hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  náboženstvo  /  téma

Ž 89,7 - "Lebo kto nad oblakmi je roveň Pánovi? Kto sa z Božích synov podobá Pánovi?" /Kat.preklad./

príspevkov
94
zobrazení
4
tému vytvoril(a) 24.11.2020 05:18 Shagara
posledná zmena 25.1.2021 06:09
1
24.11.2020, 05:18
Ž 89,7 .......... " Lebo kto nad oblakmi je roveň Pánovi? Kto sa z Božích synov podobá Pánovi?"

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Ako chápeme tento jednoduchý text Písma?
Mohol by to niekto pochopiť aj tak, že jeden Boží syn sa rovná Bohu?
Teda, že v tom texte je aj nejaká výnimka?
Ten text je postavené do záporu a vylučuje možnosť , že by Bohu bol niekto rovný!
A Biblia to opakovane aj zdôrazňuje!
Jahve/Jehova/ v Starom zákone vystupoval ako jediný a nedeliteľný Boh, .... ktorý nemal seberovného boha!
A Ježiš v tom istom Starom zákone vystupuje ako: ..... "PÁNOV ANJEL", ...... "ANJEL JAHVEHO TVÁRI", ...... "KNIEŽA JAHVEHO VOJSKA", ...... "MICHAEL", ..... a podobne.
A Jehova aj zdôrazňuje v Písme, že sa NEMENÍ !!!
Malachiáš 3,6 ...... "Ja som Jahve a nemením sa;.." /Kat.preklad/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Biblia navyše poukazuje, že Boží syn Ježiš je ...... "viditeľný", ...... "bol smrteľný", ...... "je menší od Otca", ...... "že aj ako posol je menší od toho, kto posiela", ..... "že jeho Otec je jeho HLAVOU", ...... "že on je počiatkom Otcovho stvorenia", ....... "že sa nakoniec podriadi svojmu Otcovi", ..... a podobne !!!
A tak ako môžme aj ten text z nadpisu/úvodu/ otočiť naopak, a tvrdiť , že JEŽIŠ JE ROVNÝ BOHU OTCOVI", .... ak daný text a kontext celého Písma to vylučujú?
Ak tak narábame,..... "správne zaobchádzame so slovom PRAVDY"? Alebo nie? 2Ti 2,15
§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Katolícky preklad Ž 86,8 ........ "Niet podobného tebe medzi bohmi, Pane,"
Aj ked to niektorí tvrdia, mýlia sa ,........ lebo boli zvedení svojimi slepými pastiermi!
Otvor im oči PANE a sním z ich hlavy ZÁVOJ, ........ " Nech vedia, že iba ty máš meno Jahve, že si zvrchovaný Pán celého sveta!" Žalm 83,18


odkaz ...... Je Ježiš naozaj rovný Bohu?

"SPOZNAJTE PRAVDU A PRAVDA VÁS OSLOBODÍ !" Ján 8,32
none
2
24.11.2020, 09:24
Ja a Otec sme jedno.
none
13

2. -era- 24.11.2020, 09:24

Ja a Otec sme jedno.

24.11.2020, 17:22
2, ..... Katolícky preklad, Mt 19,6 A ...... "tak už nie sú dvaja, ale jedno telo. Čo teda Boh spojil, nech človek nerozlučuje."
Sú manželia doslova jedno telo?
O akú "jednotu" tu ide? Pozri tiež Mat.19,4-5., 1 Mojž.2,24
------------------------------------------------------------------
Ján 17,11 ........ " Svätý Otče, zachovaj ich v tvojom mene, ktoré si mi dala, aby boli jedno ako my."
Sú kresťania tiež súčasťou trojice?
Alebo ak sú kresťania tak "jedno ako aj Otec so synom", ...... sú všetci kresťania jedným kresťanom, doslovným?
Pretože oni sú presne tak "JEDNO" ako je Otec so synom "JEDNO"?!
Ešte raz ..... "Alebo neviete, že ten, kto sa spája s neviestkou, je s ňou jedno telo? Veď sa hovorí: "Budú dvaja v jednom tele."
Opäť, ..... znamená to, že ten kto smilní s neviestkou je doslova s ňou jedným telom?
Alebo to poukazuje na fakt, že spoločne/jednotne/ sa dopúšťajú smilstva, hrešia? Kresťan nemôže spojiť v jedno chrám ducha svätého s "chrámom" toho zlého!
----------------------------------------------------------------------------------------------------------
„Aby boli všetci jedno, tak ako si ty, Otče, v jednote so mnou a ja v jednote s tebou, aby boli aj oni v jednote s nami.“ (Ján 17:20, 21)
Záver: ..... Ježiš a jeho Otec teda nie sú doslova jednou osobou. Sú jedno v tom zmysle, že sa vo všetkom zhodujú. Ježiš sa modlí, aby sa z rovnakej jednoty tešili aj jeho nasledovníci, teda že budú spolupracovať na uskutočnení toho istého zámeruToť vsjo!

none
41

2. -era- 24.11.2020, 09:24

Ja a Otec sme jedno.

24.11.2020, 20:13
sme či?
none
48

41. Liam from NYC 24.11.2020, 20:13

sme či?

24.11.2020, 21:12
71, ....wast ist das ..... sme či?
none
3
24.11.2020, 10:06
Veľmi jednoduchá a stručná odpoveď na dlhú otázku: Autor žalmov žil storočia pred Ježišom.
none
4

3. Patrick91 24.11.2020, 10:06

Veľmi jednoduchá a stručná odpoveď na dlhú otázku: Autor žalmov žil storočia pred Ježišom.

