hoď ma hore
Milí diskutujúci. Pri diskutovaní prosím: 1. nepridávaj témy pozostávajúce len z odkazov alebo jednoslovné témy / 2. nepridávaj uražlivé alebo vulgárne komentáre. Ak tieto pravidlá nedodržíš, tvoja téma pravdepodobne skončí v koši. Príjemné diskutovanie :)
none
ak chceš diskutovať, musíš sa registrovať. registrácia

tu sa nachádzaš : 

hlavná stránka  /  politika  /  téma

Vrahovia z 1989 .

príspevkov
26
zobrazení
0
tému vytvoril(a) 20.10.2016 05:23
posledná zmena 25.10.2016 12:35
1
20.10.2016, 05:23
Zdravím všetkých ľudí čo štrngali kľúčmi v 1989 .
Uvedomujete si koľko ľudí ste uvrhli do chudoby a zabili ?
Asi nie ,že ?
Hlavne ,že vy máte plné bruchá a na ostatných kašlete .
none
2

1. 20.10.2016, 05:23

Zdravím všetkých ľudí čo štrngali kľúčmi v 1989 .
Uvedomujete si koľko ľudí ste uvrhli do chudoby a zabili ?
Asi nie ,že ?
Hlavne ,že vy máte plné bruchá a na ostatných kašlete .

20.10.2016, 06:04
Kto iný než ty mohol napísať takúto somarinu. (Hneď som to vedel, pán eštébák.)
none
6

2. 20.10.2016, 06:04

Kto iný než ty mohol napísať takúto somarinu. (Hneď som to vedel, pán eštébák.)

20.10.2016, 10:15
Fotón, krivdíš Peťovi. Nie je eštebák, len bežný občan, ktorý ledva vyžije zo mzdy. A ťažko pracuje. Keby tak, ako to robia kapitalisti, robili aj cirkevníci, že by znižovali počty pracovníkov. Napríklad jeden kňaz by slúžil omše v desiatich kostoloch. A mal by rozpis služieb. V pondelok o 9.00 h by slúžil v 1. kostole, o 15.00 h by slúžil v 2. kostole. V utorok by slúžil v 3. kostole o 22.00 h. A tak ďalej… Je totiž priveľa kňazov, čo bolo dobre vidno aj na štátnom pohrebe bývalého prezidenta. A hradené to bolo zo štátneho rozpočtu, do ktorého prispieva aj Peťo, aj keď málo, lebo má malý plat, zato z jeho zárobku mu štát aj kapitalisti zoberú viac ako 50 %.
none
9

6. Lemmy 20.10.2016, 10:15

Fotón, krivdíš Peťovi. Nie je eštebák, len bežný občan, ktorý ledva vyžije zo mzdy. A ťažko pracuje. Keby tak, ako to robia kapitalisti, robili aj cirkevníci, že by znižovali počty pracovníkov. Napríklad jeden kňaz by slúžil omše v desiatich kostoloch. A mal by rozpis služieb. V pondelok o 9.00 h by slúžil v 1. kostole, o 15.00 h by slúžil v 2. kostole. V utorok by slúžil v 3. kostole o 22.00 h. A tak ďalej… Je totiž priveľa kňazov, čo bolo dobre vidno aj na štátnom pohrebe bývalého prezidenta. ...

20.10.2016, 10:56
6. A ako vieš,že to tak nerobia ? Nie si veriaci,nechodíš do kostola,tak nemôžeš vedieť ,aký majú kňazi "rozpis" . Náš mladý farárko obieha 4 kostoly,omše bývajú spravidla viackrát denne...Ti povim...nalítá sa víc než Batman
none
17

9. Aranjes 20.10.2016, 10:56

6. A ako vieš,že to tak nerobia ? Nie si veriaci,nechodíš do kostola,tak nemôžeš vedieť ,aký majú kňazi "rozpis" . Náš mladý farárko obieha 4 kostoly,omše bývajú spravidla viackrát denne...Ti povim...nalítá sa víc než Batman

20.10.2016, 18:29
Až si bude pliesť reči na omšiach, až bude spotený, a nebude stíhať ani na WC, potom sa čiastočne priblíži k robotníkom.
none
20

2. 20.10.2016, 06:04

Kto iný než ty mohol napísať takúto somarinu. (Hneď som to vedel, pán eštébák.)

