Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Žiadni neutrálni športovci. Pre Rusov najprísnejší trest

15
reakcií
202
prečítaní
Tému 27. novembra 2019, 16:46 založil ardun.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 11. 2019, 16:46 avatar
Šéf antidopingovej agentúry (USADA) Travis Tygart žiada najprísnejší možný trest pre Rusov v súvislosti s dopingovou aférou. Revízna komisia Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) odporučila vylúčenie ruskej antidopingovej autority (RUADA) na štyri roky, no podľa Tygarta je opatrenie nedostatočné.

Návrh totiž počíta s účasťou preverených športovcov pod neutrálnou vlajkou, rovnako ako na ZOH 2018. Tygart si však myslí, že Rusi by mali úplne chýbať na budúcoročných olympijských hrách v Tokiu.

„WADA musí byť prísnejšia a uplatniť absolútny zákaz v súlade s pravidlami. Odporúčanie komisie je neadekvátne,“ povedal Tygart podľa agentúry TASS.

WADA opätovne začlenila RUSADA do svojich štruktúr na začiatku tohto roka po tom, ako Rusi sprístupnili dáta z moskovského laboratória, ktoré sa považuje za centrum štátom podporovaného dopingu v období 2012–15. Po analýze dokumentov sa však objavili dôvodné podozrenia z ich manipulácie.


2.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 11. 2019, 16:49 avatar
Najprísnejší možný trest - postaviť všetkých Rusov k múru a postrieľať ich?


3.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 11. 2019, 16:59 avatar
era prečo rusov ?

Tu ide o štátom riadený doping ktorý nemá v histórii našej planéty obdobu .

Prečo by mali mať Rusi možnosť falšovať vzorky a tento zločin páchať riadený štatom ? Lebo sú Rusi ?

Prečo by mali postrielať všetkých Rusov tomu nerozumiem .


4.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 11. 2019, 17:01 avatar
No lebo ty sám si napísal: "Travis Tygart žiada najprísnejší možný trest pre Rusov".

Tak preto.


5.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 11. 2019, 17:04 avatar
najprísnejší možný trest pre Rusov v súvislosti s dopingovou aférou.


6.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 11. 2019, 17:06 avatar
To je v poriadku, že v súvislosti s drogovou aférou. Príčina musí nejaká byť. Ale trest je pre Rusov.


7.
označiť príspevok

ardun muž
   27. 11. 2019, 17:22 avatar
era čiže falšovanie by im mali odpustit lebo ide o rusov ?


8.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 11. 2019, 19:02 avatar
Odpustiť? Ani nápad. Veď odpúšťajú iba kresťania.


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   27. 11. 2019, 19:12 avatar
Šport nie je o naboženstvách ale pravidlách

"Krvavá správa“ o ruskom športe: Rusko krylo doping v Soči takmer vo všetkých športoch
Predstavitelia Ruského olympijského výboru žiadajú dôkladné vyšetrenie dopingovej kauzy.

Ruský šport sa zmieta v dopingovom škandále. V pondelok dostal ďalší tvrdý úder, keď Svetová dopingová agentúra vydala vyšetrovaciu správu, ktorá údajne dokazuje to, o čom sa dlho hovorilo: Moskva kryla doping ruských reprezentantov na domácej olympiáde v Soči.

Všetkým ruským športovcom teraz hrozí vylúčenie z LOH v Riu a ZOH v Pchjongčchangu. Ruské média premenovali správu vyšetrovacej komisie na „krvavú správu", pretože sa týka najmä manipulácie s krvnými vzorkami pri zimných hrách v Soči.

WADA: Doping v Rusku riadil štát

Vyšetrovatelia WADA v pondelok priniesli informáciu, že v Rusku existoval dopingový program riadený štátom. Šéf vyšetrovateľov nezávislej komisie WADA Richard McLaren prezentoval 97 stranový dokument, ktorý obsahuje množstvo dôkazov o zapletení štátnych miest do športového podvodu.

