Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  filozofia  téma
kategórie:  

Vôľa odporovať zlým ľuďom

70
reakcií
1467
prečítaní
Tému 5. novembra 2013, 16:41 založil huranato.

podobné témy:1.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 16:41 avatar
[môj dnešný flow myšlienok]

Jedna vec je neškodiť druhým. Úplne iná vec je nenechať škodiť sebe. Ubližovanie druhým je porušenie NAP. Ale čo znamená, keď je niekto neochotný brániť sa vlastnému ubližovaniu?

To, že nám niekto ubližuje, nám nedáva právo ublížiť niekomu inému. Prečo je vôľa k sebaobrane taká nízka? A to platí aj pre anarchistov. Mnohí nesúhlasia s mnohými zákonmi. Väčšinou právom. Avšak všetci zákony na slovo poslúchajú. Ako je to možné? Prečo je to tak? Je pravdou, že aj uvedomelí ľudia sú tak zbabelí, že nie sú ochotní porušiť zákon? Vo väčšine poslušnosť možno pripísať nevedomosti ovcí. Ale čo prebudení ľudia, múdri ľudia? U nich je poslušnosť výsledkom čoho? Strachu? V takom prípade sa jedná o zbabelosť. Nikto nemá povinnosť byť odvážny, ale aj ak sa bojíme, tak z toho predsa nevyplýva, že len preto, že sa bojím, sa nebudem brániť. Brániť sa je potrebné práve preto, že sa bojíme, že keď sa brániť nebudeme, niekto nám ublíži. Strach z obrany by mal byť menší než strach z dôsledkov nebránenia sa. Ak nám policajti idú vtrhnúť do bytu za to, že sme nezaplatili dane a vypoklonkovali exekútora, nebrániť sa má pre nás z dlhodobého hľadiska horšie dôsledky ako brániť sa.

Bohužiaľ, väčšina ľudí preferuje žiť ako otroci pred riskantným získaním si svojej slobody. Toto som nikdy nechápal. Vezmime si známy verš slovenského literáta a zamyslime sa nad ním:

"Mor ty len, a voľ nebyť, ako byť otrokom."

Čiže do novej slovenčiny preložené ako "Len zabíjaj, radšej nebyť, ako byť otrokom.". Odpoveď takmer každého je však vždy opačná. Tj. "Radšej byť otrokom, ako nebyť." Ľudí evidentne neťaží to, že sú otroci. Aj napriek svojmu poddanskému stavu dokážu byť celkom šťastní a zabávať sa. Takýchto ľudí (hovoríme teraz o asi 99,99% obyvateľstva) posmešne nazývam "šťastné ovce". Posmešne preto, že by kôli súčasnej situácii vôbec nemali byť šťastné, ale nešťastné. A to až dovtedy, kým sa situácia nevyrieši a kým sa ony samé neoslobodia. Je normálne byť nešťastný v otroctve. Je nenormálne byť šťastný v otroctve. Je pod ľudskú úroveň hľadať malé veci, ktoré nás urobia šťastnými v otroctve. Jediné, čo má zmysel robiť, je hľadať - teoreticky až donekonečna - cesty, ako sa oslobodiť. Nič iné nemá zmysel v tomto väzení robiť. Všetko iné je úplne nezmyselné, z dlhodobého hľadiska.

Existuje viacero ciest, ako sa dá proti súčasnému väzeniu bojovať. Ani jedna z nich nie je príjemná alebo ľahká. Pri niektorých je takmer isté, že prídeme o život. Ľudia preto radšej volia príjemnú chvíľu za cenu dlhodobého otroctva, než veľmi nepríjemné riešenie, ktoré by nám však v dôsledku prinieslo slobodu a s ňou všetko pozitívne. Hľadajú teda krátkodobý zisk príjemnosti za cenu dlhodobo nepríjemného pocitu. Prečo to radšej neotočiť, a nezažiť krátkodobé zúfalstvo (napr. vojnu) a dlhodobú prosperitu po nej? Tj. po tom, keď tu nebudú zlé mocenské štruktúry. Aký zmysel má život, počas ktorého sa každý boží deň len plazíme v prachu, aby sme si na jeho konci uvedomili, že sme boli po celý čas len pracovní otroci? Nie je lepšie, pohodlnejšie a rýchlejšie radšej zomrieť a ísť rovno do neba, ako sa tu zbytočne a nezmyselne lopotiť?

