Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vyzývam všetkých militantných ateistov!

116
reakcií
1750
prečítaní
Tému 26. novembra 2017, 07:55 založil litiliti.

podobné témy:



1.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 07:55 avatar
Lemmy,osvieteny...a vobec, vsetkych tych, ktori tvrdia, ze Jezis Kristus je len mytus, vymyslena postava na mocenske plany cirkvi...rozpravkova bytost...
Chcem sa s vami stavit, oslovime nejakych uznavanych slovenskych historikov, co si myslia o J.Kristovi ako historickej osobe.
Mozeme oslovit aj velmi popularneho Pavla Dvořáka, Roberta Letza, alebo aj uznavanu archeologicku Mariu Novotnu......alebo dajte meno, dohodneme sa

Ak prehram stavku a dany clovek napise, ze Kristus je len rozpravkova bytost(alebo nieco v tom duchu)....tak na vecne veky zmiznem z tohto fora a este sa vam aj ospravedlnim !
A to iste plati aj o vas

Tak ako bratia a sestry, bojite sa vasich spinavych klamstiev,alebo ukazete , ze to myslite vazne?


7.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 11. 2017, 10:26 avatar
litiliti, Ty máš priamy, "osobný kontakt" na spomínaných vedcov?


19.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 12:10 avatar
Tull, nemam kontak na tych ludi, ale to by hadam nemal byt problem ....keby sme trochu popatrali na nete.....
Mne ide o to, samozrejme , ja vam nedokazem, ze J.Kristus je Boh....to je moja viera, ale militantni ateisti ako je Lemmy alebo osvieteny...suverenne o Kristovi hovoria, ze ide len o fiktivnu postavu...a teraz som dal stavku, ci to myslia vazne...a zrazu sa vykracuju ako hady....su to falosni ludia....


2.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 11. 2017, 08:42

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



3.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 09:27 avatar
Nadja, ale ja viem co vypisovali osvieteny....Lemmy...takze moja vyzva sa tyka takychto typkov, ktori tvrdia, ze Kristus nikdy neexistoval....


4.
označiť príspevok

sta2rky muž
   26. 11. 2017, 09:55 avatar
V podstate ide o jednu z legendárnych postáv židovskej kultúry Abrahám, Mojžiš, Kristus ktorý sa javí ako odpadlík od ortodoxného židovstva, predstaviteľ kresťanskej sekty. Mnohé okolo jeho osoby bolo účelovo vyfabulované jeho stúpencami a nezakladá sa na skutočnosti.


5.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 10:03 avatar
Takze uz koktate.....uz je zrazu osoba....
Cakam na tych hrdinov, ktori sa idu so mnou stavit.


6.
označiť príspevok

Nadja žena
   26. 11. 2017, 10:09

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 11:01 avatar
Ak by nejaký ateista veril, že bol nejaký človek, ktorý bol narodený z panny, bez počatia mužom, bez mužských spermií, potom chodil po vode, sem tam oživil nejakého mŕtveho, zomrel, ale o tri dni ožil, a vyletel kdesi do neba, tak by už ten ateista nebol ateistom, ale teistom. 
Súhlasí sta2rky,  ×


9.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 11:04 avatar
A na tento poznatok nepotrebujem byť odkázaný na nejakých ľudí s vysokoškolským vzdelaním, lebo som sa už neraz presvedčil, že aj ľudia s viacerými titulmi vedia tárať poriadne nezmysly.

Rozumný človek si s tým poradí vlastnou hlavou. 
Súhlasí sta2rky


10.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 11. 2017, 11:25 avatar
Lemmy, lenže litiliti sa nepýta na to, či veríš, že "nejaký človek, ktorý bol narodený z panny, bez počatia mužom, bez mužských spermií, potom chodil po vode, sem tam oživil nejakého mŕtveho, zomrel, ale o tri dni ožil".... píše o viere v "historického" Ježiša... v "Ježiša bez zázrakov", ktorý síce nechodil po vode, ale "po svete".... učil, hlásal svoje myšlienky, konal skutky, za ktoré bol Rimanmi ukrižovaný...


11.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 11:30 avatar
Pokojne o tom s ním diskutuj. Ja v jeho slovách čítam: „…Kristus je len mytus…“


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 11:33 avatar
Tull, vieš o tom, že v tom čase bolo na území Palestíny veľa všelijakých potulných kazateľov? Hovoria ti niečo esejci? Príslušníci židovskej náboženskej spoločnosti organizovanej ako náboženský rád (2. stor. pred n. l. – 1. stor. n. l.).


13.
označiť príspevok

J.Tull
   26. 11. 2017, 11:45 avatar
Lemmy, viem o tom... otázka je, či veríš, že Ježiš bol jedným z "potulných kazateľov".... podľa mňa to je gro v "1"... nediskutujem zatiaľ s litiliti o tom, pretože si myslím, že Ježiš, ako "historická postava" existoval.... pritom neverím, že bol počatý z Ducha svätého, chodil po vode, konal zázraky, vstal z mŕtvych...  


14.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 11:47 avatar
Pre mňa je otázka o nejakom obyčajnom Židovi irelevantná, nezaujímavá, pretože nepoznám rozumný dôvod, aby som sa mal zaoberať vierou v nejakého Žida, ktorý nemal žiadne nadprirodzené schopnosti.


15.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 11:49 avatar
Viacmenej je zábavné sledovať názory veriacich, keď jeden tvrdí, že jeho mamička bola Rómka, iný tvrdí, že Ježiš bol Slovan, a ďalší, že bol Aramejec.  

A tebe tiež tvoju vieru neberiem. Verte si, ľudia dobrí, čomu chcete. 


22.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 11. 2017, 12:51 avatar
25

Tak ako to, že tento pre teba obyčajný Žid, je známy po celom svete a Biblia je preložená skoro do všetkých jazykoch? No a prečo antikrist vládne tomuto svetu? Ináč povedané, aby si ma rozumel, tak ako to že vládnu tomuto svetu tí, ktorí sa vydávajú za kresťanov a skrývajú sa za Krista, no robia pravý opak toho, čo učil Kristus? Teda bojujú proti nemu! Čo aj sám predpovedal a Biblia ich nazýva antikristi. Prečo sa skrývajú za Krista, ak je teda nejaký obyčajný Žid a tak radi vyhlasujú, že to a to náboženstvo je kresťanské, že tá a tá spoločnosť - civilizácia, svet má kresťanské korene atd. Ak by bol len obyčajný, tak načo celý svet bojuje proti nemu, proti mužovi, ktorý nešiel mečom?

