hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Všetko čo nás postihlo po r.89 je zákonom programovaný stav

príspevkov
49
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 17.11.2015 12:25
posledná zmena 22.11.2015 02:04
1
17.11.2015, 12:25
Po roku 1948 sa všetko práceschopné obyvateľstvo zjednotilo v Národnej fronte k obnove a rozvoju vojnou zničeného Československa. Napriek chybám a omylom sa v priebehu dvoch generácií podarilo v rozhodujúcich oblastiach a nebývalom rozsahu eliminovať dôsledky stáročnej poroby našich národov zo strany cudzích mocností.
Dogmatizmus v teórii a oportunizmus v praxi vládnucej elity bol oprávneným dôvodom občianskej neposlušnosti. Očakávala sa relevantná zmena-žiadna sa však nekonala. Naplnil sa scenár ako z hororového filmu. Vládnutia sa chopili mafiánsko-gaunerské živly, vrátane ľahko ovplyvniteľných detí nezriedka vychovaných na ulici.
Defenzívne stratégie parazita gradujú pod náporom šíriacich sa pocitov akéhosi nároku na niečo za nič. Na jednej strane vyúsťujú v spreneveru odkazu a k zapredaniu dedičstva predkov náležiacich k atribútom našej národnej identity. /územie, národné bohatstvo , obyvateľstvo , kultúrne dedičstvo ,jazyk atď./ a odoprajú dôstojnú starobu tým , ktorý sa najviac zaslúžili o to, aby súčasná generácia mala čo rozkrádať. Aby toho nebolo málo na druhej strane tá istá súčasná generácia okráda vehementne aj naše vnúčatá o ich dôstojnú budúcnosť a opäť nás vrhajú do existenčnej závislosti od cudzích mocností.
Veľká je miera vymývania mozgov a malá schopnosť, ale aj ochota poukazovať na skutočné hrozby národnej svojbytnosti a štátnosti. Celkovému procesu diferenciácie názorov na súčasnú etapu spoločenského vývoja by určite pomohli aktivity zamerané na diskusiu o potrebe prijatia zákona o parazitoch a parazitovaní vo verejnej a štátnej službe a ich vylúčení z verejného života.
none
2
17.11.2015, 13:26
jano vydarený: Vládnutia sa chopili mafiánsko-gaunerské živly

Lebo voliči tak volia.
none
3

2. Lemmy 17.11.2015, 13:26

jano vydarený: Vládnutia sa chopili mafiánsko-gaunerské živly

Lebo voliči tak volia.

17.11.2015, 13:28
Lemmy, a mali na výber?
none
5

3. J.Tull 17.11.2015, 13:28

Lemmy, a mali na výber?

17.11.2015, 13:30
Samozrejme. Veď ty tvrdíš, že všetky politické strany sú mafiánsko-gaunerské živly, a nemáš pravdu.
none
7

5. Lemmy 17.11.2015, 13:30

Samozrejme. Veď ty tvrdíš, že všetky politické strany sú mafiánsko-gaunerské živly, a nemáš pravdu.

17.11.2015, 18:11
Lemmy, a aký mali výber? ...mimochodom neviem, kde som tvrdil: "všetky politické strany sú mafiánsko-gaunerské živly" (aj keď voľačo na tom bude... ) ... tvrdil som, že tu máme marionetky a pavúčikov...
none
8

7. J.Tull 17.11.2015, 18:11

Lemmy, a aký mali výber? ...mimochodom neviem, kde som tvrdil: "všetky politické strany sú mafiánsko-gaunerské živly" (aj keď voľačo na tom bude... ) ... tvrdil som, že tu máme marionetky a pavúčikov...

17.11.2015, 18:14
Keď sa pýtaš, či mali na výber, tak to znamená, že si myslíš, že nemali na výber. Ak nemali na výber, podľa teba, potom sa to podľa tvojho názoru týka všetkých. Lenže to sa mýliš. Výber majú veľmi veľký. Pozri sa, koľko je na Slovensku politických strán. Neklam, že všetky sú mafiánsko-gaunerské živly.
none
14

8. Lemmy 17.11.2015, 18:14

Keď sa pýtaš, či mali na výber, tak to znamená, že si myslíš, že nemali na výber. Ak nemali na výber, podľa teba, potom sa to podľa tvojho názoru týka všetkých. Lenže to sa mýliš. Výber majú veľmi veľký. Pozri sa, koľko je na Slovensku politických strán. Neklam, že všetky sú mafiánsko-gaunerské živly.

