Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Židia si ctia vojnového pápeža, slovenskí humanisti ním opovrhujú.

20
reakcií
929
prečítaní
Tému 12. januára 2013, 23:51 založil TvojOponent.

podobné témy:1.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   12. 1. 2013, 23:51 avatar
12.01.2013 V sídle památníku obětí šoa, jeruzalémském Jad Vašem se před několika dny začala prodávat kniha “Pius XII. a holocaust. Aktuální stav bádání” (Pius XII. and the Holocaust. Current state of research). Téměř třísetstránkový svazek připravili k vydání David Bankier, Dan Michman a Iael Nidam Orvieto. Je věrným přepisem odborné diskuse, která proběhla na stejnojmenném vědeckém sympoziu, organizovaném muzeem Jad Vašem v březnu 2009. Tehdejší konference se konala za zavřenými dveřmi paralelně s návštěvou Benedikta XVI. ve Svaté zemi. Výsledkem debaty, založené na konfrontaci dobových dokumentů i nejnovějších výzkumů, byla změna znevažujícího nápisu, který v památníku doprovázel fotografii Pia XII. Svatý stolec opakovaně protestoval proti označení papeže Pacelliho za mlčícího spoluviníka vyhlazování židů. Nyní se čtenářům dostávají do rukou akta zmíněného sympozia, které opětovně potvrzují humanitární aktivity katolické církve, konané na přímý popud Pia XII. Pouze v Římě existují dokumentované zprávy o tom, že ze 750 řeholních domů jich nejméně 290 skrývalo židy před deportací. Toto číslo nemusí být konečné, neboť okolnosti vyžadovaly maximální opatrnost, vyplývá ze svazku. Mnozí ze svědků ústně potvrdili, že se kvůli možným rizikům o této pomoci nečinily písemné záznamy. Tyto iniciativy měly vzhledem ke svému rozsahu zaručenou podporu Pia XII., doloženou rovněž článkem v Osservatore Romano z 25.-26. října 1943, několik dní po razii v římském ghettu. Tím však proces mezinárodního vědeckého přehodnocování úlohy Pia XII. nekončí. Další konference o dosud nezodpovězených otázkách se konala opět za zavřenými dveřmi na pařížské Sorboně v listopadu minulého roku.


2.
označiť príspevok

Mojka1
   13. 1. 2013, 01:57 avatar
Pius XII a holokaust.
Izraelský ľud nikdy nezabudne na to, čo Pius XII. a jeho delegáti urobili pre našich nešťastných bratov a sestry...
povedal rabín HERZOG.. a to už je čo povedať!
www.svetkrestanstva.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   13. 1. 2013, 09:49 avatar
konkordát mu aj tak z historie nevymažú, s fašistami uzatváral zmluvy a riziká nechal na kňazoch a ich osobnej statočnosti.
ale je fakt, že to nemal jednoduché, podla mňa ale sa mal razantne dištancovať od tretej ríše.


7.
označiť príspevok

Mojka1
   13. 1. 2013, 15:36 avatar
Nadja, asi si nevšimla môj nadpis: Pius XII. a holokaust..čím som chcela naznačiť, že mi nejde o RKC na čele s nemeckým pápežom..o ktorom je všeobecné známe, že bol v HITLERJUGEND...
áno, ako ešte tajomník Vatikánskeho štátu podpísal Konkordát ale ešte v roku 1933 s Nemeckom..ovšem iba slabá tretina nemeckého obyvateľstva boli katolíci...
história akosi zabúda na príhovor Piusa XII. v roku 1942..kedy odsúdil rasistický nacizmus Nemecka a jasne sa zastával aj ŽIDOV!..a to nielen zastával, ale všemožne aj pomáhal...
..čo mal Pius XII. urobiť?..nuž po vojne je už každý generál.
Súhlasí Nadja


9.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   13. 1. 2013, 21:24 avatar
V Hitlerjugend musel byť každý. Rovnako, ako Ty si bola pionierkou. A dokonca aj iskričkou. (Mala si na výber?)
Aby bolo jasnejšie, hovoríme o veku, kedy mal Ratzinger 14 rokov. Organizácia Hitlerjugen bola určená pre všetky deti od 14-18 rokov. Myslíš, že mal na výber a myslíš, že 14 ročné deti donútené režimom majú sklony k hrdinstvu a sebaobete?
Pokračujem citátom z Wikipédie:
Jeden z Ratzingerových bratrancov, štrnásťročný chlapec s downovým syndrómom, bol zavraždený režimom v rámci kampane eugeniky.
Jeho otec nenávidel fašizmus a Ratzniger ako člen HJ nebol nadšený členstvom v tej organizácii a odmietal chodiť na členstvo.
V 16.rokoch svojho života ako už ako seminarista slúžil u pomocnej protileteckej jednotky.