V laboratóriách v Moskve a v Soči údajne roky mizli pozitívne vzorky. Manipulácie riadilo a kontrolovalo ministerstvo športu, tvrdí kanadský právnik. Podvody s dopingovými vzorkami sa týkajú zimných olympijských hier v Soči 2014 a majstrovstiev sveta v atletike v Moskve 2013.

Závery vyšetrovania opäť zvýšili tlak na Medzinárodný olympijský výbor, aby Rusko vylúčil z augustových letných olympijských hier v Riu a zimných v Pchjongčchangu. Krátko pred zverejnením správy unikol do médií list adresovaný prezidentovi MOV Thomasovi Bachovi, v ktorom Americká dopingová agentúra USADA a ďalších deväť národných organizácií vyzývalo prezidenta, aby na základe pondelňajších dôkazov zakázal všetkým Rusom štartovať na olympiáde v Riu.

V pondelok vydala rovnaké odporúčanie aj Svetová antidopingová agentúra WADA, ktorá zároveň navrhla aby zákaz účasti na medzinárodných športových podujatiach platil aj pre ruských vládnych činiteľov.

Putin: Obvinení funkcionári budú mať zastavenú činnosť

Ruský prezident Vladimir Putin v pondelok uviedol, že všetci funkcionári, ktorých Svetová antidopingová agentúra obvinila zo systematického dopingu riadeného štátom, budú mať v čase vyšetrovania zastavenú činnosť.

"Funkcionári, ktorých mená sa objavili v správe komisie WADA, budú mať zastavenú činnosť až do úplného vyšetrenia prípadu," uviedol v stanovisku Putin, pričom nešpecifikoval mená suspendovaných funkcionárov.

"Konečné rozhodnutie však musia zodpovední spraviť veľmi svedomito. Žiadame komisiu WADA, aby prezentovala komplexnejšiu a objektívnejšiu správu založenú na faktoch, aby sa do prípadu mohli zapojiť aj ruské úrady," dodal Putin.
MOV vo štvrtok rozhodne o zákaze pre ruských športovcov

Medzinárodný olympijský výbor rozhodne o možnom vylúčení všetkých ruských športovcov z tohtoročných olympijských hier v Rio de Janeiro až vo štvrtok. MOV sa tak rozhodol počkať na vyjadrenie Športového arbitrážneho súdu, ktorý do štvrtka rozhodne o účasti 68 atlétov z Ruska pod piatimi kruhmi v Riu. Tí sa odvolali proti zákazu od Medzinárodnej atletickej asociácie.

MOV zároveň začal opätovne testovať všetkých ruských športovcov a prešetrovať trénerov a členov realizačného tímu z ZOH 2014 v ruskom Soči, kde mali falšovať dopingové vzorky a kryť pozitívne nálezy.

MOV otvoril aj disciplinárne konanie voči funkcionárom ruského ministerstva športu, ktorí sú zapletení do systematického dopingu podporovaného štátom. Organizácia zároveň požiadala Svetovú antidopingovú agentúru, aby predĺžila mandát Richardovi McLarenovi, ktorý má poskytnúť mená športovcov podieľajúcich sa na dopingu.

www.tvnoviny.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


10.
označiť príspevok

-era- muž
   27. 11. 2019, 19:16 avatar
Šport je hlavne o peniazoch


11.
označiť príspevok

Čeka muž
   27. 11. 2019, 19:19 avatar
Koľko peňazí je potrebných aby sa slovák stal 100 násobným majstrom sveta ?


12.
označiť príspevok

havran
   27. 11. 2019, 19:33 avatar
Asi je najdôležitejší moment v tom, že ide o štátom riadenú a podporovanú činnosť. Každý z nás má dve možnosti a to veriť, alebo neveriť. Samozrejme doping v športe je celosvetovou záležitosťou. Škoda tu menovať previnilcov, lebo by sme neskončili do zajtra. Hlavnou otázkou je to, do akej miery má v tom prsty štát. Môžem sa rozhodnúť komu a prečo veriť. Ja to vidím tak, že šport a politika je úzko spojený s peniazmi a politikou. Toto je vražedná kombinácia.


