Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Záhadná rýchlosť svetla a problémy s časom.

134
reakcií
468
prečítaní
Tému 26. apríla 2019, 17:27 založil F=G.m1.m2/r^2.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
26. 09. 2019
16
31. 10. 2012
73
 
 


1.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 17:27 avatar
Keď hodíte kameň z idúceho vlaku v smere jazdy, rýchlosť vlaku sa pričíta k rýchlosti kameňa vzhľadom na stojaceho vonku na zemi. Cestujúci však vidia kameň letieť iba tou rýchlosťou, ktorou bol hodený.

Po správnosti by to malo byť tak aj s rýchlosťou svetla. Svetlo by malo ísť rýchlejšie keď svietim baterkou pred idúci vlak, ako keď svietim z vlaku, ktorý stojí. Rýchlejšie pre toho, kto stojí vonku. Prakticky však bolo zistené, že tomu tak nie je. Svetlo ide vždy rovnakou rýchlosťou či stojíme alebo sa pohybujeme, či svietime pred vlak alebo za vlak. Je to jedno. Neuveriteľné, ale je to tak.

Skúsme si teraz vyrobiť svetelné hodiny vo vlaku. Strop a podlahu vlaku potiahneme dokonalým zrkadlom a vyšleme krátky laserový pulz, ktorý sa bude odrážať raz od stropu a raz od podlahy stále donekonečna. Každý odraz budeme považovať za jeden tik hodín. Čas medzi dvoma tikmi vypočítame zo známeho vzťahu:

čas = dráha / rýchlosť

Keď vlak stojí, sediaci vo vlaku vidí lúč pohybovať sa hore-dole rovnako, ako vonkajší pozorovateľ stojaci na zemi. Čo sa ale stane, keď sa vlak rozbehne? Cestujúci vo vlaku nevidí žiadnu zmenu, ale vonkajší pozorovateľ uvidí lúč pohybovať sa cikcakom /////// (lebo sa pohybuje vo vnútri spolu s vlakom). Čiže ten čo stojí vonku vidí dlhšiu dráhu letu lúča medzi dvoma odrazmi a tým aj DLHŠÍ ČAS ktorý to lúču trvá. Prečo dlhší čas? Lebo rýchlosť svetla JE ROVNAKÁ pre oboch pozorovateľov. Hodiny v idúcom vlaku teda tikajú pomalšie pre toho, kto stojí vonku. Tomuto javu hovoríme „Dilatácia času“ (Spomaľovanie času). Čím rýchlejšie sa pohybujete, tým čas plynie pomalšie, lebo cikcaky sa predlžujú. Platí to pre akékoľvek hodiny, nie len pre tieto svetelné. Cestujúci ale nič nespozoruje. Pre neho všetko plynie normálne. Problém nastane až keď zastavíte a porovnáte svoj čas s hodinami na zemi. Uvidíte rozdiel. Čím rýchlejšie a dlhšie sa pohybujete, tým väčší rozdiel uvidíte.

Vezmime si teraz len tento jeden úsek cikcakovej dráhy lúča: ...V skutočnosti je to prepona pravouhlého trojuholníka, v ktorom zvislá odvesna je dráha lúča vo vlaku a vodorovná odvesna dráha, ktorú prešiel vlak za čas jedného tiku. Teraz už stačí len použiť Pythagorovu vetu a dostaneme vzorec:

Čas z vonku = čas vo vlaku / odmocnina( 1 - rýchlosť vlaku^2 / rýchlosť svetla^2 )


2.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 17:31 avatar
V nákrese toho cikcakového pohybu sa mi nezobrazilo opačné lomítko, tak si ho tam predstavte.  


12.
označiť príspevok

Krištof
   26. 4. 2019, 18:41 avatar
Citát: "Svetlo ide vždy rovnakou rýchlosťou či stojíme alebo sa pohybujeme, či svietime pred vlak alebo za vlak."

- Žeby to bolo tým, že rýchlosť svetla je maximálna, vyššia nie je možná za žiadnych okolností (aspoň v prirodzenom svete)? Existujú aj iné "hraničné miery": "Planckove jednotky vyznačujú hranice platnosti známych fyzikálnych zákonov."
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Citát: "Problém nastane až keď zastavíte a porovnáte svoj čas s hodinami na zemi. Uvidíte rozdiel. Čím rýchlejšie a dlhšie sa pohybujete, tým väčší rozdiel uvidíte."

- Avšak spomalenie plynutia času pri nízkych rýchlostiach, aké poznáme napr. pri ceste lietadlom, je len veľmi nepatrné, možno pár stotín. Ale čo veď aj Ján Volko na majstrovstvách Európy v behu na 60 metrov vyhral len o jednu stotinu pred druhým A bežec na treťom mieste zaostával tiež len o jednu stotinu za druhým
http://www.youtube.com/watch?v=8yaVUxRH-hc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
&feature=youtu.be


13.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 18:50 avatar
Nikto nevie s istotou, či rýchlosť svetla je maximálna. Zatiaľ poznáme najrýchlejšie pohybujúce sa častice, fotóny. (Hento je argument typu post-hoc.) To, že vyššia rýchlosť nie je možná je dohad.

Nevadí, že je nepatrné. Išlo o vysvetlenie princípu, nie o konkrétne čísla a hodnoty.


