hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Zero 9/11

príspevkov
144
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 12.9.2016 13:29
posledná zmena 15.9.2016 18:30
1
12.09.2016, 13:29
"Budovy mali vydrzat aj viac narazov takych lietadiel, tak boli dizajnovane....
Vypovede stavitelov WTC..

Tri unikatne anomalie, ktore stale mnohi pokladaju za plne pochopitelne na zaklade oficialneho vysvetlenie americkych uradov.

odkaz

Ja sa pytam len jedno.. Ako je mozne, ze aj ked mame a chapeme tie iste fyzikalne zakony, tak na jednu udalost, sa pozerame v dvoch zakladnych, protichodnych uhloch. Tak isto vysoko a este viac vzdelani ludia v tejto veci maju rozne nazory.
Ja tuto vec vidim ako nemoznost. Jedna strana si musi nieco nahovarat. Osobne patrim samozrejme do tej skupiny pochybovacov a dovod toho, ze ta druha strana vidi veci "maksie" vidim v emocionalnej rovine. Tyto ludia si nechcu, alebo nevedia pripustat negativne skutocnosti. Psychologia hovori, ze ak sme vystavovani prilis mnohym strachom, sme schopni zacat sa psychicky branit voci neutichajucemu pocitu strachu a narastajucich depresii tak, ze jednoducho nasa mysle prestane akceptovat niektore skutocnosti. Je to stav letargie v urcitych oblastiach naseho zivota. Nieco podobne, ako ked ma zena manzela blba, ktory len chlasce a robi jej zle, tak ona casom namiesto toho, aby zacala situaciu nejakym sposobom riesit zacne tiez pit, necha sa stiahnut na tu istu, casto este horsiu uroven, cim nieje zmareny jeden, ale hned dva zivoty. Jedna z temnych stranok empatie cloveka.
none
2
12.09.2016, 19:00
Teba ešte stále trápia konšpiračné nezmyselné teórie........je to jedna velká hovadina, lebo to nemá nijakú logiku ale vôbec žiadnu.....,.,.,.,.,.
none
7

2. majko1 12.09.2016, 19:00

Teba ešte stále trápia konšpiračné nezmyselné teórie........je to jedna velká hovadina, lebo to nemá nijakú logiku ale vôbec žiadnu.....,.,.,.,.,.

12.09.2016, 19:52
No pocekaj, 1500 architektov a stavebnych inzinierov, to su tiez debili ktorych zivia konspiracie ? odkaz
none
4
12.09.2016, 19:06
Logika dvojíčok : prezident Bush poveril Usamu aby vymyslel niečo na zbúranie dvojičok, potom čakal kým to Usama zorganizuje a nájde trpákov čo obetujú vlastné životy, len aby mu vyhoveli. Medzitým Bush a spol. umiestní nálože všade po New Yorku lebo nebolo isté či sa lietadlá trafia. No a potom už len čakal s gombíkom na odpálenie náloží niekolko minút po náraze lietadiel. Ešte som zabudol že sa chcel zbaviť aj budovy Pentagonu a celkom iste aj Bieleho domu, lebo chcel nový. Takto to bolo ???????
none
8

4. majko1 12.09.2016, 19:06

Logika dvojíčok : prezident Bush poveril Usamu aby vymyslel niečo na zbúranie dvojičok, potom čakal kým to Usama zorganizuje a nájde trpákov čo obetujú vlastné životy, len aby mu vyhoveli. Medzitým Bush a spol. umiestní nálože všade po New Yorku lebo nebolo isté či sa lietadlá trafia. No a potom už len čakal s gombíkom na odpálenie náloží niekolko minút po náraze lietadiel. Ešte som zabudol že sa chcel zbaviť aj budovy Pentagonu a celkom iste aj Bieleho domu, lebo chcel nový. Takto to bolo ?????...

13.09.2016, 13:46
6.Náhodou starosta NewYorku bol ešte väčší frajer...8.46 vrazilo prvé lietadlo do WTC a už o 9.15 Rudi Giuliani vyhlásil pred médiami,že WTC sa zrúti ...topka medzi statikmi ..ale ani iqváč Bubuš sa nenechal zahanbiť...vyhlásil,že keď videl vraziť prvé lietadlo do WTC,tak si pomyslel "aký je ten pilot packal" ..pritom TV kamery zachytili až náraz druhého lietadla...to prvé natočil iba úplnou náhodou jeden Čech,ktorý práve prechádzal cez NY vrámci služobky a dvojica Francúzov...hmm...som si myslela,že vidieť neexistujúce TV zábery dokáže len Chuck Norris
none
9
13.09.2016, 16:50
Poznáte nejakého statika ? Alebo projektanta ? Vite ako sa dimenzujú stavby ? Viete ako sa rieši v projekte protipožiarna ochrana konštrukcií ? Ak áno, tak môžeme debatovať......
none
10

9. majko1 13.09.2016, 16:50

Poznáte nejakého statika ? Alebo projektanta ? Vite ako sa dimenzujú stavby ? Viete ako sa rieši v projekte protipožiarna ochrana konštrukcií ? Ak áno, tak môžeme debatovať......

13.09.2016, 17:08
ja poznam vegana!
👍: majko1
none
13

10. dorota 13.09.2016, 17:08

ja poznam vegana!

13.09.2016, 17:27
A je zdravý ?????
none
11
13.09.2016, 17:10
majko1, prešlo 15 rokov... a doteraz nik nepodal žiadne vysvetlenie ako mohli padnúť tri budovy na jednom mieste tak, ako pri riadenej demolácii... jediné na čo sa oficiálne správy zmohli je, že ide o škody spôsobené nárazom lietadiel a vysokou teplotou (ktorá mimochodom nebola rovnomerná... ) pri dvojičkách a pri tretej vraj išlo o škody na "boku" budovy spôsobené padajúcimi troskami a následným požiarom...
ani mäkké f napríklad o viditeľných vodorovných stĺpoch dymu vystrelujúcich pred padajúcimi poschodiami...
none
12

11. J.Tull 13.09.2016, 17:10

majko1, prešlo 15 rokov... a doteraz nik nepodal žiadne vysvetlenie ako mohli padnúť tri budovy na jednom mieste tak, ako pri riadenej demolácii... jediné na čo sa oficiálne správy zmohli je, že ide o škody spôsobené nárazom lietadiel a vysokou teplotou (ktorá mimochodom nebola rovnomerná... ) pri dvojičkách a pri tretej vraj išlo o škody na "boku" budovy spôsobené padajúcimi troskami a následným požiarom...
ani mäkké f napríklad o viditeľných vodorovných stĺpoch dymu vystrelujúcich pred pad...

13.09.2016, 17:15
Tullko, ale veď to nie je pravda 🙂

odkaz
👍: dorota
none
15

11. J.Tull 13.09.2016, 17:10

majko1, prešlo 15 rokov... a doteraz nik nepodal žiadne vysvetlenie ako mohli padnúť tri budovy na jednom mieste tak, ako pri riadenej demolácii... jediné na čo sa oficiálne správy zmohli je, že ide o škody spôsobené nárazom lietadiel a vysokou teplotou (ktorá mimochodom nebola rovnomerná... ) pri dvojičkách a pri tretej vraj išlo o škody na "boku" budovy spôsobené padajúcimi troskami a následným požiarom...
ani mäkké f napríklad o viditeľných vodorovných stĺpoch dymu vystrelujúcich pred pad...

13.09.2016, 17:29
Je tam toho moc, je to veľmi zložité.
Ale aj ja viem, že každá z budov mala iný mechanizmus zrútenia, a tie vodorovné "stĺpy dymu" sú veľmi jednoducho vysvetliteľné 🙂
none
17

11. J.Tull 13.09.2016, 17:10

majko1, prešlo 15 rokov... a doteraz nik nepodal žiadne vysvetlenie ako mohli padnúť tri budovy na jednom mieste tak, ako pri riadenej demolácii... jediné na čo sa oficiálne správy zmohli je, že ide o škody spôsobené nárazom lietadiel a vysokou teplotou (ktorá mimochodom nebola rovnomerná... ) pri dvojičkách a pri tretej vraj išlo o škody na "boku" budovy spôsobené padajúcimi troskami a následným požiarom...
ani mäkké f napríklad o viditeľných vodorovných stĺpoch dymu vystrelujúcich pred pad...

13.09.2016, 17:31
Doteraz nikto nepodal vysvetlenie na konšpiračnú teoriu o páde budov riadenou demoláciou včítane vysvetlenia prečo by to niekto robil a akurát po uplynutí doby požiarnej bezpečnosti na ktorúsú budovy dimenzované.....Miumochodom aj dvojičky vydržali presne tolko na kolko boli dimenzované a to teda ešte pochybujem že niekto vedel odhadnúť účinky plne palivom naložených lietadiel a vnútorného vybavenia interiéru ktorý horel.......
none
18

17. majko1 13.09.2016, 17:31

Doteraz nikto nepodal vysvetlenie na konšpiračnú teoriu o páde budov riadenou demoláciou včítane vysvetlenia prečo by to niekto robil a akurát po uplynutí doby požiarnej bezpečnosti na ktorúsú budovy dimenzované.....Miumochodom aj dvojičky vydržali presne tolko na kolko boli dimenzované a to teda ešte pochybujem že niekto vedel odhadnúť účinky plne palivom naložených lietadiel a vnútorného vybavenia interiéru ktorý horel.......

13.09.2016, 17:49
majko1, reakcia mimo misu... neviem či pády budov boli spôsobené riadenou demoláciou... môžem sa len domnievať, prikláňať sa k takémuto názoru, ako i predkladať svoje dôvody prečo by to niekto robil... ale všetko je to na základe mojej ne/informovanosti... môžem písať o tom, ako to na základe toho čo o tom viem , čo sa stalo hneď na druhý deň, predkladať svoje domnienky... lenže moja otázka je o inom... nie či dvojičky vydržali presne tolko na kolko boli dimenzované, či niekto vedel odhadnúť účinky plne palivom naložených lietadiel a vnútorného vybavenia interiéru ktorý horel, alebo nie...... pýtam sa ako mohli padnúť spôsobom riadenej demolácie a ako vysvetlia tie jasne viditeľné vodorovné "výstrely" dymu, pred padajúcimi poschodiami... ako vysvetlia "riadené" skolabovanie budovy, do ktorej nenarazilo žiadne lietadlo...
none
19

18. J.Tull 13.09.2016, 17:49

majko1, reakcia mimo misu... neviem či pády budov boli spôsobené riadenou demoláciou... môžem sa len domnievať, prikláňať sa k takémuto názoru, ako i predkladať svoje dôvody prečo by to niekto robil... ale všetko je to na základe mojej ne/informovanosti... môžem písať o tom, ako to na základe toho čo o tom viem , čo sa stalo hneď na druhý deň, predkladať svoje domnienky... lenže moja otázka je o inom... nie či dvojičky vydržali presne tolko na kolko boli dimenzované, či niekto vedel odhadnúť úč...

13.09.2016, 17:51
Odporuješ si, ty si expert na riadené demolácie ? Napíš ako "správne" mali tie budovy padať...... ??????
none
22

19. majko1 13.09.2016, 17:51

Odporuješ si, ty si expert na riadené demolácie ? Napíš ako "správne" mali tie budovy padať...... ??????

13.09.2016, 18:08
majko1, odporujem si a v čom? ...neviem ako mali padať... len sa čudujem, že okamžite po páde tých troch budov, nezrušili celosvetovo všetky demolačné čaty, všetkých tých špecializovaných inžinierov na vysokej odbornej úrovni, ktorí pripravujú demolácie po preštudovaní stavebných projektov daných budov, pripravujú demolácie niekoľko dní vopred... veď pri výškových budovách by stačilo mechanicky porušiť pár pilierov, založiť oheň a budova padne presne tak, ako by padla pri oveľa časovo i finančne náročnejších spôsoboch...
none
23

22. J.Tull 13.09.2016, 18:08

majko1, odporujem si a v čom? ...neviem ako mali padať... len sa čudujem, že okamžite po páde tých troch budov, nezrušili celosvetovo všetky demolačné čaty, všetkých tých špecializovaných inžinierov na vysokej odbornej úrovni, ktorí pripravujú demolácie po preštudovaní stavebných projektov daných budov, pripravujú demolácie niekoľko dní vopred... veď pri výškových budovách by stačilo mechanicky porušiť pár pilierov, založiť oheň a budova padne presne tak, ako by padla pri oveľa časovo i finan...