No a ako to, že sa plní to, čo povedal: Mar13: 10Ale najprv musí byť evanjelium hlásané všetkým národom.Mat 24:14 A toto evanjelium kráľovstva bude hlásané po celom svete na svedoctvo všetkým národom, a vtedy prijde koniec.
Je už hlásané? Je! Ako to, že sa to plní a prečo neupadol do zabudnutia ako množstvo ostatných.

Ako vidíme, tak aj ten najzarytejší popierač Krista musí pripustiť, že je za tým niečo viac.
Súhlasí litiliti


24.
označiť príspevok

sta2rky muž
   26. 11. 2017, 14:56 avatar
33. Zrejme pred tými 2000 rokmi fanúšikovia legendárneho Ježiša vedeli robiť dobrý marketing a ponúknuť čosi čo oslovuje aj vás a ostatných kresťanov po celý ten čas až dodnes podľa porekadla - chytráci sľubujú a blázni sa radujú, je to vraj akési spasenie a večný život. A kvôli tomu tu na zemeguli máme to náboženské vystrájanie a boje.
Súhlasí  ×


28.
označiť príspevok

RealitaABC muž
   26. 11. 2017, 18:21 avatar
35

Lenže Kristus nezaložil žiadne náboženstvo. To by som sa mal z Písma sa o tom dozvedieť.. No nič také sa tam nepíše.

Evanjelium Ježiša Krista nie je nič iné, ako radostná správa - zvesť - informácia od Boha o hotovom spasení v Kristu. Nie že môžno budeme spasení, keď urobíme to, alebo ono, ale spása je zdarma - ako dar vybojovaná samotným Bohom a túto informáciu o svojej spáse v Kristu prijímame vierou v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista. To je všetko. Život ktorý bude nasledovať, už bude vychádzať z nového človeka narodeného z Boha. Táto informácia obsiahnutá v evanjeliu spôsobí nesmiernu radosť a pokoj v istote spasenia v Kristu a to sa prejaví z nekonečnej vďačnosti na novom živote na slávu Boha a nie na vlastnú slávu.

No a táto informácia v evanjeliu obsahuje jadro a to jadro hovorí, že sme spasení jedine z milosti a to skrze vieru v toho, ktorý sa obetoval za naše hriechy - Ježiša Krista a to bez zásluh a zdarma - spasenie je teda darom. Preto v pravom evanjeliu nie je žiadny priestor pre vznik náboženstva, ktoré je živené hriechmi ľudí. Náboženstvo totiž podmieňuje spasenie plnením vlastných nariadení, aby vo svojej podobe mohlo existovať. No Božie Slovo hovorí, že Boh nás už spasil a spasenie je zdarma ako dar a prijíma sa ho vierou. V tom je priepastný rozdiel a tento rozdiel dal vzniknúť náboženstvu, ktoré robilo a robí presný opak toho, čo učil Kristus. No a to sa prejavilo na krvavých dejinách tých, ktorí sa vydávali za kresťanstvo no v Božích očiach nimi neboli, lebo činili presný opak toho, čo učil Kristus a Kristus jasne povedal, že po ovocí ich poznáme.


66.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 11. 2017, 14:39 avatar
RealitaABC, Ako to, že Kristus nezaložil žiadne náboženstvo? ....ak môže existovať cirkev bez náboženstva (čo si v kontexte s Ním neviem predstaviť) potom áno ... Kristus totiž založil cirkev, keď povedal:
ty Peter, Skala, a na tej skale zbudujem svoju cirkev, a nepremôžu jej ani brány ríše smrti; je i písané: „Kristus je hlavou cirkvi“...
Ak jadro hovorí, že sme spasení jedine z milosti a to skrze vieru, potom načo bude Kristus oddeľovať jedných od druhých, podľa toho čo urobili alebo neurobili?
...ako je možné, že je písané aj
„Lebo Syn človeka prijde v sláve svojeho Otca, so svojimi anjelmi a vtedy odplatí každému podľa jeho skutkov.“
„Ajhľa, prídem skoro a moja odplata je so mnou, aby som odplatil každému podľa jeho skutkov!“
„a mŕtvi boli súdení podľa zápisov v knihách, podľa svojich skutkov. Aj more vydalo mŕtvych, ktorí boli v ňom, i smrť i podsvetie vydali mŕtvych, ktorí boli v nich, a každý bol súdený podľa svojich skutkov.“?

Ak je jadrom spasenie z milosti, potom ako je možne, že celý zákon i proroci je v pravidle: „Všetko, čo chcete, aby ľudia robili vám, robte aj vy im.“?
Súhlasí Shagara


69.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   27. 11. 2017, 15:52 avatar
Čital som aj takýto názor , clenov nejakej Kristovej cirkvi : “Kto verí v Neho, nebude súdený. Kto neverí, už je odsúdený, pretože neuveril v meno jednorodeného Syna Božieho.”
??Ján? ?3:18? ?SLB??
Sudit zo skutkov bude zidov lebo neuveryli v Jeho meno v meno Jezis a nie len zidov ale kazdoho kto neuveril v Krista"

Čo ty na takýto názor?


