické" a aj u nich sa popri rozdielnych pravidlách rôznych spoločenstiev prejavujú určité spoločenské pravidlá, očividne najpotrebnejšie pre všetky, a tak relatívne nadčasové. Zvieratá majú inštinktívne zábrany, ktoré im nedovoľujú vnútrodruhovo zabíjať. Lev leva v súboji nezabije, had hada neuštipne, lebo druh - šelmy, hady - by sa rýchlo vyhubil. Výnimiek zo zvieracej ríše je málo...
Napríklad vlk vlka v súboji nezabíja. Porazený ponúkne víťazovi svoj krk, urobí gesto pokory, no víťaz chňapne do prázdna a boj sa končí.
Smečka vlkov má svoju hierarchiu, na konci ktorej je outsider. Ostatní si na ňom často vybijú svoju zlosť; pri delení spoločne ulovenej potravy je posledný ... A takéhoto outsidera zabila puma. Celá smečka zmenila svoje chovanie. Predtým evidentná živosť, hravosť sa zmenila na evidentný smútok, ktorý trval týždne. Po roku, keď opäť prišli na to miesto, sa ich „smútok“ obnovil....
Ak chceš môžem uviesť i viac príkladov z ríše zvierat povedzme k úcte starším, partnerskej vernosti.... uvediem ešte jeden:
Črieda slonov v období sucha prišla k „napájadlu“ uhasiť smäd. Nešťastnou náhodou dospelá samica strčila do mláďaťa, ktoré spadlo zo, pre neho, strmého brehu a uviazlo v bahne. Matka sa okamžite rozbehla za ním a snažila sa ho vytiahnuť. Keď sa jej to nedarilo, zatrúbila. Pribehla jej pomôcť iná samica. Niekoľko slonov začalo zrovnávať strmý breh a ostatní odohnali stádo byvolou, ktoré bolo nablízku. Všetci sa zapojili do záchrannej akcie. Po čase sa im mláďa podarilo vyslobodiť. Postupne prišiel za ním každý člen čriedy a nežne sa ho dotýkal.


81.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 01:04 avatar
Tull....75....áno,ale to je niečo iné. V prenesenom význame to ale môžem akceptovať. Ide o vrodené/Bohom dané,naprogramované/ inštinkty a modely správania. Ako aj sám píšeš. Nedefinoval by som to ako -"Boží zákon".
Môže to niekoho zmiasť. Ale inak ,sú pekné tie príklady ,ktoré si uviedol a je ich hodne ,ak niekto sleduje na TV prírodopisné kanály. Aj preto ja sa hnevám,ked niekto povie,že "niekto sa správa ako zviera". Ledaže by tým chcel polichotiť,...pretože zvieratá sa v mnohých prípadoch správajú lepšie ako ľudia.
Súhlasí J.Tull


77.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   17. 8. 2015, 20:14 avatar
Tull, 74. pod slovom zákon Pavol myslí židovský zákon, nie že nemajú vytvorené nejaké spoločenské pravidlá.
Súhlasí Shagara


89.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 14:41 avatar
Slušný človek, tak ako mali Židia svoj "židovský zákon", tak mali ostatné národy svoje zákony a nie nejaké spoločenské pravidlá... alebo potom rovnako možno povedať o židovskom zákone, že sú to nejaké spoločenské pravidlá ... či už Chammurapiho zákonník, pred ním Gudeov... alebo Egypťania... už staroveké štáty, keď aj len malé štátiky, mali "od počiatkov" svoje zákony, ktoré si podopierali svojimi bohmi, podobne ako to urobili Židia...


