Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Viera už nestačí! Treba presvedčenie!

129
reakcií
324
prečítaní
Tému 29. júna 2020, 19:02 založil savras.

podobné témy:1.
označiť príspevok

savras žena
   29. 6. 2020, 19:02 avatar
Začnem krátkym poučným príbehom: Veľmi dlho nepršalo a miestny farár vyzval dedinčanov, aby prišli do kostola a modlili sa za dážď. Prišli úplne všetci, a ako tak sedeli v kostole a modlili sa, farár po nich prechádzal svojim pohľadom, až uvidel male dievča, ktoré si so sebou prinieslo dáždnik.

V tej chvíli si farár s trpkosťou uvedomil, že všetci, čo prišli a modlili sa majú síce vieru, ale jedine to malé dievča malo čosi viac. Malo presvedčenie! Presvedčenie, totožné s istotou! Presvedčenie, v ktorom niet ani tých najmenších pochýb, že keď ideme prosiť Hospodina o dážď, je si so sebou nevyhnutne zobrať aj dáždnik.

Viera je predpoklad, ale presvedčenie je istota! Ide o dve vnútorné kvality, ktoré síce nevidieť, pretože do vnútra človeka nikto nevidí, avšak vnímavý človek ich môže pomerne ľahko rozpoznať podľa vonkajších znakov. Tak, ako to napríklad veľmi jednoducho dokázal rozpoznať vyššie spomínaný farár podľa obyčajného dáždnika.

To znamená, že na základe vonkajšieho správania človeka, na základe toho, ako rozpráva, ako žije a o aké hodnoty usiluje, môžeme tiež aj my pomerne ľahko rozpoznať, či je dotyčný skutočne presvedčený o dominantnom postavení hodnôt ducha, alebo či v tieto hodnoty iba verí.

Ten, kto je hlboko presvedčený o existencii Stvoriteľa a o absolútne nadradenom postavení hodnôt ducha v našom živote, si na týchto princípoch postaví celý svoj život. Je to pre neho prvoradé a všetky ostatné veci sú pre neho až druhoradé.

Neodsudzuje hodnoty matérie, ani sa ich nezrieka, ale sú pre neho až na druhom mieste, pretože ako prioritné uznáva hodnoty ducha. Hodnoty spravodlivosti, cti, dobra, ľudskosti, ohľaduplnosti a lásky k ľuďom i k Pánovi.

Kto v tomto zmysle uvažuje, kto v tomto zmysle jedná a kto si v tomto zmysle zariadi celý svoj život, ten je človekom, majúcim presvedčenie. Neotrasiteľné presvedčenie o nadradenosti hodnôt ducha nad všetkým! Neotrasiteľné presvedčenie v konečné víťazstvo týchto hodnôt, znamenajúce pád a zrútenie všetkého hodnotovo falošného!

Na takejto pozícii absolútneho presvedčenia by už v dnešnej dobe mali stáť všetci veriaci! Ale žiaľ nestoja, pretože oni sú iba veriaci! Veria síce, že niečo vyššie jestvuje, ale nejdú týmto smerom s plným nasadením. Nevsadili na to všetko! Nevsadili na to celé svoje bytie a celú svoju pozemskú existenciu! Hodnoty ducha nie sú pre nich absolútnou a bezkonkurenčnou prioritou!

To má však žiaľ za následok, že sa im v ich životoch tlačia do popredia hodnoty vedľajšie. Viera takýchto ľudí je potom len určitou alternatívou v zmysle slov: „čo keď náhodou“. Je to len akási poistka pre prípad, že by Stvoriteľ a jeho Pravda po smrti skutočne existovali.

Toto však už dnes nestačí! Toto je málo! Toto je v prenesenom slova zmysle iba modlitba za dážď, chápaná ako alternatíva, ktorá by snáď mohla vyjsť. Niet v tom zásadnej sily presvedčenia a neotrasiteľnosti istoty!

Na svete sú milióny ľudí, nie len kresťanov, ktorí veria v hodnoty ducha, avšak náš svet sa napriek tomu zmieta v horúčke materializmu, konzumu a s tým spojených pseudo hodnôt. A to preto, lebo len viera v hodnoty ducha nestačí! Lebo táto viera je tak slabá, že ňou prerastajú hodnoty matérie. Že sa skrze ňu vo vnútri ľudí tlačia do popredia hodnoty materializmu. A takáto polovičatosť a nedostatočnosť je takmer toľko, ako nič.

Len neotrasiteľnosť presvedčenia, rovnajúca sa istote, je tým jediným, čo je treba! Lebo len neotrasiteľnosť presvedčenia, rovnajúca sa istote, môže zmeniť svet k lepšiemu! Môže prenášať hory a robiť zázraky! Zázraky, spojené s pozdvihnutím ľudského ducha, a s ním spojeným skutočným pozdvihnutím našej civilizácie. Lebo len civilizácia, bohatá na hodnoty ducha, je civilizáciu v pravom slova zmysle. Ale tú možno vybudovať len ľuďmi, stojacimi v neotrasiteľnosti živého presvedčenia.

Civilizácia, bohatá iba na hodnoty matérie, peňazí, majetkov a konzumu, bez hodnôt ducha tak, ako je tá naša, musí nevyhnutne dospieť ku skaze, pretože je hodnotovo prázdna. Pretože je dutá! Pretože stojí na hlinených nohách! Pretože v duchovnom stvorení, v ktorom žijeme, je všetko neduchovné už vopred odsúdené k zániku.

Hrozba tohto zániku visí nad ľudstvom ako ťažké a hrozivé búrkové mračno. A až sa nespamätáme a viera veriacich nedospeje k presvedčeniu a istote, toto mračno tak oťažie, že prerastie v búrku, akú svet nepoznal. A zachrániť sa v nej budú môcť len tí, ktorí budú duchovní! Len tí, ktorí budú držať v ruke onen pomyselný dáždnik neotrasiteľnej istoty vo víťaznú silu hodnôt ducha, ktoré sú jednými pravými hodnotami! Preto ich naozaj múdry človek stavia vo svojom živote, vo svojom myslení a vo svojom jednaní na prvé miesto. Lebo len takto vnútorne stojaci bude môcť byť pripočítaný k Svetlým silám víťazstva. Všetko ostatné padne, aby už viac, vo svojej falošnej a pokrivenej hodnotovej orientácii, nikdy nepovstalo!

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk v spolupráci s M.Š.


20.
označiť príspevok

gabriel pb
   29. 6. 2020, 19:50 avatar
Jaskyňa Zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro 1 časť


70.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 20:58 avatar
20, ..... ťažká voľba Gabi! Ale ja by som bol za tú Fantagíro!   


78.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   29. 6. 2020, 21:03 avatar
To je jedno a to isté a trvá to tri hodiny.


2.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:03 avatar
v spolupráci s materskou škôlkou v Petrohrade    


3.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 19:08 avatar
Savras, Osvietený o tebe tvrdí, že nie si človek, že si len robot. Je to pravda?


4.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 19:10 avatar
hehehehe , čakaj na odpoved
Súhlasí Osvietený


9.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:28 avatar
To sa načaká ako jehovista na armagedon     
Súhlasí Bijoux


8.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:28 avatar
Keby si nebol chuj Lemmy vedel by si že robot ti neodpovie    

Tak ako neodpovedal ani jediným písmenkom nikdy a nikomu .

Celý program ruskeho robota je vložiť blud z ruského hovnometu ku svetlu.

Nič viac ani menej.


5.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 19:21 avatar
ehm ešte k jazykovému okienku

viera 1. pevné presvedčenie
o jestvovaní, správnosti, pravdivosti niečoho: viera v Boha, v budúcnosť, stratiť vieru • dôvera (náklonnosť veriť): dôvera k rodičom • kniž. kredit: morálny kredit
2. náboženské presvedčenie: kresťanská viera • vyznanie: sloboda vyznania • vierovyznanie: židovské vierovyznanie • náboženstvo: K akému náboženstvu sa hlásite? • kniž. konfesia

Viera a presvedčenie je ten isty termín .
Súhlasí Osvietený


6.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 19:26 avatar
Myslím, že je to človek, ktorý ale nedebatí, len vycapí temu. Su tam kontrolné otázky a pri vytvorení témy treba odpovedať zaškrnutim správnych políčok.....neviem, či by to robot prešiel......Jedine, že by isiel systematicky pri vyškrtavaní políčok...až kým natrafi na tu správnu kombinaciu?