24.11.2020, 10:18
A autor žalmov ani netušil, že raz sa bude hovoriť o Ježišovi.
👍: Patrick91
none
6

4. Lemmy 24.11.2020, 10:18

A autor žalmov ani netušil, že raz sa bude hovoriť o Ježišovi.

24.11.2020, 10:54
nemal ani tušenia o tom, že raz nejaký Ježiš bude existovať
none
14

6. Patrick91 24.11.2020, 10:54

nemal ani tušenia o tom, že raz nejaký Ježiš bude existovať

24.11.2020, 17:29
7, ....... to je zaujímavé, .... hlavne že sú takzvané mesiášske žalmy!
Pozri Dávidov 22 Žalm. /mesiášsky žalm/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
A aj keby žalmisti netušili nič o mesiášovi/aj ked židia žili v tom očakávaní/, ..... aj tak dané Žalmy sú Bohom inšpirované a osté zásady, pravdy platia trvale! Sú nadčasové!

Ak si Lemmy neveriaci ako proklamuješ, tak nikdy nemôžeš chápať Božie slovo! To tvrdí Písmo!
none
46

14. Shagara 24.11.2020, 17:29

7, ....... to je zaujímavé, .... hlavne že sú takzvané mesiášske žalmy!
Pozri Dávidov 22 Žalm. /mesiášsky žalm/
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
A aj keby žalmisti netušili nič o mesiášovi/aj ked židia žili v tom očakávaní/, ..... aj tak dané Žalmy sú Bohom inšpirované a osté zásady, pravdy platia trvale! Sú nadčasové!
...

24.11.2020, 21:10
Shagara, som humanista a racionalista, a lepšie chápem biblický text ako ty. Ty si zaslepený, kým sa ja na bibliu dívam nestranne.
none
49

46. Lemmy 24.11.2020, 21:10

Shagara, som humanista a racionalista, a lepšie chápem biblický text ako ty. Ty si zaslepený, kým sa ja na bibliu dívam nestranne.

24.11.2020, 22:07
76, ...... úsmev - .
Lemmy, nikdy sa to nemôže stať a to z viacerých dôvodov!
1, ..... žiadny neveriaci človek nemôže porozumieť Písmu. To je absolútna biblická pravda!
„Telesný človek neprijíma veci Božieho ducha, lebo sú mu pochabosťou; a nemôže ich spoznať.“ 1 Kor.2,14

Alebo: ...... "bezbožní budú konať bezbožne, ani jeden bezbožník nepochopí, ale rozumní pochopia." Daniel 12,10
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Samozrejme, myslieť si môžeš hocičo, ale aj tak to nie je pravda! Ak si ešte predvčerom nadával na Boha a Bibliu a myslíš si že rozumieš Písmu, .... tak potom ty si taký "racionalista" ako ja som snehulienka a sedem trpaslíkov. Sorry
A navyše Bibliu môže pochopiť ten kto je v jedinom, pravom náboženstve/teraz hovorím všeobecne/.
Vieš, Biblia je tak úžasná kniha, .... že je tak napísaná, že naozaj žiadny zlý človek jej nemôže porozumieť ani keby mal dva tituly pred menom a dva za menom!
A ešte niečo, ..... takmer každý si myslí, že nie je zlý! Ale nie je to pravda, ..... Boh ku sebe pritiahne naozaj iba jednotlivcov, ktorých je dnes ako šafránu! "Jedného z tisíca"!


A aj to "nestranne" , .... pobavilo.
none
15

6. Patrick91 24.11.2020, 10:54

nemal ani tušenia o tom, že raz nejaký Ježiš bude existovať

24.11.2020, 17:34
7, .... omyl. A opakujem, ... ak keby to bola pravda, nič sa tým nemení, .... bolo to písané pod inšpiráciou Boha!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Len prosím ťa Patrick nenapíš, .... že ani Boh o tom nevedel , že pošle svojho syna, .... a že ani on sa mu nemôže rovnať?
Tvoja odpoveď je alibistická a v zmysle príslovia: .... "Topiaci sa aj stebla slamky chytá"!



Už v 1 proroctve 1 Mojž.3,15 bolo zrejme, že príde mesiáš, semeno ženy! A proroci sa o ňom zmieňovali!
Ale opakujem , ........ Boh určite vie, že jemu sa nemôže nikto rovnať, preto to zahrnul do Písma!
A Boha by sme nemali spochybňovať!
none
18

3. Patrick91 24.11.2020, 10:06

Veľmi jednoduchá a stručná odpoveď na dlhú otázku: Autor žalmov žil storočia pred Ježišom.

24.11.2020, 17:42
4, ..... tak ako môžu byť v Starom zákone mesiánske state? 22 Žalm, 53 kapitola Izaiáša a podobne?
A Boh vedel kto je jeho syn a či sa mu on alebo niekto rovná?
Ak by sa mu rovnal jeho syn, .... dal by dané slová zapísať do Písma?
none
5
24.11.2020, 10:37
Áno všetky 3 osoby sú si rovné 🙂
none
8

5. Liam from NYC 24.11.2020, 10:37

Áno všetky 3 osoby sú si rovné 🙂

24.11.2020, 11:46
6-
zlá odpoveď, lebo je mimo podstaty jediného Boha.
none
21

5. Liam from NYC 24.11.2020, 10:37

Áno všetky 3 osoby sú si rovné 🙂

24.11.2020, 18:05
6, .... už len to podporiť Písmom!
------------------------------------------------------------
George Howard, docent náboženstva a hebrejčiny na Univerzite štátu Georgia, vyhlasuje: ....... „Časom sa tieto dve osoby [Boh a Kristus] stále viac zbližovali, až ich nebolo možné od seba oddeliť. Je teda možné, že odstránenie tetragrammatonu významne prispelo k neskorším christologickým a trinitárskym sporom, ktoré sužovali cirkev v raných storočiach. Nech bola príčina akákoľvek, odstránenie tetragrammatonu pravdepodobne vytvorilo teologickú klímu odlišnú od klímy novozákonného obdobia prvého storočia.“ — Biblical Archaeology Review, marec 1978.

