Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Živly

60
reakcií
1805
prečítaní
Tému 19. marca 2010, 21:34 založil Veronika Hadobásová.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:34 avatar
Sú štiri živly: oheň,vzduch,zem a voda.
Ktorý ste?Ja som voda.


31.
označiť príspevok

netopier muž
   19. 3. 2010, 22:38 avatar
Ja ohen 


56.
označiť príspevok

*game* žena
   20. 3. 2010, 10:33 avatar
Podla znamenia som zivel zem...hmmm...a mozno je mozne ma tvarovat do nejakej podoby...ale tak, ze o tom neviem...ze to so mnou niekto robi, inak sa budem branit  


57.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   20. 3. 2010, 13:11 avatar
Ja sa nechám zase tvarovať iba od tých ktorím dvôverujem a prímem ich ako niekoho kto ma chce niečo naučiť. Lenže takých ľudí je iba zopár.


2.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:35 avatar
Voda
07.09.2009
Voda. čo si predstavujem pod slovom Voda . . . ?: Ľahkosť, žblnkanie, trpezlivosť, more, oceán, veselosť, morské víly, morské panny, morské víly, morský ľud, krásu . . .

Kľúčové slová: Náladová, Citlivá, Zraniteľná, Sentimentálna, Empatická, Reaktívna, Závislá, Vyživujúca, Ochranárska, Tajnostkárska, Osobná, Tečúca, Intuitívna, Imaginatívna, Pasívna.
Voda je studená, hlboká, prenikavá, čistá, tmavá, citlivá na Energiu. Paraelou pre živel vody je podvedomie, hlboké, tiché, nepreskúmané, ukazuje i aspekty múdrosti.

Astrologické pririadenia: Rak, Škorpión, Ryby.
Rak je matkou nás všetkých - materskou ústupňou, starajúcou sa o nás, živiacu - lonom života samotného.
V Škorpiónovi prúdi Voda v bezedné hĺbke - Tajomná A Naplnená neznámim. Z jej temných hlbín vystúpujú Zvláštne Bytosti nevedomé Duše.
V Rybách je Voda najviac vo vo svojom vlastnom Živle. Rybám vládne Neptún, Vládca Morí, a domovom Rýb je Ríša Citov, to nikdy neustávajúce prúdenie vnútorného Života.

Chovanie Vody: Voda je plynúca, intuitívna, imaginatívna. Mieri vždy dole a má sklon šíriť sa vodorovne. Dokáže sa jednoducho prispôsobiť akejkoľvek forme, potrebuje však k tomu nádobu. Voda preniká látkami a rozpúšta ich.
Bez vnějších príčin je v pokoji, ale reaguje na sebemenšie okolné dianie - aspoň zachvením. Dokáže sa aj rozbúriť a spôsobiť katastrofy. Je ťažká, pozná len jeden smer - dole. Priťahujú ju oblúky preniká kam môže, tlakom. Keď nemôže tiecť, zostáva v pokoji, čaká, potom sa začne vyparovať a Tvorí Mraky. Kolobehom Vody v Prírode je obrazom kolobehu Života - bez Vody není plodnosť. Vo Vode vidíme predmety skreslene. Voda nadnáša, a však, brzdí pohyb, tlmí zvuky. S hĺbkou rastie tlak. Je schopná meniť formu.
Energia Vody plynulo prúdi a v Živote Vodních Ľudí hrajú veľkú úlohu rôzne nepostižitelné veci. Ľudia Vody sú Intuitívny, Vnímaví a Imaginatívny, sú dokonalo naladení na City - svoje vlastné aj iných Ľudí. Vodné Znamenia majú hlboké City, a ich citové reakcie môžu siahať od krajného súcitu po vlastnú sebaľútosť. Sú si jasno vedomí nevedomých Duševných pochodov, ktoré ostatním pripadajú nejasné a zvláštne. Oni vedia. Odkiaľ toto ich Vedomie pramení, možno nevedia - ale dôverujú svojim vnuknutiam a jednajú podľa nich, niekedy nezávislo na svojej vôli , v rozpore s obvylou realitou. Sú to Mystykovia a Snílkovia, sú spojení s hlbšími dimenziami života, i keď toto spojenie nemôžu dokázať. :( Plynú ako Voda - dovnútra a von. Sú ponorení do hĺbky svojho vnútra, zmietaní neviditeľnými prúdmi sem a tam. Voda tiahne k Vode, ale príliš mnoho Vody má sklon vytvárať Ostrovy - pocity samoty. Voda dobre vychádza so Zemou, Vzduchom hore, ale priťahuje ju. Oheň spôsobuje, že Voda vrie, cíti sa nepríjemne, ale voda môže Ohen zhasiť.
Človeka s týmto Živlom reprezentujú Vášne, Náruživosti, Túhy a Chtíče. Škála od utrpenia a sebaobetovania až k bláznivému Šťastiu. :D Radosť i Žiaľ. Je schopná preniknúť do duše cudzích Ľudí, chápať ich a mať s nimi súcit. Nebezpečenstvo závisloti - byť alebo nás učiniť. Jedná Subjektívne, vlastná Pravda je závislá na Emóciach. Taktiež nebezpešie tápania ( para) - únik z reality , snílkovství, drogy. Taktiež však Fantázia, Sny - umelecká činnosť.