10.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:32 avatar
ondrej61 ja si nemyslím že je to robot ja to totiž viem .

Ochranu aká je tu prekoná i tak primitívny robot ako je Sarvas hravo .

Dlhé roky sú už na svete roboti s umelou inteligenciou

Robot sa naučil vtipkovať o utečencoch a neznášať Kisku – a začal zbierať naozajstné lajky

Umelý troll píše to, čo doňho vložíte. Dokáže presvedčivo nenávidieť Rómov aj vytvárať statusy Ľuboša Blahu.

Daniel Andrejko je ukážkový nahnevaný diskutér s názorom.

Keď narazí na len trochu kontroverznú tému, neodolá a pripojí nenávistný komentár. Spoľahlivo ho vytočia utečenci, Rómovia či učiteľské platy, nevynechá príležitosť vynadať Kiskovi, nejestvuje téma, kam by nezatiahol Kotlebu.

Jeho prejav je košatý, emotívny, nechýbajú odkazy na konšpiračné weby. Interpunkciu ani gramatiku neuznáva. Používa veľké písmená a veľa, veľa výkričníkov. Vyzerá byť nahnevaný na celý svet a niekedy pôsobí, že neudrží myšlienku.

„KOTLEBA, TO BB A NÁSRADNE OČKOVANIE JE KOTLEBA !!!!!!! Od voľba a polovicu a zaviedol nas urcite vyskusali so zbranit asi nie sme 2010?!“, rozohnil sa napríklad.

Hoci Daniel Andrejko vedie čulú existenciu na sieti, kde zbiera lajky a je členom viacerých facebookových skupín, je to chatbot a nie živý človek. Nenávistný obsah tvorí automaticky.

Konverzačný robot sa všetko sám naučil pomocou nástrojov umelej inteligencie, aj keď v jeho prípade hovorme skôr o umelej neinteligencii.

Statusy Ľuboša Blahu

„Umelá neinteligencia je dlhodobý projekt, ktorý využíva služby umelej inteligencie, aby generovala neinteligentný obsah. Nie je to nič náročné, zvládnete to na domácom počítači,“ hovorí Samuel Szabó, ktorý umelého hejtera vytvoril.

Szabó je známy ako hudobník, pesničkár a performer, hovorí si Samčo, brat dážďoviek. Za svoju experimentálnu hudbu získal cenu Radio_Head Award, pozornosť však venuje množstvu ďalších projektov.

Jedným z nich je Umelá neinteligencia, ktorá sa dá považovať za performanciu na internete.

Szabó naprogramoval rôzne typy robotov. Každý z nich vie robiť niečo iné. Jeden píše patetickú vlasteneckú poéziu, druhý tvorí texty v štýle neonacistických kapiel, ďalší chrlí motivačné citáty či šteklivé erotické poviedky.

dennikn.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí Bijoux


11.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 19:33 avatar
ondrej, osvieteny tym myslí ze sa správa ako robot  


14.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:41 avatar
Bijoux nie nemyslím .

Sarvas nie je človek ale bot.

Čiže robot .

Taký istý robot ako sem chodilo stovky ponukali falošný pas atd .

A prešli

Len Enax ich pomazal .

Sarvas za tie roky nenapísal ani jediné písmenko okrem pridania člankov ku svetlu z ruskeho hovnometu nič viac a tak to i zostane
Súhlasí Bijoux


17.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 19:49 avatar
14. aj to je mozné, ale tie články generuje kto ?  


23.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:55 avatar
Članky generuje ruský hovnomet ku svetlu . Trollovia . SARVAS je naprogramovaná tak aby automaticky pridala članok na DF ale nie len na DF zaprasuje stovky dalších stranok .


29.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:04 avatar
Šašo, čo má spoločné časopis Ku svetlu s Rusmi, s Ruskom? Nič! Len tu blúzniš.


31.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:05 avatar
Osprostený dement, nájdi dôkaz pre svoje ohováranie: kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


18.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 19:49 avatar
Ja viem ako to Osvietený myslí, že je to človekom vytvorený nejaký program, ktorý dokáže vytvarať temy a nahodiť prispevok. Este šťastie, že nedokáže komunikovať....
Akurat som sa zamyslel, či takýto program prejde tie kontrolne otazky pri zadávaní témy.....ale ako vidieť, tak dokáže.
Ja by som to nejak urobil tak, že ak nespravne odpovie za sebom trebars 10 krát, potom by ho system už nepustil....


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:59 avatar
Ondrej presne tak system ochrany obchadza ako stovky iných robotov ktorých enax pomazal , Ponukali drogy , falošný pas atd .

Ako sem teda prejde robot ?

Takto

Predám skutočný pas, vízum, vodičský preukaz, ID CARDS, sobášny list a SSD riešenie. ( goldenpapersandplastics @ gmail. com)
Súhlasí ondrej61


39.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 20:13 avatar
Tak potom neexistuje ina možnoť, len ak budú všetci diskutujuci verejní, to znamena, že bude na nich kontakt. To anonymne diskutovanie nič dobreho neprináša.


27.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:01 avatar
Savras ručne vkladá a vytvára svoje témy. Len nepotrebuje diskutovať, jemu ide o pozornosť, aby ľudia vedeli o jeho časopise.
Súhlasí djjaro


32.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 20:07 avatar
27. ale toto tu je diskusné fórum, ak sa nemylim. nie miesto kde sa len pastuje propaganda .
Súhlasí ondrej61


34.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:09 avatar
Pravda, aj mne vadí, že nediskutuje, z toho však nevyplýva, že Osvietený má pravdu o robotovi.


44.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 20:17 avatar
34. to by vedel najlepšie enax, či je to spam bot . ale neverím ze by si podobné dokázal savras naprogramovat .


46.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 20:18 avatar
Prečo potom musia ľudia dokazovať, pri zakladaní tém, že nie su roboti?.....
Súhlasí Osvietený


48.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:20 avatar
Lebo ide o veľmi počítač super počítač s obrovským výpočtovým výkonom, a vie snímať obrázky. Zostrojil ho sám najväčší vodca, prezident planéty Osvietený, súdruh, milovaný USA riťou.


51.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 20:23 avatar
Nie.To je preto, lebo naozaj takýto roboti šarapatia po forach. Ak by nešarapatili, tak by nebolo treba kontrolných otázok.
Súhlasí Bijoux, Osvietený


66.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:54 avatar
Osvietený ti dal súhlas? Potom trpí poruchou osobnosti, pretože ty hlásaš opak toho, čo Osvietený. Ak by bol Savras robot, jeho téma by neprešla cez Captchu. Prikapčajte sa, chlapci, idete dole kopcom s rozumom.


49.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 20:21 avatar
46. captcha je tiez spolahlivá proti spam bot len do určitej miety
Súhlasí ondrej61, Osvietený


80.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:03 avatar
Presne tak Bijoux dnes už zastaralá


82.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 21:08 avatar
Edo, nepripomínaj mojej kamarátke Skajke jej vek a že je zastaralá, za porozumenie ti ďakujem.  


85.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 21:11 avatar
82. to by mal skor tebe pripomínat   aj ked neviem odkedy sme my kamaráti


53.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:27 avatar
Tá ochrana je ťažko zastaralá
Súhlasí ondrej61


41.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:15 avatar
Lemmy super si si vymyslel svoju konšpiráciu    

Takže žena sarvas žiadnu temu nikdy nevytvorila vždy iba skopírovala odkaz ku svetlu

NIKDY ŽIADEN INÝ

žena sarvas okrem skopírovania odkazu z jedineho ruskeho hovnometu ku svetlu nenapísala ani jedine písmenko a nikdy ho nenapíše.

Píšeš že len nepotrebuje diskutovať .

Nuž na čo je potom dlhé roky na diskusnom fore keď nepotrebuje diskutovať ?          

Faktom je že nikdy nenapísala ani slovko a so 100 % istotou nikdy ani nenapíše lebo to technicky nie je možné  


45.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:18 avatar
Vieš makové, napíšeš blud, že ide o robota, a si z toho pokakaný.                                                                                                


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:29 avatar
Polož mu otázku a dokaž nám že nie je robot . Ty chuj    


47.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 20:19 avatar
41. ale áno, spam bot dokáze pridávat aj reakcie .  


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:21 avatar
Aj reCaptcha obísť. Osvietený je počítačový mág. Teda magor.


