Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  politika  téma
kategórie:  

Vyjadrenie Eleny Bondarenko k situácii na Ukrajine

22
reakcií
1717
prečítaní
Tému 19. apríla 2015, 17:07 založil clear1.

podobné témy:1.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 4. 2015, 17:07 avatar
Moji priatelia, tu je moje vyjadrenie! Žiadam o jeho maximálne šírenie ďalej. Kto má schopnosť prekladať do iných jazykov a distribuovať ? pridajte sa !!!

Ja, Elena Bondarenko, poslanec za Strany regiónov, ktorá je v opozícii voči súčasnej vláde na Ukrajine, by som chcela povedať, že vláda sa uchyľuje k priamej hrozbe fyzickej likvidácie opozičných politikov na Ukrajine, k zbaveniu ich práva na slobodu prejavu v parlamente i mimo neho, a rovnako má spoluúčasť na zločinoch proti nielen opozičným politikom, ale aj ich deťom.

Neustále hrozby, neoficiálny zákaz prítomnosti opozície vo väčšine ukrajinských mediálnych kanálov, úmyselné prenasledovanie – to je každodenný život opozičného poslanca na Ukrajine. Každý, kto žiada o mier na Ukrajine, sa hneď zapisuje do zoznamu nepriateľov ľudu, tak ako to bolo, napríklad v Nemecku 30-40 rokoch minulého storočia, alebo v priebehu politiky McCarthysmu v Spojených štátoch. Pred niekoľkými dňami, minister vnútra Ukrajiny Arsen Avakov, ktorý je horlivým zástancom línie takzvanej “strany vojny”, na Ukrajine, povedal: “Keď z parlamentného rečníckemu pultu hovorí Olena Bondarenko, ruku mi to naťahuje k zbrani.”

Zdôrazňujem: tento muž je na pozícii najvyššieho policajného šéfa v štáte. Pred týždňom ma v ukrajinskom parlamente Alexander Turčynov zbavil práva hovoriť z parlamentnej tribúny ako zástupcu opozičnej frakcie “Strana regiónov”. A to za to, že som povedala, že “vláda, ktorá posiela armádu bombardovať mierové mesta – je zločinecká” Potom dal rovnako samoľúbo príležitosť parlamentnej skupine radikálov predniesť výzvu vystrieľať opozíciu.

Informácia pre všetkých, ktorí ešte nevedia, že súčasná vláda kryje zločincov, ktorí vztiahli ruku proti synovi opozičného politika Vladimíra Olejnika. Ruslan Olejnik, pri plnení si povinností okresného prokurátora, bol zbitý na svojom pracovisku tak, že je ohrozený na živote. Miesto vyšetrovania nespochybniteľného útoku na štátneho zástupcu na jeho pracovisku, ho vláda odvolala z funkcie.

Od svojich kolegov každý týždeň počujem, že boli zbití ich asistenti, sú vyhrážky smerované k ich sympatizantom, hrozby a útoky na ich životy, zdravie a majetok.

Ukrajinský informačný priestor je takmer úplne cenzurovaný ohľadom týchto informácií, a obyčajní Ukrajinci nemajú ani odkiaľ vedieť , že v Ukrajine sa vedie zločineckými spôsobmi boj s opozíciou, že ústavné právo na slobodu prejavu je potlačené všetkými možnými spôsobmi. Redakcie, ktoré nepodľahli strachu sú napádané nacionalistickými úderkami, pričom účastníci pogromov sú identifikovateľní z video a fotomateriálov, ale nie sú volaní na zodpovednosť.

Metódy ukrajinskej junty v bojoch o moc, a presnejšie v boji vybudovať diktatúru na Ukrajine nemajú nič spoločného s pojmom “demokracia”. Nečinnosť medzinárodného spoločenstva s ohľadom na tieto kruté skutočnosti bude vyzerať ako spolupáchateľstvo a tichého súhlasu všetkých trestných činov, ktoré sú páchané teraz na Ukrajine. Slobodný svet stráca ďalšiu základňu – Ukrajinu.