Podoby Vody:
Rybník - Matka: Voda je kľudná, stála. Má pevné okraje, je izolovaná ( ako Rodina). Hladina je Pokojná.
Rieka - Dieťa ( Nadšenec): Je v pohybe smeruje od Prameňa k Moru. Napred len zurčí a je príjemný, potom naberá na sile. Vytvára Sútoky môže byť Dravá.
More - Fantasta ( Snílek A Badatel): Na Pobreží vľúdne, priezračné a teplé , v hĺbke temnota, chlad a nevyspytateľnosť. Od obzoru k obzoru nič len Voda, všetko je len smietkom na hladine. Schopnosť Tvoriť Destruktívne Vlny.


3.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:36 avatar
Kľúčové slová: Praktická, Materialistická, Zemitá, Potrebuje Istotu, Realistická, Produktívna, Metodická, Náročná, Pečlivá, Poriadna, Trpezlivá, Vytrvalá, Stála, Spoľahlivá, Stabilná.
Zem je ťažká, stála, spoľahlivá, pevná, liečivá a krásna. Združuje Energiu Vody, Ohňa a Vzduchu, dáva im pevnosť, stálosť, vyrovnanosť, tvar a telo. Z hľadiska mysli rezprezentuje pamäť , vedomosti a poznanie.

Vlastnosti Živlu Zeme: zásadnosť, spoľahlivosť, pevnosť, vernosť.
Krása, presnosť, rovnováha.
Starostlivosť, Liečivá Energia ( Orientácia na Zdravie)
Stálosť, spoľahlivosť, Láska k domovu, rodine, deťom a k hmote, vernosť, usporiadanosť, pracovitosť.
Ctižiadostivosť, náhle zlomy, hrdosť, potreba pocitu užitočnosti a váženosti.
Praktičnosť, potreba stability a stálosti.
Ľahostajnosť k zmenám, pôžitkárstvo, stráta Duchovnosti, materiálnosť.
Realizácia.
Strach so zmien, skostnatelosť, zatrpknutosť,tvrdohlavosť.

Astrologické priradenie: Býk, Panna, Kozorožec.
Býk je najzemštejší zo všetkých zemských znamení - silno materialistický, vlastnícky, flegmatický, tvrdohlavý, neochvejný.
V Panne je Zem mentálnejšia a menej ťaživá - i keď je praktická, a žiadny Snílek, preto je mysliteľ.
V Kozorožcovi dosahuje Zem svojho ideálneho výrazu ako znamenie vodca, generála, náčelníka štábu - toho, kto hýbe a otriasa Svetom.

Chovanie Zeme: Zem je najťažší prvok a mieri dolu. Je na rozdiel od ostatných Živlov hmatateľná a pevná, a pretože si vie zachovať jednu nabytú formu, symbolizuje stálosť a trvanie.
Je stabilná a nepohyblivá. Je tvrdá, stála a večná. Sadíme do nej Rastliny, pre našu obživu, vyšľapávame do nej cesty. Sme schopní ju spracovať a dať jej inú formu, vyžaduje to však prácu, pilnosť a vytrvalosť. Čo z nej vyrobíme, má dlhu životnosť. Môže byť plodná, úrodná i kamenitý suchopár.

Ľudia Zeme: Energia Zeme je mohutná, v úzkom vzťahu s fyzickou rovinou a zmyslami. Zemské znamenia sú známe svojou střízlivou praktičnosťou, chcú výsledky a mjaú dosť Trpezlivosti a sebekázne, aby ich dosiahli.


