Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zavery synody katolickej cirkvi o rodine: liberali neuspeli

1
reakcií
856
prečítaní
Tému 3. novembra 2014, 21:00 založil universum.

podobné témy:1.
označiť príspevok

universum
   3. 11. 2014, 21:00 avatar
Ešte pred schválením Relatio synodi jeden z členov synodálnej komisie pripravujúcej návrh záverečnej správy kardinál Wilfrid Fox Napier, arcibiskup Durbanu v Juhoafrickej republike, ktorý bol do tejto komisie dosadený pápežom Františkom dodatočne po zverejnení pondelkovej správy z diskusie (Relatio post disceptationem), sa pre Vatikánsky rozhlas vyjadril k správe z dis­kusie, ktorá upútala svetové médiá najmä zmienkou o homosexualite a homosexuálnom súžití. Povedal, že tento dokument sa nepáčil veľkému množstvu synodálnych otcov. Podľa jeho slov nesúhlasili s tým, aby názor jedného či dvoch účastníkov bol predstavený takým spôsobom, aby to vyzeralo ako mienka synody. Týkalo sa to prezentácie homosexuality a homosexuálneho súžitia, akoby to bolo niečo pozitívne, rozbitých manželstiev a dôrazu na uľahčenie prístupu k sviatostiam v prípade rozvedených a znovuzosobášených. „Roztrpčenie bolo o to väčšie, že tieto otázky neboli predmetom diskusie, nikto sa synodálnych otcov nepýtal, ale v médiách ich prezentovali ako ich názor.“ Dodal, že podobné roztrpčenie vyvolalo oznámenie, že nebudú publikované správy z menších diskusných skupín. Práve správy z menších dis­kusných skupín, ktoré boli nakoniec z rozhodnutia synodálnych otcov predsa zverejnené, totiž vo výraznej väčšine zaujali veľmi kritický postoj k spomínanej správe zo všeobecnej dis­kusie. O synodálnej správe, ktorú synoda nakoniec prijala, povedal, že oproti správe z diskusie sú v nej zásadné zmeny práve v pasáži tý­kajúcej sa osôb s homosexuálnymi sklonmi, pretože „neexistujú absolútne žiadne dôvody na posudzovanie homosexuálnych zväzkov tak, že by boli akokoľvek podobné či dokonca vzdialene analogické Božiemu zámeru s manželstvom a rodinou“; a „je úplne neprijateľné, aby pastieri Cirkvi boli vystavovaní nátlaku v tejto oblasti a aby medzinárodné organizácie podmieňovali financovanie chudobných krajín zavádzaním zákonov, ktoré ustanovujú ,manželstvo‘ osôb toho istého pohlavia“. Paragraf, ktorý staval do pozitívneho svetla súžitie párov toho istého pohlavia, bol odstránený.
Súhlasí elemír


