Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vzbura Učiteliek SR - List pre K*rvy v Parlamente

80
reakcií
1281
prečítaní
Tému 21. júla 2012, 10:16 založil Boris_I..

podobné témy:1.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 10:16 avatar


3.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 10:41 avatar
Problémom sú politici, nie Rómovia
aktualne.atlas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Sinaja, mamaleone


58.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 7. 2012, 00:59 avatar
Podľa nadpisu témy to je tak: Kurvy píšu kurvám.
Súhlasí Ónya


59.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 7. 2012, 01:46 avatar
ale Vladko  ..
Súhlasí Vlado


60.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 10:20 avatar
Niekedy premyslam, ci naozaj nemas nejaku mentalnu vadu.


65.
označiť príspevok

Vlado muž
   22. 7. 2012, 10:56 avatar
Vieš, keby si mal trochu úcty v sebe (ale nemáš), tak by si napísal seriózne. Vidno, že ťaháš za kratší koniec. Tak totiž píšu ľudia, čo im dochádzajú argumenty, alebo nemajú už žiadne.

Je to sprostá manipulácia s verejnou mienkou, čo robíš. Vieš, učiteľky nazývaš učiteľkami, ale poslancov Národnej rady SR nazývaš kurvami. Podsúvaš svoj názor druhým. Si rovnako sprostý ako tí, ktorých kritizuješ!

Sila, ako tupci vedia sa sťažovať, ako masmédiá (mainstream) vraj ohlupuje verejnosť, občanov, dokonca hlupáci majú na to výraz ovčania (ovce ako občania), a pritom používajú rovnakú zbraň na čitateľov. Veď si rovnaký ako mainstream!

Ľudia, ktorí vedia, že hovoria správne, nepotrebujú sa znižovať k tomu, aby kritizovaných urážali (poslancov nazývali kurvami).

Nič by sa nezmenilo, keby nadpis bol normálny? Vzbura učiteliek - List pre poslancov v parlamente

Možno áno, možno zmenilo. Ale tak dosiahneš akurát nechuť k hlupákom, čo sa ani nevedia poriadne vyjadrovať. A ty chceš čosi robiť pre demokraciu? Radšej sa schovaj kamsi do lesa! Tam spravíš menej škody.


66.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 11:03 avatar
V prvom rade posuvam nazory inych. Ten nadpis je original znenie toho, kto video zverejnil.
Dalej Vlado, tebe pripada, ze by tu za poslednych 20 rokov nejaky politik nieco vyriesil? Vnimas, ze by serioazne odpadol nejaky problem spolocnosti? Tiez nevidis, ako sa verejny majetok presuva do sukromnych ruk, cim sa socialne sluzby stavaju vymozenostou bohatych? Potm sa nehnevaj, ale asi si slepy aj hluchy. O vyjadrovani som uz tiez napisal svoje. Pokial niekto kladie doraz na spravnost vyjadrovania bez ohladu na obsah, tak je jeho vypovedna hodnota podstatne nizsia ako toho, kto sa vyjadruje spravne, ale bezobsahovo.
Súhlasí Sinaja


68.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 11:07 avatar
*O vyjadrovani som uz tiez napisal svoje. Pokial niekto kladie doraz na spravnost vyjadrovania bez ohladu na obsah, tak je jeho vypovedna hodnota podstatne nizsia ako toho, kto sa nevyjadruje spravne, ale s nejakym obsahom.


69.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 7. 2012, 11:09 avatar
Lenže nikto ti nenamietal obsah, iba tvrdil že aj forma svedčí okrem iného aj o sile obsahu a s tým súhlasím aj ja.
Súhlasí Vlado


70.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 11:12 avatar
V poriadku, ja nie. Chybou nasej sucasnej spolocnosti okrem ineho je aj to, ze sa boja oslovovat ludi a veci spravnymi slovami. Hrame sa na slusnych a pritom sme smilne svine, ktore sa vyzivaju vo vrazdeni pre osobny profit. hahahaha.
Nasrat vazeni.. slusnost cloveku nenalezi.. leda ked sa stane slusnym a ten den este nenastal.
Takze ja naopak plne suhlasim s oslovenim politikov ako kurvy predajne, hnusne skorumpovane parzitne spiny a tak podobne.


