hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  rôzne  /  téma

Výpovede nenažrancov 5

príspevkov
23
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 27.10.2011 20:37
posledná zmena 30.10.2011 15:35
1
27.10.2011, 20:37
Výpovede dávali Páni ľekári a nie minister ,riaditel nemocnice ,sestra ,upratovačka ,sanitár či vrátnik . Ak sa mýlim ,omlúvam sa .
none
2

1. 27.10.2011, 20:37

Výpovede dávali Páni ľekári a nie minister ,riaditel nemocnice ,sestra ,upratovačka ,sanitár či vrátnik . Ak sa mýlim ,omlúvam sa .

27.10.2011, 20:38
Ani údržbári a tety kuchárky nedávali výpovede
none
3

1. 27.10.2011, 20:37

Výpovede dávali Páni ľekári a nie minister ,riaditel nemocnice ,sestra ,upratovačka ,sanitár či vrátnik . Ak sa mýlim ,omlúvam sa .

27.10.2011, 20:47
Iba vážený Pán Doktor čo vyštudoval za fľašku Borovičky a neni mu hlúpe brať peniaze do vreca od zomierajúceho človeka dáva veľkopanskú výpoved :(
none
4

3. 27.10.2011, 20:47

Iba vážený Pán Doktor čo vyštudoval za fľašku Borovičky a neni mu hlúpe brať peniaze do vreca od zomierajúceho človeka dáva veľkopanskú výpoved :(

28.10.2011, 00:06
smutna realita tu u nás najlepšie je, ked ten biely k*k*t ti zvoli zlu diagnozu, ked maš važhy problem...
none
6

3. 27.10.2011, 20:47

Iba vážený Pán Doktor čo vyštudoval za fľašku Borovičky a neni mu hlúpe brať peniaze do vreca od zomierajúceho človeka dáva veľkopanskú výpoved :(

28.10.2011, 08:41
trosku sa zamysli: nie tak vy, ako pacienti ste tak trosku na vine s uplatkami? Ako ste si lekarov naucili, takych ich mate. Kolki z nizkoprijmovych skupin davaju lekarom peniaze do vrecka dufajuc v lepsiu starostlivost? preco potom nedavate aj smetiarom uplatky za to, ze vam popolnicu pekne pristavia k brane? Preco nedavate uplatku ucitelom, aby vase decka lepsie ucili? Asi preto, ze to je ich praca vsak? nemaju mat za co uplatky. Tak preco davate uplatky lekarom? Nie je to ich praca? Ked niekto nema vztah k pacientom, tak naco studuje za lekara? Asi preto, ze je kopec idiotov a ***lin, ktore budu dvat lekarom do vrecka. Potom ta starostlivost aj vypada. Dufam, ze davate uplatky aj mechanikovi, co vam auto orpavuje, pilotovi ked vase rite ***nute niekam na dovolenku do Egypta vezie, aj tomu ****ovi, co vam naklada batozinu, aby vam nerozdrbal na sracky kufor.
Podaktori z vas su fakt ***nuti
👍: mamaleone
none
7

6. 28.10.2011, 08:41

trosku sa zamysli: nie tak vy, ako pacienti ste tak trosku na vine s uplatkami? Ako ste si lekarov naucili, takych ich mate. Kolki z nizkoprijmovych skupin davaju lekarom peniaze do vrecka dufajuc v lepsiu starostlivost? preco potom nedavate aj smetiarom uplatky za to, ze vam popolnicu pekne pristavia k brane? Preco nedavate uplatku ucitelom, aby vase decka lepsie ucili? Asi preto, ze to je ich praca vsak? nemaju mat za co uplatky. Tak preco davate uplatky lekarom? Nie je to ich praca? Ked niekt...

28.10.2011, 09:22
Rains veľmi výstižne si to napísal a plne súhlasím. Nechceľ ľudí uraziť, ale ozaj nízkopríjmové skupiny obyvateľstva, neraz jednoduchší ľudia majú tendenciu dávať úplatky a nádeji na lepšiu liečbu, lieky. Dávajú úplatky a potom vykrikujú, že dali. Je to jedna z najhorších a najprimitívnejších vlastností aké u ľudí poznám, taký človek sa mi hnusí a je oveľa horší ako ten čo berie.
👍: mamaleone
none
8

7. 28.10.2011, 09:22

Rains veľmi výstižne si to napísal a plne súhlasím. Nechceľ ľudí uraziť, ale ozaj nízkopríjmové skupiny obyvateľstva, neraz jednoduchší ľudia majú tendenciu dávať úplatky a nádeji na lepšiu liečbu, lieky. Dávajú úplatky a potom vykrikujú, že dali. Je to jedna z najhorších a najprimitívnejších vlastností aké u ľudí poznám, taký človek sa mi hnusí a je oveľa horší ako ten čo berie.

