Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Život v konzumnom svete.

134
reakcií
1426
prečítaní
Tému 27. novembra 2013, 22:35 založil Malá Zoe.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 22:35 avatar
Zamysleli ste sa niekedy, koľko je medzi nami ľudí, ktorí sú bohatí, ale aj napriek tomu chodia zamračení, depresívni a s pochmúrnou náladou? Mnohí si myslíme, keď si kúpime terénne auto, náš život bude krajší alebo keď postavíme väčší dom, naša rodina bude šťastnejšia. Na všetko nové, väčšie, luxusnejšie si za pár týždňov zvykneme. Hoci chvíľu chodíme s hlavou v oblakoch a naše srdce sa raduje, všetko časom zovšednie a pôvodná nenaplnenosť či mrzutá nálada nás môžu prenasledovať aj vo svete luxusu.
Pocit bohatstva totiž nie je zárukou šťastia. Ale aj napriek tomu, že o tom vieme, často po veľkom bohatstve túžime a týmto spôsobom vychovávame aj naše deti.

Doba, v ktorej je pre väčšinu rodín všetko drahé, nás núti k tomu, aby sme sa uskromňovali. To nás často privádza k smútku a k pocitom menejcennosti. Strácame schopnosť sa tešiť a plánovať. Uskromňovanie však vôbec nemusí byť dôvodom pre pocit nešťastia alebo depresií. Niekedy stačí málo a náš svet sa môže zmeniť na krásny aj napriek tomu, že sa nám to na prvý pohľad nemusí tak zdať.
Pravda je taká, že nepotrebujeme veľa, aby sme dobre žili – potrebujeme iba správny postoj. A k tomuto postoju je dobré vychovávať aj naše deti. Na čo by ste teda mali sústrediť vašu pozornosť?

Prejavujte vďaku
Každý deň sa nám prihodí niečo pekné, milé alebo nevšedné. Tieto malé potešenia si stačí viac všímať. Aj jednoduché veci majú v našom živote zmysel. Dobrá kniha požičaná z knižnice, prechádzka s kamarátom v prírode, ranný beh, úsmev neznámeho človeka na ulici, nečakaná pomoc, s láskou pripravené jedlo, nádherné počasie, vitalita, zdravie, chuť pracovať. Tieto malé potešenia sú kľúčom k tomu, ako žiť dobre a netrápiť sa sústavne nad tým, že chceme mať stále viac a viac.

Prestaňte sa porovnávať
Veľa nepríjemných pocitov do nás vkĺzne často vtedy, keď sa sústavne porovnávame s inými. Porovnávanie potom vedie k závisti a práve tá je prameňom ďalších zlých pocitov a mnohých psychických problémov. Nemá zmysel závidieť, lebo nikdy nevieme, či človek, ktorému závidíme, je naozaj aj šťastný. Nepoznáme pôvod jeho majetku, a to, čo navonok vyzerá ako niečo úžasné, môže byť prameňom niečoho, čo dotyčného človeka ani neteší. Veď koľko ľudí síce býva v luxusných domoch, ale na krku majú dennodenne nôž v podobe vysokej hypotéky a svoju rodinu ani nevidia? Koľkí síce majú drahé autá, ale nevládzu platiť leasing a tak si začnú požičiavať? A koľkí prišli k majetku klamstvom a podvodmi a celoživotne žijú v strachu, aby toto klamstvo nikdy neuzrelo svetlo sveta?

Ignorujte reklamu
Všade, kde sa pozrieme sme dnes bombardovaní informáciami o tom, čo všetko potrebujeme k tomu, aby sme boli naozaj šťastní. Keď sa však nad tým zamyslíme, v reklame nikomu nejde o naše šťastie, ale o vlastný zisk. Odstránením reklamy z nášho života zistíme, že k životu potrebujeme oveľa menej vecí, ako sme si pôvodne mysleli. Existuje veľa ľudí, ktorí odstránili zo svojho života napríklad televíziu, kde na nás reklama doslova kričí každých pár minút. Od tej chvíle sú šťastnejší a hlavne slobodnejší. Odstránením reklamy zo života sa stávame viac sami sebou. Sústreďujeme sa na naše skutočné potreby a dokážeme peniaze investovať do vecí, ktoré sú pre nás dôležité a urobia nám skutočnú radosť.

Ignorujte značky
Za značku sa platí. A to vysoká cena. Pri podrobnejšom prieskume výrobkov často zisťujeme, že aj tie, ktoré sa nespájajú s najznámejšou značkou, sú veľmi dobré a neraz i lepšie. Ale aj napriek tomu sme často zaslepení vlastnením vecí s logom predávaným vďaka množstvu hraných emócií v reklamách. Buďte realisti a nepodliehajte emóciám. Hovorte svojim deťom pravdu, že táto značka je nad vaše pomery. Nenaučte ich stotožňovať sa od mala s deťmi, ktorých rodiny majú iné finančné zázemie. Dostanete ich tak vďaka vašej snahe dávať im všetko do začarovaného kruhu stotožňovania sa s deťmi, ktorým neskôr nebudú môcť konkurovať a bude to pre nich ešte bolestnejšie.

Buďte šťastní za to, čo máte a kde ste
Príliš často chceme byť niekde inde, robiť niečo iné s inými ľuďmi než s ktorými sme teraz a chceme veci iné než tie, ktoré už máme. To, kde sme a s kým sme, je predsa úžasné. Má to svoj význam a opodstatnenie.

Pestujte si schopnosť odlíšiť podstatné od nepodstatného
Schopnosť odlíšiť podstatné od nepodstatného, hodnotné od nehodnotného je niekedy naozaj veľkým umením. Len poznanie, že sme nepremárnili svoj život získavaním nepotrebných vecí, nám dáva skutočnú radosť, pokoj a vnútorné naplnenie. Len život zameraný na preferovanie trvalých hodnôt, sa aj v dnešnej dobe môže stať zárukou úspechu, ktorý je zaručený a dlhodobý.