17.11.2015, 19:00
Lemmy, ešte mi napíš, kde tvrdím, "že všetky sú mafiánsko-gaunerské živly"... áno, na Slovensku je množstvo (až nebývalé...) politických strán, len zväčša ako by ich jedna mater mala... podobne ako z jogurtmi, máš ich na výber, len "všetky" sú to vo svojej podstate, tie isté gebuziny...
Máš tu rôzne politické programy, akurát, že sú to variácie tej istej alternatívy... relevantnú alternatívu, alternatívu, ktorá by mala patričnú váhu, nenájdeš...
none
15

14. J.Tull 17.11.2015, 19:00

Lemmy, ešte mi napíš, kde tvrdím, "že všetky sú mafiánsko-gaunerské živly"... áno, na Slovensku je množstvo (až nebývalé...) politických strán, len zväčša ako by ich jedna mater mala... podobne ako z jogurtmi, máš ich na výber, len "všetky" sú to vo svojej podstate, tie isté gebuziny...
Máš tu rôzne politické programy, akurát, že sú to variácie tej istej alternatívy... relevantnú alternatívu, alternatívu, ktorá by mala patričnú váhu, nenájdeš...

17.11.2015, 19:22
V 3. príspevku to tvrdíš, keď si sa opýtal, či mali na výber. Inak si hlupák, ak si sa takto hlúpo opýtal, či mali na výber. Celý čas ti to vysvetľujem, tak sa to konečne snaž pochopiť, že ľudia majú na výber, a tvoja otázka je tak hlúpa, ak si nemyslíš, že "že všetky sú mafiánsko-gaunerské živly". Pretože ak nie sú všetky, potom ľudia majú na výber. Majú na výber tie, ktoré nie sú "mafiánsko-gaunerské živly".
none
4
17.11.2015, 13:29
jano vydarený: Veľká je miera vymývania mozgov a malá schopnosť, ale aj ochota poukazovať na skutočné hrozby národnej svojbytnosti a štátnosti.

Vytvor webovú stránku alebo vydávaj noviny, a píš o tom.
none
6
17.11.2015, 14:39
Paradoxom demokracie je , že protiukorupčné zákony majú uzákoniť práve tí čo ju realizujú......takže takto to asi nepôjde......ja začínam byť za dobré kráľovstvo........
👍: Nadja , dorota , J.Tull
none
9

6. majko1 17.11.2015, 14:39

Paradoxom demokracie je , že protiukorupčné zákony majú uzákoniť práve tí čo ju realizujú......takže takto to asi nepôjde......ja začínam byť za dobré kráľovstvo........

17.11.2015, 18:15
Prečo si myslíš, že v kráľovstve nebude korupcia?
none
10

9. Lemmy 17.11.2015, 18:15

Prečo si myslíš, že v kráľovstve nebude korupcia?

17.11.2015, 18:17
V DOBROM královstve nebude
Ani v DOBREJ demokracii nebude...
👍: dorota
none
11

9. Lemmy 17.11.2015, 18:15

Prečo si myslíš, že v kráľovstve nebude korupcia?

17.11.2015, 18:18
V dobrom královstve sa jej minimálne nebude dariť....potom viem presne kto je za všetko zodpovedný a tiež to že má absolútnu právomoc niečo zmeniť ak chce. Ďalej vidím výhodné že sa pre spoločnosť ušetria obrovské prostriedky ktoré vydáva na činnosť politických strán.........
none
13

11. majko1 17.11.2015, 18:18

V dobrom královstve sa jej minimálne nebude dariť....potom viem presne kto je za všetko zodpovedný a tiež to že má absolútnu právomoc niečo zmeniť ak chce. Ďalej vidím výhodné že sa pre spoločnosť ušetria obrovské prostriedky ktoré vydáva na činnosť politických strán.........

17.11.2015, 18:20
Počkaj, v Anglicku nie sú politické strany?
none
31

13. Nadja 17.11.2015, 18:20

Počkaj, v Anglicku nie sú politické strany?