75.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 11:42 avatar
Johny Pravda, tí, čo majú takýto názor
Chcú byť učiteľmi zákona, ale nechápu ani čo hovoria, ani čo tak presvedčivo tvrdia. Vieme však, že zákon je dobrý, ak ho človek používa podľa jeho zámeru a uvedomuje si, že zákon nie je určený spravodlivému, ale pre tých, čo prestupujú zákon, pre vzdorovitých, bezbožných a hriešnikov, pre nehanebníkov a svetákov, pre otcovrahov a matkovrahov, pre vrahov vôbec, pre smilníkov a súložníkov s mužmi, pre obchodníkov s ľuďmi, pre luhárov a krivoprísažníkov a pre čokoľvek iné, čo sa ešte prieči zdravému učeniu ... 
učeniu, ktoré medziiným hovorí:
On odplatí každému podľa jeho skutkov: večným životom tým, čo vytrvalosťou v dobrých skutkoch hľadajú slávu, česť a nesmrteľnosť, hnevom a rozhorčením tým, čo tvrdošijne odporujú pravde a oddávajú sa neprávosti. Súženie a úzkosť doľahnú na každého človeka, ktorý pácha zlo, najprv na Žida, potom na Gréka, ale sláva, česť a pokoj čakajú každého, kto koná dobro, najprv Žida, potom Gréka. Veď Boh nikomu nenadŕža. Všetci, čo hrešili bez zákona, bez zákona aj zahynú, a tí, čo hrešili pod zákonom, budú súdení podľa zákona. Lebo nie tí sú spravodliví pred Bohom, čo zákon počúvajú, ale tí, čo zákon plnia, budú ospravedlnení. A keď pohania, ktorí nemajú zákon, od prírody robia, čo zákon požaduje, hoci taký zákon nemajú, sami sebe sú zákonom. Tým ukazujú, že majú požiadavky zákona vpísané vo svojich srdciach, čo im dosvedčuje zároveň aj ich svedomie, aj ich myšlienky, ktoré sa navzájom obviňujú alebo i bránia; v deň, keď Boh bude podľa môjho evanjelia skrze Krista Ježiša súdiť, čo je skryté v ľuďoch.
 


76.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 11:55 avatar
90,....v 1000-ročnom súdnom dni/kráľovstve Krista/ na zemi, budú musieť aj židia/Mojžiš,Abrahám,Dávid,Noe,atď/ uveriť v Krista, Proste všetci,.....nie je niekto,kto by nemusel prejaviť vieru v Krista. On je jedinou cestou k záchrane!

a
A to čo cituješ,je len spolovice pravda. Jeden text nemôžeš vytrhnúť z kontextu!
Hebrejom 10:29.......
"26 Lebo ak úmyselne hrešíme Čo myslíte, o čo prísnejšieho trestu bude hoden ten, kto pošliapal Božieho Syna a kto považoval hodnotu krvi zmluvy, ktorou bol posvätený, za obyčajnú, a kto s opovrhnutím urazil ducha nezaslúženej láskavosti?"


25.
označiť príspevok

sta2rky muž
   26. 11. 2017, 14:56 avatar
33. Zrejme pred tými 2000 rokmi fanúšikovia legendárneho Ježiša vedeli robiť dobrý marketing a ponúknuť čosi čo oslovuje aj vás a ostatných kresťanov po celý ten čas až dodnes podľa porekadla - chytráci sľubujú a blázni sa radujú, je to vraj akési spasenie a večný život. A kvôli tomu tu na zemeguli máme to náboženské vystrájanie a boje.


26.
označiť príspevok

Shagara muž
   26. 11. 2017, 15:12 avatar
36,....za to môže hriech prarodičov,vzbura,....satan ,....a teda aj takí ľudia ako tí,čo si volili cestu nezávislosti od Boha.
Aj preto je svet rozdelený vo všetkých oblastiach a skazený!


27.
označiť príspevok

sta2rky muž
   26. 11. 2017, 15:26 avatar
37 Súčasťou rétoriky chytrákov sú vymyslené pojmy: hriech, duša, satan, boh atď.. Ľudí sveta rozdeľujú politici, náboženstva a ľudské prirodzenosti.
Súhlasí  ×


64.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 11. 2017, 13:24 avatar
RealitaABC, svet má kresťanské korene?  ...možne ten európsky, hoci aj tu sú koreňmi skôr tie, ktoré zasadili Gréci... mnohé z nich zopakoval aj Ježiš... celý svet bojuje proti Ježišovi, proti mužovi, ktorý nešiel mečom?  ...od počiatkov civilizácie sa pri vláde striedali "antikristi", nie nepodobní tým, ktorí vládli po Kristovi, vládli v princípe tými istými prostriedkami a v princípe z tých istých dôvodov....

... a prečo neupadol do zabudnutia Brahma, Ahura Mazda s prorokom Zarathustrom.... prečo neupadol do zabudnutia Lao-c', Konfucius, Buddha.... oveľa oveľa "starší" ako Ježiš... pretrvali veky vekúce a sú "živými" podnes...


73.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 16:56 avatar
25,Lemmy, ale tak potom suhlasis, ze Kristus bol, ale nemal ziadne nadprirodzene schopnosti, len zalozil celesvetove nabozenstvo? Moze byt?


23.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 13:20 avatar
Tak preco sa casto odvolavas a casto citujes ludi, ktori su vysokoskolski vzdelani....mas dvojaki meter? Len to co tebe vyhovuje?


16.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 12:01 avatar
Takze nikto? Sveto svete sa tu zadusujete, ze Kristus je vymysleny, nikdy neexistoval....bla...bla...bla....a teraz ste stiahli chvost medzi nohy....co si mam o vas mysliet???


17.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 12:04 avatar
Stačí ti toto? Kristus je pre mňa rozprávková bytosť. Ľudský výmysel! OK?


18.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 12:05 avatar
V existenciu Krista môže veriť len teista (supernaturalista). Lebo Kristovi sa prisudzujú nadprirodzené vlastnosti.


20.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 12:13 avatar
Chces povedat, ze Jezis Kristus ako zakladatel najvacsieho nabozenstva na svete, nikdy neexistoval?


21.
označiť príspevok

ranexil muž
   26. 11. 2017, 12:25 avatar
Zakladateľ bol žid Pavol


30.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 18:59 avatar
Lemmy, vies o tom, ze si hlupak? Ani v Janosika neveris, lebo je opradeny legendami?


29.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   26. 11. 2017, 18:44

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



31.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:04 avatar
Tak co osvieteny a Lemmy, vzdali vzdali ste to?


32.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:09 avatar
Nie, len som si osvojil názor od Scarlet. Pozri vyššie 40. 


33.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:29 avatar
Lemmy, vedel som to, ze sa ani ty ani oziareny nepustite do stavky....bavia vas konspiracie....nikdy ste nahladali pravdu....ale od militantnych ateistov som vlastne ani nic ine necakal....


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:32 avatar
Šašo, daj si stávku s bohom, v ktorého tak výdatne veríš. A potom nám porozprávaj, kto z vás vyhral.

Ty nechápeš, že ťa berieme len ako táraja?


37.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:35 avatar
Kto my? Oziareny? Scarlet?Sektari?


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:33 avatar
A čo iné môžeš čakať od militantných ateistov, keď militantnosť sa u ateistov prejavuje písmom. Napríklad tuná v diskusii. To je jediná militantná vec u ateistov, že bojujú slovami.


