Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Zdravotne poistovne. Načo je taká kok.tina?

28
reakcií
1400
prečítaní
Tému 12. februára 2012, 19:36 založil Ranexill.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 19:36 avatar
Prepačte, ale načo su zdr. poistovne? Ved oni nemaju zaiden vyznam éokrem samoucelu. Ak by stat vyberal priamo peniaze pre ministerstvo zdravotnictva, tak by sa naplnilo to iste.
Takto skurvení paraziti stavaju budovy za nase peniaze, skurvení paraziti si vyplacaju obrovske odmeny, skurvení paraziti zamestnavaju x nepotrebnych parazitov , tkroí prerozdeluju nase peniaze tak, aby zostalo im a potom cosi kamsi aj platia tym, kto realizuje zdravotnu pomoc.
To aký hajzel vymyslel tzv. zdravotne poistovne? Nech skape v pekle. parazit.
Sa zamysliete o ake obrovske penaize ide a kolkokrat vam nada nemocnica co potrebujete, lebo avse peniaze boli prejebané( ano dolsovne prejebané) na plat nejakych managerov nejakej parazitickej spolocnosti.
Nechapem to.
Najde sa tu ktosi, kto mi dokaze vysvetlit preco su zdr. poistovne potrebne?
Súhlasí šidlo, starec


5.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 2. 2012, 21:12 avatar
Ranexill,
chápem Tvoje rozhorčenie nad u nás zavedeným systémom zdravotných poisťovní a v podstate s Tebou súhlasím. Podľa mňa ho majú na svedomí Mečiar i Dzurinda - najmä ich treba brať na trestno-právnu zodpovednosť za tento ďalší spôsob "legálneho" okrádania občanov a štátu. Za ich éry "bačovania" bola prijatá legislatíva podporujúca vznik súkromných zdravotných poisťovní s právom tvoriť zisk zo zákonom stanovených odvodov na zdravotné poistenie - pre občanov i štát!
Ficova vláda sa snažila tento problém riešiť - no strhla tým na seba lavínu osočovania, lží a poloprávd o obmedzovaní slobody podnikania a práva tvoriť ziísk...
Podľa mňa na naše malé krásne Slovensko a jeho 5,3 miliónmi obyvateľmi "totálne" stačí jedna štátna zdravotná poisťovňa tak, ako to bolo za socializmu. Nemám nič proti experimentu, aby bola priamou súčasťou MZ SR...
Súhlasí Ranexill


6.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 21:13 avatar
Naozaj nechcem byt zlo, ale jedneho dna ma naseru a spravim revoluciu  


7.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 2. 2012, 21:32 avatar
Ranexill,
nože pŕŕŕ - zabrzdi - odkiaľ si získal presvedčenie, že každá revolúcia je zlou, zlým zlom/om...?


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 21:36 avatar
Nepokladam pojem revolucia za zlo. Len nie vzdy sa zhoduje s volou rozumu. ( Vla ludu je volou hladu- na nich seriem- s prepacením)


11.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 2. 2012, 21:52 avatar
Ranexill,
ešteže si sa v jednom stihol poopraviť, no pri tej oprave/upresnení si strelil ďalší vysoko "empatívny alebo solidárny" výrok.
Keď budeš hladným po zmene k lepšiemu - budeš sr.ť aj na seba?


16.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 22:06 avatar
Je to smutne, ale moj zivot je o sraní na seba. Mozno by to chcelo zmenu


18.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 2. 2012, 22:09 avatar
Ranexill,
tú zmenu Ti úprimne prajem a som preavedčený, že ju zvládneš - máš na to...


19.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 22:19 avatar
Dakujem


9.
označiť príspevok

red rose žena
   12. 2. 2012, 21:45 avatar
tak chyba nie je v zdravotných poisťovaniach ako v myšlienke,sú krajiny kde to vďaka nim funguje...u nás najviac nefunguje štátna všeobecná poisťovňa..najviac zadlžuje nemocnice a vyciciava štát... dokonca nastavila zlé prerozdeľovanie peňazí pri platbách za úkony..za úkon začala platiť polovičku či tretinu hodnoty..súkromné poisťovne odkukali jej štýl!!chyba je aj v riadení nemocníc ktoré samé nevedia koľko majú za čo pýtať!! až keď prejde niekoľko rokov a na vyúčtovaní sa začnú čudovať ako to ,že im nič nevychádza..ale pozor riaditeľ našej nemocnice má plat ako riaditeľ nemocnice v Nemecku!! treba hneď vymeniť riaditeľov a celý manažment,ktorý docieli spoluprácu s ostatnými nemocnicami,aby donútili poisťovne /lebo si zapýtajú všetci naraz za úkony a operácie reálne náklady/platiť im toľko koľko treba!
Súhlasí Mojka


10.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 21:47 avatar
neexistuju krajiny kde o funguje. To je velky omyl. To su statistiky , ktore ta podvedu. Funguje to tam tak napicu ako tu.


