Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Ži Donbas !

118
reakcií
251
prečítaní
Tému 20. septembra 2020, 15:13 založil hokejis.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
24. 01. 2019
1
21. 05. 2010
24
09. 07. 2010
3
04. 02. 2015
10
 
 


1.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:13 avatar
Hrdinná Gorlivka má novú hymnu.
19. septembra sa v Gorlivke konala oslava, na počesť 241. výročia založenia mesta.
Starosta Gorlivky predstavil novú hymnu mesta.

http://www.youtube.com/watch?v=y1xVzAH3atA Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=emb_logo


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:16 avatar
DONBAS NAŠ             

Šovinisti si leštia brká                   


4.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:18 avatar
Donbas žije !


3.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:17 avatar
DONBAS bol vždy Ruský                        


5.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:18 avatar
Donbas je donbasanov
Súhlasí J.Tull


6.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:18 avatar
Na Ukrajine bojujú nadrogovaní zombíci‘ je hoax

Ruská televízia uviedla, že na východe Ukrajiny bojujú bojovníci s nadľudskými schopnosťami.

                           

Príslušníci ukrajinských ozbrojených síl bojujú v Donbase pod vplyvom silných drog, vďaka ktorým necítia bolesť a aj po niekoľkých výstreloch stále žijú.

Podobnú informáciu s odvolaním sa na ruský denník Izvestija zverejnil minulý týždeň český Sputnik.

Odvoláva sa na vyhlásenie zástupcu veliteľa ozbrojených síl doneckej separatistickej jednotky Eduarda Basurina.

„Príbehy o kyborgoch nie sú žiadne rozprávky. Najskôr sme prišli do styku s tabletkami, potom sme na letisku objavili nádobky s nápisom Živá voda. Poslali sme ich do laboratória a zistilo sa, že ide o nesmierne silnú psychotropnú látku, po užití ktorej človek necíti vôbec žiadnu bolesť ani strach,“ mal povedať Basurin.

Ukrajinskí vojaci podľa neho pripomínajú zombíkov. „Mohli ste do neho vystrieľať celý zásobník a on išiel ďalej... Zabiješ ho a on ide ďalej. Strieľaš na neho a on po výstrele padá, hneď však vstane a ide ďalej. Ak ho nestrelíš do hlavy alebo do srdca.“

Je otázkou, do akej miery je seriózne zaoberať sa podobnými tvrdeniami. Dôkazy o existencii zombíkov zatiaľ vedci nenašli a vedecká databáza Cochrane pri vyhľadaní výrazu zombie obsahuje len dve štúdie – obe skúmali len vplyv počítačových hier na myseľ.

Vedci však už dlhšie testujú takzvaných zvieracích kyborgov, teda napríklad chrobáky, ktorým do pohybového ústrojenstva implantovali elektródy a do určitej miery vedia ovládať ich pohyby. Výskum je však zatiaľ len na začiatku a na ľuďoch vedci niečo podobné ešte neskúmali.

Samozrejme, rôzne látky môžu mať vplyv na spôsob, akým človek prežíva udalosti a svet okolo seba. No nie je možné, aby spôsobovali „nezraniteľnosť“ alebo udržali človeka bojaschopného aj pri kritickom zranení.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


9.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:19 avatar
Elfia propaganda zabáva


7.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:19 avatar
Desať „najslávnejších“ ruských dezinformácií o Kryme

Ruská propaganda vyprodukovala o Ukrajine a Kryme už mnoho dezinformácií. Ukrajinský portál Stop Fake k štvrtému výročiu anexie vytvoril zoznam desiatich najpopulárnejších.

Koncom februára sme si pripomínali štvrté výročie vyvrcholenia euromajdanu na Ukrajine a následnú ruskú anexiu Krymu.

Vyše 100 ľudí zomrelo počas niekoľkomesačných protestov na Ukrajine na prelome rokov 2013 a 2014. Dramatické udalosti, ktoré kulminovali v druhej polovici februára 2014, donútili bývalého ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyča utiecť do Ruska. Putin tak stratil významného spojenca v Kyjeve, ktorý stál v ceste bližšej spolupráce Ukrajiny s Európskou úniou.

Už na konci februára Putin poslal na Krym ruských vojakov v neoznačených uniformách, ktorí tam začali obsadzovať všetky dôležité inštitúcie.

Na legitimizáciu anexie usporiadali Rusi na Kryme 16. marca 2014 referendum, v ktorom ľudia odhlasovali pripojenie polostrova k Rusku.

Toto referendum však prebehlo za zvláštnych okolností a nie je medzinárodne uznané, podobne ako status Krymu ako súčasti Ruska.

Účasť ruských síl na anexii Krymu priznal Putin až v auguste 2014, keď už posielal ruské vojská na Donbas, aby podporili doneckých a luhanských separatistov.

Okrem týchto fyzických síl využíva Rusko proti Ukrajine v rámci hybridnej vojny aj zbrane v politickej, ekonomickej či energetickej sfére (2. marca oznámil Gazprom stopnutie dodávok plynu ukrajinskému Naftogazu).

Dôležitou súčasťou hybridnej vojny je aj informačná sféra, v ktorej Kremeľ využíva propagandu a dezinformačné kampane.

Kremeľské médiá denne vydávajú dezinformačné správy o Ukrajine, aby skompromitovali ukrajinskú politickú reprezentáciu a zároveň legitimizovali ruský postup na Kryme a Donbase.

Už v roku 2014 ukrajinskí novinári vytvorili iniciatívu Stop Fake, ktorá rozkrýva ruskú dezinformačnú kampaň proti Ukrajine. Táto iniciatíva získala značnú popularitu a vplyv. V súčasnosti má už 11 jazykových variácií.

K štvrtému výročiu anexie Krymu Stop Fake vytvoril zoznam najpopulárnejších ruských dezinformácií o tomto polostrove.

Krymskí Tatári podporujú v nadchádzajúcich prezidentských voľbách Vladimira Putina

Túto informáciu priniesli viaceré ruské média, napríklad tlačová agentúra TASS, televízia NTV či RIA Novosti. Informácia pochádza od Seitumera Numetullajeva, ktorý však nie je oficiálnym lídrom Krymských Tatárov a nemá medzi nimi ani žiadny veľký vplyv či podporu.

Ukrajinci v húfoch dovolenkujú na Kryme

Mnoho Ukrajincov skutočne Krym navštevuje, majú na ňom totiž svoje majetky. Takisto mnohí študenti prichádzajú naspäť domov na Krym z ukrajinských škôl. Bývalý krymský minister turizmu Alexander Liev tvrdí, že za prvý polrok roku 2017 navštívilo Krym len 100-tisíc ukrajinských turistov, čo je podľa neho veľmi málo.

V roku 2017 urobil Kyjevský medzinárodný sociologický inštitút prieskum, ktorý ukazuje, že len jedno percento Ukrajincov plánuje dovolenkovať na Kryme.

