Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Výroky slávnych osobností!

18
reakcií
647
prečítaní
Tému 7. marca 2018, 23:49 založil Shagara.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
01. 02. 2017
5
13. 02. 2020
27
22. 10. 2018
63
21. 08. 2013
68
06. 03. 2011
64
 
 


1.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 3. 2018, 23:49 avatar
Význačný Taliansky básnik Petrarca/1304-1374/ napísal o pápežskom Avignone,kde sám žil,že je to-"Nový Babylon,hniezdo zrady v ktorom tkvie všetko zlo aké len na svete existuje,....pápežský Avignon je semenište klamstva, ukrutný žalár, kde hynie dobro, rodí sa a šíri zlo,peklo pre živých."
V "Liste potomkom" napísanom krátko pred smrťou, Petrarca hovorí o Avignone toto:..."Avignon-tak sa volá toto mesto,kde rímsky veľkňaz drží a dlho držal v hanebnom vyhnanstve cirkev Kristovu"!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Mala by takto vyzerať pravé kresťanstvo? Kristova cirkev?


2.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 00:36 avatar
Tvrdil niekto niekedy že pápež a biskupi nie sú hriešni?
Ježiš prikázal tri krát pásť ovce len tomu apoštolovi, ktorý ho napriek všetkým zázrakom, ktoré s ním zažil tri krát zradil!
A ešte sa ho Ježiš opýtal v spoločenstve apoštolov: Šimon miluješ ma viac ako títo? On odpovedal že áno...

Duch Pravdy bol odovzdaný apoštolom a nikdy ich neopustí. Duch pravdy bol daný cirkvi preto, aby ju uviedol do plnej pravdy. Ježiš dal svoje slovo, že bude s apoštolmi po všetky dni až do konca sveta... Cirkev nikdy pekelné brány nepremôžu. Pavol o cirkvi v Biblií píše, že ona je stĺp a opora pravdy. Ak niekto nechce cirkev poslúchnuť nech ti je ako pohan, ak si chorý, máš si zavolať starších cirkvi...

Nikto ti nekáže aby si nasledoval pápeža v jeho hriechoch, ale musíš ho počúvať v učení lebo jeho slovo je slovo Krista!


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   8. 3. 2018, 00:50 avatar
A ty veríš, že hriešni, klamári, hovoria z Ducha svätého? Že hovoria slovo Krista? Čo ak hovoria od Satana?
Súhlasí Shagara


4.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 01:01 avatar
Ježiš založil len jednu cirkev.
Jedna cirkev tu je od počiatku, od nej sa všetci jednotlivci oddelovali v priebehu storoci.
Duch Pravdy bol daný apoštolom a Ježiš slúbil, že bude s nimi naveky!
Apoštol Pavol cirkev označil ako stĺp a oporu pravdy.
Ježiš klamať a ani klamaný byť nemôže. Petrovi povedal, že čo zviaže na zemi, bude zviazané i v nebi. Apoštolom: Kto vás počúva, mňa počúva.
Ježišove slová sú mi zárukou, že ich učenie je Pravdivé. Eucharistické zázraky potvrdzujú že Ježiš nie je schizofrenik a keď na chlieb povedal: Toto je moje telo tak preto lebo to je jeho telo...


5.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 01:07 avatar
Verím slovám Pátra Pia a toto odporúčam prečítať každému:

