Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Vypovedanie Zmluvy o spolupráci ASWV s MO SR

11
reakcií
950
prečítaní
Tému 22. januára 2017, 16:58 založil Kasafran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Kasafran
   22. 1. 2017, 16:58 avatar
Predseda ASV Ing. Jozef Žarnovičan Ministerstvu obrany SR:
ASV sa viac nebude podieľať na spolupráci so subjektom zrady a dehonestovania národa a suverenity SR, ktorú predstavuje MO SR
Slovensko 20. januára 2017 (HSP/Foto: ASV)

Asociácia slovenských vojakov (ASV) jednostranne vypovedá zmluvu o spolupráci s Ministerstvom obrany Slovenskej republiky (MO SR). Predseda asociácie Jozef Žarnovičan dôvod vypovedania zmluvy zdôvodnil a jeho vyjadrenia vám prinášame v plnom znení:

Predseda ASV jednostranne vypovedá zmluvu o spolupráci s Ministerstvom obrany Slovenskej republiky č. 53 RMO zo dňa 12. 6. 1995. Dôvod vypovedania zmluvy je neochota komunikovať a tiež z dôvodu neschopnosti zabezpečenia systému obrany Slovenskej republiky, z dôvodu prepúšťania ochrany suverenity štátu zahraničným agentom z mimovládnych organizácií napojených na MO SR až dôvodu vlastizradnej činnosti, vykonávanej na politickú objednávku strany SNS, SMER, MOST-HÍD.
Politicko-fašitické zoskupenie mimovládnych organizácií koná proti záujmom občanov SR, priamo provokuje globálny vojenský konflikt a zaťahuje Slovenských občanov do hroziaceho globálneho vojenského konfliktu, podporujúc tak korporátno-fašitické ciele vojensko-priemyslového komplexu.
Vyslaním slovenských vojakov na hranice s Ruskou federáciou sme sa zaradili medzi bandu vojnových štváčov a v prípade tohto hrozného krvavého konfliktu, bude náš národ a mnoho ďalších odsúdených na zánik. Tento vlastizradný akt ministra obrany, nominanta SNS, odporuje akejkoľvek vojenskej logike a princípom humanity.
Minister obrany by mal byť okamžite obvinený z trestného činu terorizmu a extrémizmu podľa platného zákona a odstúpiť z funkcie. Asociácia slovenských vojakov dôrazne žiada ministra obrany Petera Gajdoša, aby okamžite ukončil akúkoľvek spoluprácu s mimovládnymi organizáciami, ktoré vedú psychologickú vojnu na území Slovenska, presadzujúc vojenský nátlak prostredníctvom NATO na Ruskú federáciu. Tieto extrémistické mimovládne organizácie okupujú ministerstvo obrany aktívne v rámci priamej spolupráce a nepriamo pomocou nastrčených zahraničných agentov na rôznych úrovniach riadenia MO SR, ktorých jedinou činnosťou je lobisticky zabezpečiť účasť Slovenskej republiky v koalícii západného korporátmo-faštizmu pod hlavičkou teroristickej organizácie NATO a tieňovej vlády USA v agresii proti Ruskému národu.
Táto za zahraničné peniaze vybudovaná mimovládna štruktúra s pochybným a tajným profašistickým financovaním, diktuje bezpečnostnú politku nášmu štátu a prostredníctvom MO SR a vládnych strán SNS, SMER, MOST-HÍD a ďalších opozičných strán, podporujúcich tieto aktivity nás vedú do globálneho konfliktu, po ktorom už nebude demokracie ani humanity.
Ďalej vyzývam predsedu strany SNS Andreja Danka, aby sa zasadil o zrušenie rozkazu MO SR k vyslaniu slovenských vojakov do Pobaltia na hranice s Ruskou federáciou, pre účely provokácie vojenského konfliktu paktu NATO s Ruskou federáciou. Tento akt robí zo Slovenska nepriateľa Ruskej federácie a priamo zaraďuje Slovensko k vojnovým fašistickým štváčom a robí z neho medzinárodného teroristu a agresora. Ak to pán Danko nevykoná, mal by okamžite rezignovať na post predsedu Národnej rady SR a rovnako by mal okamžite opustiť z funkciu predsedu SNS, keďže tento vlastizradný akt nemá nič spoločné so záujmami Slovenského národa, jeho bezpečnosťou a jeho potrebami.