Svetový židovský kongres uznáva Krym ako súčasť Ruska

Pri tomto tvrdení ruské média citovali rabína Binyamina Volfa. Jeho vystúpenie však nemá nič spoločné so Svetovým židovským kongresom, a teda ani nereprezentuje postoje kongresu ku Krymu. Volf je otvorene proruský a podporuje ruskú anexiu Krymu.

Ukrajina nepotrebuje Krym

Gazeta.ru tvrdí, že Ukrajina Krym nepotrebuje a nesnaží sa ho získať späť. Skutočnosť je však opačná. Navyše aj prieskumy verejnej mienky ukazujú, že väčšina Ukrajincov podporuje návrat Krymu k Ukrajine.

Katalánsko uznalo Krym ako súčasť Ruska.

S touto správou prišiel ruský denník Izvestija, ktorý citoval člena strany Katalánskej solidarity pre nezávislosť Jose Enrique Folcha. Problém je v tom, že táto strana ani nie je v katalánskom parlamente, preto sa jej názor nedá považovať za stanovisko Katalánska.

Ukrajina má problémy s vodou, pretože uzatvorila prívod vody z Krymu

Dňa 26. apríla 2017 Ukrajina naozaj uzatvorila severný kanál pre prepravu vody na Krym, ale podľa ukrajinského hydrometeorologického centra žiadne nedostatky nehrozia. Naopak v ohrození mal byť Krym, keďže odoberal vodu z Ukrajiny. Po ruskej anexii Krymu až do apríla 2017 Krym za vodu z Ukrajiny neplatil.

Oficiálna americká delegácia navštívi Krym

V máji 2017 niektoré ruské média informovali o návšteve americkej delegácie na Kryme, ktorá mala prediskutovať budúcnosť sankcií proti Rusku. Na Krym v skutočnosti neprišla žiadna oficiálna americká delegácia, ale predstavitelia amerického Centra občianskych iniciatív. Jeho predsedníčka Sharon Tennison podporuje politiku Vladimira Putina.

Ukrajina chce vymeniť Krym za Podnestersko

Táto dezinformácia vznikla prekrútením reakcie ukrajinskej poslankyne Iryni Friz na tvrdenie moldavského prezidenta Dodonova, že Podnestersko môže byť iba súčasťou Moldavska, alebo Ukrajiny, iné možnosti nie sú. Friz v skutočnosti na facebooku v kontexte Dodonovho vyjadrenia napísala, že Ukrajina vždy rešpektovala územnú celistvosť Moldavska a zamyslela sa, či Dodonov návrh nie je signálom z Kremľa na výmenu Krymu za Podnestersko. Po zverejnení tohto komentára ruské médiá vykonštruovali informáciu, že Ukrajina zvažuje výmenu Krymu za Podnestersko.

Ukrajinskí občania, ktorí žijú na anektovanom Kryme, nemôžu požiadať o biometrický pas

Biometrické pasy slúžia Ukrajincom na cestovanie do Európskej únie bez víz. Ruské médiá chcú ukrajinskú spoločnosť rozdeliť aj tvrdeniami, ktoré majú preukázať nezáujem ukrajinskej vlády o Ukrajincov z anektovaných a okupovaných území. Každý občan Ukrajiny môže o biometrický pas požiadať, aj keď žije na anektovanom Kryme alebo okupovanom Donbase. Musia k tom predložiť potrebné dokumenty mimo okupovaných častí Ukrajiny.

Krym hostí medzinárodný kongres ukrajinskej diaspóry

Svetový kongres Ukrajincov podporuje bližšiu integráciu Ukrajiny s Európskou úniou. Akcia na Kryme mala odlišný charakter. Kongres bol len stretnutím prokremeľských politikov z Krymu, Donbasu, Ukrajiny a Ruska. Skutočná ukrajinská diaspóra toto stretnutie odsúdila ako ďalší prejav dezinformačnej kampane v prospech Ruska.

Všetky tieto dezinformácie poukazujú na širokú variabilitu tém, ktorú dokážu ruské propagandistické kanály použiť k naplneniu svojho cieľa.

Jedno majú tieto správy spoločné. Ukrajina je v nich tá zlá, nekompetentná, neschopná, slabá, pričom Rusko je silné, mierumilovné, čestné a má na Krym a Donbas legitímne právo.


8.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:19 avatar
edo SS spamuuuuuuuj


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:19 avatar
Fake: Ministerstvo zahraničí Ukrajiny žádá Rusko o pomoc, ale dělá to „rafinovaně“

Proruská média nedávno rozšířila informaci, že ukrajinské ministerstvo zahraničních věcí údajně požádalo Rusko o pomoc při ochraně obyvatelstva na dočasně okupovaném Krymu a Donbasu, ale udělalo to, slovy propagandy, „rafinovaně“. Podle sdělení serverů Analytická služba Donbas, ForPost a News Front žádají ukrajinské úřady Rusko o pomoc v souvislosti s šířením koronaviru. Prokremelská médie utvrzují, že samotná skutečnost podání takové žádosti ze strany Ukrajiny svědčí o tom, že ukrajinské ministerstvo zahraničí uznává dočasně…

www.stopfake.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


20.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:26 avatar
Venované bojovníkom Donbasu

outube.com/watch?v=j-AUK4bJ7KU


21.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:26 avatar


11.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:20 avatar
HOAX: Generální prokuratura Ukrajiny uznala za nezákonné použití armády v bojích na Donbasu

Ruská státní zpravodajská agentura RIA Novosti uvedla, že experti Generální prokuratury Ukrajiny dospěli k závěru, že využití ozbrojených sil Ukrajiny na Donbasu bylo od samého počátku vojenské operace nelegální. Tuto zprávu převzal poslanec KSČM Zdeněk Ondráček. O události pak napsal článek například dezinformační web Vlastenecké noviny nebo česká odnož Sputniku.

Problém ovšem je, že všechny tyto weby se odvolávají na tvrzení bývalého náčelníka Generálního štábu ozbrojených sil Ukrajiny generálplukovníka Vladimíra Zamana (Volodymyra Zamana). Ten je obviněn z vlastizrady a rozkladu ukrajinské armády a předání Krymu Rusku. Nikdo jiný nic takového netvrdí.

Zamana argumentuje, že „v souladu s článkem č. 17 Ústavy se Síly Ukrajiny nemohou používat proti civilnímu obyvatelstvu a nemohou se účastnit žádného konfliktu uvnitř země.“ To je pravda. Jenže. Rovněž podle stejného článku je také zakázáno zakládat a provozovat jiná vojenské a polovojenské útvary na území Ukrajiny, kromě armády. Tím bezesporu byla i „armáda“ bojující na Donbasu proti Ukrajině. Tzv. „Lidová domobrana Donbasu“ je tvořena mnoha ozbrojenými skupinami, které jsou v rozporu s ústavou. Například Ruská pravoslavná armáda.