„Večer som bol sám na chóre kostolíka a ako som sa modlil, zrazu ma vyrušil zvuk krokov a zvuky, čo som pokladal za posúvanie sviec a váz na hlavnom oltári. Myslel som si teda, že tam niekto musí byť, a zavolal som: „Kto je to?“ Keď nikto neodpovedal, vrátil som sa k modlitbe. Opäť ma však vyrušili tie isté zvuky a dokonca som mal dojem, že jedna svieca spred sochy Panny Márie spadla. Chcel som vidieť, čo sa deje, a tak som sa postavil, podišiel k mriežke a v slabom svetle pri bohostánku zazrel mladého rehoľníka, ako upratuje. Na otázku, prečo je tam potme a kto vlastne je, odpovedal, že je jedným zo spolubratov, ktorý tam bol kedysi v noviciáte. Pokračoval, že za to, že zanedbával poklonu Ježišovi, keď prechádzal popred oltár, a neprejavil primeranú úctu Najsvätejšej Sviatosti uchovávanej vo svätostánku, je ešte stále v očistci. „No Boh vo svojej nesmiernej dobrotivosti ma sem poslal, aby si mohol urýchliť čas, keď sa budem môcť tešiť v raji. Pros za mňa!“ V domnení, že budem svojimi slovami veľkodušný, som odpovedal: „Budeš v raji zajtra ráno, keď budem sláviť svätú omšu.“ Nato tá duša zvolala: „To je kruté!“ a s plačom zmizla. Ten nárek zanechal v mojom srdci takú ranu, že ju budem cítiť celý život. Mohol som totiž tú dušu poslať do raja hneď, no odsúdil som ju ostať ešte ďalšiu noc v ohni očistca.“


6.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 3. 2018, 08:14 avatar
Kristus konal tak isto ako pápeži a iný vodcovia? Že jednu vec hlásal a úplne inak sa správal? Nedávno som videl dokument o Vatikáne, kde ukazovali akých zverstiev sa dopuštala RKC, ukazovali ake praktiky boli v klastoroch atd, pohanske obrady, dodnes su tam utajovane mnohé spisy v archívoch, ktoré nechcu zverejniť.. a dalo by sa o tom vela písať..


7.
označiť príspevok

tomas12345 muž
   8. 3. 2018, 11:25 avatar
Prečo by RKC vôbec praktizovala pohanske obrady ? RKC mala predsa svoju vlastnu filozofiu ktorej verila a to krestanske ucenie a neverila ziadnym pohanskym obradom. Ba naopak, zdá sa mi že proti pohanom aj viedla vojny.

Ak by aj také spisy vôbec existovali, je otázne prečo takéto spisy RKC už davno nespalila ? Naco ich ma stale ulozene v archivoch , kde by hrozilo ze ich hocikto moze odhalit a usvedcit ?
A vôbec kto napísal tieto spisy ? Bola to RKC ? Ak áno, tak načo by o tom napísala spisy, ktoré ju mohli hocikedy usvedčiť z jej skutkov?


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 12:09 avatar
4,...."stlp a opora pravdy" nemôže stáť na takomto správaní pápežov!
Hovoríš ,že "brány pekelné ich nepremohli",.....ale ak niekto takto nemorálne koná,tak je viac ako zrejme,že ho niekto "premohol"! A bol to vládca tohto svete!
Toto sa dialo v časoch ,keď sa prijímali katolícke dogmy,....už aj z toho vidno,kam patria tieto dogmy a kto je ich autor?!
Príklad Ježišovho správania nemusíme nasledovať,.....stačí ak budeme jesť pečené oblátky?


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 14:40 avatar
Dominikánsky farár /Florencia/Giliámo Savonarola:.........:"Pod sem ó skazená cirkev. Dal som Ti skvelé šaty,povedal Boh, a ty si z toho urobila idol. Svoje plavidlá kormidluješ k pýche a svoje sviatosti zneužívaš na svätokupectvo. Čo sa týka chlípnosti, stala sa z teba nehanebná cundra. Si horšia než zvieratá , si netvot a sprostota. Času bolo dosť , ked si sa cítila zahanbená za svoje hriechy, ale teraz je neskoro. Postavila si si vykričaný dom,najsprostejší bordel."


8.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 12:05 avatar
2,....teda si myslíš ,že ten čistý,svätý duch mohol pôsobiť aj cez takýchto ľudí?
Vieš,ľudská nedokonalosť a slabosť je jedna vec,......a to čo robil mnohí pápeži,je zas druhá vec!
A nehovoril Ježiš,že aj osobným príkladom,skutkami máme "odrážať svätosť Boha"?
Ako asi reagovali ovečky na takýto príklad?
Povedali, on je zlý ,ale my budeme dobrí?