Trénujte si súcit, empatiu, altruizmus
Už pred mnohými rokmi hovorila Matka Tereza ľuďom, že najvážnejšou chorobou súčasnosti nie je malomocenstvo alebo tuberkulóza, ale skôr pocit nechcenosti a osamelosti. Práve z týchto pocitov a stále sa zvyšujúceho egoizmu sú ľudia nešťastnejší viac ako z čohokoľvek iného. Súcit a pomoc druhým vytvára láskyplné a úprimné vzťahy. Úprimné väzby s ľuďmi a dlhoročné nezištné priateľstvá sú naozajstné klenoty, ktoré sa nedajú nikde kúpiť a o ich existenciu sa musíme snažiť. Práve trénovanie týchto vlastností náš život robí šťastným a nepotrebujeme k tomu žiadne materiálne bohatstvo. Rozdávaním radosti druhým rastie naša vlastná radosť a pocit šťastia. A pri rozdávaní tohto šťastia vôbec nezáleží na veľkosti nášho bankového konta.
V konzumnom svete je celý mechanizmus pôsobenia na ľudí prispôsobený tak, aby sme veľa nakupovali, vlastnili, predbiehali sa navzájom a porovnávali. Túto skutočnosť využíva hlavne svet módy, médií a reklamy. No a práve tento nablýskaný svet je pre ľudí veľmi príťažlivý, ľahko mu podliehajú a nechávajú sa do neho niekedy až veľmi rýchlo a ľahko vtiahnuť. Potom sa stávame otrokmi aj takých túžob, nad ktorými by sme za normálnych okolností ani neuvažovali. Našťastie v 21. storočí má človek slobodnú vôľu a môže kráčať vlastným smerom. Nič mu v tom nebráni, možno len vlastná pohodlnosť a možno tajná túžba predvádzať sa pred inými. Ak si dokážeme tieto skutočnosti uvedomiť, nájsť si vlastnú cestu existencie, svoje malé radosti všedného dňa, vlastné poslanie, prostredníctvom ktorého dokážeme pomáhať iným, budeme mať väčšiu šancu stať sa šťastnejšími.

Vždy okolo nás budú žiť materiálne bohatší ľudia ako sme my. Nemá zmysel sa nad touto skutočnosťou trápiť. Jeden výskum sa zaoberal, kde žijú najšťastnejší ľudia na svete. Zistil, že najšťastnejší ľudia žijú v Bhutane. Paradoxné je, že táto priemyslom nedotknutá krajina je jednou z najchudobnejších na svete. Zároveň sa však zistilo, že práve v tejto krajine si ľudia často nezištne pomáhajú a pociťujú šťastie po vykonaní dobrého skutku. A predovšetkým, Buthančania sa učia neporovnávať sa s tými, ktorí sú na tom materiálne lepšie. Od detstva im rodičia vštepujú poznanie, že vždy sa nájde niekto, kto bude ešte bohatší, preto táto cesta vedie len k nešťastiu človeka.
Celoživotná snaha stať sa čestným, spravodlivým, nezištným, dobrosrdečným, ústretovým voči iným, láskavým, ušľachtilým človekom je majetok, o ktorý nielen nikdy neprídeme, ale bude pre nás šťastím a radosťou. A práve táto poznanie je dobrým stimulom na to, ako aj v konzumnom svete prežiť plnohodnotný a šťastný život.

Som si práve prečítala tento článok a páčil sa mi, tak som vám ho tu dala :-)


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 23:07 avatar
Zamysleli ste sa niekedy, koľko je medzi nami ľudí, ktorí sú bohatí, ale aj napriek tomu chodia zamračení, depresívni a s pochmúrnou náladou?

Neviem. Tých bohatých, o ktorých viem, že sú bohatí, tak som ich ešte nevidel zamračených, depresívnych, či s pochmúrnou náladou. Skôr pokojných, šťastných, usmievavých, veselých, proste pohoda byť bohatým človekom.
Súhlasí BeatJam, Scarletshadow


12.
označiť príspevok

BeatJam
   27. 11. 2013, 23:16 avatar
´"Mnohí si myslíme, keď si kúpime terénne auto, náš život bude krajší alebo keď postavíme väčší dom, naša rodina bude šťastnejšia."

To bude na sto pro. Skús žiť najprv pod mostom a potom v novej vile, hneď zistíš rozdiel. Skús vymeniť Favorit za nové SÚV a do Favorita už nesadneš.
Súhlasí Scarletshadow


13.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:26 avatar
chlapci, sa mi nechce veriť, že ste nepochopili skutočný zmysel tohto článku. bohatstvo nie je nešťastím, ale ani šťastím, proste vôbec tu nejde o matériu, ale postoje, ktoré zaujmete ...ak si myslíte, že len bohatí môžu byť šťastní ...tak budiš, vaša voľba.
Súhlasí stevka, Wolfe


15.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:29 avatar
ja si myslím, že aj v chatrči môže byť krajší život ako na zámku .. a auto? načo? ved máme MHD :-))


20.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 23:45 avatar
Nepovedal som, že LEN bohatí. Len som sa vyjadril, že som takých nešťastných bohatých ešte nestretol.


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 23:46 avatar
Zmysel článku je, že si treba vážiť to, že sa máme dobre.


22.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:50 avatar
že si máme vážiť to, čo máme. a nešpekulovať furt, že čo nemáme a čo majú iní a ako sú určite šťastnejší ako my, pretože to majú .-)) a celkovo, sústrediť sa na tie neviditeľné veci ... tie podstatné. ale najprv si musíme uvedomiť, že sú skutočne podstatné :-)


23.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 23:52 avatar
sústrediť sa na tie neviditeľné veci

Napríklad na prázdnu chladničku. (Vtedy sú v nej tie neviditeľné veci.)

Alebo prázdnu peňaženku.