Všetci, ktorí nie slovami, ale činmi, bojujú za demokraciu, môžu pre ľudské práva a slobody spoločne veľa urobiť. Len spoločne môžeme zastaviť juntu a bratovražedné vojny na Ukrajine!

S pozdravom

Poslanec parlamentu Ukrajiny Elena Bondarenko

medzicas.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Sloven, Kasafran


2.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 4. 2015, 17:16 avatar
Medzinárodné spoločenstvo...zabudnite, že vám pomôže, tu pomôže len jedno, spojiť sa a poraziť to čím skôr, tým lepšie pre Ukrajinu...a nie len pre ňu, ale pre každý štát, kde sa niečo dnes také deje....

http://www.youtube.com/watch?v=zs8sAVs1hVo Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 4. 2015, 18:44 avatar
Máš chybne nadpis. Keď už to ošklivíš, tak rob to poriadne. 

Takto si mal začať: Vyjadrenie Elena Bondarenko k situácii na Ukrajine

Pretože na konci máš: Poslanec Elena Bondarenko


4.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 4. 2015, 18:49 avatar
ale že by si sa vyjadril aj k predmetu témy a prípadne odsúdil vládu Ukrajiny za teror čo robí, to Ťa nenapadne
Súhlasí Kasafran, Sloven


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 4. 2015, 19:02 avatar
A teba nenapadne, že si sem vložil článok od nejakého nedouka, analfabeta.

mccarthizmus – slovniky.korpus.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Je tam chybne: v priebehu politiky McCarthysmu

Lepšie znie: počas politiky mccarthizmu
Súhlasí Karola


6.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 4. 2015, 19:03 avatar
C1: ale že by si sa vyjadril aj k predmetu témy

Práveže som sa vyjadril k predmetu.


7.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 4. 2015, 19:07 avatar
na kvalitu prekladu sa teraz vykašli, dôležitý je obsah. Na Ukrajine niekto systematicky likviduje opozičných politikov. Máš k tomu niečo ? je-to-inak.livejournal.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Kasafran, Sloven


8.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 4. 2015, 19:10 avatar
Také články odkazujú občanom, že počas socializmu tu nebola demokracia, pretože vtedy niekto systematicky likvidoval opozíciu.


9.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 4. 2015, 19:12 avatar
myslel som si. Kritizovať Ukrajinskú vládu je pre Teba nemysliteľné. Humanizmus pre Teba končí tam, kde začína Tvoje presvedčenie. Neprekročíš svoj tieň..
Súhlasí Kasafran, Sloven


10.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 4. 2015, 19:35 avatar
Ja? Naopak, ty nedokážeš prekročiť svoje zatemnenie. Napríklad Kasafran tvrdí, že počas socializmu tu bola demokracia. Ale Miro Juriš mu odporuje tým, že poukazuje na podobnosť na Ukrajine.


11.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 4. 2015, 19:38 avatar
Hm...tvrdíš, že nedokážem prekročiť svoje zatemnenie, ale dal si mi sem dôkaz, že Kasafran nedokáže prekročiť svoje zatemnenie. Akosi Ti nerozumiem..
Súhlasí J.Tull, Kasafran, Sloven


12.
označiť príspevok

Lemmy muž
   19. 4. 2015, 19:44 avatar
Nerozumieš? Tak sa vráť k 8. príspevku.

Také články odkazujú občanom, že počas socializmu tu nebola demokracia, pretože vtedy niekto systematicky likvidoval opozíciu.


