Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Zakladateľ Slova života prestúpil do Katolíckej cirkvi

19
reakcií
1068
prečítaní
Tému 3. septembra 2017, 03:27 založil meaculpa.

podobné témy:1.
označiť príspevok

meaculpa muž
   3. 9. 2017, 03:27 avatar
Este k Leinym temam o Slove zivota. Tento zbor zalozil v roku 1983 svedsky pastor Ulf Ekman. Dnes je uz aj s manzelkou v Katolickej cirkvi, jedinej ktora ma plnost poznania.


3.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 9. 2017, 09:17

Príspevok bol vymazaný administrátorom.5.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 9. 2017, 10:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

litiliti muž
   3. 9. 2017, 11:51 avatar
Praveze nenajdes...mozno vymyslis, to ti ide najlepsie


17.
označiť príspevok

peter67 muž
   3. 9. 2017, 14:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.2.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 9. 2017, 07:10 avatar
Ale holt, v RKC neliecia, to robia len v letnicnych cirkvach tak ci tak...
Vlastne ty si s tym tiez suhlasil..


4.
označiť príspevok

Fotooon muž
   3. 9. 2017, 09:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Wolfe muž
   3. 9. 2017, 13:16 avatar
Mozno som mal to LEN zvyraznit..


6.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 9. 2017, 11:46 avatar
Uzdravených katolíkov je na tisíce, boli sú aj budú. O tom svedčia každodenné svedectvá po celom svete. Pán Ježiš uzdravuje však všetkých ľudí na celom svete, lekár lieči a Pán Ježiš uzdravuje. Existencia chorôb a utrpenia naďalej zostáva nemožno sa jej vyhnúť. Prečo? Lebo aj Pán Ježiš niesol svoj kríž a nebol oslobodený od utrpenia. Utrpenie a bolesť ľudská prirodzenosť nenávidí a bráni sa jej je to normálne. Utrpenie je ťažké prijať, ale je to rozumné prijať, lebo jednoducho každý musí viac alebo menej trpieť, rovnako ako je isté, že každý musí zomrieť. Čo sa týka bolesti, utrpenia treba to použiť konštruktívne a nie deštruktívne. Robí sa to tak, že povieme, pošepkáme Pánovi Ježišovi - ďakujem ti za bolesť, utrpenie a obetujem to tebe Pane Ježišu a použi si to na svoje spásonosné účely alebo katolík si môže povedať ďakujem za utrpenie, bolesť Pane Ježišu a tebe Panna Mária a obetujem to utrpenie a použi si to na svoje spásonosné účely. Alebo môžeme povedať napr. obetujem Tebe Pane Ježišu a použi to na obrátenie hriešnikov, za duše v očistci. Mnoho ľudí končí v pekle, lebo niet nikoho kto by sa za nich modlil, obetoval alebo napr. postil. Byť chorý, trpieť, mať bolesť je nevyhnutné a je to isté privilégium, ak vieme to správne použiť - uvidíme až vo večnosti. V prirodzenosti človeka je však normálne odmietať utrpenie, pýtať sa prečo ja, búriť sa a hnevať na Boha ako to dopustil. Je to veľmi ťažké sa naučiť a praktizovať, mňa napr. celú noc aj teraz príšerne bolí zub, okostica a hlava - a najradšej by som sa toho zbavila a miestami hovorím pomôž Pane Ježišu ale častejšie hovorím, ďakujem za bolesť a obetujem to Tebe Pane Ježišu - je to celkom iný level, bolesť sa stáva vznešenou a slúži na spásonosné účely. Tým, že to prijmem, poďakujem a naspäť obetujem Pánovi Ježišovi. Pre mňa nepochopiteľné to dlho bolo, také na hlavu a nezmyselné - ale funguje to a je to iný level. Niekedy pri utrpení som nadávala, hrešila, zúrila na Boha aj na svet okolo seba. Čo mi ešte všetko zhoršovalo.


10.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 9. 2017, 11:56 avatar
A jasne, ak to potrvá, pôjdem k normálnemu lekárovi- zubárovi a dám si zub do poriadku. O zdravie sa máme starať a navštíviť legálnych lekárov, nie však už liečiteľov alebo nejaké babku zariekavačku. Zmyslom života nie je trpieť a vyžívať sa v tom, zmyslom života je príprava na večný život. A utrpenie je len súčasť tohto života,ktoré by sme mali vedieť správne použiť. Aby zase kresťanstvo neznelo ako nejaké sado-maso. O tom to nie je.


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   3. 9. 2017, 12:02 avatar
Lea: Uzdravených katolíkov je na tisíce

Neuzdravených je na milióny.


7.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 9. 2017, 11:49 avatar
Už neviem, u ktorého svätca som to čítala. Ale vieš čo nám nedokonalým ľuďom závidia aj oveľa dokonalejší anjeli, lebo to nemajú? Utrpenie a Eucharistiu(sv. príjmanie). Tieto dve veci, ak som si správne zapamätala.


9.
označiť príspevok

litiliti muž
   3. 9. 2017, 11:54 avatar
Len nech vypukne nejaky celosvetovy konflikt
...mozno je uz na spadnutie....tak vsetko to bude utekat spat do RKC....casto to tak prebiehalo v dejinach ludstva...
Súhlasí lea_pragmaticka1


12.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 9. 2017, 12:03 avatar
Litiliti to je pravda. Hneď každý vyberie kríže, ružence zo šuflíkov a začne sa modliť. Alebo napr. ikony a začnú prosby a procesy so ikonami Pána Ježiša alebo svätých najčastejšie s Matkou Božou. Rovnako, keď sú posadnutia - ľudia hľadajú pomoc u bylinkárov, veštcov, zariekaváčov, laikov v zboroch - ale nakoniec ak chcú nájsť pokoj navštívia katolíckeho kňaza exorcistu, lebo len katolíckej cirkvi a kňazom dal Pán Ježiš kompetenciu vyháňať zlého. Aj keď pozor, samozrejme funguje aj to, ak sa človek sám modlí modlitbu oslobodenia, resp. ak sa pomodlí modlitbu, ktorá modlí pri krste resp. sa to volá Obnovenie krstných sľubov napr. tu:www.youtube.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk . Aj takto Pán Ježiš potvrdzujem, ktorá cirkev je jeho a kompetencie kňazov, ktorú nemôže nahradiť ani pastor, ani nábožný laik.


