Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Záhada betlehemskej hviezdy

15
reakcií
1754
prečítaní
Tému 2. marca 2010, 07:51 založil Ónya.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
22. 01. 2012
19
01. 01. 2016
25
06. 09. 2015
17
21. 03. 2015
36
13. 03. 2012
15
27. 02. 2015
23
 
 


1.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 07:51 avatar
Záhada betlehemskej hviezdy

„Keď sa za čias kráľa Herodesa v judejskom Betleheme narodil Ježiš, prišli do Jeruzalema mudrci od východu a pýtali sa: ,Kde je ten novonarodený židovský kráľ? Videli sme jeho hviezdu na východe a prišli sme sa mu pokloniť.’ Keď to počul kráľ Herodes, rozrušil sa a celý Jeruzalem s ním. Zvolal všetkých veľkňazov a zákonníkov ľudu a vyzvedal sa od nich, kde sa má narodiť Mesiáš. Oni mu povedali: ,V judejskom Betleheme...’

Tu si dal Herodes potajomky zavolať mudrcov a podrobne sa povypytoval, kedy sa im zjavila hviezda. Potom ich poslal do Betlehema... Oni kráľa vypočuli a odišli. A hľa, hviezda, ktorú videli na východe, išla pred nimi, až sa zastavila nad miestom, kde bolo dieťa. Ako zbadali hviezdu, nesmierne sa zaradovali. Vošli do domu a uvideli dieťa s Máriou, jeho matkou, padli na zem a klaňali sa mu. Potom otvorili svoje pokladnice a dali mu dary: zlato, kadidlo a myrhu. A keď vo sne dostali pokyn, aby sa nevracali k Herodesovi, inou cestou sa vrátili do svojej krajiny.”

„Keď Herodes zbadal, že ho oklamali, veľmi sa rozhneval a dal povraždiť v Betleheme a na jeho okolí všetkých chlapcov od dvoch rokov nadol, podľa času, ktorý zvedel od mudrcov.”

(Mt 2, 1 - 12. 16)

209.85.135.132 Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


2.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 08:13 avatar
Isli na vychod , ci do Jeruzalema?
Uz som vela krat toto cital, kde kade, ale silne mam dojem , ze tu nehra nic.


3.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 08:24 avatar
podľa Biblie, učenci - mudrci žili na východe v neznámej krajine --boli označovaní ako traja Králi ( dodnes sa nevie či boli traja ! a nevie sa ani či boli Králi -- ako sa píše prichádzali z východu a vedeli čítať hviezdy - vtedy čítanie "hviezd" malo veľký význam--aby "vyčítali svojmu panovníkovi ako samu bude "dariť"). Píše sa, že títo učenci vyčítali podľa hviezd, že sa má narodiť Kráľ Izraela. Na nebi sa podľa vtedajšieho popisu objavila "čudná" hviezda ..za ktorou sa vybrali aby sa Kráľovi poklonili - nakoľko podľa ich "predpovedí" sa mal narodiť - narodil "Kráľ sveta.))


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   2. 3. 2010, 08:51 avatar
Ó: dodnes sa nevie či boli traja ! a nevie sa ani či boli Králi --

-- a nevie sa ani, čo sa to vôbec celé stalo -- (alebo stalo sa to tak, ako sa aj udialo, že Kocúr v čižmách prišiel do mesta, tiež prišiel)

-- vtedy čítanie "hviezd" malo veľký význam--aby "vyčítali svojmu panovníkovi ako samu bude "dariť" --

Prečo to dnes nemá význam? Keď vtedy čítanie hviezd malo veľký význam? Čo sa zmenilo?


13.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 09:02 avatar
takto Vladko,..teraz som o tom čítala všetko možné..,, neviem ..si predstav nebola som pri tom keď sa na rodil Ježiš !!!.. ale rada by som počula k tomu tvoj vlastný názor ..čo si o tom celom myslíš .. toto dokážem aj ja .okopčiť riadky a dať k tomu kopec otáznikov ..


4.
označiť príspevok

myrai žena
   2. 3. 2010, 08:31 avatar
prepac mi Ónyuska za srandicky,dala som si ich radsej prec..pa a prijemny vam to den  


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 08:37 avatar
ježiš myrai .. prečo ?? ...veď som sa k tebe ešte ani nedostala a chcela som ti pochváliť aj pekný avatar- kde je ?? ??   


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 08:32 avatar
No sak videli jeho hviezdu na vychode a prisli z vychodu. Ono to skor vyzera na Krisnu, ako na jezisa.