24.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:53 avatar
ty máš prázdnu chladničku? a prázdnu penaženku? chúďa :-)
ja mám 10 eur a v chladničke brokolicu ...pošlem ti? :-)


25.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:57 avatar
článok je samozrejme nie je venovaní chudobe pod mostom, či bezdomovcom, to by bolo vyslovene kruté ...je venované takým ako napr. my, ktorí máme domov, počítač, prácu, nejakú tú plácu, nejakú tú chladničku a dokonca takú vymoženosť, že internet, na ktorý dokonca máme čas aj prostriedky ...čiže, neživoríme.
Súhlasí Lemmy


26.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:57 avatar
venovaný


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 23:57 avatar
Nie. Myslel som na tých šťastnejších ako ja. Čo majú prázdne chladničky. Ja mám plnú. Žijem konzumným životom. 


28.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 00:01 avatar
ved tak žijeme všetci, ide o to, nebyť otrokom toho života, len využívať možnosti, nie sa nimi nechať zotročiť :-)
Súhlasí stevka


30.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 00:14 avatar
a lúčim sa mojou obľúbenou od Lemmyho K. :
http://www.youtube.com/watch?v=himx9daMOTw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

"I dont believe a word" : )


31.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 00:16 avatar


32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 11. 2013, 00:32 avatar
10 eur v chladnicke a brokolicu v penazenke  
Súhlasí Malá Zoe


86.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:56 avatar
no, ved to je úplne bežné, nosiť brokolicu v peňaženke ...ty to hádam nerobíš? :-)


121.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:16 avatar
beat jam, neviem, čo je SUV, a ani ma to nezaujíma. mne by stačila bohato aj favoritka, hlavne, nech ide a dovezie ma bezpečne k ľudom, ktorých mám rada :-)


62.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   28. 11. 2013, 10:42 avatar
1..fajn článok a pravdivý

hmm...neviem,či sa vám stalo, že ste sa ráno zobudili a nešla elektrika? ...takmer každý má rýchlovarnú konvicu a zrazu si ani kávu neuvaríte, ani rádio nezapnete, či nezasvietite )

osobne, negatívne správy ignorujem tým, že nepozerám televízne noviny a dokonca už ani rádio nepočúvam ..možno mi občas unikne nejaké info, ale som za to, že to, čo mám vedieť, sa ku mne dostane z nejakého iného zdroja

značky...keby naozaj bola tu u nás aj kvalita, čo sa týka značkového výrobku pre bežný spotrebný tovar, ibaže kvalita často dosahuje úroveň v čínskych obchodoch už aj moje deti sa presvedčili na vlastných skúsenostiach, že sú to často zbytočne vyhodené peniaze. Bolo ťažké ich presvedčovať, ale zvolila som taktiku, že "ak chceš značkové, tak si priplať zo svojho" ..takže už si dobre rozmyslia, či nezvoliť radšej menej preferovanú značku.

poznám ľudí, čo sa tvária, že sú bohatí a pritom žijú na úvery...tie úvery nie sú pre nich nutnosťou, ale "prečo by som neukázal susedovi, že mám na viac ako on?"

s chladničkou mám tiež zážitok .)) ...príde syn po týždni zo školy, otvorí chladničku a hovorí "nič tu nie je!!" a zatvorí
pritom tam boli bežné suroviny, tak ma to zarazilo...pýta sa, že čo by také chcel?? "neviem"
v takom prípade odpovedám "tak si málo hladný"
o týždeň prišiel znovu a to isté "zase tu nič nie je" ...lenže tentoraz tam skutočne nič nebolo úmyselne, dokonca ani jedno vajce, len maslo a džem ... ale už som bola ticho, nekomentovala som ...
..a on sa najedol
Súhlasí Malá Zoe


81.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:45 avatar
to si pamätám, to sme hovorili aj my, "mamiii, čo máme jesť?" mama:" niečo si vyber, máme plnú chladničku" my:" mamiii, ale ved tu nič nie je" :-) preklad v detskej reči, je tam len maslo, syry, saláma a nejaké trápne jogurty, chýba čokoládový puding ! :-))
Súhlasí Chiara.1, Tvoja_iluzia


87.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   28. 11. 2013, 21:56 avatar
1. Ako sa dá "trénovať" súcit a empatia ? Ako ľudia prežijú plnohodný život a môžu byť šťastní, keď nemajú pomaly čo do úst , na to autor/ka článku nemyslela ? Idú Vianoce a ľuďia plačú.

A osobne sa nad takými vecami nezamýšľam ako sa píše v článku, nezaujímajú ma "takí"
No a vďaku prejavujem , neporovnávam sa, ignorujem reklamu, značky, som šťastná kde som s tým čo mám, odlišujem podstatné od nepodstatného, súcit, empatia, altruizmus sú mi vlastné, preto nerozumiem čo autorka aký návod na život dáva ? Že autorka nikde nespomína že čestnosť a spravodlivosť je im v tomto systéme na dve veci...at´d.


94.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 22:18 avatar
článok nie je venovaný ani hladujúcim v Afrike, ani bezdomovcom pod mostom, je venovaný tým, ktorí si ho v teple domova v papučiach môžu pri čajíku prečítať na nete, ktorí tiež ani len nepozná obrovská časť ľudí, žijúcich na tej istej panéte ako my ...

ty plačeš? si hladná? pošlem ti brokolicu? .-)


96.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 22:20 avatar
boože, "ktorý" ..


98.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 11. 2013, 22:46 avatar
opat beries meno Bozie nadarmo
Súhlasí Malá Zoe


99.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2013, 22:48 avatar
boh nie je meno :-) to je ako funkcia :-) ze prezident :-)
Súhlasí Scarletshadow


100.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 22:53 avatar
vieš, že som si myslela, že mi to už niekto napíše? .-)


101.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 11. 2013, 23:04 avatar
co mas s jednym okom  


102.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 23:07 avatar
teraz je to lepšie? 8-)


103.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 11. 2013, 23:11 avatar
super  


106.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   28. 11. 2013, 23:51 avatar
94. Škoda Zoe že si mi neodpovedala na otázku ako sa dá trénovať súcit a empatia?