13.09.2016, 18:14
aspon kameraman si, ci ani to nie?
none
27

22. J.Tull 13.09.2016, 18:08

majko1, odporujem si a v čom? ...neviem ako mali padať... len sa čudujem, že okamžite po páde tých troch budov, nezrušili celosvetovo všetky demolačné čaty, všetkých tých špecializovaných inžinierov na vysokej odbornej úrovni, ktorí pripravujú demolácie po preštudovaní stavebných projektov daných budov, pripravujú demolácie niekoľko dní vopred... veď pri výškových budovách by stačilo mechanicky porušiť pár pilierov, založiť oheň a budova padne presne tak, ako by padla pri oveľa časovo i finan...

13.09.2016, 18:32
Odporuješ si v tom že tvrdíš že nie si odborník ale zároveň pochybuješ o odborníkoch..........
Nebudem tu robiť školenie o statike a požiarnej odolnosti budov a už vonkoncom to spájať s riadenými demoláciami, ktoré majú úplne iný účel a parametre ako sa stalo tým chudákom v dvojičkach.........mimochodom tam zahynulo cca 3000 ľudí !!!!!!!!to teda riadená demolácia nerobí........ale vyhol si sa odpovedi, čo Vás vedie k tým konšpiráciám ? Prečo by to niekto tak robil ako konšpirátori tvrdia ? Či to už nemusí mať vysvetlenie ??????
👍: dorota
none
31

27. majko1 13.09.2016, 18:32

Odporuješ si v tom že tvrdíš že nie si odborník ale zároveň pochybuješ o odborníkoch..........
Nebudem tu robiť školenie o statike a požiarnej odolnosti budov a už vonkoncom to spájať s riadenými demoláciami, ktoré majú úplne iný účel a parametre ako sa stalo tým chudákom v dvojičkach.........mimochodom tam zahynulo cca 3000 ľudí !!!!!!!!to teda riadená demolácia nerobí........ale vyhol si sa odpovedi, čo Vás vedie k tým konšpiráciám ? Prečo by to niekto tak robil ako konšpirátori tvrdia ? ...

13.09.2016, 19:06
majko1, viem o odborníkoch, ktorí tvrdia, že Boh existuje a dokazujú to v rámci svojej odbornosti... prečo potom pochybuješ, neveríš... ?
... bol by som fakt rád, keby moje pochybnosti, keby sa ukázalo, že sa mýlim... mimochodom Rusi zamordovali väčší počet vlastných... myslíš si, že Američania sú onakvejší... žiaľ človek znie hrdo, hnusne, slizko a šupinato... a Američan nie je iným...
Vedel by si napísať moju konšpiráciu... pretože som len naznačil...
none
33

31. J.Tull 13.09.2016, 19:06

majko1, viem o odborníkoch, ktorí tvrdia, že Boh existuje a dokazujú to v rámci svojej odbornosti... prečo potom pochybuješ, neveríš... ?
... bol by som fakt rád, keby moje pochybnosti, keby sa ukázalo, že sa mýlim... mimochodom Rusi zamordovali väčší počet vlastných... myslíš si, že Američania sú onakvejší... žiaľ človek znie hrdo, hnusne, slizko a šupinato... a Američan nie je iným...
Vedel by si napísať moju konšpiráciu... pretože som len naznačil...

13.09.2016, 19:14
Prečo neodpovedáš priamo, sem s tou teoriou ako sa to teda stalo a prečo a prečo o tom nikto dopredu nič netušil a podobne, bez toho sa nedá debatovať lebo je to iba v úrovni pindania....Ktorá kapacita v oblasti statiky a požiarnej odolnosti a riadenej demolácie spochybnila že to spáchali teroristi svojim útokom lietadlami ???? Mená a špecializáciu chcem......
none
35

33. majko1 13.09.2016, 19:14

Prečo neodpovedáš priamo, sem s tou teoriou ako sa to teda stalo a prečo a prečo o tom nikto dopredu nič netušil a podobne, bez toho sa nedá debatovať lebo je to iba v úrovni pindania....Ktorá kapacita v oblasti statiky a požiarnej odolnosti a riadenej demolácie spochybnila že to spáchali teroristi svojim útokom lietadlami ???? Mená a špecializáciu chcem......

13.09.2016, 19:49
majko1, ale veď ja nemôžem vedieť ako sa to stalo... je množstvo odborníkov na celom svete, ktorý spochybňujú oficiálnu verziu... doteraz som hľadal, ale nepodarilo sa mi nájsť, hoci dávnejšie som videl i zoznam... našiel som len odkaz
Môžem poukázať na niektoré následné udalosti, ktoré odôvodňujú moje pochybnosti o pravdivosti oficiálnej verzie, ktorá, podľa mňa, nevysvetľuje spôsob pádov troch budov ... a o to mi ide... stačí uviesť, nech aj vysoko odborné vysvetlenie, ktorému ako laik nemusím porozumieť, ale pokiaľ viem, žiadne neexistuje, okrem tvrdení, že to spôsobili nárazy dvoch lietadiel s následným požiarom a pri tretej budove sú odôvodnenia ešte úbohejšie... ale opakujem, bol by som fakt rád, keby som sa mýlil...
none
39

35. J.Tull 13.09.2016, 19:49

majko1, ale veď ja nemôžem vedieť ako sa to stalo... je množstvo odborníkov na celom svete, ktorý spochybňujú oficiálnu verziu... doteraz som hľadal, ale nepodarilo sa mi nájsť, hoci dávnejšie som videl i zoznam... našiel som len http://www.pluska.sk/plus-7-dni/zahranicie/konspiracne-teorie-spadli-dvojicky-zaklade-riadenej-demolacie.html
Môžem poukázať na niektoré následné udalosti, ktoré odôvodňujú moje pochybnosti o pravdivosti oficiálnej verzie, ktorá, podľa mňa, nevysvetľuje spôsob pádo...

13.09.2016, 20:09
Zase neodpovedáš na to prečo by to mala byť riadená deformácia.... Inak Statika, požiarna odolnosť sú náročné veci a neexistuje jednoduchšie vysvtlenie pre laikov . To že do veží narazili teroristi s lietadlami a vznikol následný požiar ktorý spôsobil neskôr pád budov je zrejme a laikom nič viac netreba. Teda laici vysvetlenie dostali, všetko ostatné je iba hra s manipuláciou a osobným zviditelnením......Pozeráš niekedy vyšetrovanie príčin leteckých havárií ? Je to úplne podobné, neexistuje jeden dôvod ale súhra viacerých a pre mňa je nepochopitelné že sa ľudia vôbec tým, po tom čo sa stalo a videl to celý svet ešte tým zaobrajú...........
none
61

22. J.Tull 13.09.2016, 18:08

majko1, odporujem si a v čom? ...neviem ako mali padať... len sa čudujem, že okamžite po páde tých troch budov, nezrušili celosvetovo všetky demolačné čaty, všetkých tých špecializovaných inžinierov na vysokej odbornej úrovni, ktorí pripravujú demolácie po preštudovaní stavebných projektov daných budov, pripravujú demolácie niekoľko dní vopred... veď pri výškových budovách by stačilo mechanicky porušiť pár pilierov, založiť oheň a budova padne presne tak, ako by padla pri oveľa časovo i finan...

14.09.2016, 12:18
Niekolko tyzdnovh vopred a niekedy aj mesiacov.
none
14
13.09.2016, 17:27
Nadja, poprosím o preklad... aspoň toho podstatného...
none
16

14. J.Tull 13.09.2016, 17:27

Nadja, poprosím o preklad... aspoň toho podstatného...

13.09.2016, 17:29
Oh... je tam toho na tri roky rozprávania
none
20

16. Nadja 13.09.2016, 17:29

Oh... je tam toho na tri roky rozprávania

13.09.2016, 17:54
Nadja, aspoň toho podstatného... videl som dvojdielny dokument na Stv 2, ktorý mal vyvrátiť konšpirácie, ale u mňa dosiahol presný opak... vyvracali tam všeličo možné z konšpiračných teórií (niektoré veci úplne nezmyselne... /to ich usvedčilo najviac... ), ale ani mäkké f o tom podstatnom...
none
21

20. J.Tull 13.09.2016, 17:54

Nadja, aspoň toho podstatného... videl som dvojdielny dokument na Stv 2, ktorý mal vyvrátiť konšpirácie, ale u mňa dosiahol presný opak... vyvracali tam všeličo možné z konšpiračných teórií (niektoré veci úplne nezmyselne... /to ich usvedčilo najviac... ), ale ani mäkké f o tom podstatnom...

13.09.2016, 18:05
Preboha Tullko, ved ja nie som ani len vzdialene odborník ani v slovenčine, nie to v angl., ved tam sú stavebné plány, materiály a ich vlastnosti, spôsob upevnenia, atd, poškodenie budov pri náraze lietadiel, poškodenie pri výbuchu kerozínu, horenie kerozínu a následné zapálenie kancelárií, simulácie jednotlivých udalostí po malinkých detailoch, dávané neskôr dokopy, kontrola podla filmových dokumentov, či to zodpovedá realite, viacnásobná oponentúra odborníkmi, a tio pre každú budovu zvlášt, aj ked najzožitejšie to bolo u tej sedmičky, to je pravda.

Tie vodorovné stĺpy dymu vznikali jednoduchým únikom vzduchu - veď pri tom kolapse museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov 🙂
👍: dorota
none
24

21. Nadja 13.09.2016, 18:05

Preboha Tullko, ved ja nie som ani len vzdialene odborník ani v slovenčine, nie to v angl., ved tam sú stavebné plány, materiály a ich vlastnosti, spôsob upevnenia, atd, poškodenie budov pri náraze lietadiel, poškodenie pri výbuchu kerozínu, horenie kerozínu a následné zapálenie kancelárií, simulácie jednotlivých udalostí po malinkých detailoch, dávané neskôr dokopy, kontrola podla filmových dokumentov, či to zodpovedá realite, viacnásobná oponentúra odborníkmi, a tio pre každú budovu zvlášt, aj...

13.09.2016, 18:23
Nadja, najprv k "Tie vodorovné stĺpy dymu vznikali jednoduchým únikom vzduchu - veď pri tom kolapse museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov"... niekoľko poschodí pod padajúcimi... ? ...tie poschodia nad stĺpmi dymu, boli vzduchotesne uzavreté? ...
V tom dokumente, ktorý som spomínal, o tom všetkom (okrem stĺpov dymu), čo píšeš hovorili... napríklad dávali experiment, v ktorom vodorovný nosník, aký bol použitý v dvojičkách, zaťažili zodpovedajúcim závažím a založili pod ním požiar... samozrejme nosník sa pri určitej teplote a určitom čase ohol, nie zlomil... tým dokazovali kolaps... nič o zvislých pilieroch, nič o nerovnomernom rozložení teploty... nič o tom, ako pri teplotou spôsobenej deformácii vodorovného piliera, keď sa vlastne pilier roztiahne... nastane zrútenie budovy spôsobom riadenej demolácie...
none
25

24. J.Tull 13.09.2016, 18:23

Nadja, najprv k "Tie vodorovné stĺpy dymu vznikali jednoduchým únikom vzduchu - veď pri tom kolapse museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov"... niekoľko poschodí pod padajúcimi... ? ...tie poschodia nad stĺpmi dymu, boli vzduchotesne uzavreté? ...
V tom dokumente, ktorý som spomínal, o tom všetkom (okrem stĺpov dymu), čo píšeš hovorili... napríklad dávali experiment, v ktorom vodorovný nosník, aký bol použitý v dvojičkách, zaťažili zodpovedajúcim závažím a založili pod ním požiar... sa...

