hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Židovské storočie

príspevkov
3
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 18.2.2012 15:13
posledná zmena 18.2.2012 16:00
1
18.02.2012, 15:13
Henry Makow Ph.D.

( Kanaďan židovského pôvodu )


Kniha Kevina MacDonalda "The Culture of Critique" portrétuje 20. storočie ako židovské... Dnes je na Blízkom východe pevne založený Izrael a židia sa stali najbohatšou a najmocnejšou elitou v Spojených štátoch a iných západných krajinách. A čo je ešte významnejšie, západný intelektuálny svet sa, podľa MacDonalda, judaizoval. Židovské hodnoty a postoje dnes predstavujú kultúru Západu. Vďaka hlboko zakorenenému nepriateľstvu voči tradičnej (t. j. kresťanskej) západnej kultúre, zakladajúce obyvateľstvo prinútili hlboko sa hanbiť za vlastnú históriu, čo je istotne predohrou k ich smrti - ako kultúry, aj ako druhu obyvateľstva.

Židovské organizácie výlučne presadzujú ideológie a politiku, ktorá má za cieľ podkopať súdržnosť, zatiaľčo oni sami praktizujú politiku práve opačnú. Na Západe presadzujú multikulturalizmus a internacionalizmus, ale pritom tvrdia, že Izrael musí zostať čistou národnou enklávou pre židov. "Súčasná imigračná politika umiestňuje Spojené štáty a iné západné spoločnosti 'do hry' v evolučnom zmysle slova, aký pre ostatné krajiny vo svete neplatí.", píše MacDonald. "Všimnite si, že americkí židia nemajú záujem presadzovať, aby imigrácia do Izraela bola rovnako multietnická alebo... ohrozovať hegemóniu židov."

MacDonald hovorí, že antisemitizmus weimarského Nemecka bol založený na názore, že "židovská kritická analýza nežidovskej spoločnosti si dala za cieľ odstrániť spojivá súdržnosti v spoločnosti." Istý akademik označil židov za "klasickú stranu národnej dekompozície". MacDonald prichádza s úvahou, že židia sa lepšie cítia v spoločnosti bez výrazného národného charakteru. Ale podľa mňa je v tom aj čosi iné. Rozbitie spoločnosti na izolovaných jednotlivcov, to je aj agenda nového svetového poriadku, ktorý chce odstrániť akýkoľvek jednotný odpor. NWO (New World Order - pozn. Nový svetový poriadok) v podstate značí prenesenie všetkej moci na medzinárodné finančníctvo. A vtedy sa tu vynára otázka: "Je NWO javom židovským?" alebo "Sú židovskí intelektuáli pešiakmi finančníkov židovských, i nežidovských?"

MacDonald sa sústreďuje na to, ako sa židovské intelektuálne hnutia, vedené autoritatívnymi postavami, zmocnili moderného intelektuálneho života. Hovorí o dr. Boasovi v antropológii (ktorý 40 rokov zavádzal verejnosť dôkazmi o rovnosti rás a napokon priznal, že údaje falšoval a vymýšľal si - pozn.prekl.), Adornovi v sociológii, Freudovi v psychiatrii a Derridaovi vo filozofii. Napríklad "Frankfurtská škola", to bol "marxisticko-židovský kult", financovaný židovským milionárom Felixom Weilom. Vplyvnú knihu Theodore Adorna "The Authoritarian Personality" (1950) sponzoroval American Jewish Committee. Kniha pripisuje predsudky kresťanskej sexuálnej zdržanlivosti a predstavuje sklony nežidovského obyvateľstva organizovať sa do skupín (vrátane skupín kresťanského náboženstva, patriotizmu a rodiny) ako znak psychickej choroby.

