Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vsetko zlo je od satana vravia krestania...

18
reakcií
1304
prečítaní
Tému 1. júna 2015, 10:49 založil Grofik šrobik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   1. 6. 2015, 10:49 avatar
Cize ked zabijem suseda a na sude poviem ze to satan tak ma zbavia viny???haha
Súhlasí ruwolf_5


2.
označiť príspevok

fajer
   1. 6. 2015, 11:08 avatar
hej stačí sa vyspovedať a odvolať sa na boha, alebo ho zabiť v jeho mene, cirkev to praktizuje už stáročia a do dnes nebola potrestaná....


3.
označiť príspevok

Linda žena
   1. 6. 2015, 11:14 avatar
čo za blábol   tu šíriš ?..predsa
........nezabiješ.......
je nielen v desatoro, ale aj trestnom zákone, a ty, ako aj Grofik to dobre viete..
Súhlasí milky945


5.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 6. 2015, 11:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.6.
označiť príspevok

Linda žena
   1. 6. 2015, 11:21 avatar
v tom prípade izba bez balkóna a na okná mreže...


7.
označiť príspevok

karas muž
   1. 6. 2015, 12:08 avatar
Miestni exorcisti by si isli nohy polamat. :-)))))))


19.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 13:52 avatar
3. Takže blábol, Linda? ZABIŤ ČI NEZABIŤ?
(Príkaz Pána – Hospodina) Starca, mládenca, pannu, decko i ženy vraždite... Ez. 9/6
Zabiť, či nezabiť? To je dilema, ktorú nám Biblia žiaľ nevyrieši. Iste sa čudujete, čo je to za nezmyselnú otázku. Veď Pán – Hospodin predsa prikázal: Nezabiješ!
Áno prikázal.
Ale Levitom rozkázal prostredníctvom Mojžiša: „Takto hovorí Boh Izraelov: ,Pripášte každý svoj meč na svoje bedrá, prejdite ta i naspäť, od brány k bráne v tábore a zabite každý svojho brata a každý svojho priateľa a každý svojho blížneho.‘“
S paradoxami akoby sa v Biblii vrece roztrhlo. Tu je ďalší: Miluj svojho blížneho – zabi svojho blížneho. Prikazuje ten istý Boh. Leviti samozrejme poslúchli ako vidieť z nasledovného: A Pánova – Hospodinova milícia – Leviti šli a zabili v ten deň asi tritisíc mužov. Potom Mojžiš povedal: „Dnes ste zasvätili svoje ruky Pánovi – Hospodinovi – veď každý bol proti svojmu bratovi – a preto dnes ste požehnaní.“ (2. M – Exodus 32/27 – 29).
Poznámky pod čiarou v SSV túto udalosť nekomentujú. Je to zrejme silná káva aj pre cirkevných redaktorov Biblie.
Tak čo, zdá sa otázka zabiť, či nezabiť ešte stále nezmyselná?
Pánovo – Hospodinovo priamo euforické a kruté zabíjanie bolo obrovským prekvapením pri prvom čítaní Biblie.
Ten milujúci, milosrdný, odpúšťajúci, dobrý proste „naj“ Boh zabíjal rád, často a kruto. Keď nezabil sám, prikazoval zabíjať. Ak niekto odmietol, neposlúchol a nezabil, bol zabitý. Zabíjal aj pre malicherné príčiny. Napríklad Onana.
V 1. M – Genezis 38/7, 9, 10 zabil Júdu pretože bol zlý a jeho brata Onana zato, že odmietol oplodniť bratovu vdovu. (Kde zostala svätou cirkvou toľko proklamovaná Onanova slobodná vôľa?) Alebo nechal ukameňovať muža prichyteného zbierať v sobotu drevo. (4. M – Numeri 15/32, 33. Ale Kaina, ktorý zabil brata, čo bol zločin oveľa horší ako zbieranie dreva v sobotu, len vyhnal. Spomínate si?) Tamtiež 16/35: „Potom vyšiel od Pána – Hospodina oheň a usmrtil dvestopäťdesiat mužov, ktorí priniesli kadidlo.“
V 4. M – Numeri 25/9 bolo zabitých dvadsaťštyri tisíc. V 5. M – Deuteronomium 7/1 bolo zahubených pri lúpežnom zabratí krajiny sedem národov. Tamtiež, ale v 20/17 Pán – Hospodin prikazuje po obsadení cudzej zeme neponechať nažive ani dušu.
V Jozua 8/25 na Pánov – Hospodinov príkaz zabili Izraeliti dvanásťtisíc ľudí. Mužov i ženy. Tamtiež v 10/11 boh Izraelitov metal veľké kamene z neba a viacej bolo tých, ktorých zabili kamene ako tých čo pobili synovia Izraela mečom. Napokon kniha Jozua len srší výrazmi „neponechal nikoho živého“ resp. „pobili všetky duše ostrím meča“.
V knihe sudcov 20/48 pobili všetko od ľudí až po hovädá. Tamtiež 21/10 je príkaz pobiť všetkých i ženy i deti.
Ďalší krutý príkaz je v prvej knihe Samuelovej15/3 „...usmrtíš všetko od muža až po ženu, od odrasteného dieťaťa až po kojenca, od vola až po dobytok, od ťavy až po osla.“ V prvej knihe Paralipomenon 21/14 zahubil Pán – Hospodin morom sedemdesiattisíc Izraelitov. V 2. KR. – 4. Kr. 19/35 anjel Pánov – Hospodinov pobil v asýrskom tábore stoosemdesiatpäť tisíc. Napokon (tento výpočet vraždenia nie je kompletný), v Ezechielovi 9/5, 6 sa káže: „Nech sa nezľutuje vaše oko, ani nešetrite! Starca, mládenca, pannu, decko i ženy vraždite..."
Takýto postup je snáď pochopiteľný pre Pána – Hospodina ako stratéga – vojvodcu – dobyvateľa (čo aj Biblia potvrdzuje v 2. M – Exodus 15/3, že Pán – Hospodin je udatný bojovník). Ale vôbec nie je milosrdným Bohom.
Nie, nie je milosrdným bohom, pretože podľa Jeremiáša 48/10 je zlorečený ten, kto zdržuje svoj meč od krvi.
Potopu Sveta som schválne nespomenul.