82.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 01:18 avatar
Tull...74....ale ja som netvrdil ,že nemajú zákony. Ved aj dnes majú ľudia zákony,či už veria v Boha,alebo nie. Ale istým spôsobom sa odvíjajú od počiatku, a sú istým odrazom ústneho podania po zmiatnutí jazykov. Ved spoločná niť všetkých vecí tkvie v Babylóne, .....z čias Nimroda. A to ako náboženské prvky,tak z neho plynúce zákony,pravidlá a pod.
Je jedna pekná stránka,ktorá to veľmi podrobne opisuje celý ten sled,a to ako sa aj z tohto bodu,rozšírili všetky náboženské a iné predstavy. A aj spomínané pravidlá,zákony.
Historickú,prorockú a vedeckú presnosť má ale iba Biblia. A tie paralely sú v mnohých veciach...to ma už nepletie.
A s tým Egyptom a faraonom....tak na to mám iný názor. Nebol by som taký idealista,ohladne Achnatona a spol. Aj ked mnohé môže byť pravda. Dané zdroje sú príliš kusé a strohé,a faraóni viac vyzdvihovali svoje pozitíva,ale negatíva zamlčovali. História,archelologia... je toho dôkazom. Je dosť príkladov. Videl si na nejakom archelogickom zázname ,že faraon trebárs opisoval svoju porážku a zlyhania?


85.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 12:01 avatar
Shagara; Je pravdou, že faraóni viac vyzdvihovali svoje pozitíva, ale negatíva zamlčovali. Achnaton je však výnimka. Iste, zdroje sú príliš kusé a strohé, ale vieme, je dostatok dôkazov, že sa snažil o mier so všetkými, nenávidel násilie... neviem o „nejakom archelogickom zázname“, v ktorom by opisoval svoje pozitíva, za to viem, že na rozdiel od ostatných faraónov, ktorý sa dávali zobrazovať v idealizovaných podobách, zobrazených v „elegantnej syntéze človeka (faraóna) a boha) peacelakeland.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk Achnaton sa dával zobrazovať reálne, nezakrývajúc nedostatky svojho tela classconnection.s3.amazonaws.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk[1].jpg myslím, že umenie, ktoré presadzoval, dobre vypovedá o jeho charaktere...


86.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 12:04 avatar
oprava obrázku Achnatona classconnection.s3.amazonaws.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk[1].jpg


87.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 12:06 avatar


99.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 19:30 avatar
Tull...vytvoriť si poctivý obraz faraona žijúceho v tak dávnej dobe na základe tak chabých poznatkov,...je obdivuhodná viera.
Aj tu vidím isté psychologické memento,na ktoré poukazujem,....že ľudia vo všeobecnosti nemajú problém veriť ,že pred 4000.rokmi žil ten a ten a bol to dobrý človek/Achnaton,....atd/,....ale už majú problém,na základe dlhosiahlého materiálu/Biblie...atd/ veriť v existenciu Krista. A už vôbec ho nevnímajú ako dobrého. Ved-polemika o utrpení na DF,dáva jasnú odpoved,že jemu/respektíve,jeho Otcovi/ dávame za vinu všetko,čo zlé sa udeje na svete.


103.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 19:48 avatar
Shagara, je faktom, že Achnaton bol monoteista, je faktom, že jeho Boh Aton, bol Boh lásky... že hlásal úctu k životu, rovnosť všetkých ľudí pred Bohom, bol proti násiliu zbraňami, povyšoval schopných ľudí z nižších stavov za vysokých štátnych úradníkov a mal súcit z biednymi... to sú fakty, ktoré je možné doložiť nie chabými, ale práve naopak dostatočne silnými poznatkami... faktom je i kniha mŕtvych, to čo je v nej uvedené... ak existoval Mojžiš, ktorý bol egyptským princom, potom je veľmi nepravdepodobné, temer vylúčené, že o knihe mŕtvych, zákonodarstve Egypta, učení Achnatona nevedel...
...nemám problém uznať historickú existenciu Ježiša, ani vnímať Ho ako dobrého...
... všetko, čo zlé sa udeje na svete, dávajú za vinu predovšetkým tí veriaci, ktorí berú Bibliu doslovne... hoci si to neuvedomujú...