20.
označiť príspevok

Krištof
   26. 4. 2019, 19:42 avatar
No "nádej", že nejaká častica aspoň mierne prekoná rýchlosť svetla (fotóny), súvisela pred pár rokmi s meraním rýchlosti neutrín. Ale ukázalo sa, že merania boli chybné a neutrína sú pomalšie než svetlo (fotóny).
tech.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Za maximálnu sa rýchlosť svetla považuje aj podľa Einsteinových teórií relativity. Vraj dokonca aj keby proti sebe (smerom k sebe z opačných strán) "cestovali" veci rýchlosťou svetla, nedostali by sa k sebe rýchlejšie než rýchlosťou svetla. Ale vraj vesmír sa pri Big bangu "roztiahol" omnoho rýchlejšie než rýchlosť svetla. A čo sa týka expanzie vesmíru, tak nachádzajú sa v ňom galaxie, ktoré sa od seba vzďaľujú rýchlosťou väčšou ako rýchlosť svetla...

Ten nepatrný časový rozdiel, napr. jedna stotina pri dilatácii času pri "normálnych" rýchlostiach, je nepatrná z toho "praktického" hľadiska pre život človeka, jedna stotina hore-dolu... hoci nie je to celkom tak, napr. vyhrať preteky sa dá aj s rozdielom jednej stotiny


30.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:13 avatar
Baryónovou hmotou, v ktorej základoch sú "votkané" fotóny nemôžeš dokazovať, že rýchlosť svetla je hraničná. Dokonca aj častice charakteristické silnou interakciou sa po anihilácii rozpadajú v konečnom dôsledku na gama žiarenie , elektróny , pozitróny a neutrína. Preto je logické, že rýchlosť fotónov vytvára hranicu pre rýchlosť pohybu akejkoľvek byryónovej hmoty (pozor, v astronómii sa výrazom "baryónová hmota" nemyslia len baryóny). ....Máme tu však ďalšiu hmotu, zvanú "Tmavá hmota" o ktorej nevieme dohromady nič.

....Inými slovami nemôžeš hraničnú rýchlosť definovať z nameranej rýchlosti svetla. Nevieš, či je to najvyššia možná rýchlosť. Vedci dnes uvažujú o tzv "tachyónoch", časticiach pohybujúcich sa nadsvetelnou rýchlosťou. Už to samo o sebe je dôkazom, že neexistuje absolútny dôkaz o konečnej rýchlosti.

Opakujem, išlo o vysvetlenie princípu na známych veciach pre bežného človeka. Preto som sa vyhýbal kozmickým raketám. Bežne sa tento typ vysvetlenia vo fyzike používa (napr. Richard Feynman). Tu vôbec nejde o to, že časový rozdiel je nepatrný. Samozrejme, že je nepatrný - a? Čo to má spoločné s témou?


33.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:16 avatar
...a už vôbec hovoriť v tejto súvislosti o priebehu Big-Bangu, ktorý sám sa nachádza v ríši hypotéz a ešte tým podporovať hraničnú rýchlosť svetla ako dôkaz konečnej rýchlosti, je celkom mimo.  


56.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 20:55 avatar
tak si vezmite ako priklad, LHC v Cerne. kde sa musi pouzit obravska energia na urychlenie castic ako su protony. ktore vsak nikdy nemozu dosiahnut rychlost svetla , pretoze keby aj jednotlive protony urychlovali , vyzadovali by nekonecne mnozstvo energie.


64.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 21:07 avatar
Áno, pretože dĺžka týchto častíc sa urýchľovaním skracuje, preto nikdy rýchlosť svetla nedosiahnu. Aj kontrakcia dĺžky sa dá odvodiť z tých "lúčových hodín" vo vlaku. Rýchlosť fotónov totiž limituje urýchľovanie baryónovej hmoty, ktorej základom sú práve fotóny a neutrína. (Akákoľvek kompletná anihilácia totiž končí fotónmi a neutrínami, ktoré už ďalej neanihilujú na nič ďalšie.)


69.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 21:17 avatar
Tie častice "vnímajú" svoje urýchľovanie ako lineárne až do nekonečna. Limitné pri rýchlosti svetla ho vníma len vonkajší pozorovateľ. ....A to všetko len kvôli tomu skracovaniu dĺžky v smere pohybu. Proste náš meter pre stále sa zmenšujúceho trpaslíka meria stále viac a viac jeho metrov.


73.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:30 avatar
69. btw. plati loletzova aj pre einsteinovu ŠT ?


75.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:31 avatar
* lorentzovu :-)


76.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 21:33 avatar
Mám si kúpiť ružovú alebo modrú kabelku, poraď mi plíz !!!   


79.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 21:36 avatar
Áno, platí.
Súhlasí Scarllete


82.
označiť príspevok

Krištof
   26. 4. 2019, 21:40 avatar
Nejde len o môj názor, lež skôr napr. o to, že za maximálnu sa rýchlosť svetla (fotóny) považuje aj podľa Einsteinových teórií relativity, aj logiky a meraní. Ako vlastne i ty uvádzaš: "Preto je logické, že rýchlosť fotónov vytvára hranicu pre rýchlosť pohybu akejkoľvek byryónovej hmoty". O tom hovorím aj ja. A to, či niekde mimo túto "prirodzenú hmotu" existuje vyššia rýchlosť než rýchlosť svetla, nevieme, nedá sa to však vylúčiť.

Tým Big bangom (čo je známa vedecká teória) som nepodporoval "hraničnú rýchlosť svetla ako dôkaz konečnej rýchlosti", lež naopak uvádzal som to príklad, že existujú podľa vedcov aj výnimky, ktoré prekračujú rýchlosť svetla.

