hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Žena zo Zjavenia 12:1 je žena z 1.Mo.3:15

príspevkov
27
zobrazení
1
tému vytvoril(a) 18.6.2020 09:52 teolog
posledná zmena 3.7.2020 07:35
1
18.06.2020, 09:52
"A ja položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu zraníš pätu.“ - 1. Mojžišova 3:15.

“V nebi bolo vidieť veľké znamenie: Žena bola odetá slnkom, pod nohami mala mesiac a na hlave korunu z 12 hviezd.
Bola tehotná a kričala v pôrodných bolestiach, lebo začínala rodiť.” - Zjavenie 12:1.
none
2

1. teolog 18.06.2020, 09:52

"A ja položím nepriateľstvo medzi teba a ženu a medzi tvoje potomstvo a jej potomstvo. Ono ti rozmliaždi hlavu a ty mu zraníš pätu.“ - 1. Mojžišova 3:15.

“V nebi bolo vidieť veľké znamenie: Žena bola odetá slnkom, pod nohami mala mesiac a na hlave korunu z 12 hviezd.
Bola tehotná a kričala v pôrodných bolestiach, lebo začínala rodiť.” - Zjavenie 12:1.

18.06.2020, 10:16
V skutočnosti si tým nič konkrétneho nepovedal.
none
3
18.06.2020, 10:30
Viac detailov je na webovom článku - odkaz
none
4
18.06.2020, 19:22
V prvom odseku j to jasne EVA.
V druhom prípade to je europa, odetá slnkom - europský blahobyt, Pod nohami mesiac - islam na strednom východe a v afrike, a an hlave koruna z 12 hviezd, čo je zástava EÚ, Lepšie ako europska unia som nenašiel.
Tehotná a začínala rodiť? Europa sa začala meniť k dobrému, možno práve z korona vírusu vzíde nový spoločenský systém, ktorý sa bude utvárať na území europy.
Skončí sa nedvlíáda ameriky a svetu bude udávať ton europa, alebo ......., bojím sa to napísať : Angliko ????????? a ..... Kráľovstvo .....????.

o asi nie ???, žiadne vlády, žiadne parlamenty, žiadna politika, ktorú svet začína nenávidieť, národy uveria a oddajú sa kráľovskej rodine ????? Žiadne špinavé kampane, , lebo ľudia zistia veľmi rýchlo klam a špinavosť týchto propagaánd, pretože boi postavené na oklamaní každého človeka a uveria kráľovskej rodine, vláde jednomocnej, ale spravodlivej, ktorá oteraz nebola v žiadnej propagande o uchopenie moci sveta.
Ľudia si otočia rebríky hodnôt v sebe, lebo zistia, že to mali zásluhou propagánd naopak, otvoria sa im oči a a budú plakať od ľútosti, ako sa mohli nechať takto oklamať. Budú nenávidieť každého, kto ich oklamal a budú chcieť zabiť každého, čo mal podiel na tomto klame A každý, kto bol na strane zla sa musí utiahnúť a neukazovať sa na verejnosti, to sú tí, ktorých mrtvoly nechajú ležať na námestí niekolko dní ......................
Najviac na tom utrpí katolícka cirkev, lebo neuverila fatime, pápež, ktorý je dnes bude posledný a na jeho pohrebe dôjde k vnútornému rozvratu v cirkvi a tá zanikne.
V každej vláde však bude jeden minister a všetci budú podriadení královskej rodine.
Cirkev ale postupne začne rásť, zo začiatku tam budú len tí, čo už dnes sú ježišovi a budú príkladom pre ostatných a postupne uverí až 3/4 obyvateľstva a tí , čo sa museli dlhé roky skrývať ,nakoniec vyjdú z úkrytov, cirkev a svet im nakoniec odpustí, ale už nikdy z týchto rodov nikto nebude mať podiel na svetovej moci.
Zaviedol by sa dekadicky systém apolitického systému vládnutia.
Nastane dlhé obdobie mieru, pokoja a spokojosti, ako to, bolo povedané vo fatime.