13.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 9. 2017, 12:08 avatar
Vieš čo mi prišlo na um - skrz migráciu moslimov(masy utečencov) do našich krajín? Nebyť moslimov, mnohí by celkom zabudli na kresťanstvo a Pána Ježiša. Ale tak ako v minulosti aj teraz nie je sa čoho báť, pokiaľ sa mi sami nevzdáme viery, kríža a Pána Ježiša Krista. Tak ako to napr. urobil teraz Lidl a vymazal kríže z ortodoxných katolíckych chrámov na obaly výrobkov- dni Gréckej kuchyne. Inak ľudia sa búria a hromadne prejavujú nesúhlas voči takému činu.
Súhlasí litiliti


14.
označiť príspevok

lea_pragmaticka1
   3. 9. 2017, 12:13 avatar
Napr. aj tu kardinál Duka, keď napísal veľvyslancovi Grécka v Českej republike:

V reakci na společenskou nevoli, kterou vzbudil reklamní leták na produkty prodejen LIDL s vyretušovanými kříži z kopulí ortodoxních chrámů, píše kardinál Duka řeckému velvyslanci v ČR na vyjádření podpory otevřený dopis.

2. září 2017
Vyjádření / Dopisy
2. září 2017

Jeho Excelence
Efthymios Efthymiades
velvyslanec Řecké republiky v ČR

Vaše Excelence,

dovolte mi, abych se připojil k těm, kdo vyjadřují Vaší zemi sympatie v souvislosti s akcí obchodního řetězce Lidl, který na svých letácích z údajných důvodů náboženské různorodosti a politické korektnosti odstranil kříže nad známými kostely na řeckém ostrově Santorini.

Považuji něco podobného za bezprecedentní a nekulturní akt. Přestože se představitelé tohoto obchodního řetězce po vyjádření odporu tisíců lidí v celé Evropě omluvili, nezbavím se hořké chuti z toho, v jakém světě žijeme.

Vím, že zvláště ve Vaší zemi, kde naprostá většina obyvatel jsou praktikujícími ortodoxními křesťany, je něco podobného nekulturním a barbarským činem. Zatím jde „jen“ o falšování fotografií, ale jsou zde obavy, že zakrátko může odejít k odstraňování skutečných křížů i z kostelů. Naše evropská civilizace je tvořena několika kořeny, řecká demokracie a filozofie je jedním z těch nejdůležitějších. Jejich neznalost, ignorování a potlačování jejich vnějšího výrazu svědčí o prioritách, které mají někteří obchodníci.

Prosím proto, abyste přijal těchto pár řádků jako výraz podpory Vaší krásné zemi a také jako výraz odporu před falšováním dějin a útokem na kulturní dědictví celého lidstva.

Srdečně zdraví a žehná,
Dominik kardinál Duka OP
arcibiskup pražský, primas český a předseda ČB


18.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 9. 2017, 18:34 avatar
litiliti 9:

RE "casto to tak prebiehalo v dejinach ludstva" >>> vieš dať nejaký príklad?

Ja si skôr myslím, že až keď vznikne problém / konflikt a RKC ho vyrieši, až potom všetko pôjde späť do RKC.


19.
označiť príspevok

litiliti muž
   3. 9. 2017, 18:56 avatar
Humanizmus a renesancia, ludia si uzivali, nepotrebovali Boha, potom prisiel Barok, zle casy, zase utekali k Bohu...


20.
označiť príspevok

milky945 muž
   3. 9. 2017, 19:01 avatar
Čakal som príklad toho, že utekali spat do RKC. Napr. indovia v zlých časoch sa utiekali k svojmu bohu / bohom nie k RKC.


15.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 9. 2017, 12:14 avatar
Ničo podobné som zažil aj ja a prejem každému nájsť pravdu ako dobrú manželku medzi kurvami. To nie je obracanie kabátov, ak je to hľadanie, hľadať všade aj tam, kde by sme to najmenej čakali.
Treba počúvať každého, aj deti, lebo nikdy neviete, čím satan tu pravdu obalil, aby ste ju nenašli.
Hľadajte vaším rozumom, lebo hľadáte pre seba, hľadáte vaše miesto medzi nebom a zemou.
Hľadajte živú vodu o ktorej rozpráva ježiš samárijčanke pri jákobovej studni. Naberte si ju do seba, aby ste mohli rozdávať všetkým okolo možno aj vernejším, ako ste vy sám a možno aj ateistickým mudrcom, akým som bol kedysi aj ja.
Naučte sa čítať život z tejto strany a ak pocítite, že pri pozdvihovaní naplní kostol živá voda a zdvihne vás nad zem a pocítite bezváhový stav plávajúc v živej vode rastie pocit šťastia a svätosti, určite nepôjdete do inej cirkvi, ako do katolíckej.
Ale ako ľahko nás vie ten druhý od tohoto odradiť ?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Je dobré, keď ľudia dokážu tolerovať tých netolerantných.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 163 bytes in 0,201 seconds)