18.11.2015, 12:41
Král nepotrebuje politické strany, načo ?
none
19

6. majko1 17.11.2015, 14:39

Paradoxom demokracie je , že protiukorupčné zákony majú uzákoniť práve tí čo ju realizujú......takže takto to asi nepôjde......ja začínam byť za dobré kráľovstvo........

17.11.2015, 21:39
Nemusia. Voliči majú nástroj, aby zákony uzákonili iní, ktorí nerealizujú korupciu.
none
25

6. majko1 17.11.2015, 14:39

Paradoxom demokracie je , že protiukorupčné zákony majú uzákoniť práve tí čo ju realizujú......takže takto to asi nepôjde......ja začínam byť za dobré kráľovstvo........

18.11.2015, 12:06
majko1, súhlasím, až na to kráľovstvo...
none
33

25. J.Tull 18.11.2015, 12:06

majko1, súhlasím, až na to kráľovstvo...

18.11.2015, 12:44
A prečo ? V kráľovskej rodine je zabezpečené vzdelanie a príprava na vládnutie a povaha je vždy lotéria aj v politike.......
none
12
17.11.2015, 18:19
Dobrý král jednoducho korupčníkov popraví a nebude sa s nimi ťahať po súdoch desiatky rokov a bez nejakého účinku.......
👍: dorota
none
24

12. majko1 17.11.2015, 18:19

Dobrý král jednoducho korupčníkov popraví a nebude sa s nimi ťahať po súdoch desiatky rokov a bez nejakého účinku.......

18.11.2015, 10:29
(12.) Este takeho dobreho a neskorumpovatelneho krala najst...
none
30

24. 18.11.2015, 10:29

(12.) Este takeho dobreho a neskorumpovatelneho krala najst...

18.11.2015, 12:40
Taký istý problém je nájsť dobrého politika..........
none
16
17.11.2015, 21:29
Nemám dostatok času na to ,aby som sa venoval rozvíjaniu debaty. Niektoré príspevky sú naozaj vtipné , zábavné a trefné. Uvedomujem si , že som načrel do problematiky s ktorou si nevedia rady ani naslovovzatí odborníci. Každodenne sa však stretávame s korupčným správaním ,nepotizmom kmotrov na regionálnej i republikovej úrovni, vedúcou úlohou volebného víťaza , arogantným a gaunerským správaním úradníkov a celých inštitúcií verejnej a štátnej správy bez priamej zodpovednosti za neprofesionalitu atď. atď. Na margo k tejto téme by som pokračoval otázkou. Vyplácanie 14 mesačných platov sudcom / ako inak v zmysle zákona/, či prepúšťanie vrahov na slobodu pre údajné pochybenie sudcov , či 67 ročný sudca je profesne zdatný keď niektoré súdne spory riešia celé roky a podozrivé kauzy neriešia vôbec atď. atď. je dielom mafie alebo gaunerov v mocenských štruktúrach štátu? V 89 roku zrušený inštitút vedúcej úlohy strany ale niekomu náramne vyhovuje monopolné postavenie v spoločnosti/parlamente/ ale aj v štátnych orgánoch/vláde/ na rozdávanie korýtok politickým nominantom. Vôbec sme nepochopili , že monopolné postavenie vo vláde aj parlamente súčasne je dobrou platformou pre korupčné a protiľudové správanie sa víťaznej strany a kultu osobnosti lídra takejto strany. Preto naozaj súhlasím s trojkou , že nemáme na výber lebo nech zvíťazí ktorákoľvek politická strana, táto sa stáva zákonodárnou ale zároveň aj výkonnou mocou. Zmenu k lepšiemu by sme mohli očakávať až po odluke spoločnosti od štátu alebo aspoň parlamentu od vlády. Určite by celej veci pomohlo mať vedcov v parlamente odborníkov vo vláde a apolitických právnikov.
none
17
17.11.2015, 21:30
co? ako si predstavujes odluku spolocnosti od statu?
none
18

17. dorota 17.11.2015, 21:30

co? ako si predstavujes odluku spolocnosti od statu?

17.11.2015, 21:36
Anarchizmus.
none
20

18. Lemmy 17.11.2015, 21:36

Anarchizmus.

17.11.2015, 21:51
ach. zmiatol ma pojem odluka.
none
21

17. dorota 17.11.2015, 21:30

co? ako si predstavujes odluku spolocnosti od statu?