72.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 7. 2012, 11:16 avatar
A prečo si nezaložíš stranu a nejdeš do politiky ty ?


74.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 11:20 avatar
Pretoze este nieje ten cas, aby sa moje nazory brali vazne. A dalej ja vseobecne neuznavam politicku moc, neuznavam princip moci jednotlivcov, takze ak by som do politiky siel, tak len preto, aby som zobral moc politikom a dal ju obcanom, zrusil parlament a vybudoval system priamej demokracie. No cely Kaddafi a tak si myslim, ze aj keby som sa tam dostal a uspel, tak by ma nechalo popravit medzinarodne spolocenstvo. Aky to ma teda zmysel? Jednoducho nieje ten spravny cas.


73.
označiť príspevok

Ranexill muž
   22. 7. 2012, 11:16 avatar
Boris!!! Nenadavaj chudakom, zato, ze ohybaju chrbat pred hajzlami, ktorí stoja nad nimi. Dovodom nie je to, ze su svine, ale to, ze na prvom mieste je ich rodina, ktorá potrebuje jest .
Tento system preto nikdy nebude mat zaujem na tom, aby tu bola plna zamestnanost. Ved ako by potom kreatury mohli niekomu nanucovat pracu, ktorú nerobil ani otrok v Egypte ? A predsa niekto to spravit musi, ale najlepsie uplne zadarmo, alebo za par drobnych.
To je o tom, ze Nas stat systematicky od padu sociku znizuje hodnotu vlastneho obcana.
AKo mi vysvetlis, ze baby robia na pase u nejakych korejcov za 300 eur a tie opice si na nich otvaraju papule a dokonca by najradsej nasincov bili??


75.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 11:26 avatar
Vysvetlujem si to tak, ze tie predajne kurvy, co si hovoria politici zapredali svoj narod aj kraj. Oni im nemuseli sluzit, oni sa nechali sprosto kupit a urcite nie preto, aby nakrmili svoje rodiny. Ale pre svoju vlastnu zvratenost a bezodnu chtivost, pre svoj nezvladnuty charakter, malost a komplex z menejcennosti.
Ludia sa uz hanbia za svoju mizernu zivotnu uroven, vidim to, citim to denne v bratislave, ale cim dlhsie to budu v sebe dusit, tym viac sa prehlbi ich mizeria.


77.
označiť príspevok

Ranexill muž
   22. 7. 2012, 11:29 avatar
A to Bratislava je natom realt. dobre , proti zvysku Slovenska! 
Súhlasí Boris_I.


78.
označiť príspevok

Sinaja žena
   22. 7. 2012, 13:46 avatar
vlado, troška ti unikla pointa...z ponímania "obsahu opodstatnenej sťažnosti" a nečinnosti politikov je to celkom výstižný nadpis...nech sa totiž preberú tie K*RVY !
Súhlasí Boris_I.


79.
označiť príspevok

Sinaja žena
   22. 7. 2012, 13:48 avatar
65. Vlado


2.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 10:17 avatar
Euronomika - nová veda, ktorá poprela všetky doterajšie zákony ekonómie