13.
označiť príspevok

red rose žena
   12. 2. 2012, 21:56 avatar
v Nemecku to funguje výborne. ..myslím v Bavorsku samozrejme..AOK – Die Gesundheitskasse
in Bayern


21.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 22:20 avatar
to je podla mna iluzia dana cislami.


17.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 2. 2012, 22:07 avatar
Red rose,
odkiaľže to čerpáš také informácie, že štátna Všeobecná zdravotná poisťovňa najviac zadlžuje nemocnice a vyciciava tento štát?
Nože pouvažuj svojím rozumom, ako to bolo možné, že podobná štátna zdravotná poisťovňa za socializmu - do roku 1989 - dokázala v plnej miere prefinancovávať všetky výkony lekárov a poskytnutie liekov všetkým pacientom bez akejkoľvek platby?
Pardon, ospravedlňujem sa, pamätám si "trhové" zavedenie poplatku za socializmu v sume 1 Kčs za recept na lieky - bolo to však prijaté s veľkou nevôľou... Kde sa tá naša nevôľa nachádza teraz - pouvažuj...


20.
označiť príspevok

red rose žena
   12. 2. 2012, 22:20 avatar
Kasafan...nemôžeš porovnávať systém za komunizmu ,ked bolo všetko štátne,tým pádom sa vždy niečo niekam prerozdelilo..jednu dobu neboli kvôli tomu toaletné papiere..potom múka,cukor..proste bačovalo sa od desiatim k piatim..ale tým,že ľudia v Československu boli pracovitý a mali sme RVHP..nejako sa to zaonačilo..a nevrav mi ,že za komunizmu sme mali výborné zdravotníctvo! bolo hrozné..neefektívne,napríklad bolo 10 chirurgov,ale reálne operovali iba traja..samý cvach tam bol..zle je ,že tý cvachovia sú tam do dnes...
Súhlasí Mojka


22.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 2. 2012, 22:34 avatar
Red rose,
dievča moje červenoružé, prezraď mi - reaguješ na základe svojho reálneho poznania, alebo len na základe osvojenia si nekonečne objektívnych slobodných demagogicko-virtuálnych informácií o našich predprevratových pomeroch???
Ja Ti môžem povedať a vravieť aj koľko nechceš, že naše zdravotníctvo za socializmu bolo rádovo na vyššej úrovni, i keď, samozrejme, nebolo bezchybné...
Poopravím sa, ak ma relevantne presvedčíš o opaku!


24.
označiť príspevok

red rose žena
   12. 2. 2012, 22:38 avatar
ja ťa nepotrebujem presviedčať .. za socíku bolo naše zdravotníctvo na tom zle nedobre,ale štatistiku sme si vedeli napísať podľa potreby..to ako keď ľudia verili,že sme mali výborné poľnohospodárstvo a živočíšnu výrobu.. škoda len,že sme reálne nič neopravili,sme cca v rovnakom ak nie v horšom marazme..
Súhlasí Mojka


25.
označiť príspevok

Kasafran
   12. 2. 2012, 23:50 avatar
Red rose,
Ty dokonca disponuješ informáciami o našom "zaostalom" socialistickom poľnohospodárstve, ktoré nám závideli dokonca aj americkí farmári? Nože mi prezraď, aké "staré" sú tieto Tvoje vedomosti/informácie, možno Ťa pochopím.
Podľa svojich názorov by si sa mohla premenovať aj na Blue rose - bolo by to zrejme výstižnejšie...


26.
označiť príspevok

Rachel žena
   12. 2. 2012, 23:58 avatar
asi Slušovice  


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 2. 2012, 19:48 avatar
na howno a na nič, ..jedine ak sa poistenec ocitne v nemocnici, tak neplatí asi za operáciu. Inak sa platí už skoro za všetko.
Okrem toho sa tiež opýtam, na čo odvádzame celý život z platu invalidnú daň, keď nie som invalid. ,..nemal by na nich prispievať štát ako na handicapovanú spoločnosť? Viem že invalidná daň ide na cigáňov, ..by ste sa čudovali, za čo všetko dostávajú od štátu príplatky.