6.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 08:35 avatar
inak toto je vážne zaujímavé. ,..len ma tak napadlo, že ísť z východu do Izraela, keď neboli dopravné prostriedky okrem koní, oslov , tiav ..a drevenných lodí,.. museli ísť pešo veľmi preveľmi dlho aby práve v momente ...kedy bude svietiť hviezda nad Betlehemom ...dorazili k narodenému Ježišovi v pravý čas a že nemali problém nájsť "toto miesto " ..lebo podľa toho, ako sa píše Mária s Jozefom sa schovávali - aby nikto narodenému Ježišovi neublížil /keď sa dopredu vedelo že sa narodí Kráľ sveta .. ale ako sa vedelo dopredu v Izreali --.., ..Herodesa ..keď to vedeli len títo východní mudrci z hviezd - neviem .. ) Herodes sa to podľa všetkého dozvedel až potom...dlôležitý význam sa prikladal tej hviezde.


8.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 08:42 avatar
Nebolo to skor znamenie? A nie hviezda, lebo oni boli zatazení na znamenia ..No pojdem najst nejake spekulacie- Kedze povodny text neexistuje, co je viac nez iste , tak je to cele iste prekrutene. V dnesnej dobe, ked pouzijeme opis nejakych veci s pred pol storocia tak sme dost vedla, ak ide o ustne podanie, a nie tam, kde si tieto bajky hovorili jeden somar druhemu a nie este aby to trafili.. a ako vieme avanjelia su uplne neskorsieho data. Ktovie co sa aj stalo..prisiel nejaky ind , porozpraval im ,ako sa narodil ¨v Indii Krisna, jeden pastier to povedal druhemu, a za 100 rokov vznikol Jezis .


12.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 08:59 avatar
mno .. o tomto sa dá rôzne špekulovať..laik si to môžem napr,. vysvetliť aj tak, že náhodní traja ?? .. dajme tomu "pútnici" zablúdili a išli za svetlom..riadili sa hviezdou - ktorá im určila polohu .smer strany kde sa nachádzajú teda na juh ?? Prišli práve k miestu "úkrytu" kde sa narodil Ježiš, ..,, Pútnici potom došli do mesta a rozšírili správu o tom čo videli na oblohe - Hviezdu, ktorá bola nízko a bola veľmi zvláštna a bola výnimočne na oblohe práve v čase , keď sa narodil malý chlapček ...ta Hviezda tomu všetkému dala veľký význam v tej dobe ako úkaz z nebies - symbol niečoho výnimočného - záhada - narodil sa Ježiš .


9.
označiť príspevok

piskotka žena
   2. 3. 2010, 08:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 08:45 avatar
tu som našla nejaké to vysvetlenie k" Betlehémskej" hviezde:
www.24hod.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


14.
označiť príspevok

ranexil muž
   2. 3. 2010, 09:19 avatar
Bolo to UFO, a jeho nasledovali..co ine neznamy lietajuci objekt, ktorý pred nimi letel oblohou a zastavil sa nad mastalou, kde sa narodil Jezis. este im aj zasvietil na tu chalupku a bolo. Dodnes astrologovia spekuluju o co slo, ale nikdy sa im nepodarí nic najst, pokial nepripustia,. ze slo o UFO..