A toto je ten zásadný problém: Odstránenie Božieho mena z Písma, .... čo teraz musia naprávať Jehovovi svedkovia!
Prorocký Žalm týkajúci sa "času konca"...... " Svoje sväté meno zjavím uprostred svojho izraelského ľudu a nedovolím už znesväcovať svoje sväté meno. Tak si národy uvedomia, že ja som Jahve, Svätý v Izraeli. " Ezech.39,7

none
7
24.11.2020, 11:38
Školník a upratovačka tiež hovoria: Ja a riaditeľ sme sa dohodli , ..... .... ...,, jasnéééé !!???
Ježišova láska k svojmu otcovi sa tiahne celým evanjeliom, ako zlatá niť a aj on mu hovorí, už som oslávil a ešte ťa oslávim,
Nezneužíva svoje postavenie a zdôrazňuje, že plní iba vôľu svojho otca.
Farizeji sa ho pýtali, odkiaľ máš tieto veci, alebo aké nám dáš znamenia, že toto môžeš robiť ( a možno mysleli, že ako si to voči nám môžeš dovoliť.) A on im odpovedá, keby ste poznali môjho otca, poznali by ste aj mňa.
Keď sa v chráme modlili farizej a mýtnik, farizej sa postavil do prostriedku kostola a bol hrdý, že je bez hriechu a že dodržiava mojžišov zákon, Odvádza desiatky.
Ale mýtnik, sa bál vôbec vstúpiť do chrámu a ak vošiel, bojazlivo sa utúlil v rohu chrámu, lebo vedel, že zhrešil, bral viac, ako mu bolo nariadené brať. doslova každého okradol, teda skutočný hriešny človek.
Prejavil obrovskú ľútosť a kajal sa za spáchané hriechy. Tomu bolo odpustené a farizej ani nemal dojem, že by mohol byť hriešny. naopak, ako by viac miloval boha a aj sa mu snažil ďakovať, ako mýtnik. Mýtnikovi však nešlo o jeho prejavenie lásky k bohu, mýtnik mal jednoducho strach, čo bude s ním , až príde k nemu. Preto sa bil v prsia a prosil a prosil, videl len seba a svoj hriech a boha ako toho, ktorý mu hriech môže odpustiť.
Čo teda máme robiť ? Robiť podľa luthera modliť sa a hrešiť ?
O čo tu ide ? O prejavenie najhlbšej oddanosti, lútostí a pokánia ? Myslím, že áno v prípade, že to bude za odpustenie hriechu, ale máme aj inú možnosť takto sa priblížiť k bohu ? Určite áano a to v momente,ak je hostia nad kňazovou hlavou, vtedy sa z nej vyleje do chrámu ježišiová živá voda, o ktorej ježiš hovorí samaritánke, po ktorej už nikdy nebudeme smädní. Nechajme sa zaplaviť touto najvzácnejšou vodou na svete a užívajme si tú duchovnú nádheru, túto príležitosť, ktorá je medzi ostatnými cirkvami veľmi vzácna, ak vôbec je.. Nehľaďme na katolícku cirkev ako sputnutú, zanedbanú záhradu, ale hľaďme na strom, ktorý v nej rastie a ktorý jediný na svete nám môže tento neopísateľný zážitok sprostredkovať, ba dokonca aj z vystavenej sviatosti môžeme toto čerpať oveľa dlhšie, ale nesmieme pripustiť, že ježiš je boh.
Jediný boh je jeho otec, ktorý ho stvoril ako prvotinu svojho stvorenstva a jemu stvoril tento náš svet, teda svojmu synovi, lebo z lona boha nikdy nič nevyšlo, zostalo to tam a to , alebo tým práve dokazuje, že ježiš je ním stvorený a nie splodený, jedine ježiš je nepoškvrnené počatie a nikto iný, čo kedy žil na tejto zemi. Je to priamo čistota, ktorú človek nemá právo deliť a ani rozdávať, lebo by sa dotákal vyšších božích zákovon, ktoré platili skôr, než bol tento svet.
Ježiš je vínny kmeň a jediná cesta do tohoto sveta, ktorý existoval pred tým, než existoval tento svet, lebo opdtiaľ nám priniesol aj ježiš svoje evanjeliu a povedal, nie je to všetko, ale musí vám to stačiť na spasenie, tým, že povedal: váš otec nech je len jeden a váš učitel nech je len jeden, lebo to, čo je od človeky, môže byť aj od toho druhého. A ak budemem veriť to čo je toho druhého, musíme patriť jemu, lebo jemu sme uverili.
Veď nehovorím, že všetko je zlé, ako to aj pripúšťa ježiš, ale prečo riskovať niečo iné od človeka, ak nám povedal ježiš toto je evanjelium, ktoré vás privedie ku mne.
Väčšina z dogiem sú detinsky naivné a zaslúžili si výsmech celého sveta už pri ich vzniku.
Neriskujte a nehazardujte so svojou dušou, ak máme záruku, istú záruku v ňom a v jeho evanjelium,
Skúste to a už pri vystavenej sviatosti vám bude daná živá voda, kolko len budete chcieť.
👍: kntsz
none
11
24.11.2020, 13:41
kntsz, a ty (mi) tu už chýbaš, tak nám napíš niečo. Ako sa máš? Ako tráviš toto prehnuté obdobie?
none
50

11. ninka 24.11.2020, 13:41

kntsz, a ty (mi) tu už chýbaš, tak nám napíš niečo. Ako sa máš? Ako tráviš toto prehnuté obdobie?