A zde se dostáváme k druhému zásadnímu argumentu. Článek 17 také zapovídá umístění cizích vojenských základen (bez povolení) na jejich území. Od února 2014 provedlo Rusko několik vojenských intervencí na ukrajinském území. Po úspěchu hnutí Euromajdan a sesazení ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče převzali ruští vojáci bez označení kontrolu nad strategickými pozicemi a infrastrukturou na ukrajinském poloostrově Krymu, který byl následně na základě referenda, konaného pod kontrolou ozbrojených sil, připojen k území Ruska. V dubnu 2014 přerostly demonstrace proruských polovojenských skupin v Donbaské oblasti do ozbrojeného konfliktu mezi ukrajinskou vládou a separatistickými silami tehdy vzniklých samozvaných republik Doněcké a Luhanské. 22. srpna 2014 došlo k rozsáhlé protiofenzivě proruských povstalců, během níž byl obsazen přístav Novoazovsk a strategická výšina Savur-Mohyla. Ukrajina tyto události označila za přímou ruskou invazi a z její iniciativy byla 28. srpna svolána Rada bezpečnosti OSN. Dle ukrajinského prezidenta Petra Porošenka se jednalo o podporu povstalců ruskou armádou, což vůdce separatistů Alexandr Zacharčenko popřel, ale připustil, že na straně povstalců bojovalo mnoho ruských dobrovolníků, z nichž někteří sloužili nebo nadále slouží v ruské armádě a během bojů byli dle tvrzení povstalců na dovolené. Tedy. Ukrajina, oprávněně, vnímá tuto válku jako agresi Ruska proti její zemi, nikoliv za občanskou válku.

manipulatori.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


12.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:20 avatar
edo SS zasa ti hrabe ?
Zasa prasíš ?


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:33 avatar
Hákovy SS sa ti tá pravda ťažko číta ako ruskému užitočnému idiotovi
Súhlasí ondrej61


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:36 avatar
edo SS ty si tak tupučký trol ved si elf ale aspoň je sranda


28.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:38 avatar
Zem a vekovič dnes nebude nejake videjko od chalošov z lsns ?          


30.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:39 avatar
edo SS zabávaj


66.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2020, 16:12 avatar
veru ma to ťažké.....    


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:21 avatar
Fake: Většina obyvatel Ukrajiny považuje konflikt na Donbasu za občanskou válku

Prokremelský web Ukraina.ru si po svém vyložil slova evropského analytika, když prohlásil, že „většina obyvatel Ukrajiny nevěří v povídačky (ukrajinských) úřadů o „ruské agresi“ na jihovýchodě Ukrajiny. Simon Weiss, expert na otázky spolupráce a bezpečnosti v Evropě z Friedrich-Ebert-Stiftung, ve skutečnosti takový výrok neřekl. Mluvil o tom, že většina Ukrajinců by chtěla vidět regionální přístup k řešení konfliktu, nikoli mezinárodní s povoláním mírotvorné mise.

www.stopfake.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:25 avatar


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:22 avatar
Stránka Otec Marián Maroš" Kuffa zdieľa nechutný prefláknutý HOAX.

Hoax tu: www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk…/a.91820132168…/1076171659216769/…

Záber chlapčeka je z videoklipu "Pieseň o deťoch Donbasu" a admin FB Otec Marián Maroš" Kuffa je klamár a manipulátor.

Video tu: youtu.be Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
www.facebook.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:24 avatar


15.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:23 avatar


17.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:24 avatar
Bruselský diktát a migračná kríza. Akým hoaxom veria Slováci?

Jednou z krajín únie, v ktorej ľudia najmenej veria dezinformáciám, je Fínsko
Na Slovensku funguje podľa portálu Konšpirátori.sk 190 webov šíriacich hoaxy o EÚ, NATO, OSN a dôležitých politických udalostiach
EÚ vznikla v roku 1993 ako prirodzené pokračovanie Európskeho spoločenstva pre uhlie a oceľ
V súčasnosti tvorí EÚ celkovo 28 členov

Európska únia priniesla od začiatku svojho fungovania spoločnú menu pre väčšinu svojich členských štátov, otvorila hranice, jednotný európsky trh a nastavila jednotné európske štandardy vo vzdelávaní či v environmentálnych témach. Aj napriek svojim rozsiahlym reformám a aktivitám v rámci členských štátov, ktoré posúvajú Európu jednotne vpred, musí čeliť krízam, aké zneužívajú rôzne konšpiračné médiá či antisystémoví politici.

V súčasnosti sa aktívne bojuje o voličov v budúcich eurovoľbách, v nich môžeš aj ty rozhodnúť, akým smerom sa vydáme. Konšpirátori neotvárajú priestor na demokratickú diskusiu, neprichádzajú s efektívnymi riešeniami problémov únie a nemajú záujem na budovaní spoločnej európskej identity svojich občanov. Práve naopak, uchyľujú sa k expresívnym a prázdnym sloganom, ako napríklad „bruselský diktát“ či „európski oligarchovia,“ strašia migračnou krízou a utečencami a často skresľujú či manipulujú verejné informácie.

Hoaxy môžeme v dnešnej dobe označiť ako jedne z masových problémov, keďže pre jednoduché šírenie postačia sociálne siete. Aj keď je zjavné, že takýmto tvrdeniam chýbajú jasné faktografické podloženia a zväčša sú založené iba na subjektívnych názoroch ich šíriteľov, tešia sa veľkej popularite.

Podľa slov Petera Jančárika spoluzakladateľa projektu Konšpirátori.sk, ľudia hľadajú na internete hlavne potvrdenie svojich vlastných záverov. „Veľký vplyv na to má psychologický jav zvaný potvrdzujúce skreslenie (confirmation bias). Jednoducho sme náchylnejší uveriť tomu, čo vyhovuje našim názorom a predsudkom. A zároveň ťažšie prijímame informácie, ktoré im odporujú. Ak napr. nemáme radi muslimov, radi uveríme tomu, že podpálili Notre- Dame. Na internete hľadáme odpovede, ale zároveň chceme mať pravdu.“

Podľa portálu EÚ v Disinfo sú najväčšími mediálnymi šíriteľmi hoaxov v našej krajine Hlavné správy, Infovojna či Zem a vek, pričom obľúbenými témami sú George Soros, ktorý sa snaží ovládnuť Slovensko, alebo „zombie“ bojovníci na Donbase. Práve Hlavné správy môžu za šírenie mylnej informácie o tom, že Slovensko malo byť jedinou krajinou v NATO, ktorá si kúpi vojnové vozidlá od Rusov. Toto tvrdenie vyvrátilo ministerstvo vnútra aj ministerstvo obrany.