10.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 12:20 avatar
Známy Francúzsky spisovateľ Anatole France/Súčasne dejiny/veľmi výrečne povedal ústami hrdinu svojho románu:

"Ako sa možno domnievať, že náboženské idey slúžia hlásateľom morálky, keď celé dejiny kresťanských národov sú utkané z vojen ,ruvačiek a mučení?
Vy asi nežiadate, aby laici boli zbožnejší než mnísi? A zatiaľ mnísi všetkých odtienkov-bieli,čierni, strakatí i siví -poškvrnili seba samých odpornými zločinmi......O pápežoch ,čo zaplavili svet krvou ani nehovorím!"


12.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 16:35 avatar
Na slová, že cirkev vykonala toľko zla Vam odpoviem slovami najuznávanejšieho profesora histórie, ktorý je presvedčený ateista Lea Moulina :

„Poslouchejte toho starého nevěrce, který ví, co říká:
Mistrovské protikřesťanské propagandě se podařilo vytvořit u
křesťanů, zvláště u katolíků, zlé povědomí, opanované neklidem, neli
přímo studem, ve vztahu k vlastní historii. Silou stálého tlaku, od
reformace až po současnost, byla schopna vás přesvědčit, že jste
odpovědní za veškeré, nebo téměř veškeré zlo na světě. Zparalyzovala
vás na etapě masochistické sebekritiky, aby zneutralizovala
kritiku těch, kteří zaujali vaše místo. Dovolili jste, aby za všechno,
dokonce za to, co je vylhané, vás bez jakýchkoliv diskusí obviňovali.
Nebylo v historii problému, omylu nebo utrpení, které by vám
nepřipsali. A vy, téměř vůbec neznající svou minulost, jste tomu
začali věřit a dokonce jim pomáhat v této činnosti. Toho času já
(agnostik, ale též historik snažící se být vždycky objektivní) vám
říkám, že se máte tomu postavit ve jménu pravdy. Ve skutečnosti
totiž většina obvinění je nepravdivá. A jestli některé má jakési
opodstatnění, tak je zřejmé, že v propočtu dvaceti staletí křesťanství
světla rozhodně vítězí nad temnotami. Proč tedy nežádáte
odpovědnost od těch, kteří ji žádají výlučně od vás? Cožpak
výsledky jejich práce jsou lepší než té vaší? Z jakých kazatelen
posloucháte kázání?“


13.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 16:52 avatar
Budete sa teraz predbiehat kto prinesie viac citatov na obranu alebo urazanie cirkvi? Ja som sem napisal slova cloveka, ktory sa tejto teme venuje cely zivot. Shagara ako baba na trhu kopiruje ako blazon kazdy citat ktory najde, prijme ako samozrejmost kazde slova, dokonca aj slova z románu len aby znova mohol vsetko zlo sveta zhodit na Katolicku Cirkev. Shagara, tvoje srdce je naplnene takou nenavistou voci tejto cirkvi ze s takym hnevom neodsudila cirkev ani samotny protestantizmus. Kto ti nasepkava do hlavy toto zlo, zalobca diabol zeby?


14.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 17:07 avatar
Vsetko ucenie katolickej cirkvi obhajujem neustale len na zaklade Biblie. Papezstvo je ucenie Krista. Zato nikde v pisme som nenasiel ze prava cirkev bude zalozena v 19. Storoci a a ani jeden apostol a ani Jezis nevolali Boha Otca Jehovom...ale volali ho Abba ako otecko... Alebo Adonai (moj boh)... Tak kto je tu klamar? Ved ty nemas ziadne argumenty, vobec nespochybnujes co pisem na zaklade biblie ty len urazas moju cirkev dokola... Vies co? Ty si odpadlik od Kristovej cirkvi ved si bol keysi katolik. A pridal si sa k sektarom ktori znesvatili vsetko co bolo svate. Kristovo bozstvo, Mariine materstvo, jej vecne panenstvo, Ducha Svateho ste znizili z Bozstva na menej ako stvorenie na nezivu silu, odstranili ste poslusnost ku Kristovmu vyvolenemu, diabol vas oklamal neexistenciou vecneho zatratenia, vase spolocenstvo nie je zalozene na lamani chleba, na eucharistickej slavnosti ako prvi krestania, odstranili ste svatu spoved aj ked to je Kristovo jasne ucenie. Odstranili ste apostolstvo.. Vy ste neprisli s nicim novym. Vsetko ucenie ste bud odstranili alebo ponizili... Cele vase ucenie je jedno velke Bohoruhanie