24.11.2020, 22:12
15-
neboj, sledujem.
Sem tam dám súhlas a ak by bolo možné dávať aj nesúhlas, tak by som sa zapájal častejšie.
Nevieš ako ma takéto tvoje reakcie potešia, ukľudnia ......
Keď sa tak občas zamyslím nad príspevkami tohto DF tak zisťujem, že zmysel majú iba príspevky, kde sa niečo nové dozviem a takých prispievateľov je tu veru málo - ale sú. (Nebudem menovať, aby som niekoho nevynechal.)
No a potom, povedal by som, že ešte väčší zmysel majú príspevky, z ktorých cítiť človečina.
No a z tohto tvojho ju cítiť.......
👍: ninka
none
56

50. kntsz 24.11.2020, 22:12

15-
neboj, sledujem.
Sem tam dám súhlas a ak by bolo možné dávať aj nesúhlas, tak by som sa zapájal častejšie.
Nevieš ako ma takéto tvoje reakcie potešia, ukľudnia ......
Keď sa tak občas zamyslím nad príspevkami tohto DF tak zisťujem, že zmysel majú iba príspevky, kde sa niečo nové dozviem a takých prispievateľov je tu veru málo - ale sú. (Nebudem menovať, aby som niekoho nevynechal.)
No a potom, povedal by som, že ešte väčší zmysel majú príspevky, z ktorých cítiť človeči...

27.11.2020, 09:06
kntsz,
niekedy sa bojím, tak teda nerob dlhé pauzy v pozdravoch k nám, ku mne, dobre?
Nuž, aj so mnou môžeš občas súhlasiť, alebo aj nesúhlasiť, to je jasné, podľa situácie...
To sa teším, keď si niekedy aj zo mňa rád.

Niekedy je človek nejasný v tom, čo hovorí, ale ak dobre naslúcha, porozumie všetkému. 🙂 Nepatríme objektom našich myšlienok, ale občas sme nimi určovaní. . . Zvláštne, však?
A človek sa niekedy zriekne sveta, aby prežil. No a vietor v dlaniach, ktorý štípe ako mráz. Určite to poznáš, keď si vysoko. Vysoko, kde už niet stromov, ani vtáčika letáčika, čo by zaspieval tú pieseň vdiaľ. A mylná predstava interpretácie našich duší si už robí svoju prácu...
Krásny deň ti, Jamino...

odkaz
Pavol Habera - Vietor v dlaniach
none
63

56. ninka 27.11.2020, 09:06

kntsz,
niekedy sa bojím, tak teda nerob dlhé pauzy v pozdravoch k nám, ku mne, dobre?
Nuž, aj so mnou môžeš občas súhlasiť, alebo aj nesúhlasiť, to je jasné, podľa situácie...
To sa teším, keď si niekedy aj zo mňa rád.

Niekedy je človek nejasný v tom, čo hovorí, ale ak dobre naslúcha, porozumie všetkému. 🙂 Nepatríme objektom našich myšlienok, ale občas sme nimi určovaní. . . Zvláštne, však?
A človek sa niekedy zriekne sveta, aby prežil. No a vietor v...

29.11.2020, 12:05
93-
už včera som písal odpoveď, iba som musel skončiť a ísť robiť šoféra.
Teraz pri debate na ta3, mi zase nejdú myšlienky a tvoja úvaha o chode našich myšlienok, je náročná téma a zaslúži si zamyslenie.
To neboj - bežne používam a neber to doslovne.
Habera ma príliš neoslovuje - akosi neviem uveriť tomu čo spieva.
Včera ma oslovila táto skladba:
odkaz
👍: ninka
none
64

63. kntsz 29.11.2020, 12:05

93-
už včera som písal odpoveď, iba som musel skončiť a ísť robiť šoféra.
Teraz pri debate na ta3, mi zase nejdú myšlienky a tvoja úvaha o chode našich myšlienok, je náročná téma a zaslúži si zamyslenie.
To neboj - bežne používam a neber to doslovne.
Habera ma príliš neoslovuje - akosi neviem uveriť tomu čo spieva.
Včera ma oslovila táto skladba:
https://www.youtube.com/watch?v=m0Q3QT6CEaU&list=PLF4GgE8ryLWhHYap2tMPPS6LoytZpBJul&index=52

21.12.2020, 08:49
kntsz,
ale som sa nahľadala tejto odpovede, veru 🙂, takže som rada, že svoju 106 ešte dokončíš, budem čakať. . .
Ako sa teraz máš? Čo robievaš zaujímavé? Máš nejakú knihu na čítanie na pracovnom stole? To ma zaujíma. Včera som si na teba pomyslela, keď som sa začítala nad jednou encyklopédiou.
none
65

63. kntsz 29.11.2020, 12:05

93-
už včera som písal odpoveď, iba som musel skončiť a ísť robiť šoféra.
Teraz pri debate na ta3, mi zase nejdú myšlienky a tvoja úvaha o chode našich myšlienok, je náročná téma a zaslúži si zamyslenie.
To neboj - bežne používam a neber to doslovne.
Habera ma príliš neoslovuje - akosi neviem uveriť tomu čo spieva.
Včera ma oslovila táto skladba:
https://www.youtube.com/watch?v=m0Q3QT6CEaU&list=PLF4GgE8ryLWhHYap2tMPPS6LoytZpBJul&index=52

12.01.2021, 12:44
kntsz,
tu mi odpíš, keď sa ti bude chcieť.
none
66

65. ninka 12.01.2021, 12:44

kntsz,
tu mi odpíš, keď sa ti bude chcieť.

