Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zem nie je gulatá / Zem je plochá / Plochá Zem vs gulatá Zem / Dokazy plochej Zeme / Plochá Zem v biblii

12
reakcií
609
prečítaní
Tému 5. augusta 2022, 23:06 založil Znovuzrodený Kresťan.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Znovuzrodený Kresťan muž
   5. 8. 2022, 23:06 avatar
Biblia veľmi jasne označuje zem ako zemeKRUH 1 Kr 16:30 a ukazuje že všetky kráľostva sveta možno vidno z veľmi vysokého bodu Mt 4:8. Ježišov príchod uvidí každé oko Zjv 1:7 a Zem obsahuje "končiny" Iz 11:12 čo je možné len pri plochej Zemi. Súhlasím s názorom, že biblia je nielen teologická, ale aj vedecká kniha a treba ju vykladať doslovne a nie vyberať si doslovne len to čo mi vyhovuje. Pozrime si teraz vedecké argumenty a protiargumenty pre plochú Zem.

ARGUMENTY PRE PLOCHU ZEM :
scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
____________________________
1 : Zem má udajne tvar guľe s priemerom 12600 km, a 360 stupnov. Obvod zeme je 42 tisíc kilometrov. Ak by sme chceli z južného polu prejsť po obvode Zeme na severný pol museli by sme prejsť aspon 21 tisíc kilometrov. Inak povedané, museli by sme po obvode zeme prejsť o 21 tisíc kilometrov aby sme vystúpili z južneho polu na severný a teda o výšku 12600 km ! To teda znamená že 12600 : 21000 = 0,6 km prevýšenia na jeden kilometer obvodu ! Inak povedané, každý kilometrom ktorým prejdeme po zemskom povrchu by sa mal výškový povrch zvýšiť v priemere o 600 metrov ! A to je dnes niečo čo sa ani prinajmenšom nedeje ! Ak si pozriete jednotlivé vodné plochy, uvidíte rovnomerne stojacu hladinu. A to by nebolo nijako možné, ak by sa mal zemský povrch zvyšovať o 600 metrov každým kilometrom obvodu !
____________________________

2 : V takomto prípade by nemohli fungovať ani železnice, kedže žiaden vlak nie je schopný zvládnuť takéto prevýšenie. Navyše bolo by nemožné aby existovali desiatky kilometrové zcela rovné železničné plochy. Tiež by muselo platiť že ak vedla seba postavíte dve protilahle trasy, dva jazdiace vlaky proti sebe, jeden by musel ísť rýchlejšie než ten druhí, pretože jeden by stúpal do výšky, kým ten druhý by klesal do výšky. V realite však obe vlaky ktoré idú po tej istej trase oproti sebe idú rovnako rýchlo, s rovnakým množstvom spáleného benzínu a to sa dá vysvetliť len na plochej zeme, nikoliv na zeme gulatej.
____________________
3 : Ak by zem bola gulatá, lietadlá by každým kilometrom po obvode Zeme museli zvyšovať svoju výšku o 600 metrov, inak by narazili priamo do povrchu. To sa však dnes nedeje. Lietadlá vyletia do výšky a už viacej nestúpajú, ale udržiavajú rovnomerný kurz, a to sa dá vysvetliť len pri plochej zeme, nikoliv pri zeme gulatej.
______________________
4 : Ak by zem bola gulatá, nebolo by možné aby rieky tiekli z juhu na sever, lebo tým by sa dostali do stúpajúcej polohy, a žiadna rieka netečia do kopca ! Je však veľa riek ktoré tečú z juhu na severu. Napríklad 6000 kilometrový Níl, ktorý ústí v Sudane a vyustuje do stredozemného mora.
_______________________
5 : Ked sa pozrieme na mesiac či na slnko, ich tvar nám pripomína skor kruhový disk než guľu. Nevidíme tam totiž zakrivenia typické pre guľu. A to mesiac nie je daleko od Zeme. Dokonca aj bežnými teleskopmi vidno mesiac ako kruhový disk.
                   

____________________________________________________________
ARGUMENTY PRE GULATU ZEM

1 : NASA zverejnila tisicky fotografií a videí na ktorých ukazuje gulatú Zem. Existujú stovky svedectiev astronautov ktorí opisujú gulatu Zem

Odpoved : To nie je dokaz. Svedectvo nikdy nie je dokaz. Dokaz sa dá považovať len to čo si možem na vlastné oči overiť. V dnešnej modernej dobe sa veľmi lahko dajú spraviť photoshopy či videoshopy. A áno, aj veľké masy ludí zvyknú klamať. Pri jednotlivých diktatúrach je typické že klamu všetci, historia nám toho bola X násobne dokazom
__________________________________

2 : V minulosti sa dokázala gulatosť Zeme tým že sa sledovala na mori ľod, no ako sa lod zdalovala postupne začala miznuť z dalekohladov čo bol dokaz toho že lod sa musela posunuť za horizont a to kvoli gulatosti zeme.