"Tachyón je hypotetická, doteraz nedokázaná častica... Z hľadiska matematického formalizmu sú takéto častice prípustné, ale žiadna všeobecnejšie prijímaná súčasná fyzikálna teória ich neobsahuje, nie sú potrebné k vysvetleniu žiadneho pozorovaného javu. V súlade s princípom Occamovej britvy možno predpokladať, že tachyóny neexistujú." sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.skón Ale inak ktovie, teoreticky...

Ten nepatrný časový rozdiel má s témou napr. to, že niekedy sa dilatácia času spája s hypotetickou možnosťou, že by jeden človek, ktorý by cestoval, žil dlhšie než ten, čo by zostal na Zemi. Viď napr. tzv. paradox dvojčat. Ale ten časový rozdiel aj pri takej rýchlosti, akú dosahujú napr. veľmi rýchle lietadlá, je len nepatrný, takmer bezvýznamný z tohto pohľadu


128.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   28. 4. 2019, 10:11 avatar
Krištof, ideš na to od začiatku opačne. Už v úvode (1) som spomenul fakt, že rýchlosť svetla bola experimentálne zistená. Najprv si mysleli, že sa môže ku nej pripočítavať/odpočítavať rýchlosť svietiaceho objektu. Opäť experimentálne bolo zistené, že tomu tak nie je, ale v každej vzťažnej sústave je rovnaká. AŽ ODVTEDY, než sa toto EXPERIMENTÁLNE ZISTILO, sa považuje za najväčšiu dosiahnuteľnú rýchlosť PRE DOTERAZ ZNÁME HMOTNÉ ČASTICE. Vzorce boli odvodené až potom - a to zrovna na základe podobného experimentu, aký som uviedol so svetelnými hodinami. Na základe Michelson-Morleyho experimentu. ....Einsteinove vzorce nie sú dôkaz, ale dôsledok dôkazu experimentálneho, že sa svetlo takto záhadne správa. Až na základe toho (praktického zistenia), začala byť rýchlosť svetla považovaná za najvyššiu pre baryónovú hmotu.

Opakujem: Už to, že vedci začali nad takou časticou ako je Tychyón uvažovať, nech je pre teba dôkazom, že neexistuje absolútny dôkaz o rýchlosti svetla ako konečnej rýchlosti.

S témou to nemá spoločné nič, pretože v téme nieje any slovko o možnosti, že "jeden človek, ktorý by cestoval v lietadle, žil o poznanie dlhšie než ten, čo by zostal na Zemi." (Nedomýšľaj si.)

Paradox dvojčat má svoje riešenie.

Poznateľné spomaľovanie času pri objektoch letiacich rýchlosťou blízkou svetlu je dobre doložené experimentálnymi dôkazmi. Napr. systém GPS má vo svojom softvéri použitý vzorec pre dilatáciu času, inak by GPS-ky boli značne nepresné, pretože tam ide už o zlomky sekundy a pri rýchlostiach tých družíc sa dilatácia času v tejto škále už prejavuje. Alebo mióny (častice sekundárneho kozmického žiarenia) majú dobu života 2,2 mikrosekundy a teda ani pri rýchlostiach blízkych svetlu by nikdy nedopadli na povrch zeme. Lenže oni dopadajú a je to spôsobené tým, že ich doba života je značne predĺžená, keď letia takmer rýchlosťou svetla.


129.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   28. 4. 2019, 10:17 avatar
A doteraz to samozrejme nikto nevie, prečo sa svetlo takto záhadne správa. Argument, ktorý ty uvádzaš, je dôkaz kruhom: "svetlo sa takto správa preto, lebo je to konečná rýchlosť. Konečná rýchlosť je to preto, lebo sa svetlo takto správa." ...Ale prečo sa takto správa? Aká je podstata svetla? Všetko mohlo byť inak. Až na základe praktického experimentu vieme, že je to takto. A to, prečo je to takto a nie inak, nikto nevie.


130.
označiť príspevok

Krištof
   3. 5. 2019, 15:44 avatar
128.
- Nejdem na to opačne. Otázka totiž nestála tak, čo bolo skôr alebo na čom predošlom Einstein čiastočne staval pri tvorbe tej svojej teórie. Niečo bol jeho vlastný vklad a niečo poznal od iných. Faktom je, že za maximálnu sa rýchlosť svetla (fotóny) považuje aj podľa Einsteinovej teórie relativity. Jeho teórii predchádzali nejaké iné experimenty a idey, na ktorých on možno v tejto súvislosti staval, ale faktom zostáva spomenutá vec. Čítal som však, že je to možno inak: "V dopise, který psal rok pred svou smrti, trval [Einstein] naopak na tom, že experiment nehrál "žádnou rozhodujíci roli"." Viac na stránke (dole "EINSTEIN A MICHELSON - MORLEY EXPERIMENT": bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

K veci ešte: "„Ako sa objekty pohybujú rýchlejšie a rýchlejšie, stávajú sa čoraz ťažšími – čím ťažšie sú, tým náročnejšie je dosiahnuť akceleráciu, takže nikdy nedosiahnete rýchlosť svetla,“ hovorí Roger Rassool, fyzik na austrálskej univerzite v Melbourne. „Fotón v skutočnosti nie je hmotný,“ vraví. „Ak by bol, nedokázal by sa hýbať rýchlosťou svetla.“ bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
To že je rýchlosť svetla maximálna - aspoň v našom prirodzenom svete - vyplýva aj z logiky, že je v každej vzťažnej sústave rovnaká, nemožno ju prekročiť.