14.
označiť príspevok

clear1 muž
   19. 4. 2015, 19:49 avatar
Lemmy, nechcem Ťa vytŕhať z Tvojej isto zaujímavej reality, ale my tu teraz nerozoberáme časy dávno minulé. Trošku sme už pokročili, píše sa rok 2015, sme viac ako dve desaťročia za socializmom, a nachádzaš sa v téme ktorá pojednáva o likvidovaní Ukrajinských opozičných politikov. Skús si to prosím nejako zrovnať v hlave
Súhlasí Sloven, Kasafran


13.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 4. 2015, 19:48 avatar
ty daj dôlkaz že Lemmy neprekročil svoj tieň ", ..ty si somár Clear..a čím ďalej tým väčší, nešibe ti ? ..vyzerá to, že si ešte neprekročil tieň scientologa..))


15.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 4. 2015, 19:53 avatar
prečo by mal niekto na tvoje želanie kritizovať ukrajinskú vládu ? ,....nezdá sa ti, že vnucuješ ľuďom svoj "politický" pohľad cez posadnutosť ?


16.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 4. 2015, 19:58 avatar
To ani netreba kritizovať, to je fakt, že dnes Ukrajine vládne bander baganča...A humanisti mlčia...a o to tu ide!
Súhlasí clear1


18.
označiť príspevok

Karola žena
   19. 4. 2015, 20:10 avatar
16,..nooo ..naozaj ? tým že to tu kritizujete Ukrajine pomôžete ?

" Dary pre obete ukrajinskej vojny"
www.humanisti.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


19.
označiť príspevok

Sloven muž
   19. 4. 2015, 21:11 avatar
a vy ako pomáhate, že odkopírujete odkaz z tadiaľ: www.pokojnibojovnici.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk len žiadne vyjadrenie o tom, že tam bander baganča robí zverstvá....


22.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 4. 2015, 18:47 avatar
Sloven, veď skús aj niekedy použiť mozog. Pomocou čoho sa ti vlastne darí vložiť príspevok?

E-zine Humanisti.sk predsa ten článok uverejnil, aby si to prečítalo viac ľudí. Nie každý pozná stránku bojovníkov.


17.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 4. 2015, 20:01 avatar
(10) Lemmy,
a pritom aj ostávam - a aj preto privítam, keď mi uvedieš, kedy, kde a akým spôsobom Miro Juriš (redaktor Markízy?) reagoval na moje tvrdenie a čím ho vyvrátil...!
Čo sa týka chápania a posudzovania demokracie ako "vlády ľudu" - by si mal vždy položiť otázku: aká demokracia a v prospech koho? A hľadať na ňu objektívnu nepropagandistickú a skutočne humánnu odpoveď...
Myslím si, že túžba po demokracii bola v histórii ľudskej civilizácie uplatňovaná rôznym spôsobom. V rámci postupne existujúcich a dialekticky sa vyvíjajúcich spoločensko-ekonomických formácií môžem laicky hovoriť o demokracii otrokárskej (vzniknutej v antickom Grécku) s absolútnym vylúčením otrokov, feudálnej - s absolútnym vylúčením poddaných, buržoáznej/kapitalistickej - s latentným vylúčením nemajetných občanov a socialistickej - s nedokončenou snahou o jej skutočné naplnenie...
Ako ateista a svetský humanista som si už pred desaťročiami uvedomil, že všetky cirkvi v histórii, ktoré v Európe viac-menej vplývali a vplývajú na spoločensko-ekonomický vývoj, vždy posväcovali a posväcujú, podporovali a podporujú "demokraciu" chrániacu súkromné vlastníctvo výrobných prostriedkov. So svojím posväcovaním a podporou demokracie prestali ihneď po vystriedaní súkromného vlastníctva spoločenským vlastníctvom výrobných prostriedkov - nástupom ľudovej demokracie a socializmu...!
Pouvažuj, prečo...?


21.
označiť príspevok

Lemmy muž
   20. 4. 2015, 18:44 avatar
Veď rozmýšľaj. Musím ti ako malému decku vysvetľovať. Juriš povedal,že na Ukrajine nie je demokracia, lebo sa tam likviduje opozícia. A ty tvrdíš, že sme tu mali demokraciu počas vlády KSČ. Počas vlády KSČ sa tu likvidovala opozícia. Takže on tvrdí presný opak čo ty.