Hľadáme zárobok, aby sme si kúpili byt, či postavili domček, založili rodinu, a podobne. Aké pekné ciele. Načo sa však o to snažiť, keď prebudený človek vie, že kôli tým hore to máme už všetko spočítané, a celková deštrukcia spoločnosti, ktorá sa dotkne aj nás osobne, je len otázkou času a nie otázkou veci? Aký má zmysel unikať pred globálnymi okolnosťami, keď vieme, že neunikneme?
Súhlasí RighteousFred, Enigmma


2.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 16:54 avatar
Pohodlnost, nezodpovednost, lahostajnost a samozrejme strach.
Ja cakam na Vaskeho tlupu. Potom ideme drvit lebky.


3.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 16:57 avatar
Môj názor je, že Vaský nenájde odvahu. Ale ak by našiel, pridám sa rovno do prvej línie. Prečo si myslím, že nenájde odvahu? Pretože som sa s ním osobne rozprával cez facebook a bál sa mi zohnať zbraň. Inak je to jedna z najväčších pozitívnych autorít, aké na Slovensku máme.


4.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 17:00 avatar
Ak by nemal odvahu, nedovoli si verejne hovorit to, co hovori. Ja sa skor cudujem, ze ho este nezavreli.
Podmienkou je dat dohromady dost ludi, to je zasadna vec, bez ktorej sa to neda realizovat.
Tiez som sa s nim bavil na facebooku, vyborny clovek, ma zdravy rozum.
Na co ti je zbran? Zober palku. Prave preto treba masu, aby sme nepotrebovali zbrane a neklesli tak na uroven nasich vykoristovatelov.


5.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 17:15 avatar
> "Na co ti je zbran? Zober palku."

Myslíš, že je rozumné ísť proti plateným policajtom/žoldnierom s pálkami alebo roxorovými tyčami? Prečo nie so zbraňami, po zuby ozbrojení? Zbrane, obzvlášť tie automatické, vyvolávajú oveľa väčší rešpekt než pálky.


7.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 17:30 avatar
Pretoze to by bola hrozba, do ktorej by mohli zapojit vsetko co maju a jednoducho vsetkych postrielat, vybombardovat.
Na neozbrojenych ludi sa v medzinarodnom spolocenstve NESMIE strielat, bombardovat atd.


8.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 17:39 avatar
Ty nechápeš, že ak by bol ich systém ohrozený, tak by celkom iste siahli aj po tých najdeštruktívnejších prostriedkoch, len aby sa obránili? Práve preto nemá zmysel skúšať použiť menšiu silu než najväčšiu možnú. Ako neozbrojený človek si tým hore len na smiech. Si myslíš, že ich presvedčí dobré slovo?


11.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 17:48 avatar
Tebe nestacia priklady z okoliteho sveta?
Tam kde zacnu medzi ludmi uradovat zbrane je automaticky terorizmus a mame tu americke nalety bombarderov.. Co zmozes s pistolkami proti bombarderom?????
Nie zbrane, zbrane maju oni!! Nam ostava bojovat rozumom, cim sme samozrejme hodne v nevyhode, lebo tyto ludia su duti a nechcu nacuvat rozumnejsim, ale to chce len cas, kedy budu naozaj zrat seno, potom budu aj prosit o pomoc.


15.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:07 avatar
Nie, oni nikdy nebudú dobrí. Oni chcú páchať zlo. Preto ho páchajú. A dobrým slovom takých (ne)ľudí nepresvedčíš. Na to treba výzbroj.


17.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 18:18 avatar
Ale ved nikto nehovori nic o dobrych slovach. Treba tam ist a rozbit par politikov na srot. To je len vystraha!
Ale uvedom si prosim ta, ze ak by ludia vyvolali ozbrojene povstanie, tak sa do toho zapoji medzinarodne spolocnestvo a bude sa to klasifikovat ako terorizmus a na ten ako vieme su pouzite vsetky dostupne prostriedky.
Ja tu rozhodne americke bomby ani bomby NATO nechcem.. to nema ziadny vyznam, nic sa tym nedosiahne, len vyvrazdia nepohodlnych ludi... vlastne by sme im tym urobili sluzbu.
Súhlasí Enigmma


23.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:34 avatar
A to si myslíš, že keď politikovi naložíš, že nepríde ochranka a nenaloží tebe? Ďalší skvelý verš: "lež ak neznáš pokoja, naučí ťa zbroj moja.". Čiže nie dobré slovo, ale zbrane.