Píše sa rok 2016 a na stredné školy sa masívne distribuujú nové učebnice. EURONOMIKA, píše sa veľkými žltkastými písmenami na modrom obale učebníc. Mnohí žiaci sa zamýšľajú: Čo to tá euronomika je? Aj keď existuje množstvo charakteristík, nám sa páči práve táto: Ide o vedu, ktorá poprela všetky doterajšie zákony ekonómie. Zakladateľom je Euräs Unione, Problemis Euronomikus a Carlos Euráčes.
Masívna solidarita
Cieľom euronomiky nie je nastoliť ekonomickú rovnováhu, ale skôr obrniť silných jedincov, ktorí sa (za podmienky ceteris paribus) postarajú o tých slabších. V učebniciach sú krásne príklady (dokonca s ilustráciami), ktoré tieto situácie znázorňujú.
Hlavným princípom nie je voľná ruka trhu, ale masívna solidarita, ktorá rieši problémy, rieši problémy a navyše rieši problémy. V prípade, ak problémy nerieši, je potrebné objem solidárnosti navýšiť (aj keď umelo). K tomu slúžia viaceré nástroje: Vhodným príkladom je tzv. euroval (viac o ňom nájdete v učebniciach EURONOMIKY - Kapitola Nástroje solidarity).
(Ne)závislosť a Anarchia
Euronomika ako veda je tiež typická svojim unikátnym prístupom k centrálnym inštitúciám. Slovo nezávislosť v jej učebniciach nenájdete. Platia tu totiž silné priamo úmerné vzťahy medzi centrálnou bankou a vládnym aparátom, takže o nezávislosti, ktorú sa teraz učíte, v euronomike počuť nebudete! Boli to práve P. Euronomikus a C. Euráčes, ktorým sa v dobe zrodenia tejto vedy, nezávislosť centrálnej banky nepáčila.
Výraznou črtou tejto náuky je fakt, že Euronomika je jedným z mála systémov, v ktorom sa dajú v čase porušovania pravidiel meniť zásady. Aj keď to miestami pripomína anarchiu, nakoniec sa dohodnú nové "pravidlá" (zvykne sa používať aj pojem pakt).
V porovnaní s predchádzajúcimi vedami, sa v euronomike menil postoj k bezrizikovým aktívam. Kým doteraz boli bezrizikovou investíciou dlhopisy, v euronomike to už neplatí. Dlhopisy sa stali vysoko výnosnou investíciou, najmä v štátoch ako Španielsko, Írsko či Taliansko. Ako tvrdia autori publikácie, bezrizikové už nie je nič!
Euronomika tak prináša nový pohľad na súčasné ekonomické a finančné vzťahy medzi subjektmi trhu. Či pôjde o zlepšenie vzájomného pôsobenia subjektov, uvidíme v nadchádzajúcom období (až nejaké pre euro bude).

www.investicne.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


4.
označiť príspevok

Sinaja žena
   21. 7. 2012, 12:23 avatar
Jasne, že je vina v politikoch..ich nečinnosť a zaspatie na vavrínoch dohnal tento stav až tam..
je to už patová situácia, a celkom ma zaujíma kam to až vygraduje..
Myslím, že romskych žiakov by nemali učiť klasické učiteľky, kedže tam ide hlavne o výchovný problém, tam by skôr vyhovoval prísny režim pod vedením policajtov..kedže so vzdelávaním to má máločo spoločné..
Pevná ruka a prísne pravidlá by mohli ako tak tú nešťastnú situáciu v školách so žiakmi z nevyhovujúceho prostredia zvrátiť.
Doma sa im adekvátnej výchovy nedostáva a niekto predsa im ten "deficit" musí nahradiť..zlá výchova, zlá morálka a z toho logicky sa rodiaci zlí a neprispôsobiví občania...naša budúcnosť
Súhlasí Boris_I., mamaleone


5.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 12:27 avatar
Akykolvek tvor bez discipliny sa nedokaze nic naucit. To som odpozoroval dokonca aj na tulavych mackach, ked matka vodi svoje male a uci, kde a ako ziskat potravu, neposlusnost neznesie a mlade hned da do "laty", ked to nieje pozorne. Tak u ludi to musi platit 100 nasobne.
Súhlasí Sinaja, mamaleone


15.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 14:43

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 14:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.17.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 14:45 avatar
Opat len ieco nepochopila. Rec bola o malych detoch. Predskolsky vek.


18.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 14:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.19.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 15:06 avatar
Ja ani nemam osobnu skusenost so starsimi detmi, takze tak..
co si myslis je mi jedno.


21.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 15:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.22.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 15:12 avatar
asi si stojis na kably.


23.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 15:15 avatar
Skuste sa pojebat- votrelec s predator 


25.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 15:17 avatar
votrelec  
crujonessociety.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Ranexill


26.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 15:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 15:30 avatar
neziarlim. Precital som si par vasich vzajomnych reakcii a zacali ste mi ist na nervy.
a dakujem, ani si nezaluzim, hehe
Súhlasí Scarlett X


30.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 15:41

Príspevok bol vymazaný administrátorom.24.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 15:16 avatar
Okrem toho.. som si to precital znova a rec je o malych detoch....  