16.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 18:43 avatar
14,.....podrobne som tu na DF rozoberal vaše náuky a viem ,že neexistuje na svete ,niekto, kto by ich Písmom a logikou a históriou obhájil! Tisíce textov som uviedol a podrobne rozoberal jednotlivé pasáže a podobne. To si ty nikdy nerobil. Ty úplne ignoruješ Písmo,zdravý úsudok a aj históriu!
A konštatovať isté fakty a citovať výroky niekoho/i katolíkov/ nie je urážanie!
Je povinnosťou kresťana odhaľovať náboženské klamstvá,lebo vedú k smrti!
Ježiš to povedal aj na adresu náboženských vodcov Izraela,že keď získajú "nejakého prozelytu,tak ich nebiblickým učením ho urobia dvakrát viac hodným pekla,ako sú oni samy"! Tým bolo poukázane ,na smrtiaci účinok ľudských dogiem! Mat.23:13-15 !!!
A to platí aj na učenie RKC! Opakujem sa znovu: "90% učenia RKC , je pohanského pôvodu!"/citované v časopise Theology/
------------------------------------------------------------
A nikto nič neodstránil! Lebo to,čo cituješ v závere ,nikdy Biblia neučila! práve to sú tie pohanské náuky!


15.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 18:33 avatar
12,......OK,....ale Kristus má na to iný názor! Za druhé, ani reformácia nie je v tom nevinne,pretože sama sa tiež ruvačkami,vojnami profilovala v danej histórií,a prevzala aj väčšinu pohanských dogiem!
Určite sa ale nesmie cirkev svätého Boha,Boha lásky porovnávať s trebárs ateistami!
Ale som presvedčení,že ateisti /humanisti/sa častokrát správali humánnejšie ako istí "kresťania!
Ak kresťanstvo nie je o príklade ,láske ,tak aký má význam?
Taký,že budem memorovať tisícky modlitieb a jesť oplátku? Ako tým zmením,zlepším svet!
Ježiš jasne povedal,že jeho pravých nasledovníkov "poznajú ľudia podla lásky"!
Ale ak nie ju tá láska u nich,tak /ako s obľubou mnohí hovoria/ nie sú "nič",.....ako hovorí Pavol!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Už som citoval slová katolíckeho kňaza, ale budem sa opakovať:........Katolícky kňaz Porubčan v knihe "Apokalypsa"/str.14/ to napísal .....: "Ked raz po dvoch tisícročiach vzdelaný kresťan vystúpi na obhajobu svojej cirkvi, už sa ani veľmi nepokúsi argumentovať láskou, ktorou táto zaplavila dejiny/ako by aj mohol/, ale skôr sa bude uchyľovať len k vyzdvihovaniu zásluh, ktoré mala táto na poli pokroku, umenia, vedy a kultúry".
Tento kňaz dal do zátvorky slová..."ako by aj mohol"?
Skutočne,....iba človek ,čo nepozná históriu a zaviera oči pred pravdou môže tvrdiť niečo tak nepravdivé!
Ak to povie sám vzdelaný kňaz,spisovateľ na svoju cirkev, že sa nemôže chváliť láskou,....tak ak to tvrdia iní,klamú? NIE !!!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Klein ,......z tvojho citátu vyznieva to,že je vlastne jedno ako sa správame,....však aj aj iní zlí, a nedokonalí!
A to je veľmi nešťastné tvrdenie,....ktoré bagatelizuj utrpenie ktoré spôsobila RKC /inkvizícia,vojny,otrokárstvo,prenasledovanie,a podobne/


17.
označiť príspevok

Klein muž
   8. 3. 2018, 19:01 avatar


18.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 20:27 avatar
17,......Klein,....takmer každý JS už tým prešiel. Ja sám mám doma niektoré publikácie podobného žánru:
Napríklad..."Ako odpovedať na Jehovových svedkov",...."Kto sú Jehovovi svedkovia?" a podobne."
A práve na týchto publikáciach viem dokázať to,ako sú ľudia klamaní. A skúsim to aj z toho,čo si dal!