13.09.2016, 18:31
Tullko, ano, je to tak, ako píšeš.
V tom požiari sa tie vodorovné nosníky najprv roztiahli teplom, a potom sa prehli. Nevydržali to tie spoje, štandardne sú upevnené tuším dvomi skrutkami a považuje sa to za bezpečný spoj, ale bol to obrovský ťah vodorovným smerom, na čo to dimenzované nebolo, najprv sa teda zvislé nosníky ohli von, potom dovnútra a potom to skrátka prasklo... tak nejak, to bolo u WTC1.
👍: dorota
none
26

25. Nadja 13.09.2016, 18:31

Tullko, ano, je to tak, ako píšeš.
V tom požiari sa tie vodorovné nosníky najprv roztiahli teplom, a potom sa prehli. Nevydržali to tie spoje, štandardne sú upevnené tuším dvomi skrutkami a považuje sa to za bezpečný spoj, ale bol to obrovský ťah vodorovným smerom, na čo to dimenzované nebolo, najprv sa teda zvislé nosníky ohli von, potom dovnútra a potom to skrátka prasklo... tak nejak, to bolo u WTC1.

13.09.2016, 18:31
šroby M-16 alebo 19 nepoamätám to presne... 🙂
👍: dorota
none
28

25. Nadja 13.09.2016, 18:31

Tullko, ano, je to tak, ako píšeš.
V tom požiari sa tie vodorovné nosníky najprv roztiahli teplom, a potom sa prehli. Nevydržali to tie spoje, štandardne sú upevnené tuším dvomi skrutkami a považuje sa to za bezpečný spoj, ale bol to obrovský ťah vodorovným smerom, na čo to dimenzované nebolo, najprv sa teda zvislé nosníky ohli von, potom dovnútra a potom to skrátka prasklo... tak nejak, to bolo u WTC1.

13.09.2016, 18:54
Nadja, ako to mohol byť obrovský ťah vodorovným smerom, keď sa tie piliere roztiahli? ...ohnutie zodpovedá veľkosti predĺženia, žiadny vodorovný ťah nemohlo spôsobiť a už vôbec nie taký, aby sa zvislé nosníky ohli von ... okrem toho, nech aj spoje neodolali, predsa nemohli "neodolať" všetky naraz, čo by povedzme mohlo spôsobiť vodorovný - "palacinkový efekt pádu", pri ktorom padne poschodie naraz, bez vychýlenia...
none
29

28. J.Tull 13.09.2016, 18:54

Nadja, ako to mohol byť obrovský ťah vodorovným smerom, keď sa tie piliere roztiahli? ...ohnutie zodpovedá veľkosti predĺženia, žiadny vodorovný ťah nemohlo spôsobiť a už vôbec nie taký, aby sa zvislé nosníky ohli von ... okrem toho, nech aj spoje neodolali, predsa nemohli "neodolať" všetky naraz, čo by povedzme mohlo spôsobiť vodorovný - "palacinkový efekt pádu", pri ktorom padne poschodie naraz, bez vychýlenia...

13.09.2016, 18:59
treba postaviť ešte raz taku istu budovu a narazit riadene do nej lietadlom.....A bude pokoj. Podla mna to spadne znova tak isto.....
none
30

29. 13.09.2016, 18:59

treba postaviť ešte raz taku istu budovu a narazit riadene do nej lietadlom.....A bude pokoj. Podla mna to spadne znova tak isto.....

13.09.2016, 19:03
a konspirátorov by som priviazal k nosnikom aby videli ze tam nie su v čase narazu žiadne trhaviny.....
none
34

29. 13.09.2016, 18:59

treba postaviť ešte raz taku istu budovu a narazit riadene do nej lietadlom.....A bude pokoj. Podla mna to spadne znova tak isto.....

13.09.2016, 19:16
veriaci-4, údajne bol takýto, dokonca štátom dotovaný výskum,... nepostavili síce takú budovu, ale maketu, nenarazilo do nej lietadlo, ale vystrelili nárazu zodpovedajúci projektil... skúmali i teplotné zaťaženie... pád sa však nekonal... možno ten dokument, v ktorom toto všetko uviedli, je konšpiráciou... ale v podstate máš pravdu, stačilo by (ak je ten dokument len výmysel) podobný experiment urobiť, výsledky zverejniť a bolo by po paráde...
none
32

28. J.Tull 13.09.2016, 18:54

Nadja, ako to mohol byť obrovský ťah vodorovným smerom, keď sa tie piliere roztiahli? ...ohnutie zodpovedá veľkosti predĺženia, žiadny vodorovný ťah nemohlo spôsobiť a už vôbec nie taký, aby sa zvislé nosníky ohli von ... okrem toho, nech aj spoje neodolali, predsa nemohli "neodolať" všetky naraz, čo by povedzme mohlo spôsobiť vodorovný - "palacinkový efekt pádu", pri ktorom padne poschodie naraz, bez vychýlenia...

13.09.2016, 19:10
Tullko, ten ťah tam bol preto, že po roztiahnutí pri chladnutí sa zasa stiahli. Prepáč, ja fakt nie som odborník, ty chceš nové a nové podrobnosti, sú v tej hromade dokumentov, tam sa obráť, je to niekolkonásobne preverené, aby odborníci zistili pravdu a dnes sa už stavajú mrakodrapy bezpečnejšie aj práve vďaka týmto štúdiam, ende 🙂
Dnes sú jednotlivé problémy zadávané ako seminárne práce, Lenže je ich tolko, že to by stačilo na celoživotné štúdium, tak do toho !!! 🙂
👍: dorota
none
36
13.09.2016, 20:01
Nadja, "ten ťah tam bol preto, že po roztiahnutí pri chladnutí sa zasa stiahli" a to všetky naraz? ...ale opakujem, neviem o postačujúcich relevantných vysvetleniach... samozrejme to neznamená, že také nie sú a bol by som rád, keby som sa v tomto prípade mýlil... nerozumiem prečo nie je možné za tých 15 rokov vysvetliť pády budov tak, aby boli zrozumiteľné i pre laickú verejnosť... veď, ako som spomínal, stv2 uviedla dokument, ktorý určite nebol zadarmo, na podporu oficiálnej verzie, ale ničovaté nič... pre mňa bol kontraproduktívnym...
none
37

36. J.Tull 13.09.2016, 20:01

Nadja, "ten ťah tam bol preto, že po roztiahnutí pri chladnutí sa zasa stiahli" a to všetky naraz? ...ale opakujem, neviem o postačujúcich relevantných vysvetleniach... samozrejme to neznamená, že také nie sú a bol by som rád, keby som sa v tomto prípade mýlil... nerozumiem prečo nie je možné za tých 15 rokov vysvetliť pády budov tak, aby boli zrozumiteľné i pre laickú verejnosť... veď, ako som spomínal, stv2 uviedla dokument, ktorý určite nebol zadarmo, na podporu oficiálnej verzie, ale ničov...

13.09.2016, 20:04
Ved som ti dala link, nič, opakujem nič odbornejšie a podrobnejšie a lepšie nenájdeš, to je presne to, čo žiadaš, štúdie a aj závery, prečo sa to stalo tak, ako sa to stalo... ale musíš vedieť po anglicky a byť odborníkom. Lenže opäť tu čítam, že o ničom takom nevieš, tak na čo sa ja vôbec namáham?
👍: majko1 , J.Tull
none
41

37. Nadja 13.09.2016, 20:04

Ved som ti dala link, nič, opakujem nič odbornejšie a podrobnejšie a lepšie nenájdeš, to je presne to, čo žiadaš, štúdie a aj závery, prečo sa to stalo tak, ako sa to stalo... ale musíš vedieť po anglicky a byť odborníkom. Lenže opäť tu čítam, že o ničom takom nevieš, tak na čo sa ja vôbec namáham?

13.09.2016, 20:11
Nadja, lenže to čo si mi z toho vlastnými slovami napísala mi vyplýva, že vlastne nič nevysvetľujú... že sú vysvetlenia nepostačujúce... mimochodom zabudol som, čo je trestuhodné... za link Ti ďakujem...
👍: Nadja
none
43

41. J.Tull 13.09.2016, 20:11

Nadja, lenže to čo si mi z toho vlastnými slovami napísala mi vyplýva, že vlastne nič nevysvetľujú... že sú vysvetlenia nepostačujúce... mimochodom zabudol som, čo je trestuhodné... za link Ti ďakujem...

13.09.2016, 20:13
Ty iba tomu nerozumieš, to je všetko.......
none
44

43. majko1 13.09.2016, 20:13

Ty iba tomu nerozumieš, to je všetko.......

13.09.2016, 20:15
majko1, veď je to jednoduché, ak tomu rozumieš lepšie, tak mi to vysvetli...
none
45

44. J.Tull 13.09.2016, 20:15

majko1, veď je to jednoduché, ak tomu rozumieš lepšie, tak mi to vysvetli...

13.09.2016, 20:22
Vysvetlil som ti, si laik a nie je potrebné asi ťa tu učiť postupy dimenzovania, statiku, požiarnu ochranu budov atď.....nie sú jednoduché vysvetlenia, termodynamike a kvantovej mechanike rozumieš ? To je iba príklad ako sa nedá všetko po lopate vysvetliť. Prečo máš potrebu vedieť detaily ktorým navyše zrejme nerozumieš ? Pochybuješ že existoval nejaký Bin Ladin a chcel udrieť na USA ? Pochybuješ že tam narazili unesené lietadlá ? Pochybuješ o tom že tam vznikol obrovský požiar so zničujúcimi účinkami ? A mimochodom, ak to bola riadená demolácia, prečo nespadli hned ? Prečo vydržali presne tolko na čo boli projektované ?
👍: dorota
none
46

45. majko1 13.09.2016, 20:22

Vysvetlil som ti, si laik a nie je potrebné asi ťa tu učiť postupy dimenzovania, statiku, požiarnu ochranu budov atď.....nie sú jednoduché vysvetlenia, termodynamike a kvantovej mechanike rozumieš ? To je iba príklad ako sa nedá všetko po lopate vysvetliť. Prečo máš potrebu vedieť detaily ktorým navyše zrejme nerozumieš ? Pochybuješ že existoval nejaký Bin Ladin a chcel udrieť na USA ? Pochybuješ že tam narazili unesené lietadlá ? Pochybuješ o tom že tam vznikol obrovský požiar so zničujúcimi ...

14.09.2016, 09:45
majko1, nepochybujem, že existoval nejaký Bin Ladin a chcel nie síce udrieť na USA, ale uskutočňovať teroristické útoky ... nepochybujem, že tam narazili unesené lietadlá. Nepochybujem o tom že tam vznikol obrovský požiar so zničujúcimi účinkami... dokonca nepochybujem ani o tom, že kombinácia nárazu lietadiel a požiaru mohla spôsobiť pád... pochybujem, že nárazy, teplota, spôsobili taký spôsob kolapsu, akým padli... padli rovnako, pritom neboli rovnako zasiahnuté... pri jednej vrchná časť sa naklonila tak, že jej ťažisko bolo poriadne naklonené a predsa to nijako neovplyvnilo kolmý, rovnomerný, plynulý pád... tu už neplatí statika, zákony fyziky... a čo tretia budova?
none
47
14.09.2016, 09:47
Nadja, pozri si od 4:30 a všimni si tie vodorovné stĺpy dymu, ktoré sú "neskutočne" podobné tým, ktoré vidieť pri riadenej demolácii...
odkaz
...ešte vždy si presvedčená o tom, že vznikali jednoduchým únikom vzduchu - veď pri tom kolapse museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov?
none
49

47. J.Tull 14.09.2016, 09:47

Nadja, pozri si od 4:30 a všimni si tie vodorovné stĺpy dymu, ktoré sú "neskutočne" podobné tým, ktoré vidieť pri riadenej demolácii...
www.youtube.com/watch?v=yli-if4F0DY
...ešte vždy si presvedčená o tom, že vznikali jednoduchým únikom vzduchu - veď pri tom kolapse museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov?