MO SR nielenže nereaguje na podnety, výzvy a žiadosti, ale súčasné vedenie MO SR naďalej pokračuje v režime úplného rozkladania Slovenskej armády, premenovanej na OSSR. Tento rozklad započal v r. 1998 a pokračuje na objednávku vojensko-priemyselného komplexu, ktorý operuje predovšetkým z územia USA a je politicky a lobisticky podporovaný zahraničnými agentmi aj prostredníctvom mimovládnych organizácii na Slovensku.
Mimovládne organizácie, ktoré okupujú MO SR na rôznych úrovniach, majú blízko k Sorošovských nadáciám, ktoré budú čoskoro medzinárodným spoločenstvom uznané za teroristické organizácie, keďže nielen podnecujú a podporujú k farebným revolúciám po celom svete, ale predovšetkým vykonávajú podvratnú činnosť proti suverénnym vládam národných štátov v prospech globalistov skrývajúcich sa v korporátno-fašitických organizáciách ako sú vojensko-priemyslový komplex, NATO, rovnako aj najvyššie vedenie EÚ, čím páchajú hromadné porušenia mnohých národných a medzinárodných zákonov. Táto skupina renegátov má na svedomí stovky tisíc životov nevinných civilistov po celom svete a musia byť súdení novým medzinárodným spoločenstvom nezávislých štátov.
Neschopnosť zabezpečenia obrany a ochrany občanov SR sa prejavuje nielen v malých počtoch bojaschopných jednotiek OSSR, ale predovšetkým v odstraňovaní vojenských spôsobilostí, v neschopnosti ich nahradiť, ako aj v neschopnosti reagovať na bezpečnostné riziká vo svete, účinnou národnou obrannou doktrínou. Namiesto toho je vytvorená doktrína vyvedenia slovenských vojakov pre účely vojenských ťažení NATO.
OSSR sú naďalej nebojaschopné a majú nízke vojenské spôsobilosti vo väčšine strategických vojenských segmentoch pre vedenie obranných operácií na území SR. Tieto nespôsobilosti sú ospravedlňované sice vycvičeným, ale malým počtom vojenských špecialistov, ktorí sú cvičení výhradne pre vyvedenie na vojenské ťaženia organizácie NATO.
Výcvik jednotiek OSSR je zameraný výhradne pre potreby vojenských misií NATO, ktorá sa neriadi medzinárodným právom a má byť preto správne považovaná za svetovú teroristickú organizáciu. Vojenské jednotky OSSR, ktoré sú plánované na vojenské misie NATO majú štandardné logistické vybavenie, výstroj, výzbroj, renovované výcvikové priestory a potrebný pravidelný vševojskový a odborný výcvik. Ostatné vojenské jednotky, ktoré tvoria väčšinu OSSR a ktoré ostávajú pre potreby obrany a ochrany občanov SR, sú silno poddimenzované vo všetkých oblastiach, nielen v zastaranej výzbroji a výstroja, no predovšetkým úplne absentuje logistický a efektívny riadiaci systém a ten stávajúci je maximálne neefektívny pre potreby Slovenskej armády, čo je pre fungovanie každej armády strategický prvok zabezpečenia. Špeciálna vojenská technika je síce pre vedenie obranných operácií dôležitá, avšak aj na tú už naša armáda nemá výcvikový systém a je úplne odkázaná na plnú logistickú podporu dodávateľského štátu, ktorý nám špeciálnu techniku odpredá, čím sa akýkoľvek nákup niekoľkonásobne predražuje.
Odovzdávame svoju odbornú spôsobilosť vyškoľovať vlastných odborníkov vo vlastnej kompetencii, čo je nielen lacnejšie, ale predovšetkým pod úplnou kontrolou nášho štátu. V čase, keď okolité štáty posilňujú vlastné armády, zvyšujú počty vojakov, skvalitňujú sociálne podmienky slúžiacich vojakov, zefektívňujú náborový program, aby o službu v armáde bol dostatočný záujem, modernizujú výzbroj, skvalitňujú výcvik, budujú logistické zázemie, vytvárajú orgány územnej obrany, Slovenská republika sa správa ako samovrah. Môže to viesť len k jedinej veci a to k zániku štátu. A zlikvidujú ho takíto, ako sú práve teraz pri moci.
Už ani kedysi stabilizujúci a motivujúci kariérny zákon „vypracovaný s pomocou Asociácie slovenských vojakov v 90. rokoch, bol rozložený na spleť podivných fomulácií, ktoré vnášajú nestabilitu a neistotu čo sa týka zachovania hlavne strategických vojenských odborností, ktoré boli vyučované na už zrušených vojenských stredných odborných školách.