88.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 13:29 avatar
Shagara; odpíšem niečo z Dejín umenia/ 1 (José Pijoan)
„... zmieniť o babylonskom zikkurate čiže o „babylonskej veži“ (7. Storočie pred našim letopočtom*), ktorá sa v novobabylonských nápisoch nazýva E-temen-an-ki (sídlo základov neba i zeme). Bola to sedempodlažná stupňovitá veža s chrámom na vrchole, vo výške deväťdesiat metrov. Základy, vykopané Koldeweyom, tvorili štvorec s takisto deväťdesiatmetrovou stranou. Prvé podlažie bolo tridsaťtri metrov vysoké. Koldewey vypočítal, že na postavenie tejto obrovskej stavby, ktorá dominovala nad celým krajom bolo potrebných osemdesiatpäť miliónov tehál. Keď perzský kráľ Kúruš dobyl roku 539 pred n. l. Babylon, uchvátený obrovskými rozmermi tej veže, ušetril ju pred zničením. Keď Herodotos navštívil Babylon okolo roku 458 pred n. l., tak podrobne opísal vežu, že možno predpokladať, že ju našiel ešte neporušenú.. Keď sa však Alexander Veľký vracal z Indie cez Babylon, videl ju už iba v troskách. Strabón opisuje svoje dojatie nad monumentálnymi zrúcaninami a uvádza, že deväťtisíc vojakov pracovalo na odstraňovaní trosiek.“
... je to tak. Bola E-temen-an-ki biblickou babylonskou vežou...? ak nie, potom ktorá to bola a hlavne, v ktorom storočí bola postavená a v ktorom zbúraná?...
  


76.
označiť príspevok

J.Tull
   17. 8. 2015, 11:48 avatar
Shagara; aby si nepovedal,   pridám ešte proti Pavlovi Masajské „desatoro“:
Nerobte si obraz Boha.
Nezabíjajte ľudí.
Neberte majetok iného Masaja.
Znášajte sa a nerobte medzi sebou rozbroje.
Žiaden muž nech sa nedotkne vydatej ženy.
Keď Masaj stratil svoje vlastníctvo, majú ho druhí podporovať.
Len jeden má vládnuť nad nami.
Muž má mať vždy len jednu ženu.
Nezabíjajte ženské zvieratá."
(W. Wickler Die Biologie der Zehn Gebote)
  


79.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 8. 2015, 20:28 avatar
Tull....76 ....a čo si tým chcel povedaž? Aj správy o potope/atd/ sú v mnohých náboženstvách,národoch....a predsa verím tomuto biblickému a aj historickému faktu!


83.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 11:50 avatar
Shagara; Chcel som tým povedať, že Masajom, Ašókovi... ale aj iným národom Gutejcom, Sumerom... Egypťanom, Harappanom... obyvateľom Göbekli Tepe... nezjavil Jahve zákon, ale mnohí ho mali dávno pred Mojžišom (ktorý z nich /Egypt, Chamurapi.../ čerpal plným priehrštím... )... všetky sú rovnako ľudské, ako ten, ktorý nadiktoval Mojžišovi... nie je v nich nič, čoby si nemohli zákonodarcovia, „národ“... určiť sami, aby ako národ, spoločenstvo... civilizácie... mohli spoločensky, sociálne... vôbec fungovať.... nie je v nich nič božské (iba to, že ich podopierali svojimi bohmi... ), nič, na čo by človek nemohol prísť sám svojim rozumom, citom, skúsenosťou...


78.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   17. 8. 2015, 20:19 avatar
Tull, 69, ja som niekde tvrdil, že ľudia si nedokážu sami určiť nejaké morálne zákony?


84.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 11:58 avatar
Slušný človek, vetou:
"Človek sám nemá túto schopnosť"
Si mal na mysli, len prorokovania? ... k viere v proroctvá, sa teraz nebudem vyjadrovať... opýtam sa Ťa, prečo Mojžišovi musel desatoro nadiktovať priamo Boh, keď ostatné národy prišli na to sami, niektoré ešte pred Mojžišom... ?