- To, "že vedci začali nad takou časticou ako je Tychyón uvažovať", nie je pre mňa dôkaz, že "neexistuje absolútny dôkaz o rýchlosti svetla ako konečnej rýchlosti". To je iba hypotetická myšlienka, nie dôkaz. Dôkazy sú pre rýchlosť svetla (fotóny) ako maximálnu (aspoň zatiaľ). Opačné (porovnateľné) dôkazy však nie sú známe.

- "Tému" však nepíšeš len ty v danej konkrétnej súvislosti (a príspevku), ale aj ostatní tu na verejnom df. sk, ktorí sa zapoja ohľadom rýchlosti svetla, dilatácie času a pod. Daná téma celkovo môže navodzovať ďalšie súvislosti, napr. paradox dvojčiat a iné podobné súvislosti: "Z toho sa niekedy robí pochybný záver, že napríklad kozmonauti v kozmickej lodi pohybujúcej sa rýchlosťou blízkou rýchlosti svetla budú starnúť pomalšie a po návrate na Zem budú mladší ako ich vrstovníci (paradox dvojčiat)." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Preto som napísal, že v reáli to nemá pre predĺženie života človeka význam, teda aj keby cestoval rýchlymi ale reálnymi prostriedkami, že by nežil dlhšie než iní ľudia na Zemi. Možno v rámci sci-fi je predstaviteľné, že niekto cestuje kdesi vo vesmíre rýchlosťou blízkou svetlu a starne pomalšie než ľudia na Zemi.

129. Niektoré veci sa správajú tak, ako sa správajú preto, že je to tak stanovené, stvorené, napr. prírodou, Bohom. Napr. "jablko padá dolu", nie hore. Alebo existujú aj iné "hraničné miery" (okrem rs): "Planckove jednotky vyznačujú hranice platnosti známych fyzikálnych zákonov." bit.ly Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Prečo je to tak? Alebo napr. prečo má určitá PC pamäť obmedzenú kapacitu v bajtoch? Lebo je to tak v tejto realite stanovené, ako je to v prípade aspoň niektorých vecí


131.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   7. 5. 2019, 15:30 avatar
Einsteinova teória je už len dôsledok pozorovania, nie dôkaz, že s rýchlosťou svetla je to takto. To bolo zistené výhradne experimentami. Čiže ideš na to od začiatku opačne. (...viď. napr. Michelsonov-Morleyho pokus...) Nikto nerozumie tomu, prečo je to tak. Len sme svoje rovnice prispôsobili tomuto faktu a vyšla nám z toho dilatácia času, kontrakcia dĺžky.

Samozrejme, že Tachyóny sú dôkaz o tom, že neexistuje absolútny dôkaz o konečnej rýchlosti svetla. Po prvé, vo fyzike nikdy neexistoval a ani nebude existovať absolútny dôkaz. Po druhé, keby bola o tej rýchlosti istota, neexistovali by medzi vedcami úvahy o možnom pohybe nedsveteľnými rýchlosťami.

Paradox dvojčat má svoje riešenie vo VTR - a samozrejme áno, to že sa čas pre kozmonauta spomaľuje ne nezvratne dokázané - viď napr. mióny.

Nezmysel. Napríklad Planckova hmotnosť je 2,2.10^(-8) kg a my vieme o objektoch ďaleko ľahších ako je toto. (Napr elektrón) Čiže žiadne hranice to nie sú.


132.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   7. 5. 2019, 15:34 avatar
Oprava:
Paradox dvojčat má svoje riešenie vo VTR - a samozrejme áno, to že sa čas pre kozmonauta spomaľuje je nezvratne dokázané - viď napr. mióny, GPS, atď, atď.... Bez Einsteinových rovníc vsadených do programu GPS by si sa nemohol orientovať na metre presne. Dilatácia času pre letiaceho kozmonauta je dokázaný fakt.


133.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   7. 5. 2019, 15:48 avatar
"Preto som napísal, že v reáli to nemá pre predĺženie života človeka význam,"

To je irelevantné. V téme ide o vysvetlenie princípu (nedomýšľaj si).


134.
označiť príspevok

Krištof
   7. 5. 2019, 18:29 avatar
Niečo sme si k tomu povedali, ale čas sa dá využiť aj inak než len takýmto teoretizovaním


135.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   8. 5. 2019, 06:28 avatar
Nie je to teoretizovanie, ale praktizovanie.  


3.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 17:31 avatar
Ty máš problémy sám so sebou, už sa konečne preber chuju !!!!!!!!!!


4.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 17:34 avatar
Plač.  


6.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 17:46 avatar
Nad tebou sa ani nedá robiť !     


7.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 17:54 avatar
Iným spôsobom svoju frustráciu ani nezmierniš.  


8.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 17:55 avatar
Dennník n ti napovedal, že som frustrovaný ?


9.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 17:59 avatar
Napovedal si to sám.  


10.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 18:18 avatar
Ty vieš čítať z myšlienok ? Lebo to vedia len satanisti a ty si hovoril, že si veriaci , či ?   


11.
označiť príspevok

djjaro muž
   26. 4. 2019, 18:34 avatar
Mino no toto?


14.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 18:51 avatar
Viem čítať z tvojich príspevkov.  


5.
označiť príspevok

gabriel pb
   26. 4. 2019, 17:37 avatar


15.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 19:33 avatar
a keby by sme zapli baterku v hyp. vesmirnej lodi, ktora sa pohybuje rychlostou svetla ? svetlo sa musi pohybovat rychlostou svetla, pretoze je to prirodzena konstanta.


16.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 19:34 avatar
Teba nezaujíma, aké dnes nosia šaty a kabelky tvoje sokyne ženy ?   


17.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 19:35 avatar
Skáju zaujímajú divné veci kua !!!!!!!     