28.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 15:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.29.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   21. 7. 2012, 15:37 avatar
pre teba cokolvek


7.
označiť príspevok

mamaleone muž
   21. 7. 2012, 12:59 avatar
slovenským politikom zaleži iba na svojich peniazoch ostatné ich nezaujima a cigani tobož my všetci sme pre nich nezaujimavý zaujimavý sme iba na 5 minut ked ich treba volit vtedy slubuju hory doly


8.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 7. 2012, 13:01 avatar
Lenže ty sa volieb nezúčastňuješ!


10.
označiť príspevok

mamaleone muž
   21. 7. 2012, 13:08 avatar
niemaš celkom pravdu vhadzujem prazdu obalku lebo nemam koho volit!!!!


11.
označiť príspevok

Vlado muž
   21. 7. 2012, 13:11 avatar
Ale tým legitimizuješ voľby, teda tých, čo vhadzujú riadne vyplnené hlasovacie lístky.


12.
označiť príspevok

mamaleone muž
   21. 7. 2012, 13:18 avatar
To je tá demokracia pokial by som nesiel vobec tak aj tak moj hlas bol niekomu pridelený a za to sa beru peniaze ale pokial je hlas neplatny tak nikto nebere za moj hlas ani vindru , toto politikov najviac trapi , to mi povedal jeden politik a nepriamo mi dal navod ako na nich ale islandska revolucia by ich uplne zničila ale v nasich končinach je nemyslitelna, tu ludia rozmyslaju uplne inak!


6.
označiť príspevok

Sinaja žena
   21. 7. 2012, 12:40 avatar
Prečo?...deti majú deti.., mentálne postihnuté a zdegenerované ich majú presne také isté..,
už aj maličké deti v roms. rodinách si "sami" určujú svoj harmonogram..kedy chcú jesť, kedy spať a kedy chcú prísť domov vychovávajú ich poprípade starší súrodenci..
výchova nulová a ako príklad sú pre ne veľmi zlé a nemravné normy prevzaté od svojich rodičov..
ved ako sa môže zmeniť ich generácia? ak sa z toho kruhu nedostanú.? tam by bolo nutné ich segregovať z rodinného nevyhovujúceho prostredia a začať s tými maličkými s prevýchovou..jedine vtedy sa môže ten kolotoč zastaviť
Súhlasí mamaleone


9.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 13:06 avatar
Sinaja, tam je potrebna systematicka praca s celou rodinou a prevychovavat treba hlavne rodicov. Kam by si dala tie romske deti, ak by boli separovane od rodicov? Do detskeho domova? Tam vznikaju dalsie problemy, ktore pramenia z ustavnej vychovy. Pokial viem, tak za komunizmu sa tam decka umiestnovali jedna radost a uspechy su nulove. Kazdemu decku je najlepsie vo vlastnej rodine, hoci je to aj zla rodina.


14.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 14:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.31.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 15:56 avatar
Pekny clanok. Ludia maju vela dobrych napadov, ktore by mohli viest k lepsiemu, len keby to bolo take lahke aj s presadzovanim. :/


32.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 15:57

Príspevok bol vymazaný administrátorom.34.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 16:07 avatar
Scarlett, lenze skrtat davky a nemat ziadne nahradne riesenie nema tiez vyznam. Z toho by boli len rabovacky, bitky, nepokoje a to by bolo tak vsetko. Ale inac som za to, aby sa urcili presne pravidla a za ich nedodrziavanie sa siahalo na davky.
Súhlasí Scarlett X


36.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 16:33 avatar
Ale ludia vsetko treba riesit citlivo.
REZERVACIOU.


46.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 18:14 avatar
Si Indián?


47.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 18:17 avatar
ALe nie pokemon.


48.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 18:20 avatar
Taký ani nie je.