39.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:37 avatar
Preto si nesiel do stavky, lebo slova casto pouzivas ako klamstvo a urazanie vsetkych diskutujucich....to je tvoja metoda...


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:38 avatar
Opäť hráš tú falošnú katolícku kartu. Cituj ma, kde čo klamem, inak ostávaš naďalej len ty zákerný.


43.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:41 avatar
Vyzval som ta k niecomu....preco nejdes do toho?


44.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:42 avatar
Lebo ty nie si toho hodný.

Použijem citát:

Nebudem sa s vami púšťať do intelektuálneho súboja. Bolo by pod moju úroveň bojovať s neozbrojeným protivníkom. (La Rochefaucoulte)


48.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:47 avatar
Vyhovorky...vies ze by si prehral...kazdy seriozny historik potvrdi Krista ako historicku osobu, dokonca aj ateisticki historici....len ty a tebe podobnym to nemozu stravit....radsej budete sirit klamstva .....ty si skutocny podliak a hajzel!


46.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:43 avatar
Môžeš ma vyzývať ku čomu chceš. A tak to aj ostane. Ja som slobodný človek, ktorého žiaden katolík nedonúti, aby som sa mu podriadil v jeho rojčení.


50.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:53 avatar
Ty veru nie si slobodny....tvoje zakernosti ta zviazali k tvojmu nudnemu a falosnemu zivotu.....


36.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:33 avatar
Lemmy a prosim ta, scarlet nepouzivaj ako nejaku argumentaciu alebu suhlas, je to hlupa hus...sibnuta kotlebovka a fasistka...


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:36 avatar
Vidíš, ďalší zlý bod pre teba. Len buď taký, aký si! Ja si myslím opak, že ty si poriadne hlúpy, a navyše zákerný troll. Ak je tu niekto šibnutý, tak ty. Zbytočne sa snažíš urážať Scarlet. Chápem, je to také katolícke! 


41.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:38 avatar
Tu trulo, aj ona je katolicka, oziareny tak isto...


42.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:40 avatar
To, že je katolíčka, ťa neoprávňuje, aby si o nej špinavo a vulgárne hovoril, osočoval ju, ohováral ju.

V tom, že ty si zákerný podliak, sa odlišuješ od ostatných katolíkov.


45.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:43 avatar
Nezahovaraj....krutis sa ako slizky had....


47.
označiť príspevok

Lemmy muž
   26. 11. 2017, 22:45 avatar
To nie je výhovorka. Si zákerný, a podlý. Nie si hoden serióznej veci. Nepoznám horšieho človeka, lebo z islamského štátu tu nikto nediskutuje. A Hitler už zomrel. Ostal si len ty.


49.
označiť príspevok

litiliti muž
   26. 11. 2017, 22:50 avatar
Na teba nemam Lemmy, niet vacsej svine a podvodnika, ktory sa skryva este aj za humanizmus....mal by si vypadnut z tohto fora, prehral si na plnej ciare!


51.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   26. 11. 2017, 23:00

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



52.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 07:03 avatar
Cielom mojej stavky bolo dokazat na bezcharakternost militantnych ateistov, a to mi vyslo na plnej ciare!
Nikto nesiel do toho, lebo si plne uvedomuju, ze ich cielom je spinit na Krista za kazdych okolnosti....
Cielene som nehodil vsetkych ateistov do jedneho vreca, mnohi inteligentni ateisti povazuju Krista a jeho dielo, filozofiu za najvacsie dobro pre spolocnost! A takych ludi si vazim i napriek tomu, ze neveria v Boha.
Nech sa vam dari


54.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2017, 07:35 avatar
Bezcharakternosť spočíva v čom podľa teba? Je ľahké bez dôvodov osočovať, však.

No dobre, nudíš ma, takže OK, nájdi mnohých inteligentných ateistov na Slovensku, ktorí považujú Krista a jeho dielo, filozofiu za najväčšie dobro pre spoločnosť. Menuj ich. Pozor! Chmelár to nebude, pretože ten je evanjelik, aj keď sa verejne vyjadril, že vystupuje z ECAV, avšak dôkaz verejnosti neposkytol, čiže možno je ešte stále vedený ako kresťan, evanjelik v ECAV.


55.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2017, 07:37 avatar
Ateizmus u tých mnohých inteligentných ateistov na Slovensku musí byť verejne známy, vierohodný, presvedčivý. U teba je mnoho koľko? 1, 2, alebo 3 ľudia?


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2017, 07:37 avatar
A uvidíme, kto z nás dvoch je bezcharakterný.


57.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 08:08 avatar
samozrejme, ze je ich dost, ale tu mas v tejto diskusii :
http://www.youtube.com/watch?v=yuvt8ytoYfo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


su tam dvaja ateisti, ten pan Cesnak , vypocuj si diskusiu, tiez bol veriaci


53.
označiť príspevok

majko1 muž
   27. 11. 2017, 07:08 avatar
Dokázal si iba to čo tu všetci vieme, že nie si normálny..........     
Súhlasí Lemmy, Shagara


58.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 08:09 avatar
ale ty si normalny zbabelec    


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 11. 2017, 11:54 avatar
74,....mal ťažké detstvo,......trikrát vypadol z kočíka,......poliali ho toluénom,........bol zneužívaný,.......a musel dlho recitovať otčenáše,aby dostal chlebíček,........tak prečo ste taký? 


60.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 11:57 avatar
to hovoris o svojej katolickej minulosti? tak preto si zdrhol k sekte? a je to uz lepsie? lebo sa mi to nezda?


61.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 11. 2017, 12:02 avatar
litiliti, videl som diskusnú reláciu, na ktorú si dal odkaz.... tuším v nej odznel i Voltairov citát o katolíkoch (nechce sa mi hľadať...) niečo v tom zmysle, že ich správanie podporuje nevieru .... podobne je tomu aj v tejto a zďaleka nielen v tejto, téme.... správanie, spôsob vedenia diskusie, nieže presvedčia v prospech pravdivosti daného názoru .... ale dosahuje sa presný opak, vyvoláva presvedčenie, že prezentovaný názor je nepravdivý, utvrdzuje oponenta v správnosť jeho opozičného tvrdenia... uvedené umocňuje, podľa mňa i to, že sa považuješ za kresťana, pričom diskutuješ "nekresťansky"...
.... to isté platí (nielen) o Lemmyho argumentácii.... ktorý sa považuje za humanistu... 
Súhlasí Shagara


62.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 12:14 avatar
mozno mas pravdu Tull, nechal som sa uniest.....vyzval som k stavke tych ludi, ktori tu ustavicne popieraju Krista ako cloveka....a zrazu nikto nic....len ja som ten najhorsi....ponukol som im moznost , ze vypadnem z tohto fora, ked som uz tak nemoralny....a stale klamem....ale zrazu velki hrdinovia stiahli svoje chvosty....tak hadam citatel si vytvori obraz, kto tu chce zavadzat ludi.....a hlavne preco....


