Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Žena a pôvab! Duchovne kontroverzná letná téma!

26
reakcií
406
prečítaní
Tému 8. septembra 2020, 19:29 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   8. 9. 2020, 19:29 avatar
Ako sa z hľadiska mravnosti veľmi výstižne hovorí, leto je žatvou diabla. Je žatvou diabla prostredníctvom ľahkého letného odevu, ktorý dráždivo odhaľuje telo. A vo vnútri pozorovateľa potom vyvoláva tomu zodpovedajúce nečisté myšlienky a pocity.

Žiaľ, taká je realita, avšak milióny ľudí to považujú za klad a nie za zápor. Milióny ľudí v tom vidia radosť z krásy telesnosti a vnímajú to ako korenie života.

Ako svetlý protipól bude preto určite dobré povedať si niečo o pravom pôvabe ženy. A aby sme lepšie pochopili, čo vlastne znamená pojem „pôvab“, porovnáme si ho s pojmom „krása“.

Základný rozdiel medzi nimi spočíva v tom, že pôvab môže byť len jeden, zatiaľ čo krása býva dvojaká. Ak vyslovíme slovo „pôvab“ v súvislosti so ženou a uvedomíme si, čo to v našom vnútri vyvoláva, zistíme, že je to čosi ušľachtilé. Že je to čosi vznešené, vysoko stojace a nedotknuteľné. Pojem „pôvab“ v sebe totiž skutočne nesie silný duchovný náboj, a preto môže byť pôvab ženy len jeden. Pravý! Nesúci pečať duševnej ušľachtilosti!

A úlohou každej ženy v našom univerze je, aby bola pôvabná! Aby sa duševná ušľachtilosť, ktorou je naplnená, prirodzeným spôsobom prejavovala v jej pôvabe. Toho nevyhnutným predpokladom však je, že žena sa bude snažiť o dosiahnutie vlastnej duševnej ušľachtilosti, čo nie je možné inak, ako prostredníctvom jej vnútornej orientácie na vysoké, vznešené, ušľachtilé a nadčasové hodnoty. Na hodnoty ducha! Na hodnoty, ktoré majú súvis s večnosťou a so Stvoriteľom.

Jedine vnútornou orientáciou ženy na tieto hodnoty môže dospieť k veľkosti svojej duševnej ušľachtilosti. Vo všeobecnosti totiž platí, že nás ľudí tým najzásadnejším spôsobom vnútorne formuje to, o čo sa usilujeme. Ak sa preto usilujeme o vysoké, ušľachtilé a nadčasové hodnoty, a na ne sa orientujeme, stávame sa vnútorne ušľachtilými a spejeme k večnosti.

Ak sa ale usilujeme len o hodnoty oveľa nižšie, dočasné, prízemné, materiálne a málo ušľachtilé, vnútorne sa stávame nízko stojacimi a naše bytie nespeje k večnosti, ale len k dočasnosti.

Znamená to teda, že pôvab ženy vyrastá z jej vnútornej ušľachtilosti. Ak žena dosiahne aspoň určitého stupňa duševnej ušľachtilosti, nevyhnutne sa to prejaví v podobe jej pôvabu. A pretože pôvab býva spojený s vnútornou orientáciou na nadčasové hodnoty, je sám nadčasový. To znamená, že pri ňom nie je vôbec rozhodujúci vek. Pôvab je spojený s každým vekom. Rovnako pôvabná môže byť mladá žena, zrelá žena, ale aj stará žena.

Takýmto spôsobom má byť pôvabná každá žena. Jej vnútorná duševná ušľachtilosť, zhmotnená do podoby pôvabu, má pôsobiť na všetkých okolo nej a nabádať ich a viesť ich k duševnej ušľachtilosti. Toho je schopná ženská bytosť akéhokoľvek veku a akéhokoľvek typu krásy, ak v sebe nesie ušľachtilosť duše. Žena je teda vo svojej podstate svetlá bytosť, ktorá ak stojí správne, je schopná iba svojim zjavom a svojou prítomnosťou povznášať všetko k Svetlu.

Rukolapným dôkazom tejto skutočnosti je, že kdekoľvek sa objaví pravá žena, všade tam sa muži snažia byť o trochu lepší. Snažia sa byť galantnejší, ohľaduplnejší a snažia sa slušnejšie vyjadrovať.

Žena káže iným o ušľachtilosti bez toho, že by musela kázať! Je pôvab to robí za ňu!

Žena nabáda k Svetlu a k snahe byť lepší bez toho, že by musela niečo povedať! Činí tak bez slov, iba svojim zjavom! Iba svojim pôvabom!