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   12. 2. 2012, 20:01 avatar
Ale načo je poj.bané ministerstvo zdravotnictva? Aj tak nic nerobia. Mohli aspon cosi- prerozdelovat peniaze a zaroven by obcas mali peniaze aj na vystavbu novej nemocnice.
Prečo ked ludia strajkuju nie su za zlikvivovanie tychto poj.banych parzitov? Lebo ten ci onen kamarat je v spravnej rade nejakej zasratej poistovne? Taketo veci su hnusom prveho stupna. Lekarom nie je naplaty, lebo platy uz ma parazit v zdr. poistovni. Ved stat ma byt ekonomicky utvar ma sa spravat tak, aby to bolo pre neho co najvyhodnejsie. Co moze byt vyhodne natom, Ze platíme zdr. poistenie sukromnikom? Nechapem to.
Súhlasí Ónya, red rose


4.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 2. 2012, 20:17 avatar
tak Min.Zdrav. spolupracuje aj s farmaceutikou, s poisťovňami , ..riadi verejnú správu ..pod ktorú spadajú zdravotnícke zariadenia , polikliniky nemocnice a hlavne vyrábajú byrokraciu, ..neskutočne veľa výkazov a štatistík ,..a to len preto, že prevažne ich dotuje štát a všetko che mať podchytené..),, súhlasím, Min.Zdrav,. by nemuselo existovať vôbec, na toto by stačilo jedno odvetvie, naviac to chce zbaviť polovice zbytočných papierovačiek.
Súhlasí Ranexill, red rose


12.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   12. 2. 2012, 21:54 avatar
...zvlashtne,v Uk zdrav0tnictv0 pracuje na slusnej ur0vni a ak by s0m t0 0bmedzil iba na n0v0rodenecke a p0r0dy,tak perfekt.....
g0ril0v0 sa nechyta...)))
Súhlasí Mojka, red rose


14.
označiť príspevok

red rose žena
   12. 2. 2012, 21:56 avatar
DODO v Uk je to výborné,máš pravdu
Súhlasí Mojka


15.
označiť príspevok

...d0d0...uk
   12. 2. 2012, 22:05 avatar
...ja vjem,ze mam pravdu...ak0 vzdy...)))
Súhlasí Mojka


23.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 2. 2012, 22:36 avatar
máme viac ako nedokonalý systém vo všetkom, chcelo by to od začiatku všetko zmeniť, ale politikom na tom nezáleží..tplé miesta sú teplé miesta. ako to mu hovoria ..dobry job  
Súhlasí red rose, Ranexill, Kasafran


27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 2. 2012, 12:41 avatar
Ale je dokonalý, len tá dokonalost vyhovuje inym.


28.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 2. 2012, 13:39 avatar
Je to preto, lebo systém našich pravicových vlád, je všetko predať cudziemu kapitálu a svoje firmy napojiť na štátny rozpočet pomocou zákonov.......


29.
označiť príspevok

dorota
   13. 2. 2012, 13:41 avatar
lebo peniaze.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 14:44,  Zlá stvora má smenu :)
dnes, 14:42,  Človek dokáže tvoriť aj reálne objektívne veci, napr. sochy, alebo technické stroje,...
dnes, 14:42,  Mňa by zaujímalo, Tomáš, že ako ty stojíš pred Bohom, Kristom. Keby si dnes umrel, kde...
dnes, 14:40,  No, prvá Cirkev sa nemodlila k Márii, napr. .. A to už bolo po Božom zmŕtvychvstaní. .....
dnes, 14:28,  ešte ti pridám, love this song *21 youtube.com/watch?v=Go7gn6dugu0
dnes, 14:24,  ved nemusí s tebou spat. po sexe moze íst domov *19
dnes, 14:21,  youtube.com/watch?v=d6N7MIC5IoA *21
dnes, 14:08,  40. šte 102 trollskych príspevkov a splnil svoju dnešnú normu *19
dnes, 14:07,  ten odkaz nefunguje *21
dnes, 13:56,  nemysliaca ovca ondrej dáva na každú Edovu hlúposť súhlas :)
dnes, 13:55,  kiskoidi
dnes, 13:55,  J.Tull " koľkí z vlády smerákov budú sedieť... " Mnohí niektorí...
dnes, 13:52,  Takto si pišu volici vladnych stran?
dnes, 13:51,  era vie lepšie ako celý svet ako sa šíri kovid :)
dnes, 13:50,  Najlepšie su diplomove prace poslednych predcedov parlamentu, su neotrasitelné. A ako krasne...
dnes, 13:46,  Momentálne preto, lebo veria, že vírusy, voľne poletujúce vzduchom spôsobujú KOVID19 :)
dnes, 13:42,  Edo ano ty si eštébák a chu.
dnes, 13:42,  Demencia elfieho trola to je masaker :)
dnes, 13:41,  Edo náš dezinformátor a hoaxovič o pravde :)
dnes, 13:40,  Mi volici kotlebu iba takto piseme. Aby to pochopil kazdý, aj volic vladnych strán.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(103 326 bytes in 0,213 seconds)