Euromýty sú obľúbený spôsob šírenia dezinformácii, najmä keď sa dotýkajú obľúbených tém ako napríklad zákaz kebabu, pričom išlo o podnet smerom k aditívam – fosfátom, v mäse. Podobne strašidelnou témou bol hoax o zákaze tradičných zabíjačiek – pritom išlo iba o zabíjačky, ktoré by boli využité na komečné účely, teda ďalší predaj mäsa, pre osobnú spotrebu sa zákaz nechystá. Ten sa vlastne nechystá ani pre tie komerčné, upravuje iba hygienu a humánny spôsob zabitia zvierat. Okrem jedla a tradícií sú samozrejme vďačnou témou pre hoaxy peniaze a rozpočty EÚ, ktoré sa majú neustále zvyšovať a prevyšovať rozpočty členských štátov. Pritom rozpočet EÚ je nižší ako napríklad rozpočet Rakúska.
Boj proti konšpirátorom

Podľa Petra Jančárika by mohol šírenie hoaxov zastaviť aj lepší vzdelávací systém, „Lepšia výučba kritického myslenia a mediálnej gramotnosti by určite pomohla. Na úvod by stačilo, keby ľudia lepšie rozumeli tomu, ako pracujú ozajstné médiá: ako citujú a overujú zdroje, nepíšu anonymne, dávajú priestor protistrane a pod. Vzdelávanie je beh na dlhé trate, ale na príklade krajín ako Fínsko vidno, že hoaxom a dezinformáciám sa horšie darí v krajinách s lepším vzdelávacím systémom.“

Slovensko aktívne bojuje proti šíreniu dezinformácií a hoaxov ako na sociálnych sieťach, tak aj v mediálnom priestore. Zoznam všetkých dezinformačných webov nájdeš na stránke Konšpirátori.sk Informácie o hoaxoch šíriacich sa v EÚ si môžeš prečítať na EÚ vs. dezinfo a pri odhaľovaní konšpirácií ti pomôže aj nový Chatbot z dielne Petra Jančárika, Tomáša Kriššáka a Juraja Smatanu. Proti šíreniu dezinformácií bojuje aj slovenská polícia na svojej stránke Hoaxy a podvody, kde môžeš nepravdivé informácie nahlásiť aj ty.

Pokiaľ ti záleží na smerovaní Európskej únie, svoj názor môžeš vyjadriť aj ty v blížiacich sa eurovoľbách 25. mája. V minulých rokoch malo Slovensko rekordne nízku účasť, iba 13,05 %. Pri takejto nízkej účasti rozhoduje naozaj každý hlas, ktorý môže zmeniť smerovanie Slovenska v rámci Európy. Nenechaj, aby za teba rozhodli konšpirátori.

www.startitup.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


22.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:27 avatar


19.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:26 avatar
Hoax o chlapcovi z Donecka sa vrátil

Dojímavý obrázok sa šíri už tri roky.

„Celým svetom obletela fotografia chlapčeka utečencov… Ale prečo celosvetové médiá neobrátili svoju pozornosť aj na chlapčeka z Donecka?“

Tak znie komentár pripojený k obrázku malého dieťaťa v ruinách, ktorý sa šíri od 28. septembra na facebookovom profile „Otec Marián Maroš Kuffa“.

Záber, doplnený o prosbu „zdieľajte, nech táto fotografia tiež obletí svet“, prevzalo 1 490 ľudí.

Rovnakú snímku s identickým komentárom šírili už minulý rok české dezinformačné weby ako AC24 či facebookový profil Jsem hrdý Slovan.
Ide o videoklip

Ako uvádza stránka stopfake.org, ktorá sa zameriava na odkrývanie falošných správ o Ukrajine, táto fotografia je výrezom z videoklipu k pesničke Anjel: Pieseň o deťoch z Donbasu, ktorý vznikol ešte v roku 2015.

Nakrúcanie prebiehalo v meste Nikišyn v Doneckej oblasti a chlapček aj so svojou sestrou bol v tomto krátkom filme hercom. Záber, ktorý šírili konšpiračné weby, sa nachádza v 51. sekunde videa.
Rodičia chlapca žijú

Aj keď video naozaj poukazuje na katastrofálne následky vojny na Ukrajine, nie je to dokument, ale hraný krátky videoklip. Obidvaja súrodenci svojich rodičov majú.

Krátko po tom, čo sa začali šíriť falošné správy spojené s týmto videoklipom, rodina publikovala video, v ktorom dokazuje, že obidve deti aj rodičia sú v poriadku.

Vytrhnúť reálnu fotografiu z jej pôvodného kontextu a doplniť ju nepravdivou informáciou je bežnou praxou dezinformačných kanálov. Väčšina ľudí nemá čas ani ochotu overovať skutočný pôvod fotografii na sociálnych sieťach.

svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


23.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:28 avatar


24.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:28 avatar
Poznáme adminov stránky, ktorá šíri sofistikovanú ruskú propagandu

Od roku 2015 stránka vyzdvihuje etnickú nadradenosť Slovanov, podporuje anexiu Krymu, glorifikuje vojnu na Donbase a proruských žoldnierov vykresľuje ako hrdinov. Stránka Milujeme Rusko pôsobila na Facebooku anonymne päť rokov – až dodnes.

Čo je to kultúrna diplomacia? Kľúčový nástroj diplomatického úsilia štátov, ktorý im pomáha presadzovať ich záujmy v zahraničí.

Na rozdiel od klasickej verejnej diplomacie, tá kultúrna sa prihovára zahraničnej verejnosti práve cez kultúru a umenie. Prispieva tým ku zatraktívneniu a budovaniu dôveryhodnosti krajiny vo svete.

Jej cieľom je vytvorenie pozitívneho obrazu o krajine v očiach zahraničnej verejnosti.

Kultúrna diplomacia je legitímnou súčasťou diplomatického úsilia mnohých krajín. Goethe Institut, British Council alebo Alliance France u nás dlhodobo a úspešne pôsobia a pomáhajú spoluvytvárať pozitívny obraz o svojich domovských krajinách – výmenou za vzdelanie.

Niektoré štáty priamo za týmto účelom podporujú vlastnú kinematografiu – kľúčový kanál kultúrnej diplomacie, ktorá o nich vo svete dlhodobo a veľmi organicky pomáha vytvárať pozitívny obraz. A to často aj napriek ich nemalým prešľapom a kontroverziám v domácej či zahraničnej politike.

Lenže tieto krajiny u nás nevedú informačné operácie, ktorých cieľom je štiepiť a oslabiť našu spoločnosť.

Naopak, s veľkou väčšinou z nich máme priateľské a dobré obchodné vzťahy a navyše sme spolu v strategicky dôležitej vojenskej aliancii.

V komparatívnej akademickej rozprave by si analýza kultúrnej diplomacie všetkých štátov bezpochyby zaslúžila rovnaký meter.

Z bezpečnostného hľadiska by sme sa však prirodzene mali zaujímať v prvom rade o tie, ktoré pre nás predstavujú bezpečnostné riziko.