17.11.2015, 22:54
dorota
Vo voľbách dávame do rúk mandát určitej politickej strane, o ktorej si myslíme , že nás najlepšie zastúpi pri obhajovaní našich práv v parlamente a prehodnotí , vyberie skutočných odborníkov na posty ministrov a premiera akoby išlo o vrcholový management obrovského podniku s ohľadom na štátnu objednávku a možný stret záujmov. Relevantnosť prijímaných zákonov aby bola pred ich zavedením do praxe posudzovaná ústavným súdom. V tejto veci preto súhlasím so stanoviskom pána Lipšica a spol.
none
22

21. 17.11.2015, 22:54

dorota
Vo voľbách dávame do rúk mandát určitej politickej strane, o ktorej si myslíme , že nás najlepšie zastúpi pri obhajovaní našich práv v parlamente a prehodnotí , vyberie skutočných odborníkov na posty ministrov a premiera akoby išlo o vrcholový management obrovského podniku s ohľadom na štátnu objednávku a možný stret záujmov. Relevantnosť prijímaných zákonov aby bola pred ich zavedením do praxe posudzovaná ústavným súdom. V tejto veci preto súhlasím so stanoviskom pána Lipšica a spol.

17.11.2015, 23:15
Dobre, len v úvode si povedal, že voliči dávajú mandát mafiánsko-gaunerským živlom.
none
23
18.11.2015, 09:58
Lemmy, k "15" máš pravdu... neuvedomil som si to. Doteraz každá politická garnitúra, ktorá sa dostala k moci, jedna menej iná viac, sa stala „mafiánsko-gaunerskou“... ak sa aj v počiatkoch javila poctivo, potvrdila pravidlo: „moc korumpuje“... ako i „vrana vrane oko nevykole“... v „počiatkoch“ po 89. oklamali nielen voličov, ale aj mnohých politikov... celá „nežná“ bola založená na lži a v klamstvách sa pokračovalo i naďalej... všetko čoby mohlo zmeniť nalinajkovaný „mafiánsko-gaunerský“ smer, bolo odstavené, buď tým, že iný názor jednoducho nedostal verejný priestor prezentovať sa, prípadne bol tou „pravou väčšinou“ verejne zosmiešňovaným a jednotlivci vydieraní (napríklad lustračným zákonom... )
none
26

23. J.Tull 18.11.2015, 09:58

Lemmy, k "15" máš pravdu... neuvedomil som si to. Doteraz každá politická garnitúra, ktorá sa dostala k moci, jedna menej iná viac, sa stala „mafiánsko-gaunerskou“... ak sa aj v počiatkoch javila poctivo, potvrdila pravidlo: „moc korumpuje“... ako i „vrana vrane oko nevykole“... v „počiatkoch“ po 89. oklamali nielen voličov, ale aj mnohých politikov... celá „nežná“ bola založená na lži a v klamstvách sa pokračovalo i naďalej... všetko čoby mohlo zmeniť nalinajkovaný „mafiánsko-gaunerský“ smer, b...

18.11.2015, 12:22
Lenže voliči majú na výber. Problém spočíva vo videní politiky. Kým Janovi Vydarenému a tebe sa politika javí ako mafiánska, veľmi mnohým ľuďom sa javí inakšie.

Ak by sa parlamentné voľby konali na začiatku novembra, vyhral by ich Smer so ziskom 39 percent hlasov. V Národnej rade SR by obsadil 75 kresiel. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky…
none
27

26. Lemmy 18.11.2015, 12:22

Lenže voliči majú na výber. Problém spočíva vo videní politiky. Kým Janovi Vydarenému a tebe sa politika javí ako mafiánska, veľmi mnohým ľuďom sa javí inakšie.