> "Ale uvedom si prosim ta, ze ak by ludia vyvolali ozbrojene povstanie, tak sa do toho zapoji medzinarodne spolocnestvo a bude sa to klasifikovat ako terorizmus a na ten ako vieme su pouzite vsetky dostupne prostriedky."

Buď sa nezmení nič alebo padne ono spomínané "medzinárodné "spoločenstvo" (??!)". Nič medzi tým neexistuje. Si naivka, ak si myslíš, že áno.


30.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 18:43 avatar
Nech pride ochranka a co zmoze proti par tisicom, ci desattisicom ludom?????????
Tak som naivka.. a to mi pise clovek, ktory berie vazne dristy o zelenych muzickoch.  
My sme len jeden dielik svetovej mozaiky, my nemozeme robit svetovu revoluciu, my sa mozme len zapojit a ostatni si ju budu riesit po svojom.


31.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:44 avatar
Tak príde pár (desať)tisíc kukláčov a si zase na začiatku.


35.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 19:10 avatar
Nech pridu.


21.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:28 avatar
Nepomer sil, bojovnik.


24.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:35 avatar
@E: Však hovorím. Radšej nebyť ako byť kokotom.
Súhlasí Enigmma


26.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:38 avatar
toto je dobre. :0)
no kokoti budu vsetci ti,co nezdvihnu svoje zadnice.A budu zazerat cez klucovu dierku.


28.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:39 avatar
Si pripravená položiť život v mene pravdy a spravodlivosti a iných hodnôt?


29.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:42 avatar
Som predsa poliska. som pripravena kedykolvek a kdekolvek polozit svoj zivot pre zachranu ineho ci v mene pravdy.Dufam,ze dokaz ti netreba. 


32.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:44 avatar
Verím ti.
Súhlasí Enigmma


6.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 17:22 avatar
a ja ako poliska sa pridam k vam.Zbran mam,a som presna.
Uz len vediet kedy.
Súhlasí RighteousFred


9.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 17:40 avatar
Že príde boj, je naša jediná nádej, podľa mňa.
Súhlasí Enigmma


10.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 17:46 avatar
Ja sa toho neviem dockat.Kedysi som sa tak tesila na vianoce,teraz na boj.


12.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 17:50 avatar
Tak z vasich radov by bola pomoc velmi potrebna. Nevies nahodou povedat, ako o tychto veciac zmyslaju vseobecne policajti prosim?
Na aku stranu by sa v pripade vazneho konfliktu s obcanmi postavili?
Súhlasí huranato


13.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:02 avatar
Nemozem velmi vytahovat,ale bezne ked kecam s kolegacmi tak vyjadruju spokojnost s myslenim ludi.Velmi sme si vycvicili tento národ.Poslusni,bezproblemovi,nekonfliktni.Daju sa ututlat,zastrasit.A hlavne ziadne protesty,ak sa obcas nieco vyskytne spacifikujeme a uz je opat ticho a klud.Radost pracovat s takymito utiahnutymi obcanmi.
Súhlasí RighteousFred, huranato


14.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:05 avatar
ale ja som ina.Isla som do statnej spravy,lebo som chcela docielit zmenu.Aby som tam bola pre dobro veci,alev skutocnosti len musim drzat zobak.Preto chcem odist a postavit sa na druhu stranu.Bojovat za ludi.
Súhlasí RighteousFred, huranato


18.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 18:18 avatar
Takto slova nenormalne rad citam. Vitaj medzi LUDMI
Súhlasí Enigmma, huranato


19.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:21 avatar
hehee, vdaka. :0))


16.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 18:15 avatar
Vdaka, no ved to je ten problem s nasimi obcanmi. Spia, ako to mame aj v hymne.
Súhlasí huranato


20.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:23 avatar
ludia sa zmenia,len ich musi co najvacsia masa pozdvihnut.
Súhlasí RighteousFred


22.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 18:32 avatar
Budu musiet, inak budu trpiet stale viac. Na slovensku je uz prilis mnoho ludi bez prace, ale aj bez domova a pokial sa nieco zasadne nezmeni, bude tych ludi iba pribudat.
Myslim, ze dnes vladne hlavne bezradnost a apatia a to sa ale coskoro zmeni na hnev a na to cakame.
Súhlasí huranato


25.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:35 avatar
Mne daco hovor.Sustavne riesime novych a novych bezdomovcov.Ako huby po dazdi.O 10 rokov dojde k zmene.Nehovorim odkial to viem,ale vsetci uvidia a Slovensko ozije!


27.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:38 avatar
@25: Nie je možné nič ani s približnou istotou predpovedať. Táto informácia musí byť vymyslená.