14.09.2016, 10:51
Tullko, ved aj pri výbuchu uniká "vzduch, len rýchlejšie, je to možné aj zbadať na tom videu, čo tam pridali - ten únik pri riadenej demolícii je oveľa prudší. Prečo sa to deje pár metrov pred viditeľným rútením budovy?
Pretože 1/ neboli patra vzduchotesne uzavreté, vzduch teda unikal aj do patier pod rútenými priečkami
2/ tie vodorové nosníky sa odŕhali od zvislých, nazývajú to "palacinkovým efektom", takže zvonka sa zvislé rúcali o niečo neskôr

Záver: áno, ešte vždy som presvedčená 🙂
👍: dorota
none
53

49. Nadja 14.09.2016, 10:51

Tullko, ved aj pri výbuchu uniká "vzduch, len rýchlejšie, je to možné aj zbadať na tom videu, čo tam pridali - ten únik pri riadenej demolícii je oveľa prudší. Prečo sa to deje pár metrov pred viditeľným rútením budovy?
Pretože 1/ neboli patra vzduchotesne uzavreté, vzduch teda unikal aj do patier pod rútenými priečkami
2/ tie vodorové nosníky sa odŕhali od zvislých, nazývajú to "palacinkovým efektom", takže zvonka sa zvislé rúcali o niečo neskôr

Záver: áno, ešte vždy som presv...

14.09.2016, 11:05
Nadja, "ten únik pri riadenej demolícii je oveľa prudší"... asi Ti uniklo, alebo si zabudla na vzdialenosť, z akej boli zábery robené... preto sa Ti zdajú menej prudkými... pozri si ešte od 2:30, máš tam i "výbuchy" (i keď slabšie... ), ešte predtým než začala budova padať...
none
57

53. J.Tull 14.09.2016, 11:05

Nadja, "ten únik pri riadenej demolícii je oveľa prudší"... asi Ti uniklo, alebo si zabudla na vzdialenosť, z akej boli zábery robené... preto sa Ti zdajú menej prudkými... pozri si ešte od 2:30, máš tam i "výbuchy" (i keď slabšie... ), ešte predtým než začala budova padať...

14.09.2016, 11:18
Pozrela som; podľa čoho súdiš, že ide o výbuchy? Mne to pripadá skôr, ako že horúci vzduch tam vyrážal okná, je to približne v tom istom mieste, ale nie naraz ako pri výbuchu, ale s odstupom pár sekúnd, čo by potvrdzovalo skôr to, že v tom mieste bol problém s teplotou... boli tam kancelárie, teda miestnosti plné papierov a horlavého materiálu, možno niečo dymilo a odrazu sa prudko vznietilo, okrem toho, tak lokálny výbuch by aj tak neovplyvnil nič...
👍: dorota
none
59

57. Nadja 14.09.2016, 11:18

Pozrela som; podľa čoho súdiš, že ide o výbuchy? Mne to pripadá skôr, ako že horúci vzduch tam vyrážal okná, je to približne v tom istom mieste, ale nie naraz ako pri výbuchu, ale s odstupom pár sekúnd, čo by potvrdzovalo skôr to, že v tom mieste bol problém s teplotou... boli tam kancelárie, teda miestnosti plné papierov a horlavého materiálu, možno niečo dymilo a odrazu sa prudko vznietilo, okrem toho, tak lokálny výbuch by aj tak neovplyvnil nič...

14.09.2016, 11:24
Nadja, ale veď to bolo niekoľko poschodí pod... okrem toho, horiace papiere by dokázali spôsobiť taký tlak, že rozbijú okno? ... a to nie bežné, aké sú napr. v bytovkách...
none
60

59. J.Tull 14.09.2016, 11:24

Nadja, ale veď to bolo niekoľko poschodí pod... okrem toho, horiace papiere by dokázali spôsobiť taký tlak, že rozbijú okno? ... a to nie bežné, aké sú napr. v bytovkách...

14.09.2016, 11:33
Tullko, s tebou je to fakt ťažké, namiesto odborných posudkov sa pýtaš mňa, ale podľa mňa, požiare spôsobujú praskanie okien nie len tlakom, ale aj prílišnou teplotou... možno tam ústila nejaká chodba, pozri sa do plánov, prečo sa na to pýtaš mňa? Dobre vieš, že všeličo môže vyzerať úplne inak, než ako to je, a tu sa bavíme ako že tak toto sa mi nezdá, toto môže byť.
Teplota pri požiaroch kancelárií dosahuje bežne aj 900-1200°C, to predsa spôsobiť prasknutie môže...
👍: dorota
none
65

60. Nadja 14.09.2016, 11:33

Tullko, s tebou je to fakt ťažké, namiesto odborných posudkov sa pýtaš mňa, ale podľa mňa, požiare spôsobujú praskanie okien nie len tlakom, ale aj prílišnou teplotou... možno tam ústila nejaká chodba, pozri sa do plánov, prečo sa na to pýtaš mňa? Dobre vieš, že všeličo môže vyzerať úplne inak, než ako to je, a tu sa bavíme ako že tak toto sa mi nezdá, toto môže byť.
Teplota pri požiaroch kancelárií dosahuje bežne aj 900-1200°C, to predsa spôsobiť prasknutie môže...

14.09.2016, 12:35
Nadja, niekoľko poschodí (10? a možno i viac) pod vzniknú také požiare?... veď si to pozri (2:32) a taký tlak, že dokáže vystreliť človeka (nechcel som to dať, ale keď inak nedáš pozri 2. minútu)
none
70

65. J.Tull 14.09.2016, 12:35

Nadja, niekoľko poschodí (10? a možno i viac) pod vzniknú také požiare?... veď si to pozri (2:32) a taký tlak, že dokáže vystreliť človeka (nechcel som to dať, ale keď inak nedáš pozri 2. minútu)

14.09.2016, 12:56
Tullko, pozerám to, ale netuším, naozaj to vYzerá ako nejaký lokálny výbuch, ale to ešte neznamená, že to výbuch bol, aj keď neviem čo iné, neviem ani čii to naozaj bol človek, ale rozhodne nemôžem povedať, že ak aj bol, že to bola nálož, bohvie čo tam všetko mohlo byť... ak ťa to uspokojí, tak fakt neviem 🙂
👍: dorota
none
66

60. Nadja 14.09.2016, 11:33

Tullko, s tebou je to fakt ťažké, namiesto odborných posudkov sa pýtaš mňa, ale podľa mňa, požiare spôsobujú praskanie okien nie len tlakom, ale aj prílišnou teplotou... možno tam ústila nejaká chodba, pozri sa do plánov, prečo sa na to pýtaš mňa? Dobre vieš, že všeličo môže vyzerať úplne inak, než ako to je, a tu sa bavíme ako že tak toto sa mi nezdá, toto môže byť.
Teplota pri požiaroch kancelárií dosahuje bežne aj 900-1200°C, to predsa spôsobiť prasknutie môže...

14.09.2016, 12:48
Ake odborne??? Ty tu len opakujes dristy po usluznych a skorumpovanych idiotoch, ziadne opborne.. Odbornici tie dristy vyvratili!!!!!!!!!!!!!
none
48
14.09.2016, 10:48
Inak, diskusie o "konšpiračných teóriách" sú presne rovnakého druhu ako diskusie o náboženstve. Jedna strana verí jednému, druhá druhému a každý má plno argumentov, ktoré druhá strana neprijíma

Pripomína mi to ten starý vtip: Hádať sa na internete je rovnaké ako účasť na paralympiáde. Môžete vyhrať, ale stále ste postihnutí...
none
50

48. -era- 14.09.2016, 10:48

Inak, diskusie o "konšpiračných teóriách" sú presne rovnakého druhu ako diskusie o náboženstve. Jedna strana verí jednému, druhá druhému a každý má plno argumentov, ktoré druhá strana neprijíma

Pripomína mi to ten starý vtip: Hádať sa na internete je rovnaké ako účasť na paralympiáde. Môžete vyhrať, ale stále ste postihnutí...

14.09.2016, 10:53
-era-, aj by som dal súhlas... najmä s prvým odsekom, ktorí platí však len vo všeobecnej rovine....
none
51

48. -era- 14.09.2016, 10:48

Inak, diskusie o "konšpiračných teóriách" sú presne rovnakého druhu ako diskusie o náboženstve. Jedna strana verí jednému, druhá druhému a každý má plno argumentov, ktoré druhá strana neprijíma

Pripomína mi to ten starý vtip: Hádať sa na internete je rovnaké ako účasť na paralympiáde. Môžete vyhrať, ale stále ste postihnutí...

14.09.2016, 10:56
Hej, lenže konšpiračné teorie sa dajú väčšinou buď potvrdiť alebo vyvrátiť, sú tam spoznateľné fakty, a je naopak veľmi zaujímavé zisťovať, prečo tie KT vlastne vznikli.
Napríklad tá o tom, že očkovanie spôsobuje autizmus je zrejme vyvolaná tým, že sa očkuje vo veku, keď sa začne autizmus prejavovať... atď 🙂
none
52

51. Nadja 14.09.2016, 10:56

Hej, lenže konšpiračné teorie sa dajú väčšinou buď potvrdiť alebo vyvrátiť, sú tam spoznateľné fakty, a je naopak veľmi zaujímavé zisťovať, prečo tie KT vlastne vznikli.
Napríklad tá o tom, že očkovanie spôsobuje autizmus je zrejme vyvolaná tým, že sa očkuje vo veku, keď sa začne autizmus prejavovať... atď 🙂

14.09.2016, 11:00
Ale nie, tak to vo svete nefunguje. Aj keby sa niečo dalo potvrdiť alebo vyvrátiť, nestane sa to, pretože ľudksý druh má radšej, keď môže druhého prevalcovať silou a nie pravdou 🙂
none
54

52. -era- 14.09.2016, 11:00

Ale nie, tak to vo svete nefunguje. Aj keby sa niečo dalo potvrdiť alebo vyvrátiť, nestane sa to, pretože ľudksý druh má radšej, keď môže druhého prevalcovať silou a nie pravdou 🙂

14.09.2016, 11:06
To máš síce pravdu, a na druhej strane zisťovať pravdu je niekedy veľmi pracné na rozdiel rýchlych intuitívnych, ľúbivých ale chybných záverov, ale všetko do času, nič iné čestnému človeku nezostáva, ako sa pracne doberať k pravde, na rozdiel od náboženských právd, kde má pravdu asi každý s akoukoľvek vierou a jej výkladom.
none
55

54. Nadja 14.09.2016, 11:06

To máš síce pravdu, a na druhej strane zisťovať pravdu je niekedy veľmi pracné na rozdiel rýchlych intuitívnych, ľúbivých ale chybných záverov, ale všetko do času, nič iné čestnému človeku nezostáva, ako sa pracne doberať k pravde, na rozdiel od náboženských právd, kde má pravdu asi každý s akoukoľvek vierou a jej výkladom.

14.09.2016, 11:11
ja ti neviem... ženy práve zvyknú odhaliť prvadu prvým pohľadom a nakoniec hovoriť: Veď som ti to hovorila od začiatku
👍: Nadja
none
56

55. -era- 14.09.2016, 11:11

ja ti neviem... ženy práve zvyknú odhaliť prvadu prvým pohľadom a nakoniec hovoriť: Veď som ti to hovorila od začiatku

14.09.2016, 11:14
Kelly Johnson od Lockheedu vraj hovorieval - nedávajte konšruktérovi priveľa času na úlohy. Správne riešenie ho spravidla napadne ako prvé a ďalším laborovaním zvyčajne to iba pokazí
none
58

56. -era- 14.09.2016, 11:14

Kelly Johnson od Lockheedu vraj hovorieval - nedávajte konšruktérovi priveľa času na úlohy. Správne riešenie ho spravidla napadne ako prvé a ďalším laborovaním zvyčajne to iba pokazí

14.09.2016, 11:20
Daniel Kahneman píše presný opak - a dokladá to aj dôkazmi 🙂
none
62

58. Nadja 14.09.2016, 11:20

Daniel Kahneman píše presný opak - a dokladá to aj dôkazmi 🙂

14.09.2016, 12:26
Dôkazy sú dôkazmi len pre toho, kto ich dokáže ako dôkazy uznať. Parafrázovaním iného výroku:
Ten, kto dokazuje, je v úlohe prosebníka, ten, komu je dokazované, je v úlohe sudcu. 🙂
none
63

48. -era- 14.09.2016, 10:48

Inak, diskusie o "konšpiračných teóriách" sú presne rovnakého druhu ako diskusie o náboženstve. Jedna strana verí jednému, druhá druhému a každý má plno argumentov, ktoré druhá strana neprijíma

Pripomína mi to ten starý vtip: Hádať sa na internete je rovnaké ako účasť na paralympiáde. Môžete vyhrať, ale stále ste postihnutí...