49.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 18:20 avatar
Spytaj sa deciek, co je pokemon


50.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 18:22 avatar
Viem, co je pokemon, sme sa s nimi este hravali. Len sa ziadny nevola Indian.


51.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 18:45 avatar
To mas blbe:(
Ako keby si nevedela, ze aj indian je iba fake, podla haluzi moreplavcov, ze doplavali do INDie.
Takze by som sa tym netrapil zlaticko a pustil si nejaku indie music


52.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 18:47 avatar
Ved si pusti.


54.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 19:00 avatar
Ved ty ich mas rada zlaticko


55.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 19:04 avatar
Koho zas?


56.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 20:36 avatar
Moje chlpy na nohach.


13.
označiť príspevok

Sinaja žena
   21. 7. 2012, 13:31 avatar
prevýchovať rodičov ?? )..nebud smiešná...však to sú dospelí jedinci..ako sa dajú zmeniť ľudia??..ich už nikto nezmení
nemyslím detské domovy, skôr internátne školy..kde ide výchova a vzelávanie dokopy


20.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 15:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.33.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 16:05 avatar
Sinaja, to je co za blbost? To akoby si povedala, ze dospeli jedinci nemozu prestat pit, fajcit, podvadzat manzelku alebo najst napravu vo vazeni. Nie je to sice pravidlom, ale zmenit sa moze ktokolvek kto chce a ma motivaciu. Inac suhlasim so Scarlett. Urcite by bolo na mieste zavedenie sankcii, pokial si neplnia povinnosti a napriklad ani to stihanie rodicov za neplnenie skolskej dochadzky by nebolo odveci. Internatne skoly su podla mna vhodne od vyssieho veku a pokial vynechame fakt, ze ich navsteva moze fungovat len na baze dobrovolnosti (lebo odoberat ludom deti len na zaklade prislusnoti k urcitemu etniku proste nemozes), tak je tu este otazka, ze co s detmi do 6-7 rokov, ktore este nenavstevuju ziadne vzdelavacie institucie? Tie by si dala kam?


35.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   21. 7. 2012, 16:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.39.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 17:44 avatar
Scarlett, ja myslim, ze sa to neda zvalovat na mentalitu. Podla mna to suvisi s nevzdelanostou a zanedbanou vychovou. Napriklad moja svokrusa je cigana a hoci nie je nejaka prudka intelektualka, tak ma doma vzdy poriadok, navarene, napecene, ozehlene. Dokonca z uplne mizerneho platu dokazala uzivit a osatit 4-clennu rodinu a este aj usetrit nejake peniaze, aby mali vzdy nejaku rezervu, ak by bolo treba. Zit by som s nou sice nechcela, lebo sa v mnohych veciach nezhodneme, ale narozdiel od mnohych bielych je absolutne plnohodnotny clenom spolocnosti.
K tej druhej vete....jasne, ze maju svoje prava a mne osobne by sa nepacilo, ak by moje decka museli doplacat na nejakych lajdakov, ale to je zase o praci s tymi deckami, ktore tie sklony maju. A teda aj z ich rodicmi. Ono, nikto nie je agresivny len tak bez priciny, to vzdy z niecoho vychadza, takze miesto separovania by som skusila intenzivnejsiu pracu so psychologom, soc. pracovnikom, nejake kruzky a tak.


40.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 17:45 avatar
Zlatícko, ale kto už dnes ma čas nato, aby sa obetoval pre čosi???


42.
označiť príspevok

Sinaja žena
   21. 7. 2012, 17:57 avatar
Soley, ak by bolo viacej takýchto romov ako tvoja svokra, tak by tu ten problém ani nebol :(
to jest neodeliteľná súčasť..prepojenosť- nevzdelanie, zanedbanie, mentalita a nezáujem....však ak by boli vzdelaní tak aj tá mentalita by bola iná..a vlastne by sme nemali ani čo riešiť


45.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 18:11 avatar
Hej, vzdelavanie je jediny sposob ako nieco zmenit. Len sa zjavne rozchadzame v sposoboch, ako to dosiahnut.


