Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zakladna nabozenska otazkaä a nenazvite ma ruhacom, ale berte veci ake su)

33
reakcií
1291
prečítaní
Tému 8. decembra 2014, 22:16 založil ranexil.

podobné témy:1.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 12. 2014, 22:16 avatar
Moze demona posadnut Boh, ked je vsemohuci?
A ako sa to potom prejavuje?
Vieme, ze Boha demon posadnut nemoze. ( anjela neviem)
A co;?? moze posadnut cloveka anjel? Ako sa to prejavuje( kedze vieme, ako sa to prejavuej, ked ho posadne demon)

Akosi mi tieto odpovede chybaju.
Ak moze posadnut cloveka demon, tak ho moze posadnut aj anjel. Boh moze posadnut koho chce, kedze je vsemohuci.
Preco tymto veciam nie je davana pozornost?


3.
označiť príspevok

zoozoo muž
   8. 12. 2014, 22:24 avatar
oops.
cim by si bol radsej posadnuty?
dam jedno komercne video.

http://www.youtube.com/watch?v=u6pUTtkpXsE Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


13.
označiť príspevok

Wolfe muž
   9. 12. 2014, 02:07 avatar
Pozeravas serial supernatural?


2.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   8. 12. 2014, 22:21 avatar
A SI predstav ze dobro a zlo neexistuje. To je Len nase ludske pomenovanie. Pohyb je vsade...to je zakon...a prelievaju Sa klad a zapor...plus-minus. Ale!! To minus neznamena ze je to to zle...negativne. Iba ma inu polaritu. Bez Toho by vlastne zivot vzniknut nemohol.
Súhlasí Karola


4.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 12. 2014, 22:25 avatar
ale mna nezaujima dobro ci zlo. Zaujima ma, ci ej mozne posadnut sa len tak mirnix dirnix, ci len demoni maju pravo posadavat niekoho.


5.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   8. 12. 2014, 22:29 avatar
Noo...bytost anjelskej sfery Ta neposadne. Ona nie, ale ty Sa mozes identifikovat nou. Ale to uz je chorobny stav. Vidis to casto u nabozenskych fanatikov.
Súhlasí Karola


9.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   8. 12. 2014, 23:23 avatar
...ranex,praveze m0ze tak,mirnix-dirnix...mne sa t0 stal0,mna p0saduje anjel a dem0n,tak neak0 na striedacku...p0lla t0h0 raz d0m d0dik medik a in0kedy,besny pes,jak mi babka cast0 h0v0rievala...) a je t0.


6.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 12. 2014, 22:43 avatar
toto zrovna neviem
ale viem,ze pri niekom moze anjel stat a niekedy aj viaceri,dokonca
mu jeden moze sediet aj na ramene....vazne.


7.
označiť príspevok

ranexil muž
   8. 12. 2014, 22:56 avatar
holub ak ti sedi na ramene, moze ta okakat.


8.
označiť príspevok

Al_ice
   8. 12. 2014, 23:01 avatar
radsej holub ako zeriav:o)


10.
označiť príspevok

anonymný_koník muž
   8. 12. 2014, 23:25 avatar
Ja tiež na 100% neviem, ale aj keď diabol je tiež anjel, on má väčšiu silu asi ako ostatní, nepadlí anjeli. Satan získava silu. Získava ju prostredníctvom hriechu.
Boží anjeli slúžia (aj) na sprostredkovanie komunikácie medzi Bohom a ľuďmi (napr. Gabriel>Mária a Jozef). Sú to možno takí iba sprostredkovatelia zatiaľ.
Satan je iné kafé. On síce je tiež anjel, ale ako som už spomenul, on má väčšiu silu, skrze hriech.
Teda ja to vidím tak

moze posadnut cloveka anjel?, pýtaš sa...
No ľudí môžu posadnúť iba ostatní padlí anjeli, t.j. služobníci Satana, nie? Satan priamo neposáda (ach, to skloňovanie)...

Ako sa to prejavuje...
Podľa mňa Boží anjeli by dokázali posadnúť človeka, ak by im to Boh dovolil. Ale Satan je vlastne protikladom Boha, a teda on vládne svojim anjelom. Satan to svojim asi káže, aby posádali. Boh podľa mňa nie, ale čiste teoreticky by mohli si myslím...

Preco tymto veciam nie je davana pozornost?
Dobrá otázka. Tak o tomto podľa mňa nie sú v Biblii veľmi zmienky, a ak aj sú, tak sa im nekladie veľká dôležitosť (aj keď by to tak byť nemalo.)