60.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:50 avatar
touchit.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Google však nechce veľa prezradiť o tom, ako nová verzia reCAPTCHA funguje – pochopiteľne, aby tvorcovia rôznych botov neprišli na to, ako systém obchádzať. Vieme len, že „využíva kombináciu strojového učenia a pokročilej analýzy rizík, ktorá sa prispôsobuje novým a vznikajúcim hrozbám“.
Kladivo na trollov. Nový algoritmus dokáže automaticky rozpoznávať slaboduché príspevky

touchit.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Svojou troškou prispelo aj Rusko, ktoré do Talianska poslalo 600 pľúcnych ventilátorov, približne 100 medicínskych pracovníkov a veľké množstvo dezinfekčných prostriedkov. Zásielka bola dovezená po tom, čo sa taliansky premiér Giuseppe Conte dohodol s prezidentom Ruskej federácie, Vladimirom Putinom.

Všetka táto výbava bola následne prevezená do najviac zasiahnutého regiónu Lombardsko. Tieto informácie uviedol taliansky denník La Stampa.

Taliansky denník však vo svojom článku ďalej informuje o tom, že väčšina tohto vybavenia je zbytočná. La Stampa sa pritom odvoláva na nemenovaný zdroj blízky talianskej vláde. Zdroj ďalej tvrdí, že premiér Conte túto pomoc prijal len preto, aby zabezpečil dobrý osobný vzťah s Moskvou.


65.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:53 avatar
Ano sú roboti i toho druhu ale to nie je sarvas .

Sarvas nedokaže okrem pridania príspevku vôbec nič a už vôbec nie pridať jedine slovko


67.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:57 avatar
Kde si ukradol rozum? Konečne ti zapálilo. Áno, Savras nie je robot, ale človek, a tým som ukončil polemiku s tvojím bludom o Savrasovi.


72.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:58 avatar
Sarvaške lebo je to žena ako sa uvádza                      


74.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:59 avatar
Idiot, už len blúzniš, tak sa vždy správaš, keď ťa niekto prichytí pri klamstve.


76.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:02 avatar
Ja som čítal že sarvas je žena ty zase že je muž ako uvádzaš    

Pravda je taká že je robot    


81.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 21:06 avatar
Hovnometčík, klameš, cituj ma, kde sa ako vyjadrujem, že je muž. Platí: Áno, Savras nie je robot, ale človek, a tým som ukončil polemiku s tvojím bludom o Savrasovi.


7.
označiť príspevok

havran
   29. 6. 2020, 19:27 avatar
Náboženské presvedčenie nemá logickú podstatu je to nezmysel. , lebo náboženstvo vždy je opreté o vieru. Aj komunisti boli vraj presvedčení a ich "presvedčenie" plynulo z viery opierajúcej sa o komunistické idey.


13.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 19:41 avatar
havran, čo moderny komunizmus v číne?


127.
označiť príspevok

havran
   30. 6. 2020, 09:58 avatar
Bijoux- to naozaj sa pýtaš aby si vedela, alebo ma skúšaš? Predpokladám, že nevieš a teda dám ti odpoveď. V Číne je to vlastne to isté čo kapitalistická demokracia , len má nasadenú novú fasádu , ktorú ty vidíš ako moderný komunnizmus. Keď je nniečo čo vyzerá ako holubica a litea ako holubica , tak to asi bude holubica. Tak sa rozhodni ako vyzerá čínska vládnuca moc. Ako sa javí tebe a čo vidíš? Kde tam vidíš komunizmus?


129.
označiť príspevok

Grofik šrobik muž
   30. 6. 2020, 11:00 avatar
127/Skajke sa nepaci ze Cinanci na Slovensku by museli popravit celu vladu!!!Elektricke kreslo nepatri do 21.storocia!!!))


16.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   29. 6. 2020, 19:48 avatar
Havran, čau, pravý kresťan neverí, pravý kresťan vidí. ..
  a v tom je tá viera a radosť.


126.
označiť príspevok

havran
   30. 6. 2020, 09:50 avatar
Zuzka8- máš to trochu popletené. Pravý kresťan naozaj vidí, ale nie očami realitu, ale vnútorným zrakom viery.


128.
označiť príspevok

Zuzka8 žena
   30. 6. 2020, 10:56 avatar
Tu sa hovorí skôr už o vedomí. ..


12.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:38 avatar
Zelení mužíci aj hoaxy. Ako vyzerá hybridná vojna

Neoznačení vojaci na Ukajine, peniaze pre extrém vo Francúzsku

„Kým boty, ktoré šíria vírusy a nevyžiadaný obsah, rozširovali antivakcinačné myšlienky, ruskí trollovia rozdúchavali spory,“ napísal pred rokom americký magazín American Journal of Public Health. V rozsiahlej štúdii sa venoval pôsobeniu ruských dezinformačných kampaní a zistil, že internetové kontá prepojené na Rusko šírili na sociálnych sieťach príspevky, ktorými rozdúchavali konflikt okolo povinného očkovania.

Nesnažili sa pritom zastať sa jednej strany. Živili debatu zo strany zástancov očkovania, ako aj zo strany antivakcinačnej lobby. Účelom bolo zosilniť spory v americkej verejnosti.

Je to iba jeden z príkladov, ako funguje propaganda v situácii, ktorú médiá a vojenskí analytici nazývajú hybridnou vojnou.

Ďalšími zbraňami v hybridnej vojne sú napríklad „zelení mužíčkovia“ na Ukrajine, financovanie nacionalistických hnutí v Európe a šírenie propagandy a hoaxov

vo všetkých západných krajinách. Ruská federácia priamo alebo nepriamo financuje šírenie informácií prostredníctvom médií ako Russia Today (RT) či Sputnik. Súkromná spoločnosť Internetová výskumná agentúra (Agentstvo internet-issledovanij) sa zase stará o šírenie diskusných príspevkov na sociálnych médiách a pod článkami.

Francúzsko

Kandidatúru francúzskej nacionalistky a euroskeptičky Marine Le Penovej finančne podporila ruská banka pôžičkou 9,4 milióna eur. Banka, ktorá vystupovala pod názvom Prvá česko-ruská banka medzitým skrachovala. Washington Post upozornil, že Le Penovej strana pôžičku spláca Rusom podozrivým z prepojenia na zločinecké skupiny.
Veľká Británia

Britské úrady dodnes vyšetrujú ruské zasahovanie do kampane za brexit.
Švédsko

Švédsky inštitút medzinárodných vzťahov v roku 2017 informoval, že krajina je terčom širokej škály prostriedkov. Denník Guardian konkrétne spomínal aktivity agentúry Sputnik news, šírenie hoaxov a falošných správ na internete, ale aj falošných dokumentov na hlavičkových papieroch švédskych politikov.
Pobaltské štáty

Tri bývalé sovietske republiky Litva, Lotyšsko a Estónsko sú kľúčovým bojiskom ruskej informačnej vojny. Litva v máji vyhostila Marata Kasema, šéfredaktora tamojšej jazykovej mutácie Sputnika. Kasem sa tak odsťahoval do Lotyšska, kde má občianstvo. Pobaltské krajiny proti propagande bránia tamojšie organizácie, ktoré si hovoria elfovia – ako protiklad trollov, ktorí šíria dezinformácie.
V Estónsku sa však nachádza aj Centrum NATO pre kybernetickú obranu.

