Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Vrcholom bolo, keď si človek stvoril Boha a pomocou neho pretváral svet. ?

87
reakcií
1273
prečítaní
Tému 8. októbra 2018, 09:25 založil havran.

podobné témy:1.
označiť príspevok

havran
   8. 10. 2018, 09:25 avatar
Aj keď ste veriaci, pripusťte na začiatok , že Boha stvoril človek pre svoj duchovný i materiálny rozvoj a oporu pre vládu a moc.
Súhlasí Scarletwitch


39.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 19:00 avatar
1. Blbosť. A ak už,tak je to len akási "pridružená záležitosť" - robenie z Boha trestajúceho strašiaka, ospravedlňovanie všetkého možného božou vôľou a tak.. 


2.
označiť príspevok

havran
   8. 10. 2018, 09:29 avatar
Úvahy o svete z tejto pozície rázom dostanú jasné a zrozumiteľné kontúry. Veci a javy v spoločnosti nadobudnú jasný a logicky význam a nepochopiteľné sa stane samozrejmým. Komu by to však najviac vadilo? Kto by sa cítil ohrozený vo svojom postavení? Našli by ste odpoveď na túto otázku?


7.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 10:11 avatar
Si sa zamiloval do tvojho obrazu sveta a preto ti pripadá jasný a zrozumiteľný. Ja mám môj obraz sveta a mne ten pripadá jasný a zrozumiteľný


8.
označiť príspevok

havran
   8. 10. 2018, 10:28 avatar
-era-Aj prázdny svet môže pripadať jasný a zrozumiteľný, na to však nemusíš mať ani mozog


9.
označiť príspevok

havran
   8. 10. 2018, 10:40 avatar
Najzložiteším prejavom je vákum, lebo práve ono je zdrojom celého materiálneho Vesmíru v momente , keď nastane z doteraz neobjavených dôvodov jeho vnútorná nerovnováha. Na veľmi zjednodušené pochopenie vzniku Vesmíru si predstav celú obrovskú misu naplnenú nepružnými loptičkami a v momente keď na jednu zatlačíš, kdekoľvek musí jedna z tel misy vyskočiť.
Urob si doma pokus s ping-pongovými loptičkami a premýšľaj. No i tak je každý model nedokonalý a pravdou je iba skutočnosť.


10.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 10:56 avatar
Keby som si v tom celom nemusel predstavovať živého, cítiaceho, vnímajúceho, mysliaceho, konajúcehp, fungujúceho človeka, tak by mi tvoj obraz sveta asi aj vyhovoval


11.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 11:06 avatar
-era-, čo mám pred, či pod nosom, to si nemusím predstavovať... 


3.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 10. 2018, 09:36 avatar
Boha stvoril človek, ale kto stvoril človeka?  


4.
označiť príspevok

havran
   8. 10. 2018, 09:47 avatar
Johny Pravda- opýtaj sa kto stvoril Vesmír, lebo ten nakoniec stvoril vývojom všetko čo je v ňom. Samotný pojem" stvorenie"
je zavádzajúci. Stvoriť a tvoriť vie iba človek. Aj tu sa odhaľuje kto má v tom prsty. Evolúcia je proces ktorý postupne narastá počnúc fyzikálnymi zákonmi, až po spoločenské zákony. Môžeš sa opýtať ako to všetko vo Vesmíre aj s počiatkom jeho vzniku súvisí. Môžeš to razom vyriešiť bez namáhania sivých buniek odpoveďou "veď to Boh" a nebude ťa bolieť z toho hlavy. Ak si bol v kostole vidíš, tie bezduché výrazy na tvári , pokoj ....


5.
označiť príspevok

havran
   8. 10. 2018, 09:55 avatar
Môžeš si posataviť otázku: Kto stvoril zákony? Napríklad dnes už je dokázané , pri Big-Bangu neplatili tie isté zákony ako potom neskôr/fyzikálne/.. napríklad neexistovalo svetlo-fotóny-, rýchlosť svetla nebola maximálna a limitujúca pohyb, ale počiatočné elementy mali rozdielnú i nadsvetelnú rýchlosť, existoval priestor , podpriestor a nadpriestor z čoho sa nakonie vytvoril štvorrozmerný svet. Kto by tomu chcel v tom kostole rozumieť? Ale v Boha sa veriť dá!


6.
označiť príspevok

havran
   8. 10. 2018, 09:59 avatar
Pravda o Vesmíre je nekonečná a tú by som nazval "BOH", ale zase len na uchopenie tohoto pojmu potrebuješ mysliacu bytosť, lebo Vesmír existuje nezávisle od vedomia človeka.


12.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 11:14 avatar
havran, ako si vysvetlíš, že vákuum stvorilo zhluk mikročastíc /možno titerných strún/, ktoré sa zorganizovali tak, že dokážu stvoriť báseň, vnímať krásu... myslieť Boha... ? 


