Ísť na začiatok.
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Výborná správa a pre našu krajinu. Rijád vyhlásil Moskve ropnú vojnu, ceny sa môžu prepadnúť až na 18 dolárov za barel

0
reakcií
780
prečítaní
Tému 9. marca 2020, 18:53 založil Čeka.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Čeka muž
   9. 3. 2020, 18:53 avatar
Ceny ropy zažili rekordný pád. Kým koncom minulého týždňa severomorská ropa Brent uzatvárala zhruba na úrovni okolo 46 dolárov, v pondelok ráno sa obchodovala už len za 31 až 33 dolárov.

Druhý typ ropy, ktorá určuje celosvetový trh, americká WTI, sa dokonca prepadol až pod psychologickú hranicu 30 dolárov.

Je to výsledok dvoch faktorov – po prvé, narastajúcich hospodárskych problémov v dôsledku šíriacej sa epidémie koronavírusu v Európe a USA. Druhým dôvodom je nedosiahnutie dohody najväčších svetových ťažiarov a exportérov ropy združených v OPEC-u a Ruska minulý týždeň. OPEC sa snažil o ďalšie koordinované zníženie ťažobných kvót práve v dôsledku hospodárskeho poklesu pod vplyvom koronavírusu.

Už v piatok popoludní, keď bolo definitívne jasné, že Rusi so Saudskoarabmi, ktorí dominujú OPEC-u, sa nezhodli na spoločnom postupe, trhy ešte pred uzatvorením burzových hodín stihli zareagovať približne deväťpercentným poklesom cien ropy.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 18:34,  Ja budem neštastní ak ju nebudem mať *15
dnes, 18:32,  Ale ved opakujem my sme spolu nemali vážnejší vzťah, nevieš o čom je kamarátstvo s...
dnes, 18:32,  Ja si myslím, že už je to jasné, po tvojom "mne na láske nezáleží, ja chcem len...
dnes, 18:29,  ZK. Ty miešaš hrušky s jablkami. Mne nevadilo, že moja manželka mala niekoho predo mnou. Ale...
dnes, 18:27,  len reagujes na reagovane a prisposobujes sa tomu ty idiot prokremelský,,,to dokedy tu budeš...
dnes, 18:26,  Havran. Ja už som sa vyjadril v 33.
dnes, 18:25,  Ved my spolu neboli vtedy manželia ani vo vážnejšom vzťahu, takže prečo by mi to malo...
dnes, 18:23,  Schválne som tu dal celý článok , tak ako ho ten redaktor z Česka napísal. Však vyjadrite...
dnes, 18:16,  Malo byť: laxným prístupom.
dnes, 18:15,  To, že ti nevadí, že naraz sexuje s viacerými. Sokujes ma lacným prístupom k veci a to som...
dnes, 18:14,  jasne jarabaku..a vycapujes tu clanky, nad ktorými zostava rozum stať...aj na rusa to je silne...
dnes, 18:12,  qwert mne Kremeľ môže byť ukradnutý. Len ty už slapni tu sprostú papuľu z ktorej nevieš...
dnes, 18:12,  No neviem. Ja by som si dal urobiť test. Aby si neskôr nebanoval.
dnes, 18:11,  No ved práve *15
dnes, 18:09,  kntsz ty si naozaj magor. Ako ti z toho vychádzajú také primitívne nápady? Dlho som si...
dnes, 18:09,  ZK. Správny postup je tento: Najprv oslovíš slečnu, pozveš ju na výlet do prírody, neskôr...
dnes, 18:07,  Ani nie. Keby bola nakazená tak už by som mal dávno príznaky. Navyše čo mám aj kamošov,...
dnes, 18:02,  Ano myslím, čo by som na tom nemal myslieť vážne ?
dnes, 18:02,  Nemáš strach pred AIDS?
dnes, 18:01,  To bolo na príspevok 31.
neprehliadnite
vyhľadávanie

Buď činný vždy, keď je to možné, a odpočívaj vždy, keď je to potrebné.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(47 830 bytes in 0,305 seconds)