14.
označiť príspevok

ardun muž
   1. 12. 2019, 15:44 avatar
Nuž a ako to teda fungovalo havran ???

Dopingové podvody v Rusku riadil štát a čo presiaklo, zamietol pod koberec bývalý šéf svetovej atletiky Senegalčan Lamine Diack.

Plus 7 dní
Plus 7 dní

Žiadne ojedinelé prípady. Dokonale prepracovaný systém podvádzania. Tak podľa nezávislej komisie Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) fungovala posledné roky ruská atletika. Vyše tristostranová správa jej troch členov spustila škandál, z ktorého sa bude ruský šport ťažko spamätávať.

Komisia v správe tvrdí, že doping v krajine riadi samotný štát a moskovské antidopingové laboratórium vedome manipulovalo so vzorkami. Aj preto odporučila vynechať Rusko z účasti na budúcoročnej olympiáde v brazílskom Riu de Janeiro. Alebo aspoň jej atletických zástupcov.

„Vzhľadom na zistené skutočnosti by bolo extrémne naivné domnievať sa, že to všetko sa dialo bez otvoreného alebo skrytého súhlasu ruských vládnych úradov,“ uvádza sa v správe.
Aj bývalý prezident

A to nie je všetko. Do podvodov bol údajne zapojený aj bývalý šéf Medzinárodnej atletickej federácie (IAAF), dnes 82-ročný Senegalčan Lamine Diack. Za úplatky vraj niektoré dopingové prípady v spolupráci so svojimi dvomi synmi kryl a ututlával. Mali ste pozitívny test? Nevadí, stačí, ak máte peniaze na „vykúpenie“.

Diack sa tak za posledné štyri roky údajne obohatil minimálne o milión eur. Senegalčan už od augusta tohto roku nie je vo funkcii šéfa svetovej atletiky, po šestnásťročnom kraľovaní ho vystriedal Brit Sebastian Coe.

Krátko po prevalení najčerstvejšieho škandálu, aký v atletike nemá obdobu, africký funkcionár rezignoval aj z postu prezidenta v nadácii Medzinárodnej atletickej federácie a takmer okamžite ho zbavili čestného členstva v Medzinárodnom olympijskom výbore.

Hádam si nenechajú kaziť meno. Nové vedenie atletickej federácie však napriek tomu bude mať čo robiť, ak chce „kráľovnú športov“ skutočne očistiť od podobnej pliagy.

Idioti či revolucionári?

Reakcia Ruska po zverejnení správy nenechala na seba dlho čakať. Búrilo sa, hromžilo, protestovalo. No len chvíľku. Šéf moskovského antidopingového laboratória, ktoré manipulovalo so vzorkami, Georgij Rodčenkov označil autorov správy za idiotov. Pritom práve on vraj dal pokyn na znehodnotenie 1 417 vzoriek, ktoré mohli slúžiť ako dôkazový materiál.

Ak boli výsledky testov pozitívne, dokonca údajne sám žiadal atlétov o úplatok, ak chceli naďalej zostať „čistí“. Rodčenko vraj podľa správy dostával od športovcov za takúto službu 30-tisíc rubľov, v prepočte asi 430 eur.

Zaplatiť bolo treba aj šéfovi Všeruskej federácie ľahkej atletiky (VFLA) Valentinovi Balachničevovi - 20-tisíc rubľov, teda asi 290 eur. Osoba, ktorá to vyšetrovateľom prezradila, však chcela zostať v anonymite. To všetko sa vraj dialo s požehnaním agentov Federálnej bezpečnostnej služby (FSB), nástupkyne sovietskej tajnej polície KGB.

Príkazy na ututlanie, ako tvrdí správa, prichádzali priamo z ministerstva športu. „Už vlani počas zimnej olympiády v Soči sa okolo nás pri analýze vzoriek motali chlapi, ktorí sa vydávali za inžinierov pôsobiacich v našom laboratóriu. No všetci sme vedeli, že sú z tajnej služby,“ píše v správe jeden zo svedkov.