60.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 10. 2018, 21:46 avatar
Vzduchoprázdno je už priestor a priestor je energia. Ale rozumiem Ti a táto myšlienka sa mi páči - tiež zvyknem premýšľať nad tým, ako je možné, že energia má potenciál pretvorenia sa do podoby a zoskupení tak, aby vytvorila vedomie a premýšľala nad sebou.
Súhlasí havran


13.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 10. 2018, 11:19 avatar
Z ničoho môže vzniknúť čo? NIČ  


15.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 12:01 avatar
Problém je asi v tom, že nič neexistuje........
Súhlasí J.Tull


22.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 10. 2018, 13:05 avatar
veď to, musela byt nejaka energia alebo hmota aby nieco bolo.. A tu energiu mal a má Boh, stvoritel, vyssia autorita, alebo mozme si ho hocijako nazvat, a On tu energiu premienal na hmotu a tvoril to co chcel..


25.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 13:16 avatar
To je zaujímvé, vy veriaci si večnosť v súvislosti s Bohom predstaviť viete, ale večnosť energie už nie .......rovnako Boha z ničoho ano, ale vznik iného už nie....nie je vám to čudné ?
Súhlasí J.Tull


26.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 10. 2018, 13:24 avatar
nic čudné. Len z nejakej "vesmirnej energie" pochybujem by vznikol tak dokonalý vesmír , planéty, pocity, láska, a pod.


27.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 13:43 avatar
Johny Pravda, koľko vesmírov si videl, keď vieš, že tento vesmír je dokonalý? ... viem si predstaviť i dokonalejšie...
"Keby musela byť nejaká prvá príčina, prečo by nemohla byť skôr materiálna, fyzický svet než Boh? Pokiaľ by odpoveď znela, že musíme mať nejaké vysvetlenie pre to, odkiaľ svet pochádza, alebo prečo má vlastnosti, aké má, potom je možné namietať, že presne to isté platí o Bohu. Ak sme ochotní prijať ako konečné vysvetlenie univerza, že jeho prvotnou príčinou je Boh, potom by vysvetlenie, že materiálny svet je svojou vlastnou príčinou, malo byť práve tak uspokojivé.“ /David Hume/ 


28.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 10. 2018, 13:53 avatar
A ty si kolko videl, ze vies posudit ze tento je alebo nieje dokonaly? Dokonale funguje. Staci si nastudovat nieco o nasej planete, jej vzdialenosti od slnka, sklone, atd atd a budes ohureny dokonalostou .. ale na to treba trochu námahy a pokoru   Ak chces vyskusat nieco aj na vlastnej koži , tak zober ziletku, porez si kožu a sleduj ako krasne sa o tú ranu telo postara, a to musel niekto vymysliet , vytvorit tak úžasne nase telo ..  


32.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 14:11 avatar
Johny Pravda, akosi Ti uniklo, že nesúdim svet... netvrdím, že je nedokonalý... napísal som len, že si viem predstaviť i dokonalejší... nakoľko môže byť aj reálny, to neviem...
Nepotrebujem si naštudovať, poznám uvedené argumenty... vzdialenosti od slnka, sklone, atd atd nie je ničím výnimočné... ..."dokonalým" je udržiavanie ekologickej rovnováhy vzájomným požieraním...
... dokonalejšie riešenie pri poranení kože, je taká koža, ktorá odolá žiletke...
"Tvoj" argument o nastavení podmienok pre život na Zemi je možné otočiť - nenastavovali sa podmienky pre život, ale život vznikol, lebo tu boli podmienky pre vznik života...

 


59.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 10. 2018, 21:30 avatar
32,....ale Biblia tvrdí ,že ten skutočný život"/dokonalý/ má ešte len prísť!

To,čo tento život robí zlým,nedokonalým sú práve ľudia,ktorí nerešpektujú Zvrchovanosť Boha a konajú nezávisle od jeho noriem! Tak sa nečuduj!
------------------------------------------
"aby konali dobro, boli bohatí v znamenitých skutkoch, štedrí, ochotní deliť sa, 19 a aby si ako poklad bezpečne zhromažďovali znamenitý základ do budúcnosti, aby sa tak chopili skutočného života." 1 Tim.6:17-19

„A nijaký usadlík nepovie: ‚Som chorý.‘“ ?(Izaiáš 33:24)

Zjavenie 21:4:...... "Boh im zotrie každú slzu z očí a smrti už viac nebude a nebude už viac ani smútku, ani kriku, ani bolesti."


80.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2018, 15:19 avatar
Shagara, ľudia spôsobujú zemetrasenia, cunami... výbuchy sopiek? ... ľudia stvorili choroby... vzájomné požieranie, ktoré je rozšírené po celej prírode... ?
Človek preklial Zem, určil si, že v bolestiach bude jesť jej výnos po všetky dni svojho života, že mu bude rásť tŕnie a bodľačie, veľmi zväčšil bolesti ťarchavosti.... a to všetko nielen ľuďom, ale všetkým zvieratám?