Ak by sa parlamentné voľby konali na začiatku novembra, vyhral by ich Smer so ziskom 39 percent hlasov. V Národnej rade SR by obsadil 75 kresiel. Vyplýva to z prieskumu verejnej mienky…

18.11.2015, 12:36
na TA3 mala tlačovku KDH - Figeľ sa vyjadril že keď sa dostanú do vlády príjmu opatrenia proti korupcii...to hovorí ten ktorý kúpil lacno byt v BA ale bydlisko uvádzal VV aby si mohol účtovať cestovné ...skrátka kresťanská hyena...za 25 rokov nič pozitívne nevykonali a zas idú sľubovať...zakázal by som všetky poli strany a pozrel by som sa im podrobne na financovanie...
smutné je že slušní ľudia do politiky nejdú lebo im tá žumpa smrdí
none
29

27. 18.11.2015, 12:36

na TA3 mala tlačovku KDH - Figeľ sa vyjadril že keď sa dostanú do vlády príjmu opatrenia proti korupcii...to hovorí ten ktorý kúpil lacno byt v BA ale bydlisko uvádzal VV aby si mohol účtovať cestovné ...skrátka kresťanská hyena...za 25 rokov nič pozitívne nevykonali a zas idú sľubovať...zakázal by som všetky poli strany a pozrel by som sa im podrobne na financovanie...
smutné je že slušní ľudia do politiky nejdú lebo im tá žumpa smrdí

18.11.2015, 12:39
Áno, ale ako vidíš, majú svojich stabilných voličov. Základňa je pevná, spoľahlivá, ich voliči sú spokojní, a keď už nič iné, tak aspoň aby malo KDH väčšie preferencie ako Smer.
none
28

23. J.Tull 18.11.2015, 09:58

Lemmy, k "15" máš pravdu... neuvedomil som si to. Doteraz každá politická garnitúra, ktorá sa dostala k moci, jedna menej iná viac, sa stala „mafiánsko-gaunerskou“... ak sa aj v počiatkoch javila poctivo, potvrdila pravidlo: „moc korumpuje“... ako i „vrana vrane oko nevykole“... v „počiatkoch“ po 89. oklamali nielen voličov, ale aj mnohých politikov... celá „nežná“ bola založená na lži a v klamstvách sa pokračovalo i naďalej... všetko čoby mohlo zmeniť nalinajkovaný „mafiánsko-gaunerský“ smer, b...

18.11.2015, 12:37
Keď vidíš v politike "mafiánsko-gaunerské živly", tak máš na výber ešte jednu možnosť: anarchistický boj za veľkú zmenu politiky. Za odstránenie štátu. Ale na výber máš vždy niečo!

Anarchisti tiež vidia v parlamentnej politike, a všeobecne v politike štátov "mafiánsko-gaunerské živly".
none
34

28. Lemmy 18.11.2015, 12:37

Keď vidíš v politike "mafiánsko-gaunerské živly", tak máš na výber ešte jednu možnosť: anarchistický boj za veľkú zmenu politiky. Za odstránenie štátu. Ale na výber máš vždy niečo!

Anarchisti tiež vidia v parlamentnej politike, a všeobecne v politike štátov "mafiánsko-gaunerské živly".

18.11.2015, 13:43
záleží od toho, čo máš na mysli pod „voliči majú na výber“... pretože nevoliť je napríklad tiež výber... rovnako je výberom „voliť menšie zlo“...
Je prirodzené, keď si riadiaci pracovník (manažér, politik /minister... /) vyberá svojich ľudí... vyberá si odborníkov, ktorým môže dôverovať... problém je ten, že „príbuzenstvo“ (nielen rodinné... ) je často (najmä v preferovaných oblastiach... ) dôležitejšie ako odbornosť... to je princíp mafie – mať svojich oddaných ľudí tam, kde je to dôležité... gaunerstvo je v tom, že sa funkcie zneužívajú na vlastné obohatenie, že korupčné škandály sú masielkom na hlavách každej relevantnej politickej strany, ľavicové nevynímajúc...
Nie som za zrušenie štátu, som za vymanenie sa Slovenska z neokolonianizmu... a v konečnom dôsledku za preferovanie spoločenského vlastníctva nad súkromným... a teraz mi povedz, ktorú politickú stranu mám voliť a kde je záruka, že sa rovnako neskorumpuje ako tie doterajšie... to, že nabudúce ju už voliť nemusím, mi je platné ako mŕtvemu kabát...
none
35

34. J.Tull 18.11.2015, 13:43

záleží od toho, čo máš na mysli pod „voliči majú na výber“... pretože nevoliť je napríklad tiež výber... rovnako je výberom „voliť menšie zlo“...
Je prirodzené, keď si riadiaci pracovník (manažér, politik /minister... /) vyberá svojich ľudí... vyberá si odborníkov, ktorým môže dôverovať... problém je ten, že „príbuzenstvo“ (nielen rodinné... ) je často (najmä v preferovaných oblastiach... ) dôležitejšie ako odbornosť... to je princíp mafie – mať svojich oddaných ľudí tam, kde je to dôležité...