28.10.2011, 09:32
Otília, ja lekarovi som nemusel dat nikdy nic. Ale uz a mi stalo, ze niekde sa spravali ako hnoj. AKoby zaujem o cloveka zalezal na vyske vsimneho. Co mozes urobit ked ide o nejake specializovane pracovisko, kde nemas moznost ist inemu doktorovi? Len mu dás , lebo si to pýta celym spravaním. A dalsou vecou je, ze kto berie uplatky nikdy nie je dobry lekar. Mali by muzobrat licenciu nech uvolní miesto mladsim a lepsim. Aj byt primarom nie je o tom, ci si najlepsi, ale o tom, aký vztah mas k riaditelovi.
👍: mamaleone
none
9

8. Ranexill 28.10.2011, 09:32

Otília, ja lekarovi som nemusel dat nikdy nic. Ale uz a mi stalo, ze niekde sa spravali ako hnoj. AKoby zaujem o cloveka zalezal na vyske vsimneho. Co mozes urobit ked ide o nejake specializovane pracovisko, kde nemas moznost ist inemu doktorovi? Len mu dás , lebo si to pýta celym spravaním. A dalsou vecou je, ze kto berie uplatky nikdy nie je dobry lekar. Mali by muzobrat licenciu nech uvolní miesto mladsim a lepsim. Aj byt primarom nie je o tom, ci si najlepsi, ale o tom, aký vztah mas k riadi...

28.10.2011, 09:47
Ranexill, poznam. Nemocnice boli v case moje mladosti, moj druhy domov. Videla som osobne chudobnych ludi davat fin. uplatky priamo do ruky pred lekarom, viem a pocula som ludi z dediny, ktory si povazovali za povinnost dat lekarovi, hovoria dokonca o istych minimalnych taxach, aby nebola hanba, ze dali malo. Viem aj som zazila, ze lekar doslova si pytal celym svojim recnenim mi daval najavo, ze by aj to aj to mi mohol dat keby... a jasne, ze chcel uplatok. Nedostal nic. Ja sa vzdy s lekarom porozpravam, popytam na stav, ake lieky liecbu, som poslusny a spolupracujuci pacient, vsetko prijmem a po uspesnej liecbe podakujem a usmejem sa, zbalim tasku a idem domov. O svojich aktualnych chorobach mam zakladne veci vzdy nastudovane, aj o trvalych, mam info pre vlastne dobro, preto aj ked sa stane, ze mi ide lekar predpisat liek, ktory nesmie ho jednodochu upozornim. Tiez povazujem za normalne u priemerne inteligentneho cloveka, ze dokaze popisat co mu je, ake ma problemy - nepopierat pred lekarom problemy ani nezvelicovat. Cim lepsie popise svoj stav pacient, tym adekvatnejsiu liecbu dostane. Ak sa mi nieco nepaci, viem si opytat ine lieky setriace, viem odmietnut aj nejaky invazivny zasah, pytam sa na alternativne sposoby - ani raz mi namiesto lieku nepodali jed a na miesto liecby ma nenakazili inou chorobou. Mam rovnake lieky a liecbu ako ti co davaju uplatky, niekedy ide len stovky byvalych skk a niekedy aj o tisice byvalych skk - je to chyba pacientov.
none
10

7. 28.10.2011, 09:22

Rains veľmi výstižne si to napísal a plne súhlasím. Nechceľ ľudí uraziť, ale ozaj nízkopríjmové skupiny obyvateľstva, neraz jednoduchší ľudia majú tendenciu dávať úplatky a nádeji na lepšiu liečbu, lieky. Dávajú úplatky a potom vykrikujú, že dali. Je to jedna z najhorších a najprimitívnejších vlastností aké u ľudí poznám, taký človek sa mi hnusí a je oveľa horší ako ten čo berie.