19.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 19:39 avatar
Skáju zaujíma rýchlosť svetla, no ja sa asi pocikám, ale takú ženu, čo by sa zaujímala o také vesmírne veci som ešte...........................................neje...............nemal.   


21.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 19:46 avatar
16. lebo astrofyzicky chodia vo vreci, ty jeblina. moja mozgova kapacita staci na vsetko


23.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 19:52 avatar
Nejeb do ľudí, lebo budeš slovne pojebaná, stojí ti to za to ?   


24.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 20:03 avatar
23. neotravuj ty podla svina.


27.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:10 avatar
Otravuješ ma ty, ty si začal do mňa jebať !!!!!!!!!!!!


18.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 19:38 avatar
Prírodné zákony sú relatívne.


22.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 19:47 avatar
to je info, preto je teoria relativity


25.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:08 avatar
To je info, asi ako to v úvode. Všeobecne známe.


26.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 20:09 avatar
25. kreativny clovek, v takychto temach len rozvinie svoju kreativitu


28.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:11 avatar
Načo hádzať perly sviniam, keď tie ťa za to tak akurát oserú..


29.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:12 avatar
Namiesto perál im hoď bombu !!!!


31.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:13 avatar
Škoda materiálu  


32.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:14 avatar
Škoda..... favoriť.   
Súhlasí Boris


34.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:18 avatar
Najlepšie škodovky v rámci cena/výkon= efektivita, aké vyrobili, bola favoriťka a feličitka.
Socialistický vývoj.
Súhlasí Miňosviňo


35.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:21 avatar
Dnes to tiež vedia, afto sa ti rozsype do päť yeárs !!!!!
Súhlasí Boris


37.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:23 avatar
Dnes bol prvý tropický deň v roku, nasmial som do sýta, keď som rátal tie bavoráky a mercedesy odstavené pri ceste, prípadne ich nechal núdzový režim ísť 20 kmh po krajnici.......     nenormálni sme.. produkujeme stále horšie veci.,
Súhlasí Miňosviňo


38.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:24 avatar
U nás tiež bolo tropické ráno, ale len na Lomničáku !!!!!!!    


40.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:27 avatar
Jak to?


50.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:52 avatar
Inverzia ti niečo hovorí ?   


45.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:40 avatar
Áno bol. Aj ja som si toho všimol: Krásny deň na oblohe.  


48.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:49 avatar
Ešte dobre, že pri tom plynul čas.  


36.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:22 avatar
Ok, teda všeobecne známe. Jednu vec som zámerne vynechal a to je odvodenie toho vzťahu v závere. Teraz sa teda realizuj a odvoď ten vzťah. (úplne bude stačiť, keď odvodíš iba ten Lorentzov faktor.)

Nech sa páči.... (myslím, že bude zase sranda)


39.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:27 avatar
To si si ma asi s niekým pomýlil..


41.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:29 avatar
Napísal si: "info, asi ako to v úvode. Všeobecne známe." - nie?


42.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:31 avatar
Určite nebudem strácať čas, nad tvojimi prázdnymi úvahami.


43.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:37 avatar
Nikto ťa sem nezval. ....A okrem toho, debata s človekom ako ty, ktorý má pokrivený pohľad na svet, vytvorený zväčša zo svojej fantázie a redefinície pojmov, je celkovo strata času. Taký bude vždy za všetkým hľadať podozrievé až zlé úmysly pre svoju neschopnosť chápať úplne základy.    


44.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:39 avatar
Toto je stále slobodné fórum, nepotrebujem pozvanie.
No a napokon si len potvrdil, že si si ma asi s niekým pomýlil. Veď je zrejmé, že nemáš najmenší záujem o debatu so mnou a pohŕdaš mnou každou svojou bunkou  


46.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:47 avatar
Tak potom by si mal prijať pozvanie psychiatra s podozrenia na schizofréniu.  

Veď prvý vždy kto pohŕda si ty. Si už tak zakomplexovaný, že to nevidíš - a hneď sa ti to potom vracia.   Skoro v každej neutrálnej téme ktorú som založil si prišiel vylievať svoje sci-fi komplexy a následne nadávať oponentovi, že nežije v tvojom svete fantázii, keď ich prinášal do svetla skutočnosti. Si pokrivená osobnosť. Najlepší výraz pre teba je: "Pomýlený."   


47.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:49 avatar
Je zvláštne, ak so mnou nechceš v ničom súhlasiť, no pri tom mi dávaš vo svojich vyjadreniach súhlas takmer neustále.  


51.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:52 avatar
Rád budem s tebou súhlasiť, keď budeš mať pravdu. Aj v tejto téme si mal príležitosť niečim doplniť. Miesto toho opäť iba zvraciaš. Viď napr takého Krištofa. Reaguje vecne, k téme a nevymýšľa sci-fi. S ním sa diskutovať dá. Keby reagovaql rovnako ako ty aj jeho by som posielal na stretnutie s Anderom z Košíc ako teba. ...A naopak, keby si reagoval na úrovni aspoň tak ako on, bola by to úplne iná debata.


53.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:54 avatar
bla bl,a, opať ti neostalo nič iné, iba mnou pohŕdať. Táto téma je nudná tým, že je všedná. Nič zaujímavé sa tu nerieši, len sa opakuje všeobecne známe.


55.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:55 avatar
Ochvíľu ťa začne urážať, počkaj chvíľku.  


61.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:59 avatar
Toto nie je téma o sexe, a tvojich obvyklých výstrekoch. Už si bombardérovi vycucal?


