Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Vraj čas pre Boha je iný ako pre ľudí.

9
reakcií
3209
prečítaní
Tému 13. marca 2013, 18:26 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   13. 3. 2013, 18:26 avatar
Na ulici ma oslovili dvaja jehovisti. Ako ich zvykom je začali do mňa hustiť svoje názory. Zarazil som ich tým, že som im povedal: "Prečo by som mal veriť Jahvemu, poťažne Pánovi, keď je to klamár?" Zarazene sa na mňa pozreli a opýtali sa jednohlasne. "Koho Jahve oklamal?" Povedal som im, že Jahve, resp. Pán oklamal už Adama. A aby som zabránil zbytočnej debate povedal som im čo Pán riekol Adamovi v Gn. 2/17: "Zo všetkých stromov raja môžeš jesť. Zo stromu poznania dobra a zla z toho nejedz! Lebo v deň, kedy by si z neho jedol, istotne zomrieš." A dodal som, že prví ľudia z toho stromu jedli a nezomreli, teda v ten deň. Veď Adam žil viac ako 900rokov. Nato jeden z jehovistov zahlásil, že čas pre Boha je iný ako pre ľudí. Áno? A povedal som: "Takže ten váš boh nie je nesmrteľný?" Svorne tvrdili, že je. Tak som sa ich opýtal ako pre nesmrteľného môže plynúť čas. Veď nesmrteľný nikdy nevznikol, čiže nemá začiatok a nikdy nezanikne, teda nemá koniec. Potom som dodal, že debata s nimi nemá pre mňa žiadny význam lebo nie sú schopní pochopiť ani čosi také jednoduché a odišiel som.
Pre tých, čo tvrdia, že majú Bibliu, kde sa nevraví " v ten deň", rep. toho dňa, či v deň a pod. dodávam, že v originále Gn. 2/17 je v napísané v deň. Áno sú aj Biblie, kde prekladateľ, či posudzovatelia ten výraz vypustil, vypustili, lebo si uvedomili, čo v podstate značí. Čiže sa stali klamármi ako ich Pán Boh.
Nuž myslíte si, že je vhodné veriť niekomu, kto sám klame?


5.
označiť príspevok

rastos muž
   13. 3. 2013, 21:46 avatar
Antidogmatik, nepoznáš význam slova "mŕtvy" v biblickom jazyku. Popremýšľaj napríklad nad textom, kde otec hodnotí návrat márnotratného syna:

"Ale otec povedal svojim sluhom: Prineste rýchlo najlepšie šaty a oblečte ho! Dajte mu prsteň na ruku a obuv na nohy! Vezmite vykŕmené teľa a zabite ho! Jedzme a radujme sa, lebo tento môj syn bol MŔTVY a ožil. Bol stratený, a našiel sa."
Lk 15,22-24


2.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 3. 2013, 18:51 avatar
Ked sa nad tym zamyslís, najvacsim kuskom diabla by bolo vsetzkych takto jednoducho podviest.
( Teda ze nie ja muzikant to on)

Ale mna najma zaujima, dnes som nad tym premyslal, ze ktoreho z egyptskych Bohov vlastne Jahve pripomína, kedze zidia boli v Egypte a teda to bol zaiste egyptsky boh, ktorého oni ináč nazyvali- teda savojou recou.
Potom by mal zmysel uplne cely system...ze slo ako vzdy o vojnu medzi bohmi, ktorá trva dodnes.


3.
označiť príspevok

Ranexill muž
   13. 3. 2013, 19:01 avatar
No vo védach to písu tiez..ze kazdy nasledujuci vesmir, teda da sa povedat, ze obyvatelia tej dimenzie ziju trebars cca 10 nasobne viac.
Takze Adam , kedze zil 900 rokov, nebol obyvatel Zeme. A my nie sme ludia.
Vybavene?


4.
označiť príspevok

Krištof
   13. 3. 2013, 20:42 avatar
1. "Tak som sa ich opýtal ako pre nesmrteľného môže plynúť čas. Veď nesmrteľný nikdy nevznikol, čiže nemá začiatok a nikdy nezanikne, teda nemá koniec."