57.
označiť príspevok

Scarlett X žena
   22. 7. 2012, 00:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.37.
označiť príspevok

Sinaja žena
   21. 7. 2012, 17:37 avatar
Soley, zmeniť myslenie ľudí !! mentalitu..a dôležité je aj CHCENIE..ale žiaľ romovia nechcú..
a prečo nenavštevujú materské školy ??...pretože rodičia nemajú o ne záujem, kedže nie sú povinné..
pomohla by aj zmena zákona na "povinnú" dochádzku materskej školy..aspoň predškolákom..
6-7 roč. deti ?..bud je tam odklad alebo už navštevuje základnú školu.
Ja si skôr myslím, že internatnými školami by sa mohlo docieliť zlepšenie a napredovanie mladej romskej generácie...
čakať a nerobiť nič..je totálny regres


38.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 17:38 avatar
Nerieš vec, ktorá sa ´ta netyka, iba ta odsudia za kazdy dobrý umysel.


44.
označiť príspevok

Sóley žena
   21. 7. 2012, 18:04 avatar
Sinaja, lenze ja neocakavam, ze ked je niekto negramotko, ktory nikdy nepracoval a ma 10 deti, tak sa zrazu zmeni na profesora kvantovej fyziky. Celkom by stacilo, ak by sa naucil dodrziavat zakladne hygienicke navyky, dohliadol na to, aby sa decka nachystali do skoly a aby do nej sli, pripadne nejaky ten poriadok okolo seba. Predskolska priprava je povinna, teda ten posledny rocnik. To ze sa jej neplnenie nesankcionuje zas nie je problem Romov, ale tych, co robia zakony, ale nedbaju na ich dodrziavanie.
"ale žiaľ romovia nechcú." - ako vies, co chcu a nechcu?
Ja som sa pytala na to, co s detmi do 6-7rokov, ktore nenavstevuju skolu a tym padom ich nemozes supnut do internatu, kedze vieme ze toto obdobie je v zivote dietata najviac formujuce.


80.
označiť príspevok

Sinaja žena
   22. 7. 2012, 14:14 avatar
bola povinná, ale už nie je! preto sú v niektorých školách zavádzané nulté ročníky, aby tie deti získali ako také návyky,
zručnosti, osvojili si triviálne základy a troška sa vžili aj s kolektívom detí..je známe, že romske 6 roč. dieťa je na úrovni trojročného. Potom je jasné, že v prvom ročníku neprospievajú a logicky získavajú apatiu voči škole...
ako viem, čo chcú a čo nie??..mala som možnosť pracovať s romami, tak troška alebo viac ako troška je mi známa ich mentalita a myslenie. Opäť píšem, 6-7 ročné deti nemôžu byť "len tak " doma..navštevujú základnú školu!


41.
označiť príspevok

Sinaja žena
   21. 7. 2012, 17:53 avatar
kašlem na to nech odsudia...každého z nás sa to týka
politici neriešia nič občas počuť o nejakom chabom zákone, riešení ohľadom romov, ktrorý zlyhá už na začiatku...
nabalia sa, urobia si propagandu, majú za ne honor, financie,moc ..4 roky si užívajú, pomôžu si, zakývajú nám...a detto
Súhlasí Sóley


43.
označiť príspevok

Ranexill muž
   21. 7. 2012, 17:59 avatar
ale politik je taky ako ty..je to zamestnanie, nic viac v tom nevid. On robi iba to, co mu prinesie viacej penazi v jeho buksu. Jeho nezaujíma nic co sa deje, ak tam nie je sanca, aby viacej zarobil.
Napr. iba laska je o comsi inom. Teda o nicom)


53.
označiť príspevok

majomajo muž
   21. 7. 2012, 18:57 avatar
Jasné jasné za všetko môžu iba politici, cigoši za nič nemôžu....... 


61.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 10:22 avatar
cigosi vedu svojsky zivot a je na politickych elitach, aby usmernovali spolocenske dianie, takze majko, co si chcel napisat?
Súhlasí mamaleone


62.
označiť príspevok

mamaleone muž
   22. 7. 2012, 10:34 avatar
ale elity nato serú aby nejak usmesnovali spolocenske diannie ich zaujima dianie vo vlastnom vrecku a tak si cigosi mozu robit co chcú, podporu dostanú ... vo francúzku ich trochu usmernuju ale iba trochu
Súhlasí Boris_I.