4.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:37 avatar
Oheň
31.08.2009
Živel Ohňa majú väčšinou ľudia narodený v znamení Barana, Leva a Strelca. Ľudia, ktorý majú živel Oheň sú väčšinou veľmi Odvážni, Vášniví, Aktívni, Horliví, Nadšení, Rozhodní, Tvoriví, Smelí, Snaživí ale sú tiež hádaví, podráždení, majú pud všetko zničiť, nemierny, žiarlivý, žravý, pomstychtliví, prudkí, nenávistliví, zlostní, náhle vzkypenie...

Ale nie všetci ľdia s týmto živlom musia mať všetky tieto charakteristické body. ) Čo si predstavíte pod pojmom Oheň?
V Ohni vidím žiarlu Lásky, takú vášnivú a oddanú.
V ohni vidím smelosť a Odvahu, pustiť sa do nepriateľa
a objaviť Tajomstvá v hlbokých tmách. Oheň ma zohreje, keď
zima mi je. V očiach a Srdci mi horí dávny praoheň.
V Noci ku mne Ohnivý Phoenix priletí a zdelí mi správu,
že o polnoci uvidím v Ohni tancovať Víly Divožienky.


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 3. 2010, 21:37 avatar
A co quintesencia?


6.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:37 avatar
A čo to je? 
Súhlasí Petrana


19.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:22 avatar
to je najskor piaty element
Súhlasí ranexil


21.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:24 avatar
na.
ho spomen a uz je za dverama.  


7.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:38 avatar
• Živel ohňa
Pozitívna polarita: aktívnosť, horlivosť, nadšenie, odvaha, rozhodnosť, sila tvorivosti, smelosť, snaživosť...
Negatívna polarita: hádavosť, podráždenosť, pud všetko zničiť, vášnivosť, nemiernosť, žiarlivosť, žravosť, pomstychtivosť, prudkosť, nenávisť, zlosť, náhle vzkypenie...

• Živel vzduchu
Pozitívna polarita: bdelosť, bezstarostnosť, dobrosrdečnosť, dôverčivosť, jasnosť, ľahkosť, nezávislosť, obratnosť, optimizmus, usilovnosť, prenikavosť, radosť, usmievavosť...
Negatívna polarita: nedostatok vytrvalosti, nepoctivosť, klebetnosť, prefíkanosť, ohováranie, táravosť, premenlivosť, urážlivosť, márnotratnosť...

• Živel vody
Pozitívna polarita: chápavosť, pokojnosť, jemnosť, dôverčivosť, oddanosť, milosrdenstvo, odpúšťanie, skromnosť, súcit, vrúcnosť, poddajnosť, meditatívnosť, zvnútornenie...
Negatívna polarita: ľahostajnosť, bezcitnosť, lajdáckosť, lenivosť, nepoddajnosť, nesmelosť, nedotknutosť, nestálosť, skľúčenosť...

• Živel zeme
Pozitívna polarita: dôslednosť, svedomitosť, vytrvalosť, dochvíľnosť, obozretnosť, odolnosť, zodpovednosť, opatrnosť, pevnosť, spoľahlivosť, triezvosť, cieľavedomosť, úctivosť, vecnosť...
Negatívna polarita: fádnosť, povrchnosť, lenivosť, ľahostajnosť, ťažkopádnosť, urážlivosť, nesvedomitosť, nepravidelnosť, plachosť, pohŕdavosť.


8.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 21:42 avatar
mno neviem či to, že som lonom života ma uspokojuje.   


9.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:42 avatar
A čo by ťa tak uspokojilo? 


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 21:49 avatar
buhaha  ..Verony ..na tvoju "zaujímavú" otázku môžem povedať iba jedno : to sa nedá povedať ") 


16.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:50 avatar
Viem že som aj rátala s niečim takým?


10.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   19. 3. 2010, 21:43 avatar
Do kelu neviem nájisť nič poriadne o živle vzduchu na nete. 


11.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 21:44 avatar
tak tá voda sa dá ...až také hrozné to nie .., či ?  .. vždy je to nejaký príliv a odliv. A tým že raci majú radi čisté vody ..tak si potrpia aj na čisté vzťahy celkovo...))


12.
označiť príspevok

dnes_flamujem muž
   19. 3. 2010, 21:44 avatar
Fire !! ja som jasný požiar )


18.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 21:52 avatar
Flamo..to je čo ! ..voda hasí oheň ..hneď by som ťa skrotila .. 