14.09.2016, 12:26
Absolutne nie.
Pri konspiraciach ide o vysku intelektu a vedomosti na to, aby mohlo byt nieco pochopene.
Pri nabozenstvach sa nejedna o ziadne vedomosti, ani vysku intelektu, kedze sa jedna o veci nadprirodzene a veci viery, kde intelekt, ani vedomosti nehraju ziadnu rolu.
none
67

48. -era- 14.09.2016, 10:48

Inak, diskusie o "konšpiračných teóriách" sú presne rovnakého druhu ako diskusie o náboženstve. Jedna strana verí jednému, druhá druhému a každý má plno argumentov, ktoré druhá strana neprijíma

Pripomína mi to ten starý vtip: Hádať sa na internete je rovnaké ako účasť na paralympiáde. Môžete vyhrať, ale stále ste postihnutí...

14.09.2016, 12:53
-era-, "inak" konšpiračné teórie vznikajú a hlavne sa rozširujú vtedy, keď chýbajú zmysluplné odpovede na oprávnené, opodstatnené otázky... a to napriek rôznym a kadejakým vyšetrovacím komisiám...
none
69

67. J.Tull 14.09.2016, 12:53

-era-, "inak" konšpiračné teórie vznikajú a hlavne sa rozširujú vtedy, keď chýbajú zmysluplné odpovede na oprávnené, opodstatnené otázky... a to napriek rôznym a kadejakým vyšetrovacím komisiám...

14.09.2016, 12:56
Slovné spojenie "konšpiračná teória" je krásnym príkladom dehonestovania oprávneného kladenia otázok.

Konšpirácie napriek tomu určite existujú a teórie o nich sú podobné tým o big bangu - vychádzajú z dvojnosti známych faktov a neznámych súvislostí.
🙂
none
73

69. -era- 14.09.2016, 12:56

Slovné spojenie "konšpiračná teória" je krásnym príkladom dehonestovania oprávneného kladenia otázok.

Konšpirácie napriek tomu určite existujú a teórie o nich sú podobné tým o big bangu - vychádzajú z dvojnosti známych faktov a neznámych súvislostí.
🙂

14.09.2016, 14:13
-era-, nerozumiem... konšpiračné teórie sú opakom konšpiračných... ako príklad uvediem Tebou spomenutý big bang... náznaky boli už v Newtonových rovniciach, evidentnými boli v tých Einsteinových spolu so Schwarzschildovými a oprávnenosť big bangu potvrdená nespočtom stále presnejších, modernejších, opakovaných i nových pozorovaní... vedecké teórie vznikajú na základe zmysluplných odpovedí, pozorovaní... kým konšpiračné z „neodpovedí“...
none
74

73. J.Tull 14.09.2016, 14:13

-era-, nerozumiem... konšpiračné teórie sú opakom konšpiračných... ako príklad uvediem Tebou spomenutý big bang... náznaky boli už v Newtonových rovniciach, evidentnými boli v tých Einsteinových spolu so Schwarzschildovými a oprávnenosť big bangu potvrdená nespočtom stále presnejších, modernejších, opakovaných i nových pozorovaní... vedecké teórie vznikajú na základe zmysluplných odpovedí, pozorovaní... kým konšpiračné z „neodpovedí“...

14.09.2016, 14:20
... ach jo, konšpiračné teórie sú opakom vedeckých a nie konšpiračných... ešte že mýliť sa je ľudské... čím ďalej tým viac podávam dôkazy, že som ľudský
none
75

74. J.Tull 14.09.2016, 14:20

... ach jo, konšpiračné teórie sú opakom vedeckých a nie konšpiračných... ešte že mýliť sa je ľudské... čím ďalej tým viac podávam dôkazy, že som ľudský

14.09.2016, 14:33
Máš obdivuhodnú vieru vo vedu. V tom to zmysle sa mi páčiš.
🙂
none
76

75. -era- 14.09.2016, 14:33

Máš obdivuhodnú vieru vo vedu. V tom to zmysle sa mi páčiš.
🙂

14.09.2016, 14:58
-era-, vraj obdivuhodnú... to si kde kúpil?
none
77

76. J.Tull 14.09.2016, 14:58

-era-, vraj obdivuhodnú... to si kde kúpil?

14.09.2016, 15:02
Ja ju obdivujem a pokladám ju za obdivu-hodnú. Ja takú vieru vo vedu nemám.
none
79

77. -era- 14.09.2016, 15:02

Ja ju obdivujem a pokladám ju za obdivu-hodnú. Ja takú vieru vo vedu nemám.

14.09.2016, 15:05
Ty máš zasa obdivuhodnú vieru vo vieru a aj tak je na tom najlepšie to, že ste obaja pohoďáci a nebudete na seba drízgať ani vtedy, keď sa nezhodnete 🙂
none
80

77. -era- 14.09.2016, 15:02

Ja ju obdivujem a pokladám ju za obdivu-hodnú. Ja takú vieru vo vedu nemám.

14.09.2016, 15:07
-era-, veď ani ja... i keď mám k nej asi, podľa toho čo píšeš, pozitívnejší vzťah, ale žeby obdivuhodný?...
none
87

80. J.Tull 14.09.2016, 15:07

-era-, veď ani ja... i keď mám k nej asi, podľa toho čo píšeš, pozitívnejší vzťah, ale žeby obdivuhodný?...

14.09.2016, 16:12
-era-, bude to asi tým, že veda nie je v rozpore s tým málom, čomu verím... v podstate je irelevantná... predpokladám, že u Teba to tak nie je ... a preto máš k nej negatívnejší postoj v porovnaní s mojím...
none
64
14.09.2016, 12:28
Tull, hadam si pochopil aj ty, ze v takychto temach sa nedodiskutujes a rolu nehra rozum, ale strach..
Rozumu by si to davno vysvetlil, ale tu sa bavis s emociami..
none
71

64. 14.09.2016, 12:28

Tull, hadam si pochopil aj ty, ze v takychto temach sa nedodiskutujes a rolu nehra rozum, ale strach..
Rozumu by si to davno vysvetlil, ale tu sa bavis s emociami..

14.09.2016, 13:30
Priznava to aj jeden z poprednych americkych novinarov..
odkaz

Strach ludi nuti rozpravat sprostosti, ci verit sprostostiam...
none
72

71. 14.09.2016, 13:30

Priznava to aj jeden z poprednych americkych novinarov..
http://www.casopis-sifra.cz/special-15-let-od-11-zari-2001-jeden-z-nejslavnejsich-americkych-novinaru-vysvetluje-proc-musel-lhat/

Strach ludi nuti rozpravat sprostosti, ci verit sprostostiam...

14.09.2016, 13:54
nie je kameraman.
none
68
14.09.2016, 12:54
Žijeme v dobe, kedy dokonca myšlienkové zvyklosti nám bránia vidieť skutočnosť bez predsudkov.
none
78
14.09.2016, 15:04
Nadja, k "79"; ako to že nevieš? ...ide predsa o jednoduché úniky vzduchu - veď pri tom kolapse (niekde i pred ním... ) museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov... či ako je to tej v oficiálnej správe uvedené... tá predsa dáva odborné vysvetlenia na tieto a podobné otázky...
none
81

78. J.Tull 14.09.2016, 15:04

Nadja, k "79"; ako to že nevieš? ...ide predsa o jednoduché úniky vzduchu - veď pri tom kolapse (niekde i pred ním... ) museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov... či ako je to tej v oficiálnej správe uvedené... tá predsa dáva odborné vysvetlenia na tieto a podobné otázky...

14.09.2016, 15:09
Hej, ale aj som písala, že tie udalosti boli rozložené na malé časti, neskôr poskladané dokopy a ešte neskôr vyrobené simulácie, či to sedí a pod, tak sa pozri, v ktorých miestach je popísaný ten úsek, o ktorý ti ide, ja na to nemám fakt čas 🙂
A nezabúdaj, že odborníci to všetko nerobili preto, aby vyvrátili nejaké konšpiračné teorie, ale aby vysvetlili, čo sa stalo...
none
84

81. Nadja 14.09.2016, 15:09

Hej, ale aj som písala, že tie udalosti boli rozložené na malé časti, neskôr poskladané dokopy a ešte neskôr vyrobené simulácie, či to sedí a pod, tak sa pozri, v ktorých miestach je popísaný ten úsek, o ktorý ti ide, ja na to nemám fakt čas 🙂
A nezabúdaj, že odborníci to všetko nerobili preto, aby vyvrátili nejaké konšpiračné teorie, ale aby vysvetlili, čo sa stalo...

14.09.2016, 15:12
Nadja, veď to, neviem pozrieť, ale pokúsim sa dať do prekladača... len sa mi predovšetkým bude musieť chcieť, je to na dlhé lakte...
👍: Nadja
none
85

84. J.Tull 14.09.2016, 15:12

Nadja, veď to, neviem pozrieť, ale pokúsim sa dať do prekladača... len sa mi predovšetkým bude musieť chcieť, je to na dlhé lakte...

14.09.2016, 15:18
Hej, presne to, je toho moc a aj tak tomu rozumieť natoľko, aby som odhalila niečo chybné, nebudem... Musím iba dôverovať tomu, že ak tam boli odborníci z rôznych krajín a mali možnosť oponovať výsledkom (aj češi boli, neviem či slováci?) , tak že ak uzavreli konsenzus, bolo by veľmi podivné, keby to bolo všetko úplne inak.
none
82

78. J.Tull 14.09.2016, 15:04

Nadja, k "79"; ako to že nevieš? ...ide predsa o jednoduché úniky vzduchu - veď pri tom kolapse (niekde i pred ním... ) museli v okamihu byť vytlačené stovky kubíkov... či ako je to tej v oficiálnej správe uvedené... tá predsa dáva odborné vysvetlenia na tieto a podobné otázky...

14.09.2016, 15:10
...zabudol som na týchto smajlíkov - " "
none
83

82. J.Tull 14.09.2016, 15:10

...zabudol som na týchto smajlíkov - " "

14.09.2016, 15:12
Mne smajlíky nechýbajú, ja s tebou rada pokecám aj bez nich, škoda, že neviem viac 🙂
👍: J.Tull
none
86
14.09.2016, 15:41
Nadja, našiel som:
9. neboli obláčiky dymu, ktoré boli pozorované, pretože zrútenie každej z veží WTC začína, dôkaz riadená demolácia výbuchov?
Nie. Ako je uvedené v oddiele 6.14.4 NIST NCSTAR 1, padajúce hmota budovy stlačený vzduch pred sebou, rovnako ako pôsobenie dymu a nečistôt piestu núti z okna, ako nižšie príbehy nepodarilo postupne.
Tieto chrumky boli pozorované na mnohých miestach, ako veže sa zrútil. Vo všetkých prípadoch by mal vzhľad prúdov plynu tlačený z budovy oknami alebo medzi stĺpmi na mechanické podlahy. Také trysky sa očakávať, pretože je vzduch vo vnútri budovy je skomprimovaný tak, ako veža padá a musí prúdiť niekde, ako vzrastá tlak. Je príznačné, že podobné "obláčiky" boli pozorované početné časy na ohni poschodiach v oboch vežiach pred ich kolapsy, snáď v dôsledku pádu múru alebo časti podlahy. Chrumky z WTC 1 boli pozorované aj keď WTC 2 bol zasiahnutý lietadlom. Tieto pozorovania potvrdzujú, že aj malé pretlaky boli odovzdané prostredníctvom veží a nútenej dym a nečistoty z budovy.

a teraz si toto /ne/vysvetlenie daj dokopy s tým, čo je viditeľné na videu v minutážach, na ktoré som poukazoval... žiadny náraz, budova už horí, ale ešte nekolabuje a desať, možno skôr viac poschodí pod miestom nárazu, vodorovný stĺp dymu...
none
88
14.09.2016, 18:44
Tak už ma to ani nebaví ale moja posledná reakcia k tejto téme - máte plno rečí ako koza konšpiratívnych bobkov........pýtal som sa na začťiatku konšpirátorov: ako teda správne mali dvojičky padať, ako správne mal vyfukovať dym , hehehehe odpoveď žiadna....prečo ? Lebo to nevedia, vedia iba pindať , len aby vzbudzovali pochybnosti, to je teda zábava........nič , žiadna teoria že sa stalo inak, žiadne vysvetlenie ako sa to teda malko správne chovať po náraze a požiari.....iba pochybnosti o detailoch ktoré majú tisíc vysvetlení a hlavne nič absolútne nič nemenia na podstate- budovy zničili teroristi následkom nárazu a následného požiaru......to je všetko, a česť všetkým chudákom ktorým sa nepodarilo z toho pekla ujsť.........
none
89

88. majko1 14.09.2016, 18:44

Tak už ma to ani nebaví ale moja posledná reakcia k tejto téme - máte plno rečí ako koza konšpiratívnych bobkov........pýtal som sa na začťiatku konšpirátorov: ako teda správne mali dvojičky padať, ako správne mal vyfukovať dym , hehehehe odpoveď žiadna....prečo ? Lebo to nevedia, vedia iba pindať , len aby vzbudzovali pochybnosti, to je teda zábava........nič , žiadna teoria že sa stalo inak, žiadne vysvetlenie ako sa to teda malko správne chovať po náraze a požiari.....iba pochybnosti o detai...