65.
označiť príspevok

J.Tull
   27. 11. 2017, 13:29 avatar
litiliti, ...netvrdím, že tomu, kto ťa uderí po tvojom pravom líci, máš nastaviť i to druhé, aj keď je to tak napísané... netvrdím, aby sa neprotivilo zlému... vôbec si nemyslím, že si ten najhorší... a je ľudské nechať sa i uniesť.. nie je však nutné reagovať rovnakou mincou...

Čo sa týka zavádzania, aj keď neviem čo tvrdil Lemmy o Ježišovi predtým, dovolím si napísať čo som z jeho „25“ vyčítal a síce, že nerieši otázku „Ježiša ako človeka“ ... teda nepopiera, je mu to šuma-fuk...
 


67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2017, 15:23 avatar
Tull: .... to isté platí (nielen) o Lemmyho argumentácii.... ktorý sa považuje za humanistu...

Dobre, máš nejaké výhrady voči mne. Tak ma cituj, ktoré vety v tejto téme ti nesedia? Cituj ma, aby si neostal bezcharakterným ako katolík Litiliti (TvojOponent).


70.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 16:43 avatar
Lemmy, co ma moj nick spolocne s tvojoponentom ?
To si fakt myslis, ze som Tvojoponent?


71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2017, 16:45 avatar
To si nemusíš všímať. Je to pre iných, ty to pokojne ignoruj.


72.
označiť príspevok

litiliti muž
   27. 11. 2017, 16:51 avatar
nerozumiem ?


68.
označiť príspevok

Lemmy muž
   27. 11. 2017, 15:27 avatar
Tull, Litilitimu sa z mnoho ľudí zrazu scvrklo na dvoch, aj v tom nemá ešte Litiliti istotu. 

O čom potrebuješ vecne diskutovať? Aké argumenty mám ja mať, keď veriaci nemá žiadne argumenty. Napíšte dôkazy, holé fakty, o existencii obyčajného Žida menom Ježiš. Prečítam si vaše názory. Tie tu zatiaľ nikto, ani Litiliti, ani ty, nikto neposkytol. Tak čo sa do mňa navážaš? Čo ti vadí na mojich vetách? Bez citácie ostaneš takým istým ako Litiliti.


74.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 11:21 avatar
Lemmy,
„Šašo, daj si stávku s bohom, v ktorého tak výdatne veríš.“
„V tom, že ty si zákerný podliak, sa odlišuješ od ostatných katolíkov.“
„Si zákerný, a podlý. Nie si hoden serióznej veci. Nepoznám horšieho človeka, lebo z islamského štátu tu nikto nediskutuje. A Hitler už zomrel. Ostal si len ty.“
+ Tvoje súhlasy pod Scarletine vulgarizmy...
Nepovažujem tento spôsob za vecnú diskusiu a už vôbec nie hodný humanistu.... stačilo napísať, že neveríš ani v historického Ježiša, lebo nemáš dôkazy, holé fakty, o existencii obyčajného Žida menom Ježiš. Nechcem Ti však nič diktovať, ak cítiš potrebu reagovať práve takto, tak si reaguj týmto spôsobom...dovoľ mi však mať svoje výhrady... diskusia založená na osobných útokoch utvrdzuje protivníkov v tej ktorej pozícii, do ktorých sa ňou, jeden i druhý ešte hlbšie zakopávajú.... namiesto vyjasnenia veci, „vyjavovania pravdy“, vzájomného porozumenia, zblíženia.... utvrdzujú sa omyly, človek vzďaľuje človeku ... čo, podľa mňa, je tak protikresťanské, ako aj protihumanistické...

.... prečo si myslím, že existoval historický Ježiš, som už tu na df. písal. Stručne. Podľa mňa, autori evanjelií písali „Jeho životopis“ tak, že chýbajúce údaje dopĺňali zo starozákonných proroctiev. Keďže verili, že On je tým predpovedaným mesiášom, verili, že píšu pravdu... nemohli však poprieť známe údaje, ktoré by si sotva vymysleli, najmä ak protirečili všeobecne prijímanej predstave mesiáša.... Napríklad, volal sa Ježiš (v tej dobe a na tom mieste bežné meno.... ) hoci „Hľa, panna počne a porodí syna a dá mu meno Emanuel!“.... bol pokrstený, hoci krstom sa zmývajú hriechy a krstí vždy „vyšší nižšieho“ .... pochádzal z Nazaretu, bol synom tesára, pričom mal panovať ako kráľ, vyslobodiť židovský národ... bol ukrižovaný...


77.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 11:57 avatar
Tull, preco podla teba, niekomu za kazdu cenu vadi J.Kristus?


80.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 12:11 avatar
litiliti, nepoznám nikoho komu by vadil J.Kristus... vadia skôr nedobré až "satanské" skutky, ktoré sa napáchali v Jeho mene.... vyhlasovanie Jeho autority za autoritu platnú pre všetkých bez rozdielu, vadí vyvyšovanie sa za jediných spravodlivých sveta, za jedine pravdivých...


81.
označiť príspevok

majko1 muž
   28. 11. 2017, 12:27 avatar
Mne je napríklad úplne v prdeli, takže nedá sa hovoriť o nenávisti.......    Ktovie čo takí obranári ako litiliti čakajú ako odmenu za svoju obhajobu krista........tuším sa to volá vypočítavosť.....     
Súhlasí Lemmy


108.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 18:53 avatar
majko1, mne je zas, použijúc Tvoje slová, "úplne v prdeli", či bol, alebo nebol Kristus Boh.... nie je mi však "v prdeli" to, čo hlásal (prípadne čo mu prisudzujú.... ) o vzťahoch človeka k človeku.... je mi "v prdeli", v akých bohov, či iné nadpozemské bytosti, sily, zákony, energie.... či "inú máriu".... verili, či veria tí, ktorí kázali dobro a i konali podľa toho...
Je písané, že Ježiš o tých, ktorí čakajú odmenu za dodržiavanie zákona, za "milovanie" Boha z vypočítavosti.... hovoril ako o pokrytcoch...