28.10.2011, 09:53
Otka, a to si ešte nespomenula *všimné* od obchodných zástupcov zahraničných farmaceutických firiem, ktoré dostávajú v štátnych nemocniciach primári..za podpísané objednávky na lieky - ( skladové ležaky )..*Všimné* nie hocijaké, ale tzv. účasť dvakrát ročne na symposia do zahraničia..formálne 2-3 hod./denne prednášky.. potom lyžovačky alebo opalovanie sa pri mori..nuž také dovolenky 10 dní dvakrát ročne..len za podpis už starých liekov..hlavne, že za naše peniaze..Raz ten augiášov chliev v štátnych nemocniciach treba vyčistiť a nech si idú lekári, ktorí dali výpovede..hoci aj do Rakúska, či Nemecka, so slzami v očiach budú spomínať na Slovensko!
👍: mamaleone
none
11

10. 28.10.2011, 09:53

Otka, a to si ešte nespomenula *všimné* od obchodných zástupcov zahraničných farmaceutických firiem, ktoré dostávajú v štátnych nemocniciach primári..za podpísané objednávky na lieky - ( skladové ležaky )..*Všimné* nie hocijaké, ale tzv. účasť dvakrát ročne na symposia do zahraničia..formálne 2-3 hod./denne prednášky.. potom lyžovačky alebo opalovanie sa pri mori..nuž také dovolenky 10 dní dvakrát ročne..len za podpis už starých liekov..hlavne, že za naše peniaze..Raz ten augiášov chliev v štátn...

28.10.2011, 10:00
Mojka stava sa mi, ze mi lekar ide predpisat 2 - 3 druhy zbytocnych liekov, ja len upozornim, ze pravidelne beriem ten a ten liek, preto tie 2 -3 su zbytocne, ja povazujem za normalne, ze clovek pozna lieky co sa tykaju jeho osoby.
none
12

10. 28.10.2011, 09:53

Otka, a to si ešte nespomenula *všimné* od obchodných zástupcov zahraničných farmaceutických firiem, ktoré dostávajú v štátnych nemocniciach primári..za podpísané objednávky na lieky - ( skladové ležaky )..*Všimné* nie hocijaké, ale tzv. účasť dvakrát ročne na symposia do zahraničia..formálne 2-3 hod./denne prednášky.. potom lyžovačky alebo opalovanie sa pri mori..nuž také dovolenky 10 dní dvakrát ročne..len za podpis už starých liekov..hlavne, že za naše peniaze..Raz ten augiášov chliev v štátn...

28.10.2011, 10:04
Mojka iste tie peniaze, benefity od dilerov (obchodnych zastupcov) niekedy pokryvia charakter niektorych lekarov a nie vsetkych a predpisuju zbytocne lieky. Ale ako som vcera hovorila s kamaratkou, ktora stavia dom - to co si dovoluju robotnici, ako hovoria na vsetko, ze sa neda, ako ignoruju jasne pokyny zadavatela /ten kto plati/, ako nepracuju, ako nedodrzuju prac. postupy, nedaju spravny material - cize priamo ohrozuju zdravie a zivot buducich uzivatelov stavieb, domov, bytov, ake nehorazne sumy si pytaju za svoju sledriansku pracu. Na stavbu potrebujes kopu prachov a este kvoli lajdakom jeden az dva stavebne dozory - jak u debilov. Veru lajdak, podvodnik stavebny robotnik je horsi ako lekar v tomto.
none
13

12. 28.10.2011, 10:04

Mojka iste tie peniaze, benefity od dilerov (obchodnych zastupcov) niekedy pokryvia charakter niektorych lekarov a nie vsetkych a predpisuju zbytocne lieky. Ale ako som vcera hovorila s kamaratkou, ktora stavia dom - to co si dovoluju robotnici, ako hovoria na vsetko, ze sa neda, ako ignoruju jasne pokyny zadavatela /ten kto plati/, ako nepracuju, ako nedodrzuju prac. postupy, nedaju spravny material - cize priamo ohrozuju zdravie a zivot buducich uzivatelov stavieb, domov, bytov, ake nehorazne...

28.10.2011, 10:24
Otka, zabudla som napísať....česť výnimkám.. ( zvonil mi mobil )
dom si nestaviam, bývam v Havlových kralikarňach, ale maniere opravárov..mala som tú *česť* poznať...
none
14

13. 28.10.2011, 10:24

Otka, zabudla som napísať....česť výnimkám.. ( zvonil mi mobil )
dom si nestaviam, bývam v Havlových kralikarňach, ale maniere opravárov..mala som tú *česť* poznať...

28.10.2011, 10:24
Mojka presne.
none
16

12. 28.10.2011, 10:04

Mojka iste tie peniaze, benefity od dilerov (obchodnych zastupcov) niekedy pokryvia charakter niektorych lekarov a nie vsetkych a predpisuju zbytocne lieky. Ale ako som vcera hovorila s kamaratkou, ktora stavia dom - to co si dovoluju robotnici, ako hovoria na vsetko, ze sa neda, ako ignoruju jasne pokyny zadavatela /ten kto plati/, ako nepracuju, ako nedodrzuju prac. postupy, nedaju spravny material - cize priamo ohrozuju zdravie a zivot buducich uzivatelov stavieb, domov, bytov, ake nehorazne...

