Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Von na 24 hodín?

25
reakcií
156
prečítaní
Tému 18. mája 2020, 23:56 založil Boris.

podobné témy:

1.
označiť príspevok

Boris muž
   18. 5. 2020, 23:56 avatar
Okrem iného, šašek predstavil "4. fázu" uvoľňovania krízových opatrení.

V nej uviedol, že od stredy bude možné vycestovať za hranice na 24 hodín bez testu a karantény.

Ako tomuto opatreniu rozumieť? Človek sa za 24 hodín nemôže nakaziť korona virom? Kde je tu logika?
Súhlasí Kasafran

2.
označiť príspevok

Kacír muž
   19. 5. 2020, 00:01 avatar
U Kokotoviča logiku nehľadaj !!!!!!!!!!
Súhlasí Boris

3.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 00:05 avatar
Nemôžem akceptovať, že sa premiérom SR stal človek s IQ dreveného húpacieho koníka.. Proste to nedokážem..  

4.
označiť príspevok

Bijoux žena
   19. 5. 2020, 00:55 avatar
3.bobor, s tvojím závratnym IQ ti nedocvakáva ze je to jedno z uvolnovacích opatrení ktoré ma zjednodušit vycestovanie napr, študentom do zahraničia kvoli skúškam, aby nemuseli trčat v 14 dnovych karanténach ... alebo z pracovnych dovodov , za účelom obchodného jednania etc . zároven sa ráta ze tychto osem krajín majú tiez nastavené bezpečn. opatrenia.
o kazdého si otieraš rypák iba ty si nositel nobelovej ceny LoL
Súhlasí Starý chren

5.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 02:02 avatar
Čiže aj podľa teba, človek sa za 24 hodín nemôže nakaziť korona virom.
Súhlasí Kasafran

8.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 5. 2020, 10:45 avatar
Boris, môže, ale vzhľadom k situácii u nás a hlavne v krajinách, ktorých sa tieto uvolnenia týkajú, je riziko nízke ... obmedzenie na 24 hod. zaručuje, že sa človek, ktorý vycestuje na tak krátku dobu, nestretne s mnohými, ale len s tými, za ktorými vycestoval, či už s rodinou, alebo kvôli vybaveniu služobných záležitostí...

9.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 10:58 avatar
J.Tull, to vážne?!
Má vôbec zmysle písať, že 80 percent ľudí, ktorí idú von, to namieria rovno do obchodov?!

13.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 5. 2020, 11:26 avatar
Boris, odkiaľ si zobral tie percentá? a hlavne, v krajinách do ktorých je možné vycestovať bez kontrol, nemajú žiadne opatrenia, aj čo sa obchodov týka? 

Súhlasí Bijoux

14.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 5. 2020, 11:30 avatar
Boris, keď ideš do obchodu, predsa nie si v bližšom kontakte* s inými tak, ako je to, vtedy, keď navštíviš rodinu, alebo služobne jednáš ...
* najmä ak sú v nich zavedené opatrenia proti šíreniu korony...

17.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 11:48 avatar
J.Tull, obchod je miesto, kde sa môže človek najpravdepodobnejšie nakaziť, keď už.
Mnoho ľudí nenosí rúška, ani rukavice, v Maďarsku aj Rakúsku je to viac odporúčanie, ako nariadenie. Kde žijem ja sa rúška nenosia vôbec.. Zbytočne tu vôbec strácať čas, lebo ako obyčajne sa nesústredíš na gro veci, ale len obliezaš dookola a hladáš škáru, cez ktorú sa aj tak neprepcháš............. dva svety.
Súhlasí Kasafran

21.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 5. 2020, 12:01 avatar
Boris, priznám sa bez mučenia, neviem ako dodržujú nariadenia v Rakúsku, Maďarsku... a nechce sa mi hľadať... narýchlo som našiel len hnonline.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk "musia však pri nakupovaní dodržiavať minimálne metrový odstup a nosiť ochranné rúško zakrývajúca ústa a nos.
Počet osôb v jednotlivých prevádzkach bude navyše však regulovaný - povolený je len jeden zákazník na desať metrov štvorcových."
Gro veci je v tom, že epidemiologická situácia v daných krajinách sa zlepšuje... vysvetli mi, tie dva svety, keď moji blízky /našťastie/ chodia do roboty... podobne ako chodia i autami...

22.
označiť príspevok

Bijoux žena
   19. 5. 2020, 12:06 avatar
21. J.tull nejako sa začat musí, a 24 hod. je ten začiatok . nezačína sa tym, ze sa povolí masové cestovanie

15.
označiť príspevok

Bijoux žena
   19. 5. 2020, 11:33 avatar
13. lebo bobor si rád vymyšla  

18.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 11:48 avatar
kokos, to píše tá pravá...