62.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 21:01 avatar
A o čom je táto téma ? O tvojom opisovaní z wikipéďije ?    


57.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:56 avatar
Prečítal si si, vieš teraz kde máš problém, môžeš to napraviť.


59.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:57 avatar
....zato, že teba to nezaujíma ešte neznamená, že to nebude pre niekoho iného zaujímavé. Celý svet sa netočí len okolo teba a tvojej osoby. Ak ťa to nezaujíma, načo si sem prišiel? Povedať, že ťa to nezaujíma? Veď to je choré. Nevnímaš, sa?  


60.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 20:58 avatar
Pohŕdanie je jeho poslanie !!!!!!!! Zajebaný žuvačkár !!!


49.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 20:49 avatar
44. boris ved napis, ze podla lorentzovej transformacie plati kontrakcia dlzky a dilatacia casu . cim by sa clovek viac priblizoval k rychlosti svetla, tym extremnejsie su ucinky na priestor a cas. aspon pre tych ktori cestuju danou rychlostou. cize mozno by sa dalo hovorit o cestovani v case. ak sa niekto pohybuje cca 90% Rs, na zemi prejdu asi dva roky a pocas cesty rs cca jeden rok. s 99% by to bol uz rozdiel sedem rokov a pre toho cestovatela stale len jeden rok. teda si vypocitaj ten pomer
Súhlasí F=G.m1.m2/r^2


52.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 20:53 avatar
Ja som to už napísal v 18,. lenže to takí, ako vy proste nechápu. Ja to vidím a vy si to potrebujete počítať. Tu debata nemá zmysel a mňa zaujímajú úplne otázky, nie opakovať dokolečka zopakované.


58.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 20:57 avatar
52. ved kombinuj ako sa ti paci, to si predsa minule chcel ja tiez trepem  


54.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 20:55 avatar
To neurobí, lebo jeho zámerom na tomto fóre je neustále nad niečim vyplakávať, nadávať na niečo, byť z niečoho permanentne frustrovaný. Bez toho nemôže žiť.
Súhlasí Scarletta


63.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 21:03 avatar
Pekne si opísal to, čo sám robíš !!!!!
Súhlasí Boris


65.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 21:08 avatar
Musíš mať všade vopchaný te peňis?  


66.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:09 avatar
63. autor tejto temy je nekonečne múdry  


67.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 21:12 avatar
   a sme doma... Dnes si jednoducho hovorím, že sa nebudem zapájať do týchto trápnych prejavov.

Spýtam sa na iné.
Predstavme si, že pozeráme supervýkonným teleskopom na nejakú vzdialenú planétu X svetelných rokov. Pozeráme priamo na nejaký objekt, či dokonca bytosť, je jedno čo. Vidíme tam obraz, ale ten je už z minulosti, pretože svetlu, ktoré obraz prenáša trvá určitý čas, kým k nám dorazí. Ale pridajme k tomu možnosť cestovať instantne, teda niečo ako riadená červia diera v priestore. Je možné sa v takom prípade vrátiť v čase? Ak vidím svoj cieľ, vidím ho reálne a mám možnosť absolútnej rýchlosti, resp. eliminujem faktor rýchlosti tým, že som schopný instantného presúvania sa, je možné skočiť do minulej reality? Teraz, ja viem, že obraz je už minulosťou a čas spôsobil, že na tej planéte sa udialo už X vecí a možno už ani nieje, ale vesmír stále tú informáciu o nej má, šíri sa vesmírom a my sa práve na ňu pozeráme, preto mi to príde ako možnosť, alebo aspoň taká logická dilema.
Že sa dá cestovať časom vpred teoreticky, aj prakticky vieme. Hovoríme, že cestovať vzad sa nedá a ja hovorím, že akurát ešte nemáme na to koncept.


68.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 21:14 avatar
kua Boro to mi nerob, takéto príspevky od teba nie sú košér !!!!!!    


71.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 21:29 avatar
Ono to nie je návrat v čase, lebo po celej trase od tej vzdialenej planéty až k nám už existuje svetelný "záznam" všetkého, čo sa s ňou dialo. Je len otázkou času, kedy k nám to svetlo doputuje. Informácie o udalostiach teda už existujú a sú na ceste a ty im môžeš ísť naproti, keď vycestuješ smerom k tej planéte. Je jedno, akou rýchlosťou. Kľudne aj hneď. Akurát hneď uvidíš, čo sa s ňou deje práve teraz, keď sa pri nej okamžite ocitneš.
Súhlasí t-e-ó-m-a


81.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 21:38 avatar
Stále mi to nesedí. Ak by som dokázal cestovať rýchlejšie, ako svetlo, ale stále by sa jednalo o cestovanie a pri tom by som stále mohol sledovať cez špeciálny teleskop miesto cieľa, mal by som vidieť zrýchlený tok udalostí, až kým nepristanem na mieste, kde sa od počiatočného obrazu veľa zmenilo, správne? Teória?
Ale ak cestovanie úplne vynecháme a dokážeme byť v jeden moment v bode cieľa, ktorý vidíme, myslím, že vesmír by s tým mal problém, resp. nie problém, ale nastal by jeden z takých relatívnych javov. Je dôležité si pri tom predstaviť to vynechanie rýchlosti z celej záležitosti. My sme na rýchlosť hodne fixovaní a teda premýšľame v intenciách rýchlosti, teda toku udalostí, času a pohybu.
Ja sa pýtam skrátene na to, či obraz, ktorý vidíme je dosiahnuteľný, lebo je reálny. To nieje fikcia, to nieje odraz, je to reálna a pravdivá informácia a to, čo je mení je rýchlosť, ale tú si odmyslime.