18.11.2015, 13:52
Veď ti celý čas vysvetľujem, že máš pomýlený názor na politiku. Ty aj takí ako Jano Vydarený. Ste úplne pomýlení v názore na politiku.

Občanov nikto nenúti voliť tých politikov, ktorých volia. Je to ich vec. Máme demokraciu, to znamená, že v politike platí väčšinový názor. A väčšina nesúhlasí s vaším menšinovým (úplne okrajovým, extrémistickým) názorom na politikov.

Tak ako ty sa musíš zmieriť s tým, že máš rozdielny (iný) názor na politikov ako väčšina občanov, tak súna tom rovnako aj anarchisti.

Občania volia tak, aby boli spokojní. To, že ty s Janom Vydareným (a ešte zopár jedincami) ste nespokojní, je len váš problém. Keby ste mali pravdu, tak máte na výber, môžete ovplyvniť občanov, aby nevolili "mafiánsko-gaunerské živly". Lenže väčšina voličov s vami nesúhlasí. Keby súhlasili, tak by mali na výber, volili by "nemafiánsko-negaunerské živly". Lebo ak by si s tým nesúhlasil, potom tvrdíš, že sú len "mafiánsko-gaunerské živly". A ja si myslím, že nemáš pravdu. A to isté, že nemáš pravdu, si myslí aj väčšina spoločnosti.
none
49

35. Lemmy 18.11.2015, 13:52

Veď ti celý čas vysvetľujem, že máš pomýlený názor na politiku. Ty aj takí ako Jano Vydarený. Ste úplne pomýlení v názore na politiku.

Občanov nikto nenúti voliť tých politikov, ktorých volia. Je to ich vec. Máme demokraciu, to znamená, že v politike platí väčšinový názor. A väčšina nesúhlasí s vaším menšinovým (úplne okrajovým, extrémistickým) názorom na politikov.

Tak ako ty sa musíš zmieriť s tým, že máš rozdielny (iný) názor na politikov ako väčšina občanov, tak súna tom ro...

22.11.2015, 02:04
Lemmy
Podľa toho čo si napísal je zrejmé , že si inteligentný človek. Musím priznať , že s tvojim názorom súhlasím , ale len v úrovni každodenného vedomia. Inteligencia je totiž problém , ktorý je dlhodobo dávaný za vinu nášmu školskému systému , ktorý nás učí ex-post identifikovať problém , ale svet ,pri hľadaní pravdy, väčšmi než konformné/väčšinové/názory , akceptuje tvorivé myslenie-schopnosť predvídať a hľadať neobvyklé resp. originálne riešenia.

Čo sa týka môjho názoru na politiku. Zo školy , z oných čias si pamätám stručnú konformnú definíciu politiky: "Politika je koncentrovaný výraz ekonomiky". Pre získanie hodnovernejšieho obrazu je potrebné: -vyhnúť sa večným školským pravdám , politickej demagógii všetkých , ktorí sa usilujú intenzívne masírovať verejnú mienku , ohlupovať , ovplyvňovať a manipulovať s občanom - viac si všímať informácie z nezávislých zdrojov.

Spôsob , akým si politici pohrávajú s ľuďmi , ako ignorujú ich skutočné potreby a záujmy a v akom rozsahu parazitujú na verejných záujmoch resp.zdrojoch má vo vecnej rovine charakter mafiánsko-gaunerského zotročenia občana a v rovine morálneho hodnotenia je to neodpustiteľná hanba. Že sme za tento stav sami zodpovední , že sa príliš nestaráme o to čo sa okolo nás deje , že nie príliš dbáme o kultiváciu verejného priestoru , že nechodíme k voľbám? Vypovedá to o našej nezrelosti , neistote a pocite ohrozenia -správanie porovnateľné s obeťou šikany ,mobingu , či inej formy týrania.