90.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   18. 8. 2015, 18:29 avatar
Tull, ano vetou "človek sám nemá túto schopnosť" som myslel pravých prorokov a ich proroctvá. Nehovoril som o morálnych zákonoch. Čo sa týka Mojžiša a Izraela, myslím si, že aj bez desatora by si tento národ nejaké zákony, alebo zákonitosti, pravidlá vytvoril. Ale Boh im ich dal, lebo si ich vybral, ako vyvolený národ, aby konali jeho vôľu.


91.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 19:08 avatar
Slušný človek, potom sa ospravedlňujem ... i keď v tom príspevku si hovoril aj o morálnych zákonoch, alebo desatoro ním nie je?...  
... ja si myslím, že tento národ si desatoro vytvoril a podoprel ho Bohom rovnako, ako si svoje "desatorá" podopierali svojimi bohmi ostatní... ani nie sú jedinými, ktorí verili, že práve oni sú Bohom/bohmi vyvolenými... to, že tomuto zlu, lebo veriť vo vyvolenosť všeobecne, je zlom prvej triedy, veria i nežidia - kresťania... toto zlo, ešte znásobuje...


92.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 8. 2015, 19:18 avatar
A čo ak sa niekto cíti byť vyvolený k robeniu dobra, k poslaniu presadzovania lásky a morálky medzi ľuďmi? Aj to je zlo?


93.
označiť príspevok

LANVIN žena
   18. 8. 2015, 19:23 avatar
No ak to robí ten vyvolený násilým,tak ano,je to zlo.
Súhlasí J.Tull


95.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 8. 2015, 19:24 avatar
Ale ja nepíšem, že či ho robí nasilu alebo nie, ani to Tullko nepomína.: "veriť vo vyvolenosť všeobecne, je zlom prvej triedy"...


97.
označiť príspevok

LANVIN žena
   18. 8. 2015, 19:28 avatar
Tak asi v tom zmysle,že práve tí najhorší napr.diktátori verili tomu,že sú vyvolení...myslím,že to,či je niekto vyvolení určia samotní ľudia.Tým,že ho budú počúvať,keď hovorí,že k nemu pôjdu po pomoc,radu.....ale asi nikto nemá právo tvrdiť,že JA som ten vyvolený.....samozrejme,ak nejde o manželstvo.... 


94.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 8. 2015, 19:23 avatar
Zlom to bude, keď bude tvrdohlavo presadzovať. Lebo keď niekto povie, ďakujem neprosím, a on pokračuje v presadzovaní, potom ide o obmedzovanie osobnej slobody. Napríklad.
Súhlasí LANVIN


96.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 8. 2015, 19:25 avatar
Nie je spomínaná ani tvrdohlavosť. Len pocit vyvolenosti je označené za zlo.


102.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 8. 2015, 19:42 avatar
Pocity nie sú zlé. Je to jeho vec, aké má pocity.


98.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 19:30 avatar
Nadja, miešaš jablká s hruškami... hoci na druhej strane v oboch prípadoch ide o ovocie... ak sa niekto cíti byť vyvolený k robeniu dobra, k poslaniu presadzovania lásky a morálky medzi ľuďmi, predpokladám, že si zároveň o sebe nemyslí, že je čosi viac ako tí druhí... že je čosi viac ako jeho blížny, že je i oprávnený k násilným činom voči druhým...


100.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 8. 2015, 19:40 avatar
Ale môže sa kľudne cítiť byť vyvoleným, a preto lepším, ako tí druhí, a pritom aj skutočne byť lepší, hlavne preto, že je vyvoleným byť lepší... asi to zle vysvetlujem, neva


106.
označiť príspevok

J.Tull
   18. 8. 2015, 21:29 avatar
Nadja, ale to si mi neporozumela... ja o jablkách a Ty sem dávaš hrušky... netvrdím, že vina nie je aj na mojej strane... "veriť vo vyvolenosť všeobecne, je zlom prvej triedy" som mal na mysli, že nielen niektorí Židia veria, že sú vyvolenými... tak si to myslel aj Hitler o árijskej rase... rasová vyvolenosť... "znovuzrodení" a im podobní, nielen kresťania (napríklad tí s "hlbokým poznaním"...)... mal som namysli aj "materialistickú vyvolenosť", napríklad "ultrakomunistickú", vyvolenosť "vyšších tried" a pod...


