Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zhromažďovanie v čase konca.

0
reakcií
615
prečítaní
Tému 21. apríla 2017, 23:35 založil Shagara.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Shagara muž
   21. 4. 2017, 23:35 avatar
Apoštol Pavol píše.....„Je to podľa jeho záľuby... opäť zhromaždiť všetky veci v Kristovi, veci v nebesiach a veci na zemi.“ — EFEZANOM 1:9, 10
Biblický učenec J. B. Lightfoot poznamenáva: „Tento výraz poukazuje na úplný súlad v celom vesmíre, v ktorom už viac nebudú cudzie a rušivé prvky, ale v ktorom bude všetko zamerané [na Krista] a zjednotené v Kristovi.
Matúš 24:31 opisuje niečo podobné:
"A vyšle svojich anjelov so silným zvukom trúbky a zhromaždia jeho vyvolených od štyroch vetrov, od jednej končiny nebies po druhú." Výraz od "štyroch vetrov" poukazuje na svetové strany,teda na celý svet,ktorý bude prepracovaný aby sa zjednotil Boží ľud v "jedno".
Prorok Izaiáš predpovedá tiež to isté...."A v konečnej časti dní sa stane, [že] vrch domu Jehovovho bude pevne založený nad vrcholkom vrchov a určite bude vyzdvihnutý nad pahorky; a budú k nemu prúdiť všetky národy".
A ktomu Izaiáš dodáva a opisuje postupný vzrast.....„Z maličkého sa stane tisíc a z malého mocný národ.“ — IZAIÁŠ 60:22.
A aj prorok Haggeus opisuje podobné zhromaždovanie..... „Ja [Jehova] zatrasiem všetkými národmi a žiaduce veci všetkých národov vojdú; a naplním tento dom slávou.“ — HAGGEUS 2:7.
To "trasenie" sa deje oznamovaním dobrého posolstva o Božom kráľovstve.
Ježiš aj slovami z Jána 11:52 poukazuje na dané zhromaždovanie,zjednotenie,tak ako tomu bolo v 1 storočí /pri prvom príchode/a tak ako tomu je aj dnes:
" Ježiš bol predurčený, aby zomrel za národ, 52 a nie iba za národ, ale aby zhromaždil aj rozptýlené Božie deti v jedno."
A na záver aj Daniel spomína tento čas konca a "očisťovanie" pomocou slova,kázania....:
"A povedal ďalej: A ty, ó, Daniel, utaj tie slová a zapečať knihu+ až do času konca. Mnohí sa budú potulovať a [pravé] poznanie sa rozhojní.“........„Choď, Daniel, lebo tieto slová sú utajené a zapečatené až do času konca. 10 Mnohí sa očistia a vybielia a budú prečistení. A zlí budú istotne konať zlé a žiadni zlí neporozumejú; ale tí, čo majú pochopenie, porozumejú". Daniel 12 kapitola
Na základe týchto textov,....ak sa má niečo "očistiť,vybieliť,zhromaždiť,zjednotiť",tak je zrejme ,že pred tým časom tomu tak nebolo. A z výrazu-"v čase konca" zas poukazuje ,kedy sa to udeje?
A práve proroctvo z Mat.24:14 opisuje ako sa bude dané zhromažďovanie spĺňať,robiť?
"A toto dobré posolstvo o kráľovstve sa bude zvestovať po celej obývanej zemi na svedectvo všetkým národom; a potom príde koniec".
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(66 600 bytes in 0,190 seconds)