Ministerstvo obrany počas vedenia predchádzajúcich ministrov a pokračujúc p. Gajdošom, nominantom SNS, nakupujú predraženú špeciálnu vojenskú techniku, bez akéhokoľvek logistického zázemia, bez akejkoľvek ekonomickej odplaty dodávateľa vo forme offsetov a predovšetkým tak odčerpávajú kriticky malý rozpočet OSSR na zabezpečenie obrany vlasti.
Vojenské školstvo OSSR je rozložené a jeho ostatky nie sú schopné zabezpečiť stabilizáciu odborností v OSSR, ktoré každým rokom tejto nečinnosti nenávratne odchádzajú a budovanie základných odborných spôsobilostí je bez úplnej reorganizácie školstva a znovuzavedenia odborných vojenských škôl prakticky nemožné.
Aktívne zálohy sú úplne nefunkčné. Civilná ochrana prakticky neexistuje, okrem predpisov a tabuliek na ministerstve vnútra. Domobrana, ani podobné zložky obrany obyvateľstva , ktoré by ju mohli operatívne zastúpiť nie sú ani len v stratégii obrany štátu.
Armáda je v tak úbohom stave, že akékoľvek ďalšie definovanie problémov a návrhov riešení je pri súčasnom vedení MOSR pod záštitou SNS a aktuálnej vládnej moci SMERU ďalej úplne zbytočné. Akékoľvek nákupy MO SR , ktoré sa teraz dejú sú tendenčné, predražené a zbytočné. Jediné čo sa týmito nákupmi rieši je uspokojenie chamtivosti lobistických skupín združujúcich sa okolo MO SR, ktoré žijú z provízií za nákup vojenskej techniky. Na ostatných nákupoch nevojenského materiálu sa zas priživujú provládne podnikateľské subjekty, ktoré armádny rozpočet cicajú úplne rovnako. Pokiaľ by sa preverovali všetky zmluvy o nákupoch a politikom a ministrom by bola priznaná zodpovednosť za zverené štátne zdroje, musel by ísť do väzenia každý minister obrany po r. 1998.
Zmluva o spolupráci medzi MO SR a ASV bola podpísaná ako jedna z prvých zmlúv o spolupráci MO SR s organizáciou vojakov z povolania a vojakov v zálohe. Hlavná úloha ASV bola formulovaná od začiatku a je platná doteraz „za každých okolností všestranne napomôcť Slovensku pri ochrane a obrane jeho zvrchovanosti, demokracie a ľudských práv“.
V roku 1994 v decembri v dôsledku toho, že SNS sa stalo vládnou stranou a pripadol jej rezort obrany, sa členovia ASV dostali do vrcholových funkcií v armáde a mali tak možnosť priamo ovplyvňovať dianie v armáde a realizovať niektoré zo svojich plánov. Politici a ministri sa zúčastňovali snemov ASV a načúvali ich myšlienkam pre ďalšie svoje rozhodovanie vo svojich rezortoch v oblasti bezpečnosti.
ASV stála pri dôležitých reformách v armáde, ktorých dôsledky boli až donedávna viditeľné, bohužiaľ predstavitelia ministrov obrany od r. 1998 pomaly likvidovali všetko čo bolo po vzniku samostatného Slovenska v našej armáde vybudované.
ASV sa viac nebude podieľať na spolupráci so subjektom zrady a dehonestovania národa a suverenity Slovenskej republiky, ktorú predstavuje MO SR a strana SNS za aktuálneho vedenia Andreja Danka. Rovnako sa dištancuje od spolupráce so stranou KDH, ktorá bola spájaná s ASV kvôli niektorým už nebohým členom ASV, táto politická strana nemá s demokraciou ani kresťanstvom okrem názvu spoločné vôbec nič.
Príde čas a nie je tak ďaleko, kedy bude mať Slovensko národnú vládu odolnú voči nadnárodným fašitickým korporátnym a globalistickým tlakom, jasne definovanú spojeneckú zmluvu so silnými a spoľahlivými štátmi a silnú národnú obrannú armádu pripravenú chrániť vlastných občanov. Dovtedy pripomínam ministrovi obrany, predsedovi SNS, ostatným poslancom, ministrom, premiérovi a prezidentovi, že sú služobníkmi každého slovenského občana a majú svoju moc len prepožičanú. Stále majú čas, aj keď sa už kráti, k tomu, aby preukázali, prečo dostali dôveru slovenského ľudu k obhajobe záujmov všetkých nás – občanov SR. Šancí bolo niekoľko, táto je posledná!