23.10.2016, 08:40
K 2 ,Fotooon .
Prepáč ,ale JA som uviedol pri prihlasovaní skutočný rok môjho narodenia .
Z toho vyplýva ,že buď nevieš rátať ,alebo si menej inteligentný .
Aký som ti JA eštebák ?
Veď si vieš zrátať koľko mám rokov ,takže z toho vyplýva ,že som sa eštebákom ani nemohol stať !
Ty si napísal somarinu a nie ja .
none
24

20. 23.10.2016, 08:40

K 2 ,Fotooon .
Prepáč ,ale JA som uviedol pri prihlasovaní skutočný rok môjho narodenia .
Z toho vyplýva ,že buď nevieš rátať ,alebo si menej inteligentný .
Aký som ti JA eštebák ?
Veď si vieš zrátať koľko mám rokov ,takže z toho vyplýva ,že som sa eštebákom ani nemohol stať !
Ty si napísal somarinu a nie ja .

24.10.2016, 03:17
Tak to si oproti mne frkan.
none
25

24. 24.10.2016, 03:17

Tak to si oproti mne frkan.

24.10.2016, 09:56
K 25 ,Fotooon .
Už som to tu napísal viackrát .
Neviem či ste postihnutý ,alebo sa bojíte svoj vek napísať ?
Napíšte si láskavo svoj vek do profilu .
Pretože ja ti môžem veriť ,ale nemusím ,že som oproti tebe "frkan" .
Mimochodom , zamyslel si sa niekedy nad tým prečo sa niektorí ľudia úmyselne pokúšajú slovne ponižovať a urážať iných ?
To som myslel to slovo "frkan" .
Len tak mimochodom .
Sa neuraz dedo ,ale je to tak !
Ak som ja podľa teba frkan ,tak to znamená ,že som od teba mladší .
A to znamená ,že som aj od teba rýchlejší zdravší ,silnejší ...
Závidíš mi ,že som mladší a silnejší než ty a preto si ma posmešne nazval "frkan" .
Ja som si na SOU užil svoje ,mňa neo*rbeš dedo .
none
4

1. 20.10.2016, 05:23

Zdravím všetkých ľudí čo štrngali kľúčmi v 1989 .
Uvedomujete si koľko ľudí ste uvrhli do chudoby a zabili ?
Asi nie ,že ?
Hlavne ,že vy máte plné bruchá a na ostatných kašlete .

20.10.2016, 10:10
Čo ak sa mýliš? Čo ak sú tí, ktorí štrngali kľúčmi už dávno v chudobe alebo mŕtvi? Uvedomuješ si to?
none
21

4. Lemmy 20.10.2016, 10:10

Čo ak sa mýliš? Čo ak sú tí, ktorí štrngali kľúčmi už dávno v chudobe alebo mŕtvi? Uvedomuješ si to?

23.10.2016, 08:46
K 4 ,Lemmy .
Áno máš pravdu .
Je aj taká možnosť ,že tí ľudia čo boli štrngať kľúčmi boli oklamaní ,naleteli na sladké reči o slobode a dnes sú chudobný .
none
5

1. 20.10.2016, 05:23

Zdravím všetkých ľudí čo štrngali kľúčmi v 1989 .
Uvedomujete si koľko ľudí ste uvrhli do chudoby a zabili ?
Asi nie ,že ?
Hlavne ,že vy máte plné bruchá a na ostatných kašlete .