83.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 10. 2018, 23:06 avatar
80,.....áno !!!
Boh ako Stvoriteľ to urobil ,keď sa práve ľudia vzbúrili proti nemu!/preklial zem/
V 5. Mojžišovej 32:4, 5 sa to píše:....... „Všetky jeho cesty sú právom/Boha/... Oni, oni si počínali skazonosne; nie sú jeho deťmi, je to ich vlastná chyba.“
To ľudia si volili nezávislosť od Boha. Ak by tak neurobili,....nebolo by spomenutých problémov!
Tak nechápem,.......o čo ti ide? Viniť Boha?
Preto je namieste, aby sme sami preskúmali fakty. — 5. Mojžišova 30:19, 20..... a potom sa vyjadrovali!


84.
označiť príspevok

havran
   16. 10. 2018, 09:06 avatar
Shagara-ako vždy, zostávaš pohodlne nad vecou, do ktorej sa nevieš ponoriť a rozpoznávať podstatu problému. Na évod som ti ponukol, aby si sa aspoň hipoteticky priklonil k možnosti, že človek si stvoril Boha a aby si premyslel jeho zištné dôvody. ako stvoreného Boha používa vo svoj prospech.


85.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 10. 2018, 10:33 avatar
84,.....Havran,nie je to pravda. S nevierou /čiastočnou/ mám aj ja skúsenosti!
Aj preto som nechcel veriť ako katolík rozprávkam a roky som študoval,ako to je? Existuje Boh alebo nie?
A poznám to,čo hovoríš,lebo to mnohí tvrdia.
A máš pravdu aj v tom,že mnohí zneužili Boha,Bibliu,vieru na sebecké ciele.
O tom je celá "kresťanská",ale aj nekresťanská história. Aj preto som vystúpil z RKC.
Potiaľto máš pravdu. Ale ak niekto zneužije povedzme nejakú dobrú vec/nôž na zabitie,alebo auto a ním vrazí do ľudí/, tak ja už potom nebudem nôž v kuchyni používať, a ani auto ak idem do práce a podobne?
Samotné,pravé náboženstvo,Biblia ,Boh nie je zlý/zlá/ ,ale sú to ľudia ktorí tieto prvky zneužili vo svoj prospech,na zištné ciele!
Ono to je aj pekne vidieť v histórií,....ved aj preto prišlo osvietenectvo, a to začalo poukazovať na nekresťanskú prax "kresťanov",inovercov.
A je len samozrejme,že v mnohých náboženstvách videli fanatizmus,bigotnosť,neznášanlivosť,pýchu,násilie,nerozumnosť a podobne. A to ako v ich správaní,tak v učení!
Bájky o pekle,kde ľudia večne trpia,....o trojhlavom bohu,.....o čistiarni ,/očistci/kde sa títo "kresťania" zbavia svojej špiny,......o Mariánskych zázrakoch,.....stále sa opakujúcich modlitbách,dokolečka dokola,....a podobne.
A o správani nebudem radšej ani nič hovoriť. To vidíme ešte aj teraz.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale to neznamená,že tu nie je Niekto ,kto to všetko vytvoril a riadi!
A je to logický predpoklad,.....a aj vedecký! Pretože povýšiť slepú silu na tvorivý element, nie je dvakrát vedecké!
A ak vzdelaný vedec nevie trebárs stále vytvoriť život, alebo aj mnoho iných vecí,....ako to,že sa to podarilo slepej sile?
Nemôžme tvrdiť ,že sa tú nejaké zákony,zákonitosti a tie sa o to postarali. Lebo zákony bez Zákonodarcu/toho ,kto ich vytvoril/ tak to je nerozumné tvrdenie.
A bez viery v nejakú pravdu a zmysel,.....život stráca cenu. Hlavne u tých,ktorí sú menej šťastní,ako tí druhí. Teda, že sú chudobní,chorí,zažívajú hrôzy vojny,trpia pre nejakú nespravodlivosť a podobne.
Už sama ľudská skúsenosť poukazuje, že to tak nemôže byť. Život sa neriadi evolúciou, ....pretože my nestúpame hore,......ale sa strmhlav rútime dole! A tak to opisuje aj Biblia!
Ateisti čakajú na nejaký zázrak, alebo na vedcov ,že sa zastaví ničenie prírody/globálne otepľovanie/, že sa ľudia naučia spolu nažívať, že nebudú také priepastné rozdiely medzi chudobnými a bohatými a podobne. Ale to je ilúzia!
Ak sa im to doteraz nepodarilo, tak nikdy. Nie je na to vôľa, ani moc, ani schopnosti!
A tak tú zmenu k lepšiemu môže uskutočniť len Ten,kto na to má!
A už vôbec nepochopíš ,ako pravý kresťan vníma Boha vo svojom živote! To môže zažiť len ten,kto má pravú vieru. To je ten najsilnejší fenomén!/osobná skúsenosť/
A to nie sú nejaké pseudozázraky ako "dorastanie nôh" u Veriaceho,alebo Fotoona,.....a ani nie pseudozjavenia Márie a podobne. Viac znamená to, ked vidím a cítim ako ma Boh vedie,....usmerňuje,...napráva,....posilňuje,....ochraňuje,....ako mi dáva vnútorný pokoj,zmysel,múdrosť a šťastie!
Bojím sa, že ateisti sú tí, čo "vylievajú špinavú vodu z vaničky aj spolu s dieťatkom"!
Skús sa zbaviť predsudkov a "vyliať len tú špinavú vodu"!