33.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 18:47 avatar
nieje.vsetci sa toho bojime.Teda cela policajna sfera.dojde k velkym jatkam.Zacne to zvrhnutim vlady,ale uz mlcim.
Súhlasí RighteousFred


34.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 18:54 avatar
Chcel by som tomu veriť. Len neviem, či si nenahováraš niečo, lebo reálna vyhliadka môže byť dosť na psa.
Súhlasí Enigmma


37.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 19:21 avatar
tak tomu ver :0) bez zbytocnych nahovarani si.


36.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 19:12 avatar
To sa da aj logicky predpokladat. Krajina upada.
Prostesty sa mnozia po celom svete. Ja si tiez myslim, ze uz prichadza nieco velke. Uz len preto, ze situacia zacina byt pre ludi nezvladnutelna a ludia su tiez len zvierata, staci ak su zahnani do kuta a potom zacnu strasne vyvadzat..
Súhlasí Enigmma


38.
označiť príspevok

Enigmma žena
   5. 11. 2013, 19:24 avatar
ako pises krajina upada.Tu nieje vela moznosti nevidiet.ALE i tak to vidi len ten,kto chce:(


39.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2013, 19:32

Príspevok bol vymazaný administrátorom.40.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 19:33 avatar
Mna nezaujimaju tvoje domnienky.
Súhlasí huranato


41.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 19:35 avatar
Maju moju plnu podporu uz len kvoli takym klamarom ako si ty.
Súhlasí huranato


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2013, 19:40

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 19:43 avatar
Rusko ma moju podporu.
Ty ake drogy inac uzivas? Vies, ze tvoja komunikacie je akosi velmi zvlastna??
Pises o hladovani ludi a pri tom sa rehoces ako zmyslov zbaveny.. toto rozhodne nieje normalne spravanie.
Súhlasí huranato


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2013, 19:38

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 19:42 avatar
Chapem, ze proti rusku sa vyvija silny medialny tlak, pretoze sa nechce podvolit zapadu. Chapes to aj ty?
Súhlasí huranato


51.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 19:54 avatar
Aspoň niekto sa nechce podvoliť moci západu. Rusko je naša šanca.


48.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   5. 11. 2013, 19:52 avatar
Eate mas uja googla. Ty hlupak...


49.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   5. 11. 2013, 19:53 avatar
Este....................


46.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2013, 19:47

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

Romankoooooo muž
   5. 11. 2013, 19:51 avatar
Uz si sa dnes pomodlil???,


50.
označiť príspevok

RighteousFred
   5. 11. 2013, 19:53 avatar
Je mi jedno co mi tu napises. Rusko je momentalne na vzostupe vseobecne. Zivotna uroven stupa, pretoze rusko ma stabilnu ekonomiku a svet s nim stale radsej spolupracuje, kedze rusi su na rozdiel od ameriky kredibilni, teda nemaju ekonomiku zatazenu nenormalnym dlhom.
Dristy ako ze je v rusku minimalna mzda 33 eur mozu zozrat naozaj len hlupaci.
Ze su tam problemy s opustenymi detmi, z ozranmi a drogovo zavislymi nie nic nove ani tajne.. ovsem tieto problemy ma kazdy stat.
Súhlasí lahoda, huranato


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   5. 11. 2013, 21:18

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Linda žena
   5. 11. 2013, 21:22 avatar
na Putina ani muk 
emerika potrebuje protiváhu.. 


52.
označiť príspevok

dodo...best muž
   5. 11. 2013, 21:07 avatar
...ze b0j0vat...jaaa si myslim,ze ste taky p0sraty,ze ste tym h0vn0m prilepeny k zemi...
Súhlasí anaJ*


53.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 21:09 avatar
Vidim, ze nam tu vsetkym drzis palec
Súhlasí Linda, Osvietený


54.
označiť príspevok

dodo...best muž
   5. 11. 2013, 21:11 avatar
...jasne,ze drzim,ale,zamysli sa nad tymt0...:prestante k0tk0dakat a zneste vajce... 
Súhlasí anaJ*


55.
označiť príspevok

huranato muž
   5. 11. 2013, 21:14 avatar
Predstav si, ze k tebe vtrhne komando kuklacov a vezmu ti toho drobca. By som chcel vidiet, ako by si zuril :DD


56.
označiť príspevok

dodo...best muž
   5. 11. 2013, 21:15 avatar
...furt plati 52...
Súhlasí anaJ*


59.
označiť príspevok

dorota
   6. 11. 2013, 09:35 avatar
zaujimava uvaha, srackova debata.
Súhlasí huranato


60.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 11. 2013, 09:38 avatar
zavist je hnusna vlastnost.