64.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 10:37 avatar
Ano sudny clovek to vidi. Tak treba jedine cakat, kym bude tych sudnych ludi viac, aby sa demokraticky mohla vymenit vlada politicka za vladu obciansku.


63.
označiť príspevok

majomajo muž
   22. 7. 2012, 10:36 avatar
Sú veci ťažko riešitelné až neriešitelné, ale ľudia iba nadávajú na politikov ako keby boli vševedúci a všemocní, ale nie sú . O cigánoch a ich problematike sme tu už viedli diskusie.....mám obavu že to s väčšinou cigánov aj keby sa robilo čo sa dá, nepohne......


67.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 11:05 avatar
Kazdy problem ma svoje riesenie. Otazkou je, ci je ho clovek schopny najst a pouzit.
S ciganmi sa uz raz pohlo, nevidim dovod, preco by sa to nedalo znova. Ale tu sa neriesi nic, tu sa len prehlbuju problemy a mnohi si myslia, ze je to ucelove.
Súhlasí mamaleone


71.
označiť príspevok

viluette muž
   22. 7. 2012, 11:15

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Boris_I. muž
   22. 7. 2012, 11:28 avatar
Je to myslim skor taky vykrik o pomoc, ako nacrtnutie problemu


81.
označiť príspevok

Ónya žena
   22. 7. 2012, 14:23 avatar
nepracujte je nedela ..v nedeli se nedělá  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:48,  Ale vyšlo . Na Myjave takto Proti kotlebovcom protestovalo v Myjave asi sto ľudí s...
dnes, 15:46,  SSfoton vieme, že aj ty máš psychické problémy :)
dnes, 15:45,  Čo ty vieš s jednou bunkou o psychických problémoch. Si tu na to, aby si slúžil Kremľu....
dnes, 15:44,  SSfoton vieme ,že si fašista :)
dnes, 15:44,  Kotlebov okresný chasník ze Záhorá Rozprávanie o tom, ako sa človiečik – milión,...
dnes, 15:44,  Edo tak tak vy fašisti ste aj na Myjave... :)
dnes, 15:43,  Esesák hákojiSS sa zastáva iného agresívneho esesáka. Ako vždy. :)
dnes, 15:43,  V Trenčíne fašisti chceli zakázať zhromaždenie, ale im to nevyšlo
dnes, 15:42,  Podobne privítanie čakalo fašistov v Starej Turej ale i Myjave a iných mestách
dnes, 15:42,  40Ale nooo skajka ,,, skus sa koncentrovat ,,,
dnes, 15:41,  A zdá sa, že ešte aj bývalý estébák, lebo máš toho plnú hlavu. *05 *13*13*13
dnes, 15:41,  V Trenčíne oprávnene zrušili fašistické vajatanie Súd rozhodol inak . Tak sme sa...
dnes, 15:40,  Už si v delíriu. Len výgrcky, nič iné nepoznáš. Typický nácko. *19
dnes, 15:38,  ...pisu,c0 s0m dal...k0mplet v uk pracuje podľa SMC 18,9% moslimov vo veku 16 až 74
dnes, 15:37,  Bijjou očividne máš psychické problémy
dnes, 15:37,  A potom mňa chudáka môžeš zabiť a na náhrobok napísať: padol preto, lebo odsudzoval...
dnes, 15:37,  Tak tak foton fašisti v Trenčíne chceli zakázať zhromaždenie LS NS :)
dnes, 15:36,  Skor sa citim ako kazatel a job v jednom , Ja nemam mudrost od Boha ,,, Bojim sa mudrosti lebo...
dnes, 15:36,  Veď prídi, teším sa. Už dávno som sa nerozcvičil. *29
dnes, 15:35,  39. úchyl prestan tu zasierat a odtiahi na psychiatriu . nech ta izolujú od normálnych ludí ....
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(192 989 bytes in 0,676 seconds)