28.10.2011, 10:28
Otilka, bazálne sa nájde debil v každom zamestnaní, ale to neznamená, že niektoré zamestnanie robia len debili...
none
17

16. 28.10.2011, 10:28

Otilka, bazálne sa nájde debil v každom zamestnaní, ale to neznamená, že niektoré zamestnanie robia len debili...

28.10.2011, 10:41
Ether ano, suhlasim. Ale lezie mi nervy, ked si s oblubou ista skupina ludi - nechcem urazit robotnici otieraju svoju ctene ustocka o lekarov, ucitelov a mnoho z nich su lajdaci, zlodeji, nezodpovedni a beru neraz vacsie prachy ako lekar. Vieme akym podvodnym, mafianskym sposobom si majitelia stavebnych firiem ziskavaju zakazky, ako okradaju jedinca na stavbach o tazke peniazke, pokial ide o bytovky, firmy tam su podvody doslova milionove a budu vykrikovat lekarom, ked zoberu nejake stovky, tisicky.O to mi ide.
none
19

17. 28.10.2011, 10:41

Ether ano, suhlasim. Ale lezie mi nervy, ked si s oblubou ista skupina ludi - nechcem urazit robotnici otieraju svoju ctene ustocka o lekarov, ucitelov a mnoho z nich su lajdaci, zlodeji, nezodpovedni a beru neraz vacsie prachy ako lekar. Vieme akym podvodnym, mafianskym sposobom si majitelia stavebnych firiem ziskavaju zakazky, ako okradaju jedinca na stavbach o tazke peniazke, pokial ide o bytovky, firmy tam su podvody doslova milionove a budu vykrikovat lekarom, ked zoberu nejake stovky, tis...

28.10.2011, 11:26
s tym sa da suhlasit, sami nic nedosiahli a ****ju na zalezitosti o ktorych nemaju ani sajnu, ale stale plati to cislo 16/
none
23

16. 28.10.2011, 10:28

Otilka, bazálne sa nájde debil v každom zamestnaní, ale to neznamená, že niektoré zamestnanie robia len debili...

30.10.2011, 15:35
Ja sa obávam Ether ,že presne o čom som ti písal , sa napľňa:(( ,si mladý a tvoje názory sú síce dobré ale mladé ...:( Teda o realite ,iba tušíš ...
none
21

6. 28.10.2011, 08:41

trosku sa zamysli: nie tak vy, ako pacienti ste tak trosku na vine s uplatkami? Ako ste si lekarov naucili, takych ich mate. Kolki z nizkoprijmovych skupin davaju lekarom peniaze do vrecka dufajuc v lepsiu starostlivost? preco potom nedavate aj smetiarom uplatky za to, ze vam popolnicu pekne pristavia k brane? Preco nedavate uplatku ucitelom, aby vase decka lepsie ucili? Asi preto, ze to je ich praca vsak? nemaju mat za co uplatky. Tak preco davate uplatky lekarom? Nie je to ich praca? Ked niekt...

28.10.2011, 23:59
6. pilot ma urcite vacsi plat ako lekar... ****, co naklada batozinu, neriskuje svoju karieru, ked mu ***ne kufor na zem... smetiar ma IQ vacsinou pod 80 a je mu jedno ci vecer ***ne do hlavy dvanastku ci borovicku....
co sa tyka uplatkov ostatnym, tie funguju bez ohladu na to, ci je to lekar, alebo nie.
Jedno je fat, aby bol lekar lekarom, musi si stale doplnat vzdelanie, niest rizika za zivot inych...a ak chce mat aj rodinu a zbezpecit ju, je nuteni ak neberie tie po***ane uplatky brat si uvery a pod... Ano, je to chyba nas vsetkych, lebo my tvorime system.. Ale su aj taki lekari, ktori uplatok nezoberu. Mam kamarat lekara, dostal moznost byt primarom, nejakych par eur navyse. No vy***al sa na to, lebo jeho praca spocivala v papierovacke a tvoreni rozpoctu na oddelenie vratane toaletneho papiera a pod ****ovin. Na pacientov mu nesotal cas, tak sa funkcie vzdal a robi, to co co ma rad - svoje psolanie a venuje sa pacientov. Som za to, aby spolocnost ocenila pracu lekara a patricne ho zaplatila, ako toho sprosteho pilota, ktory popija kavicku pocas letu s autopilotom a ked treba, pozapina dajake gimbiky ihihihi ehehh
none
22

21. 28.10.2011, 23:59

6. pilot ma urcite vacsi plat ako lekar... ****, co naklada batozinu, neriskuje svoju karieru, ked mu ***ne kufor na zem... smetiar ma IQ vacsinou pod 80 a je mu jedno ci vecer ***ne do hlavy dvanastku ci borovicku....
co sa tyka uplatkov ostatnym, tie funguju bez ohladu na to, ci je to lekar, alebo nie.
Jedno je fat, aby bol lekar lekarom, musi si stale doplnat vzdelanie, niest rizika za zivot inych...a ak chce mat aj rodinu a zbezpecit ju, je nuteni ak neberie tie po***ane uplatky bra...