Čo by ste povedali na takýto vývoj po korona víruse ????????
none
19

4. elemír 18.06.2020, 19:22

V prvom odseku j to jasne EVA.
V druhom prípade to je europa, odetá slnkom - europský blahobyt, Pod nohami mesiac - islam na strednom východe a v afrike, a an hlave koruna z 12 hviezd, čo je zástava EÚ, Lepšie ako europska unia som nenašiel.
Tehotná a začínala rodiť? Europa sa začala meniť k dobrému, možno práve z korona vírusu vzíde nový spoločenský systém, ktorý sa bude utvárať na území europy.
Skončí sa nedvlíáda ameriky a svetu bude udávať ton europa, alebo ......., bojím sa to ...

18.06.2020, 22:51
4, ....Elemír, Eva určite nie! Jej potomstvo nerozmliaždilo satanovi hlavu!
none
5
18.06.2020, 21:32
Panna Maria vo Fatime,zazrak s tancujucim slnkom !
none
6

5. Nehádžte perly sviniam 18.06.2020, 21:32

Panna Maria vo Fatime,zazrak s tancujucim slnkom !

18.06.2020, 21:35
ty budeš mariansky sialenec, uhadol som?
none
7

6. ondrej61 18.06.2020, 21:35

ty budeš mariansky sialenec, uhadol som?

18.06.2020, 21:43
Preco ? Vies vobec co sa tam dialo?
none
8

7. Nehádžte perly sviniam 18.06.2020, 21:43

Preco ? Vies vobec co sa tam dialo?

18.06.2020, 21:45
no nieco predsa vieme...ludia tam museli "šaliet" nemyslíš?....alebo sa tvarili dostojne pri tom ako kakabusy?
none
10

8. ondrej61 18.06.2020, 21:45

no nieco predsa vieme...ludia tam museli "šaliet" nemyslíš?....alebo sa tvarili dostojne pri tom ako kakabusy?

18.06.2020, 22:04
Preco sa vsetko vypnilo, co tam Matka Bozia povedala tym trom detom ? Vsak Maria je len obycajna hriesna zena....
none
11

10. Nehádžte perly sviniam 18.06.2020, 22:04

Preco sa vsetko vypnilo, co tam Matka Bozia povedala tym trom detom ? Vsak Maria je len obycajna hriesna zena....

18.06.2020, 22:12
to uz ani Ježiš sa tak nezjavuje ako vam Maria....ved Maria sa predsa nemoze zjavovat ty katolicke čudo....a ak sa tam vobec niekto zjavuje tak hadaj kto......
👍: Shagara
none
12

11. ondrej61 18.06.2020, 22:12

to uz ani Ježiš sa tak nezjavuje ako vam Maria....ved Maria sa predsa nemoze zjavovat ty katolicke čudo....a ak sa tam vobec niekto zjavuje tak hadaj kto......

18.06.2020, 22:24
Tych zjaveni uznanych cirkvou je ako safranu...to prave vy na kazdej bohosluzbe vidite DS a potom besniete...
none
13

12. Nehádžte perly sviniam 18.06.2020, 22:24

Tych zjaveni uznanych cirkvou je ako safranu...to prave vy na kazdej bohosluzbe vidite DS a potom besniete...

18.06.2020, 22:25
urcite synu katolický....a robime z toho politicku zaležitost.....
none
14

13. ondrej61 18.06.2020, 22:25

urcite synu katolický....a robime z toho politicku zaležitost.....

18.06.2020, 22:31
Povedz mi, ked vidim tie videa z tych vasich konferencii...preco to vedu povacsine Cesi? Niektori sa aj hraju, ze su Slovaci...ale daleko maju od Slovakov...
none
15

14. Nehádžte perly sviniam 18.06.2020, 22:31

Povedz mi, ked vidim tie videa z tych vasich konferencii...preco to vedu povacsine Cesi? Niektori sa aj hraju, ze su Slovaci...ale daleko maju od Slovakov...