To, že je Boh nesmrteľný, neznamená, že nechápe a nepozná čas, ktorý stvoril. Keď Boh stvoril svet, môže v ňom byť imanentne prítomný, môže vstúpiť do času a chápať ho. A stvorenie má začiatok a koniec, ide aj o to, ako je to pre stvorenie, nielen pre Boha. Deň môže byť aj určitý časový úsek. Hlavne si treba uvedomiť, že tu ide o duchovnú smrť a život. Hovoríme o Biblii, čo je kniha o duchovných veciach, nie o živote a smrti prasiat. Adam zomrel duchovne, odpadol od Boha ako zdroja duchovného života, musel odísť z rajskej záhrady, kde bol strom života (Gn 2,10), v deň, keď jedol zo stromu poznania dobra a zla. (Neskôr zomrel aj fyzicky.) Rimanom 6, 23: "Lebo mzdou hriechu je sm­rť a darom Božej milos­ti je večný život". Rimanom 5, 12-14: "A tak: Cez jed­ného človeka [Adama] vošiel do sveta hriech a cez hriech sm­rť. Tak­to prešla sm­rť na všetkých ľudí... Sm­rť panovala od Adama po Mojžiša aj nad tými, čo neh­rešili na spôsob prie­stup­ku Adamov­ho."


6.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   14. 3. 2013, 00:47 avatar
Nuž Krištof plynutie času je niečo celkom iné ako chápanie a poznanie času. Súhlasím s tebou, že nesmrteľný Boh chápe a pozná čas. Lenže aj ja, hoci som smrteľný chápem a poznám čas. Dokonca vďaka tu často spomínanému vedcovi viem o čase oveľa viac ako sa píše v Biblii. A to, čo tvrdíš o Adamovej duchovnej smrti je nezmysel. Pretože dokiaľ Eva s Adamom nezjedli jablko nevedeli, čo je dobré a čo zlé. A ty tu vravíš o ich dokonca duchovnej smrti, ani nie o duševnej ale rovno duchovnej. Čiže v skutočnosti boli ako zvieratá a ty im pripisuješ ducha, ktorého stratili tým, že poznali čo je dobré a čo je zlé. V skutočnosti Pán s nimi surovo vybabral, keď im zakázal niečo, čo nevedeli rozpoznať. Bol to pekný výmrd. K tomu, aby vôbec pochopili čo je dobré a čo zlé nemohli rozlíšiť pretože to vôbec nevedeli. Až po zjedení jablka túto schopnosť nadobudli. Inak to bolo od Hospodina jedno veľké svinstvo, že s nimi tato vykíval, pretože on presne vedel, čo urobia, lebo je vševediaci. No účinok bol asi podobný, keď majiteľ ovocného sadu zakáže hlodavcom, aby mu neobhrízali kôru zo stromov, ktoré mu rodia ovocie. Aj ten ovocinár má viacej rozumu ako Hospodim, a preto zajacom a inej polnej zveri nič nazakazoval, ale ochránil svoje stromy pletivom, cez ktoré sa k stromom zvieratá nedostali. Otázka je, či to Pán Boh nevedel, potom ale nie je vševediaci, alebo to vedel, a potom je kretén a celý cirkus okolo jablka sa konal preto, že je sadista.


7.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 3. 2013, 05:38 avatar
Pozri 2. Peter 3,8: „...jeden deň je u Pána jako tisíc rokov a tisíc rokov ako jeden deň.“. Máš tam že jeden 1 deň = 1000 rokov. Takže to čo povedal Boh Adamovi sedí. Kladieš správne otázky o rajskej záhrade, na niektoré ti snáď odpoviem.

Celý cirkus okolo jablka sa konal ako podobenstvo božieho plánu. V tomto podobenstve nedokonalý človek zhrešil, spoznal hriech, bol nahý / hriešny a Boh zakryl jeho nahotu / hriech: Gn 3, 21: „A Hospodin Bôh učinil Adamovi a jeho žene odev z kože a odial ich.“. Hospodin vedel, že Adam zhreší. Tak isto ako to vedel pri Židoch. Im z toho dôvodu nariadil vykonávať zvieracie obety, aby zakryli svoje hriechy (Levitikus 4:35). Takže v tomto ohľade sa rajská záhrada podobá zasnúbenej zemi židov.