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 19:49 avatar
Nadja...92....nie,nie je to zlo! Samozrejme,musíme aj chápať kontext daného slova-"vyvolenosť".
Ak sa zameriam na Písma,tak Ježiš bol tým "vyvoleným",...ale v danej dobe/tak ako i dnes/ to mnohí nechceli uznať.
Prečo? Nuž,ak Ježiš toto tvrdil o sebe,a svojich učeníkov a hlásali túto skutočnosť iným,...tak to v nich evokovalo,že oni nie sú "vyvolení",a že sú na nesprávnej ceste,a že nepoznajú pravdu...atd. A to sa zle počúva,....aj preto mnohí "škrípali zubami" a "hladali spôsob ako ho zabiť",...zosmiešniť,ponížiť,a podobne. Pravda sa vždy zlým ľudom zle počúva.
Satan dnes ponúka "lacnú toleranciu" a núka nám rôzne cesty k šťastiu a k večnému životu. Samozrejme,...je to len lož a ilúzia.


105.
označiť príspevok

Nadja žena
   18. 8. 2015, 20:02 avatar
Myslela som aj na Ježiša... on tiež vedel, že je vyvolený, a preto že nesmie poklesnúť na nižšiu úroveň. A takto to možno cítili aj ľudia v ťažkých dobách, keď si mohli vybrať cestu v neprávosti a klamstve, ale boli hrdí a radšej prijali smrť, ako by ustúpili. Napr. taká Jana z Arku, cítila sa vyvolená, nakoniec aj tak ľuďmi zatratená, ale nepoklesla, aj keď ju upálili... atd..
Súhlasí huranato


107.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   20. 8. 2015, 19:11 avatar
Tull, 91, zrejme nechápeš účel, prečo si Boh vybral jeden národ, ktorému dal zákon, nie len desatoro. Preto považuješ vyvolenosť za zlo.


108.
označiť príspevok

fajer
   20. 8. 2015, 19:15 avatar
ako vieš že si ho vybral boh....


109.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 8. 2015, 19:26 avatar
Slušný človek, veru nechápem... aký zákon máš na mysli? ...čím je "božskejší" od tých ostatných... ? ...vyvolenosť, o ktorej píše Nadja, vyvolenosť jednotlivca ku konaniu dobra, nepovažujem za zlo... ak sa človek obetuje pre človeka, je jedno, či si to len myslí, alebo skutočne tomu tak je (čomu neverím), zlom nie je... zlom je napríklad, keď si Židia na základe "svojej vyvolenosti" nárokujú územie, ktoré obýva, podľa všetkého, to isté etnikom, líšiace sa v podstate len náboženstvom a zabíjajú ho... zlom je, keď si nárokujú - lebo i to sa dá z Písma odvodiť, vládu nad svetom...


110.
označiť príspevok

J.Tull
   20. 8. 2015, 19:39 avatar
Slušný človek,... pochopil by som keby si tvrdil, že si Židov vyvolil v tom zmysle, že Ježiš sa narodil ako Žid (vedel by som nájsť i dôvody, prečo sa tak mohol rozhodnúť)... a nie že im dal nejaký "božský zákon"... ak má byť Kristus tým zákonom, potom to nesedí, lebo Ho Židia neprijali...


64.
označiť príspevok

fajer
   16. 8. 2015, 08:20 avatar
ak niečo zoberieš cirkvi je to dobro, ona totiž všetko nakradla....


71.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 22:47 avatar
Sem patrí výkričník! Nakradla a cíti sa dobre. Poučuje ako nekradnúť.Ozaj divné zmýšľanie.