14.09.2016, 19:36
Hehehe, hehe, haha, hehehe.. Tolko odpoved hodna tvojich otazok.
Ak niesi schopny citat temy, tak v takych temach nediskutuj..
none
90

88. majko1 14.09.2016, 18:44

Tak už ma to ani nebaví ale moja posledná reakcia k tejto téme - máte plno rečí ako koza konšpiratívnych bobkov........pýtal som sa na začťiatku konšpirátorov: ako teda správne mali dvojičky padať, ako správne mal vyfukovať dym , hehehehe odpoveď žiadna....prečo ? Lebo to nevedia, vedia iba pindať , len aby vzbudzovali pochybnosti, to je teda zábava........nič , žiadna teoria že sa stalo inak, žiadne vysvetlenie ako sa to teda malko správne chovať po náraze a požiari.....iba pochybnosti o detai...

15.09.2016, 12:14
majko1, v poriadku teda napíšem svoju konšpiráciu. Od počiatkov vojen sa veľmi často používajú pre napadnutie „nepriateľa“ zámienky - božia vôľa, amorálnosť Kartága... „sedem gulí v Sarajeve“, nemecká vysielačka v Gliwici... napadnutiu amerického prieskumného plavidla severovietnamskými torpédoborcami v Tonkinskom zálive... pád „dvojičiek“, ako zámienka pre vyhlásenie vojny všetkým, ktorí nevyhovujú, zámienka pre budovanie hegemónie USA...
Neviem síce ako mal vyfukovať dym. V oficiálnej odpovedi sa hovorí:
„Také trysky sa očakávať, pretože je vzduch vo vnútri budovy je skomprimovaný tak, ako veža padá a musí prúdiť niekde, ako vzrastá tlak.“
Ak si predstavím dlhú rúru s prepážkami a otvormi v strede po celej dĺžke a budem tlačiť piestom, potom tlak uniká predovšetkým po stranách pod kolabujúcou prepážkou, niečo stredom až na koniec rúry a nie po stranách desiatej prepážky pod ňou a už vôbec nie tesne predtým ako začnem tlačiť na piest...
Neviem ani ako mali padať. Je však pozoruhodná podobnosť pádov s riadenými demoláciami:
odkaz
o WTC 7 ani nehovoriac
odkaz
odkaz
Nevidím technický problém zostaviť taký demolačný program, ktorý by dokázal spôsobiť pád budovy tak, aby sa to dalo zvaliť na náraz lietadla a následný požiar, miesto začiatku určiť podľa aktuálnej situácie, aby „kolaps sa začal v nárazových a požiarnych poschodiach veží WTC a nikde inde“, najmä ak je tu blízke miesto, z ktorého je to možné urobiť (WTC 7) a následne dôkazy zničiť a „pochovať“ pod trosky...
Ako som písal je to moja konšpirácia, nie „vedecká teória“... môžem sa mýliť vo všetkých bodoch... mám však dôvodné pochybnosti voči oficiálnej verzii...
none
91

90. J.Tull 15.09.2016, 12:14

majko1, v poriadku teda napíšem svoju konšpiráciu. Od počiatkov vojen sa veľmi často používajú pre napadnutie „nepriateľa“ zámienky - božia vôľa, amorálnosť Kartága... „sedem gulí v Sarajeve“, nemecká vysielačka v Gliwici... napadnutiu amerického prieskumného plavidla severovietnamskými torpédoborcami v Tonkinskom zálive... pád „dvojičiek“, ako zámienka pre vyhlásenie vojny všetkým, ktorí nevyhovujú, zámienka pre budovanie hegemónie USA...
Neviem síce ako mal vyfukovať dym. V oficiálnej odp...

15.09.2016, 12:22
Takto sa mozes "bavit " do nekonecna Tull..
Neexistuje clovek, ktoreho by presvedcili ini.. Musi sa presvedcit sam. Informacii pre to ma vsade habadej.
A nieje to ani z daleka len o tom, ci boli, alebo neboli vybusniny v budove, ako padali dvojicky..
V ten den sa udialo tolko nepochopitelnych veci, ze to proste logicky uvazujuci clovek nemoze stravit.
Spravanie novinarov, spravanie politikov, spravanie armady, vypovede ludi, poziarnikov, utok na pentagon, akoze spadnute lietadlo v Pensilvanii...
Ak by malo ist len o to, ci dvojicky padli kvoli lietadlam.. aj ja mozno uverim.. Ale neda sa verit, ak je ten den prespikovany nezrovnalostami, je plny anomalii...
none
94

90. J.Tull 15.09.2016, 12:14

majko1, v poriadku teda napíšem svoju konšpiráciu. Od počiatkov vojen sa veľmi často používajú pre napadnutie „nepriateľa“ zámienky - božia vôľa, amorálnosť Kartága... „sedem gulí v Sarajeve“, nemecká vysielačka v Gliwici... napadnutiu amerického prieskumného plavidla severovietnamskými torpédoborcami v Tonkinskom zálive... pád „dvojičiek“, ako zámienka pre vyhlásenie vojny všetkým, ktorí nevyhovujú, zámienka pre budovanie hegemónie USA...
Neviem síce ako mal vyfukovať dym. V oficiálnej odp...

15.09.2016, 15:03
Tullko, ja som si rozdiel všimla už skôr, ale neviem, či ten rozdiel je vždy rovnaký: Tie riadené demolície vždy padajú "ako podťaté", od bodu výbuchu sa rúca stavba a vrch je neporušený, kým nedôjde k rovine výbuchu, u dvojičiek je to inak, spodok je neporušený a kolaps nastáva od vrchu, Ten neporušený spodok nieje asi na žiadnej z tých riadených demolícií...
none
95

94. Nadja 15.09.2016, 15:03

Tullko, ja som si rozdiel všimla už skôr, ale neviem, či ten rozdiel je vždy rovnaký: Tie riadené demolície vždy padajú "ako podťaté", od bodu výbuchu sa rúca stavba a vrch je neporušený, kým nedôjde k rovine výbuchu, u dvojičiek je to inak, spodok je neporušený a kolaps nastáva od vrchu, Ten neporušený spodok nieje asi na žiadnej z tých riadených demolícií...

15.09.2016, 15:05
z teba bude super kameraman na konci tejto diskusie, fakt nadja
👍: Nadja
none
98

95. dorota 15.09.2016, 15:05

z teba bude super kameraman na konci tejto diskusie, fakt nadja

15.09.2016, 15:08
Nezáviď, budeš mi môcť nosiť stativ 🙂))
👍: dorota
none
96

94. Nadja 15.09.2016, 15:03

Tullko, ja som si rozdiel všimla už skôr, ale neviem, či ten rozdiel je vždy rovnaký: Tie riadené demolície vždy padajú "ako podťaté", od bodu výbuchu sa rúca stavba a vrch je neporušený, kým nedôjde k rovine výbuchu, u dvojičiek je to inak, spodok je neporušený a kolaps nastáva od vrchu, Ten neporušený spodok nieje asi na žiadnej z tých riadených demolícií...

15.09.2016, 15:06
A ešte niečo mi napadlo: Ktorá výbušnina by sa neodpálila pri tom výbuchu kerozínu, ale neskôr?
👍: dorota
none
97

96. Nadja 15.09.2016, 15:06

A ešte niečo mi napadlo: Ktorá výbušnina by sa neodpálila pri tom výbuchu kerozínu, ale neskôr?

15.09.2016, 15:07
TOTO napadlo aj mna!!! presne !!
none
99

97. dorota 15.09.2016, 15:07

TOTO napadlo aj mna!!! presne !!

15.09.2016, 15:10
Ale ja som to aj napísala!!!
👍: dorota
none
100

99. Nadja 15.09.2016, 15:10

Ale ja som to aj napísala!!!

15.09.2016, 15:11
ved ty aj mas bod naviac lebo aj vies na co sa pytas
none
101

96. Nadja 15.09.2016, 15:06

A ešte niečo mi napadlo: Ktorá výbušnina by sa neodpálila pri tom výbuchu kerozínu, ale neskôr?

15.09.2016, 15:11
Uplne jednoducho. Naloze boli v centralnej casti budovy, kde boli vytahove sachty. Najpevnejsia cast budovy, kam ani lietadla neprerazili, s cim zosnovatelia samozrejme ratali.
Ak by sa zosypala budova na zaklade zlyhania materialol, ostala by stat prave ta centralna cast, ale prave tu museli znicit, aby dokazali budovu zlozit..
none
103

101. 15.09.2016, 15:11

Uplne jednoducho. Naloze boli v centralnej casti budovy, kde boli vytahove sachty. Najpevnejsia cast budovy, kam ani lietadla neprerazili, s cim zosnovatelia samozrejme ratali.
Ak by sa zosypala budova na zaklade zlyhania materialol, ostala by stat prave ta centralna cast, ale prave tu museli znicit, aby dokazali budovu zlozit..

15.09.2016, 15:17
Zaujímavé, že jedno lietadlo zasiahlo vežu v strede a druhé zboku, no boli to skrátka machri
👍: dorota
none
105

103. Nadja 15.09.2016, 15:17

Zaujímavé, že jedno lietadlo zasiahlo vežu v strede a druhé zboku, no boli to skrátka machri

15.09.2016, 15:19
Mozes sa urazat, kolko chces. Nevies, o com tu pises a to je najvacsia tragedia cloveka, ked mudruje o niecom, o com nema ponatia.. o com nema ani zaujem si dohladat a nastudovat informacie.. Sama si sa tu k tomu priznala, ale nadalej sa tvaris mudro.. To je vrchol hluposti, ako uz Sokrates opisal.
none
108

105. 15.09.2016, 15:19

Mozes sa urazat, kolko chces. Nevies, o com tu pises a to je najvacsia tragedia cloveka, ked mudruje o niecom, o com nema ponatia.. o com nema ani zaujem si dohladat a nastudovat informacie.. Sama si sa tu k tomu priznala, ale nadalej sa tvaris mudro.. To je vrchol hluposti, ako uz Sokrates opisal.

15.09.2016, 15:22
Ja sa neurážam, ale odpovedám ti, že jedno lietadlo zasiahlo stred veže, veď ty nerozumieš ani tomu, čo píšem... ?
none
111

108. Nadja 15.09.2016, 15:22

Ja sa neurážam, ale odpovedám ti, že jedno lietadlo zasiahlo stred veže, veď ty nerozumieš ani tomu, čo píšem... ?