4.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   1. 6. 2015, 11:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.8.
označiť príspevok

d0d0...best muž
   1. 6. 2015, 20:12 avatar
...ja bych racik neaku diablicu...na p0sadnutie...))


9.
označiť príspevok

Shagara muž
   2. 6. 2015, 23:22 avatar
Satan je základnou príčinou zla....:"„Celý svet leží v moci toho zlého.“ — 1. Jána 5:19....,...ale nie všetko je možné pripísať na jeho vrub. Za mnohé môžu zlí a nespravodliví ľudia. Teda,tu je len nepriama úmera.pretože títo ľudia prejavujú podobné črty ,ako Boží odporca. A dalším aspektom zla,je obyčajná náhoda,nehoda. A tada to,že v nesprávnom čase ,sme na nesprávnom mieste.
„Lebo čas a nepredvídaná udalosť postihujú všetkých.“ — Kazateľ 9:11.
Súhlasí Wolfe


10.
označiť príspevok

elemír muž
   6. 6. 2015, 21:45 avatar
Ale pozor, klame všetkých, aj mňa, aj teba, aj každého a so 100% istotou, či sme sa dali nachytať,alebo nie, to sa dozvieme až na druhej strane.


11.
označiť príspevok

Shagara muž
   6. 6. 2015, 21:56 avatar
Nie Elemír,....kresťania nehrajú "slepú babu". Ako hovorí Písmo...kresťania "nie sú v nevedomosti o jeho zámeroch". A najlepšia ochrana proti nemu je samozrejme Boh,....a poznanie pravdy.l
"Oblečte si úplnú výzbroj od Boha, aby ste boli schopní pevne stáť proti Diablovým úkladom.“ (Efezanom 6:10, 11)
A môžeme sa chrániť pred zlými duchovnými bytosťami? Biblia odpovedá: „Podriaďte sa... Bohu; ale vzoprite sa Diablovi, a utečie od vás.“ (Jakub 4:7) Tento príkaz poslúchame, keď žijeme podľa toho, čo učí Biblia, kniha, ktorá úplne odhaľuje Satana, démonov a ich úklady. (2. Korinťanom 2:11)
Na druhej strane ,zistiť ,že som sa stal jeho obeťou už nemá význam. A na druhej starne už aj tak nič nezistíš,ak si bol oklamaný. Boh totiž takých ľudí ani nebude kriesiť,...ved načo?


12.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2015, 00:17 avatar
Shagara 11
ty sa zmeriavaš viacej na listy, ale v evanjeliu samotnom je dosť, mnoho príkladov a evanjelium je podstatne dôležitejšie ako listy.z


13.
označiť príspevok

Shagara muž
   7. 6. 2015, 00:22 avatar
Elemír,....to isté ti môžem citovať aj z evanjélií. A ako si prišiel na to,čo je dôležitejšie? Biblia je celá pravda. A nikde sa nepíše ,že -"toto je väčšia,...a toto menšia pravda"!