Tým, že ľudia obrazne povedané hladujú, čo je dnešná realita, som uviedla z titulu, že sú len všemožné rady a návody čo by a akoby ľudia mali žiť, ale neviem prečo sa zamlčuje pravda o bedačení tej spodnej vrstvy - kedysi stredná vrstva. Pravda je taká že snobom to nevysvetlíš a chudákom ani netreba, tí potrebujú celkom niečo iné.

papučová kultúra, otroci tv, konzumenti života, no však aspoň si oddýchnu a každý sa vie inak radovať. 


111.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   29. 11. 2013, 00:01 avatar
"Úprimné väzby s ľuďmi a dlhoročné nezištné priateľstvá sú naozajstné klenoty, ktoré sa nedajú nikde kúpiť a o ich existenciu sa musíme snažiť. Práve trénovanie týchto vlastností náš život robí šťastným a nepotrebujeme k tomu žiadne materiálne bohatstvo. Rozdávaním radosti druhým rastie naša vlastná radosť a pocit šťastia."

ved odpoved máš v článku, chiara. byť úprimným, snažiť sa o nezištné vzťahy a pokúšať sa vžiť do pocitov iných, nebyť ľahostajným napríklad ani voči spomínanej biede a utrpeniu iných.
(a ešte raz, článok predsa nikde netvrdí a nezamlčuje existenciu chudoby a spodnej vrstvy. nie je venovaný tým, ktorí živoria. je to tu niekoľkokrát spomenuté.. )


114.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   29. 11. 2013, 18:14 avatar
nie je odveci bojovat proti konzumovaniu, ked bez konzumovania momentalne nevieme prezit?


115.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 13:58 avatar
ale ved tu nejde o bežnú spotrebu a bežný konzum, ktorým si zabezpečujeme prežitie, ale o nezdravú formu konzumného života, kedy sa symbolom šťastia, vyslovene jeho meradlom stávajú materiálne veci, luxus, majetok a symbolom ešte väčšieho šťastia sa považuje ešte väčší majetok a bohatstvo...
konzumná spoločnosť je spoločnosťou orientovanou na veci. Konzumný človek je / existuje kvôli veciam, pretože ich má. Je tu pre majetok, pre jeho zhromaždenie, pre vrstvenie zážitkov hodných obdivu. konzumný človek – jednorozmerný človek – sa vo svojom bohatstve, materializme, luxuse vidí, nachádza v ňom svoju dušu. Jednoducho, človek je otrokom vecí.
Po určitej dobe to totiž nie je on, kto vlastní veci, ale sú to práve veci, ktoré vlastnia jeho. Zanikajú veci, zaniká aj identita tohto jedinca. Ako odpoved na otázku "kto si" odpovedá "ja mám...."
A proti tomu vôbec nie je odveci bojovať :-)


116.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:03 avatar
..a téma a článok odvracajú pozornosť od tohto nezdravého konzumu a nabáda ľudí orientovať sa iným smerom, pretože nikto nenájde skutočné, trvalé šťastie v ničom hmotnom ...môže to byť nejaká dočasná útecha, ktorá vyprchá a prázdno sa len ešte zväčší .. ľudia môžu byť šťastní a spokojní aj v chatrči, nepotrebujú zámky :-) len musia vedieť, čo je skutočne podstatné a to sa kúpiť nedá ...klišé, ale pravdivé.


123.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 12. 2013, 07:16 avatar
hovoris z vlastnej skusenosti? vlastnila ta niekedy nejaka vec? :-)


124.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   1. 12. 2013, 07:22 avatar
nie, nevlastnila a ani nebude, vlastnil ma kedysi len človek, len tomu som to dovolila :-)


125.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 12. 2013, 07:27 avatar
pride mi divne ked ludia hovoria o niecom co nemaju z vlastnej skusenosti :-) ako to mozu potom vediet? :-)


126.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 12. 2013, 07:28 avatar
ja ti poviem :-) niekde si to precitali :-)


127.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   1. 12. 2013, 07:30 avatar
ale ved majú oči na hlave a uši ...a ešte nejaké to vnímanie a vidia okolo seba aj veci, ktoré sa ich priamo netýkajú, nie? ak ti nejaká žena povie, že ona by chcela partnera.. a na prvé miesto dá podmienku, že zabezpečeného ..a sama chodí oblečená v značkách od hlavy až po päty ...a pod. :-) ona tomu hovorí, že je rozumná ....ja, že len konzumná :-)))


128.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   1. 12. 2013, 07:33 avatar
tomu rozumiem :-) ale odkial vies ze ich tie veci vlastnia? :-) mozno sa len rada paradi :-)


129.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   1. 12. 2013, 11:23 avatar
127.... pre čo je divné, ak žena chce zabezpečeného muža, ak je ona sama zabezpečená?
... dnes ani zabezpečení muži nehľadajú iné ženy...prvé čo sa ťa chlap opýta je, či robíš, kde robíš a kde bývaš... hm, čo asi tým sleduje?? ...no aby si nebola na neho odkázaná predsa .... dnes sa láska nehľadá, dnes hľadá každý len prachy. Žiaľbohu, smutná realita.
Súhlasí trinity666


130.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   1. 12. 2013, 16:27 avatar
no, ved to aj vyzerá vo vzťahoch ...hľadajú sa nie duše, ale majetky. zabezpečená žena si hádam nebude budovať vzťah s nezamestnaným, nezamestnaný sa ani nemá odvahu uchádzať o ženu samostatnú a nezávislú ...a ked sa nájdu dvaja "vyhovujúci si", čiže obaja vzájomne "dostatočne zabezpečení" a neklape to ( akoby aj mohlo, ak šlo len o niečo hmotné), tak sa nerozídu, ostávajú zväčša spolu, nechcú deliť majetky, tak si každý žije svoj život, ale zostáva "vo vzťahu" ...samozrejme, uviedla som len príklad, netvrdím, že majetok je vo vzťahu zlom, to nie, ale ak je na prvom mieste ( a o tom som písala v 129), tak určite to tomu páru neprinesie šťastie ...
a ak by bola láska vo vzťahu skutočná, nemalo by zmysel riešiť, kto je na koho odkázaný a pod. všetko jeho, jej, by bolo proste ich ... teda aspon ja takto naivne rozmýšľam :-))