20.10.2016, 10:12
Peťko prepáč,ale si taký naivný ,zrovna ako tí ,čo štrngali v 89-tom kľúčmi. Celá tá maškaráda prebehla podľa vopred pripraveného scénára , malé ryby boli hodené cez palubu,nech sa "plebs nažere" a veľké ryby ,ktoré v tom mali tiež prsty ,sa cez noc stali z komunistov demokratmi....niekto tu dal aj prejav Havla, ak sa pousiluješ,tak to nájdeš...ako len sľuboval,že nebude žiadna nezamestnanosť a všetci si budú žiť jak prasiatka v žite a bla bla bla ...a oblbnutý národ ,ktorý bol vychovávaný 40 rokov v blaženej nevedomosti ,všetko spapal ,aj s navijakom...vytriezvenie prišlo pomerne skoro,ale už bolo neskoro,aby sa všetko vrátilo späť...ale vyplakávať kvôli tomu,že aký som ja chudák,kým iní sa majú ? ..VŽDY sa dá niečo robiť, treba len hnúť zadkom a rozumom a nie nič nerobiť,len reptať .
👍: megamikro
none
7

5. Aranjes 20.10.2016, 10:12

Peťko prepáč,ale si taký naivný ,zrovna ako tí ,čo štrngali v 89-tom kľúčmi. Celá tá maškaráda prebehla podľa vopred pripraveného scénára , malé ryby boli hodené cez palubu,nech sa "plebs nažere" a veľké ryby ,ktoré v tom mali tiež prsty ,sa cez noc stali z komunistov demokratmi....niekto tu dal aj prejav Havla, ak sa pousiluješ,tak to nájdeš...ako len sľuboval,že nebude žiadna nezamestnanosť a všetci si budú žiť jak prasiatka v žite a bla bla bla ...a oblbnutý národ ,ktorý bol vychovávaný 40 r...

20.10.2016, 10:16
A: podľa vopred pripraveného scénára

Hlúposť, nebol žiaden scenár. Aj keby bol, tak sa nešlo podľa scenára. Hral sa vabank, nikto nevedel, ako všetko bude prebiehať.
none
8

7. Lemmy 20.10.2016, 10:16

A: podľa vopred pripraveného scénára

Hlúposť, nebol žiaden scenár. Aj keby bol, tak sa nešlo podľa scenára. Hral sa vabank, nikto nevedel, ako všetko bude prebiehať.

20.10.2016, 10:29
7. Nesúhlasím Lemmy. ...neviem,či to bolo všetko tak ,ako sa píše v tomto článku odkaz ..ale som presvedčená ,že z väčšej časti ano ...mimochodom pamätáš si toho "falošného mŕtveho" ...propaganda potrebovala vyrobiť nejakú obeť,aby vzplanuli vášne v dosť mdlom komparze ..
none
18

8. Aranjes 20.10.2016, 10:29

7. Nesúhlasím Lemmy. ...neviem,či to bolo všetko tak ,ako sa píše v tomto článku http://dolezite.sk/old/Bola_nezna_revolucia_november_1989_podvodom.html ..ale som presvedčená ,že z väčšej časti ano ...mimochodom pamätáš si toho "falošného mŕtveho" ...propaganda potrebovala vyrobiť nejakú obeť,aby vzplanuli vášne v dosť mdlom komparze ..

20.10.2016, 18:31
Žifčák mohol byť sám iniciatívny. Neviem o tom, že by konal na príkaz niekoho. Mohol si to sám vymyslieť, lebo túžil zviditeľniť sa, alebo vniesť chaos, zmätky, do situácie v Prahe.
none
10

5. Aranjes 20.10.2016, 10:12

Peťko prepáč,ale si taký naivný ,zrovna ako tí ,čo štrngali v 89-tom kľúčmi. Celá tá maškaráda prebehla podľa vopred pripraveného scénára , malé ryby boli hodené cez palubu,nech sa "plebs nažere" a veľké ryby ,ktoré v tom mali tiež prsty ,sa cez noc stali z komunistov demokratmi....niekto tu dal aj prejav Havla, ak sa pousiluješ,tak to nájdeš...ako len sľuboval,že nebude žiadna nezamestnanosť a všetci si budú žiť jak prasiatka v žite a bla bla bla ...a oblbnutý národ ,ktorý bol vychovávaný 40 r...