Nad Pobaltím, ale často aj v okolí Škandinávie a Britských ostrovov sa spojenecké lietadlá stretávajú s ruskými, ktoré sa približujú k vzdušnému priestoru európskych štátov, občas ho narušia. Bežné sú provokácie v podobe agresívnych manévrov.
Poľsko

Po ruskej invázii na Ukrajinu Varšava znervóznela a aktuálne žiada Washington o posilnenie americkej vojenskej prítomnosti v Poľsku. 4500 vojakov, ktorí už v Poľsku sú, by mala posilniť ďalšia tisícka. Podobne ako v iných európskych štátoch, aj tu proruské kontá šírili propagandu v prospech krajnej pravice, osobitne v čase eurovolebnej kampane.
Rakúsko

V máji otriasol Rakúskom škandál, ktorý spôsobil pád tamojšej vlády. Vynorilo sa video známe ako Ibiza Gate, na ktorom predseda strany slobodných Heinz Christian Strache rokoval so ženou, ktorá sa predstavila ako dcéra ruského oligarchu. Dodnes nie je jasné, či mala skutočné prepojenie na Rusko, no Strache bol ochotný sa dohodnúť s údajnou Ruskou na poskytnutí štátnych zákaziek výmenou za pozitívne mediálne pokrytie.
Taliansko

Začiatkom tohto roka talianski investigatívni novinári zistili, že ruskí podnikatelia sa pokúšali finančne podporiť euroskeptickú a nacionalistickú stranu Ligu, z ktorej pochádza aj tamojší minister vnútra Matteo Salvini.
Fínsko

V minulosti rezonoval prípad fínskej novinárky Jessikky Arovej, ktorá odkryla fungovanie proruských trollov, za čo čelila šikane a nátlaku. Ruský Sputnik svoju fínsku mutáciu zrušil pre neefektívnosť.
Kaliningrad

Ruská exkláva Kaliningrad je strategickým miestom. Rusko na nej v posledných rokoch intenzívne modernizuje svoje vojenské základne. CNN v októbri 2018 získala satelitné snímky, ktoré ukázali, že Rusko tam rekonštruuje letisko a bunkre schopné ukrývať jadrové zbrane.
Ukrajina

Na jar 2014 Ruská federácia napadla Ukrajinu a anektovala polostrov Krym. Pri operácii použila vojakov v neoznačených uniformách, ktorí vošli do dejín ako „zelení mužíčkovia“. V lete 2014 proruskí separatisti s pomocou ruských ozbrojených síl vyvolali ozbrojený konflikt na východe Ukrajiny, ktorý trvá dodnes. 17. júla 2014 separatisti omylom zostrelili civilné lietadlo Boeing 777 Malajských aerolínií, na ktoré vystrelili raketu Buk, ktorú im dodalo Rusko.

Čítajte viac: svet.sme.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


15.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:45 avatar
Okrem iného SARVAS sa popisuje ako žena    

Čiže je to tá SARVAS   


19.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 19:50 avatar
inak, velká blbost reagovat pod savrasove témy  
Súhlasí Osvietený


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:52 avatar
Na sarvasa určite ale Lemmy stale verí že je človekom    


24.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 19:56 avatar
22. ja si tiez nemyslím ze je to boot. ale nikdy nehovor nikdy  


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:01 avatar
Bijoux tak keď píšeš nikdy si protirečíš .

Ja si nemyslím že sarvas je robot ja to totiž viem a to je rozdiel .


28.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:02 avatar
Ty veríš konšpirácii, ktorú nevieš obhájiť. Smeješ sa z iných, a sám si ako oni.


37.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:11 avatar
Lemmy ty si si vytvoril konšpiraciu že sarvas je človek nie ja .

Tak to obhaj a donut ho napísať na DF jedine písmenko .

To samozrejme robot nedokáže .

Ja nepotrebuje obhajiť že je sarvas robot lebo si to nemyslím ale so 100% istotou to viem .

Nikoho nenútim aby mi uveril


40.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:13 avatar
Ja nehlásam bludy ako ty. Je človek, a môžeš mať aspoň polroka menštruáciu mozgu, aj tak nedokážeš, že ide o robota. A už vôbec nevieš dokázať, že toé financujú Rusi. Vieš len jedno veľmi veľké hovno!


52.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:25 avatar
Lemmy keď robot sarvas šíri výhradne ruské hoaxy , dezinformacie a bludy je logické že je ruský    

rubrika politika hovnometu ku svetlu

Politika

Najprv musí národ jesť trávu, potom bude ochotný prijať nevyhnutné zmeny Úterý v 17:38
Protestný list americkej veľvyslankyni od poslanca NR SR Ľuboša Blahu 5. června 2020 v 16:10
Washington je anjel 21. května 2020 v 6:58
Mimoriadne dôležité vyhlásenie Medzinárodného menového fondu! 17. dubna 2020 v 8:24
Ruská „agresia“ voči Taliansku v praxi 27. března 2020 v 8:43
Zatiaľ čo sa ľudia zaoberajú politikou sú rabovaní…. 28. února 2020 v 7:47
Liberálno progresívna cesta do pekiel! Národ, spamätaj sa! 21. února 2020 v 8:48
Neziskovky 13. února 2020 v 8:05
5G siete sú hazardom našej vládnej garnitúry so zdravím obyvateľov 31. ledna 2020 v 8:33
Štruktúra študijných odborov českých škôl vyvoláva otázku: Je to ešte školstvo alebo už systém na zničenie ľudského potenciálu krajiny? 24. ledna 2020 v 8:24
Prestaňme sa tváriť, že USA sú naši spojenci a zatvárať oči nad ich zločinmi 17. ledna 2020 v 8:13
Odchádzajúci lekári a sestričky 2. ledna 2020 v 8:11
Odsúdený za stotožnenie sa so štúrovcami 26. prosince 2019 v 8:23
Slovensko sa plíživo mení na diktatúru 21. prosince 2019 v 8:50
Česká lékařka pracující v Německu varuje svět 20. prosince 2019 v 8:18

            

Ja som zabudol že ty čítaš hlavnespravy                       


30.
označiť príspevok

djjaro muž
   29. 6. 2020, 20:05 avatar
26.takže nemáš vieru ale presvedcenie


21.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 19:51 avatar
www.niejetotak.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

članok bludov ku svetlu nejako sa to z tou čínštinou domotalo    


33.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:08 avatar
kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

asi takto súdruhovia


35.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:10 avatar
Súdruh, a problém je kde? Že bráni pravdu v politike? Taliansky premiér Giuseppe Conte požiadal o pomoc najmocnejšieho muža sveta, Vladimíra Putina. A čuduj sa svete tento "najhorší svetový diktátor", ktorý ohrozuje svetový mier a svetovú bezpečnosť, talianskej prosbe vyhovel a Rusko deviatimi lietadlami od dnešného dňa začína posielať do Talianska odborníkov - virológov, medicínske zariadenia, ochranné a dezinfekčné prostriedky, mobilné komplexy, testovacie zariadenia, lieky a pod., aby pomohlo Talianom čeliť pandémii koronavírusu.


36.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:11 avatar
Keď časopis Ku svetlu je pre teba ruský hovnomet, tak ty si sprostý amerikánsky hovnomet.


38.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:12 avatar
Osprostený amerinofil hovnomet má [de]mentštruačné problémy s pravdou.


77.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 21:02 avatar
33, .... kusvetlu.blog.cz je tiež len nástroj tohto sveta a jeho vládcu. Aj keď napríklad s istými myšlienkami z tejto stránky sa dá súhlasiť. Ale v tom je tá rafinovanosť, ... že niekto vám podsunie 90% správnych myšlienok, a na tých 10%-percentách vás lapí do pasce!  

Asi takto súdruhovia


42.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:15 avatar
Rusi núkali peniaze za talianske ďakovné videá

Niektorí aktéri z videí, ktoré sa objavili aj na slovenských dezinformačných weboch majú rodinné alebo podnikateľské väzby na Rusko.

Taliansko aktuálne stále patrí k najpostihnutejším krajinám koronavírusom. Zomrelo tam už viac ako 22-tisíc ľudí a nakazených je viac ako 168-tisíc ľudí. Preto mu mu pomáha mnoho krajín, či už dovozom zdravotníckeho materiálu alebo starostlivosťou o talianskych pacientov.

Ku krajinám, ktoré pomohlo Taliansku sa pripojilo aj Rusko. To poslalo hneď niekoľko lietadiel materiálu rôzneho druhu. Avšak podľa samotných Talianov až 80 percent zdravotníckeho materiálu bolo nepoužiteľných.

Napriek tomu Rusi spojili túto „pomoc“ s masívnou propagandou. O nej sme písali napríklad tu.

Po zverejnení informácií, ktoré spochybňovali obsah a účel ruskej „pomoci“ sa dokonca cez Facebook hovorca ruského ministerstva obrany vyhrážal novinárom, ktorí tieto informácie zverejnili.

Taliani taktiež Rusov obvinili z toho, že spolu s doktormi poslali do Talianska aj mnoho špiónov. Ruské ministerstvo obrany však tieto obvinenia popreli a označili ich za “rusofóbne fake news studenej vojny”.

Kremeľ dokázal na svoju propagandu využiť aj rôzne videá, v ktorých „obyčajní“ Taliani ďakovali Rusom za pomoc, púšťali na uliciach ruskú hymnu a menili vlajky Európskej únie za ruské.
Peniaze za natočenie videa

Taliansky denník la Repubblica píše, že Rusi žijúci v Taliansku ponúkali miestnym Talianom za natočenie ďakovného videa Rusku a Putinovi odmenu až do výšky 200 eur.