87.
označiť príspevok

-era- muž
   16. 10. 2018, 16:40 avatar
havran - ad "Na úvod som ti ponúkol, aby si sa aspoň hypoteticky priklonil k možnosti, že človek si stvoril Boha"

Tvoja ponuka je - v prenesenom zmysle - rovnaká ako keby si majiteľovi hrudy zlata, ktorý si za kusy tej hrudy už zabezpečil slušný majetok a stále ešte za ďalšie kúsky si chodí kupovať to, čo potrebuje, povedal, že: "prikloň sa hypoteticky k možnosti, že tá hruda zlata nieje zo zlata, ale je to hliník". Človek sa môže k tomu hypoteticky prikloniť, ale realita každodenného života je proste úplne iná.29.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 13:55 avatar
Ej veru tak. Vieme si predstaviť aj večnú energiu, ale nedáva nám to dobrý zmysel.

Takže máme tých, čo si predstavujú večnú energiu ako základ a druhých, čo si predstavujú večné vedomie ako základ.

Tí prví argumentujú, že nikde sme nevideli večné vedomie, že sa teda nedá vedecky dokázať.
A tí druhí, že nikde sme nevideli, aby zmysluplný celok vznikol bez organizačného inteligentného vedomia.30.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 14:00 avatar
Asi to nemá význam, ale skúsim......vesmír nie je iba naša slnečná sústava, mimochodom takých podobných sústav je pravdepodobne vo vesmíre poriadne veľa, akurát naše technologické možnosti ich zatial nedokázali objaviť. Okrem toho vesmír je brutálny, vôbec nie je inteligentný. Aj naša Zem bola v minulosti brutálna- sopky, meteority a podobne. Na to sú jasné dôkazy ale ako som písal, s niektorými dôkazy nepohnú, radšej uveria jednoduchej rozprávke........


31.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 14:01 avatar
majko, ja si myslím, že práve tvoja rozprávka je jednoduchá a moja je zložitá


37.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 18:30 avatar
A na základe čoho si to myslíš ? Ešte som nikdy a nikde nepočul o mechanizme stvorenia Bohom ani vývojové štádia na Zemi či vo vesmíre, odpoveď veriacich je strašne jednoduchá- lebo Boh, vesmír je superzložitá záležitosť.


38.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 18:51 avatar
37. majko, To, že si ty nepočul, nič neznamená. To, že odpoveď niektorých veriacich je strašne jednoduchá, však vôbec neplatí na mňa


44.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 19:26 avatar
Nuž zase to nezľachčuj, nepočul som to ani od teba, tak prosím vysvetli to. To nie sú iba niektorí veriaci, to sú všetci veriaci.....


47.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 19:52 avatar
44. prosbe sa nevyhovuje. Možno v inom čase a na inom mieste.


48.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 19:54 avatar
44. Jaké šecí..já Ti dám ,že šecí!!! Náhodou ja tvrdím,že vesmír je superjednoduchá záležitosť /všade ten istý stavebný vzorec/ a jeho mechanizmus stvorenia ešte jednoduchšie popisuje Genezis a keď si to pospájaš s vedeckým vysvetlením,tak si to vlastne ani neodporuje


49.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 20:05 avatar
Genezis je fajn rozprávka pre deti do 5 rokov..... 


51.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 20:19 avatar
49. "Naša slnečná sústava pri svojom vzniku pozostávala prevažne z vodíka a hélia, ako aj ďalších ťažších prvkov. Vodík a hélium boli pozostatkami po Veľkom tresku a ťažšie prvky, vznikajúce procesom nukleosyntézy pri teplotách dosahujúcich 50 mil °C, vytvorili výbuchy supernov. Tento počiatočný zhluk prachu a plynov začal, pravdepodobne dôsledkom výbuchu blízkej supernovy, rotovať a zmršťovať sa. Z 99,9% celkovej hmoty sa vytvorilo Slnko a zo zbytku vznášajúceho sa materiálu vznikli pôsobením elektrostatických síl planéty" ...no a včil to skús vtesnat do jednej vety tak ,aby to pochopilo aj to 5 ročné decko :p


52.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 20:21 avatar
Tak ja som si myslel že som medzi dospelými ľuďmi.......s 5 ročným sa nebudem baviť o vesmírnych problémoch, či ? 