15.
označiť príspevok

Ónya žena
   2. 3. 2010, 09:31 avatar
spisovateľ sci-fi románov Arthur C. Clarke dokazoval v roku 1954 v jednom z článkov, že supernova, ktorá vybuchla pred tritisíc rokmi, môže vydávať väčšie svetlo ako Polárka. Supernova je eruptívna premenná hviezda, ktorá naraz zvýši svoju jasnosť až sto miliónov ráz. K jej vzplanutiu dochádza vtedy, ak teplota vnútri veľkej hviezdy prevýši istú hranicu. Pritom nastáva syntéza ťažkých prvkov a intenzívny výron žiarenia a hmoty. Je to zriedkavý úkaz. V galaxii vzplanie supernova približne raz za niekoľko storočí. Bolo to napríklad v rokoch 1006, 1054, 1572 či 1604. Niektorí odborníci sa preto začali zaoberať teóriou, že betlehemská hviezda mohla byť supernovou. No ďalší odborníci ju odmietli. Argumenty boli také isté ako v prípade kométy. Výbuch supernovy je taký výnimočný jav, že by ho starovekí hvezdári určite boli zaznamenali. Nebeské úkazy veľmi presne zaznamenávali napríklad vtedajší čínski astronómovia, a to už niekoľko storočí pred narodením Krista. Úkaz ako supernova by im celkom určite nebol unikol.
.....................................zo zdroja :
Pod "betlehemskou hviezdou "zostáva veľa nejasností. Napríklad dátumy, ku ktorým sa astronómovia dopátrali, nespadajú do obdobia Ježišovho narodenia. Ale to nie je až taká nezrovnalosť. Je totiž všeobecne známe, že Ježiš sa možno narodil o niekoľko rokov skôr, ako sa traduje - azda aj o sedem - alebo aj neskôr. Inou nezrovnalosťou je obdobie jeho narodenia. Bolo to naozaj v decembri a k tomu presne dvadsiateho piateho? Podľa Biblie pastieri na pahorkoch okolo Betlehema „na lúkach strážili svoje stáda aj v noci“. Ale v decembri bývajú i v Palestíne noci studené a dobytok v maštaliach. Mohli strážiť na jar, keď prichádzajú na svet jahniatka. A o tom, že sa Ježiš narodil na jar, v období významného židovského sviatku pascha, svedčí aj to, že betlehemské príbytky boli vtedy preplnené a Mária s Jozefom sa nemali kde utiahnuť. V prvých obdobiach kresťanstva deň narodenia Ježiša Krista oslavovali všelijako. Niekde šiesteho januára, niekde dvadsiateho ôsmeho marca, inde dvadsiateho apríla a ešte inde dvadsiateho ôsmeho novembra. Až v polovici štvrtého storočia určili dvadsiaty piaty december. Ako konkurenciu pôvodného pohanského sviatku slnovratu, ktorý pripadal na toto obdobie. Ešte jedna nezrovnalosť: traja králi. Neboli traja. A neboli ani králi. Iba evanjelista Matúš spomína klaňanie mudrcov, ale nepíše, koľko ich bolo, a neuvádza ani ich mená. Až okolo roku 500 legenda o Ježišovom detstve skoncipovaná v arménčine hovorí o troch kráľoch, Melkonovi z Perzie, Gasparovi z Indie a Baltassarovi z Arábie. Ale bez ohľadu na tieto i ďalšie nezrovnalosti sa vianočné sviatky v kresťanskom svete tešia najväčšej pozornosti.


16.
označiť príspevok

steamy
   9. 3. 2010, 21:05 avatar
O akej zahade sa tu hovori?Vsak jej zmysel je jasne vysvetleny v Biblii?
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:36,  Veď prídi, teším sa. Už dávno som sa nerozcvičil. *29
dnes, 15:35,  39. úchyl prestan tu zasierat a odtiahi na psychiatriu . nech ta izolujú od normálnych ludí ....
dnes, 15:34,  ...Teplymysel,zapametaj si,najdem ta ,syn zvrateneh0 k0munistu a registr0vany radi0amater v STB...
dnes, 15:33,  Necítiš sa skôr niekdy ako Jób? Inak ten tiež až ku koncu prišiel k poznaniu. Múdrosť v...
dnes, 15:33,  185. nereaguj na mna lebo nahlásim za obtazovanie
dnes, 15:32,  A nakoniec zakázali i nacistické prehliadky v Berlíne. Chudák vodca už nemohol prednášať,...
dnes, 15:32,  uz mu nenadávaš do gastarbeitera v englande. ty chorá hlava pod dohladom psychiatra ?
dnes, 15:31,  182. https://fullfact.org/news/muslims-uk-viral-poster-factchecked/ z toho 37% muslimov zije v...
dnes, 15:31,  Čo chcieť od bitkára a zloducha ako si ty? Všetci sú zlí, len ty si lietadielko. *29
dnes, 15:29,  Tak tak foton Extrémisti a boľševici aj v trenčíne chceli zakázať zhromaždenie :)
dnes, 15:29,  ...chcel s0m sa iba presvedcit,ci tu je furt ta skrach0vama k0munistick0-nab0zenska...
dnes, 15:28,  Pravda bolí.
dnes, 15:27,  Aj extrémisti Rusi chceli zakázať a nakoniec i zakázali zhromaždenie v Berlínskom bunkri....
dnes, 15:27,  ...debil ,raz si ta najdem a t0 ner0zch0dis
dnes, 15:25,  SSfoton :)
dnes, 15:24,  EsssEsss hákojeSS HitlereSS. :)
dnes, 15:24,  Extrémisti a boľševici aj v trenčíne chceli zakázať zhromaždenie
dnes, 15:24,  Bijjou nešír lži a neútoč.
dnes, 15:23,  foton foton aké hlúposti vypúšťaš
dnes, 15:23,  Má klasifikáciu po tebe, čítaj: https://www.diskusneforum.sk/ucastnik/d0d0-uk
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Veľa čítaj, píš, premýšľaj, aby si sa vedel vyjadriť až budeš chcieť.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(75 581 bytes in 0,420 seconds)