Komunikácia mala prebiehať cez WhatsApp a používatelia mali pochvalné videá zverejniť na Twitteri, Facebooku alebo Instagrame. Za lepšie videá mohli dostať až 200 euro, za pochvalné texty menej.

La Repubblica zatiaľ nevedela určiť, či to je všetko súčasťou koordinovanej štátnej stratégie. Ruská ambasáda v Ríme vyhlásila, že o ničom nevedia a považujú to za ďalšiu provokáciu.
Virálne videá vyrábali ľudia napojení na Rusko

Na niektoré virálne videá, ktoré ďakujú Rusku, sa zamerala ruská verzia BBC. Ako zistila, tak za nimi stoja ľudia s personálnymi, či finančnými väzbami na Rusko. Medzi ďalšími proruskými „influencermi“ boli aj krajne pravicoví aktivisti, ktorí preferujú Putinov štýl politiky a odmietajú Európsku úniu.

Ako jeden z príkladov uvádza BBC prípad podnikateľa Federica Canea. Ten vo svojej firme vymenil vlajku EÚ za ruskú. Ako sa však ukázalo, tak Cane obchoduje aj s ruskými firmami, ako je napríklad SDS. Navyše vo svojej firme má aj vlajky ostatných krajín, aby mohol nimi privítať zahraničných obchodných partnerov.

Podľa jeho Facebooku je mimoriadne silným fanúšikom Vladimira Putina a pravidelne zdieľa správy v ruskom a bulharskom jazyku s kritikou Európskej únie. Jeho video s výmenou vlajok malo na Facebooku viac ako 44-tisíc zdieľaní.

Tieto a podobne ladené videá obratom využili ruské štátne média, ktoré domácemu publiku ponúkajú obraz európskeho obdivu k Putinovi. Tým sa snažia zlepšovať jeho imidž a podporiť aktuálne klesajúcu podporu.

Manipulatívne videá zdieľali aj slovenské dezinformačné média (napr. Hlavné správy a Magazín 1), ktoré dlhodobo vyjadrujú obdiv ku Kremľu.
Ako je to s ruskou hymnou v talianskych uliciach?

Videá, na ktorých znela v talianskych uliciach ruská hymna sa taktiež stali populárnymi na sociálnych sieťach a propagovali ich aj ruské štátne média.

BBC však upozorňuje, že prvé video s ruskou hymnou v Talianskych uliciach z mesta Brescia ruské štátne média ešte odignorovali, ale ďalšie už využili na propagandu.

Jedným z takýchto bolo video od Jeana Luigiho Ferrettiho. V ňom hrá ruská hymna v uliciach Ríma. Ferretti však taktne zamlčal, že ju nahlas púšťala neofašistická organizácia CasaPound zo svojho sídla.

Ďalšie video s ruskou hymnou zverejnila šéfredaktorka portálu Daily Storm Alena Sivkova na svojom telegramovom účte.

Pointa je však v tom, že portál Daily Storm založila Anastasia Kaševarová, ktorá je poradkyňou predsedu ruskej štátnej dumy Vjačeslava Volodina. Áno, kamaráta Andreja Danka zo sankčných zoznamov EÚ. Jej video následne zverejnili ruské štátne média ako REN-TV, či Rossija 1.

Tieto prípady ukazujú, že propaganda nemusí nevyhnutne používať klamstvá. Videá boli totiž reálne. Ruské štátne média, slovenské dezinformačné média a jednotlivci, ktoré ich zdieľali neuviedli pozadie ľudí, ktorí tieto videá natočili. Vybrali si tak len tie fragmenty reality, ktoré im vyhovovali.

antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


43.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:17 avatar
Rusko zachraňuje Taliansko propagandou a nepoužiteľným materiálom

Od nedele 22. marca 2020 pristávajú v Taliansku ruské lietadlá, ktoré prepravujú zdravotnícky materiál a personál na pomoc v boji proti pandémii koronavírusu. Celá akcia je sprevádzaná masívnou prokremeľskou propagandou.

Taliansko je momentálne najviac zasiahnutou krajinou koronavírusom v Európe. Nakazených tam je už viac ako 74-tisíc ľudí a viac ako 7-tisíc ľudí už vírusu podľahlo. Čísla nakazených rapídne stúpajú aj v Španielsku, USA, Iráne a ďalších krajinách po celom svete.

Paralelne s vírusom, zápasí Taliansko aj s nedostatkom zdravotníckeho personálu a materiálu. Taliansky premiér Giuseppe Conte sa preto dohodol s ruským prezidentom Vladimirom Putinom na dodávke potrebných vecí pre Taliansko.

Od nedele 22. marca pristálo v Taliansku 15 lietadiel z Ruska s označením „Z Ruska s láskou“. Lietadlá do Talianska dopravili zdravotnícky materiál, zdravotníkov, epidemiológov, virológov, ale aj ľudí z ruských ozbrojených síl.
„From Russia with love (and propaganda)“

Spolu s touto dodávkou je však táto akcia sprevádzaná masívnou propagandistickou kampaňou, ktorá reprodukuje jednoduchú tézu: Rusko pomáha, Európska únia nie.

Cieľom je vytvoriť pozitívny obraz Ruska ako „záchrancu“ a krajiny, ktorá nákazu zvláda a negatívny obraz EÚ, ktorá na rozdiel od Ruska nie je schopná na koronavírus reagovať. Táto kampaň sprevádza celú pandémiu koronavírusu.

Ruské štátne a prokremeľské média po celej Európe prezentujú túto akciu ako veľkú pomoc od Ruska ťažko skúšanému Taliansku, ktorému EÚ a NATO v čase tejto pandémie vôbec nepomáhajú.

Ruské štátne média prezentujú EÚ počas tejto krízy ako nefungujúcu a nesolidárnu organizáciu, ktorá svojim členským štátom nedokáže pomôcť a je na pokraji rozpadu.

Cieľom tejto ruskej propagandistickej kampane je narušiť vzájomnú dôveru vo vnútri EÚ a tým ju oslabiť. K tomuto cieľu slúži osvedčená metóda: zahltenie informačného priestoru rôznymi (často aj protichodnými) informáciami a dezinformáciami tak, aby sa ľudia v informačnom chaose nevyznali.

O snahe Kremľa zasiať medzi európske krajiny a ich obyvateľov nedôveru, zmätok a paniku informujú už aj uniknuté dokumenty EÚ.

Kremeľ na šírenie výmyslov využíva svoje kanály v angličtine, španielčine, taliančine, nemčine či francúzštine.

Od 22. januára odhalila EÚ už 80 prípadov dezinformácií o koronavíruse pochádzajúcich z ruských zdrojov. Podľa hovorcu ruského prezidenta Dmitriho Peskova sú tieto tvrdenia EÚ nepodložené a pravdepodobne sú výsledkom protiruskej obsesie.
Slovenské dezinformačné média a kotlebovci na strane Kremľa

Presne v línii ruských štátnych médií referujú o koronavíruse aj slovenské dezinformačné média a kotlebovci. O tom ako kotlebovci zneužívajú tému koronavírusu na svoju propagandu proti EÚ sme už písali tu.

Dezinformačné média nezaostávajú a krízu využívajú na kritiku EÚ a západných krajín. Hlavné správy už konštatujú, že „Predstavitelia EÚ a NATO v boji proti pandémii katastrofálne zlyhali. Vyvodia politickú zodpovednosť?“. V článku autor Ivan Lehotský tvrdí, že EÚ proti koronavírusu neurobila vôbec nič, zatiaľ čo Rusko, Čína, ale aj Kuba posiela do Talianska pomoc.

Oslavné články o ruskej pomoci a zlyhaní EÚ píšu aj ďalšie dezinformačné média ako Zem a Vek, Magazín 1 či česká verzia Sputniku.
Večný ruský terč Poľsko

Hlavné správy s odvolaním sa na ruský portál Vzgljad dokonca šíria v jednom článku o ruskej pomoci výmysel, že Poľsko nepovolilo prelet ruských lietadiel cez svoje územie, a preto ruské lietadlá leteli do Talianska obkľukou cez Čierne more.

Pointa je v tom, že Rusi Poľsko o prelet ani len nepožiadali. Poľsko tak nemalo čo zamietnuť.