82.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 12:36 avatar
Tull, cudoval by si sa, co niektori ateisticki satanisti dokazu....

sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


83.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 13:41 avatar
litiliti, a čo vlastne dokázali? ... priznám sa bez mučenia, nepoznám satanistov.... myslím si, že sú reakciou na príbehy SZ, v ktorých chápu hada, prastarý symbol získavania vedomostí, ako darcu múdrosti a SZ-ného boha považujú za symbol neslobody.... domnievam sa, že nie sú proti Ježišovi, ale skôr proti farizejstvu hlásateľov Jeho učenia.... proti tým, ktorý broja proti "slobode myslieť"...
Aby nedošlo k nedorozumenie, nie som moc na ich strane...


84.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 13:54 avatar
Tull, teba absolutne nepovazujem za satanistickeho ateistu.....ale su tu ludia, ktori nenavidia telom i dusou krestantstvo a hlavne jeho zakladatela....robia obrady, kde dohonestuju krestanske symboly, kde potupuju eucharistiu.....atd...atd...


85.
označiť príspevok

sta2rky muž
   28. 11. 2017, 14:00 avatar
105 Môžeš byť fanúšikom J.K a jeho učenia , ale prečo to divadlo okolo toho. Je to akási cirkevná mágia, či čo?


107.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 17:39 avatar
106,....."tanec anjela svetla"!  Teda,správne-"Mágia matrikového kresťana"! Je to jeho okultno-očistný rituál.
Všetku špinu nahádže na druhých,...a on odíde ako "čistý" ! 


110.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 18:58 avatar
Shagara, vari JS nemajú svoje rituály... ? vari oni nehádžu všetku špinu na druhých... ?


112.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2017, 00:05 avatar
132,.....ak raní kresťania a aj Kristus odhaľovali pokrytectvo náboženských vodcov,....uch ľudské,nebiblické náuky a tradície,.....pokrytectvo a podobne,....tak to bola "špina". NIE!!! To bola pravda. Usvedč ma z jedného klamstva ,čo som napísal! Overujem si svoje informácie,lebo viem ,že klamať sa nemá a ani hovoriť polopravdy!
A Biblia a JS poznajú iba jediný,prikázaný sviatok....a to pamiatku smrti Krista. Raz ročne jednoduchá pripomienka,ktorá ale viac stojí na čítaní toho,čo sa stalo v onen deň, a čo sa tým dosiahlo?
Teda,.....žiadne rituály,....ale služba slova,..... a učenie sa Biblie a jej implementácia v praxi!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ja už som písal,že K.H.Deschner napísal dobre zdokumentované ,desať zväzkové dielo: "Kriminálne dejiny kresťanstva",.......a on tiež rozoberá túto "špinu" v historickom kontexte. Táto "špina" je ale skutočným produktom tých,.....čo sa skrývajú za kresťanstvo!
A tak rozlišuj,.....alebo ak vieš o nejakej "špine" z mojej strany,.....pripomeň mi to!


117.
označiť príspevok

J.Tull
   29. 11. 2017, 11:27 avatar
Shagara, krst nie je rituálom? JS nepoznajú krst.... ? Nemajú svoje zhromaždenia, ktoré sa riadia určitými pravidlami a sú pravidelné...? ...aj kázanie po domoch je možné označiť za rituál, keďže tiež má svoje pravidlá a je pre JS povinné...
Netvrdím a ani som netvrdil, že klameš.... klamanie považujem za úmyselnú lož, účelové hlásanie nepravdy a to u Teba nepredpokladám...
Pochybujem, že si skutočne overuješ informácie... z Tvojich príspevkov cítiť, že používaš len zdroje pochádzajúce z vášho spoločenstva.... a tie sú plné poloprávd, účelových nepravdivých tvrdení, ktoré by som už skôr nazval klamstvami... použil si ich tu už neúrekom.... napríklad aj o prvých kresťanoch, historicite trojjedinosti (reagoval som témou: História: Otec, Syn, Duch svätý ) podobne šíriš neoverené informácie o evolúcii, ak si ich overuješ, silne pochybujem, že si ich overuješ inde, ako u jej kritikov ... špina sa kydá aj tak, že sa prekrucuje, uvádzajú polopravdy, ignoruje a iné preceňuje, napríklad o historických súvislostiach... a to za účelom očierniť iné spoločenstvo a vyzdvihnúť vlastné ...
Súhlasí litiliti


109.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 18:57 avatar
sta2rky, každá organizácia má svoje "tančeky".... nerozumiem, prečo vadia akurát tie náboženské... prečo nevadia napríklad tie poľovnícke...


87.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 14:10 avatar
litiliti, ako som už písal, nepoznám takých.... "mám Nietzscheho", ale toho si asi nemal na mysli...


86.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2017, 14:04 avatar
OK, beriem na vedomie tvoje slová, takže už len ty si sám ostal v stávke s tým Litiliti. Pokračuj, a budem sledovať váš vývoj v slušnej argumentácii. Mňa to už nezaujíma. Áno, to, čo som napísal, za tým si stojím, lebo Litiliti taký je, ako som ho opísal, ale ak to tebe nevadí, a vieš s ním argumentovať podľa tvojej predstavy, nebránim sa, OK, diskutuj. Ja som skončil. Mňa nebude nejaký diskusný troll urážať, dehonestovať, a vôbec, škoda reči, len si robím zlý obraz u teba. Ty si taký trošku na chyť, trošku ma pusť, mäkký diskutujúci, ak si myslíš, to že je správna cesta, OK, nenamietam. Len potom nenariekaj, ak ti nábožní ublížia. V Saudskej Arábii sa bičujú a popravujú takí ľudia ako ja, ty by si tam so svojou infantilnou mäkkosťou, a snahou prispôsobiť sa okoliu prežil. Je tam viacero neveriacich, ale vedia sa pretvarovať, a žiť podľa okolitej spoločnosti. Neberiem ti to, aj La Vey povedal, že satanista prežije aj medzi fanatickými kresťanmi, pretože sa vie prispôsobiť. Ja som iný, ale humanista! Aj keď sa ti to nepáči.