131.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   1. 12. 2013, 17:01 avatar


132.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   1. 12. 2013, 20:49 avatar
130..tak to by si sa divila, koľko chlapov nezamestnaných nájde odvahu zoznámiť sa práve s takou, čo má robotu a hlavne byt ... hneď by sa do dvoch týždňov nasťahovali ))
žiaľ Zoe..dnes je už málo skutočnej lásky a všetko ide cez kalkulačku ... neviem, či sa dá dnes nájsť žena, ktorá by odmietla chlapa pre peniaze??
daj chlapovi najavo, že stojíš o jeho lásku a nie peniaze, tak sa urazí 


133.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   1. 12. 2013, 20:52 avatar
tak ja neviem, ilúzia, ešte sa mi nestalo, aby som pri vzťahu riešila ako podmienku majetky, a ani mna žiadny cez majetky ešte neriešil .-) možno mám len málo skúseností, neviem, ale aj ked sú možno medzi nami aj tie "živé kalkulačky", určite sú aj takí, ktorí lásku nepočítajú cez euráče :-)
a s poslednou vetou absolutne nesúhlasím. akých chl(a)pov si to poznala, panebože? :-)


135.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   1. 12. 2013, 21:42 avatar
133..no daj pokoj že vo vzťahu...s takými ani deň do vzťahu ..takí s kalkulačkou vo vrecku sa prejavia na prvom stretku  
Súhlasí Malá Zoe


134.
označiť príspevok

majko1 muž
   1. 12. 2013, 20:53 avatar
Ale noooo......ja to beriem tak, že dnes sú muž aj žena ekonomicky aj inak nezávislí a do vzťahu idú len preto že chcú....... 


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 11. 2013, 22:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.3.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 22:40 avatar
zdroj: www.eduworld.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk!aid=286?fb_action_ids=3721869622953&fb_action_types=og.likes&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B593149344067648%5D&action_type_map=%5B%22og.likes%22%5D&action_ref_map=%5B%5D
Súhlasí Osvietený


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 22:41 avatar
Jaroslava Koníčková

www.eduworld.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk!aid=286


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 22:43 avatar
Oprava: www.eduworld.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Malá Zoe


5.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 22:42 avatar
www.eduworld.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk!aid=286

:-))


7.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2013, 22:44 avatar
Pod mojou šestkou to ide. 
Súhlasí Malá Zoe


9.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 22:46 avatar
vdaka : )


8.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 22:45 avatar
a už ked je reč o Bhutáne, tak som si spomenula na dokument, ktorý som tu už kedysi dala ako tému, ale hodí sa mi ku téme:
http://www.youtube.com/watch?v=himx9daMOTw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

stevka žena
   27. 11. 2013, 23:13 avatar
Krajina bez cigariet, semaforov....celkom zaujimavy vylet by z toho mohol byt.  
Súhlasí Malá Zoe


14.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:28 avatar
..a sú tam zakázané aj igelitky :-)
ale asi len výlet, neviem, či by som si zvykla tam žiť, asi skôr nie .-)
Súhlasí stevka


16.
označiť príspevok

stevka žena
   27. 11. 2013, 23:31 avatar
U nas ich zatial len spoplatnili.
Tiez neviem ci by som si zvykla, ale ako zmena zo zabehnuteho zivota by to bolo urcite super.


17.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:33 avatar
určite. len my, mestskí ľudia sme už dosť rozmaznaní, stačí skrútiť kohútik a máme vodu, dokonca teplú, máme ústredné kúrenie, elektrinu ...berieme to ako samozrejmosť..raz som bola v zime na chate bez toho všetkého, kúrilo sa drevom, svietilo petrolejkami, na wecko sa chodilo do lesa ...páčilo sa mi to, ale bolo to namáhavé a po víkende som sa veľmi preveľmi tešila na výdobytky našej modernej doby :-)


18.
označiť príspevok

stevka žena
   27. 11. 2013, 23:36 avatar
Poznam to, ako si len clovek po prichode domov vazi tecucu vodu, teply radiator ... 
Súhlasí Malá Zoe


19.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   27. 11. 2013, 23:43 avatar
ale dobre padne načas vypadnúť z tohto konzumného sveta, prečo od technických vymožeností a aj od väčšiny ľudí :-) to ticho a pokoj ...
Súhlasí stevka


29.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 00:04 avatar
....a tma a zima :-))


63.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   28. 11. 2013, 10:48 avatar
17...za manželstva, som skoro každý víkend chodila na takú chatu ...bez elektriny len pri sviečkach alebo petrolejke, bez vody - pre vodu do studničky keď som chcela variť alebo umyť riad, kúrila som v peterkách, kadibudka kúsok od chaty, že keď zapršalo, tak zablatená po kolená ) .. a dokonca som v lete aj lúku kosila alebo hrabala ..a k tomu dve malé deti 


77.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:25 avatar
...a chceli si večer umývať zuby v studenej vode zo studne, či z prameňa? .-)

vidíš, aké málo nám ľudom stačí na pekné spomienky :-) nič naviac nepotrebujeme, je to len klam, že áno ..


112.
označiť príspevok

Wolfe muž
   29. 11. 2013, 03:37 avatar
Inak pozor, spomienky zvyknu fungovat na baze selektivnej pamate..
Clovek si pamata len to dobre...


113.
označiť príspevok

Tvoja_iluzia žena
   29. 11. 2013, 11:42 avatar
77...  zubná kefka je v takom prostredí prepych  

nooo..len zo spomienok človek nevyžije


119.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:10 avatar
myslela som to inak, nieže zo spomienok je človek živý, ale že na pekné spomienky toho ani nepotrebujeme tak veľa :-)


33.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 11. 2013, 05:26 avatar
ludi, ktori ziju konzumnym sposobom zivota, treba ignorovat..