11.
označiť príspevok

milky945 muž
   8. 12. 2014, 23:50 avatar
človeka môže "posadnúť" duch svätý a keď to spraví, je to úplne iný človek potom

RE "Môže démona posadnúť Boh?"
Načo by to robil, Satan sa bojí / poslúcha Boha aj tak.

RE "Môže anjela posadnúť Boh?" ... to isté ako vyššie


12.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 12. 2014, 00:37 avatar
Na tieto veci je predsa v evanjeliu množstvo podobnestie, alebo priamo ježiš vysvetľuje, ako to funguje.
Napríklad: Ak zlý duch nájde čistý obielený dom, nezostane tam sám ale sa vráti a zoženie zo sebou iných zlých dichjov, horších ko on a dni tohoto človerka budú horšie horšie. Na každom opísanom vyháňaní sa dá vydedukovať určitý postup, ako to, z duchmi funguj
Reinkarnácie, nie je, jediný posledný bol Ježiš..Ale ľudia si dodnes vysvetľujú, že boli v minulých životoch.To práve je to, ž vôjde do vás aj duch človeka, ktorý je dávno mrtvi a on chce od vás modlitbu za neho


14.
označiť príspevok

sta2rky muž
   9. 12. 2014, 10:27 avatar
Je rozkošné sledovať myšlienky a nápady ľudí posadnutých bohom. Mali by ste isť na exorcistické liečenie, vyháňanie boha, ozaj ste chorí. Či posadnutí?  


15.
označiť príspevok

Lucifero muž
   9. 12. 2014, 12:23 avatar
Žiadna posadnutosť démonom, anjelom, bohom... nejestvuje. Ide o psychickú poruchu, takzvané obsedantné , čiže bludné predstavy. Definície nájdeš na googli ak položíš správnu otázku. Napríklad: Obsedantné myšlienky sú nápady, predstavy alebo impulzy, ktoré sa vtierajú do mysli proti vlastnej vôli a vyvolávajú úzkosť, čiže OCD patrí do spektre úzkostných porúch ? do ktorých patria tiež disociačné konverzné poruchy, panická porucha a posttraumatická stresová porucha.
Úzkosť vyvolávajú jednak pre svoje obsahy, napr. posadnutosť démonom, a sú väčšinou nezlúčiteľné s hodnotami človeka, jedná sa tiež o sexuálne alebo agresívne obsahy a jednak pre pocit bezmocnosti a straty kontroly nad vynárajúcimi sa nápadmi, ktoré nevieme ovládnuť.


16.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 12. 2014, 13:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 12. 2014, 14:13