Ale rajská záhrada a zasnúbená zem sú len prvá časť skladačky, sú len náznak duchovnej reality (Boha), v ktorej sa človek učí a spoznáva dobro a božiu vôľu v základnom a veľmi ohraničenom rozsahu. Ešte musí spoznať božiu vôľu úplne v celom rozsahu do hĺbky. A o tom je druhá časť skladačky, ale o nej viac inokedy. Tu ide proste o to, že človek musí spoznať dobro a zlo na vlastnej koži. Toto poznanie mu Boh nedal pri jeho stvorení, lusknutím prsta, lebo človek má mať účasť na svojom stvorení. Ale opakujem, účasť na stvorení, nie na odsúdení vo večnom pekle.

Prečo je rajská záhrada a zasnúbená zem náznak duchovnej reality / Boha? V rajskej záhrade dostal človek jedno prikázanie, nejesť zo stromu poznania dobrého a zlého. V ZZ mali židia 10 Božích prikázaní. Ale oboje dohromady len veľmi slabo naznačujú, kto je Boh, aký je Boh.

Pozri sa na moju poslednú tému, v R23 je tiež pár vecí o rajskej záhrade, dedičnom hriechu.


8.
označiť príspevok

Ranexill muž
   14. 3. 2013, 10:15 avatar
Odev z koze, ktoré im ucinil sa vola ludske telo. A kto mi neverí, nevie, kto bol a je Adam spolu s Evou


10.
označiť príspevok

milky945 muž
   14. 3. 2013, 13:26 avatar
Nie, telo mali už pred tým. Viď Gn 2,7: "A Hospodin Bôh utvoril Adama, človeka, vezmúc prach zo zeme a vdýchnul do jeho nozdier dych života, a človek sa stal živou dušou."


9.
označiť príspevok

Chiara
   14. 3. 2013, 12:05 avatar
Tých 900 rokov čo akože žil Adama( téma) je myslené ako metafora.Z duchovného hľadiska má duša 9 životov v Živote.
Alfa ,omega.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 13:29,  Shake It Off - Taylor Swift (Violin Cover by Kimberly McDonough)
dnes, 13:27,  Spojené štáty ako historický vzor "slobody" pre celé ľudstvo Bolo treba...
dnes, 13:26,  Slovo motať je spisovné: https://slovnik.juls.savba.sk/?w=mota%C5%A5&s=exact
dnes, 13:25,  Kasafran, veď ty si už čistokrvný vyvolený sionfašista, kotlebovec!!!
dnes, 13:23,  Kasafran propagáciou Pitomuru kritizuje marxizmus. Marx sa v hrobe obracia zo správania...
dnes, 13:21,  za peniaze aj fotky
dnes, 13:18,  Učení Ježíše Nazaretského které v Bibli nenajdete
dnes, 13:17,  Thank You Jesus Fellowship Songs YouTube 720p
dnes, 13:13,  Kasafran, ty si truľo, lebo Osvietený si v 9. z teba uťahuje, a ty mu dáš na to...
dnes, 13:12,  Lily Collins - I Believe in Love Version Original (Traduccion al espa?ol)
dnes, 13:12,  Komunista fašista Kasafran, pekne brániš komunistické zločiny, najmä fanatika Urválka.
dnes, 13:11,  Sionfašista Kasafran opäť ukája svoje "humánne" naprogramované pudy...
dnes, 13:09,  I.M.T. Smile - Príliš osobná známosť ft. Nikol Štíbrová
dnes, 13:07,  Karel Gott & Charlotte Ella Gottová - Srdce nehasnou (oficiální video) (German/English subtitles)
dnes, 13:05,  Sima Martausová - BALET (official audio)
dnes, 12:57,  Sima Martausová - Len ma ľúb (oficiálne video)
dnes, 12:53,  Taylor Swift - Shake It Off
dnes, 12:48,  kto sa pýta
dnes, 12:43,  Že by aj slovo gabriel bolo nespisovné? :)
dnes, 12:36,  nepoznám význam slova motať, je to nespisovné slovo, takým cudzo jazyčným nárečiam...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
„Kreativita je vynaliezanie, experimentovanie, riskovanie, porušovanie pravidiel, robenie chýb a radosť z toho všetkého.“ Mary Lou Cook
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(72 603 bytes in 0,488 seconds)