Sociálna dezintegrácia vedie k psychologickému zmätku. Spoločnosť si osvojila Adornove názory, že pre pravdu neexistujú žiadne objektívne štandardy, ani tu niet žiadnej spoločnej reality. Každý je izolovaný a líši sa od iných. Adorno sa bránil pokusom "obdariť svet univerzalitou s jediným organizujúcim princípom, ktorý by spoločnosť homogenizoval..." Tento druh post-modernistickej filozofie paralyzoval západnú spoločnosť. Západná civilizácia je vybudovaná na základni, že pravda je duchovná, univerzálna a možno ju spoznať. V konečnom dôsledku je pravdou Boh.

Ale súčasné univerzity už pravdu nehľadajú a oddávajú sa sociálnemu inžinierovaniu na boľševický spôsob a indoktrinácii. Vzdelávanie v liberálnych umeniach je v súčasnosti nielenže stratou času, ale je vyložene toxické. Univerzity, namiesto aby boli poslami západnej tradície, sú jej katmi - s tichým súhlasom vlády. Kevin MacDonald, profesor psychológie na kalifornskej štátnej univerzite, je zriedkavou výnimkou. Jeho smelá, nepostrádateľná kniha odhaľuje podvratný charakter našej doby. MacDonald, tento ticho hovoriaci muž, ktorý pristupuje k téme s vedeckým odstupom, zhromaždil veľké množstvo pozoruhodných detailov. Viete, napríklad, že na Harvarde je bielych ne-židov dnes najmenej? Predstavujú len asi 25 % všetkých študentov. Zatiaľčo aziati a židia, ktorí predstavujú len asi 5 % obyvateľstva Spojených štátov, predstavujú až 50 % prijimaných na Harvard.

"Spojené štáty sú na ceste k tomu, že v nich bude dominovať aziatská technokratická elita a židovská podnikateľská, profesionálna a mediálna.", hovorí MacDonald. Detailne popisuje rolu židov v sponzorovaní komunizmu, ne-európskej imigrácii a NAACP. Dokumentuje, ako si židia upevnili svoje postavenie v americkom kultúrnom živote a ukazuje, akým spôsobom si navykli určovať americké postoje. "Napríklad televíznej relácii "All in the Family" sa nielenže podarilo predstavovať európsku pracujúcu triedu ako hlupákov s predsudkami, ale židovské témy pritom predstavovali vždy veľmi pozitívne. Ku koncu 12-ročného vysielania dokonca aj arci-nepriateľ Archie Bunker vychovával vo svojom dome židovské dieťa, spriatelil sa s čiernym židom (čím chceli povedať, že židovské náboženstvo nepozná etniká), dal sa na podnikanie so židovským partnerom, zapísal sa ako riadny člen do synagógy a rečnil na pohrebe svojho priateľa žida... Židovské rituály predstavujú ako "príjemné a zušľachťujúce"... Pre antisemitizmus tu nikdy niet žiadneho racionálneho dôvodu... predstavujú ho ako absolútne iracionálne zlo, proti ktorému treba všade bojovať." Na druhej strane však kresťanstvo je vo filmoch vždy typicky portrétované ako zlo a kresťania sú dokonca často zobrazovaní ako psychopati. MacDonald spomína konzervatívneho židovského kritika Medveda, ktorý sa ponosuje, že od roku 1975 nemohol nájsť ani jediný film, kde by bolo kresťanstvo predstavované pozitívne.