85.
označiť príspevok

F=G.m1.m2/r^2 muž
   26. 4. 2019, 21:45 avatar
Áno, uvidíš zrýchlený tok udalostí. Čím rýchlejšie letíš, tým rýchlejší, pretože na palube tvojej rakety plynie čas pomalšie než tam. Preto uvidíš udalosti na tej planéte zrýchlene. Zrýchlene o Lorentzov faktor.

Obraz ktorý vidíme už nie je dosiahnuteľný. Je minulosť. Je to len svetlo. To, čo sa deje s tou planétou práve teraz, je iné.
Súhlasí Scarletta, t-e-ó-m-a


90.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:53 avatar
85. to svetlo je starsie, nie planeta .


93.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:00 avatar
Ja to ale beriem a chápem tak, že všetkému dáva význam a formu v prvom rade informácia. Najprv je informácia a z nej sa kreuje realita.
Svetlo nesie informáciu.
Predstavme si čiernu dieru, vieme, že tam dochádza k zvráteniu prírodných javov. To už vieme, že je to možné. A pri tom ťažko uveriteľné a už vôbec uchopiteľné a pochopiteľné.
Ja píšem o ďalšom podobnom extréme, ktorý by mohol "natrhnúť" tok udalostí reality, istantné premiestnenie kamkoľvek, čo môžeme vidieť, alebo poznáme polohu. To je nad rýchlosť, to je eliminácia času a teda je celkom možné, že ak úplne eliminujeme význam a vplyv času, tak sa to môže rovnať cestovaniu v čase a teda k zvráteniu prírodných javov.


98.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:09 avatar
Ak sa stane hmota maximálne ťažká, prepadne do seba, vznikne čierna diera. To je extrém hmoty.
Čo sa stane, ak by sme dosiahli maximálnu rýchlosť? Teda nie nejakú rýchlosť svetla rovnajúcu sa 300 tisíc kms. My predpokladáme, že svetlo je najrýchlejšie. Ja píšem o maximálnej rýchlosti, teda v podstate instantnej. Tak, ako maximálna váha mení charakter fyziky, tak by mala aj maximálna rýchlosť.


100.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:10 avatar
Ja som jednu buchtu zbalil za päť minút, to bola aká rýchlosť ?     
Súhlasí Boris


110.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:21 avatar
Ak si tú rýchlosť potom spomalil pri milostnom akte, tak si pašák!    
Súhlasí Miňosviňo


111.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:23 avatar
Nespomalil som to, som obyčajný chrapúň, preto si moja milenka našla milenca.     


106.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 22:17 avatar
98. aku rychlost, superluminalnu ako sa pohybuju galaxie ? en.m.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

btw, v podstate cervie diery nie su v rozpore s einstenovymi rovnicami . porusenim einsteinovej ŠTR


112.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:26 avatar
To je len zdanlivo rýchlejšia rýchlosť, ako svetlo. Je to tam popísané.
To je práve to, čo som písal už vyššie, je nutné si predstaviť úplné vynechanie rýchlosti.
Ak rýchlosť prestáva byť otázkou podobne, ako hmota pri čiernej diere prestáva byť otázkou. Čo sa stane?


113.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:27 avatar
Boro, si si istý, že komunikuješ so ženou ?    


121.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:34 avatar
Tak hádam som správne v téme o čase, svetle a rýchlosti?!   


122.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:36 avatar
Nie si ty v inej dimenzii ? Prefackaj sa pre istotu !!!!!    


117.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 22:29 avatar
112. Star trek ?


118.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:30 avatar
Trek a štek.   


123.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:40 avatar
Star trek je slabý odvar.
Ťažko to popísať. Ja vidím, že sa priestor rozbije na jednotlivé časové body.
Ak máš extrém hmoty taký, že vznikne absolútna príťažlivosť, tak extrém rýchlosti by mohla byť absolútna dostupnosť kamkoľvek v rámci miesta a času.


124.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:42 avatar
A čo takto Majka z Gurunu, to je aký ovar ?   


125.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:42 avatar
ovar už mi yebe, odvar som mal f pysku.   


126.
označiť príspevok

Scarllete žena
   26. 4. 2019, 22:55 avatar
123. v star treku existovali predpoklady o zakryveni casopriestoru, to by hypoteticky sposobilo kontrakciu dlzky bez dilatacie casu . cize by si sa ktokolvek mohol dostat ku ktoremukolvek cielu v kratkom case .en.m.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


127.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:57 avatar
Aká farba oblečenia bude toto leto in ? Poraď mi prosím.   


70.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:17 avatar
67, sk.m.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.ského_otca


72.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 21:29 avatar
Ďalší pekný príklad nemohúcnosti dnešnej vedy. Paradox starého otca nič nedokazuje a tak tiež nevysvetľuje a to jednoducho preto, že to nedokážeme otestovať a niečo si len namýšlame.
My nevieme, kde sme v prvom rade. Je celkom možné, že svet sa skladá z mnohých dimenzií a v niektorej z nich je čas ako statický most, po ktorom sa môže bytosť prechádzať hore dole dejinami.
Ak by sme teda dokázali skočiť naspať v čase a zabili svojho deda napríklad, mali by sme prestaŤ existovať, ale to by platilo len v tom prípade, ak by sme sa nachádzali v rovnakej dimenzii, ale čo ak skok v čase znamená aj prestúpenie do inej dimenzii? Alebo dokonca vytvorenie novej dimenzii, kedy vesmír jednoducho urobí otlačok existujúcej a vsadí do nej cestujúceho v čase? Možností je toľko.......