20.
označiť príspevok

Bijoux žena
   19. 5. 2020, 11:53 avatar
18. ja si nepotrebujem vymyšlat ako ty , ze ty náš vyučeny kuchár  

16.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 11:44 avatar
J.Tull, hrubý odhad na základe reakcii ľudí na sociálnych sieťach.
Súhlasí J.Tull

19.
označiť príspevok

Bijoux žena
   19. 5. 2020, 11:50 avatar
16. čize , si zas vymyšlaš a prehánaš .

Slováci sú na tom potom vdaka Matovičovi, velmi sólidne po finančnej stránke , kedze sa ich netyka ekonomická koronakríza a nemozu sa dočkat kedy pojdu vyhadzovat prachy po nákupoch v zahraničí . debil  

23.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 5. 2020, 12:50 avatar
Boris, lepšia, než soc. siete je osobná skúsenosť... tú nemám, soc. sieťam moc neverím, pretože v nich nájdeš často protichodné tvrdenia... sú založené viac na subjektívnych pocitoch, než objektívnych faktoch...

24.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 5. 2020, 14:50 avatar
(23) J.Tull,
nezdá sa Ti, že až príliš veľmi vysoko preceňuješ fenomén osobnej skúsenosti? Skús pouvažovať, o čo všetko by si ochudobnil, ba priam ožobráčil, svoj intelekt, keby si ju uprednostňoval pred akýmkoľvek iným svojím poznaním...?!

25.
označiť príspevok

J.Tull
   19. 5. 2020, 14:57 avatar
Kasafran, nerozumiem Ti... ako si na to prišiel, že svoju osobnú skúsenosť uprednostňujem pred akýmkoľvek iným svojím poznaním? ... pretože "reči" na sociálnych sieťach nepovažujem celkom za objektívne? ... veď tam sa toho nakecia a často i protichodne...

26.
označiť príspevok

Kasafran
   19. 5. 2020, 15:15 avatar
(25) J.Tull,
ospravedlňujem sa ti za moju nedôslednosť. Pri druhom čítaní Tvojho príspevku (23) som zistil, že som si nedal do súvislosti spojenie "...osobná skúsenosť... tú nemám,...", a preto som zareagoval zmätočne...
Súhlasí J.Tull

6.
označiť príspevok

Bijoux žena
   19. 5. 2020, 03:30 avatar
5. bobor, a čo má hned povolit masové premávanie hore - dole? takto vycestujú len tí pre ktorych je to naozaj dolezité . za relevantnym účelom, nie je to úplne bez rizika ale dost to redukuje riziko. a o to práve ide . vybrat stratégie ktoré redukujú riziká . nakazit sa mozeš aj doma v supermarkete , preto v supermarketoch existujú rozne opatrenia aby sa zredukovali riziká , cez tvoju ( ne)logiku by ludia nemali íst vobec nakupovat .
Súhlasí Starý chren

7.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 10:33 avatar
Jasné, do obchodov, na výlety za hranice, to je také dôležité..
Najprv sa zabarikádujeme a vyhlasujeme, že sme najlepší, kopec ľudí príde o prácu, rodiny sa nemôžu vidieť, lebo Igorko rozhodol a teraz na 24 hodín nieje problém, lebo za 24 hodín sa predsa nemôžeš nakaziť.

Nie, toto je nemyslenie. A ty aj so starým chrenom ste predviedli, že máte IQ dreveného húpacieho koníka. Ľudia ako vy, by nemali mať volebné právo, lebo prispievate všeobecnému úpadku, rozmáhaniu organizovaného zločinu tým, že nemyslíte. Ste ľahko manipulovateľní, zopakujete každú hovadinu, ktorú vám nejaká autorita rozkáže.

Platón mal evidentne pravdu. Demokracia vždy nevyhnutne skončí katastrofou, lebo značná časť populácie sú hlupáci.

Najprv hlupci tlieskali tomu, že hurá do EU, odovzdať našu suverenitu, čo je protichodné s demokratickými princípmi, potom hor sa do NATO, no hlavne už nikdy do žiadneho paktu. Zdevastujmevlastnú sebestačnosť, urobme zo seba závislýchna druhých, predajme domáce podniky, zničme dobrovoľne konkurenciu, čím stratíme schopnosť regulovať ceny, predajme, prenajmime pôdu, aby sa na nej nepestovali potraviny, aby sme ichmuseli dovážať a potom počúvajme a pritakávajme, ako musíme regulovať emisie....a hlupáci tlieskali a stále tlieskajú každej hovadine, ktorú ničomníci vyserú zo svojich zdegenerovaných hlavičiek..