Odpoved : Je pravda že takáto lod zmizla a aj dnes pri pozorovaniach mizne. Ale to je dosledkom toho že sa zmenšuje zornú pole a nie kvoli gulatosti zeme. Zaveste si na strom na špagát ceruzku a postupne sa od nej vzdalujte. Cim sa budete viac vzdalovať tým sa bude vášmu pohladu ceruzka zmenšovať až pri dostatočnej vzdialenosti nedokáže ceruzku uvidieť, hoci sa budete vzdalovať na rovine.
________________________________

3 : Ak by bola Zem plochá, oceány by sa na konci Zeme vyliali.

Odpoved : Nevyliali, pretože na okrajoch konca Zeme sa nachádza ľadova pokrievka. Akákolvek voda tam zamrzne a nepretečie cez okraj

_______________________________
4 : Robil sa pokus s palicami. Umiestnili sa dve 5 metrové palice vo vzdialenosti 800 kilometrov od seba. V rovnaký čas každá palica vrhala inú výšku tiena, čo znamená že zem nemohla byť plochá, inak by všetky palice vrhali rovnaký tien.

Odpoved : Nie je to pravda. Spravte si sami pokus. Vypnite svetlo, zapnite baterku na mobile a umiestnite na rovnú plochu flasu. Sviette mobilom kolmo na flasu a mierne flašu posúvajte dopredu. Uvidíte že veľlkosť a sklon tienu sa mení, hoci sa flaša pohybuje po rovnom povrchu. Je to kvoli tomu, že slnko svieti z jedného miesta na dve rozdielne miesta, takže aj tien je iný. Nemám to teda nič spoločného s gulatostou zeme.

________________________________
5 : Na jednej polovici Zemi je den, kým na druhej je tma. To sa dá vysvetliť len kebyže zem je gulatá. Pri plochej zemi by to nefungovalo.

Odpoved : Ani dnes sa jedna strana zeme so sekundy nerozsvieti, ani v priebehu sekundy svetlo nezhasne ale deje sa tak postupne, v priebehu hodín, pri východe a západe slnka. Povrch Zeme sa teda aj v súčastnosti len pomaly osvetluje, čo znamenu že aj na privrátenej strane Zeme k slnku je na jednej polovici šero, kým na druhej je už svetlo. Rovnako je tomu takto aj pri plochej Zemi. Vypnite svetlo zoberte baterku a z metrovej výšky sviette na plochú zem. Ak budete postupne kráčať dopredu zistíte, že povrch sa len pomaly osvetluje, a teda jedna strana je osvetlená kým tá druhá je ešte v šere/tme.
_____________________________________

6 : Ako dochádza k striedaniu ročných období pri plochej zeme ?

ODPOVED : Tak že sa slnko hýbe okolo Zeme pod roznymi vzdialenostami a roznymi uhlami a nie Zem okolo slnka.
___________________________

7 : Prečo vidia severní a Južní obyvatelia Zeme navzájom iné hviezdy a súhvezdia ? Pri plochej Zeme by predsa všetci mali videť na oblohe to iste !

Odpoved : Každý vidí len to dokial može dovidieť. Súhvezdia sa v skutočnosti nachádzajú len pár stoviek kilometrov nad Zemou (ako o tom učí biblia) ibaže súhvezdie XYZ je možné vidieť len na severnej pologule, pretože severná pologula sa k suhvezdiu nachádza najbližšie. Južná pologula je už od daného súhvezdia vzdialená desatisíce kilometrov, a toto suhvezdie preto nevidí, lebo je vzdialená ich zornému polu vzhladom na veľku vzdialenosť. Platí to i v opačnom prípade.
______________________________
8 : Ak by bola Zem plochá o rozmere kruhu, ťažisko by bolo v strede. Tým pádom by v strede zeme bola najväčšia gravitácia a teda i hmotnosť. To by teda znamenalo že predmety a ľudia by strede Zeme vážili viac než na iných častiach a to sa dnes nedeje, takže zem nie je plochá ale gulatá.

Odpoved : Zaujímalo by ma z akého dovodu dotyční tvrdia že tažisko zvyšuje hmotnosť. Existuje totiž nespočet predmetov, zoberte si hocijaký predmet, do jeho ťažiska postavte drevenú figúrku a zmerajte jej hmotnosť v oblasti ťažiska a v oblasti mimo ťažiska, hmotnosť bude rovnaká. Vyrežte si tiež z ťažiska predmetu materiál a odvážte ho a sami zistíte že materiál vybraný z ťažiska nie je ťažši než ostatný materiál vybratý mimo z tažiska.