13.01.2021, 14:41
108-
nebudeš mi asi veriť, ale mal som tušáka, že som niečo nedokončil s tebou.
Aj som začal po tom pátrať, ale na tomto DF je to neviem prečo, ale sťažené.
Ak to prejde za tých cca 30 posledných príspevkov tak je to nekonečné hľadanie cez témy kde som prispel.
Neviem o inej možnosti.
Musím sa dostať do obrazu.
Teraz končím, ešte dnes sa ozvem, ale zase musím dávať dokopy učtovníctvo pre DPH.
Som Qvartálny platca a ešte mi to musí ekonómka zučtovať.
👍: ninka
none
93

66. kntsz 13.01.2021, 14:41

108-
nebudeš mi asi veriť, ale mal som tušáka, že som niečo nedokončil s tebou.
Aj som začal po tom pátrať, ale na tomto DF je to neviem prečo, ale sťažené.
Ak to prejde za tých cca 30 posledných príspevkov tak je to nekonečné hľadanie cez témy kde som prispel.
Neviem o inej možnosti.
Musím sa dostať do obrazu.
Teraz končím, ešte dnes sa ozvem, ale zase musím dávať dokopy učtovníctvo pre DPH.
Som Qvartálny platca a ešte mi to musí ekonómka zučtovať.

25.01.2021, 05:36
109.

Zunovať sa v niečom je občas horšie, než bolesť z prítomnej - aj keď potláčanej emócie.
Aj niť môže pri šití nevydržať ten tlak, ak je slabá, proste sa pretrhne. A ty, potom, vieš ako, si donútený navliecť novú niť do toho malinkého uška ihly, spojíš konce a spojením palca a ukazováka vznikne uzol. A ešte sa presvedčíš, pozrieš sa na uzol z presvedčenia.
Ale už svoj tlak počas šitia prispôsobíš. . . Všakže?

Šime. ;o))
none
67

56. ninka 27.11.2020, 09:06

kntsz,
niekedy sa bojím, tak teda nerob dlhé pauzy v pozdravoch k nám, ku mne, dobre?
Nuž, aj so mnou môžeš občas súhlasiť, alebo aj nesúhlasiť, to je jasné, podľa situácie...
To sa teším, keď si niekedy aj zo mňa rád.

Niekedy je človek nejasný v tom, čo hovorí, ale ak dobre naslúcha, porozumie všetkému. 🙂 Nepatríme objektom našich myšlienok, ale občas sme nimi určovaní. . . Zvláštne, však?
A človek sa niekedy zriekne sveta, aby prežil. No a vietor v...

13.01.2021, 19:36
93-
používaš básnické vyjadrenia a ja potom neviem jednoznačne zareagovať a odkladám to až zabudnem, alebo to nemôžem nájsť.
Ak sa ponecháš unášať realitou a len ju akosi z opodiaľ sleduješ, tak áno dá sa to aj tak a závidím.
Ibaže ja som takmer stále v tvrdej realite ako najstarší - posledná inštancia, v ktorej sa nakoniec všetko zbieha.
Moje rady mladí veľmi nepočúvajú a konči to obyčajne slovami: Tatino, to nerieš.....
Ibaže rodina mojej mladšej dcéry schytala medzi sviatkami coronu.
Našťastie už sa im vrátili aj chuť aj čuch a príznaky mali tak dva tri tri dni. Starší chlapec mal dva dni teplotu a mladší s najmladšou 5 ročnou to vôbec nezaregistrovali.
Ale tatino si musí stískať brucho a modliť sa, aby to dobre dopadlo. Len dúfam, že sa aspoň poučia.
Nechcem ťa vytrhávať z tvojho vznášania sa.
Porozumieť - neporozumieme všetkému. Nemáme na to výbavu, ale dá sa to vytušiť ako v Gottovej piesni: Někdy se ví, co Bůh chystá.....
Myšlienky. To je problém.
Hlavne uchopiť ich tak, aby boli pod kontrolou a nie mylnou predstavou.
Nebudú pod kontrolou, z ich princípu nemôžu byť.
Pod kontrolou však musíme udržať ich výstup do reality života.
Lebo ak my v sebe nenájdeme ich zdôvodnenie a logiku v nich, tak okolie nemá šancu.
Kedysi ešte ako adolescent som si myslel, že ak sú na to dvaja, tak sa to dá zvládnuť lepšie.
Nedá sa, je to ešte horšie.
Mojim liekom na neúnosný tlak myšlienok boli vždy hory a hlavne lyžiarske svahy - tie najnáročnejšie, kedy musím čítať terén, kvalitu snehu, ustrážiť rýchlosť v nadväzovaných oblúkoch a keď som udýchaný zastavil, jedinou myšlienkou bola tá krása hôr. Teraz mi to chýba a potom len filozofujem.
Dúfam, že ešte tento rok sa na lyže postavím, aj keď to bude po zaočkovaní v máji niekde v Lomnickom sedle.
Ale ty myšlienky zvládaš v pohode, stačí si zabehať, že?
Sem tam idem na DF SME.
Je to jedna katastrofa, Sodoma Gomora. Samé osočovanie, samé nadávky na chudáka Matoviča, vysoko "inteligentné" vzájomné urážania. Ľudia besnejú. Jung by povedal, že ľudstvo schytáva psychickú epidémiu z narušeného nevedomia zlobou.
Preto sa nakoniec ak mám čas, vraciam sem, kde už viem čo môžem od koho očakávať.
Až na tých zopár prispatých, ale milých komunistov s ich pritakávačmi, je tu kľud.
none
68

67. kntsz 13.01.2021, 19:36

93-
používaš básnické vyjadrenia a ja potom neviem jednoznačne zareagovať a odkladám to až zabudnem, alebo to nemôžem nájsť.
Ak sa ponecháš unášať realitou a len ju akosi z opodiaľ sleduješ, tak áno dá sa to aj tak a závidím.
Ibaže ja som takmer stále v tvrdej realite ako najstarší - posledná inštancia, v ktorej sa nakoniec všetko zbieha.
Moje rady mladí veľmi nepočúvajú a konči to obyčajne slovami: Tatino, to nerieš.....
Ibaže rodina mojej mladšej dcéry schytala medzi sviat...