18.06.2020, 22:33
je uplne jedno kto to vedie synu katolicky......v Prahe to vedie slovak ako repa.....trebárs
none
16

15. ondrej61 18.06.2020, 22:33

je uplne jedno kto to vedie synu katolicky......v Prahe to vedie slovak ako repa.....trebárs

18.06.2020, 22:39
Mal by si zobrat Lemmyho na tie vase akcie, je teraz uplne na dne...ani by si to nevsimol, ze ide od jedneho extremu ku druhemu...a mozno by sa mu to aj zapacilo s tym tucnym bruchom poskakovat a vzyvat DS
none
18

16. Nehádžte perly sviniam 18.06.2020, 22:39

Mal by si zobrat Lemmyho na tie vase akcie, je teraz uplne na dne...ani by si to nevsimol, ze ide od jedneho extremu ku druhemu...a mozno by sa mu to aj zapacilo s tym tucnym bruchom poskakovat a vzyvat DS

18.06.2020, 22:49
nikto nikoho k nicomu nenuti....pokial viem tak Lemmy neverí.....ma na to svoje pravo......
none
21

18. ondrej61 18.06.2020, 22:49

nikto nikoho k nicomu nenuti....pokial viem tak Lemmy neverí.....ma na to svoje pravo......

19.06.2020, 00:10
19, ....správne. A možno je ak komunistické nebo?
Niekto raz spomínal, že je to "červené nebo" a že na bráne ako sa tam vchádza je nápis: "Proletári všetkých krajín spojte sa"!
A je tu istá podobnosť.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
odkaz
--------------------------------
odkaz

none
17

5. Nehádžte perly sviniam 18.06.2020, 21:32

Panna Maria vo Fatime,zazrak s tancujucim slnkom !

18.06.2020, 22:47
5, .... skôr satan ako "anjel svetla"! Panna Mária netancuje so slnkom.
none
9
18.06.2020, 21:50
Vo fatime bolo cca 70 000 ľudí, ktorí am prišli na estrádu, ako to všetko znemožniť, ale kolkým padli sánky, keď odtiaľ odchádzali.
Ja tiež nepovažujem zázrak s tancujúcim slnkom za top zázrak, ale nebo určite vedelo a vie, koho potrebovali takto presvedčiť.
Ja považujem za najväčší zázrak vo fatime to, že bolo niečo prikázané cirkvi, zasvätiť rusko jej nepoškvrnenému srdcu a cirkev ak to neurobí,príde druhé vojna a ešte strašnejšia ako bola tá prvá.
Cirkev neurobila a trest prišiel.
Kto môže toto všetko takýmto spôsobom nariadiť a potom vykonať trest, kde len ľudí zahynulo viac ako 110 000 000 milionov ľudí. ?????? A kto bude bratý na zodpovednosť za tie životy a škody ???
Či urobíme zase z boha masového vraha , ako to tu písali niektorí, čo urobil so židmi ?
Samozrejme, vždy to je vec názoru, ale ježišova pravda je len jedna a my ju nepoznáme. A ja som to uveril pre utrpenie a smrť týchto ľudí. 110 milionov nestačilo na to, aby zodpovedných presvedčilo ?
Nepresvedčili miliony prídu miliardy.
none
20
18.06.2020, 23:53
ŽENA ----- Zjavenie 12,1
-------------------------------------