Pre lepšie pochopenie súvislostí uvediem, že účasť detí v HJ bola pod hrozbou ťažkého väzenia rodičov. Deti v HJ boli využívané ako špioni a cez ne sa nacisti vyzvedali podrobnosti o ideovom zázemí rodín a nezriedka na základe vyprovokovaného udavačstva boli rodiny transportované do koncentrákov.

Oklieštená veta Benedikt XVI. bol v HITLERJUGEND navádza k mylnému presvedčeniu, že pápež bol stúpencom eugeniky a fašizmu. Je len na nás, či sa uspokojíme s povrchnosťou diskusií v štýle Azetu alebo budeme hladať aj hlbšie súvislosti.
Súhlasí rose.madder


13.
označiť príspevok

Mojka1
   14. 1. 2013, 00:47 avatar
nechodím na Azet, tak neviem aký je tam štýl diskusie..okrem toho Oponent, nebola som iskričkou..ani pionierkou, dokonca ani členkou strany..vraj nemala som dobrý kádrový profil..ako sa tomu hovorievalo..každý rok pri previerkach vedúcich pracovníkov, vždy sa našiel člen komisie, ktorý sa ma spýtal..prečo sa aspoň v ROH neangažujem, ja mu na to s úsmevom..však niekto sa musí aj prácou angažovať..tak aspoň vidíš Oponent, prečo je tá veta smerom na nemeckého pápeža tak oklieštená..v každej situácii nájdu sa aspoň dve možnosti..a keď popremýšľaš, tak aj tretia možnosť sa nájde...


14.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 08:16 avatar
Aj na iskričku si mala zlý kádrový profil? A čo Tvoji rodičia? Ocino nebol na základnej vojenskej službe? V prísahe bolo: ... prisahám vernosť ľudu vedenému KSČ... Z toho vyplýva, že rok 1989 bol vlastne zradou tej prísahy a mali by byť všetky revolučné zmeny neplatné, lebo dodržiavajúc sa práva vzišli z krivej prísahy - nedodržania zmluvy. 
Teraz si členkou štátu, ktorý prijal Lisabonskú zmluvu a si členkou štátu, ktorého armáda ako súčasť NATO bombarduje celú planétu? Naozaj je aj tretia cesta?
Kristus neprišiel ako revolucionár. A kresťanstvo nie je o tom rozvracať štátne systémy mocou. Ale vytvárať kvas nespokojnosti, z ktorého sa rodia ľudské práva v súlade s kresťanskými zásadami.
Preto si myslím, že ku kresťanstvu je možný obrat u každého nech ja nacista, pionier či nepionier, otrokár alebo otrok...Kresťanstvo je pre všetkých - vyžaduje sa však premena nie vonkajšia - štátneho systému, ale vnútorná.
Preto aj obrátený masový vrah môže byť morálnejší ako liberalizmus prijímajúci intelektuál bez zápisu v registri trestov. 


16.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 08:41 avatar
TvojOponent - no ty si skutočne prešibaný oponent a o križiackých výpravách nič nevieš, ani o vysvätení zbraní , či prosbe Boha o smrť nepriateľovi , hoc prikazanie zneje trochu inakšie......."Preto si myslím, že ku kresťanstvu je možný obrat u každého nech ja nacista, pionier či nepionier, otrokár alebo otrok...Kresťanstvo je pre všetkých , lebo je pôvodcom všetkých bludných chápaní sveta. Ale zase keď tak premýšľam keby ten svet niekto nebrzdil , ktovie čo by dnes už bolo s nami a kde by sme boli?


15.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 08:28 avatar
Také vysvetlenie pasivity je dnes bežné. Kto to len ten svet v každej dobe posúva ďalej? Ale ináč máš pravdu , že tí rôzni aparátnici boli často krát len praziti , boli však aj ľudia , ktorí svoju funkciu vykonávali čestne a brali ju ako poslanie. Ostatne tak je to i dnes, viď BALAŽ a jemu podobní. Najväčšia špina ako vždy prekvitá medzi politikmi.


17.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 08:43 avatar
Svet ďalej posúvajú výnimočne vplyvné osobnosti. Vplyvné buď majetkom a bohatstvom, alebo charizmom, alebo rebéliou, alebo silou... Vojnový pápež nebol pasívny. Rozhodnutia treba vnímať v kontexte dejín - Hitler by sa nezdráhal posalť do plynu okrem miliónov židov aj milióny kresťanov. S tým nakoniec rátal Hitler ako s konečným riešením kresťanskej otázky.