61.
označiť príspevok

dorota
   6. 11. 2013, 09:49 avatar
akoze coho ? co z toho co ste tu navypravali by malo byt u mna predmetom zavisti.


62.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 11. 2013, 09:53 avatar
No vsetko samozrejme.


64.
označiť príspevok

dorota
   6. 11. 2013, 09:57 avatar
  aha. to ta muselo vycerpat , taketo zistenie. ci?


65.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 11. 2013, 09:58 avatar
Nie tak, ako teba ta skutocnost.


66.
označiť príspevok

dorota
   6. 11. 2013, 09:59 avatar
aka?


67.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 11. 2013, 10:07 avatar
Ta srackova debata predsa, co si namesacna??


68.
označiť príspevok

dorota
   6. 11. 2013, 10:10 avatar
ooo, vasu diskusiu myslis, nuz ano je to sracka.
Súhlasí huranato


69.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 11. 2013, 10:12 avatar
ved vravim, ze zavist je hnusna vlastnost.


70.
označiť príspevok

dorota
   6. 11. 2013, 10:14 avatar
aky vyznam das veciam ktr vnimas je tvoja vec.  
koncim bezduchu debatu s tebou.
Súhlasí huranato


71.
označiť príspevok

RighteousFred
   6. 11. 2013, 10:17 avatar
To rad citam  
Súhlasí dorota


63.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   6. 11. 2013, 09:56 avatar
"Nie je lepšie, pohodlnejšie a rýchlejšie radšej zomrieť a ísť rovno do neba, ako sa tu zbytočne a nezmyselne lopotiť?" ... presne táto myšlienka ma zasahuje už dlho...skoro by som povedala, že si mi ju prečítal.
Lenže sebevražda je blbosť, karmu si kvôli nej nesprzním. Tak každú noc čakám, že sa raz ráno nezebudím.
A furt som tu.

"Aký má zmysel unikať pred globálnymi okolnosťami, keď vieme, že neunikneme? " ...kolobeh života nezastavíme, takže mu ani neunikneme.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 22:49,  Zo stromov už padajú orechy, gaštany sa pripravujú na zber, hríbiky zavoňajú v prútených...
dnes, 22:49,  Zuzka8 mysláš toho odsudeneho nacistu s epikantusom ? To je Miňoooooooo asocial náš...
dnes, 22:48,  skus napisať v čom.....a podopri to nejakým zdrojom
dnes, 22:46,  Čo môže byť neosobné. .. *21 .. iba robott...
dnes, 22:46,  Presne edo prekrúca dejiny .
dnes, 22:45,  iondrej veď neklam ! Večne klame a drísta ! Dnes zasa drístal že nás oslobodili Ukrajinci...
dnes, 22:44,  -era- Ano 2 svetová vznikla paktom Nemecka a ZSSR anexiou Poľska . Ty snáď o tom...
dnes, 22:43,  Na jutúb? A potom nás zožerú slimáky, čo... No s pánombohom...... *18
dnes, 22:42,  dava presvedčive fakty, na rozdiel od teba, čo len šaškuješ popri nom......
dnes, 22:42,  kiskovec :)
dnes, 22:41,  Nešaškuj tvoje riťolezectvo v Eda je povestné
dnes, 22:41,  Ja som myslela toho mladého pri Kotlebovi bývava na fotkách, holú hlavu ma a rozpráva tak...
dnes, 22:39,  ved už daj nejake proti fakty a nešaškuj tolko...len sa snažiš za kazdu cenu eda...
dnes, 22:37,  Americkí trolovia ala Šimečka
dnes, 22:37,  Kdežee, priezvisko, to by som si tu od nikoho nedovolila sondovať. :) Mne sa páči ženské...
dnes, 22:36,  edo SS o IQ :) Vie zabaviť :)
dnes, 22:36,  Totalita je blízka Edovi preto obhajuje totalitné praktiky
dnes, 22:35,  kto by mi pomohol poupraviť môj názor?.....
dnes, 22:32,  Ak o tom nechce kecať, nemusíme. Poznám ten pocit, keď kecať nédobrré jest. *29...
dnes, 22:32,  135- na uvedenie priezviska nedozrel čas a ani ja nechcem iných diskutujúcich poznať...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(169 486 bytes in 0,206 seconds)