53.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 20:23 avatar
Inak dík za podporu, od začiatku tvrdím aj v tejto téme že pre veriacich je všetko stráááášne jednoduché- lebo Boh.......načo sa trápiť nejakou komplikovanou vedou........ 


54.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 20:32 avatar
53. Neni zač ..sem Ti nahrala na smeč,lebo sem si v rýchlosti prečítaného trochu ináč vysvetlila slovosled... asi bych si mala dat kafe jak Skarlet, též sem si stála trochen na kábli )) ...idem si spravit kafe a potom sa možeme štengrovat dál ..   


56.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 20:41 avatar
Tú kávu si dáme spolu.....terazky už zalahnem, od rána tvrdo pracujem na vlastnom..........  Čau a ozvi sa.


58.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 20:56 avatar
56. Toš pádim aj ja,ale zalehnem až neskúr,lebo od rána tvrdo lenoším na vlastnem,tak mám ešte kopu energie   ..pá  


57.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 20:54 avatar
52. Tak ináč...skúsim malú analógiu ...skús vysvetliť ,ako príslušník civilizovaného sveta,niekomu nepoznačenému civilizáciou,trebárs ..čo ja viem..princíp výroby elektrickej energie tak,aby mal aspoň základnú predstavu


55.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   8. 10. 2018, 20:34 avatar
51/ To vodik a helium vytvoril 5 elementov???/zem voda ohen vzduch a volna energia/ Dufam ze aspon voda hasi ohen???))


33.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 14:21 avatar
-era-, z istých dôvodov mám radšej, keď sa šibrinkuje s hmotou, ako s energiou, ktorá je formou hmoty... asi tak, ako diamant i tuha sú uhlíkom...
Prečo by mala odpoveď o základe vesmíru súvisieť s tým, čo človek, súčasť vesmíru, vidí, či nevidí? Ako vieš, že vesmír je zmysluplný? Musí mať všetko zmysel? 


35.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 14:48 avatar
Tull, vždy mám dilemu, či napísať hmota alebo napísať energia, lebo vždy sa nájde niekto, kto mi to vytkne

A ako viem, že vesmír je zmysluplný? Nejde ani o vesmír, ale o život na planéte zem. A ako to viem? Presne tak, ako ty vieš, že konanie dobra pre dobro samotné má človek vo svojej prirodzenosti
Súhlasí J.Tull


36.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 14:54 avatar
-era-, zopakujem:
Zmysel života je v človeku. Len on dokáže dať zmysel veciam a to aj vtedy, keby táto schopnosť pochádzala od Boha. Len človek môže Boha pokladať za zmysel svojho života (čo je asi ľahšie, jednoduchšie, ale to neznamená, že i objektívne pravdivejšie...) aj vtedy – bez „blížneho svojho“, „len v Bohu“ - však stráca svoj význam, je bezobsažným...


67.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2018, 09:05 avatar
Johny Pravda - vákum predsa nie je nič. Má dokonca aj fyzikálne vlastnosti: trojrozmerný priestor, prebieha v ňom čas, prenáša el. mag. vln a energiu všeobecne, , prenáša gravitáciu, atď. Je ti to málo? Zamyslí sa.


81.
označiť príspevok

HardcoreAtheist muž
   15. 10. 2018, 22:40 avatar
Myšlienka Boha nie je o nič lepšia. 1+0=1. Pretože ak máme Boha (1),tak len Boh tu môže byť, nemôže nič stvoriť,nemá sa to kde objaviť,znova by sa objavilo niečo z ničoho,čo je logický nezmysel. Jediný logický zmysel je večnosť vesmíru.


86.
označiť príspevok

Step7 muž
   16. 10. 2018, 16:25

Príspevok bol vymazaný administrátorom.14.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 11:22 avatar
Johny Pravda, z ničoho nevznikne nič... ani boh... 
 


23.
označiť príspevok

Johny Pravda muž
   8. 10. 2018, 13:08 avatar
Boh bol, je a bude.. Ale nemienim o tom nikoho presviedcat a hodiny sa tu o tom natahovat... je to kazdeho osobná vec comu verí , čo skúma, nad cim uvazuje a tak dospeje k nejakému záveru..


34.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 14:28 avatar
Johny Pravda, dúfam, že mi bude odpustené ... budem parafrázovať:
"Hmota bola, je a bude... Ale nemienim o tom nikoho presviedcat a hodiny sa tu o tom natahovat... je to kazdeho osobná vec comu verí , čo skúma, nad cim uvazuje a tak dospeje k nejakému záveru.." ? 
Je to osobná vec potiaľ, pokiaľ "nejde proti človeku..."
Tvrdenie, "Boh je večný", je ekvivalentné k tvrdeniu "hmota je večná"...
Súhlasí Scarletwitch


68.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2018, 09:08 avatar
Johny Pravda- áno, ale len vo vedomí ľudí. Teda so zanikom mysliacich bytostí , zanikne aj on.