Ako kolky

Rodčenkov už nie je vo funkcii riaditeľa laboratória. Dva dni po prepuknutí aféry odstúpil. Hneď po tom, ako WADA dočasne odobrala moskovskému stredisku akreditáciu. Balachničev, ktorý zároveň robil pokladníka IAAF, rezignoval už vo februári, krátko po tom, ako v dopingovej pavučine uviazlo päť chodcov, z toho traja olympijskí víťazi.

„Jasné, že si nás všímajú. Lebo v športe okupujeme popredné priečky. Problémy s dopingom však nemáme len my, ale celý svet. Celé je to len o politike,“ bránil sa obvineniam minister športu Vitalij Mutko a požadoval dôkazy.

Za všetkým sa vraj skrýva odplata za anexiu Krymu a nedávny konflikt na Ukrajine. Matej Spišiak, tréner nášho čerstvého majstra sveta Mateja Tótha, žasne nad podobnými vyhláseniami.

„Čo je na tom politického, keď má niekto pozitívny test? Keď WADA potvrdí pohyby a nezrovnalosti na biologických pasoch?“ pýta sa slovenský tréner. „Doping im už jasne preukázali. Teraz len dokázať korupciu, no to už nie je vec pre Svetovú antidopingovú agentúru. Tak či onak, je to veľký škandál a pre atletiku smutné časy. Možno najťažšie obdobie v posledných rokoch.“

Spišiak nie je naivný. „Nemá zmysel tajiť to. Doping tu bol, je a bude, no tento škandál by mohol poslúžiť na to, aby sa atletika trochu prečistila. Tak ako svojho času cyklistika, keď vypukol prípad Armstrong. Možno je aj dobre, že sa čosi podobné stalo,“ myslí si.
Obludný rozmer

Viac než samotné odhalenia zaráža Spišiaka iná vec. „Obludnosť celého podvodu. Každému musí byť jasné, že keď tu máme prepracovaný systém kontrol, musel byť dokonale organizovaný aj systém, ako previnilcov zakryť. Navyše do toho boli zapletení vysokí predstavitelia Medzinárodnej atletickej federácie.“

Kým šéf našej atletiky Peter Korčok si nevie predstaviť neúčasť Rusov na najbližšej olympiáde, Spišiak áno. „Za to, čo urobili, musí prísť trest. No možno bude iný a na olympiáde sa niektorí Rusi predstavia. Možno im len zoberú budúcoročné juniorské majstrovstvá sveta alebo organizovanie Svetového pohára vo chôdzi.“

Zaujímavé je, že ak by Rusom zobrali so spiatočnou platnosťou aj medaily a posúvali poradie, Matej Tóth by sa mohol vo výsledkoch posúvať vyššie. Náš chodec si pred tromi rokmi na olympiáde v Londýne vybojoval ôsme miesto, pred ním boli dvaja Rusi, zlatý Kirďapkin a piaty Jerochin.

Kirďapkin v auguste tohto roku už na svetovom šampionáte v Pekingu s neskorším víťazom Slovákom Tóthom o zlato nebojoval. Rovnako ako jeho krajania chýbal. „Z Rusov nesúťažil vo chôdzi nikto. Mimo musela zostať celá ruská chodecká elita,“ vysvetľoval Spišiak.

Rusi po sérii škandálov a dopingových odhalení pre istotu stiahli celý tím z účasti na majstrovstvách sveta v júni tohto roku. Inak hádam ani nemohli, v posledných rokoch potrestali pre doping už tridsať ruských chodcov.
Odštartoval to dokument

Okrem zákazu ruských atlétov na olympiáde správa WADA navrhuje deväť doživotných dištancov - lekárovi Sergejovi Portugalovi, trénerom Alexejovi Melnikovovi, Vladimirovi Kazarinovi aj Viktorovi Čeginovi. O ňom sa vo februári tohto roku písalo, že ako šéf atletického strediska v Saransku vie o systematickom dopingu.