Ďalším dôkazom obrovskej moci ženy je aj to, že temný luciferský princíp udrel v prvom rade na ňu, pretože vedel, že práve ona je uholným kameňom, na ktorom všetko stojí alebo padá. A preto ju vystavil pokušeniu márnivosti a ješitnosti, čím sa už dostávame k druhému pojmu, ktorý si bližšie objasníme. K pojmu „krása“. Kým pôvab je len jeden, krása, ako už bolo naznačené v úvode, môže byť dvojakého druhu. Môže byť krása ušľachtilá a povznášajúca, alebo krása nízka a strhávajúca nadol.

Krása ušľachtilá a povznášajúca je spojená vždy s pôvabom. Z neho prirodzene vyrastá, a preto o nej platí bezo zvyšku všetko to, čo sme si už povedali o pôvabe. Tento druh krásy poznáme podľa toho, že robí ľudí lepšími a má schopnosť povznášať nahor.

Druhý typ krásy je krása bez vnútornej ušľachtilosti. Je to krása, poznamenaná ješitnosťou a márnivosťou. Je to krása, ktorej chýba duševná ušľachtilosť, smerujúca k pravým, vysokým a nepominuteľným hodnotám. Je to krása, ktorej majiteľky sú zamerané k hodnotám druhoradým, nízkym a pominuteľným. Je to krása tela a zmyslov. Je to krása, ktorá nepovznáša, ale dráždi a v mužoch vyvoláva nepekné a nečisté myšlienky. Je to krása premysleného módneho odhaľovania telesných vnád. Je to krása, ktorá chce byť „sexi“, ktorá chce upútať pozornosť mužov a márnivo sa vyhrievať na výslní ich pozornosti, pričom jej vôbec nevadí, že ide o pozornosť nízku, zmyselnú, hrubú a nemravnú.

Táto krása stojí v službách diabla! Stojí v službách luciferského princípu pokušenia ku zlému. A muži radi podliehajú tomuto pokušeniu, opájajú sa touto krásou a svoju dušu zapredávajú nečistému a zlému.

Táto krása je cestou do pekiel a do zatratenia. Je cestou do pekiel pre tú ženu, ktorá ju prijala za svoj ideál a pre toho muža, ktorý ju prijíma a k nej vzhliada. Nesmierne bohatou je preto diablova žatva v letných dňoch, kedy všade vládne jeho princípom márnivosti poznačená, jedovatá a nízka krása, strhávajúca k bránam pekelným jej ženské nositeľky a jej mužských ctiteľov.

Ženám, ktorých tieto slová vnútorne zasahujú a nenechávajú ich ľahostajnými, nech je ešte úplne na záver pripomenuté toto: Márnivosť a ješitnosť sú cestou k nehanebnosti! To však nie je poslaním ženy! To je úkladom temna!

Poslaním ženy je byť pôvabnou! Pôvabnou takým spôsobom, že každý jej pohyb, každý jej posunok a každé jej slovo bude odrazom jej vnútornej duševnej ušľachtilosti. Jedine v tomto spočíva pravá ženská moc a pravá ženská veľkosť. Jedine takýmto spôsobom má v našom univerze pôsobiť vznešená bytosť, zvaná ženou!

Cui bono? Komu to prospeje? Túto otázku by si teda vo vzťahu k svojmu vzhľadu mala položiť každá žena. Prospeje to mne samej, mojej ješitnosti a márnivosti? A tým pádom temnote, ktorá sa skrýva za každým osobným egoizmom? Alebo to prospeje niečomu vyššiemu? Niečomu ušľachtilejšiemu a svetlejšiemu, čo človeka presahuje?

vaznost-doby.bloger.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   8. 9. 2020, 19:57 avatar
A je to tu spolupráca s materskou školkou .

Dnes robot šupol stovky týchto bludov po nete .

Všade je plno máme Trolla ako Miriam Studeničová
studenicova.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

tu je troll johanides

johanides.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tu je troll
takto www.news.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

A tak to sype po nete rovno z Petrohradu


3.
označiť príspevok

gabriel pb
   9. 9. 2020, 22:48 avatar


4.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 9. 2020, 09:03 avatar


6.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 10:10 avatar
gabriel nespamuj, porusujes pravidla slusneho spravania a pravidla tohoto fora.
r.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Osvietený


7.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 9. 2020, 10:13 avatar
martin mitter na škole si mi spomínal luserov do ktorého si zamilovaný


8.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 10:38 avatar
7 - martin mitter mi nic nevravi, Slovo "luserov" ta slovenska ochudobnena skomolenina anglickeho vyrazu tak isto nedava zmysel.
Navyse, ked zmiesas vyraz v mnoznom cisle skomoleneho slova s jednotnym cislom predmetu do ktoreho mam byt akoze zamilovany, to len naznacuje ze si asi dokonaly PUBERtak.