120.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:13 avatar
ignorovať? neviem, ak nám na nich čo len trochu záleží, mali by sme sa im snažiť pripomenúť, čo je skutočne dôležité....ak nás budú ovšem chcieť počúvať ...


34.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:10 avatar
tato planeta patri Bohu menom Satan
bud sa podvolis a budes zit podla jeho zakonov,alebo sa stanes v jeho kralovstve vyhnancom a nikdy nenajdes pokoj
musis byt clovekom pri nom pokornym,trpezlivym,vazit si jeho kralovstvo a uzivat si ho tak,aby si druhemu svojim egom neublizil
mozes mat po com tuzis,ale nesmies si vziat jeho majetok za svoj
zamiluj sa do Satana a lasku ludsku budes ako stav to nedokonaly opovrhovat,bo vdaka nemu spoznas nieco ovela krajsie,cennejsie ,najdokonalejsie a najkrajsie
lasku k planete Zem a zacnes si ju chranit v kazdej to svojej sekunde a klanat sa k nej ako k najkrajsiemu daru od Boha menom Satan
nie je zly,on je celkom dobry,len je velmi prisnym ucitelom a nesvedomitych a hlupych tresta krutym sposobom
moz byt aj Zimou,Hladom,Neurodou,CHorobou


104.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 23:17 avatar


35.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:11 avatar
Vojnou ? ked treba tak aj nou


36.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:16 avatar
http://www.youtube.com/watch?v=mWgjwTc3PUw Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Satan je Otcom ludskeho pokolenia a ja ho aj prijimam ako bytost velmi inteligentnu,spravodlivu,starostlivu a tu ,ktora mi bude odteraz chranit moju cestu medzi ludmi
budem ho radsej posluchat,bo ludska hostoria mi je svedkom toho,aky vie byt kruty na svoje deti,pretoze opovrhuju jeho domovom ,ktory stvoril pre nas velmi tazkym a neludskym sposobom


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 09:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:20 avatar
ze je v jeho triede mneom Zem sa nachadzaju aj tupe a hlupe a sproste deti,zial za to nemoze
maju slobodnu volu,nech sa ucia na vlastnych chybach
aj On musel,kym stvoril tuto planetu aj s ludskou sa par krat tiez popalil


41.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:24 avatar
a to,ze viaceri maju o nom velmi zly obraz je tiez len kvoli chceniu v nom vidiet bastarda,idiota,blazna,ved kto by uz mal len rad prisneho Ucitela,spravodliveho a na kazdeho rovnakou miero platny meter


38.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:18 avatar
otvorte si uz konecne OCI a vazte si Zem a nehladajte dokonalost tam,kde jej niet


40.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 11. 2013, 09:22 avatar
Kde dokonalost je a kde jej niet?


44.
označiť príspevok

Al_ice
   28. 11. 2013, 09:28 avatar
10. priroda je dokonala,inde ziadnej dokonalosti niet.
Súhlasí Wolfe


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 09:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:36 avatar
nemoze ziadne ludske pokolenie oddelit sameho seba od nedokonalosti a hodit ho na Boha menom Satan a tak sa ocistit od slobodnej vole,to sa neda
kazdy ludsky tvor so slobodnou volou je nedokonalym a tak nuteny sa prisposobit v sebe aj zlo podla vlastnych schopnosti a stupna inteligencie,aby sa naucil byt na jeho obraz
na obraz Satana
az ked sa mu podvolis,vezme ti slobodnu volu a stanes sa pokornym,dobrym a slusnym ziakom v jeho triede menom Zem
pokial sa najde na Zemi co i jeden ludsky tvor,ktory ho bude vnimat ako velmi zleho tvora,stane sa aj ludstvo na jeho obraz
zlym,krutym a sialenym zabijamok sameho seba
takze,pokial sa clovek nespamata a nezacne sa na seba pozerat prisnym pohladom Otca,dovtedy bude trestany biedou,hladomorom,chorobou,vojnou zimou,ci tym jeho Infernom
pretoze tu ide od pociatku tohto sveta tu o Zrkadlenie
prestante uz utocit svojim egom na neho a na jeho kralovstvo a on sa vam odvdaci krasou,inteligenciou,nesmiernou laskou nielen k sebe samemu,ale aj ku vsetkemu zivemu
k jeho dielu


47.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:37 avatar
hm same chyby,ale mne to nevadi,bo viem kde uz som


42.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:26 avatar
nenachadza sa v ludskom pokoleni,nemoze byt v ludskom pokoleni dokonalost,pretoze ma slobodnu volu !
je tam,kde niet slobodnej vole


45.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 09:30

Príspevok bol vymazaný administrátorom.48.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:40 avatar
o tej slobodnej voli ,pri ktorej sa Sam od seba rozhodnes,co je pre spolunazivanie so Zemou pre cloveka so slobodnou volou dobre,hodne,mile a krasne
ked budeme od seba odhanat zlo a povazovat ho za dielo Satana,tak potom neexistuje ,aby sme v sebe pokorili Ego a pracovali na sebe a tym zachranili pre buduce pokolenie Satanovo kralovstvo,pretoze sa stane tym,cim je On pre nas !
PEKLOM!!!!