Doživotný dištanc navrhuje WADA aj piatim atlétkam - Jekaterine Poistogovovej, Anastasii Bazdyrevovej, Marii Savinovej, Kristine Ugarovovej a Tatiane Miazinovovej. Predstavujú však len špičku ľadovca.

A prečo vôbec vznikla vyšetrovacia komisia? Celé to má na svedomí dokument nemeckej televízie ARD z decembra minulého roku. Ten ako prvý tvrdil, že Rusi kryjú hriešnikov systematicky a vedome. Kultúru podvádzania vraj majú v sebe hlboko zakorenenú.

Po odvysielaní dokumentu skončil v Medzinárodnej atletickej federácii nielen ruský atletický šéf Balachničev, ale aj syn senegalského šéfa Papa Massata Diack. Spolu s bratom Chalilom pomáhali otcovi prať úplatky od športovcov cez singapurskú spoločnosť Black Tidings. Tá oficiálne fungovala ako obchodný konzultant federácie.

V prípade hral významnú rolu aj Diackov právny poradca Habib Cissé. Práve on cestoval do Ruska so zoznamom atlétov s pozitívnymi dopingovými vzorkami. Výmenou za isté sumy peňazí sa potom tieto mená neobjavili medzi hriešnikmi.

„Nie sú to žiadne špekulácie, ale dobre zdokumentované obvinenia,“ povedal už koncom minulého roka Richard Pound, zakladateľ Svetovej antidopingovej agentúry. Balachničev sa v tom čase ešte bránil. „Ide o provokáciu, určenú na podkopanie prestíže ruského športu,“ tvrdil.

Do troch mesiacov však prišiel o všetky funkcie. A odstúpil sám, dobrovoľne. Po dvadsiatich piatich rokoch v úrade. Nezabudol však rypnúť do tých, ktorí k jeho odstúpeniu prispeli. „Nie je fér, že sa šéfovia sústredia len na jednu krajinu. Nepovažujem za normálne, že za rovnaký čas spravia kompetentní ruským športovcom deväťdesiat testov, zatiaľ čo britským len deväť.“
Na slobodu len vďaka kaucii

Aj Senegalčan Diack prežíva ťažké časy. Vo Francúzsku, kde žije, bývalý skokan do diaľky, dlhé roky pracujúci aj vo futbale, zostal na slobode len vďaka kaucii pol milióna dolárov. Do konca vyšetrovania má však zákaz opustiť krajinu a komunikovať so synom.

„Je to podobné ako vo FIFA. Skupinka starcov si chce prostredníctvom vydierania a úplatkov namastiť vrecká. Na rozdiel od futbalu ich počínanie výrazne zasiahne do konečných výsledkov a bude meniť poradie,“ vyhlásil pre denník Daily Telegraph Richard McLaren, jeden z autorov vyšetrovacej správy.

Diackov systém bol jednoduchý. Kto sa ocitol na listine dopingových hriešnikov, dostal mail, v ktorom si jeho „družina“ pýtala peniaze za mlčanie. „Zaplať alebo si skončil. Tak to fungovalo. Neviem, či môžem hovoriť o mafii, ale korupcia to určite bola,“ vyhlásila pre agentúru AP prokurátorka prípadu Eliane Houlettová.

Podľa nej je načase, aby športové federácie mali striktné interné pravidlá. „A zakážte už všetky praktiky doživotných šéfov,“ hovorí. „Či už na národnej, alebo medzinárodnej scéne. Šport potrebuje demokraciu.“
Bulharský návod?

Ruská vláda odmieta pripustiť, že by jej atléti na olympiáde pre systematický doping chýbali, no nestalo by sa to prvý raz. Čosi podobné zažilo pred olympiádou v Pekingu 2008 bulharské vzpieranie.

Keď WADA počas mimosúťažnej kontroly v Asenovgrade usvedčila z užívania anabolických steroidov jedenásť bulharských pretekárov, bulharská národná federácia sa rozhodla radšej nevyslať do Číny ani jedného vzpierača.