Ruská federácia na našom území už niekoľko rokov vedie informačné operácie a to predovšetkým prostredníctvom svojich proxy (v zastúpení).

Ich bezprostrednou súčasťou je práve aj kultúrna diplomacia. Napríklad v podaní anonymnej facebookovej stránky Milujeme Rusko, ktorá v našom infopriestore propaguje autokratický režim Kremľa a jeho agresívnu zahraničnú politiku. Ide o rovnaké úsilie, akým je práca Goetheho inštitútu?

Na slovenskom Facebooku, ktorý používa približne 2,7 milióna Slovákov, sa stránka Milujeme Rusko profilovala od roku 2015.

Od svojho vzniku zverejnila viac ako 5 150 príspevkov, ktoré vygenerovali 1,39 milióna interakcií (súčet páči sa mi, komentárov a zdieľaní).

Stránku dnes sleduje 57 828 ľudí.

Zdieľa ľúbivé obrázky Ruska, panorámy miest, pamätihodností, nostalgické fotografie „lepších“ čias Sovietskeho zväzu, ruskú vojenskú techniku či atraktívne mladé dievčiny s ruskou vlajkou alebo so samopalom.

Na prvý pohľad sa môže zdať, že je všetko v poriadku a stránka je v rukách fanúšika Ruska a jeho kultúry.

V tradícii večne živých ruských vládcov je však v produkcii stránky Milujeme Rusko večne prítomný aj Vladimír Vladimirovič. Motív idealizovaného prezidenta sa vinie príspevkami stránky ako červená niť, od začiatku po koniec.

Príznačne, najsledovanejší príspevok stránky je s 81-tisíc interakciami hudobný klip, v ktorom prezident Putin pilotuje tank, formulu, lietadlo, zápasí judo, potápa sa v mori, loví ryby kušou a šípom, zabáva deti v škôlke…

Ženský hlas spieva:

„Môj chlap sa zas len fláka, pobil sa s niekým, opil sa, už ho mám dosť, vyhnala som ho, a teraz chcem len takého ako Putin … Teraz chcem len takého ako Putin.“ Refrén sa opakuje. Len takého ako Putin.

Stránka a jej pridružený projekt Armáda Ruskej Federácie (49 154 fanúšikov, celkový výtlak 1,19 miliónov interakcií) vo veľkom propagujú aj ruskú armádu a vojenskú techniku.

Administrátori tak do zmesi ľúbivých príspevkov primiešavajú tradičnú kremeľskú propagandu, ktorá glorifikuje vojnu a žoldnierov na Donbase, sýrskeho diktátora Bašara al Assada, vojenské popravy, démonizuje a dehumanizuje ukrajinských vojakov a politikov, Európsku Úniu a NATO. Tradičná zmes, akoby ju namiešali priamo v Moskve.

Noční vlci, ktorí sa priamo podieľali na nelegálnom obsadení Krymu, velitelia žoldnierov z Donbasu a pohľadné dámy oblečené do separatistickej vlajky.

Medzi „gerojmi“ (hrdinami) sú aj Michail Tolstych, nom de guerre GIVI a Arsen Pavlov, nom de guerre Motorola. Tolstych v rozpore s pravidlami vojny a Ženevskými konvenciami mučil zajatcov, Pavlov ich mal pätnásť popraviť.

Jeden z príspevkov zobrazuje Igora Strelkova, bývalého plukovníka ruskej tajnej služby FSB a ministra obrany samozvanej Doneckej republiky.

Ukrajina ho obvinila z terorizmu a EÚ umiestnila na sankčný zoznam. Strelkov je tiež jedným z obvinených v prípade zostrelenia civilného lietadla MH-17, pri ktorom zahynulo 298 ľudí.

Podľa najnovšieho prieskumu (s. 27) think-tanku Globsec ako hrozbu pre svoju krajinu považuje 53 % Slovákov Spojené štáty. V minulom roku to pritom bolo iba 41 %. Samotnú Európsku Úniu dnes za hrozbu považuje až 50 % Slovákov.

Môžete so zahraničnou politikou USA súhlasiť či nesúhlasiť, pre Slovensko predstavujú asi takú bezpečnostnú hrozbu ako Rakúsko alebo Filipíny.

Jedna z učebnicových definícií propagandy hovorí, že jej univerzálnym cieľom je umelé vytváranie strachu z neexistujúceho nebezpečenstva.

Na Slovensku sa to darí aj vďaka anonymným projektom, akým je stránka Milujeme Rusko.

Pozeráme sa na výsledok dlhodobého vplyvu kremeľskej propagandy, nepochopenia už nie tak novej bezpečnostnej hrozby zo strany štátu a podfinancovania expertných organizácií z radov občianskej spoločnosti, ktoré na problém dlhodobo upozorňujú a snažia sa ho riešiť.
Kto stojí za stránkou Milujeme Rusko

Anonymnú stránku spravujú mladíci Róbert Koricina (používa prezývku Prodlex) a Jakub Pojedinec (používa prezývku Loki).

Informácia o identite oboch adminov unikla z Facebooku ešte v januári, kedy na sociálnej sieti došlo k poruche. Vďaka nej sa nám podarilo odhaliť admina stránky Tibora Gašpara, alebo Erika Kaliňáka, ktorý spravuje profil Robertovi Ficovi či známu bratislavskú reklamnú agentúru, ktorá v kampani do parlamentných volieb anonymne spravovala stránku Štefana Harabina.

Prodlex publikuje aj na stránke Armáda Ruskej Federácie, čo zodpovedá záznamom, ktoré pochádzajú zo spomínaného úniku dát. Tie identifikujú Koricinu ako jedného z administrátorov oboch stránok.

Milujeme Rusko a hoaxy

Vo februári Juraj Smatana prichytil Koricinu pri zdieľaní hoaxu ruskej dezinformačnej stránky Sputnik News.

Túto stránku už aj Facebook označuje ako médium, ktoré je pod priamou kontrolou ruského štátu.

Podobný hoax stránky Milujeme Rusko sme vyvrátili nedávno aj na Infosecurity.sk.

Koricina publikoval fotografiu, ktorá mala dokazovať, že ukrajinská armáda práve delostrelectvom zaútočila na civilné ciele.

Tradičná propaganda o krutosti nepriateľa. Jednoduchou kontrolou sme zistili, že fotografia pochádzala z roku 2015.
Čo hovoria admini?

Vo štvrtok sa nám podarilo spojiť s pánom Pojedincom, ktorý prisľúbil, že na naše otázky odpovie, no na správy už nereagoval. Pán Koricina nereagoval vôbec.

Prečo sme sa rozhodli zverejniť mená správcov stránky?

Anonymita a právo na súkromie patrí k základnej výbave a prvotným predpokladom každej zdravej demokratickej spoločnosti.