Autorom tejto dezinformácie je ruský politik a člen hornej komory ruského parlamentu Alexej Puškov, ktorého výmysel prevzala agentúra Sputnik.

Puškov nešíri dezinformácie o Poľsku prvý krát. V roku 2017 tvrdil v Kremli často recyklovanú nepravdu o tom, že Poľsko začalo druhú svetovú vojnu.
Ako to s tou pomocou vlastne je? Biedne

Ruské štátne média aj slovenské dezinformačné weby aktívne využívajú ruskú pomoc na propagandu a prezentujú ju ako veľké gesto Ruska.

Ruské nezávislé média TV Dožď a The Moscow Times s odvolaním na taliansky denník La Stampa však upozorňujú, že s ruskou pomocou to nemusí byť až také ružové ako to Kremeľ prezentuje.

Podľa denníku La Stampa má byť až okolo 80 percent ruského materiálu nepoužiteľných, alebo len málo použiteľných. Väčšinu materiálu tvoria dezinfekčné prostriedky na plochy, poľné laboratórium na sterilizáciu a chemickú prevenciu a pod.

Rusko touto pomocou má sledovať skôr politické a diplomatické ciele.

Český analytik Jakub Kalenský zosumarizoval šesť charakteristických taktík prokremeľských informačných operácií, ktoré sú prítomné aj pri pokrývaní situácie s koronavírusom:

Šírenie naratívov proti USA, NATO a Západu ako takému na ich oslabenie
Šírenie chaosu, paniky a následné využívanie emócií ako strach
Podkopávanie dôvery v kredibilné zdroje, hlavne média a štátne inštitúcie
Podkopávanie dôvery v objektívne fakty šírením veľkého množstva (aj) protichodných správ
Šírenie konšpiračných teórií na uľahčenie akceptácie iných konšpiračných teórií, ktoré patria k stabilným prvkov prokremeľskej propagandy
Identifikácia dezinformačných kanálov, ktoré sú ochotné ďalej šíriť prokremeľskú propagandu

www.antipropaganda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


55.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:35 avatar
Ano dezinformačný platok ku svetlu je ruský dezinformačný lacný platok bludov a hoaxov

kusvetlu.blog.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Tie sprostosti o Taliansku si nechaj pre Blahu


56.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:37 avatar
Klameš, neovládaš logiku. Z jedného pozitívneho článku vyfabrikuješ blud.


58.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:40 avatar
Lemmy ty to davaš už na hakovehoSS už sa len opakuješ a utvrdzuješ v bludoch a hoaxoch
Súhlasí ondrej61


59.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 20:46 avatar
Lemmy ťa nenávidi preto, lebo píšeš pravdu o Rusku, a musel by si priznať, že celý život žil v klame. Tak bude radšjej zufalo okolo seba kopať.
Súhlasí Osvietený


61.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:51 avatar
Niekdy v minulosti mal Lemmy vlastnosť bojovníka za pravdu . To sa zmenilo od kedy číta ruske dezinformačne hovnomety ako hlavnespravy
Súhlasí ondrej61


63.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:52 avatar
Keď ty nevieš nič dokázať, preto stojíš na milú kedveš.                                                       


62.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:51 avatar
Nie, napísal klamstvo. Klame, že Savras je robot, klame, že ide o ruský hovnomet, pretože ani na to nemá dôkaz. Neovláda logiku, pretože z odkazu na jeden politický článok sa nedá odvodiť konšpirácia, ktorú tu bludár zastáva. Nemá žiadne dôkazy, len vlastnú fikciu.


64.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:53 avatar
To, že Savras je človek, nie je blud. Ty táraš nezmysly, že je to robot. Bez dôkazu.


68.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:57 avatar
Lemmy ty si tvojou logikou prišiel na to že sarvas žena prišla na diskusne forum preto lebo nechce diskutovať .

To máš pravdu nechce ani nemôže preto za 6 rokov jej existencie na diskusnom fore nenapísala ani jediné písmenko okrem robotickeho pridávania jednej ruskej stranky ku svetlu .

Je to také logické                 až jasné

Teraz si len počkaj na jej odpoveď a dokážeš nám že je človekom               

Je to také ľudské a logické hodne humanistu                   


71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:58 avatar
Si sprostý? Skade ťa napadol ďalší nezmysel o Savrasovi?


69.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 20:57 avatar
Lemmy, už teraz aspoň uznavaš, že su takíto roboti a šarapatia po forach?.....
Súhlasí Osvietený


73.
označiť príspevok

Lemmy muž
   29. 6. 2020, 20:59 avatar
Chceš povedať, že robot dokáže vložiť sem tému bez človeka? Prejde cez reCaptchu?


79.
označiť príspevok

ondrej61 muž
   29. 6. 2020, 21:03 avatar
Najprv odpovedz.....su alebo nie su takíto "roboti"


83.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 21:09 avatar
To ťa naučil môj brat v Kristu Miloš.   
Odpovedz ÁNO/NIE.  


84.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:10 avatar
Ano Lemmy presne tak

A nie je to len sarvas

Okrem sarvasa su tu stovky iných robotov
Predaj pravých cestovných dokladov, víz, vodičský preukaz preukazy na wegrind247@gmail.com

Kúpiť skutočné doklady .. Identifikačné karty, vodičský preukaz, atď.

Kúpiť vodičský preukaz, pas, preukaz totožnosti, ((michael4william111@gmail.com)) (+237674898894) IELTS, TOEFL, víza, rodný list, školské diplomy, sobášny list, americký GreenCard,

Získať novinka pas, vodičský preukaz, preukazy, rodné listy atď (speedtrustdocuments@gmail.com)

Default Najlepšie falšované eurobankovky a dolárových bankoviek, pasy, ID, Visa (villadonesco@yahoo.com)

Predaj pravých cestovných dokladov, víz, vodičský preukaz preukazy na wegrind247@gmail.com

Predám skutočný pas, vízum, vodičský preukaz, ID CARDS, sobášny list a SSD riešenie. ( goldenpapersandplastics @ gmail. com)

Ako skutoční ľudia pridávajú takéto príspevky ????????????

Nuž tak ako robot sarvas ku svetlu                


75.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:01 avatar
Ondrej to že SARVAS je bot viem so 100 % istotou ko viem so 100% že okrem robotického pridaniu članku z ruskeho hovnometu ku svetlu nedokaže tento robot vôbec nič ani len jedine písmenko za 6 rokov napísať .
Nezasiera len DF samozrejme
Súhlasí ondrej61


86.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 21:11 avatar
69. Ondrej ako šarapatí S. po tomto fóre?  
To o mne sa ináč dá diskutovať.    
O šarapatení.  


87.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:26 avatar
Normálne tak ako šarapatia z môjho príspevku č.84 . To som iba náhodne našiel zopár robotov . Sú ich tu stovky .


88.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:31 avatar


89.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:36 avatar


90.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:48 avatar
Rovnako ako na stovkách iných diskusných for šíri bot tu zvaný ženou ruske bludy z ku svetlu.

Tak ako na DF nikde nikdy okrem pridania članku zo stoviek for nenapísal ani jediné slovko .

manipulácie ako tu OTHON

Menejcennosť Slovanov z hľadiska anglosasko pangermánskej nadradenosti

ku svetlu

www.mamicka.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Stovky nickov ale len jediný funkcia pridavanie člankov z hovnometu ku svetlu

Obsahom je slovanska čista rasa , ospevný chorál na rusko chrlenie ohna na zlý zapad zlu EU zle nato zle USA , taktiež figuruju temy o migracii , bubaci z 5 G sietí , bludy o korone a všetká ta ošuchaná agenda ruskej propagandy .


91.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 21:50 avatar
90. na vedlajšom fóre ho blokli a nič tam nešíri . nie kvoli názorom, ale preto ze iba spammuje .


92.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 21:54 avatar
Bijoux no ved hej to na normálnom fore kde je admin normálne že robota zmažú
Súhlasí ninka


96.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 22:03 avatar
Edo na normálnom fóre by sme asi neexistovali.     
JA by som bol zmazaný ako prvý za vulgarizmy a iné izmy.     


97.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:04 avatar
To je zaujímavé že mňa neblokli ešte na žiadnom fore
Súhlasí Bijoux


98.
označiť príspevok

Bijoux žena
   29. 6. 2020, 22:05 avatar
97. a niektorí to nemozu prezit  


103.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 22:11 avatar
Asi prispievaš na tých nesprávnych.   
Ja som na troch a tiež ma neblokli, iba raz imo na požiadanie.   Ale som sa znovuzrodil.    