___________________________________
9 : Ak je Zem plochá, ako je možná existencia polov ? Existenciu polov najlepšie vysvetluje gulatá zem, pretože pri gulatej zeme na poloch dochádza k najmenšiemu sklonu slnečných ľučov a tým pádom sa poly najmenej ohrievajú.

Odpoved : Ani dnešné poly nie sú v dokonalom súlade s gulatou zemou. Na severnom pole a Gronsku sú o dosť teplejšie teploty než na Južnom pole - Antarktíde, hoci sa obe nachádzajú v rovnakých zemepisných dlžkach. V Gronsku máte cez leto aj 8 stupnov, na severnom pole teploty blízko 0. Na antarktíde máte pritom aj v lete teploty do -50 stupnov ! Medzi severným a Južným polom je teda obrovský nepomer, ktorý sa nedá zosúladiť ani s gulatou Zemou.
Tento obrovský nepomer by sa preto lahšie vyriešil plochou Zemou. Tá znázornuje umiestnenie Južného pola na okrajoch Zeme kde slnečné luče takmer nedopadajú. Severný pol sa pritom nachádza bližšie v strede Zeme.

i.guim.co.uk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

                                      

Nabudúce tu napíšem o tom prečo sa Zem netočí ale stojí na mieste ako o tom učí i biblia a prečo sú hviezdy v skutočnosti len pár kilometrov nad zemských povrchom a o veľkosti len niekolkých desiatok kilometrov ako o tom učí i biblia.

PS : DAVAM DO TRVALEJ POZORNOSTI MOJU KRESTANSKU STRANKU O ZAZRAKOCH A ZNAMENIACH V KRESTANSTVE :

paranormalnejavy1.webnode.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

Scarlette žena
   5. 8. 2022, 23:40 avatar
cize tvrdis ze NASA, vsetci vyskumnici , astronauti, kozmologia . vsetci klamu(?!?)  


4.
označiť príspevok

Znovuzrodený Kresťan muž
   6. 8. 2022, 07:40 avatar
NASA má tisícky pracovníkov, aj astronautov sú stovky... nebol robený osobný rozhovor s každým jedným pracovníkom či verí v plochu Zem, takže sa nedá povedať ako to majú s vierou v plochú Zem... Ked dá NASA nejaký článok na svoju stránku, kde píše proti plochej Zeme, a hovorí o gulatej Zeme neznamená to že to je názor všetkých pracovníkov. Je to len názor šéfa NASA a toho čo ten článok píše.

A čo sa týka hromadného klamania, to je v diktatúrach bežné... v ruskej diktatúre kebyže prídeš za socializmu do Ruska, mal by si tam len jeden "správny názor" ktorí zastávalo celé ZSSR vedenie, všetko ostatné by bola heréza. Ciže aj tu by sa dalo povedať že v tom boli namočení stovky až tisícky ludi, azda všetci klamali, alebo len išli davom ?


5.
označiť príspevok

Scarlette žena
   6. 8. 2022, 15:33 avatar
4. cize obvinujes NASA z podvodu? To je trochu silne caffe   chces to do NASA napisat aj osobne?


6.
označiť príspevok

Znovuzrodený Kresťan muž
   6. 8. 2022, 16:09 avatar
Akože silné caffe ? V čom je obvinovanie NASA z klamstva iné než obvinovanie z klamstva hocijakú inú inštitúciu ? Tváriš sa tak ako keby boli všetci svatí anjelikovia....


3.
označiť príspevok

Scarlette žena
   5. 8. 2022, 23:59 avatar


7.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2022, 18:13 avatar
Znovuzrodený Kresťan Dobre sa zabávaš? Ale nemyslí , že si jediný kto sa baví, lebo celkom iste nás aj ty dobre bavíš.


8.
označiť príspevok

Znovuzrodený Kresťan muž
   6. 8. 2022, 18:55 avatar
Ako vždy u teba, racionálne protiagumenty k téme dať nevieš, iba výkriky do tmy.... a ešte k tomu paradoxne na druhých nadávaš že dávajú výkriky do tmy, pritom ty sám robíš to isté, a ešte 10 násobne horšie.


10.
označiť príspevok

havran
   6. 8. 2022, 21:03 avatar
Znovuzrodený Kresťan To mi je veľmi . veľmi ľúto , očakával som i 20, alebo i 30 násobok. Musím sa nad sebou zamyslieť. Možno ešte tak interpretácie Archymedovho zákona , alebo Toričeliho pokusy. Pobavil by som sa i pri Enstejnových rovniciach rovnosti hmoty a energie......No placka Zemegruľa , to už hej. Odkiaľ to berieš tie výkriky do tmy? Ty si asi v nejakej tmavej pivnici a počuješ ma?     