88.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 14:11 avatar
cuvol si Lemmy, lebo vies, ze klames, ale asi to humanistom nevadi....a skutocne budem rad, ked mi das pokoj


89.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2017, 14:13 avatar
Čo klamem? Cituj ma. Neklamem! Zato ty o mne neustále klameš. Ale už nemá pre mňa význam o tebe hovoriť, že si zákerný klamár a podliak, lebo Tullovi sa to nepáči. 


90.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 14:17 avatar
hovoris, ze Kristus je vymyslena postava, nikdy neexistoval, aj Janosik neexistoval podla teba?


91.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2017, 14:22 avatar
Aha, cúvol si, necituješ ma. OK, tak diskutuj s Tullom, lebo on má pochybnosti, že som humanista, a ja, aby som mu dokázal, že som humanista, prenechávam túto tému jemu. Až ma budeš citovať, možno sa ozvem. Ja nemám dôvod cúvať, ale ani nemám dôvod písať s niekým, na základe čoho potom sa znižuje moja autorita. Nemám záujem diskutovať s podliakom, ktorý má ohovára, že som panic a katolík, a nakoniec len v Tullových očiach sa ukážem ako nehumanista, lebo on je mäkký, a nediskutuje s tebou. Tiež sa občas viem prispôsobiť.


92.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 14:26 avatar
tak je potom dobre, Krista povazujes za historicku postavu, za zakladatela najvacsieho nabozenstva na svete, tak je vsetko o.k


93.
označiť príspevok

Lemmy muž
   28. 11. 2017, 14:30 avatar
Vidíš, v tom si zákerný. Ale Tull nemá guráž, aby ti to povedal, lebo on chce byť uňo ňuňo.

To si povedal ty, nie ja, takže všetko nie je OK. OK nie je, že si zákerný katolícky podliak. Vkladáš do úst druhým to, čo si sám namýšľaš! Skončil som. Ostatné vybaví mäkký Tull.


94.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 15:56 avatar
Lemmy tvoju zakernost a podlost si tu vsimol kazdy....a nebudem ti nic dokazovat a hlavne nie citovat ta....ten cas hladanim tvojich vylevov....nie som ochotny stratit....zato mi fakt nestojis....


106.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   28. 11. 2017, 17:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



95.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 16:05 avatar
112,....nasilu nikomu nenanútiš Krista. A ešte s tvojim prejavom. Skús byť láskavý ako Kristus, a uvidíš tú zmenu?  


96.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2017, 16:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



97.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 16:32 avatar
118,.....nuž skutočná láska začína tam,kde je pravé poznanie,.....z toho plynúca pravá viera,....z nej plynúce pôsobenie Božieho svätého ducha,....a v konečnom dôsledku ,daný duch vytvára v kresťanoch "ovocie ducha" a hlavne lásku!
Ale láska sa nešíri mečom,.....ani vulgarizmami!
A to,že svet nemá lásku/"kresťanský"/ priznáva aj katolícky kňaz.
Tento kňaz J.Porubčan v knihe Apokalypsa/str.14/ píše: ......."Keď raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry"
.Toľko citát.
"Ako by aj mohol.".... čítal si úprimné zdôraznenie daného kňaza.?!!! Kto pozná históriu a má svedomie ,tak nemôže!
--------------------------------
To pre súhlasiacého magistra lásky!  


98.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2017, 16:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



100.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 17:13 avatar
120,....ja ti to nemienim stále vyvracať,a tvrdiť ,že ho mám. Mňa intelektuálna poctivosť vedie k tomu, aby som bol dôsledný a nezakrýval pravdu,nepravdou,alebo polopravdou.......... aký bol toho výsledok? Moje zničenie!
Nechcem ťa prevalcovať, ale len ti otvoriť oči,.....aby si viac premýšľal,skôr ako niečo napíšeš,alebo niečo tvrdíš,čo nie je pravda!
Niekto ho má,.....a tí budú zachránení!


102.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 17:17 avatar
Shakira, tak to mas pravdu, vstup k jehovistom bolo tvoj koniec....a zial uz nenajdes tu silu odist spodrucia diabla....


105.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 17:25 avatar
124,....to tvrdili aj židia na Ježiša,...."že je posadnutý belzebubom",....a podobne. Kto mal pravdu?
Nuž sektár,bludár Ježiš a jeho nasledovníci,...sektári!


103.
označiť príspevok

veriaci-4
   28. 11. 2017, 17:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.



111.
označiť príspevok

J.Tull
   28. 11. 2017, 19:19 avatar
Shagara, nuž skutočná láska začína tam, kde si človek uvedomuje, že tí druhí sú rovnako ľuďmi, akým je i on sám.... keď pochopí, že i ten druhý je rovnako človekom, ktorý tiež nesie ten svoj kríž životom, v žiali či v radosti... pochopí, že čo je pre neho utrpením ... radosťou, čo je mu radosťou... je pre neho tým rovnako tak , ako je tým i pre toho druhého...


114.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2017, 00:18 avatar
133,......s tým súhlasím,......a tak sa aj JS prejavujú v konkrétnom živote, v rôznych situáciách. Ak niekto napriek daným predsudkom napíše /Katolícku/encyklopédiu a tam tvrdí,že sme...... "najlepšie sa správajúcou ,náboženskou skupinou na svete",.....tak to o niečom svedčí.
Ale odkývať zlo,....nepravdu,.....je tiež prejavom lásky! Ježiš to robil/aj kvôli tomu zomrel-rukou oponentov/, a sotva by niekto povedal,že nemal lásku.
On sa len držal toho/ako aj JS dnes/ čo je v Písme:........ „Vy, ktorí milujete Jehovu, nenáviďte, čo je zlé.“ (Žalm 97:10)


99.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 17:12 avatar
117, jehovista mi ho hovori o pravom poznani a este o slusnom spravani sa... Tak to uz je ina kava....ale to, ze vam Lemmy vsetkym do jedneho na tomto fore nadava do debilov a retardov....tak to je v poriadku.....


101.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 17:15 avatar
a nadava nielen veriacim ale aj ateistom...uplne vsetkym...