13.01.2021, 19:41
110 perfektne napísané . Matoviča zabiť a vyvraždiť mu rodinu len preto lebo chce zachrániť idiotom život hlásajú idioti . Rúška dole hlása Harabín to je hrdina pre tých čo rakvu nosia premierovi domov .
Taký je život .
možno by bolo rozumnejšie počúvať nariadenia a zomknuť sa . Ale Ľudia počuvaju toto

odkaz
👍: Nadja , kntsz
none
73

67. kntsz 13.01.2021, 19:36

93-
používaš básnické vyjadrenia a ja potom neviem jednoznačne zareagovať a odkladám to až zabudnem, alebo to nemôžem nájsť.
Ak sa ponecháš unášať realitou a len ju akosi z opodiaľ sleduješ, tak áno dá sa to aj tak a závidím.
Ibaže ja som takmer stále v tvrdej realite ako najstarší - posledná inštancia, v ktorej sa nakoniec všetko zbieha.
Moje rady mladí veľmi nepočúvajú a konči to obyčajne slovami: Tatino, to nerieš.....
Ibaže rodina mojej mladšej dcéry schytala medzi sviat...

13.01.2021, 20:01
kntsz, myslíš ze ju naozaj zaujíma čo napíšeš
none
75

73. Scarlette 13.01.2021, 20:01

kntsz, myslíš ze ju naozaj zaujíma čo napíšeš

13.01.2021, 20:03
Ty čo zas rýpeš
none
76

75. Nadja 13.01.2021, 20:03

Ty čo zas rýpeš

13.01.2021, 20:05
121. ved tá je lepšia nez ty
👍: Nadja
none
79

76. Scarlette 13.01.2021, 20:05

121. ved tá je lepšia nez ty

13.01.2021, 20:08
O tom vôbec nepochybujem 🙂
none
82

79. Nadja 13.01.2021, 20:08

O tom vôbec nepochybujem 🙂

13.01.2021, 20:11
127. ty sa hraješ na psychologičku, ale hentá sa seriózne podlieza
none
84

82. Scarlette 13.01.2021, 20:11

127. ty sa hraješ na psychologičku, ale hentá sa seriózne podlieza

13.01.2021, 20:16
Mslím, že skôr chce zmier, mne sa to páči 🙂
A mam tu ešte tu ulohu, začínam na tom pracovať 🙂
👍: ninka
none
92

73. Scarlette 13.01.2021, 20:01

kntsz, myslíš ze ju naozaj zaujíma čo napíšeš

14.01.2021, 10:23
119-
aj mne to naskočilo.
Usúdil som však, že to teraz nie je dôležité.
Možno v komunikácii sa to vykryštalizuje do nejakej podoby.
Držím si svoju "líniu" a neriešim to - ako mi dcéry radia.
👍: ninka
none
94

67. kntsz 13.01.2021, 19:36

93-
používaš básnické vyjadrenia a ja potom neviem jednoznačne zareagovať a odkladám to až zabudnem, alebo to nemôžem nájsť.
Ak sa ponecháš unášať realitou a len ju akosi z opodiaľ sleduješ, tak áno dá sa to aj tak a závidím.
Ibaže ja som takmer stále v tvrdej realite ako najstarší - posledná inštancia, v ktorej sa nakoniec všetko zbieha.
Moje rady mladí veľmi nepočúvajú a konči to obyčajne slovami: Tatino, to nerieš.....
Ibaže rodina mojej mladšej dcéry schytala medzi sviat...

25.01.2021, 06:09
110.

Prepadajú nás otázky naprieč našim prežívaním, ako aj nasávame všetko, čo už nevieme odsunúť na vedľajšiu koľaj. To je ako keď už nesieš akúsi zodpovednosť, na to čo máš rád alebo aj nie, len si už nevieš pomôcť. Pracuješ s tým, čo prebieha. A čo už máš v sebe akosi zakorenené; občas aj ideš niečo povedať, poohýbaš perami, ale zmĺkneš ako na horách, keď nevieš vypovedať o kráse z radosti, ktorú intenzívne prežívaš. Aj zabudneš na nejaký foťák, zmeškaný hovor, zablúdený svet, zmätený, za hranicou hrdosti a nešťastia. Len, vieš, že musíš ostať v strehu, tam vysoko. Každé zaváhanie či pohrŕdanie ťa môže stáť život.
Keď na zlom mieste necháš pohodené papuče, vieš sa zraniť. Ako nás zasiahne zlomyseľná myšlienka, keď sme najmenší. A je jedno, koľko máš ľudských rokov.

„Ale tatino si musí stískať brucho a modliť sa, aby to dobre dopadlo. Len dúfam, že sa aspoň poučia.
Nechcem ťa vytrhávať z tvojho vznášania sa.“

Toto ma preohýbalo ako husľový kľúč.

Moje myšlienky sa nedajú kontrolovať.
Ale občas poznám taký trik, že vybehať sa z behu, cviečenia, fyzického aj vnútorného, a čo duša?
Všetky rovnostranné trojuholníky majú rovnaké uhly? Niektoré stromy sú listnaté, iné ihličnaté. A les vie byť aj zmiešaný.
Keď som bola malá, veľmi rada som kreslila trojuholníky a oči mali tiež tvar trojuholníka a včielky mali farebné brušká.