Vlojačky do rúčok a idete...
Súhlasí Kasafran

11.
označiť príspevok

Bijoux žena
   19. 5. 2020, 11:20 avatar
7. pochybujem, ze kvoli blbym nákupom si niekto pojde vybavovat na políciu doklad o vycestovaní a potom este trčat na hraniciach kvoli potvrdeniu o príchode do krajiny. Matovič sa riadi konzíliom odborníkov, on si to necucá z prstu . a doteraz mu dobre radili, kedze na SK je minimum mrtvych . a takto nejak v kazdej krajine vyzerá uvolnovanie opatrení , čize postupne.
ja zato nemozem ze nemáš mentálnu vybavu aby si to pochopil   

12.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 11:25 avatar
Lebo keď sme neboli v šengene, tak ľudia pre nákup neboli ochotní čakať hodiny na hraniciach.. Jasné, že to tak bude, veď už teraz čítam také komenty, ako si konečne riadne nakúpia, lebo na slovensku sa predávajú šmejdy druhej kategórie. Čo už, keď nemáš mentálnu výbavu, aby si niečo pochopila vlastným rozumom a jediné, čo dokážeš, je papagájovať....
Súhlasí Kasafran

10.
označiť príspevok

Boris muž
   19. 5. 2020, 11:06 avatar
Ide o to strašné protirečenie si. O obludnú nelogičnosť vecí..
A ľudia pritakávajú a békajú, ako také ovečky.. Ó áno, náš pán to tak dobre vymyslel.
Pán povedal, že tráva je zelená, lebo vrabec čviriká, tak sa to neopovažuj spochybniť.....
Súhlasí Kasafran
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 09:18,  už som sa zlakol žýe zahrnuješ do toho aj jehovistov.....ved oni su uplne mimo.Protestanti by...
dnes, 08:32,  6. Katolík, pravoslávny, jehovista, protestant... Kresťanstvo sa delí na tri hlavné vetvy:...
dnes, 08:21,  Lebo dostal politickú známku, že si ho občania neprajú, aby oxidoval v politike.
dnes, 08:12,  tato zem sa pominie, tak ako vsetko viditelne.....je to v pisme ty čudaku
dnes, 08:04,  ano to je presne to čomu nerozumieš a vysvetluješ si to ako dieťa......
dnes, 08:02,  ty nešťastniku, ty sa pýtaš akeho ducha?......šermuješ tu pismom ako opica s priborom... a...
dnes, 07:43,  Prečo žobravý?
dnes, 06:33,  Žobravý neúspešný politik Eduard Chmelár falošne ohovára predsedu vlády Slovenskej...
dnes, 05:51,  Tu len okomentujem 7 časov. Daniel žil ako lykožrút počas siedmych rokov podľa proroctva...
dnes, 05:16,  4...Nebudem komentovať všetko v čom si tam protirečíš, lebo by to bolo na veľmi dlhý...
dnes, 04:42,  Dobre, tak okomentujem tvoj 12. bod, kde sa na konci pýtaš: "Kedy podla teba/samovýkladu/...
dnes, 04:35,  3, .... a čo ti hovorí text: .... „Jehova vystrie žezlo tvojej moci zo Sionu a...
dnes, 04:12,  23, .... hovorím že odpadlík ako BRNO! Ty nepoznáš ani len základné fakty! Z celej Biblie...
dnes, 03:51,  25, ..... ale si necitoval celý môj výrok o tom "nerozumení". Ale zrejme si to ty...
dnes, 03:43,  Ježiš Kristus začne vládnuť nad svetom po svojom druhom príchode. To sa ešte nestalo, lebo...
dnes, 03:42,  34, .... a čo to má spoločné s mojim tvrdením o trojici? Lebo neverím, že mŕtvy Ježiš...
dnes, 03:35,  19, ..... armagedon je len iný názov pre "Pánov deň", ale je jedinečný v tom, že...
dnes, 03:29,  1, .... Jedno proroctvo v biblickej knihe Daniel znie: ..... „Zotnite strom a skazte ho....
dnes, 02:52,  1, ..... SOS, ..... SOS , .... Fotoonko, zachráň Ondreja! Už mu došli biblické argumenty,...
dnes, 02:45,  35, .... a akého ducha?*15 A ta ta ma zabila?*15*13 .... tak ja už nežijem?*15
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie

Keď sa vám niekoho výrok zdá byť dvojzmyselný, vždy radšej chápte ten optimistickejší význam. Uľahčíte to sebe aj dotyčnému.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(104 341 bytes in 0,202 seconds)