Príspevok bol vymazaný administrátorom.21.
označiť príspevok

Lucifero muž
   9. 12. 2014, 17:53 avatar
19. veriaci 4. Prekrúcaš Ježišove vlastnosti ako cirkev svätá. Toto je vypísané z Nového zákona: Načo sem vlastne Kristus prišiel? Odpovie nám Matúš 10/35, 36: „Lebo som prišiel rozdeliť človeka proti jeho otcovi a dcéru proti jej materi a nevestu proti jej svokre, a nepriateľmi človeka budú jeho domáci.“ Cirkvi vôbec nevadí, že toto je v príkrom rozpore s Hospodinovým prikázaním, aby sme si ctili svojich rodičov. Ježiš to vie. V Matúšovi 15/3 toto prikázanie cituje.
No sám ho vôbec nedodržiava. Potvrdzuje to Matúš 12/48 a nadväznosti Matúš 13/55. Kristus priamo odvrhuje svoju matku, bratov i sestry. Ale zamyslime sa takto: Čo by sme si asi pomysleli o človeku, ktorý by sa zachoval podobne? No aj Lukáš v 12/49 nám odovzdáva Kristov odkaz: „Oheň som prišiel hodiť na Zem, a čo chcem, ak už je zapálený?“ A ďalej sv. Lukáš v 14/26 odkazuje tým, čo chcú nasledovať Krista ako jeho učeníci Ježišovu požiadavku: „Ak ide niekto ku mne a nemá v nenávisti svojho otca i matere, ženy i detí, bratov i sestier, ba ešte len aj svojej vlastnej duše, nemôže byť mojím učeníkom.“ Akási čudná láska, nezdá sa vám? Na mieste je ďalšia hamletovská otázka. Tentoraz modifikovaná ako: milovať, či nenávidieť? Pozrime sa ešte na ďalšie humánne vlastnosti Ježiša Krista. Nájdeme o nich zmienku v ev. Sv. Matúša 18/6, 7. Vyhráža sa hriešnikom a vraví, že by bolo lepšie tomu kto, v tomto konkrétnom prípade, pohorší čo len jedného z maličkých, keby mu uviazali na krk žarnov a utopili ho. (Ale vraj sem prišiel zbaviť nás hriechov!) No nielen jednotlivcom hrozí. Hrozba sa týka celého sveta. Svetu vraj bude beda pre pohoršenia. Pohoršenia vraj musia prísť, čo je od všemohúceho nanajvýš prekvapujúce konštatovanie. No beda ľuďom, ktorí pohoršenia zapríčinia. Tamže, ale v 26/8 – 12 sa Ježiš prejavuje ako sebec keď vyjadruje nespokojnosť s názorom svojich učeníkov na použitie vzácnej masti, ktorú neznáma žena vyliala na jeho nohy. Podľa učeníkov sa drahá masť mohla predať za mnoho peňazí a peniaze sa mali rozdať chudobným. No ľudomil Ježiš sa proti tomu striktne ohradil s poznámkou, že chudobných je dosť, ale on je len jeden. Čo tam po chudobných, pomyslel si zrejme Ježiško. Veď ich bude kráľovstvo nebeské. Čo si možno pomyslieť o duševnom rozpoložení božstva ako je Kristus? Z Nového zákona je zrejmé, že sa vôbec nechoval tak chválitebne ako o ňom tvrdí cirkev. Napokon aj sám priznáva, že on nie je dobrý v Matúšovi 19/17. Tak ako Pán – Hospodin priznáva, že stvoril zlo a zhubcu. To ale popiera cirkevnú dogmu o svätej Trojici, kde sú podľa katechizmu (str. 71) všetci rovnakí, jednej podstaty a jednej prirodzenosti. Ďalšia nepravdivá cirkevná dogma. Koniec citátu. Okrem toho tu nájde názov knihy Čo rozprávali evanjelisti, kde sa dozvieš, že tvoj Ježiško je aj vrahom. Takže podľa teba je napísanie pravdy podľa Biblie boj. A čo sú potom lži, ktoré o Kristovi šíri cirkev? Vieš veriaci, môžeš cirkvi dôverovať, ale mal by si aj preverovať. No tak teraz máš tu v skratke a celkom jasne napísané čo tvoj idol urobil zlého.


22.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 12. 2014, 18:01

Príspevok bol vymazaný administrátorom.25.
označiť príspevok

Lucifero muž
   9. 12. 2014, 18:07 avatar
22. veriaci 4. Trubiroh všemohúci. Veď mu stačilo povedať a bolo by. Ako jeho Tatko. Povedal buď svetlo a bolo svetlo. Načo sa dal ukrižovať. A je lepšie mať v hlave piliny ako nič.


27.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 12. 2014, 18:12

Príspevok bol vymazaný administrátorom.32.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 12. 2014, 23:40 avatar
Keby si vedel kolko ludi bolo ukrizovanych...
Na kazdeho nieco nasli...
Mozno vsetci isli na kriz tuto za Lucifera


20.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 12. 2014, 17:45

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Lucifero muž
   9. 12. 2014, 18:03 avatar
20. veriaci 4. A aby si mal o čom rozmýšľať, tu je dôkaz, že posadnutá je cirkev svätá a nie ja. Katolícka cirkev svätá je pod vplyvom démonov. Je posadnutá.
V liste Sv. Pavla Timoteovi sú stanovené kritéria pre cirkevných hodnostárov.
Biskup, okrem toho, že musí byť bezúhonný musí byť mužom jednej ženy. Ďalej musí byť triezvy, rozumný, mať slušné chovanie, pohostinnosť. Tiež musí mať dobré pedagogické vlastnosti.
Zatým sú vymenované zlé ľudské vlastnosti, ktoré biskup nesmie mať, ale musí byť taký, ktorý dobre vedie svoju domácnosť a deti má v podriadenosti s celou počestnosťou.
Nasleduje logické zdôvodnenie požiadaviek: Ak niekto nevie spravovať svoj vlastný dom, ako sa môže starať o cirkevné záleži-tosti? Stým možno súhlasiť.
Všimnite si, že je tu požiadavka, aby biskup bol ženatý a mal deti.
No toto sa netýka iba biskupov. Aj diakoni majú byť mužmi jed-nej ženy, dobre sa starať o deti i domácnosť.
Treba povedať, že v Novom zákone sú ako cirkevní hodnostári menovaní biskup a diakon. Tých ostatných si vymyslela cirkev. Ne-majú oporu v Písme.
Je zrejmé, že požiadavky Písma svätého na hodnostárov cirkev svätá nedodržuje, a to ani napriek varovaniu, ktoré sa nachádza v štvrtej kapitole 1. epištoly Sv. Pavla Timoteovi. Duch (nevie sa, či ide o Ducha svätého) varuje, že v neskorších časoch niektorí odstúpia od viery. Budú to tí, čo podľahnú hlasu bludných duchov a učeniu démonov. Títo bludní duchovia a démoni, ktorých prejavy sa budú niesť v znamení pokrytectva a lži budú zabraňovať ženiť sa a prikazovať zdržiavať sa pokrmov, ktoré Boh stvoril...
Tu som si nič nevymyslel, ako si vymýšľate vy svätuškári. Všetko je to v slove božom.