14.
označiť príspevok

elemír muž
   7. 6. 2015, 08:34 avatar
Traja pisatelia evanjelia a nedá sa vylúčiť ani Lukáš, ktorý žil neskôr s Ježišovou Matkou, o týchto povedal samotný Ježiš, že: Vaše mená sú už teraz zapísané v nebi.
Tento certifikát živého Ježiša už nezískal a nezíska nikto na zemi a nikto preto ani nemôže na evenjeliu meniť a dopĺňať, či niečo vynechať, lebo toho stihne trest boží.
Ale mne to pripadá, že evanjelium trochu obchádzate, lebo sa tu hovorí o nebi, ktoré vy neuznávate. Veríš len na nejakú 1000 ročnú cirkev.
Skutky apoštolov, listy apoštolov, apokalypsa patrí do evanjelia, lebo ju napísal tiež Ján, teda skutky a listy sú obrazomživota cirkvi po Ježišovej smrti, kde už sa dozvedáme veci,ktoré sú aj proti evenjeliu, ale sú obrovksou školou o tom, čo sa môže stať z cirkvi, ak sa nebudeme dôsledne pridržať evanjelia. Sú aj tu veci, ktoré by mohli byť evanjeliom, napríklad pavol so svojimi listami a najvýznamnejší z nich je list židom, kde jasne dokazuje, že Ježiš nemohol byť a nie je boh, ale tiež podozrievam niekoho, že práve aj tu sa robili niektoré zmeny podľa dogiem a učenia svätých otcov, tak ako katolicka cirkev pravdepodobne defomovala dialogy detí s našou Pani vo Fatime.


15.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 02:14 avatar
S nacala nebylo na svete nicevo. Ni chujachuja, ni piydy, ni vodky. Tolka BOG. I BOG SKAZAL: No a ten toho ndristal. Okrem inych svinstiev stvoril aj zlo a zhubcu. Tu najdete,kde sa to v Biblii nachaddza. No ale kedze s nacala nebylo na svete nicevo, tolka Bog, potom ten stvoril aj Satana. Takze sa pani svetuskari na Satana nevhovarajte, ale si precitajte v BIBLII VSETKO O SATANOVI. Je toho dost aj na tomto fore. A vsetko je pravda. Napriklad kym pan pozabijal milionz ludi, Satan nezabil nikoho


16.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 02:34 avatar
A jezis neprisiel dat na zem pokoj, ale mec. Ked som to minule tu napisal, niektori ste prskali ako besni psy. Az som ti vase jedovate sliny musel zotierat z obrazovky.


17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   10. 6. 2015, 07:23 avatar
Súhlasí Wolfe


18.
označiť príspevok

Lucifero muž
   10. 6. 2015, 13:22 avatar
17. Tak toto je skutočný Ježiš. A ak k tomu pridáme, že zabil spolužiaka lebo do neho strčil a jeho učiteľa, lebo ho zato potrestal a rodičov mŕtveho spolužiaka oslepil... a ďalšie svinstvá, ktoré tento "spasiteľ" ešte povyvádzal... tak Satan je oproti tatkovi so synom veľmi mierumilovný baránok.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 07:28,  Roxorový king. Môže tak akurát s pilníkom brúsiť roxorovú tyč na mrežiach v Leopoldove.
dnes, 07:27,  Dúfajme, že spoločnosť už nebude obťažovať svojimi exkrementmi.
dnes, 07:25,  Áno, hneď po tomto fiktívnom videu, hoaxe, sa spustilo video so zločincom Martinom Daňom,...
dnes, 04:10,  kontrafakt - Pockaj tam na nas hore
dnes, 02:32,  https://youtu.be/s9ILUiyvHyo Shri Mataji Nirmala Devi
dnes, 02:31,  to je loz ja vam to poviem 5. maja 1970 SHRI MATAJI NIRMALA DEVI matka o ktorej hovoril jezis ze...
dnes, 02:08,  SUPER PESNICKA DAJTE ODBER A LIKE Se?orita slovensky klklklklklklklkllklklklklkllklklklklkk
dnes, 02:08,  Skutok sa stal dokazy su jasne a nevyvratitelne pachatel bude tak ako kazdy obcan cestne a...
dnes, 01:58,  Proste vsetko niekdezacina a niekde konci a vase bezbrehe rozkradacky mojej vlasti koncia...
dnes, 01:46,  cele roky kazdy den aby sme riesili len vase kauzy tak na to hned zabudnite v NRSR nebude nikto...
dnes, 01:46,  Už toľko netrep osmijamko náš....zabrusil si kdesi do politiky ako taký nevyzretý...
dnes, 01:39,  aktualny dlh statu 1.645 648 515 EUR 8273 na obcana https://cenastatu.sme.sk/
dnes, 01:27,  tiež dobrý príspevok.....kntsz , ak sa smiem opýtať.....ty si čo vlastne....citis sa ako...
dnes, 01:24,  scarlet ako vždy nesklamala.....tvoje rozlišenie je neuveriťeľné
dnes, 00:33,  https://www.youtube.com/watch?v=ShA1yC4HkNI
dnes, 00:30,  Ja som Žákovic nie Žákovič
dnes, 00:05,  asta la vista baby
včera, 23:58,  Prečo nepíšeš po slovensky ??? " diamantové paláca," chceš ma zase vytočiť do...
včera, 23:57,  starosta pôjde do diamantové paláca, lebo starostlivo všetkým starostoval, môžte ho...
včera, 23:54,  Kráľovi Žákovičovi ? *44*44*44
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Snažte sa naozaj žiť, nielen existovať.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(82 342 bytes in 1,014 seconds)