Právo , demokracia , rovnosť , sloboda atď. nemôžu mať všeobecnú platnosť , kým budú podliehať ultimatívnemu diktátu vládnej moci. To čo pre materiálny svet znamená gravitácia to pre spoločnosť znamená morálka. Bez nej nemožno hovoriť o synergii a samoregulácii spoločenských procesov. Nevyvážené , zošikmené konštrukcie a systémy nie sú samonosné a potrbujú masívnu oporu a výstuhu/zákony , súdy , ozbrojené zložky/.
none
36

34. J.Tull 18.11.2015, 13:43

záleží od toho, čo máš na mysli pod „voliči majú na výber“... pretože nevoliť je napríklad tiež výber... rovnako je výberom „voliť menšie zlo“...
Je prirodzené, keď si riadiaci pracovník (manažér, politik /minister... /) vyberá svojich ľudí... vyberá si odborníkov, ktorým môže dôverovať... problém je ten, že „príbuzenstvo“ (nielen rodinné... ) je často (najmä v preferovaných oblastiach... ) dôležitejšie ako odbornosť... to je princíp mafie – mať svojich oddaných ľudí tam, kde je to dôležité...

18.11.2015, 13:53
Tull: čo máš na mysli pod „voliči majú na výber“

Že nemusia voliť tých, ktorých volia. Môžu voliť iných.
none
32
18.11.2015, 12:42
Ta3 prestávam sledovať, je to KDH vysielanie, ani náznak objektivity, hoci kedysi to tak bolo.......
none
37
18.11.2015, 14:09
Lemmy, k "35", "36" a čo hovoríš na to, že volieb sa zúčastnilo tuším 58% oprávnených voličov, pričom mnohí z nich volili, včítane mňa, menšie zlo... to je ten výber, keď si v podstate nútený voliť menšie zlo, prípadne nevoliť... ?
Ak si myslíš, že nemám pravdu, potom napíš, ktorá strana nemá maslo na hlave, týkajúce sa korupcie a dosadzovania oddaných... ?
...nerozumiem v čom je môj pohľad "úplne okrajovým, extrémistickým"?
none
38

37. J.Tull 18.11.2015, 14:09

Lemmy, k "35", "36" a čo hovoríš na to, že volieb sa zúčastnilo tuším 58% oprávnených voličov, pričom mnohí z nich volili, včítane mňa, menšie zlo... to je ten výber, keď si v podstate nútený voliť menšie zlo, prípadne nevoliť... ?
Ak si myslíš, že nemám pravdu, potom napíš, ktorá strana nemá maslo na hlave, týkajúce sa korupcie a dosadzovania oddaných... ?
...nerozumiem v čom je môj pohľad "úplne okrajovým, extrémistickým"?

18.11.2015, 14:11
58? Je to viac ako 50? Demokracia. Sťažuj sa na tých zvyšných idiotov, ktorí kašlú na demokraciu.
none
40

38. Lemmy 18.11.2015, 14:11

58? Je to viac ako 50? Demokracia. Sťažuj sa na tých zvyšných idiotov, ktorí kašlú na demokraciu.

18.11.2015, 14:52
Lemmy, tí, ktorí neboli voliť sú idioti, ktorí kašlú na demokraciu? ...to je zas Tvoj pomýlený názor... podľa mňa, väčšina z nich odmieta donekonečna voliť menšie zlo... proste nevidí alternatívu... rôznorodosť relevantných politických strán, ich programov, sú v podstate len varianty toho istého...
...tých 58% hovorí aj o tom, že víťazné strany, počtom hlasov, ani zďaleka nemajú tie %, ktoré sa spomínajú... napríklad povedzme Smer nevolilo 40? %, ale nechce sa mi počítať, neviem 25? % voličov...
Demokracia by bola, keby ľudia mali dostatok pravdivých informácii... pravda je však taká, že sa mnohé zamlčuje, prezentujú účelové polopravdy, gumujú mozgy... že sa vynakladajú nemalé prostriedky na sofistikované ovplyvňovanie, po slovensky "oblbovanie" voliča...
none
39

37. J.Tull 18.11.2015, 14:09

Lemmy, k "35", "36" a čo hovoríš na to, že volieb sa zúčastnilo tuším 58% oprávnených voličov, pričom mnohí z nich volili, včítane mňa, menšie zlo... to je ten výber, keď si v podstate nútený voliť menšie zlo, prípadne nevoliť... ?
Ak si myslíš, že nemám pravdu, potom napíš, ktorá strana nemá maslo na hlave, týkajúce sa korupcie a dosadzovania oddaných... ?
...nerozumiem v čom je môj pohľad "úplne okrajovým, extrémistickým"?