2.
označiť príspevok

asmodei muž
   22. 1. 2017, 18:26 avatar
Asociacia slovenskych vojakov? To nie je nieco ako deti hrajuci sa na vojacikov?
Súhlasí dorota


3.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2017, 00:13 avatar
Asmodei,
ďalšia z Tvojich "detských" reakcií uzrela svetlo čieho "sveta" na tomto DF...?


4.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 1. 2017, 08:21 avatar
(3.) Spada ta asociacia pod ministerstvo obrany a armadne velenie?


7.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2017, 15:22 avatar
Asmodei,
nie, ani nikdy nespadala. Viacerí jej členovia sa v rokoch 1994 - 1998 dostali do vedenia MO SR za stranu SNS, ale po nástupe Dzurindu k moci po voľbách roku 1998 boli všetci uvoľnení...


10.
označiť príspevok

dorota
   23. 1. 2017, 16:14 avatar
aha takze dalsi politrukovia a studenti marxleninizmu :-)))


11.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 1. 2017, 16:29 avatar
(7.) Potom su to iba chlapci co sa hraju na vojakov, tak ako som napisal.


5.
označiť príspevok

havran
   23. 1. 2017, 08:29 avatar
asmodei- a k obsahu nemáš nič? Si asi cuciak čo rozumie tak drístom z meistrimových médií,
Súhlasí Kasafran


12.
označiť príspevok

asmodei muž
   23. 1. 2017, 16:30 avatar
(5.) Davku komentarov paranoidnych a sovinistickych bludov som si uz vycerpal.


6.
označiť príspevok

Dvvesa žena
   23. 1. 2017, 13:54 avatar
To sú len takí šašovia hrajúci sa na stavovskú organizáciu, ktorí sú ale de facto previazaní s SNS. Stavovoskou organizáciou SKUTOČNOU je Zväz vojakov Slovenskej republiky.


9.
označiť príspevok

dorota
   23. 1. 2017, 16:11 avatar
ta uz tu bola spominana, asocia niekho kto o nu ani nema zaujem nieco ako dnesne Maticka slovenska :-) inak je to len obcianske zdruzenie ktore sa priklada k extremnemu spektru spolocnosti. ziadnych vojakov nezastava, len sa tak vola :-D


8.
označiť príspevok

Kasafran
   23. 1. 2017, 15:28 avatar
Dvvesa,
myslím si, že tá ich bývalá previazanosť so SNS sa už skončila. a to dávnejšie. Veď uvedom si aj tento ich počin - vypovedanie zmluvy o spolupráci s MO SR, keď je na jeho čele nominant SNS...
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 16:16,  Dodnes mám viacero albumov, ako kompilácie, v mobile, vyše hodina hudby od Motorhead.
dnes, 16:15,  Veď práve po ňom mám prezývku. Mne vtedy, v mladosti mama vyšila na sveter nápis:...
dnes, 16:13,  Hrabe ti? https://www.facebook.com/jan.parada.58/posts/133101201695932
dnes, 15:49,  Boris, www.facebook.com/spravy.rtvs/videos/251917279500251/
dnes, 15:24,  13- Myslím, že aj ako osoba. Ja som si jej všimol ihneď po revolúcii, kde vystupovala za...
dnes, 15:15,  Žeby nestabilná nádej alebo krehkosť, nikoho nenapadlo?
dnes, 14:48,  Biologické zbraně USA a lež kazašského ministerstva zahraničních věcí Jan Ostroumov ...
dnes, 14:39,  -era-, ešte jedna poznámočka k tým mladým... neviem čím to je, ale odvtedy čo Beck...
dnes, 14:28,  -era-, ešte len poznámka k: "Napísal som jasne, že šedý priemer v dnešných...
dnes, 14:10,  -era-, dal som súhlas, aj keď mám iný názor, rešpektujem a snáď i rozumiem tomu Tvojmu......
dnes, 14:01,  Lemmy, čo hovoríš na tohto Lemmyho: www.youtube.com/watch?v=eBIa0o36pPo *21
dnes, 13:55,  Napísal som jasne, že šedý priemer v dnešných moderných dobách. Vo svojom čase bol za...
dnes, 13:44,  -era-, pozri /samozrejme iba ak sa Ti chce od 1:55 min *21
dnes, 13:42,  -era-, potom klobúk dole... hovoriť však o Jeff Beckovi ako šedom priemere, znamená...
dnes, 13:21,  Múdro píšeš :)
dnes, 13:14,  -era-, len potom sú aj podobné poznámky, ako "Ak si sa v nej našiel, nie je to môj...
dnes, 13:02,  Ja píšem stále trochu mimo témy :) Nediskutujem s nikým a súčasne so všetkými :)
dnes, 12:41,  Operácia „STORM“, „OLUJA“ alebo BÚRKA S USA dohodnuté najväčšie etnické...
dnes, 12:07,  Sobota bola siedmim dnom od pradavna, od stvorenia sveta. To nie je zidovska institucia, ale...
dnes, 12:00,  „Slečna, nevyspali by ste sa so mnou za 100 €? „Ani náhodou.“ „Škoda, lebo...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Včera som bol chytrý, preto som chcel zmeniť svet. Dnes som múdry, preto mením sám seba.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(86 166 bytes in 0,245 seconds)