„Hanba. História vzpierania si väčší škandál nepamätá,“ písali médiá. Bulharskému vzpieraniu patrilo v medailových tabuľkách v tom čase druhé miesto. Za bývalým Sovietskym zväzom.

plus7dni.pluska.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

ardun muž
   1. 12. 2019, 15:41 avatar
Havran či ty alebo ja budeme verit je uplne jedno

Ty verit nebudeš a ja verit nemám čomu .

Rusko jasne manipulovalo so vzorkami a to štatom riadenom dopingu to je záver medzinarodneho vyšetrovania .

Vocca sice odvolal týćh čo to spachali ale či to bude dosť uviadíme lebo sa falšuje stale


15.
označiť príspevok

-era- muž
   1. 12. 2019, 15:59 avatar
A to je celý problém, že to riadil štát. Keby to riadili jednotlivci, žiaden veľký problém by nebol.


16.
označiť príspevok

ardun muž
   3. 12. 2019, 16:50 avatar
Samozrejme era keby išlo o jednotlivca potrestajú jednotlica ale tento hnoj nema vo svete obdobu
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 11:25,  Lemmy, dá sa povedať, že aj humanizmus je mojim svetonázorom. Aj v tomto prípade možno...
dnes, 11:23,  -era-, pokiaľ sa svetonázor chápe ako spôsob nazerania, potom mojím svetonázorom je...
dnes, 11:16,  2 - je tiež možné, že ty svoju identitu nautajíš...:-)
dnes, 11:14,  Otázka č. 28: Ak je možné staré chybné učenie jednoducho vysvetliť prijatím...
dnes, 10:59,  Je naozaj na Slovensku demokracia doma?
dnes, 10:58,  Dnes máme "úctyhodných" , ktorí vyrastali medzi vexlákmi, priekupníkmi ,...
dnes, 10:52,  Osvietený vám to iste vysvetlí, ako mu starý otec po večeroch rozprával story o skrytých...
dnes, 10:48,  Kto vychoval a umožnil , že dnes nám vládnu najväčší mafiáni? Kto spôsobil, že v...
dnes, 09:40,  Ja si myslím, že slovo úrad je viac ako výstižný,ak sa obzrieme, čo znamená úrad v...
dnes, 09:29,  Je pekná. Je. Ty si fotograf a ja fotím tŕne v plote, ostré predmety, zlo sveta, bude to...
dnes, 09:27,  vratit sa do cias egypta a odcinit hriechy sa zial neda, dalsi kolaps nepoucitelny human
dnes, 09:26,  umenim human je zlincovat zem, znicit ekosystem a zdevastovat jedine miesto na bytie bez zasahu...
dnes, 08:55,  Prečo práve vločku. Zdala si mi dokonalá. I keď jej púť na zemi trvala iba pár sekúnd .
dnes, 08:36,  Je mi zle a ešte aj musím ísť. Nevládzem. Neviem, čo si obliecť, štípe ma uhlík. Taxík...
dnes, 08:18,  Umenie. My sme si možno niekedy pochopiteľne mysleli, že umenie je v divadle, na klavírnom...
dnes, 08:01,  human ma extremne dlhy geograficky rozsah na zemi, vid covid-19, s humanom sa siri aj vsetko...
dnes, 07:46,  SV znamená Strážna Veža?
dnes, 07:45,  Prečo používaš skratku SV? Čo to znamená? Prečo nie SJ alebo JS?
dnes, 04:51,  Samozrejme, je potrebné dodať, že si si vôbec neuvedomil, že SV sa už "priznala",...
dnes, 03:05,  3 - apoštol Pavol je predobrazom pomazaných bratov Krista pred koncom. A tak isto je aj Človek...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nikdy neopúšťaj niekoho, koho miluješ, pre niekoho,
kto sa ti páči, pretože ten, kto sa ti páči, ťa opustí pre niekoho, koho miluje.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(93 378 bytes in 0,249 seconds)