49.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:43 avatar
je to ta najkrutejsia Pravda aku poznam
a je mi do placu,ze nasho Otca vidime vo velmi zlom obraze


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 09:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:57 avatar
vsetky nabozenstva,ktore su proti Satanovym zakonom tu na Zemi ,maju jediny ciel...pokorit svojou Pravdou Zem a vtlacit jej svoj obraz o sebe
ale to sa neda,bo ani jeden ludsky tvor nie je autorom slobodnej vole a tak nemoze si v triede Boha menom Satan zavadzat svoje pravidla a menit Program tak,ako si on praje a stat sa Ucitelom tam,kde nemoze
pretoze je dieta a kazdy ludsky tvor sem prisiel pre jeden jediny ciel
ucit sa v jeho triede a pracovat na planete Zem len preto,aby sa naucil vazit si Otcove dielo a vynamahanu neludsku a otrocku pracu na nej a to len preto,aby nas naucil byt pokornym a poslusnym dietatom,pretoze si to tak priali obidvaja
matka a otec v jednom - Satan


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 10:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.64.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 10:50 avatar
RKC zneuzila vieru v lasku a v dobro
tak isto to cinia aj dalsie nabozenstva,islamizmus,judaizmus a ine vierovyznania
trest ich neminie,ludska rasa je nevzdelana a primitivne egoisticka,bo bojuje proti Stvoritelovi pychou a barbarstvom


67.
označiť príspevok

Wolfe muž
   28. 11. 2013, 12:30 avatar
Kto je stvoritel?


50.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 09:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.53.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:48 avatar
v tom case vladlo ukrutne diktatorstvo,krutovladie to ludske a chcelo si podmanit vsetko,uplne vsetko
aj Boha menom Satan


51.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:46 avatar
potom aj mi budeme pre neho nyvzdy vo velmi zlom obraze
hm neviem si predstavit co este horsie moze byt ,ako jeho hnev v podobe prvej a ci druhej svetovej vojny,pretoze trest si odnesu vsetky nabozenstva a ludske pokolenia v nich,ktori ho maju v obraze bastarda a krvilacnej selmy


52.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 09:47 avatar
hm chyby,same chyby v Pisme  
vidite ich,vsak


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 09:52

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 10:00 avatar
hm mna nezaujima RKC,bo su tu aj ine nabozenstva ,ktore mali zaujem znicit obraz o Bohu
kazdy vie a citi ,ze prichadza dalsi trest a presne taky,aky sme si ho vytvorili pri Zrkadleni so Satanom
prichadza vdaka nam na Zem opat ZLO !


58.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 10:01 avatar
kedy sa uz konecne nauci ludstvo citat z knih a pouzivat uz aj ten ehm mozog?!


59.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 10:01 avatar
amen


60.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 10:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.65.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 10:53 avatar
mna uz nezaujima tento svet ,kde je vynutena Pravda rukou to majetnickou a nasilnickou a je proti voli Najvyssieho
nech si kazdy hrabe na svojom pieskovisku,ja od ziadneho si uz nic nepoziciavam a nikomu nepoziciavam,ani piesok Pravdy


66.
označiť príspevok

Osvietený muž
   28. 11. 2013, 11:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 19:33 avatar
to je jedno kolko ich a kolko ich bude
mozem si ich vyberat podla nalady a podla toho,ktori sa mi hodia akurát v ten den k mojim satam
dnes Satan,zajtra Budha,Jahve, Boh,Xenu ,Allah,Zeus ci Anunnaki a ospravedlnujem sa zat ych dalsich,ktorych som tu nevymenovala z dovodu nedostatku casu


73.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 19:35 avatar
vlastne Pravda je ta,ze som zabudla na ich mena


74.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2013, 19:36 avatar
paci sa mi nova salbea :-)


75.
označiť príspevok

salbea žena
   28. 11. 2013, 19:48 avatar
pri tebe budem na urovni viery v paganus


76.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   28. 11. 2013, 19:50 avatar
pri mne mozes byt aka len chces :-)


68.
označiť príspevok

ether muž
   28. 11. 2013, 12:54 avatar
to mi vždy pripomenie Fight Club
nie je problém s vlastnením vecí, pokiaľ si uvedomujeme, že sú to len veci a že nevlastnia ony nás
Súhlasí winry, Wolfe, Scarletshadow


69.
označiť príspevok

winry žena
   28. 11. 2013, 16:50 avatar
Veci su fajn, ked sa pouzivaju...
ja osobne toho vela nevlastnim, ani moja postel nie je moja, ale vobec mi to nevadi. Avsak, ak by som zila ako bohaty clvoek, tiez by mi to nevadilo...naozaj 


70.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2013, 16:52 avatar
To ti uverí každý, že by ti to nevadilo. Komu by vadilo byť bohatý?


71.
označiť príspevok

winry žena
   28. 11. 2013, 17:00 avatar
A co ja viem...asi tym, ktori na nich neustale poukazuju, aki su to odporni, zli a lakomi ludia 
No vsak aky to musi byt blby pocit kydat na tuto skupinu ludi a neskor sa k nim zaradit... 


79.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:35 avatar
ja si nemyslím, že sú zlí, bohatstvo ani nič vonkajšie nás nemôže zmeniť, ak to tomu sami nedovolíme ...skôr je to o tom, že si máme všimnúť, že ich ten majetok neurobil šťastnými, ak sú spokojní, usmiati, tak to nie je tým, že majú domy, autá ( to sa zase len my klameme, že je to tak) a prestať sa s nimi porovnávať, či túžiť po niečom, čo niekto iný má a my nie :-)
máme všetko, čo potrebujeme :-) a plus naviac, máme možnosti to rozvinúť, ak skutočne budeme chcieť ...
Súhlasí winry


82.
označiť príspevok

winry žena
   28. 11. 2013, 21:46 avatar
Zoe, bola som si dnes zameditovat, lebo moj upadok je uz citelny..rozhodla som sa opat vstat, zvysit svoju energiu a zit naplno az do sameho konca, o tom je stastie.., zivot...proste zit a robit vsetko najlepsie ako sa da..., skreckovanie mi nikdy neslo a pre mna je to aj zbytocnost, kedze zivot je naozaj v tejto hmote prilis kratky a nedava mi to ziaden vyznam mat vela statkov a hladat v nich nieco viac....
Súhlasí Malá Zoe


83.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:48 avatar
ja som sa práve dnes prihlásila na jedno trojdňové duchovné cvičenie, tiež už potrebujem súrne vypnúť svet :-)
Súhlasí winry


85.
označiť príspevok

winry žena
   28. 11. 2013, 21:54 avatar
Noo to je fajn, tak nech sa ti tam dari Ja si na dlhsie meditacie zatial netrufam..., ale slubila som si, ze kym pride lama Ole, tak si dokoncim aspon prve pripravne cvicenie..., nech sa uz mozem potom pustit na poklony... a potom sa konecne dostanem k mojej vysnivanej meditke na diamantovu mysel
A ty tam co budes robit? 