13.
označiť príspevok

piskotka žena
   19. 3. 2010, 21:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

Petrana žena
   19. 3. 2010, 21:47 avatar
Dôležitý je aj Ascendent, a Luna. Ak máš napríklad Lunu v Baranovi, si vášnivá aj keď máš Slnko v zemskom znamení...a keď máš Ascendent napr. vo Váhach, tak aj krásna, priateľská, komunikatívna a spravodlivá, len trochu náročná...a ešte závisí od iných asi 100 aspektov v mape tvojho zrodenia. A deň, či pondelok, utorok, a dátum ako číslo dňa, no, je toho požehnane. 


17.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 21:51 avatar
Dôležité je zobrať znamenie komplexne, čiže planétu, živel, aspekt, dom, tri kvality a diginitu. Potom to previesť do sefiry a nakoniec tarot.


20.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:23 avatar
proste brnkacka pre mortisa  
lavou zadnou...


26.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 22:27 avatar
zabudol si na ascendent )) 


30.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 22:37 avatar
Ascendent a descendent súvisí s domami a aspektami.
Súhlasí Ónya


38.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 22:56 avatar
no jednoducho na teba Mortis nemám ") 


40.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 22:59 avatar
Ale nešaškuj Ónya, veď určite si si niečo o tom prečítala (o astrológii).


43.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 23:12 avatar
no niečo prečítala ..niečo málo viem ..niečo poznám ... ale na teba nemám si macher ".. vyzeráš tak profesionálne a ja som oproti tebe v tomto malý ..amatérik ") 


48.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 23:28 avatar
Ale no Ónya, nepodceňuj sa, to nie je dobrý prístup. Ja sa snažím vidieť súvislosti. A som len teoretik. Ale mám slušnú library. Veď skús prečítať Eliphasa Léviho, Papusa, Fortune Dion, českých hermetikov (Lasenic, Kabelák, Bardon, Kefer) a máš slušný základ 


22.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:25 avatar
ja neviem co som. proste mi nieco pridelte.  


23.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 3. 2010, 22:25 avatar
Najlepsie je nebyt vobec nicim z tohto-vsetko je to len egocentricka nauka, vytzvorena za ucelom zotrocit kazdeho, kto ju nepozna..Pritahuje egocentrikov.


27.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 22:28 avatar
Načo sem potom drbeš kvintesenciu... zotročený egocentrik 


29.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:30 avatar
ale on ju pozna.


32.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 22:39 avatar
jaj fakt, veď čo on nepozná... samého seba?


33.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:41 avatar
co ja vie? opytajs a ho.
ja len usudzujem z jheo vety a z tvjho komnetara k tomu.  


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 3. 2010, 22:47 avatar
Casto pán vacsí otrok nez otrok panom.
Súhlasí dorota


35.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 22:47 avatar
Dobre usudzuješ. Ja to činím podobne.
Súhlasí dorota


37.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 3. 2010, 22:52 avatar
No sak povedz v com som sa sekol. Co nepoznám? Nepoznam pomenovanie zla tienov, a ni ich ucel v tomto bytí.( v ziadnom bytí) -vlastne poznam...kua no sak povedz mi coby som mal vediet o sebe samom?


39.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 22:58 avatar
Ranexil, ja som reagoval na dorotin príspevok č. 29. Ja neviem čo ty vieš. Veď nebuď taký egocentrik 


41.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 23:01 avatar
ale mortis, rozbal to. som zvedava.  


42.
označiť príspevok

ranexil muž
   19. 3. 2010, 23:02 avatar
Mortiis-Ako casto vídas vlnenie a "svetlusky"?(je to doležité)


46.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 23:22 avatar
Podľa toho čo myslíš pod pojmom svetlušky. A nechcem hovoriť o týchto záležitostiach na fóre. Vlnenie poznám iba vlnenie elektrónov pri zmršťovaní hviezdy na neutrónovú alebo čiernu dieru. Tiež neviem čo pod tým pojmom presne myslíš.


24.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:26 avatar
nemozem byt tekutost?


25.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 22:27 avatar
ja chcem byť supravodivosť:D


28.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:29 avatar
obycajna vodivost ti nevonia?
nenasyta.
Súhlasí Mortiis


36.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 22:50 avatar
ale vazne, preco voda,ohen,zem,vzduch a nie plamen, tekutost, vlhkost...acojaviemmauznicnenapada  


49.
označiť príspevok

Mortiis
   19. 3. 2010, 23:33 avatar
Lebo vychádzame zo základu fenoménu. Napr. tekutosť je iba jeden z prejavov vody. Oheň a voda sú ako Otec a Matka, v tarote Kráľ a Kráľovna, ktorí stvoria Syna-vzduch (pretože vraj odparovaním vody ohňom vzniká para a iné "efekty".