82.
označiť príspevok

Shagara muž
   15. 10. 2018, 22:57 avatar
23,....lenže Biblia má iný názor. Svedčiť to nebolo poverenie,ale príkaz!

„Bolo [mi to] uložené ako nutnosť. ...Ale beda mi, keby som neoznamoval dobré posolstvo!“ — 1. KORINŤANOM 9:16.

Oné časti Písma zas hovoria o "krvnej vine" ak by sme tak nerobili!
Na druhej strane,....ten kto má skutočné poznanie, a Božieho ducha,....tak to koná ochotne a dobrovoľne.
A Písmo tiež poukazuje,..."že hľadajte tých čo si to zaslúžia"!
Súhlasím,....že telesným ľudom a nerozumným je zbytočne niečo hovoriť! Hlavne ,ak vieme, že si nectia "duchovné,sväté veci"!


88.
označiť príspevok

Step7 muž
   16. 10. 2018, 16:59

Príspevok bol vymazaný administrátorom.16.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 12:02 avatar
Boha si celkom iste vymysleli ľudia.......iné zvieratká ho nemajú..... 
Súhlasí Scarletwitch, havran


61.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 10. 2018, 21:49 avatar
Potom ale je človek jediné zviera s jedinečnou DNK a schopnosťou boha hľadať a premýšľať nad otázkami pôvodu, zmyslu a príčiny. Až sa natíska vykríknuť, že katolíci majú pravdu....


62.
označiť príspevok

Scarletwitch žena
   8. 10. 2018, 22:04 avatar
61. ty vies akym sposobom premyslaju rozne zivocisne druhy , mozno su ovela inteligentnejsie len my im nerozumieme . za dva a pol, clovek je najhorsie zviera, asi pan boh niekde spravil chybu, ked ta stvoril


64.
označiť príspevok

-era- muž
   8. 10. 2018, 22:18 avatar
62.Tou prvou polovicou vlastne naznačuješ, že človek ľudským myslením nie je schopný rozpoznať skutočnosť. A že vlastne myslenie nie je univerzálne.


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 10. 2018, 22:11 avatar
61,.....K tomu záveru?.....skús si položiť otázku,.....že ak by boli všetci ľudia na zemi katolíci,zmenilo by sa niečo k lepšiemu?
Nič! Všetko by pokračovalo ,tak ako teraz,....so všetkými problémami!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ale ak by boli všetci JS,tak by sa život radikálne zmenil a "nebolo by trebárs potrebná ani polícia,súdy,....nebolo by vojen,....násilia,....nejednota,...predsudky,.... a podobne". Tak sa vyjadrili viacerí učenci ,historici,novinári ktorí neboli JS!

A o katolíkoch sa píše presne opačne. Temný stredovek stále trvá,ako sa spieva v jedne pesničke!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Lebo hľa, tma pokryje zem a hustá temnota národnostné skupiny; na teba/Boží ľud dnes/ však bude žiariť Jehova a na tebe bude vidieť jeho vlastnú slávu." Izaiáš 60:2


65.
označiť príspevok

TvojOponent19
   8. 10. 2018, 22:29 avatar
63/ :D Výborne, takže už sú Ti dobrí aj čierni anieli!    


66.
označiť príspevok

Shagara muž
   8. 10. 2018, 23:09 avatar
64,....áno,....ak myslíme tých,ktorí sú dnes "prví"! Raz budú aj "poslední"!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
Malachiáš 2 kapitola........ "Lebo pery kňaza by mali uchovávať poznanie a z jeho úst by ľudia mali hľadať zákon; lebo je poslom Jehovu vojsk.
8 Ale vy – vy ste odbočili z cesty. Spôsobili ste, že sa mnohí potkli v zákone. Skazili ste Léviho zmluvu,“ povedal Jehova vojsk. 9 „A ja, ja tiež určite spôsobím, že budete pre všetok ľud opovrhovaní a nízki tak, ako ste sa nedržali mojich ciest, ale prejavovali predpojatosť v zákone.“

Zechariáš 13 kapitola......."A v ten deň sa stane, [že] proroci sa zahanbia, každý za svoje videnie, keď bude prorokovať; a nebudú nosiť úradný odev zo srsti /taláre/, aby klamali. 5 A určite povie: ‚Nie som prorok,/kňaz/ som muž obrábajúci pôdu, pretože ma už od mladosti získal pozemský človek.‘ 6 A povie sa mu: ‚Aké to máš [na sebe] zranenia medzi svojimi rukami?‘ A bude musieť povedať: ‚Tie, ktorými som bol postihnutý v dome tých, ktorí ma vrúcne milovali.‘“

Tieto proroctvá sa za chvíľu uskutočnia! Čo budeš potom hovoriť?
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
                           


69.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2018, 09:10 avatar
TvojOponent19-veď hľadaj a možno nájdeš svoj poklad.