2.
označiť príspevok

elemír muž
   4. 11. 2014, 09:44 avatar
Pôvodný zámer Europy je predsa kresťanstvo, lebo to bol dôsledok vojny a čím ďalej sme od vojny, tým ďalej viera klesá a nielenže klesá, prechádza do krutej nenávisti. Leška Francúzkych aerolínii bola vyhodená zo zamestnania, pretože v práci mala na krku krížik.
Za toto bude Europa škaredo platiť aJNIE TýM, žE BY JU BOH TRESTAL, stačí že nepríde to, na čo sme boli zvyknutí, ak bolo viacej veriacich a viacej modlitieb.
Sila zla neustále pôsobí ako tlak a kde sa uvolní protitlak dobra, automaticky začína vládnuť.
Je to záujem Europanov, aby v budúcnosti nechodili po uliciach europy ľudia s krížikmi na krku ?
Ja som za to, aby sme boli tolerantní voči cudzincom, to chce vyslovené aj Boh, ale nemú sa tým porušiť základy, nemôžem predsa byť toleratný do takej miery, že kvôli tomu zapriem svojho Boha.
Čo dokázali bohovia cirkvi, od ktorých k nám prichádzajú ľudia za lepším životom? A oni si ich ešte donesú sem, aby nám tu zaviedli to horšie, čo oni mali ? A prečo si vlastne myslia tí, čo prichádzajú, že sa máme lepšie ako oni ????
Prečo arab ak príde do prvého supermarketu sa opýta a prečo toto nemáme my doma ? Automaticky tu zostane, Veď nakoniec nech, ale prečo si niekrorí nedokážu uvedomiť že sú hostia a že by sa mali podriadiť, aspom podľa inteligencie, nehovorím otročiť, alebo sa aspom zamyslieť, čo dokázal pre nás ten náš Boh a čo dokázal pre europanov a američanov ich boh ?
Inak to nemá logiku a niekde je chyba !!!!!
Oni si prídu sem a my sme tolerantní voči ich bohu, ale ak niekto príde k ním, tolerancia žiadna - podrezať krk ?????
A naša letuška, ktorá ma na krku krížik, dostane padáka zo zamestnania?
nemá tu vlastne náhodou niekto pomýlené, kto je tu vlastne idiot ????
My prídeme tam, oni nás zabíjajú a oni prídu sem a my zvesíme zo steny kríž !?!?!?!
Aká je to vlastne inteligencia, prísť k niekomu na návštevu, nechať sa pohostiť a potom zneužiť pohostinstvo a domáceho vyhnať z domu, tak ako to urobili rusi na kryme a ukrajine ?
A prečo? Len preto, že niekto si myslí, že jeho sloboda je maximálne obmedzená tým, že si to nemôže strčiť kde on chce ???? A vôbec, oni zašli až tak ďaleko, že nám vôbec nie je sympatické, kdesi to oni pichajú ?
Nechápem, čo tým chce niekto dokázať ak urobí z nášho boha idiota a za chlapskej riti si urobí modlu ????
Však nech s páči, ale prečo to vnucovať všetkým a takýmto spôsobom,dokonca demonštrovaním na uliciach.
Na jednej strane sme proti beštialite, usilujeme sa chrániť deti a na druhej strane ide mamička s malým dieťaťom zo škôlky a na ulici majú demonštráciu homosexuáli.
Ak je niekto tak o tom presvedčení a cíti sa takto diskriminovaný, tak to predsa nemôže byť problém robiť to tak, že to bude v uzavretej spoločnosti a tam už nech sa aj zbláznia a nech si to pichajú aj ......... a stávajú sa otrokami svojich vášni a náruživostí.
Všade sa bojuje za odstránenie fašizmu a rasizmu, ale tu sa vraždí jednostranne, tu sa vraždia len kresťania.
Nikto okrem Boha nemá právo súdiť odsúdiť a dokonca trestať, lebo človek nevidí do duše iného človeka a beda tomu, ak zabije niekoho, koho boh miloval a on netušil, že je jeho.
A prečo spájam tieto dve veci ? Lebo to vidím ako dôsledok, akoby trest za nenávisť voči Bohu.
Koľko je takých, čo trýznia psa, ak je na reťazi, ale ak sa reťaz pretrhne a pes sa vyrúti na nich, padá ich suverenita založená na pevnosti reťaze,na ktorej bol uviazaný pes.
A na čom jem založená suverenita tých, čo zakazujú náboženstvo,čo zvesujú zo stien kríže, čo nenávidia boha, čo nenávidia ježiša a jeho kresťanov, ja osobne si myslím, že je to založené na satanovi. A tí sú tiež iba dovtedy silní, pokiaľ bude satan silný, ale ak sa aj táto reťaz raz pretrhne a to bude určite na poslednom súde, ak nie oveľa skôr, potom aj oni budú bezmocne vystavení božiemu hnevu, ako tí, čo boli tzlí a mysleli si , že reťaz sa nemôže pretrhnúť.

Toto jem dnešná Europa, bez vlády, bez sily a bez akejkoľvek ochrany, naši vládcovia nás vydajú kedykoľvek a komu koľvek a za hocičo, lebo oni sa mi nevedia čo sú a odkiaľ prišli, nevedia čo a načo sú kresťanské hodnoty.
A tak sa iba usmievajú do kamier a sedia na dobre platených miestach a neochraňujú Europu, aj keď ich za to platí, ale ochraňujú svoj flek a beda tomu, kto by im na to siahol, naopak prekrútia to, že to bolo siahnuté na Europu a celú európu poštvu proti svojmu osobnému nepriateľovi.