Súkromie, teda aj demokracia sama, však ešte nikdy neboli v takej kríze, v akej sú dnes.

Internetoví giganti o nás vedia takmer všetko, vlády plošne zbierajú súkromné dáta, mediálna gramotnosť a návyky digitálnej hygieny sú na minimálnej úrovni, úniky osobných informácií sú na dennom poriadku.

Informačný priestor, v ktorom navzájom komunikujeme, sa za poslednú generáciu zmenil na nepoznanie. Verejná debata, politické zápolenie a predvolebná kampaň sa presunuli do kyberpriestoru, ktorého pravidlá už nie sú pod kontrolou štátu, ale v rukách súkromných spoločností.

V prípade, že anonymná Facebooková stránka šíri dezinformácie, nenávistné prejavy, podieľa sa na polarizácii spoločnosti či erózii spoločenskej súdržnosti, alebo je dôvodne podozrivá z naplnenia skutkovej podstaty trestného činu alebo priestupku, resp. existuje podozrenie na jej spojenie s cudzou mocou, považuje Infosecurity.sk za legitímne, v prípade, že ju má k dispozícii, zverejniť identitu jej administrátora.

Na článku sme spolupracovali s portálom Blbec.Online

www.aktuality.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


26.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:33 avatar


29.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:38 avatar
Náculienka niečo nenatočila ?    


31.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:40 avatar
edo SS čo vypustí to dilinovina


32.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:40 avatar
Veď aj ako veľký slovenský analytický vizionár Eduard Chmelár povedal "Rusko od čias Petra Veľkého nemalo lepšie vedenie ako je tandem Lavrov - Putin!!!!!!!!!!!!!

(Doplnené o aktuálnu fázu)

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


33.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:40 avatar
Chcem žiť - Pieseň o deťoch na Donbase trpiacich terorizovaním banderovcami.

http://www.youtube.com/watch?v=HHw2kcNq0n0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


35.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:42 avatar
Banderovci vznikli 6.3.2014 dovtedy boli bratia a zrazu z ničoho nič banderovci              


39.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:46 avatar
Oficiálne uctievajú na dnes Ukrajine banderovských fašistov


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:48 avatar
Bandera bol pre Ukrajinu nepochybne hrdinom .

Prečo ty a tvoja strana , ktorú propaguješ ľsns obdivujú dodnes Tisa to by si nám mal ozrejmiť


44.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:50 avatar
No vidíš fašista uctievajú fašistov


34.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:41 avatar
Na Donbase je 7 500 ruských vojakov. Dovolenkujú tam, tvrdí Moskva

                                 

Na východe Ukrajiny operuje 7 500 ruských vojakov a ich prítomnosť blokuje snahu o stabilizáciu situácie. Vo vyhlásení, ktoré zverejnilo ukrajinské ministerstvo obrany na svojej webovej stránke, to uviedol šéf rezortu Stepan Poltorak. Ukrajina preto pripravuje zvýšenie počtu svojich vojakov v tomto regióne.

„Prítomnosť 7 500 príslušníkov ruských ozbrojených síl na ukrajinskom území je destabilizujúci faktor, ktorý bráni rýchlemu urovnaniu situáciu v našej krajine,“ uviedol minister obrany. Vzhľadom na toto ohrozenie Ukrajina „posilní počet svojich vojakov a zlepší ich zásobovanie,“ uviedol Poltorak bez ďalších podrobností.

spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


40.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:47 avatar


36.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:43 avatar
Asi aj Molotov bol banderovec keď tu dohodu podpisoval                  


37.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:44 avatar
Vojak Republikánskej gardy DĽR s volacím znakom „Šum“, ktorý bol, bohužiaľ, nedávno zranený, napísal a zaspieval pieseň pre vojakov armády a obyvateľov Donbasu.

http://www.youtube.com/watch?v=oVcWlBnwpRM Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


38.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   20. 9. 2020, 15:46 avatar
Pozri 70% obyvatelov Slovenska si zela Rusko ako svojho bezpecnostneho partnera.
A je nepopieratelny fakt že vsade tam kde sa objavia pilotne esa mierovych jednotiek Ruskej federácie tam sa vojny ukocuju. V cele Ruskej federácie stoji skutocny statnik najkrajsia a najcistejsia bytosť aká kedy chodila po zemi medzi politikmi a ako jediny prezident na tejto planete oceneny medajlou anjela mierotvorcu.


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:50 avatar


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:50 avatar


45.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:51 avatar
legendárna pieseň milícií Donbasu.

http://www.youtube.com/watch?v=s4b8AuZeOy0 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:52 avatar


47.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:53 avatar
Amerických okupantov tu nechceme !


51.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2020, 15:55 avatar
Ale áno, chceme


53.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:56 avatar
Možno ty chceš aj s Edom


57.
označiť príspevok

-era- muž
   20. 9. 2020, 16:02 avatar
O mňa ani o teba až tak nejde ako skôr o našich vládnych činiteľov


58.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:04 avatar
Nie som si istý, či matovič či kollár u nás chcú americké základne


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:09 avatar
Chcem amrické zakladne . Píšeš že su všade tak nech su aj tu .Keď všade tak všade    

Aspoň 1000 základní a amerických     


62.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:09 avatar
To vieme, ved si americký trol


65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:11 avatar
Každá dedina bude mať americkú základňu
Súhlasí ondrej61


68.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2020, 16:13 avatar
aj na zahorí   
Súhlasí Osvietený


117.
označiť príspevok

Osvietený muž
   21. 9. 2020, 13:42 avatar
Záhoráci po 10    


72.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:19 avatar
Sen amerického trola


90.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2020, 16:51 avatar
ruskí troli na slovensku placu, že amerika ich chrani......
Súhlasí Osvietený


95.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:29 avatar
americký trole a pred kým ťa chránia ?


116.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 9. 2020, 13:26 avatar
skus sa opytať, Lotyšanov, Estoncov....možno ti to vysvetlia......
Súhlasí Osvietený


119.
označiť príspevok

hokejis muž
   21. 9. 2020, 15:53 avatar
Lotyšských či estonských amerických trolov ?


118.
označiť príspevok

0svietený muž
   21. 9. 2020, 13:52 avatar
V Haluziciah budu, mozno, ubytovani. Generalita bude pojedat präkäkätove zajace. :-)))))))))) Ubytovani budu Tak to planoval Tak to planoval J.O. Präkäkät pokosi travniky v okoli. :-))))) Za jedlo a lacnu whisky. :-)))))


48.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:53 avatar


49.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:54 avatar


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:57 avatar
Hákovy SS čo chcú na Donbase hrdinovia vybojovať ??? Hadam nie ukrajinské uzemie na ukrajinskom uzemí ?    


56.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:59 avatar
edo SS banderovci neprejdú


59.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2020, 16:06 avatar
nevieš odpovedať na otazku?
Súhlasí Osvietený


60.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:09 avatar
Samozrejme, že chcú nezávislosť na banderovcoch.