74.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 21:30 avatar
Kua Boro,dnes máš veľmi krátke príspevky !!!!!!!! Ty budeš zamilovaný či ?    


83.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 21:41 avatar
ňééééé     
Ja milujem všetkých. A ženy na to skôr, alebo neskôr prídu a nedokážu sa s tým zmieriť  
Súhlasí Miňosviňo


84.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 21:43 avatar
A niektoré, ako Skája naša na to neprídu nikdy, lebo majú..........ako ona rada uráža iných, tak ja to použijem na ňu sviňu íkvé hojdacieho koňika.   
Súhlasí Boris


87.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 21:48 avatar
AJ ja znova vybuchnem, otázka času. Alebo otázka toho, či tu niekedy nastane všeobecná snaha o normálnu, ľudskú komunikáciu a zábavu.  


91.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:54 avatar
87. uz pripravujes diskutujucich na svoje zachvaty . ved si daj lieky
Súhlasí Boris


94.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:02 avatar
Robím to už dá sa povedať roky.
Ja som len človek a mám rád aj svoje emócie a keď mi niekto neustále brnká na nervy, tak príde prirodzene ich uvoľnenie.  
Súhlasí Miňosviňo


97.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:05 avatar
Presne tak a moje uvoľnenie je trošku zdrvujúce, ale čo si mám počať, bojovať so žuvačkármi je boj na dlhé trate !!!!!!!!   


99.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 22:09 avatar
94. boris teraz ma napadlo, idealny system nie je socik . videl si equals ? to by bol idealny svet. svet bez emocii , ziadnu radost ani ziadnu nenávist. vsetci emocionalne vyrovnani


103.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:14 avatar
To nemá so socializmom nič spoločné. Ja socík nikomu nevnucujem, ani nechcem. Je to proste voľba ľudu.
A zvolí si ho, ak bude ten ľud morálny a bude chápať, aj chcieť byť lepší.


104.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:15 avatar
Možno teraz ťa už konečne pochopia a uchopia ťa za tvoje príspevky, či ?
Súhlasí Boris


108.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 22:18 avatar
103. vies co , ja sa snazim len rozvijat diskusiu, ty suchár .


109.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:19 avatar
To na konci vety si prečo dal, neprestaneš s tou provokáciou ty babochlap ?


114.
označiť príspevok

0svietený muž
   26. 4. 2019, 22:28 avatar
Svet bez emócií je nahovno. Mŕtvy. nezaujímavý. Ničotný.
Aj keď, my ämärickí präkäkäti, tomu nerozumieme, od pása streliť môžme, Skájuš.          


119.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 22:31 avatar
114. ty vies prd


120.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:33 avatar
A ty ani prd ty zmrd.   


96.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:03 avatar
Tu ? Nikdy !!!!!!    


77.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:34 avatar
72. kazdopadne do buducnosti cestujeme stale


78.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 21:36 avatar
Myslím si, že Slovensko sa vydalo opačným smerom !!   
Súhlasí Boris


86.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 21:46 avatar
Nemyslím, alebo neberiem to tak. My sme stále tu. Budúcnosť je tam a minulosť hentam. My sme však stále len tu a teraz.
O budúcnosti môžeme rozprávať, ako aj o minulosti. A z minulosti môžeme mať aj záznamy, z budúcnosti nie. Cestovať do budúcnosti chápem ako presúvať sa rýchlejšie v Čase. Ale nám plynie čas stále rovnako a sme stále tu. Teraz.

 


92.
označiť príspevok

Scarletta žena
   26. 4. 2019, 21:57 avatar
86. kazdu sekundu cestujeme do buducnosti kazdu mikrosekundu ked chces

bol fórek
Súhlasí Boris


101.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:11 avatar
Boa, niečo robím zle, ja som stále tu.  
Súhlasí Miňosviňo


102.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:12 avatar
Si tu za stálu seKUNDU !!!!!!!    
Súhlasí Boris


105.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:16 avatar
Prečo vlastne nemeriame čas v seriťkách?!      
Súhlasí Miňosviňo


107.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:17 avatar
Lebo to by už nebol čas, ale prevčas.    
Súhlasí Boris


115.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:28 avatar
Včera o 7 kundine, 12 prsnúte a 36 seriťke!    
Súhlasí Miňosviňo


116.
označiť príspevok

Miňosviňo muž
   26. 4. 2019, 22:29 avatar
A vagiňa je gďe ?    


80.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 4. 2019, 21:37 avatar
S liberarnymi nadludmi   sa nehadajte oni maju pravdu v kazdej teme ci sa jedna o kvantovu fyziku alebo politiku . Nedaj boze mate na nieco iny nazor ta uchylacka sebranka buzerantska sa na vas vrhne jak supy zdemonizuju zneucia a ponizia celu rodinu. No proste smradi


88.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 4. 2019, 21:49 avatar
Ako to maju ale pekne nacvicene   je jedno kto z nich aku sprostost zvratenu napise vsetci jak cvicene opicky hned suhlasia


89.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   26. 4. 2019, 21:52 avatar
Tu uz normalnu komunikaciu necakajte jedine ze ta liberarna sebranka protislovenska zvratena psychopaticka opusti toto forum . Rozum uz nedostanu oni su od prirody iny bezchrbtove hyeny


95.
označiť príspevok

Boris muž
   26. 4. 2019, 22:03 avatar
Nádej zomiera posledná Part.  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Pri výbere lásky opatrný buď, nie podľa krásy, ale podľa srdca súď.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(300 945 bytes in 1,101 seconds)