9.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 9. 2020, 10:39 avatar
ďakujem cirkus je otvorený


18.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 11:43 avatar
9 - gabriel - pocmarany šašo, v tom cirkuse moze vystupovat.
Nemas zaco dakovat, šašo.


21.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 9. 2020, 12:12 avatar


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 9. 2020, 10:44 avatar
Slovenčina nie je ochudobnená, pretože má vlastné slová pre ľudí, ktorých niekto nazýva lúzrami.

slovnik.juls.savba.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


11.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 9. 2020, 10:45 avatar
martin mitter a ten hudobný nástroj si už predal


17.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 11:35 avatar
10 - Slovencina je ochudzovana. Vyraz "luzer" nema mat v nej miesto.
Vy sami si svoj materinsky jazyk ochudobnujete, nie ja co na to poukazujem.


19.
označiť príspevok

havran
   19. 9. 2020, 11:50 avatar
Myslitel- vrele s tebou súhlasím, ale tiež by som sa pozastavil nad slovom "ochudzovať"- čo je asi čechizmus a druhé správne "ochudobňovať". Slovo !lúzer " používajú asi ľudia, ktorí chcú fajnovo vyšperkovať svoje vyjadrovanie , pričom môže mať neurčitú definíciu pre Slováka: "žobrák, úbožiak, nemajetný-chudobný v duchovnom i materiálnom význame. Spravidla sa používa v pejoratívnom význame.


20.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 12:09 avatar
19 - Pisal som o slovenskej ubohej skomolenine cudzieho slova, nie o Slovencine celkovo.
Slovencinu na zakladnej a Cestinu na strednej som sa ucil a obe ich mam rad.
Musim ale povedat, v ziadnom z nich nie som ani z daleka odbornik.
Ale, slova napr. ako luzer alebo lider, a pod.. su pre mna trapne skomoleniny zakomplexovanych malomyselnych Slovakov.

Pritom toto vravim ako clovek ktory po skumani anglickeho jazyka prisiel uz davno na to, ze anglictina je daleko popredu pred nasou Slovencinou. Slovnou zasobou, vyrazmi, synonymami, logikou, myslenim atd.
Pochopi to len clovek co sa tomu rozumie, a hlavne skusil a vie.

Zobrat si a skomolit cudzie slovo je u mna len znakom obmedzeneho myslenia, a snim aj obmedzenej slovnej zasoby..
Ale zial, zivot je taky.
Ani Anglina v tom nie je svata.


22.
označiť príspevok

gabriel pb
   19. 9. 2020, 12:23 avatar
keď si veľkomyselný slovák si zločinec lebo mladý a veľkomyselný človek okráda svoju babku a dedka a to je finančný podvod a trestný čin


23.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 12:57 avatar
22 - A co je potom ten fakt, ta zivotna realita, ze ty a my musime z kazdeho poctivo zarobeneho € zaplatit 19% do systemu -vlade, za svoju poctivu pracu, a potom, este z toho co nam ostane aj zaplatit dalsich 19% za to co minieme?
Nehovoriac o predaji vlastneho sukromneho majetku.
Toto ako definujes?
Financne blahorodie?

Ze ti babka z lasky k tebe da previest poctivo zarobene tisice na tvoje meno,, a ty nezaplatis z toho %-ta do Systemu- Vlade, budes tiez zlocinec. Okradas System.
To je spravodlivost na vyssej urovni. Ci?

Len tolko k tomu okradaniu babky a dedka.


24.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 9. 2020, 14:07 avatar
Slovo lúzer používajú hlupáci, ktorí tiež používajú slová ako slniečkár, liberálny fašizmus a podobne.


25.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 9. 2020, 14:33 avatar
Hlupáci používajú ešte jedno hlúpe slovo: pravdoláskar.  


5.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 10:08 avatar
Hlupe filozofovanie o zene, akoby chlap nebol o nicom.
Feministicke myslenie.
Mariin kult. - Vecna panna, matka Boha, hoci Biblia jasne pise o Kristovych bratoch, ktorych potom musela porodit s Jozefom po nom.
Katolicka dogma o neposkvrnenej panne - symbol katolickeho bozstva.

Katolicizmus zmarnil, strpknul zivoty mnohym naivnym zenam ktore v uprimnej ale hlupej viere verili ze aj sex s vlastnym muzom vie byt nieco hriesne.
Akasi hriesna nutnost.
Preto ho zmarnil, ten zivot, vdaka nim, aj mnohym muzom.
Toto nikde Biblia neuci, toto ucila katolicka cirkev.
Kult svatej Marie zmarnil zivoty mnohych ludi.