65.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 8. 2015, 08:43 avatar
Dobro je teda to, čo viacerým či väčšine prospieva, alebo čo viac prospieva ako škodí. U toho zlodeja - to prospieva iba zlodejovi, ... ale zasa Ježiš kázal byť chudobný, lebo len takí môžu vojsť do královstva nebeského, no a z tohto pohľadu by potom tá krádež bola dobrom... či...?  


67.
označiť príspevok

J.Tull
   16. 8. 2015, 12:38 avatar
Nadja, potom vyzabíjajme všetkých nezamestnaných, bezdomovcov, chorých... cigáňov... väčšine to prospeje...  


68.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 8. 2015, 12:41 avatar
Hej, utilitarizmus má svoje medze. Viem o nich. Napr. pre väčšinu prospešné zabitie pár jedincov a rozobratie na orgány, a podobné veci. Utilitarizmus dovedený do krajnosti je príšerný.
Súhlasí J.Tull


70.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 22:44 avatar
Existuje a s pocitom dobre vykonanej práce :D Nedá sa zlu vyhnúť. Dá sa však predvídať a podľa toho sa zariadiť. Tiež nie všetko čo sa zdá byť dobré, je dobré. Verím tomu, že ak sa začnem obmedzovať v tom, čo nie je pre mňa dobré, lebo sa to nemá a druhí to odsudzujú, zistím, že si škodím, že je to pre mňa zlé. Tak sa riadim podľa seba a podľa toho, čo je pre mňa dobré a nezaujíma ma, čo si o tom myslí ten druhý.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:45,  Uz sme sa dostali pravde na koren ,
dnes, 13:45,  djjaro ty ospevuješ lúzu
dnes, 13:45,  Odpustiť ti :)
dnes, 13:44,  Ale netrep , Tvoj vodca vyvadzal horsie v blave yebem vaseho a podobne a co teraz ?
dnes, 13:44,  https://www.iherb.com/pr/YumEarth-Organic-Vitamin-C-Drops-Citrus-Grove-3-3-oz-93-5-g/44905
dnes, 13:44,  djjaro zmieril som sa s tým, že si klamár a trol
dnes, 13:44,  djjaro tak prestaň bojovať proti pravde
dnes, 13:44,  Ja niesom nikoho POSKOK AKO TY , NIKOHO ROZUMIES ? Ja som proti vsem ,
dnes, 13:43,  Zmier sa s tym ze vcera tvoj vodca prehral , v LEVOCI
dnes, 13:43,  djjaro ty chod medzi primitívov ktorých obhajuješ a skús z nich urobiť slušných ľudí
dnes, 13:42,  djjaro ty náš klamár, je tu video z tejto akcie kde je vidieť lúzu čo vyvádzala.
dnes, 13:42,  Otazka znie coho si schopny ,,, spravit pre pravdu ,
dnes, 13:41,  odkedy pretláčajú prenasledovanie ľudí za názor, znemožnovať zhromaždenia nepohodlnej...
dnes, 13:41,  Pekne si precitaj nejake eva aniel eli um , A potom sa skonsoliduj ,
dnes, 13:41,  Na každú otázku existuje jednoduchá nesprávna odpoveď :)
dnes, 13:40,  si myslis ze to otocis ? Nie veruze nebude tak ako piskat budes , Este som tu ja debilek drzy
dnes, 13:39,  Isteze a policia stala pri nich a nikoho nezatkli , To hovor svojmu vodcovi
dnes, 13:39,  19Ty yebo , Odvadzam pozornost , Ach taka fajna tema ,,, odvadzas pozornost od pravdy kde tvoj...
dnes, 13:38,  https://pics.wikifeet.com/Livia-Brito-Feet-2223757.jpg
dnes, 13:38,  djajro liberálna lúza navozila cigánov autobusmi ktorí nadávali, vyhrážali sa, revali...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veriť sebe samému je prvým krokom k úspechu.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(261 843 bytes in 1,071 seconds)