15.09.2016, 15:24
Neodpovedas, pises, resp. opakujes sprostosti. Ziadne z lietadiel nenarazilo do stredu veze, obe narazili do hornej polovice, ale to beztak nema s kolapsom nic spolocne.
none
112

111. 15.09.2016, 15:24

Neodpovedas, pises, resp. opakujes sprostosti. Ziadne z lietadiel nenarazilo do stredu veze, obe narazili do hornej polovice, ale to beztak nema s kolapsom nic spolocne.

15.09.2016, 15:26
No myslela som stred v pôdoryse, stred na výšku je úplne irelevantný, ok s tebou už nebudem strácať čas )
👍: dorota
none
113

112. Nadja 15.09.2016, 15:26

No myslela som stred v pôdoryse, stred na výšku je úplne irelevantný, ok s tebou už nebudem strácať čas )

15.09.2016, 15:28
A to si kde nasla, ze lietadlo zasiahlo stred podorysu???????
Pre mna za mna nereagujej, ja budem reagovat na tvoje sprostosti.
Lietadlo bolo takmer uplne roztrhane uz z narazu do ocelovej "siete" okolo budovy, ktora bola mimochodom prave na toto dizajnovana, ak by narazilo lietadlo, mala absorbovat absolutnu vacsinu narazu, cim jadro ostava neporusene.
none
110

103. Nadja 15.09.2016, 15:17

Zaujímavé, že jedno lietadlo zasiahlo vežu v strede a druhé zboku, no boli to skrátka machri

15.09.2016, 15:24
Nadja, machrovstvo je v tom, že padli rovnako, pričom jednej sa vrch poriadne naklonil ...asi muselo dôjsť k porušeniu fyzikálneho zákona, keď sa nezrútil mimo budovu...
none
141

110. J.Tull 15.09.2016, 15:24

Nadja, machrovstvo je v tom, že padli rovnako, pričom jednej sa vrch poriadne naklonil ...asi muselo dôjsť k porušeniu fyzikálneho zákona, keď sa nezrútil mimo budovu...

15.09.2016, 16:49
Tull ty si taky mysliteľ, daj si otazku, kedy by mohla budova spadnúť do strany. Podla mna len vtedy,keby bola narušena na spodku ako strom v lese. To znamena že po celej vyske by bola pevna, len spodok by bol z jednej strany narusený....
Inač tieto budovy boli narusene hore a mali pevny spodok.....Taka obrovska vaha chce ist proste rovno dole, nie do boku, to by si musel vyvinuť riadnu silu aby to slo do boku.....
podla mna je to jednoduche.....v jednom mieste bola budova oslabena a nevydrzala vahu budovy nad nou......a tak sa ta vaha nad poskodenim zrutila a naberala na vahe a tak to slo dolu....z akého dôvodu by to malo padať do boku?......
none
104

96. Nadja 15.09.2016, 15:06

A ešte niečo mi napadlo: Ktorá výbušnina by sa neodpálila pri tom výbuchu kerozínu, ale neskôr?

15.09.2016, 15:18
Nadja, veď ich je viac, môžeš do nich strieľať, trhať, hádzať do ohňa ... a nič, pokiaľ sa neaktivuje rozbuška...
none
109

104. J.Tull 15.09.2016, 15:18

Nadja, veď ich je viac, môžeš do nich strieľať, trhať, hádzať do ohňa ... a nič, pokiaľ sa neaktivuje rozbuška...

15.09.2016, 15:23
Je to možné, nehádam sa, zopár mi uvieď 🙂
👍: dorota
none
114

109. Nadja 15.09.2016, 15:23

Je to možné, nehádam sa, zopár mi uvieď 🙂

15.09.2016, 15:30
Nadja, plastická, "bleskovica" (šnúra, ktorá v "milisekunde" "prepíli hrubočizný peň starej čerešne a vytlčie okná, ktoré sú na blízku - overené v praxi, to bolo zasklievania ) odborné názvy neviem...
none
115

114. J.Tull 15.09.2016, 15:30

Nadja, plastická, "bleskovica" (šnúra, ktorá v "milisekunde" "prepíli hrubočizný peň starej čerešne a vytlčie okná, ktoré sú na blízku - overené v praxi, to bolo zasklievania ) odborné názvy neviem...

15.09.2016, 15:32
Semtex poznám ja napríklad, neviem, čo robí pri 1000 stupňoch 🙂
none
122

115. Nadja 15.09.2016, 15:32

Semtex poznám ja napríklad, neviem, čo robí pri 1000 stupňoch 🙂

15.09.2016, 15:54
Nadja, videl som, ako ho inštruktor, pri praktických ukážkach bojových trhavín, hodil priamo do ohňa...
none
123

122. J.Tull 15.09.2016, 15:54

Nadja, videl som, ako ho inštruktor, pri praktických ukážkach bojových trhavín, hodil priamo do ohňa...

15.09.2016, 15:56
...oprava, vlastne neviem, už si nepamätám, či to bol práve semtex, viem len, že išlo o plastickú trhavinu...
none
124

122. J.Tull 15.09.2016, 15:54

Nadja, videl som, ako ho inštruktor, pri praktických ukážkach bojových trhavín, hodil priamo do ohňa...

15.09.2016, 15:56
Ale ja čítam:
SEMTEX
®
10

trhavina pro zvláštní použití

5.2 Zvláštní nebezpečnost vyplývající z látky nebo směsi
Při hoření hrozí nebezpečí výbuchu. Snažit se zabránit rozšíření požáru. Hrozí
-
li zasažení produktu ohněm,
nehasit. Ok
olí upozornit na nebezpečí výbuchu a evakuovat okamžitě do bezpečné vzdálenosti. Při hoření
vznikají toxické a dráždivé plyny.
👍: J.Tull
none
125

124. Nadja 15.09.2016, 15:56

Ale ja čítam:
SEMTEX
®
10

trhavina pro zvláštní použití

5.2 Zvláštní nebezpečnost vyplývající z látky nebo směsi
Při hoření hrozí nebezpečí výbuchu. Snažit se zabránit rozšíření požáru. Hrozí
-
li zasažení produktu ohněm,
nehasit. Ok
olí upozornit na nebezpečí výbuchu a evakuovat okamžitě do bezpečné vzdálenosti. Při hoření
vznikají toxické a dráždivé plyny.

15.09.2016, 16:00
Nadja, ešteže som stihol dať opravu... to, čo spomínam, nie sú bežné trhaviny, ale vojenské, používané armádou, nie v civilnom sektore...
none
126

125. J.Tull 15.09.2016, 16:00

Nadja, ešteže som stihol dať opravu... to, čo spomínam, nie sú bežné trhaviny, ale vojenské, používané armádou, nie v civilnom sektore...

15.09.2016, 16:02
Hej. A čo sa stalo s tou plast. trhavinou,. ked to hodil do ohňa? Nezhorela?
none
128

126. Nadja 15.09.2016, 16:02

Hej. A čo sa stalo s tou plast. trhavinou,. ked to hodil do ohňa? Nezhorela?

15.09.2016, 16:06
Nadja, áno vlastne zhorela, nie síce na popol, ale stala sa nepoužiteľnou...
👍: Nadja
none
131

128. J.Tull 15.09.2016, 16:06

Nadja, áno vlastne zhorela, nie síce na popol, ale stala sa nepoužiteľnou...

15.09.2016, 16:17
Možno existuje ale iná, ktorá by vydržala... to druhé, tá bleskovica by vydržala?
none
135

131. Nadja 15.09.2016, 16:17

Možno existuje ale iná, ktorá by vydržala... to druhé, tá bleskovica by vydržala?

15.09.2016, 16:35
Nadja, ak si dobre pamätám (bolo to už hodne dávno, v tej dobe to bolo najmodernejšie... ) tak áno, ale bleskovica nebola trhavina, ale "zápalná šnúra", (odpalovala sa na to určenou rozbuškou...) s vysokou rýchlosťou postupu horenia, ktorá sa na základe tejto rýchlosti dalo použiť i na odpílenie nosníkov (neviem či aj oceľových... )
none
136

135. J.Tull 15.09.2016, 16:35

Nadja, ak si dobre pamätám (bolo to už hodne dávno, v tej dobe to bolo najmodernejšie... ) tak áno, ale bleskovica nebola trhavina, ale "zápalná šnúra", (odpalovala sa na to určenou rozbuškou...) s vysokou rýchlosťou postupu horenia, ktorá sa na základe tejto rýchlosti dalo použiť i na odpílenie nosníkov (neviem či aj oceľových... )

15.09.2016, 16:39
Mám ju: odkaz
none
138

136. Nadja 15.09.2016, 16:39

Mám ju: http://matrixslovakia.sk/verzie/web1/files/Nitrocord_12[1].pdf

15.09.2016, 16:43
none
140

138. Nadja 15.09.2016, 16:43

https://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjbnsLSzJHPAhWKOxoKHTl9ApMQFggcMAA&url=http%3A%2F%2Fmatrixslovakia.sk%2Fverzie%2Fweb1%2Ffiles%2FNitrocord_12%5B1%5D.pdf&usg=AFQjCNGxCJ5PGvpc9jemhJo6Oz-JfbUd2Q

15.09.2016, 16:48
"2. Bleskovica musí byť skladovaná v suchých, čistých a vetraných skladoch v pôvodných
obaloch a musí byť chránená proti poveternostným vplyvom, vlhkosti zeme, sálavému teplu vykurovacích telies a proti priamemu slnečnému svetlu. "
none
142

140. Nadja 15.09.2016, 16:48

"2. Bleskovica musí byť skladovaná v suchých, čistých a vetraných skladoch v pôvodných
obaloch a musí byť chránená proti poveternostným vplyvom, vlhkosti zeme, sálavému teplu vykurovacích telies a proti priamemu slnečnému svetlu. "

15.09.2016, 17:04
Je to tu presne: Teplotná odolnosť: 75°C počas 48 hodín... o teplotách nad 1000°C vôbec nepíšu, ale som si uvedomila ďaľšiu vec, rozbuška predsa výbušninu zapaluje teplom, nie?
👍: J.Tull
none
144

142. Nadja 15.09.2016, 17:04

Je to tu presne: Teplotná odolnosť: 75°C počas 48 hodín... o teplotách nad 1000°C vôbec nepíšu, ale som si uvedomila ďaľšiu vec, rozbuška predsa výbušninu zapaluje teplom, nie?

15.09.2016, 18:30
Nadja, veď som netvrdil, že i tú hodil do ohňa a hlavne nepamätám si všetko do detailov... bolo to ešte v časoch hlbokého socíku... čo si však pamätám bolo, že spomínali i to, že výskum takýchto "zariadení" je zameraný aj na to, aby bojové prostriedky všeobecne, vydržali i pri extrémnych podmienkach a fungovali vtedy keď majú fungovať a nie aby, napríklad nálože vybuchovali nechcenými podmienkami...
none
102

94. Nadja 15.09.2016, 15:03

Tullko, ja som si rozdiel všimla už skôr, ale neviem, či ten rozdiel je vždy rovnaký: Tie riadené demolície vždy padajú "ako podťaté", od bodu výbuchu sa rúca stavba a vrch je neporušený, kým nedôjde k rovine výbuchu, u dvojičiek je to inak, spodok je neporušený a kolaps nastáva od vrchu, Ten neporušený spodok nieje asi na žiadnej z tých riadených demolícií...

15.09.2016, 15:16
Nadja, rozdiely sú v tom, že ostatné riadené demolácie sa nechcú tváriť, že nimi nie sú... nepotrebujú padať "palacinkovo", od vrchu, aby to vyzeralo aspoň približne "neriadene"... všimni si však pád WTC 7, ten riadenej demolácii z oka vypadol a vlastne on bol predovšetkým dôvodom, prečo som začal pochybovať...
none
106

102. J.Tull 15.09.2016, 15:16

Nadja, rozdiely sú v tom, že ostatné riadené demolácie sa nechcú tváriť, že nimi nie sú... nepotrebujú padať "palacinkovo", od vrchu, aby to vyzeralo aspoň približne "neriadene"... všimni si však pád WTC 7, ten riadenej demolácii z oka vypadol a vlastne on bol predovšetkým dôvodom, prečo som začal pochybovať...