Pritom Pismo jasne kaze, Boh stvoril dvoch ludi, Muza a Zenu ich stvoril. A nariadil im, Plodte Sa A Mnozte Sa.
Musel ich tak stvorit za ucelom.
Ale katolicky mariin kult z vymysleneho a prehnane propagovaneho panenstva robil a robi peklo na Zemi pre mnoho naivnych zien. Muzov tak isto.

Hovorim cely cas o zakonnom manzelstve, nie o prespavani za jednu noc, samozrejme.


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 9. 2020, 10:59 avatar
Robot SME

Žena a pôvab! Duchovne kontroverzná letná téma!

studenicova.blog.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Myslitel


26.
označiť príspevok

Myslitel
   19. 9. 2020, 18:14 avatar
12 - dobry postreh.
Preco tu na tomto fore sa ludia snazia za kazdu cenu porusit pravidla a kopirovat texty?
r.diskusneforum.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Snad aby ako dosledkom, tie pravidla zacali potlacat slobodu slova aj tu? Lebo akoze strasna dezinformacia?
Je len otazkou casu a masoveho nazoru, aby zacal platit len ten a jeden nazor.
Ten naprogramovany, vnuteny.
Dalsi krok blizsie k diktature,
Nadherna to vec........ ako zmanipulovat myslenie ludi.


13.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 9. 2020, 11:00 avatar
HLAVNE SPRAVY

píše robot Ivan Holek

blog.hlavnespravy.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 9. 2020, 11:01 avatar
ROBOT johanides

A PRAVDA

johanides.blog.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 9. 2020, 11:03 avatar
NEWS SK

ROBOT

www.news.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


16.
označiť príspevok

Osvietený muž
   19. 9. 2020, 11:04 avatar
Nasledujú stovky ďalších a ďalších robotických príspevkov z Petrohradu


27.
označiť príspevok

hokejis muž
   19. 9. 2020, 18:18 avatar
Robo Edo poctivo spamuje.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 00:40,  Katolícky preklad/Botekov/ 8 kapitola knihy ZJAVENIE :...
dnes, 00:36,  2 časť: ------------- Správa v 2Tes 2,3 hovorí .: ...... " Nech vás nikto nezvedie...
dnes, 00:35,  V Čechách desiatky mŕtvych každý deň? Naď tvrdil. =(
dnes, 00:33,  Warning.....Warning......Warning.....Warning........Warning.......Warning........Warning........W...
včera, 23:46,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/122060849_10222969843585026_8307097680507534397_o...
včera, 23:45,  UNAVENÁ, ALE HRDÁ Tisícky dobrovoľníkov, zdravotníkov, členov ozbrojených síl,...
včera, 23:43,  23.10.1956 začalo maďarské povstanie proti neslobode a útlaku z Kremľa nainštalovaného...
včera, 23:40,  Dobrú noc. *03
včera, 23:39,  Aj mne sa rozbil obľúbený hrnček na čajík... Dobjú nôcku, gabriel pb. . . . . . . . ....
včera, 23:36,  Dobré zdravé sny, Zuzanka. . ....
včera, 23:31,  Avóóój a krásne sníčky. *04
včera, 23:30,  Idem troška pospinkať. Milaníčko, paj sluníčko........ Očká malinké oriešky uš,...
včera, 23:25,  Odhalili sme tajný homosexuálny pozdrav. Znie: "Na Stráž!". Občas sa na vábenie...
včera, 23:23,  Alternatívne dejiny, ktoré vás v škole neučia - namiesto dejín cirkvi sa treba učiť...
včera, 23:23,  Viem čo myslíš. =)) Boh je múdry, Tvorca toho. .. =)) for me.
včera, 23:23,  Keď sú Arabi vlastne tiež Slovania, tak vlastne aj tí utečenci patria k nám, a teda sú u...
včera, 23:22,  Niekto tvrdí že Slovenský štát Dr.Jozefa Tisu bojoval proti Rusku? To je lož západnej...
včera, 23:22,  Ďalšia skvelá nová alternatívna teória. Neprichádzajú migranti, ale o inváziu vojakov! A...
včera, 23:21,  Starí Slováci nepotrebovali potravu - stačil im vzduch, a alkohol, a takto posilnení...
včera, 23:20,  Boris Kollár je narozumnejší preto zdiela tolko hoaxov a kradne diplomovky *13*13*13
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najväčším rozdielom medzi kráľovstvom a parlamentnou demokraciou je
pomer medzi bohatými a chudobnými. Kým v kráľovstve bol iba jeden kráľ, teraz je tých bohatých omnoho viac.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(119 221 bytes in 0,190 seconds)