19.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 3. 2018, 21:39 avatar
17,....Klein.....preštudoval som to a s hrôzou musím konštatovať, a úplne jasne povedať, že katolícka cirkev KLAME až sa práši!
------------------------------------------------------------------------------------------------
Je ľahké to povedať, ale ťažšie dokázať!
A tak poďme to dokázať!
V danom linku sa píše:......
"Má niektorý novozákonný spis takúto ambíciu?

S výnimkou Zjavenia apoštola Jána (Apokalypsy) ani jediný spis v Novom Zákone2 si
nerobí nárok na to, že by bol Božím slovom a teda že by mal mať Božiu autoritu.
Odpoveď teda znie: NIE, NEMÁ! "
A daľšia citácia:....
"JEŽIŠ NIJAKO APOŠTOLOV NEPOVERIL, ABY NAPÍSALI NEJAKÉ
„POKRAČOVANIE“ KU SVÄTÝM PÍSMAM (ŽIDOVSKEJ BIBLII), KTORÝCH
POČET A ZOZNAM SA V TEJ DOBE POVAŽOVAL ZA UZAVRETÝ.
APOŠTOLI SAMI NEMALI ŽIADNU AMBÍCIU SPÍSAŤ NEJAKÉ KOMPENDIUM
TOHO, ČO HLÁSALI.
SPISY, KTORÉ SA ZACHOVALI, NIE SÚ NIČÍM INÝM, NEŽ VIAC-MENEJ
SÚKROMNÝMI SPISMI APOŠTOLOV, V KTORÝCH APOŠTOLI VYJADROVALI
SVOJE NÁZORY A MIENKY TÝM, KTORÝM UŽ PREDTÝM OHLASOVALI ZVESŤ
O JEŽIŠOVI. "
------------------------------------------------------------------------------
Toľko zatiaľ len dve citácie!
Ale už aj z tohto je zrejme,že RKC je doslova a do písmena proti Kristovi, a jej učenie je smrteľné a nebezpečné pre svet!

Je to doslova RÚHANIE a VÝSMECH KRISTOVI!