Katalyzátorom pre najväčšiu špinu je príležitosť (=ktorá robí zlodeja). V stredoveku tou príležitosťou bola moc previazaná s cirkvou, svetská moc previazaná s dvormi kráľov a ich rodinami. Dnes je to politika s v podstate nevyčerúateľnými finančnými zdrojmi.
Súhlasí rose.madder


18.
označiť príspevok

havran
   14. 1. 2013, 08:48 avatar
Vnímaš to , ako sa snažia predstavitelia politiky oddeliť od kapitálu? Kopírujú kroky cirkvi.


19.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   14. 1. 2013, 08:58 avatar
18...buď konkrétny.


3.
označiť príspevok

21031973 muž
   13. 1. 2013, 07:18 avatar


4.
označiť príspevok

21031973 muž
   13. 1. 2013, 07:18 avatar


5.
označiť príspevok

Mojka1
   13. 1. 2013, 09:38 avatar
ber na vedomie, že som ťa dvakrát nahlásila ako reklamu..je na adminovi ako sa s nahlásením vysporiada!


8.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 1. 2013, 18:13 avatar
Hoci sa pápež Pius XII. osobne pokladal za prísne neutrálneho, to mu však nebránilo byť nezmieriteľným nepriateľom komunizmu. Veľké starosti si robil z toho, že v dôsledku vojny sa rozšírila oblasť komunistickej moci až do stredu Európy. Otvorene sa staval proti stalinskej diktatúre a v júli 1949 a o rok neskôr zverejnil dekréty, v ktorých pohrozil členom komunistickej strany a jej prívržencom exkomunikáciou. Jeho antikomunistický postoj viedol až tak ďaleko, že sa snažil obhajovať činy nedávnych nacistických zločincov...


10.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   13. 1. 2013, 21:25 avatar
Ak sa vžiješ do tej doby, tak je pochopiteľné, prečo bol komunizmus, právom, nebezpečný a nacizmus v porovnaní s ním len menšie zlo.
Súhlasí Romanov


11.
označiť príspevok

Kasafran
   13. 1. 2013, 22:20 avatar
TvojOponent,
tá Tvoja kresťanská? láska k pravde je skutočne "obdivuhodná"...


12.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   13. 1. 2013, 22:30 avatar
Vysvetľuj, Kasi 


20.
označiť príspevok

Kasafran
   15. 1. 2013, 00:52 avatar
TvojOponent,
ďakujem za upozornenie - pravdivejšia je židovská láska...?


21.
označiť príspevok

TvojOponent muž
   16. 1. 2013, 18:38 avatar
Nerozumiem Ti. Lenin bol Žid rovnako ako Hitler.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:24,  Oprava : zbíjajú
dnes, 17:24,  foton chce zánik Slovenska táto protislovenská špina a iba klame a vraj...
dnes, 17:23,  Kiska nazbíjal cez nebankovku Slovenská požičovňa :)
dnes, 17:23,  Nie, že zabíjajú, ale zabíjajú. Čím krajšia a múdrejšia žena, tým treba mať viac...
dnes, 17:22,  Už je premenená. Na Zem a Veku. A tam to aj zostane. :)
dnes, 17:22,  Hlúpy foton perlí :) Zneužívajú nás ako lacnú pracovnú silu, zaplavujú nekvalitnými...
dnes, 17:22,  najnovšie príspevky od tohto účastníka Edo zaplavíme Europu moslimami a premeníme...
dnes, 17:21,  Ty si hlúpy, keď si svet nárokuješ pre seba a nikoho doň nepustíš. Rimania boli tiež...
dnes, 17:21,  Ked zahorákovi na gebulu drístaju migranti najnovšie príspevky od tohto účastníka...
dnes, 17:21,  Edo nemá slovenské občianstvo, ja mám :)
dnes, 17:20,  Edo ty troll :) -...
dnes, 17:20,  Nesledoval som to, čo schválili ?
dnes, 17:20,  ondrej len tára
dnes, 17:19,  Edo zaplavíme Europu moslimami a premeníme na Eurábiu :)
dnes, 17:19,  Borat ake súdnictvo ??? Veď Kisku odsudili za trestný čin len v tvojej chorej hlave...
dnes, 17:18,  Klamať môžeš koľko chceš, len kto ti to uverí - ty protislovenský ruský živel.
dnes, 17:18,  Ani keby som mal ;)
dnes, 17:17,  Robo toho nakecá . Kiska mesačne rozdaval počas celeho prezidentovania 9,000€ plat...
dnes, 17:16,  V tvojej hlave je kolónia. Západ sem rozširuje svoje podniky, čím sa zlepšuje život...
dnes, 17:14,  asi bol zašity v bunkri
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Som vegetarián, ale na mäso sa pozerať môžem.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(89 042 bytes in 0,536 seconds)