106.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:15 avatar
Množstve for všetkých poľovníckých 5 , fotografických 10 , ornitologických , stránkach o motýloch atd


99.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 22:06 avatar
90,..... hold, "anjel svetla" pracuje na stránke kusvetlu.blog.cz a podobne. Má toho pod palcom viac. Aj Ondrej by vedel to, čo povedať. Možno sa teraz niekde "váľa" pod vplyvom daného "anjela svetla". 
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
fireproduction.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk - buenas noches muchacho

2.bp.blogspot.com Tento odkaz smeruje mimo DF.sk  


93.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 21:55 avatar
Edo, zažil som tých pravých cestovných pasov aj tu.  Potom nejako zmizli, lebo mali alebo slabú výbavu prelomiť tie zábrany, alebo už ujovia z Polície prestali loviť malilinké rybičky.  
Sarvas, či ako sa píše mi nijako nevadí, pridá si tému dlhú až strach a ja také nečítam, takže asi nešarapatí, aspoň nie mne.  
Súhlasí Osvietený


95.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:02 avatar
Ale tie falošné veci sa z času na čas objavujú i tu .

Tak ako sarvasove kvazi temy nie sú temou . Za 6 rokov sa jedna len na odkaz člankov ku svetlu .

Tie nenalepuje len na DF ale na stovky iných for po nete

Všade sa správa rovnako na stovkách iných for prilepenie ku svetlu a nikde nenapísal ani slovko tak ako na DF

Lemmymu sa to zda logicke lebo sarvas prišla na diskusne forum vraj preto lebo nechce diskutovať podľa Lemmyho logického humanistickeho odhalenia                 

Takže si to môžeme zhrnuť

Ten istý odkaz na stranku ku svetlu zavesí SARVAS na stovky diskusných stranok ale ani na jedinej nenapísal ani jediné slovko .

Podľa Lemmyho je to človek                     

Podľa mňa robot a i podľa kadencie a všetkých jasných dôkazov.


100.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 22:06 avatar
Edo, už si nepamätám kedy naposledy sa tu objavili tie pravé pasy. 
Sarvas mi nevadí, ku svetlu len nočné motýle sú priťahované a ja som asi nočný vták, alebo iba vták?    
Lemmy nie je zdravý, sám to priznáva a uvedomuje si to. Nemusíš tak do neho ryť, nie si JA.     
Súhlasí Osvietený


101.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:09 avatar
Lemmy je šriegom na tom sa zhodneme a nemusíme ani dlho premýšlať . Denne volá záchranku ale už na neho serú    
Súhlasí Temnýmyseľ


104.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 22:13 avatar
Či denne neviem, ale písal, že už nepošlú a to sa stane každému, ale neviem prečo iba do osady vždy idú.   


108.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:20 avatar
Odkedy začal čítať hlavne spravy zistil že boj proti bohu je málo a bojovať sa dá i proti vlastnej krajine .


102.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:11 avatar
Súhlasí Temnýmyseľ


105.
označiť príspevok

Temnýmyseľ
   29. 6. 2020, 22:14 avatar
Takže mám pravdu aj JA, keď píšem, že som už dávno nečítal tie blbosti.  


107.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:16 avatar
Je to dva roky . Niekedy to tu bolo uplne zamorené


94.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 21:59 avatar
69, .... ešte šťastie že neuzdravujú!  To by bolo: .... Robot-liečiteľ! 


109.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 22:28 avatar
Shagara raz budú mať i jehovisti svojho robota bude chodiť po domoch a klopať na dvere a stražnu vežu roznášať


110.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 23:07 avatar
109, .... toho sa vôbec neobávam.
Mám jednu ucelenú , vedeckú štúdiu o stave sveta a keď do toho prirátam duchovný rozmer/biblické proroctvá/, .... tak trvanie tohto systému vecí je naozaj len otázkou krátkeho času.
Boh, tak či tak musí zasiahnuť, nakoľko celosvetové /nielen klimatické problémy/ problémy sú tak veľké a hrozivé, že už sme prekročili tú pomyselnú čiaru rozkladu tohto sveta. A to hovorím s úplnou vážnosťou.
Uisťujem ťa, že nadchádzajúce roky ťa presvedčia a aj všetkých skeptikov.    
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Teda, aj tá "neprirodzená" služba chodenia po domoch bude už minulosťou. 

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§
Potom, .... "prvých sedem mesiacov", ..... a "prvých sedem rokov" sa budú konať iné činnosti, po danom zásahu Boha, po armagedone!

Citujem tú činnosť: ..... "Budú určení muži, ktorí budú prechádzať krajinou a pochovávať telá, čo zostali na povrchu zeme, aby ju očistili. Prehľadávať ju budú sedem mesiacov. 15 Keď tí, ktorí budú prechádzať krajinou, zbadajú ľudskú kosť, postavia vedľa nej značku. Potom tí, ktorí budú určení pochovávať, pochovajú tú kosť v Údolí Hamon-Góg." EZECHIEL 39 kap.14-15

A nakoniec bude prebiehať likvidácia klasických a aj strategických zbraní, .... a to bude trvať SEDEM ROKOV !!!
Citujem: ..... "Obyvatelia izraelských miest vyjdú a budú páliť zbrane – malé i veľké štíty, luky a šípy, kyjaky a kopije. Budú ich páliť sedem rokov. 10 Nebudú musieť zbierať drevo v poli ani poň nebudú musieť chodiť do lesa, lebo budú páliť výzbroj.‘ " EZECHIEL 39,9-10        
-----------------------------------------------------------------------------------
Teda, .... sklamem ťa, .... v tom novom svete už bude každý poznať Boha JEHOVU, .... a tí čo ho nepoznajú /vzkriesení/ sa budú o ňom učiť úplne prirodzene v školách,/atď/ .... proste to bude bežná súčasť každodenného života, pre všetkých obyvateľov nového sveta!      
"ROBOT" JS pracuje teraz, ..... a zachraňuje životy úprimných a pokorných ľudí!      


111.
označiť príspevok

Shagara muž
   29. 6. 2020, 23:12 avatar
109, .... potom sa naplnia slová proroka MICHEÁŠA 4,3-4 ..... "Prekujú svoje meče na pluhy a svoje oštepy na vinárske nože. Národ nepozdvihne meč proti národu a nebudú sa už viac učiť bojovať. Každý bude sedieť pod svojím viničom a pod svojím figovníkom a nikto ich nevyľaká, lebo to povedal Jehova vojsk."   


57.
označiť príspevok

Osvietený muž
   29. 6. 2020, 20:39 avatar
www.root.cz Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Po vyzkoušení decapcher.com můžu s čistým svědomím říct, že běžné CAPTCHA kódy se takhle dají porazit a kdo má několik dolarů, tak pro vlastní potřebu jde o službu téměř zadarmo. Samozřejmě je ale cílová skupina jinde. Nikdo nebude organizovat tým lidí na čtení a zapisování CAPTCHA kódů pro několik desítek požadavků za den. Je to business, kde je hodně peněz a Indové se svou levnou pracovní silou chytli příležitosti. To je také důvod, proč mám při použití služby určité morální pochybnosti a zároveň obavy o její spolehlivost. Rozhodně bych si netroufl postavit nějakou seriózní službu na decapther.com. Pokud ale jde jen o nějaké odesílání pár SMSek třeba přes Jabber transport pro potřeby několika jednotlivců, není nad čím váhat.


112.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 6. 2020, 07:49 avatar
Tam kde konci slepa nicim nepodlozena viera zacina ciste poznanie ktore ziskate automaticky po spojeni s duchom svatym. Nie je na tom nic zlozite a je to umoznene uplne kazdemu staci vam k tomu ciste zelanie.


113.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 6. 2020, 07:54 avatar
Tvoja rada je skvelá, ale tvoje príspevky a z nich vyplývajúci dojem o tom, ako si dopadol ty sám po spojení s tým, čomu hovoríš "duch svätý" nás veľmi silne odradzuje od tvojej cesty aj od tvojich odporúčaní


114.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 6. 2020, 08:28 avatar
Rozhodnutie je na vas mojou ulohou je vas informovat ze je tu moznost ako uz nemat o bohu o duchu a o tom kym v skutocnosti ste len sprostredkovanu informaciu ale ze mozte na vlastnej koži zazit zazitok aky mali 11 apostoli ked ich Jezis Nazaretsky pozehnal duchom svätým. Neda sa to nikomu vnutit jedina cesta k spojeniu je vase ciste zelanie.