15.09.2016, 15:19
WTC 7 je najzložitejší, ale zasa je na tom linku zodpovedaných veľmi vela otázok k WTC7, inak to čo tam letelo asi fakt nebol človek, našla som viacero fotiek, kde lietali rôzne cáry všeličoho a pripomínalo to človeka 🙂
👍: dorota
none
118

106. Nadja 15.09.2016, 15:19

WTC 7 je najzložitejší, ale zasa je na tom linku zodpovedaných veľmi vela otázok k WTC7, inak to čo tam letelo asi fakt nebol človek, našla som viacero fotiek, kde lietali rôzne cáry všeličoho a pripomínalo to človeka 🙂

15.09.2016, 15:38
Nadja, veď dobre, som rád, že to nebol človek... išlo mi o silu výbuchu, ktorá je evidentná... sotva by ju spôsobil tlak, ktorý si spomínala... keď odpovedali, to ešte neznamená, že zodpovedali, ani to, že tí, ktorým odpovedali, s odpoveďami súhlasili...

ale inak máš pravdu, mýlil som sa v tom, že nebola aspoň snaha o vysvetlenie... pripadá mi to tak, ako audity, ktoré sú platené zamestnávateľom, skúmajú prezamestnanosť, pritom už dopredu majú daný výsledok k akému sa majú dopracovať...
none
119

118. J.Tull 15.09.2016, 15:38

Nadja, veď dobre, som rád, že to nebol človek... išlo mi o silu výbuchu, ktorá je evidentná... sotva by ju spôsobil tlak, ktorý si spomínala... keď odpovedali, to ešte neznamená, že zodpovedali, ani to, že tí, ktorým odpovedali, s odpoveďami súhlasili...

ale inak máš pravdu, mýlil som sa v tom, že nebola aspoň snaha o vysvetlenie... pripadá mi to tak, ako audity, ktoré sú platené zamestnávateľom, skúmajú prezamestnanosť, pritom už dopredu majú daný výsledok k akému sa majú dopracovať...

15.09.2016, 15:45
Ja som našla krásne video, kde dokazujú konšpirátori, že nijaké lietadlo do veží nenarazilo, že je to všade dokleslené neskôr 🙂
👍: J.Tull
none
121

119. Nadja 15.09.2016, 15:45

Ja som našla krásne video, kde dokazujú konšpirátori, že nijaké lietadlo do veží nenarazilo, že je to všade dokleslené neskôr 🙂

15.09.2016, 15:49
Nadja, tiež som videl podobné nezmysly i protirečenia...
none
127

119. Nadja 15.09.2016, 15:45

Ja som našla krásne video, kde dokazujú konšpirátori, že nijaké lietadlo do veží nenarazilo, že je to všade dokleslené neskôr 🙂

15.09.2016, 16:04
Nadja, nezvyknem hneď všetko hltať i s navijakom, je jedno či ide o konšpiráciu, alebo oficiálnu správu...
none
129

127. J.Tull 15.09.2016, 16:04

Nadja, nezvyknem hneď všetko hltať i s navijakom, je jedno či ide o konšpiráciu, alebo oficiálnu správu...

15.09.2016, 16:10
Tullko, ja som is uvedomila, že ten era predsa len má pravdu, že je to ako s vierou v boha, o čom si presvedčeným, to aj pri tomto incidente vidíš, a aj tak ťa nik nepresvedčí o opaku.
In vivo radí nezastávať oficiálnu verziu, ale konšpirovať konšpiračné teorie
odkaz
none
130

129. Nadja 15.09.2016, 16:10

Tullko, ja som is uvedomila, že ten era predsa len má pravdu, že je to ako s vierou v boha, o čom si presvedčeným, to aj pri tomto incidente vidíš, a aj tak ťa nik nepresvedčí o opaku.
In vivo radí nezastávať oficiálnu verziu, ale konšpirovať konšpiračné teorie
http://invivomagazin.sk/jesenne-nezmysly-o-vede-i.-stupidita-konspiracii-(nielen)-o-11.-septembri_372.html

15.09.2016, 16:13
none
133

129. Nadja 15.09.2016, 16:10

Tullko, ja som is uvedomila, že ten era predsa len má pravdu, že je to ako s vierou v boha, o čom si presvedčeným, to aj pri tomto incidente vidíš, a aj tak ťa nik nepresvedčí o opaku.
In vivo radí nezastávať oficiálnu verziu, ale konšpirovať konšpiračné teorie
http://invivomagazin.sk/jesenne-nezmysly-o-vede-i.-stupidita-konspiracii-(nielen)-o-11.-septembri_372.html

15.09.2016, 16:25
Nadja, môj prípad (ja som totiž, ak si si nevšimla "Prípad", pretože sa akosi svojimi názormi vymykám...) je iný. Ako som uviedol pochybnosti voči oficiálnej verzii vo mne vyvolal pád WTC 7... predtým som považoval pád dvojičiek za dielo teroristov... až neskôr som začal čoraz viac pochybovať... napríklad (neskôr si uvedomovať...) i na základe udalostí po tom - vyhlásenie prezidenta Busha, ktorého podivnosť bola v "okamžitom" vyhlásení nie boja voči terorizmu, ale vyhlásenie vojny i tým, ktorí nie sú s nimi... okamžité započatie, predtým obmedzovaného zbrojenia... akoby to bolo už dopredu pripravené... je toho viac...
...ale opakujem "môžem sa mýliť vo všetkých bodoch... mám však dôvodné pochybnosti voči oficiálnej verzii..." a nemá to nič spoločné s mojou vierou, či nevierou v konšpiračné, alebo iné teórie...
none
134

133. J.Tull 15.09.2016, 16:25

Nadja, môj prípad (ja som totiž, ak si si nevšimla "Prípad", pretože sa akosi svojimi názormi vymykám...) je iný. Ako som uviedol pochybnosti voči oficiálnej verzii vo mne vyvolal pád WTC 7... predtým som považoval pád dvojičiek za dielo teroristov... až neskôr som začal čoraz viac pochybovať... napríklad (neskôr si uvedomovať...) i na základe udalostí po tom - vyhlásenie prezidenta Busha, ktorého podivnosť bola v "okamžitom" vyhlásení nie boja voči terorizmu, ale vyhlásenie vojny i tým, ktorí n...

15.09.2016, 16:34
Bush mal na rováši všeličo, ako aj iní prezidenti USA, no jednako... že by súhlasil s niečim takým, ako zlikvidovanie dvojičiek, poškodenie Pentagonu, už neviem čo malo za úlohu zničiť to štvrté lietadlo, tomu skrátka nikdy neuverím, to je jednoducho nonsens... a dalo by sa to narafičiť oveľa jednoduchšie.
none
137

134. Nadja 15.09.2016, 16:34

Bush mal na rováši všeličo, ako aj iní prezidenti USA, no jednako... že by súhlasil s niečim takým, ako zlikvidovanie dvojičiek, poškodenie Pentagonu, už neviem čo malo za úlohu zničiť to štvrté lietadlo, tomu skrátka nikdy neuverím, to je jednoducho nonsens... a dalo by sa to narafičiť oveľa jednoduchšie.

15.09.2016, 16:41
Nadja, narýchlo... čo zhodenie atómových bômb, použitie brutálnych zbraní nielen vo Vietname... to je iné, lebo sú to "iní"...
musím končiť...
none
139

137. J.Tull 15.09.2016, 16:41

Nadja, narýchlo... čo zhodenie atómových bômb, použitie brutálnych zbraní nielen vo Vietname... to je iné, lebo sú to "iní"...
musím končiť...

15.09.2016, 16:47
No to použili na nepriatelov, nie na svojich predsa...
none
143

139. Nadja 15.09.2016, 16:47

No to použili na nepriatelov, nie na svojich predsa...

15.09.2016, 18:20
Nadja, rozumiem, Stalin, Mao... Gotwald, komunisti... sú schopní vyvražďovať svojich, ale Američania? ...tí sú predsa z úplne iného cesta... tí nivočia len tak napalm strieka, bomby lietajú... len tých druhých... proste nemysliteľné
none
92

88. majko1 14.09.2016, 18:44

Tak už ma to ani nebaví ale moja posledná reakcia k tejto téme - máte plno rečí ako koza konšpiratívnych bobkov........pýtal som sa na začťiatku konšpirátorov: ako teda správne mali dvojičky padať, ako správne mal vyfukovať dym , hehehehe odpoveď žiadna....prečo ? Lebo to nevedia, vedia iba pindať , len aby vzbudzovali pochybnosti, to je teda zábava........nič , žiadna teoria že sa stalo inak, žiadne vysvetlenie ako sa to teda malko správne chovať po náraze a požiari.....iba pochybnosti o detai...

15.09.2016, 12:28
majko1 - nikto ti neodpovdal? Nuž, odpovede sú predsa jasné:
ako správne mali dvojičky padať? Vôbec nemali padať!
ako správne mal vyfukovať dym? Vôbec nemal vyfukovať dym.

Potešili ťa odpovede?
none
93

92. -era- 15.09.2016, 12:28

majko1 - nikto ti neodpovdal? Nuž, odpovede sú predsa jasné:
ako správne mali dvojičky padať? Vôbec nemali padať!
ako správne mal vyfukovať dym? Vôbec nemal vyfukovať dym.

Potešili ťa odpovede?

15.09.2016, 12:42
-era-, akože nie, aspoň čo sa týka otázky ako správne mal vyfukovať dym?
zopakujem:
"Ak si predstavím dlhú rúru s prepážkami a otvormi v strede po celej dĺžke a budem tlačiť piestom, potom tlak uniká predovšetkým po stranách pod kolabujúcou prepážkou, niečo stredom až na koniec rúry a nie po stranách desiatej prepážky pod ňou a už vôbec nie tesne predtým ako začnem tlačiť na piest..."
none
107

93. J.Tull 15.09.2016, 12:42

-era-, akože nie, aspoň čo sa týka otázky ako správne mal vyfukovať dym?
zopakujem:
"Ak si predstavím dlhú rúru s prepážkami a otvormi v strede po celej dĺžke a budem tlačiť piestom, potom tlak uniká predovšetkým po stranách pod kolabujúcou prepážkou, niečo stredom až na koniec rúry a nie po stranách desiatej prepážky pod ňou a už vôbec nie tesne predtým ako začnem tlačiť na piest..."

15.09.2016, 15:22
No ale keby nič nespadlo, tak by žiadne vyfukovanie nebolo, či?
👍: J.Tull
none
116
15.09.2016, 15:33
Konšpirácie vždy živia ľudí bez Boha na svete. Čakajú, že sa im čosi zjaví a ono nič. Len chiméry a sny. Bohu-žiaľ!
none
117

116. 15.09.2016, 15:33

Konšpirácie vždy živia ľudí bez Boha na svete. Čakajú, že sa im čosi zjaví a ono nič. Len chiméry a sny. Bohu-žiaľ!

15.09.2016, 15:35
Najstarsim znamym konspiraciam veria nabozenski veriaci a to je bieda, bieda rozumu aj citu, pretoze tak predavaju moc luharom, ktori vladnu hlupo a kruto...
none
120

116. 15.09.2016, 15:33

Konšpirácie vždy živia ľudí bez Boha na svete. Čakajú, že sa im čosi zjaví a ono nič. Len chiméry a sny. Bohu-žiaľ!

15.09.2016, 15:48
Fotooon, to, že nemeckú vysielačku v Gliwici, si napadli sami Nemci, podobne že si podpálili Reichstag, že napadnutie amerického prieskumného plavidla severovietnamskými torpédoborcami, si vymyslel americký dôstojník, že Irak nemal zbrane hromadného ničenia... sú všetko konšpirácie...
none
132
15.09.2016, 16:25
kolaps WTC z pohľadu fyziky ..

odkaz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 465 944 B vygenerované za : 0.146 s unikátne zobrazenia tém : 36 427 unikátne zobrazenia blogov : 543 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

nikto je online

hľadanie :

blog dňa :

odkaz Šialené zhony alebo pokoj, stromček, pod stromčekom darčeky a ľudia, ktorí sú nejakým spôsobom k sebe viazaní spolu pokope v strese či radosti... A ešte narodeniny... Pre niekoho skut...

citát dňa :

Je lepšie rozsvietiť sviečku, ako zaoberať sa tmou.