Každý deň musí byť prechádzka, keď sa človeku nechce, vtedy je charakteristické jej zadosťučinenie. A tvoj aktívny zásah do vzájomne pôsobiacich predmetov, pocitov, nápadov. Vždy niečo vidíš, tá hierarchia je už našou súčasťou, ty máš tieto receptory citlivé.

Jamko
none
20
24.11.2020, 17:57
17, .... tam nie je žiadna výnimka, .... a ten text je vyslovene antitrinitársky!
Boh to naozaj nikomu z iných anjelov nepovedal, .... len svojmu prvorodenému synovi!
Kde sa tam vylučuje to, že Ježiš nie je anjel?
Tam sa píše presne o opaku! Sedíš si na kábli?
Ježiš je len "odleskom" Boha!
Ak by bol Boh, ..... tak by to nemohlo byť napísané!
Pavol tam píše: .... "stal sa vyšším od anjelov". A to je fakt!
Nakoľko Pavol na inom mieste píše: .... "Preto ho Boh nad všetko povýšil a dal mu meno, ktoré je nad každé iné meno".
Uvažujme: Ak by bol Ježiš Boh a bol by rovný svojmu Otcovi, ..."svojmu Bohu", .... tak po danom "povýšení" už musel byť vyšší od Najvyššieho!
Došlo vám to?
Teda, tu sa jednoznačne potvrdzuje , že ho povýšil nad ostatných anjelov za svoju poslušnosť/"až na smrť"/, a za to že posvätil meno svojho Boha a Otca!
Ale nikto nemôže dané slová chápať, že ho povýšil nad samotného Boha! Ako môže byť niekto vyšší od Najvyššieho?
Aj to je nejaké "nepochopiteľné tajomstvo"?