104.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 17:23 avatar
121,....nikto netvrdil,že je to v poriadku. Lemmyho ospravedlňuje,že on nežije podla vysokých morálnych noriem kresťanstva,ako ty. Aj keď toto konštatovanie dnes vyznieva veľmi nepravdepodobne ,až rúhačský/a je to pravda/,.....lebo históriu neoklameme.
A Lemmy je možno len vnútorne rozpoltený , a chýba mu tá kresťanská láska/ /,.....preto tak reaguje.
Aj ja som niekedy "tvrdší" vo svojich vyjadreniach,.....ale len preto,že dobre poznám históriu, a dopad nepravdy na oklamané masy.
Psychológovia poukazujú, že takto sa správajú ľudia,čo nie sú si istí svojim presvedčením,....alebo tí,ktorým chýbajú vecné argumenty! lebo kde začína násilie,vulgárnosť,posmech.........tam končí to,čo Lemmy tak preferuje,-humanizmus,ľudskosť,láska,....atď.
Súhlasí litiliti


115.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 00:20 avatar
No tak, Shagara, nevymýšľaj si. Mám humanistickú morálku. Nie som odkázaný na teistické rozpoloženie. 

To, že tu som občas tvrdší na niektorých jedincov, je dané týmto fórom. Sem príde kdejaký chuligán, a provokuje. Nerobím nič, len sa bránim, ak ma niekto uráža, ak niekto o mne klame. Ale OK, pokojne vám ostatným prenechám diskusné pole. Nebudem sa vyjadrovať k naničhodníkom, ktorí sa ma snažia vyprovokovať k hrubším výrazom. Aj tak toto fórum číta len pár ľudí, a nemá vplyv na verejnú mienku. Nepozorujem, že by nejakého kresťana hnevalo, ako sa podliacky vyjadruje Litiliti.

Takže OK, budem reagovať vecne, a teda málokedy, lebo na táraniny nebudem mať dôvod reagovať.

Mne nechýba kresťanská láska, tá chýba takým ľuďom ako je Litiliti, TvojOponent atď.


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   27. 11. 2017, 12:15 avatar
Súhlas....   


78.
označiť príspevok

Shagara muž
   28. 11. 2017, 11:59 avatar
98,....nevadí,.....vadí mu len také kresťanstvo,ktoré ho zle prezentuje!
Súhlasí J.Tull


79.
označiť príspevok

litiliti muž
   28. 11. 2017, 12:08 avatar
Shakira, hovorim o tych, ktori cielene chcu vymazat Krista z historie, preco?


113.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 11. 2017, 00:11 avatar
100,.......tento biblický text o tom hovorí:........ „Pre vás sa rúhajú Božiemu menu medzi národmi.“ (Rimanom 2:24)
„a s mojím menom sa zaobchádzalo s neúctou stále, celý deň."...Izaiáš 52 kapitola
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jednoducho to vysvetľuje aj ..........Historik Alister McGrath vysvetľuje:........ „Čo vedie ľudí k ateizmu, je predovšetkým odpor, ktorý v nich vzbudzujú excesy a zlyhania organizovaného náboženstva.“
Ako sa hovorí-dobrý príklad priťahuje,....zlý odpudzuje!


116.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 11. 2017, 00:34 avatar
RE: Historik Alister McGrath vysvetľuje:........ „Čo vedie ľudí k ateizmu, je predovšetkým odpor, ktorý v nich vzbudzujú excesy a zlyhania organizovaného náboženstva.“
Ako sa hovorí-dobrý príklad priťahuje,....zlý odpudzuje!

Platí aj: „Čo vedie ľudí k islamu, je predovšetkým odpor, ktorý v nich vzbudzujú excesy a zlyhania organizovaného náboženstva.“
Ako sa hovorí-dobrý príklad priťahuje,....zlý odpudzuje!

„Čo vedie ľudí k budhizmu, je predovšetkým odpor, ktorý v nich vzbudzujú excesy a zlyhania organizovaného náboženstva.“
Ako sa hovorí-dobrý príklad priťahuje,....zlý odpudzuje!

„Čo vedie ľudí k mormonizmu, je predovšetkým odpor, ktorý v nich vzbudzujú excesy a zlyhania organizovaného náboženstva.“
Ako sa hovorí-dobrý príklad priťahuje,....zlý odpudzuje!

Atď.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

včera, 23:59,  https://www.youtube.com/watch?v=vLtmmFjxSoc
včera, 23:48,  22. AirPods ? *39
včera, 23:41,  Ten názov piesne sem ukladám, lebo videá zvyknú časom zmiznúť: Dua Lipa - Levitating...
včera, 23:28,  Neskutočné.......
včera, 23:25,  Chcel by som tomu trochu vyťať na hlasitosti, ale susedia by ma teraz ukameňovali. Snáď...
včera, 23:19,  To je naozaj perfektná pesnička....
včera, 23:16,  Perfect......
včera, 23:15,  https://www.youtube.com/watch?v=T88fbHOmvRk
včera, 23:08,  chjo trochu rytmu www.youtube.com/watch?v=TUVcZfQe-Kw
včera, 23:03,  63. termodynamicky zakon *39
včera, 23:01,  23. na to vezmni jed , nejaky blbecek nebude o mne verejne rozsirovat ze sirim dezinformacie :-)...
včera, 21:54,  ak pripustíme. že petríček nie je úplný magor, tak musí vedieť, že kto napadol koho,...
včera, 21:33,  https://media.newyorker.com/photos/630e85c820c2208e4152741d/master/w_2560%2Cc_limit/Cassidy-Biden...
včera, 21:33,  Neviem čo chápeš pod čistou energiou v tomto prípade. Ja si to predstavujem takto (nie...
včera, 21:27,  Má... čo mala jadrové zbrane tak to len vdaka tomu že bola súčastou ZSSR. Ked sa ZSSR...
včera, 21:23,  Odyssey - Native New Yorker
včera, 21:22,  Však požiadaj, a čo sa mám z toho teraz akože čo ? :D Tvojou najnenadávnejšou dezinfo...
včera, 21:19,  Takže ďalej: https://www.youtube.com/watch?v=JpQ6NtbZxiE
včera, 21:18,  uz ho vypni , spammuje
včera, 21:02,  Hurá vojna. Hurá, bude vojna No to je krása Pridaj sa k nám - hrdým bratom A obleč si...
neprehliadnite
vyhľadávanie
 
Nie každá výhra znamená aj budúce víťazstvo a nie každá prehra znamená aj pád.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(262 848 bytes in 0,227 seconds)