20.10.2016, 11:19
Presne tak Petko nevie čo tára .My obyčajný ludia zme vždy boli len ovečky a stavím sa že aj on štrngal.
none
19

10. megamikro 20.10.2016, 11:19

Presne tak Petko nevie čo tára .My obyčajný ludia zme vždy boli len ovečky a stavím sa že aj on štrngal.

20.10.2016, 18:32
Keď štrngal, tak to už dávno ľutuje, aký bol naivný.
none
13

5. Aranjes 20.10.2016, 10:12

Peťko prepáč,ale si taký naivný ,zrovna ako tí ,čo štrngali v 89-tom kľúčmi. Celá tá maškaráda prebehla podľa vopred pripraveného scénára , malé ryby boli hodené cez palubu,nech sa "plebs nažere" a veľké ryby ,ktoré v tom mali tiež prsty ,sa cez noc stali z komunistov demokratmi....niekto tu dal aj prejav Havla, ak sa pousiluješ,tak to nájdeš...ako len sľuboval,že nebude žiadna nezamestnanosť a všetci si budú žiť jak prasiatka v žite a bla bla bla ...a oblbnutý národ ,ktorý bol vychovávaný 40 r...

20.10.2016, 12:41
A co mohol havel robit ? Havel za prve nebol ani ekonom, a vtedajsi ekonomovia mz nedali ani sancu na nejake jeho navrhy.
none
23

5. Aranjes 20.10.2016, 10:12

Peťko prepáč,ale si taký naivný ,zrovna ako tí ,čo štrngali v 89-tom kľúčmi. Celá tá maškaráda prebehla podľa vopred pripraveného scénára , malé ryby boli hodené cez palubu,nech sa "plebs nažere" a veľké ryby ,ktoré v tom mali tiež prsty ,sa cez noc stali z komunistov demokratmi....niekto tu dal aj prejav Havla, ak sa pousiluješ,tak to nájdeš...ako len sľuboval,že nebude žiadna nezamestnanosť a všetci si budú žiť jak prasiatka v žite a bla bla bla ...a oblbnutý národ ,ktorý bol vychovávaný 40 r...

23.10.2016, 08:50
Aranjes, ja som myslel, že ty si ze Záhorá. A ty si z Banskej Bystrice. Ako to, že nehovoríš ľľľúbezvučnou slovenčinou?
none
26

23. Slušný človek 23.10.2016, 08:50

Aranjes, ja som myslel, že ty si ze Záhorá. A ty si z Banskej Bystrice. Ako to, že nehovoríš ľľľúbezvučnou slovenčinou?

25.10.2016, 12:35
24....a to ja ked chcem,tak sem ľľľľľúbozvučná až až... 🙂)) ... to viš,že sem ze Záhorá...ale Bystrica a okolie je moja srdcovka...mám tam letní sídlo..to viš,musím občas skontrolovat Počiatkovi chajdu na Donovaloch
none
3
20.10.2016, 09:22
Topiaci sa aj slamky chytá. Bolo im slubené , že budú mať dvojnásobné platy a životný štandard západných krajín.
none
11
20.10.2016, 11:20
Tak ja si to obdobie dobre pamätám a ľudia chodili radi štrngať kľúčami lebo mali už plné zuby komunistického režimu.....a štrngať chodili všetky vrstva aj robotníci . Ono je vždy rozdiel niečo zbúrať a úplne iné je niečo slušné postaviť. A tí čo vedeli dobre organizovať búranie nemuseli vedieť a zrejme ani nevedeli ako ničo riadne vytvoriť....nevidel by som čerta za každým stromom.......
none
12