MacDonald vidí antisemitizmus ako dôsledok zákonitého konfliktu záujmov. A predsa, židovské organizácie nerozvážne démonizujú každého, kto sa zamýšľa nad židovskou mocou. Potláčajú tú skutočnosť, že židovsko-kresťanská rivalita má veľmi hlboké korene v západnej spoločnosti. Podľa môjho názoru je táto rivalita v konečnom dôsledku v tom, že židovskí farizeji odmietli Kristovo evanjelium univerzálnej lásky a bratstva medzi ľuďmi. Odvtedy boli židia sociálnymi a metafyzickými páriami, i keď židia majú ohromné sklony ospravedlňovať sami seba. Nás zneužili ako pešiakov svetoví mocenskí agenti, odhodlaní zničiť kresťanskú civilizáciu. "Modernistický" trend 20. storočia možno vidieť aj v tomto zmysle. Ako som už naznačil inde, judaizmus, to je väčšmi rasové krédo, než náboženstvo. Židom sa vraví, že my máme poslanie vytvoriť rovnosť a sociálnu spravodlivosť. V skutočnosti nás však využívajú finančníci na vytvorenie totalitného svetového poriadku. Finančníci používajú socialistické ideály ako návnadu na pretransformovanie čoraz väčších mocí na vládu, nad ktorou majú kontrolu.

Nie všetci židia sú pešiakmi NWO (pozn. Nového svetového poriadku), samozrejme. Väčšina tých pešiakov nemá židovský pôvod. V tejto debate nejde o rasizmus. Ale všeobecne, ja som presvedčený, že židia zohrali v modernizme prominentnú rolu. Ale majákom ľudstva sme teda neboli. Klamúc sami seba sme klamali aj druhých a živili sme osobné slabosti, zlyhania a spoločenskú opresiu. Naša láska ku komunizmu, to je ostuda. Izrael je zdrojom hanby. Židia musia prísť na to, kým skutočne sú a zasvätiť sa čomusi inému.

A môžeme začat tým, že si prečítame "The Culture of Critique" a druhé dve knihy v trilógii MacDonalda o judaizme ako evolučnej stratégii: "A People that Shall Dwell Alone" (1994) a "Separation and its Discontents" (1998). MacDonaldov vydavateľ zaslal výtlačok "Culture of Critique" 40-tim židovským publikáciám a nedostal späť ani jedno hodnotenie. Ani v hlavnom mediálnom prúde sa o nej nehovorí, čo potvrdzuje jeho tézy a stupeň nášho zajatia. MacDonald nenaznačuje riešenia. Ale aby mohli západné krajiny bojovať proti NWO, musia sa vrátiť k svojim kresťanským a národným koreňom. Zakladajúce skupiny by mali opäť presadzovať svoje hodnoty a tradície ako všeobecne pôsobiace lepidlo. Menšiny by mali byt vítané, ale nemalo by sa im dovolovať prerábať spoločnosť na svoj vlastný obraz.

My už pri narodení vstupujeme do drámy, čo sa práve odohráva. Môžeme cítiť, že čosi nie je v poriadku, ale nemôžeme to definovať. V skutočnosti sa nachádzame v pokročilých štádiach dlhodobej konšpirácie podvrátiť západnú civilizáciu. "Modernizmus" 20. storočia, to bolo furtáctvo, dizajnované na to, aby ľudí pripravilo o ich rodinnú, kultúrnu a náboženskú identitu prv, než ich zotročia v novom veku temna. Západné spoločnosti sa musia navrátiť k svojim kresťanským a národným koreňom, lebo inak sa táto dráma dobre neskončí. Vrelo vám odporúčam prečítať si spomínanú knihu "The Culture of Critique" online (Nieže by som túto web stránku všeobecne odporúčal.) Môžete sa k nej dostať na adrese: gsgbooks@mindspring.com

27. 5. 2003
odkaz
none
2
18.02.2012, 15:18
Vďaka.
none
3
18.02.2012, 16:00
odkaz

pre prip, laikov
none

najnovšie príspevky :

havran [zobraz vlákno] pred 6 hodinami
prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 90 422 B vygenerované za : 0.068 s unikátne zobrazenia tém : 36 342 unikátne zobrazenia blogov : 539 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Je to ako spoznať naplno svoj potenciál a využiť ho 😉 Je to ako ísť na 100% svojej kapacity, ktorú ako ČLOVEK si schopný mať 😉 Je to ako by si sa zobudil do nového nádherného sveta ...

citát dňa :

Škoda krásy, keď rozumu nieto.