50.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 23:36 avatar
a zem? nepatri do rodiny?


44.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 23:15 avatar
mno lebo to je už rodina z druhého kolena  


45.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 23:19 avatar
ja som nazoru ze by to bolo presnejsie. lebo taka voda npr. vie byt aj prudka, aj vasniva, aj premenliva. (to som si pozicala z opisov jej bratov)


47.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 23:25 avatar
a co brectan?


51.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 23:38 avatar
aký brečtan ? ..za to že je plazivý ?? / v 4-roch živloch sa rozpísujú vlastnosti každého jedného ... niekde nájdeš ..


53.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 23:39 avatar
kedze si sa zahackovala na dorotkynu pascu   nadhod co znamena keds ati sniva o brectane.


54.
označiť príspevok

Ónya žena
   19. 3. 2010, 23:49 avatar
načo robíš pasce ? ..  ..brečtam ako samo o sebe nič neznamená., ..ak si videla listy zelené je to radosť..skús si podať lotto.")
Súhlasí dorota


55.
označiť príspevok

dorota
   19. 3. 2010, 23:51 avatar
jeho podanie mi prinesie radost? hehe, 
sa mi s nim snivalo a bola som prekvapena preco ho mam v ruke ...tak som hladala ine zdroje na vyklad.


52.
označiť príspevok

marska
   19. 3. 2010, 23:39 avatar
ja som ten hľadaný piaty živel...ether...whoops, teda vlastne éter
Súhlasí Ónya


58.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   20. 3. 2010, 22:44 avatar
Pre dnešok sa s vami lúčim. Majte sa tu pekne a dobrú noc.
Súhlasí piskotka, dorota, *game*


59.
označiť príspevok

piskotka žena
   20. 3. 2010, 22:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.60.
označiť príspevok

činčin žena
   22. 3. 2010, 07:28 avatar
veronika, ja som činčin


61.
označiť príspevok

Veronika Hadobásová žena
   22. 3. 2010, 14:46 avatar
Ahoj činčin.
Súhlasí činčin
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 05:11,  O ničom nevieš a absolutne nie som plný zloby.....to len tak vypada a hrajem sa s nou,...
dnes, 00:49,  10. ale spomenula *21 zial mu zasa neadekvatne regulerne preplo
včera, 23:43,  Akej presile ? Co to zas trepeš odveci ? UA vyhlásili celkovú mobilizáciu, kým Rusi na UA...
včera, 23:41,  V čom úžasný ????
včera, 23:19,  asi mám už troch v hlave - treba ísť spať. Veta o liberalizme mala byť na konci príspevku.
včera, 23:15,  havrane, zase si nahodil tému s otázkou, ale aby si dal aj svoju riadnu odpoveď to nie....
včera, 23:05,  rarasko68 tak to asi nefunguje , že niečo príliš zjednodušíš, tak už to nie je pravda ,...
včera, 22:56,  Pozri akú úlohu v histórii zohrávali liberáli k socialnej stránke spoločnosti. Často...
včera, 22:49,  rarasko68 keď máš hodnotu pojmov D a L na rovnakej úrovni , tak to je problém. Je to...
včera, 22:43,  pardon, nepriamo spomenula, keď si reagoval na Nadju.....
včera, 22:31,  ....nespomenula.....
včera, 22:30,  pozrel som si cez 10 posledných príspevkov Scerlette a nikde ťa ani nespomrnula. Priznaj, že...
včera, 22:24,  ondrej, to snáď nemyslíš vážne...... Veď ty si plný zloby...... Je najvyšší čas,...
včera, 21:22,  Fico je blázon.
včera, 21:10,  Putin velmi dobre vie čo robí....a mal jasný plan s UK.....akurat sa prepočítal.....mala to...
včera, 20:44,  ja ta lubim krasna vila.....bohužial si sa premenila na ježibabu z rajchu.....a tie...
včera, 20:42,  uz zase forum zaspammovane cholerickymi vylevami *21
včera, 20:29,  utiekla nam ježibaba z rajchu*24*24*24
včera, 20:28,  zabrdaš , tak zabrdaj tu ježibabo z rajchu*58*58*58
včera, 20:24,  tu prispej ježibabo z rajchu*58*58*58
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
V boji o vlastné štastie víťazí ten, kto sa nevzdáva.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(152 609 bytes in 0,397 seconds)