29.10.2011, 07:25
To prirovnanie veľmi nesedí, pilot je zodpovedný za množstvo pasažierov na palube , za lietadlo, za množstvo predpisov ktoré musí do bodky aj ovládať, preto má plat aký má ale lekár je zopovedný iba za jeden život ktorý lieči a aj tak sa môže stať že sa pomýli(vôbec to nie je neobvyklé) a keď mu zomrie pacient tak má milion výhovoriek prečo, niekedy opodstatnené inokedy neopodstatnené, pýtam sa koľko lekárov bolo odsúdených za smrt? a bralo priamu zodpovednosť? ale pilot pokial spraví chybu je to spravidla jeho posledná a pokial to nie je jeho posledná tak určite už pilota robiť nebude
none
5
28.10.2011, 07:50
Postupne dajú všetkých do laty,tak ako Kaddáfiho.Kapitál si presadí svoje.Lekári boli asi poslední,čo boli dosť silní na vzburu.Keby štrajkovali upratovačky,tak na druhý deň majú výpoveď a okamžite ich zastúpia iné,pretože chudobným im ide o existenčné peniažky.
none
15
28.10.2011, 10:27
áno, lekári žijú v zlatých domoch, konkrétne naša rodina má aj rolls-royce phantom 2
a čo sa týka tých fliaš, tak minule došla jedna pacientka k otcovi kvôli nejakému sonu a chcela mu za to dať fľašu pričom daný výkon je platený desiatimi evrami keďže nie je jeho reg. pacientka, to je proste slovenský zvyk
čítal som tu už aj o poisťovňách, ktoré by mali držať spolu a aj s lekármi a pravda je taká, že lekárom kakajú na hlavy kde sa dá
nám teraz zamietli žiadosť o takmer vôbec sa nevyskytujúcu odbornú ambulanciu... no veď o čom...
none
18

15. 28.10.2011, 10:27

áno, lekári žijú v zlatých domoch, konkrétne naša rodina má aj rolls-royce phantom 2
a čo sa týka tých fliaš, tak minule došla jedna pacientka k otcovi kvôli nejakému sonu a chcela mu za to dať fľašu pričom daný výkon je platený desiatimi evrami keďže nie je jeho reg. pacientka, to je proste slovenský zvyk
čítal som tu už aj o poisťovňách, ktoré by mali držať spolu a aj s lekármi a pravda je taká, že lekárom kakajú na hlavy kde sa dá
nám teraz zamietli žiadosť o takmer vôbec sa nevys...

28.10.2011, 11:25
ether, asi sme sa nerozumeli..o zamietnutí podpísania Dohody s odbornými ambulantnými lekármi..zdravotnou poisťovňou..v mojom prípade štátnou Všeobecnou.. som už písala, že som sa takto ocitla bez odborného lekára..Podľa mňa Ministerstvo zdravotníctva tejto vlády dala veľkú právomoc práve zdravotným poisťovniam kvôli *šetreniu* a tak sa stal z pacienta rukojemník..Reč je ovšem o lekároch v štátnych nemocniciach, ktorí dali výpovede..len nech si idú do sveta skúsiť ako je tam a spomínať na Slovensko...
none
20
28.10.2011, 16:54
Keď bude menej lekárov,tak by mali všetkým poistencom znížiť odvody do poisťovní,lebo budú mať zníženú zdravotnú starostlivosť.Ako berú lekári za každý vykonaný úkon peniaze,tak by mali poistencom vracať za každý nevykonaný úkon.
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 veľkosť : 140 468 B vygenerované za : 0.116 s unikátne zobrazenia tém : 36 483 unikátne zobrazenia blogov : 545 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Je veľmi zaujímavé, že naše presvedčenie nám bráni spoznať pravdu... Vlastne, po nej aj pátrať. Poznáme to všetci, ale málokto proti tomu aj bojuje, a aj keď bojuje, veľakrát bez úspechu. Zato máme všetci túžbu o svojej verzii pravdy poúčať druhých ...

citát dňa :

Počestná baba nebehá za chlapcom. Kto to kedy videl, aby pasca naháňala myš?