26.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 12. 2014, 18:08

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

elemír muž
   9. 12. 2014, 23:12 avatar
Lucifero, na psychyatriách existujú páry exorcista-psychyiater, ktorí spouo vyháňaju zlých duchov. Výkon takéhoto páru je vraj okolo jeden prípad za týždeň. A práve v poslednej dobe to naberá na obrátkach, je neporovnateľne lepšie dostať z toho pacienta raz a naraz, ako dlhodobo liečiť liekmi s malou vyhliadkou na úspech.


29.
označiť príspevok

Nadja žena
   9. 12. 2014, 23:17 avatar
Vyháňajú aj zlých duchov z ateistov? Alebo u nich to nefunguje?
Súhlasí Lemmy


33.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 12. 2014, 21:18 avatar
Lucifero.

Mylis sa!.D
ale zi si v svojom klame, ked ti to vyhovuje.


34.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 12. 2014, 21:19 avatar
a zmen si nick, nemas narok ho mat bez vedomosti


17.
označiť príspevok

Bombolo
   9. 12. 2014, 13:21 avatar
taký démon tiež nie je zlý...
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

veriaci-4
   9. 12. 2014, 13:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Wolfe muž
   10. 12. 2014, 23:35 avatar
Niekedy sa takych da oslobodit psychiatrom..


23.
označiť príspevok

-oby- muž
   9. 12. 2014, 18:02 avatar
Asi ťažko. Démon si vie veľmi rýchlo odsadnúť.


30.
označiť príspevok

sta2rky muž
   10. 12. 2014, 09:22 avatar
To sú všetko úvahy v iracionálnej, abstraktnej, transcendentálnej, polohe. Teda o ničom.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 17:53,  Kasafran, pes je zakopaný v tom, že to čo dôvodne predpokladáš nemusí byť pravda... na...
dnes, 17:49,  Veru, staré matere, to boli ženy činu môj synu. *04
dnes, 17:44,  5.7.2020 bola v Bratislave slávnostne odhalená lavička Václava Havla. Odhalenie sprevádzalo...
dnes, 17:43,  hahahaha :) Ako stará mať hovorila: pánboh má krabicu na každú opicu. :)
dnes, 17:40,  Lemmy a prečo to nenaučíš rasistov z Black lives matter ?
dnes, 17:36,  Ale za to máš na všetkých. *12
dnes, 17:36,  Tým rasistom? Nepoviem :)
dnes, 17:35,  Jasné, že nie. Ja nemám na nikoho :)
dnes, 17:34,  Ale na mňa aj tak nemáš. *38
dnes, 17:34,  To povedz Black lives matter :)
dnes, 17:34,  Som ten najhorší človek na svete, akého poznám :)
dnes, 17:33,  A pritom my "belosi" v skutočnosti nemáme bielu pokožku a ani černosti nemajú...
dnes, 17:33,  Lemmy je podlý a zákerný rasista, a ešte navyše aj klamár a sprostý fašista!!!
dnes, 17:32,  Aspoň si prezradil, čo si za človeka. *05*12
dnes, 17:32,  VEd hej žiješ v bludoch
dnes, 17:32,  Si nielen podlý a zákerný rasista, ale ešte navyše aj klamár, lebo oni nie sú moji....
dnes, 17:31,  Slniečkari ako ty šíria bludy -...
dnes, 17:31,  Rasista si ty a aj s tvojimi rasistami z Black lives matter.
dnes, 17:31,  V skutočnosti žiadne časopisy nepotrebujem, lebo existuje internet. Kedysi dávno som si...
dnes, 17:30,  Veď ty si ten slniečkar, čo šíri tie bludy.
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(108 791 bytes in 0,498 seconds)