11. majko1 20.10.2016, 11:20

Tak ja si to obdobie dobre pamätám a ľudia chodili radi štrngať kľúčami lebo mali už plné zuby komunistického režimu.....a štrngať chodili všetky vrstva aj robotníci . Ono je vždy rozdiel niečo zbúrať a úplne iné je niečo slušné postaviť. A tí čo vedeli dobre organizovať búranie nemuseli vedieť a zrejme ani nevedeli ako ničo riadne vytvoriť....nevidel by som čerta za každým stromom.......

20.10.2016, 12:40
Komunizmus je idea, ktora nebola este nikdy nikde zrealizovana. Pretoze na to treba urcity stupen uvedomenia, co je .. utopia ;-)
👍: havran
none
15

12. Scarlet666 20.10.2016, 12:40

Komunizmus je idea, ktora nebola este nikdy nikde zrealizovana. Pretoze na to treba urcity stupen uvedomenia, co je .. utopia ;-)

20.10.2016, 13:04
Scarlet666- súhlasím aj s tým čo si povedala , no treba doplniť , že stupeň uvedomenia musí byť v rovnováhe s úrovňou rozvoja výrobných síl, t.j. materiálno-technickej základne a spoločenského vedomia. Zatiaľ pokusy o vybudovanie socializmu a nehovoriac o komunizme stroskotali práve na týchto nerozvinutých aspektoch spoločnosti. Pokiaľ bude kapitál v prevahe nad
spoločenským vedomím tak , že vytvára podmienky pre jeho závislosť, tak socializmus nemá rálne podmienky pre existenciu.
none
16

15. havran 20.10.2016, 13:04

Scarlet666- súhlasím aj s tým čo si povedala , no treba doplniť , že stupeň uvedomenia musí byť v rovnováhe s úrovňou rozvoja výrobných síl, t.j. materiálno-technickej základne a spoločenského vedomia. Zatiaľ pokusy o vybudovanie socializmu a nehovoriac o komunizme stroskotali práve na týchto nerozvinutých aspektoch spoločnosti. Pokiaľ bude kapitál v prevahe nad
spoločenským vedomím tak , že vytvára podmienky pre jeho závislosť, tak socializmus nemá rálne podmienky pre existenciu.

20.10.2016, 13:27
none
14
20.10.2016, 12:42
Ako sa z ludi stavali bohaci a chudobni po 89 r. odkaz
none
22

14. Scarlet666 20.10.2016, 12:42

Ako sa z ludi stavali bohaci a chudobni po 89 r. http://zivot.cas.sk/clanok/18775/preskupovanie-majetkov-po-roku-1989-ako-sa-z-ludi-stavali-bohaci-a-chudobni

23.10.2016, 08:49
K 14 ,Scarlet666 .
Dobrý článok .
none

najnovšie príspevky :

prevádzkuje diskusneforum.sk kontaktuj správcu diskusného fóra vytvoril dzI/O 2023 - 2024 verzia : 1.05 ( 17.4.2024 8:30 ) veľkosť : 146 603 B vygenerované za : 0.098 s unikátne zobrazenia tém : 49 723 unikátne zobrazenia blogov : 878 táto stránka musí používať koláčiky, aby mohla fungovať...

možnosti

hlavná stránka nastavenia blogy todo

online účastníci :

hľadanie :

blog dňa :

Vaše modlitby prinášajú úžasné výsledky ... Úprimná modlitba spravodlivého človeka má veľkú moc a prináša obdivuhodné výsledky. Jakub 5,16 Keď bol Ježiš popravený na kríži, nielenže zmyl všetky vaše hriechy svojou drahocennou krvou, ale dal vám a...

citát dňa :

Čím viac dávaš, tým viac dostávaš.