A to všetko iba preto, že sme sa nezbláznili od šťastia, že on si vymyslel, že to bude pichať inde a my všetci ostatní sme sprostí, lebo nás nevie presvedčiť o nádhere, ktorú objavil.

Europa stratila základné ciele, črty myšlienky a ideály, nedokáže odlíšiť čo je fašizmus a čo ochrana a úcta ku svojej domovine a otčiny, národností a rodinných koreňov.
Nikto nechce vyháňať nikoho preč, ale trochu tolerancie z ich strany v tejto oblasti by nezaškodilo. Stačí, ak sa nikto nebude dotýkať toho nášho domovinovského a otcovského, lebo takto strácame to, čo nás priviedlo až sem. A ak toto zahodíme iba pre to, že sme nerozlíšili rozdiel medzi fašizmom a národnosťou, zahodíme celú europu niekomu inému tým najľahostajneším a najtrápnejším spôsobom.

Sú europania naozaj takí idioti ???????

Kam kráčaš Europa a kto bude kráčať po tvojich uliciach už za niekoľko rokov ????
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 10:51,  Ved dnes to vidíme my sami po čase, ale teraz už pohľadom z opačnej strany....Ja si tiež...
dnes, 10:46,  Dokonca pôvodne slovenská firma ESET má dnes hlavné pôsobisko v USA, kam utekajú poplatky a...
dnes, 10:45,  Naše potravinové podniky dnes vlastní Nestlé. Príklad. Zisk z Tatramatky Poprad odchádza do...
dnes, 10:44,  Jasné, že Západu išlo o likvidáciu komunizmu v Európe. Išlo predsa o obrovský trh, z...
dnes, 10:40,  Ja som ochotný uveriť aj tomu, že to bolo vypôsobene zapadom....komunisti sa určite na tom...
dnes, 10:39,  Každý nie. Len ich bolo mnoho.
dnes, 10:38,  A mongolskí trollovia majú z toho hokej.*13 Tézu o tom, že samotní komunisti… to je...
dnes, 10:34,  V tom zmetku, ktorý vznikol po revolucii, kradol každý.....najviac to rozkradli tí, čo boli...
dnes, 10:29,  Americkí trolovia sa tak zamotávajú. Raz tvrdia, že tzv. nežnú revolúciu uskutočnili...
dnes, 10:26,  Ďakujeme súdruhom Dzurindovi, Ficovi, Bugárovi, súdružke Radičovej...
dnes, 10:25,  dakuj súdruhom, že nedobudovali, čo budovali......a aby toho nebolo malo, tak ešte aj...
dnes, 10:22,  prečitaj si 7......tý dopletene multimilionove strašidlo....
dnes, 10:19,  Noze nam to objasni a pekne polopate kde odtieklo po novembri 89 12.000.000.000.000 eur a na koho...
dnes, 10:18,  Moja babka do 74 rokov pracovala pre tento stat teraz jej hodia 300 eur ze na ty spina a...
dnes, 10:16,  Su to len takí plačkovia.....ktorí plaču či treba, či netreba. Sú to zúfalci, ktorí...
dnes, 09:52,  Och vy chudáci. Za socíku by vás nazvali oportunistami a vyhodili zo strany a z roboty....
dnes, 03:50,  https://m.youtube.com/watch?v=e0m7rb9oiQ4 EU humanitarian aid and civil protection...
dnes, 03:44,  21. *39 priviazat a zbičovat
dnes, 03:11,  Opoziční poslanci žerú nervy poslancom koaličným... ale všetci spolu žerú nervy...
dnes, 03:05,  A kto ste to vy ze sa povazujete za nadludi ? Zásada ponovembrových vlád: - Čo môžeme...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
V jednoduchosti je krása.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(57 258 bytes in 13,399 seconds)