12.
označiť príspevok

Znovuzrodený Kresťan muž
   6. 8. 2022, 22:12 avatar
Havran, admin mal pravdu, aj včetci ostatní, ty si len troll a ja hlupák som si na pár sekund myslel že vieš z času na čas aj niečo normálne napísať.


9.
označiť príspevok

Nadja žena
   6. 8. 2022, 20:32 avatar
ZK, Všetko sa dá jednoducho vysvetliť a keby si chcel, tak na to prídeš aj sám.

Ako príklad použijem tvoju "Na severnom pole a Gronsku sú o dosť teplejšie teploty než na Južnom pole - Antarktíde, hoci sa obe nachádzajú v rovnakých zemepisných dlžkach. Medzi severným a Južným polom je teda obrovský nepomer, ktorý sa nedá zosúladiť ani s gulatou Zemou. ... Tento obrovský nepomer by sa preto lahšie vyriešil plochou Zemou. "

Toto ti vysvetlím nato šup. Zem totiž obieha nie po kruhovej dráhe, ale po elipse. Nie je to velký rozdiel, asi 5 mil. km, ale predsa len, keď je ďalej od Slnka, letí pomalšie, a vtedy je práve na južnej polguli zima. Tá teda trvá dlhšie, ako sa severnej polguli, a to ovplyvňuje aj teplotu.


11.
označiť príspevok

Znovuzrodený Kresťan muž
   6. 8. 2022, 22:11 avatar
"ale predsa len, keď je ďalej od Slnka, letí pomalšie, a vtedy je práve na južnej polguli zima. Tá teda trvá dlhšie, ako sa severnej polguli, a to ovplyvňuje aj teplotu."

Lenže na Anrarktíde je stále brutálna zima, a to aj cez leto je tam mínius desiatka stupnov.... Nie je to teda len nejaké sezonne.


13.
označiť príspevok

Nadja žena
   7. 8. 2022, 09:08 avatar
No, pri trošku logickom uvažovaní prídeš aj na to, že aj leto tam zasa je kratšie ako je na severnom pole...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:20,  Havran, ty si kus jedneho červeneho hovada.....Na Rusko nepovies absolutne nič ...ale ked sa...
dnes, 17:18,  Akože Ukrajinci ešte nezačali ?? Ved tí už mobilizovali a dali všetko čo mali od začiatku...
dnes, 17:11,  Hmmm a prečo by sa ten signál mal vrátiť len vtedy ak by Zem bola gulatá a nie ak by bola...
dnes, 17:06,  Fotón čo to táraš ty propagandista? Myslíš , že všetci čo sú tu na DF sú "na...
dnes, 17:04,  "Rusi, ktorí sa snažia vyhnúť povinnosti narukovať do armády, utekajú z krajiny. Na...
dnes, 16:54,  Scarlette čo povoľuješ vypúšťať do éteru?Stredná a vyššia vrstva zdúchnu , nabalia si...
dnes, 16:35,  A v čom sú moje príspevky hriešne ?
dnes, 16:28,  Museli takého dlho hľadať. *19
dnes, 16:22,  Vidím jeho IP
dnes, 16:20,  46. Šaratica je niekto iny . myslim ze to bola zena *05
dnes, 16:18,  40. ehm , nechcem byt hnusna .. teda chcem , ale nemam tolko casu sem vypisat aky si otravny,...
dnes, 16:11,  Tá Šaratica tu má ešte koľko nickov?
dnes, 16:04,  Kúpil som https://shop.om-power.com/amp-product-276 Včera mi prišiel. Zábava s tým...
dnes, 15:54,  yep ale zdrhaju tak ci tak ....
dnes, 15:52,  34. zaujimave , ked sa jedna o hoax z opacnej strany gardy tak sa tak neponahlas *14
dnes, 15:44,  42. v prvom rade tym vydiera zapad :-) tak ako Rusko nie je KLDR. nez zahaji jadrovy utok ,...
dnes, 15:38,  Keď vyšlem signál z vysielača na frekvencii 14MHz s výkonom 1kW (ktorý sa odráža medzi...
dnes, 15:37,  44. Fotón , naco sem dokola vypisujes tieto narazky . cakas ze ta pojdeme prehovarat? Ak sa Df...
dnes, 15:25,  Putin robí hlúpe kroky preto lebo vie, že vlastní porovnateľný počet jadrových zbraní,...
dnes, 14:54,  Za mesiac to už nebude zrejme treba. Možno, ešte sa rozhodnem.
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 829 bytes in 0,342 seconds)