none
51
24.11.2020, 22:18
79, ..... PRAVDA je jednoduchá ako facka. Pretože to, kto dnes koná Božiu vôľu je úplne viditeľné po celom svete.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citujem slová pravoslávneho kňaza, z toho môjho blogu/yotube/, ..... "Dříve jsem měl pochybnosti o této organizaci. Dříve jsem pochyboval, zda jsou věřící či nikoliv. Ale události posledních měsíců ukázaly, že Svědkové Jehovovi reprezentují nejvyšší morální úroveň. Nám pravoslavným je velmi daleko k nim. Katolíkům, protestantům, mnohým je velmi daleko k nim. Protože na tak vysoké morální úrovni odpovídat, zachovávat pokoj a také tvář v tvář smrti žehnat svým mučitelům a těch, kteří jich mučí a vyslýchají, to opravdu svědčí o velké duchovní dispozici. Proto jsem prostě plný uznaní pro jejich křesťanské, morální a duchovní výkony. V souladu s jejich slovy chci se nyní obrátit k jejich mučitelům, obracím se nyní k jejich pronásledovatelům, a vím, že Bůh jménem Krista smířil celý svět. JEHOVA TO JE BOŽÍ JMÉNO, Svaté jméno Svatého Boha, Stvořitelé nebe a zemi. Pravděpodobně proto tato organizace, se setkává s tak opravdovou nenávistí, někdy dokonce s nezištnou nenávisti od velkých toho světa, protože ani jedná z křesťanských organizaci, vyznání a denominaci ne přijaly jméno, řekněme ve svém názvu jméno Boha Všemohoucího. Jen jedna organizace se odvážila. Existují tisíce křesťanských organizaci, denominaci, vyznání. Jen jedna se osmělila přijmout název od jména Všemohoucího Boha. A je to velmi zavazující."
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda, .... už aj to meno ktoré nesieme a hlásame je dôkazom výnimočnosti JS! Spolu s celosvetovým oznamovaním DOBRÉJ SPRÁVY !!!!
A práve posvätenie Božieho mena je to najdôležitejšie dnes na celom svete. To je to MENO, čo vy naopak zatajujete!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A ty a aj každý nepotrebujete "čítať stovky výkladov", .... ale poznať dobre Písma, .... a tie jasne poukazujú ako a podla čoho môžme spoznať pravé náboženstvo?!
A to by ani nebolo možné spoznať všetky výklady!
Teda, ty kresťan nevieš podla čoho môžme spoznať pravé náboženstvo?
A JS tú PRÁVOMOC dostali a majú ju! Ich celosvetové dielo a JEDNOTA je toho dôkazom!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
odkaz .... Podľa čoho poznáme pravé náboženstvo?
none
55
25.11.2020, 21:10
thomas 79
Váš učiteľ nech je len jeden a váš otec, nech je len jeden, veď to je jasný príkaz !
Ale v RKC je otec každý kňaz a vyššie a cirkev nielen že nemá iba jedného učiteľa, má university, učiteľské ústavy.
Thomas, ja si myslím, že človek nebude spasený podľa toho, ako sa vyzná v písme a v biblii, ale v prvom rade podľa toho, ako vyzerá tvoja duša, či ju máš hriešnu a či si sa zbavil hriechov, lebo všetci sme v tomto veľmi slabí a musíme sa spoliehať na božie milosrdenstvo.
Bez cirkvi človek nemôže byť spasený, aj keď ježiš hovorí, že môjmu otcovi je možné všetko.
Ale ježiš nám aj hovorí: Draho ste boli kúpení a teda aj my sa musíme snažiť splatiť tento dlh tým, čo nám ježiš ukazuje v evanjeliu.milujte sa navzájom, ako som miloval ja vás. Bez cirkvi nemôžeme byť spasení, ale ani samotná cirkev nás nemôže spasiť, to je výsada jedine ježiša, ktorý spasil každého aj pred jeho príchodom na zem, kto bol dobrý a spravodlivý a to v ten deň, ako zomrel na kríži, vstúpil do podsvetia a kto bol dobrý a spravodlivý počul jeho hlas.
Nesnažte sa vchádzať do královstva nebeského vydláždenými cestami a veľkými bránami.
Ale thomas, ja ti nechcem brať tvoju snahu po spasení, veď práve možno tá snaha ťa zachráni, ale niekedy je spasenie jednoduchšie, ako to cirkev predkladá, lebo mnohí sa radšej spoľahnú na cirkev, lebo majú v tomto živote veľa starostí, práca, deti, rodina a zostáva im málo času, ak vôbec na praktizovanie viery a možno aj majú obavy, že tých starostí je v tomto živote tak veľa, že to asi nestihnú a tak sa spoliehajú na cirkev, že za nich urobí niečo, čo nestihli oni sami. Veď nakoniec spoľahnúť sa môžu, ale toto všetko predsa vidí boh a podľa toho si vyhľadáva tých, čo ho vyznávajú v duchnu a v pravde, ako to hovorí ježiš samárijčanke pri jakobovej studni.
Ja si dokoncva myslím, že boh oveľa milšie vzhliadne na rodinku s usporiadaným životom, , ako keby táto rodinka venovala viac času študium evanjelia a praktizovaním viery tak, že by obetovala aj čas pre deti. Veď samozrejme , aj to sa musí, ale práve to môže byť meradlo, ako sa zaľúbiť bohu, aby si nás vybral, ak sa na nás pozrie.
Lebo nie všetko robí dnes cirkev dobre a niektoré veci sú aj proti evanjeliu a ak sa úplne spoľahneš na cirkev, mohol by si mať podiel aj na tom zlom a toto sú dôležité veci, prečo máme sami študovať evanjeliu, aby sme bohu dali najavo, že my aj sami porozumieme evanjeliu, že máme každý samostatný rozum, ktorý nám ukazuje cestu k ježišovi podľa jeho evanjelia.
Ale ani trochu strachu nezaškodí, ak si si neistý, ale hľadaj, skúmaj a hlavne praktizuj vieru návštevou kostola a modlitbou a modliť sa aj za iných. Ja napríklad som prežil krízu v posledných dvoch týždňoch, ale teraz sa cítim dobre, lebo viem, že sa za mňa niekto modlil, preto aj my si musíme vyčleniť čas modliť sa za iných, aj keď toho času nie je a v starobe už často chýba aj tá psychická sila.
Ak sio prešiel od protestantov ku katolíkom preto, že katolícka cirkev viacej vysvetluje, na kázniach, je to pre každáho duchovná pomoc, ale vždy nad tým musíš prejaviť bohu svoju samostatnosť, svoju osobitosť tvojej osobnosti.
Ja osobne si namýášľam, že ak niekto príde do neba, nebude tam iba chváliť a velebiť boha, ale z každého sa akoby sane bojovník za dobro. Obzrime sa okolo seba, čo sa tu deje.Zlo je tu v obrovskej prevahe, veď veriacích je sotva 15 % a zostatok je 85% zlo, Pri vyhnaní z raja evino pokolenie dostalo úkol rozšiapnúť hadovi hlavu, ale ako sa to môže stať, ak je tu zlo v prevahe 85 ku 15 ???
Nenávisť boha a nezáujem a potom horké sliny.Kolkí neveria bohu, že sa nechcú dať zavaliť ďaľšími povinnosťami ?? Ale aj to je satanova pasca, pozrime sa kolko krát robíme zbytočné veci a nemáme čas na nič a na vieru už vôbec, ale nevieme si uvedomiť, že s vierou by sme pomocou dobrých duchov robili veci oveľa účinnejšie a nie zbytočné a tak bx sme boli oveľa spokojnejší, menej zaťažení , stačí sa iba spoľahnúť na ježiša a on nám zošle duchov dobrých , ktorí nám môžu podstatne uľahčiť život. Veď viera je v prvom rade o tom. Aby nám pomáhala v tomto živote, už celé dejiny to niektorí vedeli využívať v prvom rade pre život na zemi. Ak prišiel sedliak s koňmi na rolu, aby oral, tak si najprv klakol a pomodlil sa, aby sa vyhol zbytočnému času na poruchy na pluhu, či konskom postroji, počasie a mnoho vecí, ktoré mohli zapríčiniť nedokončenie diela, ktoré si ráno predsavzal. A to si môže vyskúšať každý sám, za to predsa nič nedá, iba môže získať veľa času strateného na nepredvídatelných udalostiach, ktoré sa vyskytnú.
V tomto sa naučme spoliehať na boha a to ostatné príde s tým. A modlíte sa aj za iných, veď netreba sa veľa až tak modliť, ak bude naša modlitby uprimná a prosiaca
Takto nejako sa pokúšajme vniesť do nášho života praktizovanie viery, aby viera bola v našom živote pomocníkom v praxi a nie iba v duchovnej sfére. Aby ten deň, keď sa modlím bol lepší, ako keď nestíham.
👍: kntsz
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 227 547 B vygenerované za : 0.101 s unikátne zobrazenia tém : 47 638 unikátne zobrazenia blogov : 799 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Určené len pre maximálnych SEBA-vrahov 😉 Cesta do raja vedie skrz peklo 😉 odkaz Bol SOM "donútený" podstúpiť krst ohňom 😉 Vydal SOM sa na cestu do "pekla" 😉 Lebo SOM bol sklamaný zo sv...

citát dňa :

Zmyslom života je žiť.