                             
Potvrdme si to teda Písmom!
Čo hovorí 2 Tim.3:16 ?
Citujem......."Celé Písmo je vnuknuté Bohom "! Teda, je to len zbierka "súkromných spisov apoštolov",.....alebo je to Slovo Boha? Pavol sám píše,že "celé Písmo" a nie len Starý Zákon je inšpirovaný Bohom!
Teda RKC klame, respektíve ak ten pamflet ktorý si dal, je dielom RKC?!
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Niekto ale povie,jeden text nič neznamená! OK....poďme dalej
"Proroctvo predsa nikdy nebolo vyslovené preto, že to chcel nejaký človek, ale pod vedením Svätého Ducha hovorili ľudia poslaní od Boha." 2 Petra 1:21
Je viac ako isté,že nielen kniha Zjavenie, ale aj iné knihy NZ majú prorocké výroky, a tak ani toto tvrdenie neobstojí,ak by sme brali v potaz len "proroctvá"!
------------------------------------------------------------------------------
Pavol konštatuje dalej......." Preto neprestajne vzdávame vďaky Bohu za to, že keď ste od nás prijali Božie slovo, ktoré sme vám hlásali, neprijali ste ho ako ľudské slovo, ale aké skutočne je, ako Slovo Božie. " 1 Sol.2:13
Teda, Pavol vníma celé Božie slovo ako od Boha, a jasne poukazuje ,že nie je to "ľudské slovo"/súkromné spisy/!
Pavol žil v čase,keď drvivá väčšina spisov Nového Zákona už bola v obehu,....až na Jánove listy a knihu Zjavenie!
Teda, on mohol oprávnene sa vyjadrovať k tomu, či to je ľudské alebo Božie Slovo?
-------------------------------------------------------------------------------------------
Dalej,....mala by Biblia takú moc,ako opisuje Pavol v Hebrejom 4:12, keby bola iba ľudským slovom/súkromnými spismi/?
Dokázali by ľudské myšlienky meniť postoje ľudí, a meniť ich zo zlých ľudí na dobrých? A to aj najhorších zločincov?
Asi sotva,ak by boli ovšem ľudským slovom?!
------------------------------------------------------------------------------------------
Tiež slová Jána naznačujú,že naozaj je NZ inšpirovaný záznam, a to vyplýva aj z Jánových slov:....." „Neverte každému inšpirovanému výroku, ale skúšajte inšpirované výroky, aby ste videli, či pochádzajú od Boha.“ ?(1. Jána 4:1)
Ale.ak by tomu tak nebolo,bol by to Ján písal a varoval kresťanov?
Alebo sa to týkalo len Jánových spisov? Nie! Týkalo sa to celého Písma/SZ+NZ/
------------------------------------------------------------------------------------------
Teraz niečo k evanjeliám:...."Ale keby sme vám hlásali my alebo aj anjel z neba iné evanjelium, ako sme vám hlásali, nech je prekliaty! 9 Ako sme už povedali, aj teraz znovu hovorím: Ak by vám niekto hlásal iné evanjelium ako to, ktoré ste prijali, nech je prekliaty. " Gal.1:9
Ak by evanjelia neboli inšpirované spisy,aký význam by mali tieto Pavlove slová? Žiadny! Ale pretože boli,tak Pavol varoval svojich bratov pred tými,neinšpirovanými!
...................................................................................................................
Inšpirovanosť Nového Zákona dokazuje aj fakt,,že apoštoli,alebo iní kresťania v 1 storočí mali dar "posudzovať pravosť inšpirovaných výrokov"!
Teda,.....Kto určil kánon kníh obsiahnutých v Kresťanských gréckych Písmach? Alebo kto má na to oprávnenie?

Nebol to nijaký cirkevný koncil ani predstaviteľ náboženstva. Boli to praví kresťania, ktorí pod vedením Božieho svätého ducha rozpoznali spisy, ktoré sú naozaj inšpirované. To súhlasí so skutočnosťou, čo som už spomenul ,že jeden zo zázračných darov, ktoré v prvých desaťročiach dával svätý duch kresťanom, bol aj „rozlišovanie inšpirovaných výrokov“. (1. Kor. 12:4, 10)
"Rozličné sú duchovné dary, ale Duch je ten istý",....." inému rozlišovanie inšpirovaných výrokov," 1 Kor. 12 :4-10
--------------------------------------------------------------------------------------
Ak mali apoštoli a kresťania tento dar,tak zaiste vedeli,či sú spisy Nového Zákona ,Božím Slovom,alebo len "súkromnými
spismi"?!
Samozrejme,je spústa iných dôkazov,že spisy Nového zákona sú skutočne Bohom inšpirované a nie sú ľudským slovom!
---------------------------------------------------------------------------------------
Ak za týmto stojí RKC a sú to jej slová,...tak bez okolkov možno povedať,že dnes sa už otvorene RKC vyjadruje k tomu,že stojí proti Kristovi, Božiemu slovu! A to je ANTIKRIST!
Klein a všetci,čo chcete mať Božie schválenie,....utekajte ako o život z tejto inštitúcie! Zjav. 18:4,.
---------------------------------------------------------------------------------------
„‚Vyjdite spomedzi nich a oddeľte sa, ‚a prestaňte sa dotýkať nečistého.‘“ — 2. KORINŤANOM 6:17.

                              
                              
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(97 006 bytes in 0,515 seconds)