88.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:59 avatar
www.vyveska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
je to ešte daleko, ale už bolo potrebné sa zaregistrovať do konca tohto mesiaca, idem na niečo také prvýkrát, sama som zvedavá, čo to tam budem robiť :-)


91.
označiť príspevok

winry žena
   28. 11. 2013, 22:04 avatar
hmm...tak nech sa ti tam teda paci, exorcizmus je zaujimava tema... , potom budem vyzvedat, ked prides spat
Súhlasí Malá Zoe


92.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 22:08 avatar
maretta má veľmi príjemný hlas, rada ho počúvam : ) tému som vybrala zámerne, zaujíma ma to od jedného silného zážitku v Medžugorí ..
Súhlasí winry


95.
označiť príspevok

winry žena
   28. 11. 2013, 22:19 avatar
Je to tak zvlastne ako nas ovplyvnuju vlastne zazitky, skusenosti..., prajem ti vela stastia, idem, dobru noc
Súhlasí Malá Zoe


97.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 22:21 avatar
kým cítime, rozmýšľame , konáme ... tak je to super, žijeme :-) brú, winry ..


78.
označiť príspevok

auxiliarius
   28. 11. 2013, 21:34 avatar
Dnes je sv. Katarina Laboure
Ked som pozrel zivotopis, vidim, ze obcianskym menom sa volala Zoe Laboure  


80.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:38 avatar
svätá Zoe ...to by znelo lepšie :-))


84.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 21:53 avatar
a na záver pridám ešte pár múdrostí z FB .-)

" ak máte plnú chladničku, strechu nad hlavou a miesto, kde môžete spať, ste bohatší než 75% ľudí na tejto planéte...
ak máte nejaké peniaze v banke, nejaké v peňaženke a dokonca si niečo šetríte bokom, patríte medzi 8% najbohatších ľudí na svete...
ak ste sa dnes ráno zobudili viac zdravý ako chorý, máte viac šťastia ako milión ľudí, ktorí práve tento týžden podľahnú nejakej chorobe ...
ak dokážete prečítať tieto riadky, ste na tom lepšie ako 3 miliardy ľudí na svete, ktorí nevedia ani čítať ..."


89.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   28. 11. 2013, 22:00 avatar
Zoe prosím ťa , takéto útechy nikomu nikdy ešte nepomohli.


90.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 22:03 avatar
tu nejde o pomoc, len o zamyslenie ... pomôcť si musíme sami :-)


93.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   28. 11. 2013, 22:17 avatar
90. Však to bolo obrazne povedané.


105.
označiť príspevok

tarava dežka žena
   28. 11. 2013, 23:36 avatar
ubohy konzumny život v prazdnote zo strachu pred "neuspechom", je uspech mať bohatstvo. taky človek stratil seba, lebo sa stal mäsom, žiadna studena IKEA mu to nenahradi. žijeme v dobe ked značkova handra (oblečenie) je považovane, vnimane za niečo viac ako kvalita človeka, alebo je to prirodzena súčasť tohto pekla na tejto planete, to svedči o tej bytostnej chudobe, ktoru ti ešte budu vtlačať kde sa pohneš a nikomu nevysvetliš, ako im na to z vysoka serieš, že neostaneš prazdnym človekom, ako byť pozlatene hovno.


107.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   28. 11. 2013, 23:53

Príspevok bol vymazaný administrátorom.108.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   28. 11. 2013, 23:54 avatar
najlepšie sa plače na nejakom fajn ramene, vtedy je fuk, kde to je, nie? .-)


110.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   28. 11. 2013, 23:58

Príspevok bol vymazaný administrátorom.122.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:23 avatar
"happiness only real when shared"
http://www.youtube.com/watch?v=GkdwbBeYS00 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


109.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   28. 11. 2013, 23:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.117.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:07 avatar


118.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   30. 11. 2013, 14:08 avatar
Novodobý ideál – konzum – dávajúci západnej spoločnosti zmysel života a métu hodnú dosiahnutia sa skrátka ukazuje ako problematický, ostatné hodnoty sú degradované a márnotratné. Je zrejmé, že takú interpretáciu ľudského šťastia a blahobytu, ktorá je založená na ekonomickom zisku a vrstvenia nových zážitkov či krátkodobé uspokojenie tzv. potrieb, nejde rozšíriť na väčšiu časť planéty. Svojim spôsobom je to nezodpovedné a naivné, lebo už prekračuje regeneračné možnosti Zeme. Myšlienka stále gradujúceho konzumu teda odsudzuje ľudstvo k radikálnej pluralite a nerovnosti, či už kultúrnej, politickej, ekonomickej alebo sociálnej, a tým prepožičiava fenoménu globalizácie ďalší rozmer – šírenie rôznosti a otázku samotného dôstojného prežitia ľudského rodu.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:41,  ondrej61-zdvihni zadok a choď si dobudovať tie krajšie zajtrajšky. Matelko ti ich môže iba...
dnes, 19:41,  Už si sa dneska za nás pomodlil?
dnes, 19:28,  Mne čierna a bledomodra
dnes, 19:14,  Aj tak sa mi už páči iba ružová..
dnes, 19:05,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:05,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:05,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  najnovšie príspevky od tohto účastníka Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:04,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
dnes, 19:03,  Kacír Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá...
dnes, 19:03,  Už sú modré i skaly nie len sneh ? Modrá je planeta, kde můžeme žít Modrá je voda,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Ponúkať priateľstvo tomu, kto túži po láske, je ako umierajúcemu od smädu dávať chlieb.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(391 370 bytes in 0,283 seconds)