80.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:29 avatar


63.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:10 avatar
Čiže chcú vybojovať aby uzemie Ukrajiny nebolo uzemie Ukrajiny ??? Či ???    
Súhlasí ondrej61


64.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:11 avatar
Chcú nezávislosť na banderovskej Ukrajine


67.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:13 avatar
Ako môže byť uzemie Ukrajine neuzemím ukrajiny ???
To ako keby začali bojovať na južnom slovensku proti tisovcom že chcu byť Maďarsko .

Ako môže byť Slovensko Maďarskom a ako Ukrajina vždy Ruská ?
Súhlasí ondrej61


69.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2020, 16:15 avatar
to vie len domotaný hokejis    
Súhlasí Osvietený


70.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:17 avatar
Aj v Abchazku a Osetsku sú banderovci    

Parlament vyzýva Rusko na ukončenie okupácie gruzínskych území

www.europarl.europa.eu Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí ondrej61


71.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:18 avatar
GRUZÍNSKO NAŠ    
Súhlasí ondrej61


73.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:20 avatar
edo SS u nás neprebehol násilný puč ako v Kyjeve


88.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:36 avatar
Pieseň o donbaských milíciách !!!

http://www.youtube.com/watch?v=DqS-WdjcOFY Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


92.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:57 avatar
To je nádherné . Nič krajšie ako pieseň o milicionaroch snáď ani neexistuje                
Súhlasí ondrej61


94.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2020, 17:10 avatar
puč v hlave ruskeho trola.....
Súhlasí Osvietený


97.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:30 avatar
Banderovci v americkej réžii spáchali násilný puč


96.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:29 avatar


110.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   20. 9. 2020, 21:33 avatar
nešaškuj....


111.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 21:35 avatar


112.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 21:37 avatar
Donbas NAŠ vždy Ruský            

Zaspievajme milicionarom            
Súhlasí ondrej61


113.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 21:38 avatar


114.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   21. 9. 2020, 04:30 avatar
kto je užitočný idiot?


50.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   20. 9. 2020, 15:54 avatar


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 15:56 avatar


54.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 15:57 avatar


74.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:25 avatar
Protestné zhromaždenie sa len rozbieha

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


83.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:32 avatar


75.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:26 avatar
Tak pri tejto Prodlex Koricina sa ukájať nebude!!!
Nie je dostatočne ideologicky vyzretá, aby bola hodna Prodlexovho chtíča!!!!!

Je to bieloruská kráska, šampiónka v triatlone 2019 volá sa Valentina Zelenkevič má 21 rokov. Je dvakrát majsterkou športu a členkou bieloruského národného triatlonového tímu. Lenže 31. augusta prišla mladá športovkyňa o prácu.
V Bielorusku totiž právo na prácu má len ten, čo keď už nevelebí Lukašenka tak aspoň drží hubu.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


84.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:33 avatar
Pieseň venovaná obrancom Donbasu

Pieseň venovaná obrancom Donbassu


85.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:33 avatar


76.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:27 avatar
Eliot Rostas Tibor predstavil svoju tieňovú vládu!!!!!!!!!!!

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


86.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:34 avatar


77.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:27 avatar
Nenažraná lekárska svoloč!!!!
Kedysi by za takéto reči šli rovno k múru!!!!!!!!!!!!!!
Táto ruskou pracujúcou triedou trpená kasta sa dožaduje peňazí za služby počas pandémie koronavírusu!!! Vraj im tie peniaze sľúbil Putin!!!!!!!!!! A čo nečítajú správy?!!!!!!!! Tie peniaze potrebuje aj euroázijský brat Lukašenko!!!!!!!!!!!!!

Lekári sa domáhajú peňazí, ktoré im sľúbila vláda za služby v čase pandémie COVID 19.
Príplatky lekárom bojujúcim s koronavírusovou infekciou oznámil Vladimír Putin ešte v apríli. Sľúbil, že lekári dostanú ďalšie príplatky vo výške 80 tisíc rubľov, ošetrovateľský personál - 50 tisíc. Platby sa počítali na tri mesiace. Mali ich dostať aj pracovníci záchrannej služby pracujúci s pacientmi s COVID-19: lekári - 50 tisíc rubľov mesačne, záchranári, zdravotné sestry a vodiči - každý po 25 tisíc rubľov.

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


87.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:34 avatar


78.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:28 avatar
Míľniky dejín slovanskej vzájomnosti!!!!!!!!!!!!!!!!!!

I takto sovietska tlač reagovala na napadnutie Poľska sovietskymi a nemeckými vojskami

Krasnaja Zvezda
1. "Prejav Adolfa Hitlera v Reichstagu, 1. 9. 1939
2. Spoločné komuniké sovietskej a nemeckej armády, ktoré nastoľujú v Poľsku poriadok ...
3. Prejav Adolfa Hitlera v Gdaňsku 20.9.1939
4. Červená armáda nesie slobodu a šťastie (poľskému národu a celej Európe)
5. List pánovi Ribbentropovi - ZSSR vyjadruje vôľu rozvíjať proateľké a ekonomické vzťahy z Nemeckom
6. Ribbentrop odpovedá, že priateľstvo medzi Nemeckom a Sovietskym Ruskom je zavŕšené. Obe strany vyjadrili vôľu, aby Anglicko a Francúzsko zastavili nezmyselnú vojnu proti Nemecku. Ak napriek tomu budú v týchto krajinách prevládať hlasy vojnových štváčov, tak obe krajiny vedia ako na ne odpovedať.
7. Hrdina ZSSR Beljakov si prezerá zostrelený poľský bombardér


82.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:31 avatar


79.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:28 avatar
Novosti Krymnaša!!!!!!

Prekrásny pohľad na záliv fekálií, už len doňho skočiť. Tu by Eliot našiel oveľa viac než len obyčajné delfíny.
(Pod balaklavskou pevnosťou Čembalo)

scontent.fprg2-1.fna.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


81.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 16:31 avatar


89.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:45 avatar
Komunista Kim: Žijeme si tu ako na Západe

Severná Kórea sa rozhodla v marketingovej reči rebrandovať svoju značku. Samozrejme pomocou výmyslov a propagandy.

Najtvrdšia svetová diktatúra sa snaží navodiť dojem úspešnej a modernej krajiny. Hlavnou postavou kampane je žena Un A.

Elegantne oblečená mladá žena nakupuje v supermarkete, kde sú police, ako aj chladiace boxy plné potravín. Všetkého je dostatok, ako na kapitalistickom západe.

Video je odpoveďou na správy, ktoré sa začali šíriť po Severnej Kórei, ohľadom panického nakupovania.