Ty hovoríš, že sme tu mali demokraciu, ale on tvoj názor vyvrátil poukázaním na ekvivalenciu likvidácie opozície na Ukrajine.


23.
označiť príspevok

Kasafran
   20. 4. 2015, 22:28 avatar
Lemmy,
ako veľmi snaživý manipulátor ne/spojitostí rôznych výrokov rôznych ľudí by si mal byť dôslednejší...
Ja som reagoval na tieto Tvoje dve vety z príspevku (10):
"Napríklad Kasafran tvrdí, že počas socializmu tu bola demokracia. Ale Miro Juriš mu odporuje tým, že poukazuje na podobnosť na Ukrajine."
tým, že som Ťa požiadal (17) "...kedy, kde a akým spôsobom Miro Juriš (redaktor Markízy?) reagoval na moje tvrdenie a čím ho vyvrátil...!"
Tvoja odpoveď je zámerne (ako obyčajne) skreslená, a preto už a ja Ti musím, ako malému vysvetliť, aby si prestal ako decko vymýšľať moje výroky o demokracii na Ukrajine a ako mi ich Miro Juriš vyvracia...


20.
označiť príspevok

ranexil muž
   20. 4. 2015, 18:41 avatar
Mna celkom udivuje, akos a podarilo dostat extremistom s milymi tvarami tam kde su.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 20:04,  Francúzi ani Angličania Slovákov nezradili. Slováci pre nich boli vždy nezaujímavý odpad,...
dnes, 20:01,  Bol to dôsledok Mníchovskej zrady. Slováci rýchlo pochopili, že Západ sa vysral na...
dnes, 20:00,  Najväčšiu škodu nášmu Slovensku robia novinári, ktorí nedokážu zvolať, že kráľ je...
dnes, 19:56,  A tak je to spravne treba hojne propagovat garanta svetoveho mieru RF
dnes, 19:54,  Hitler nemusel Slovákov dostavať na lopatky natlačili sa mu do análu sami . Žiaden...
dnes, 19:52,  C19 sa predsa žiadného testovania nezľakne. C19 funguje podľa zásad, ktoré nepodliehajú...
dnes, 19:48,  Včera so stretol priateľa o ktorom som si myslel, že je rtealista a racionálne hľadí na...
dnes, 19:41,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/126265969_675459633119004_3280924523713653726_n.j...
dnes, 19:37,  https://scontent.fbts7-1.fna.fbcdn.net/v/t1.0-9/127583920_712530049371235_4285853880415516543_n.j...
dnes, 19:35,  Teraz už chápem ako dostal Hitler Slovákov na lopatky. Dnes však ČA už nrptíde a...
dnes, 19:35,  Vakcíny proti covidu-19 od firmy Pfizer by podľa ministra zdravotníctva mohli prísť už v...
dnes, 19:32,  Dezinformačný web Zem a Vek je známy pre šírenie nepravdivých informácií,...
dnes, 19:28,  Počet teroristických trestných činov vzrástol v Rusku medziročne o 33,3%. Od októbra do...
dnes, 19:27,  AKCIA - rakva zadarmo!...
dnes, 19:25,  Pápež František vo svojej novej knihe publikovanej v pondelok zdôraznil, že migrácia...
dnes, 19:23,  Flynnove tajné rokovania s ruským veľvyslancom vo Washingtone v decembri 2016 boli základom...
dnes, 19:22,  Strana priateľov vína, to čo je. .. *38
dnes, 19:20,  14) Oprávnene klesala, nie?
dnes, 19:19,  IZRAEL ZNIČIL V SÝRII PANCI - S Izraelské stíhačky zničili pozície iránskych milícii a...
dnes, 19:19,  Teraz bola v Siedmom, si videl Hoko?
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Svojich priateľov chváľ verejne, ale kritizuj medzi štyrmi očami.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(101 883 bytes in 0,227 seconds)