17.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 12:10 avatar
majko1, vyzerá to však tak, že niektoré majú schopnosť, ktorú možno označiť za "protovnímanie sakrálna"... 


18.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 12:12 avatar
Iste, ale je to iba záležitosť vnímania a prejavu toho vnímania, teda nie je to reakcia na realitu........ 


21.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 12:44 avatar
majko1, keď to nie je reakcia na realitu, potom na čo?... kde sa vzalo takéto vnímanie?... padlo z neba?  
... vysvetlení môže byť viacero... nech je to akokoľvek, zatiaľ však "Boha si celkom iste vymysleli ľudia" nie je priekazné... 


24.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 13:11 avatar
Je to reakcia na nevedomosť o tom ako funguje svet, príroda, vesmír....


41.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 19:09 avatar
majko1, "protovnímanie sakrálna" zvierat je reakcia na nevedomosť o tom ako funguje svet, príroda, vesmír....? 
 


43.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 19:24 avatar
Nerozumiem a k predošlému vyjadreniu, nechápem ako možno súčasne pripustiť existenciu nejakého Boha-stvoritela a zároveň rozumieť doterajším poznatkom o vesmíre, jeho vzniku, vývoja atď. To mi pripadá alibistické.


45.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 19:42 avatar
majko1, pre objasnenie; diskutovali sme o „sakálnom vnímaní“ zvierat, ktorým so Ti oponoval:
„Boha si celkom iste vymysleli ľudia.......iné zvieratká ho nemajú....“ /“16“/
re:
„vyzerá to však tak, že niektoré majú schopnosť, ktorú možno označiť za "protovnímanie sakrálna"...
re:
„Iste, ale je to iba záležitosť vnímania a prejavu toho vnímania, teda nie je to reakcia na realitu.“
re:
„keď to nie je reakcia na realitu, potom na čo?... kde sa vzalo takéto vnímanie?... padlo z neba?“
re:
„Je to reakcia na nevedomosť o tom ako funguje svet, príroda, vesmír..“

... alibistické? Netvrdil by som o sebe, že rozumiem doterajším poznatkom o vesmíre, jeho vzniku, vývoja atď. Sú vedci, ktorí im rozumejú oveľa viac a predsa sú veriacimi / prof. Július Krempaský, DrSc.; RNDr. Jiří Grygar, CSc. ... P. Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D.... a tisícky ďalších/. Už som x-krát písal svoj postoj, svoje dôvody... nebudem, pre krátkosť času, opakovať...
 


50.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 20:10 avatar
To ako chápu zvieratká resp.vnímajú je iba ľudská predstava, nie zvieracia. Čo sa týka tých veriacich vedcov.....nuž tiež som nikdy nikde sa nedočítal čomu vlastne veria, či to nie je len náhodou populizmus, veď aké je to krásne- vedec a verí........Je omnoho dlhší zoznam vedcov ktorí neveria a nehanbia sa za to.......Je to alibizmus, nehnevaj sa, nedá sa súčasne veriť totálne opozičným veciam......


78.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2018, 13:08 avatar
majko1, pozorované "protosakrálne" správanie šimpanzov je ľudská predstava?...  
prof. Július Krempaský, DrSc.; RNDr. Jiří Grygar, CSc. ... P. Mgr. et Mgr. Marek Vácha, Ph.D /český rímskokatolícky kňaz/ veria v "kresťanského" Boha.... vyjadrili sa k tejto otázke už x-krát...
...kto hľadá ten nájde, keď nehľadáš tak sa ani nedočítaš...
Veriť súčasne totálne opozičným veciam je nelogické... len neviem kde vidíš totálne opozičné veci?
 


70.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2018, 09:22 avatar
J.Tull - aby sme si zjednotili pojmy: protovnímanie je "prapôvodné". Ani forma akou dnes človek vníma duchovné procesy vedomia nie je dodnes jednotná a môžeš ju vidieť vo všetkých fázach, počnúc od primitívneho vnímania sveta s mnohobožstvom až po monoteizmus, ale v podstate s tým istým primitivizmom. To, že niektorí vedci rozumejú viac a predsa...., to nie je žiaden dôkaz. To dokazuje že tozumejú stále len nedostatočne.
Súhlasí J.Tull


19.
označiť príspevok

Old_Shatterhand muž
   8. 10. 2018, 12:13 avatar
Chrochotkovia sa tu búchajú do pŕs, kto má väčšiu pravdu!!!!!! Ako v politike, tak u vás na Slovenskom fóre!!!!!!! Všetci ste rovnakí, viete hovno o všetkom!!!!!!!!!!!!!!!!
Súhlasí J.Tull


20.
označiť príspevok

majko1 muž
   8. 10. 2018, 12:15 avatar
Iba chrochotko Old_Shatterhand vie všetko.......... 
Súhlasí -era-, Johny Pravda


40.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 19:01 avatar
..hlavne ,kto je fašista  


42.
označiť príspevok

J.Tull
   8. 10. 2018, 19:14 avatar
Aranjes, na jednej strane, nemá význam oponovať a na tej druhej, veď má z väčšej časti pravdu... vari sa tu "nebúcha do pŕs, kto má väčšiu pravdu"... či nie sme všetci rovnakí v tom, že vieme "hovno o všetkom"?
 