116.
označiť príspevok

-era- muž
   30. 6. 2020, 08:37 avatar
Ďakujeme ti za opakovanie informácie, ktorú si nám už viackrát poskytol


115.
označiť príspevok

ninka
   30. 6. 2020, 08:31 avatar
Mojím želaním je, aby si ľudia pomáhali a smiali sa spoločne, boli k sebe tolerantní. Asi chcem priveľa, že---)?


117.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 6. 2020, 09:18 avatar
Po spojeni s duchom svätým taketo vztahy ake si zelas nastavaju automaticky.


118.
označiť príspevok

ninka
   30. 6. 2020, 09:24 avatar
Kedysi som chodila do kostola, zaujímalo to, ale nie som veriaca, nie som ani pokrstená. Ale zaujímavé to je pre mňa celkovo. No nič viac... Nenašli sme žiadne spojenie. ????


119.
označiť príspevok

ninka
   30. 6. 2020, 09:30 avatar
Ja som indiánka.


120.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 6. 2020, 09:32 avatar
Tiez som kedysi ako dieta bol nuteny chodit do kostola a ministrovat ale fararkovi som daval tazke otazky na ktore mi nevedel odpovedat sice o duchu svatom dokaze odusevnene rozpravat cele hodiny ale ako sa s nim spojit nema sajnu to je zrejme uz len s toho že vam na kazdej omsi vstepuje do vasich dusi jed v podobe pocitu viny moja vina moja vina moja prevelka vina toto zaklinadlo spolahlivo zabezpecilo po cele tisicrocia ze sa s duchom svatym urcite nikto nespoji. Je to zlocinecka organizacia ktora napachala pocas historie tie najohavnejsie zlociny proti ludskosti umucili a vyvrazdili v Jezisovom mene viac ludi ako padlo v svetovych vojnach dokopy.


121.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 6. 2020, 09:34 avatar
A v cele tejto organizacie stoji samotny satan papez Frantisek obvineny z ritualneho vrazdenia malych deti


122.
označiť príspevok

ninka
   30. 6. 2020, 09:36 avatar
Mne najviac na tom všetko vadí, koľko krvy a smrti a potupy má cirkev na svedomí...
Koľko nevinnývh obetí.


123.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 6. 2020, 09:36 avatar
Banda vrahov psychopatov pedofilov a buzerantov co sa ohanaju bibliou


124.
označiť príspevok

ninka
   30. 6. 2020, 09:43 avatar
Náboženstvá má fascinujú, ale nechcem patriť do žiadneho spoločenstva.
Mňa veľmi hnevá, keď je nejaký farár obvinený zo zneužitua, vždy sa to nejako utrasie a neostane potrestaný a dotyčné dieťa ešte obvinia z klamstva, respektíve, že si svoju lásku k bohu, ktorú im predosttwl farárko iba zle vysvetlili...
A veľa z nich preto mlčí. Ich obete... :,(
Súhlasí Johny Pravda


125.
označiť príspevok

PartOFgod muž
   30. 6. 2020, 09:47 avatar
Ja vam hovorim ze vinny nie ste vobec ste ciste duchovne bytosti ste castou boha samotneho. Ste tu od pociatku a ste vecny. Toto je najzakladnejsia pravda o vas samych teraz je to sprostredkovana informacia ktorej neverte ja som tiez neveril ale velmi ma zaujimalo ci je to naozaj tak po spojeni s duchom svatym budete jasne vediet kym v skutocnosti ste stanete sa svojim vlastnym majstrom budete jasne vediet co je spravne pre vas a pre ostatnych. Nepotrebujete k tomu poznat ani slovo z biblie je jedno akej ste farby pleti pohlavia veku vierovyznania statnej prislusnosti je jedno ci ste chudobny alebo bohaty dokonca je jedno aka cierna bola vasa minulost pokial budete mat ciste zelanie spojenie s duchom svatym je umoznene uplne kazdemu.


130.
označiť príspevok

elemír muž
   30. 6. 2020, 23:42 avatar
Toto nie je hľadanie života, pravdy a cesty, ako sa tam dostať, toto je hľadanie výhovoriek.
Dokonca, ninka napísala .. a veľa z nich preto mlčí. veriaci, napríklad ako ja nemlčíme, že by ste nás urobili nešťastnými, ale mlčíme preto, že čo chcete, aby vám na toto napísal veriací človek ?Každé 4 roky sú olympijské hry, napríklad a na každú disciplínu sa pripravuje tisícky športovcov, z ktorých každý kruto maká. A trenuje naplno až do doby rozhodnutia, kedy predvedie svoj výkon a vzatý bude len ten, kto predloží, či predvedie svoj výkon, ktorý bude patriť medzi najlepších 20, či 50 a tomu sa , alebo tým sa otvoria brány olimpijských hier. nehovorím,, že ani tu nie je všetko na 100 % čisté,ale nakoniec sa väčšinou ukáže, kto sa postaví na bedňu víťaza. Kolké tisíce a možno aj desať tisíce makali takmer rovnako a predsa zostali pred bránami OH. Majú títo ,právo mna výhovorky, ako mnohí tu ? Určite väčšie, ako mnohí tu, čo iba hladajú výhovorky a nič, ani prstom preto nepohnú. Kolko je veriacích, ktorí makajú na svojom spasení a predsa robia niekde chybu, ktorú si ani nekážu vysvetliť, či pripustiť a tiež zostanú.
Ja si tu nechcem osobovať patent na rozum, ale aj tak vám doporučujem, zamyslíte sa nad sebou a skúste ešte raz prehodnotiť, či toto, čo vyznávate, nie je predsa len pasca toho druhého,aby vás takto zničil a utlmil všetky vše nádeje na spasenie na minimum.

Myslíte si, že by to neurobil ????
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 15:25,  Čože nám je hej . Nás chráni operácia Spoločná Zodpovednosť . Tam Clinton si hryzol...
dnes, 15:23,  Lemmy, zabudol si na nášho premiéra... podľa môjho názoru, najväčšou prekážkou...
dnes, 15:23,  Ale z toho vôbec nevyplýva, že teraz budú sledovať DNA, aby si ho vláda archivovala. To sa...
dnes, 15:18,  Niekde si písal, že tebe ide o podstatu človeka o jeho duchovno, názor, diskusiu. Ako vidím...
dnes, 15:14,  Ako? Nuž normálne, takto silno klame každý hlupák. *04 Aj tento ujo :Ako štandardný zdroj...
dnes, 15:11,  Ber aspoň 2% provízie.*03 Za sex s klientom peniaze ber a žiadne zľavy nedávaj.*13*13*13...
dnes, 14:47,  62- teba by aj tak z klietky v ústave nepustili.*13
dnes, 14:42,  Bol to v podstate lockodovn . A bohate aj taký postačî znovu . Nakoniec zastavenie výroby...
dnes, 14:40,  Ani omylom .na jar tu lockdown nebol
dnes, 14:39,  Lebo ináč to jednoducho nejde . ZŠ , aspoň druhý stupeň malí byť dávno zavreté ....
dnes, 14:36,  V čechách to bolo tiež na jar, Česi nás predbiehajú, už dávnejšie sú zavreté ZŠ,...
dnes, 14:34,  V Čechách taktiež silné protesty
dnes, 14:33,  Ako môžu hlupáci tak silne klamať, že odobraním vzorky, výteru z nosa, získa vláda DNA...
dnes, 14:32,  A bude aj na Slovensku, keď tu budú silné protesty proti ochrane zdravia od tzv....
dnes, 14:32,  To isté , čo bolo u nás na jar . A u nás bude toto rovnako znovu .
dnes, 14:31,  Nevidím, prečo by sme testovanie nemali zvládnuť. Je to podobné, ako ísť voliť. A vedieť...
dnes, 14:30,  Vláda uzatvára od zajtra maloobchod a služby, obmedzuje pohyb na nákup a prácu....
dnes, 14:29,  My našťastie nemusíme , u nás má vedenie plnú podporu ľudových más . Vďaka svojej...
dnes, 14:27,  Tzv satelit.
dnes, 14:27,  Pravdou je, že USA sú zasiahnuté kovidom viac ako Česko, na počet obyvateľov viac...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
I v pekle dobre, keď máš strýca diabla.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(332 257 bytes in 0,251 seconds)