Un A preto išla do obchodov, aby ukázala, že všetko je v absolútnom poriadku. „Myslím si, že falošné správy sú to posledné, čo v takom zúrivom čase boja s Covid-19 potrebujeme,“ povedala svojim 32 900 divákom v angličtine na svojom kanáli YouTube, Echo of Truth.
Vznikli aj ďalšie videá

Následne začali vychádzať ďalšie videá, v ktorých sa prezentuje Severná Kórea v pozitívnom svetle. Všetky sú štátom sponzorované a určené pre globálne publikum, v ktorom má vzbudiť pocit, že Severokórejčania žijú presne, ako všetci ostatní.

Vo svojom voľnom čase majú akože rôzne koníčky, venujú sa športovým aktivitám, chodia sa zabávať na kolotoče, nakupujú v obchodných centrách a jedia pizzu.

„Cieľom je vytvoriť obraz Severnej Kórei ako normálnej krajiny, aby cudzinci verili, že je to iná krajina, kde ľudia žijú bežným životom,“ uviedol Kang Dong-wan, expert na severokórejské médiá. Vodca Kim Čong Un opakovane apeloval na svojich obyvateľov, aby sa usilovali o dosiahnutie moderných štandardov. Možno aj preto je táto nová kampaň na hony vzdialená starým propagandistickým záberom z generácie jeho otca a starého otca.
Smartfóny bez internetu a iné vychytávky

Modernizačná snaha Kim Čong Una zmenila životný štýl a panorámu mesta Pchjongjang. Komunistické elity, ktoré tam žijú, navštevujú kaviarne a rýchle občerstvenie v západnom štýle a prezerajú si ponuky elektronických tabletov. Platia platobnými kartami a využívajú služby donášky domov. Celé je to však len fraška.

Napriek novému obrazu propagandy, ktorý vo videách Kim prezentuje, sa po novom deti v školách musia učiť z pôvodných 30 minút až 90 minút o Kimovcoch a ich genialite.
Sociálne siete vs. Kim

Desiatky kanálov na YouTube, Twitteri, Instagrame, ale aj ďalších sociálnych médiách, ako sú aj čínske platformy Weibo a Bilibili, prenášajú zábery severokórejskej propagandy.

Google odstavil niektoré z týchto propagandistických webov na YouTube s odvolaním sa na pravidlá.

Ale rýchlo sa objavia nové kanály, ktoré prenášajú podobný obsah, napríklad ako Echo of Truth. Kanál, ktorý bol vytvorený v roku 2017, má teraz 24 800 odberateľov.

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


98.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:31 avatar
edo SS dobre ti hrabe, Kima sem tlačí


91.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 16:54 avatar
Kázeň na dnešnú nedeľu...

PRAVDA o tom čo sa deje, Vojna, Reptiliáni, umlčanie ľudstva, nevyhnutné kroky | Len Pravda

www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


99.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:31 avatar
Nech žije Donbas trole !


93.
označiť príspevok

gabriel pb
   20. 9. 2020, 17:00 avatar
kto dáva život dostáva dary
Paulie Garand & Kenny Rough - Hladina feat. Lenny (Oficiální videoklip)


100.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:33 avatar
Hrdinské dievčatá z Donbassu

http://www.youtube.com/watch?v=HqDrC8Zc5sU Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


101.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 17:39 avatar
Chcem pieseň milicionárom

                         

vrouci prani pionyrky

http://www.youtube.com/watch?v=TOaox3h01N8 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


107.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:52 avatar


102.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 17:40 avatar


108.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:53 avatar


103.
označiť príspevok

gabriel pb
   20. 9. 2020, 17:40 avatar
Paulie Garand - Retard (Prod. ODD) *Oficiální videoklip*


104.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 17:48 avatar


109.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:54 avatar
Anjel - „Pieseň detí Donbassu

http://www.youtube.com/watch?v=K4weWtqt10A Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


105.
označiť príspevok

Osvietený muž
   20. 9. 2020, 17:50 avatar


106.
označiť príspevok

hokejis muž
   20. 9. 2020, 17:50 avatar
pieseň o Donbase venovaná hrdinom, obrancom Donbasu pred ukrajinskými barbarmi

http://www.youtube.com/watch?v=bQTCeVzpKn4 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


115.
označiť príspevok

gabriel pb
   21. 9. 2020, 07:06 avatar
sporák za 500 eur je potrebné kupovať za priateľskú cenu
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 03:26,  33, ........ môžeme aj duby váľať. Dnes sa nezakazuje nikomu pracovať, ani v sobotu a ani v...
dnes, 03:12,  Pribudli... *51*52*53*54*39
dnes, 02:08,  Zvierata Boh sudiť nebude, to je taký pud, alebo čo. Človek vie dobre čo robí a ma aj...
dnes, 02:00,  Ale sranda je že pobludili aj zvieratká...
dnes, 01:57,  Edo veru, celý svet je už pomaly Sodoma a Gomora........Boh ľudí takto nestvoril....Oni...
dnes, 01:49,  Ondro veď to píšem keď ich boh chce trestať a súdiť ja mu nebránim , keď ich takých...
dnes, 01:46,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122361244_4371754562851019_5951690858296958742_n....
dnes, 01:42,  Edo, ani ja ich nesúdim, Božie Slovo ich súdi. Oni samozrejme nemusia eriť v Boha, ale je...
dnes, 01:42,  Z domova Veľa práce s náhodami „Najprv ťa ignorujú, potom sa ti smejú, potom s...
dnes, 01:35,  No to čo si to ten pápež zase dovolil??? Je on vôbec katolík?*13*13*13 Chromík už je...
dnes, 01:33,  Príde Krištof a zase bude o kus pápežskejší *13
dnes, 01:32,  Osobne neviem posúdiť či treba lesbičku či geya trestať upáliť alebo vyvrhnuť na okraj...
dnes, 01:25,  Ondrej ja nepíšem či je to správne ani či je to proti bohu alebo biblii. Iba som odcitoval...
dnes, 01:20,  To je proti Bohu. Je ine to tým ludom tolerovať, nech si doma robia čo chcú....Tí ľudia by...
dnes, 01:19,  Americké úrady začínajú vyšetrovať nedávno zverejnené e-maily ohľadom obchodných...
dnes, 01:09,  Hoaxy a podvody - Polícia SR HOAX: POLÍCIA NIE JE OPRÁVNENÁ POKUTOVAŤ NENOSENIE...
dnes, 01:03,  “Sú božími deťmi a majú právo na rodinu”, citujú pápeža svetové médiá. Podporu...
dnes, 00:59,  (všimol si aj na Slovensku trpiaci ruský emigrant Jevgenij Paľcev). Donald sa po zhliadnutí...
dnes, 00:57,  Papež by mal čitať Božie Slovo.... Božiu pravdu zamenili za lož a korili sa a slúžili...
dnes, 00:57,  Reku starý kolchozník Lukašenko sa vzorne stará o bieloruské sady!!!! No a potom sa naši...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Musíš sa veľa učiť, aby si vedel, ako málo vieš.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(391 487 bytes in 0,380 seconds)