46.
označiť príspevok

Aranjes žena
   8. 10. 2018, 19:44 avatar
Já sa nebúcham! Za prvé to bolí a za druhé vlastne o tú pravdu ani tak nejde ...skoro každý tu si je vedomý ,že je to len DF a prezentácia názoru /nech už je spôsob akýkoľvek/ ešte neni boj o väčšiu pravdu ...to len občas niekto trochu viac "delá machry"  


79.
označiť príspevok

J.Tull
   11. 10. 2018, 13:14 avatar
Aranjes, netvrdil som, že sa "búchaš", ale o poniektorých to možno, v úvodzovkách, povedať .... "nespochybniteľnou " pravdou však je, že vieme "hovno o všetkom"  ... stačí porovnať s tým, čo nevieme 


71.
označiť príspevok

havran
   9. 10. 2018, 09:33 avatar
Kde máš slušného a veriaceho. Ešte ma nič nebodlo do........


72.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 10. 2018, 11:35 avatar
human stvoril Lucifer
asi som ho videla, nie som si ista ci to bol on, pretoze vobec nevyzeral ako clovek
zhliadla som pred sebou papier, kde bola nakreslena ako super fotka priroda a potom mi cez lupu dovolil nahliadnut opat na tu fotku, strasne som sa zlakla, pretoze v tej lupe bolo vsetko zive, uplne vsetko zive a do tej lupy to vkladal z pazura, pod nechtom ma vsetko zive a potom je to neviem ako v lupe, bez tej lupy vobec nevidiet nic zive, vsetko je iba ako kresba, co vyzera ako fotka
prirodu kresli pazurom na podklad a pazurom vklada vsetko zive do tej lupy


73.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 10. 2018, 11:36 avatar
tie sny mam uplne ze zive
asi som fakt psycho


74.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 10. 2018, 11:40 avatar
vsetko zive musi byt v skutocnosti neviditelne, pretoze bez tej lupy som ani nevidela, ze nieco do lupy z pazura pada


75.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 10. 2018, 11:40 avatar
aj tak to bol super zazitok


76.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 10. 2018, 11:53 avatar
vdaka Lucifer sa tesim na zivot v spanku
cez den snivam, kam ma zaveje pocas spanku, s nim je krajsi jeho svet ako realita, je to viac ako realita, to je viac ako pritomnost, je to moja teoria vsetkeho o tom, kto som
http://www.youtube.com/watch?v=55885Qnt7Ps Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


77.
označiť príspevok

salbea žena
   9. 10. 2018, 11:54 avatar
ludia su zli, velmi zli
Lucifer je dobrota, devil je dobrota i spravodlivost v jednom
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
dnes, 02:14,  že v spoločnosti....*19*19*19*19
dnes, 02:13,  predstavme si, že slocnosti už niesu vymletí ľudia ala boris......*18*18*18*18
dnes, 02:11,  aby si dostal rozum, ty teliatko........*03*03*03*03....odkedy nemaš rad politiku?...osmijanko...
dnes, 01:50,  Zatiaľ čo liberáli majú v blížiacich sa parlamentných voľbách výber menší ako v...
dnes, 01:14,  Prečo tu zas trepeš politiku?
dnes, 01:06,  Čo majú ľudia zo šírenia klamstiev? Nakoniec sa im to vypomstí.
dnes, 01:04,  Staručký hoax *13*13*13 pre vysvetlenie https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 01:02,  infovojna *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:55,  Nenormalix žiaden strach zdravotná štatna poistovna zostane vo vlastníctve štatu a...
dnes, 00:48,  Hrádza proti extremizmu https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 00:47,  Presne tak slobodným totaliťakom treba povedať nie . Oxymoronom však pov ieš svetu len že...
dnes, 00:45,  https://www.aktuality.sk/clanok/756024/tazky-tyzden-hoaxparada-2019/
dnes, 00:39,  https://www.youtube.com/watch?v=1UdjkastOQE
dnes, 00:34,  Srandokartónom! A to nie je náhoda. Veď ľaľa, zľava: Hrdlička, preceda KSS, Drbnutý,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Kritika je jednoduchá, umenie zložité.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(211 212 bytes in 0,433 seconds)