Nie je to žiadna pozemská žena. Satan nemá nijakú zvláštnu nenávisť voči nejakej ľudskej žene. Je to skôr symbolická žena. To znamená, že znázorňuje dačo iné. Je to zjavné z poslednej knihy Biblie, zo Zjavenia, kde sa o nej dozvedáme viac. Je tu opísaná ako „žena odiata slnkom, a pod jej nohami bol mesiac a na jej hlave bola koruna z dvanástich hviezd“. Aby sme mohli zistiť, koho táto „žena“ znázorňuje, všimnime si, čo hovorí kniha Zjavenie ďalej o jej dieťati: ..... „A porodila syna, mužského rodu, ktorý má pásť všetky národy železným prútom. A jej dieťa bolo vytrhnuté k Bohu a k jeho trónu.“ — Zjavenie 12:1–5.
Zaujímavé je konštatovanie: .... "syn mužského rodu". A to mnoho naznačuje!
------------------------------------------------------------
A tak ak zistíme, kto je tento .... „chlapec“, spoznáme koho znázorňuje .... „žena“ !!!???
Dieťa nie je doslovná osoba, rovnako ako žena nie je skutočná ľudská žena. Biblický text ukazuje, že tento „chlapec“ „má vládnuť nad všetkými národmi“.
„Dieťa“ teda znázorňuje Božiu vládu, v ktorej je kráľom Ježiš Kristus, a ...... „žena“ predstavuje Božiu organizáciu verných nebeských tvorov. Rovnako ako „chlapec“ pochádzal zo „ženy“, vyšiel i Ježiš Kristus z nebeskej organizácie, zo spoločnosti lojálnych duchovných tvorov v nebi, ktorá spolupracuje na vykonaní Božieho predsavzatia.
V liste Galaťanom 4:26 je táto organizácia označená ako ..... „Jeruzalem hore“.
Keď sa teda Adam s Evou vzbúrili proti Božiemu panstvu, Jehova urobil prípravy pre vládu kráľovstva, ktorá sa mala stať nádejou pre ľudí milujúcich spravodlivosť.
--------------------------------------------------------------------------------
Biblia uvádza: ..... „Prostredníctvom tvojho semena sa budú určite žehnať všetky národy.“ ?(1. Mojžišova 22:18)
Kto je týmto ...... „semenom“, ktoré malo prísť podľa sľubu z Abrahámovho rodu?
Biblia nám neskôr odpovedá: ....... „Sľuby boli vyrieknuté Abrahámovi a jeho semenu. Nehovorí: ‚A semenám‘, akoby mnohým, ale akoby jednému: ‚A tvojmu semenu‘, ktorým je Kristus.“ ?(Galaťanom 3:16)
Boh povedal i Abrahámovmu synovi Izákovi a jeho vnukovi Jakobovi, že „semeno“ Božej „ženy“ príde prostredníctvom ich rodovej línie. — 1. Mojžišova 26:1–5; 28:10–14. A tak sa aj stalo.
Biblia ešte poznamenáva: .... "A istotne naveky postavím jeho semeno a jeho trón ako dni neba.“ ?(Žalm 89:20, 29; 89:21, 30,) A to "semeno" zahŕňa aj Krista a jeho pomazaných bratov!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
A kto je "had" a jeho "semeno" to hádam vie každý kto pozná Písma?!
none
22
19.06.2020, 03:05
Žena zo Zjavenia 12:1 je žena z 1. Mojžišovwj 3:15 a korešponduje so ženou v knihe apoštola Pavla Galatským 4:24.
none
23
19.06.2020, 12:03
Deti nie sú zlé, ani neslušné. Deti sú iba odrazom spoločnosti, v ktorej vyrastajú...:-)
none
24
20.06.2020, 18:37
23, .... teda je to Hagar? Nežartuj teológ. My nie sme v otroctve!
Teda, Hagar rozdrví satanovi hlavu?
-------------------------------------------------------------
Teda, ..... Žena zo Zjavenia 12:1 je žena z 1. Mojžišovwj 3:15 a korešponduje so ženou v knihe apoštola Pavla Galatským 4,26., 31 a nie tak ako si napísal ty!
Teda tu ide o "Jeruzalem hore" /"matka" pomazaných - , alebo Jehovova "manželka"/
--------------------------------------------------------
none
25
20.06.2020, 18:41
23, ty si nesprávne uviedol Hagar/Gal.4,24/...!!!
--------------------------------------------------------------------------
HAGAR – SLÚŽKA ..... Doslovný Izrael pod zmluvou Zákona s jeho hlavným mestom Jeruzalemom.

„DETI“ HAGAR ...... Židovský ľud (ktorý s Jehovom spájala zmluva Zákona) zavrhol Ježiša a prenasledoval ho.

OTROCTVO, KTORÉ SÚVISELO SO ZMLUVOU ZÁKONA ..... Zákon prirodzeným Izraelitom pripomínal, že sú otrokmi hriechu.
none
26
21.06.2020, 10:04
26 - v knihe Galatským 4:24 apoštol Pavol píše pod inšpiráciou (neomylne) o dvoch ženách!
none
27
03.07.2020, 07:35
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 155 820 B vygenerované za : 0.157 s unikátne zobrazenia tém : 47 759 unikátne zobrazenia blogov : 818 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Je milšie dostať kamienok z lásky, ako diamant z povinnosti.