18.11.2015, 14:13
Tvoj pohľad je extrémisticky v štatistickom význame, pretože tvoj názor nemá tých 58 % voličov. Myslím, že tvoj názor, že politiku tvoria "mafiánsko-gaunerské živly" má len zopár jedincov. Napríklad ja si to nemyslím. A myslím si, že si to nemyslí ani väčšina voličov.
none
41

39. Lemmy 18.11.2015, 14:13

Tvoj pohľad je extrémisticky v štatistickom význame, pretože tvoj názor nemá tých 58 % voličov. Myslím, že tvoj názor, že politiku tvoria "mafiánsko-gaunerské živly" má len zopár jedincov. Napríklad ja si to nemyslím. A myslím si, že si to nemyslí ani väčšina voličov.

18.11.2015, 15:04
Lemmy, neviem nakoľko je môj pohľad "extrémistický v štatistickom význame", ale určite nie som s ním sám... v mnohom sa blížil k programu kandidáta na prezidenta PhDr. Jána Jurištu... je to síce menšinový pohľad, ale tvrdiť, že je "úplne okrajovým, extrémistickým" nie je na mieste... značne menšinovým je aj preto, lebo nemá rovnakú možnosť byť prezentovaným, ako ostatné...
...je jedno koľko jedincov (určite ich nie je len zopár... ) má názor "že politiku tvoria "mafiánsko-gaunerské živly"", podstatné je nakoľko je pravdivým... Myslím, že som to, ako chápem toto označenie vysvetlil. Neodpovedal si mi na otázku, ktorá relevantná politická strana v tomto ohľade nemá maslo na hlave...
none
42
19.11.2015, 08:33
Politika a politici su taki, aka je spolocnost.
none
43

42. 19.11.2015, 08:33

Politika a politici su taki, aka je spolocnost.

19.11.2015, 08:39
Len nie celá...
none
44

43. 19.11.2015, 08:39

Len nie celá...

19.11.2015, 08:44
To nieje podstatne, kedze sa deje vola vacsiny.
none
45

44. 19.11.2015, 08:44

To nieje podstatne, kedze sa deje vola vacsiny.

19.11.2015, 08:50
žiaľ, je to tak, žiaľ...pre tých dobrých...
none
46

45. 19.11.2015, 08:50

žiaľ, je to tak, žiaľ...pre tých dobrých...

19.11.2015, 08:55
Aj hlupaci trpia, len maju dlhe vedenie a dochadza im to neskoro, alebo vobec. Je to podobne, ako drogova zavislost. Clovek si vsima len prijemne pocitypocity z drogy. Nevsima si, ze nivoci zivoty svojich blizkych a aj ten svoj.
none
47

46. 19.11.2015, 08:55

Aj hlupaci trpia, len maju dlhe vedenie a dochadza im to neskoro, alebo vobec. Je to podobne, ako drogova zavislost. Clovek si vsima len prijemne pocitypocity z drogy. Nevsima si, ze nivoci zivoty svojich blizkych a aj ten svoj.

19.11.2015, 08:58
ale my musíme ísť aj tak ďalej...
none
48
19.11.2015, 10:37
Ále kde .
Za všetko si môžu ľudia svojou apatiou a nezáujmom niečo zmeniť a potom sa všetci ČUDUJÚ !
Doteraz nechávali a nechávajú rozhodovať hŕstku ľudí za nich .
Treba sa spolu zobrať a zmeniť zlú vec na dobrú ,alebo zastaviť zlých ľudí !
Ale nie nezmyselnými demonštráciami ,alebo čakať ,že to niekto spraví za nich !
To je celé .
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 227 688 B vygenerované za : 0.102 s unikátne zobrazenia tém : 48 103 unikátne zobrazenia blogov : 822 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Navždy dokonalý skrze Ježišovo dokonalé dielo Ale tento priniesol obeť za hriechy a navždy sa posadil po pravici Boha. ...Lebo jednou obetou navždy zdokonalil tých, čo sú posväcovaní. Hebrejom 10:12,14 Boli ste niekedy ako kresťan sužovaní myšlienk...

citát dňa :

Genialita veľké dielo začína, ale len vytrvalosť ho dokončí.