Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Viera nie je cnosť !!!!!!

10
reakcií
1306
prečítaní
Tému 15. októbra 2010, 15:24 založil fajer.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
 
 


1.
označiť príspevok

fajer
   15. 10. 2010, 15:24 avatar
Víkendové zamyslenie - Viera nie je cnosť
Zdroj: Dr. Vladimír Šotter, Národný Inštitút Francois Marie Voltaire
Dátum: 15.10.2010

Existujú nespočetné dôkazy o tom, že na viere založené spoločnosti, robia svojim občanom naďalej veľké problémy a vykazujú strašné dôsledky, napriek tomu, že cirkev sa usiluje zahlmievať, zľahčovať, či popierať tieto skutočnosti.

Niektorí katolícki kňazi sa domáhajú od demokratickej spoločnosti pod „argumentom", že jej občania sú v nebezpečenstve, prisvojiť si spoločenský a politický vplyv, pretože človek podľa nich môže nájsť šťastie a slobodu len u boha.

Demokratický štát má zabezpečiť najzákladnejšie ľudské práva a povinností občanov. Vplývať na demokratický štát cez cirkev je nad rámec demokratického štátu a jeho povinnosti, aj keby o to žiadal sám boh.

Napr. kresťanstvo počas 2 000 ročnej existencie nepredložilo, ani nevytvorilo jedinú harmonickú, občiansku a mierovú spoločnosť, zato humanizmus považujú za obludný problém. Humanista je podľa cirkvi najradikálnejší druh. Človek bez boha nie je viac voľný - slobodnejší, ale je vo väčšom nebezpečenstve. Nevera v boha nevedie k väčšiemu oslobodeniu človeka, ale vytvára strašné ľudské nebezpečenstvo. Takýto ohavný je humanizmus (a podobné názory na ateistov, agnostikov, sekularistov, atď.), hrnie sa lavína nenávistí z úst pokrytcov. Nuž z toho jednoznačne vyplýva udržiavať sily viery na uzde, pretože, keď bigotní veriaci prevezmú moc v spoločnosti, bude peklo.

Najlepšie sa vplyvu cirkvi darí v podmienkach chudoby a nevzdelanosti. Priam školský príklad je Afrika, kde napr. v Malawi sa prednedávnom udial zvláštny prípad, keď päť súrodencov sa vrhlo do ohňa držiac svoje Biblie (traja okamžite zomreli). Nie je jasné presne prečo to vykonali, ale predbežná vyšetrujúca správa hovorila, že to môže byť reakcia na niekoho, kto „im mal učarovať". Podozrivý je sám otec detí metodistický pástor. Ten samozrejme popiera navádzanie na siahnutie si na život, na strane druhej povedal, že jedna z obetí mala zjavenie.

Chudoba, ignorancia, beznádej a zle spravovanie vecí verejných vyhnalo mnoho Afričanov k náboženskému šialenstvu, absurdite a extrémizmu. Afrika je doslova v temnom veku. Nám v civilizovanej Európe sa môže zdať byť ľahostajní, veď Afrika je ďaleko, a čo nás po černochov. Nuž ale NIE! Je 21. storočie. Nie len v Európe, ale aj v Afrike. A Európa si bič boží užila dosť. Nemôžme sa k veci stavať ľahostajne len z dôvodu vzdialenosti. Tam sa šíri výstavba kostolov, mešít a uctievajú sa ich centrá. Slepá viera, bezohľadnosť a duchovenstvo zbytočne komplikujú životy tamojších ľudí.

V Papue-Novej Guinei, muž čo si hovoril „Čierny Ježiš" bol nedávno usvedčený zo znásilnenia štyroch dievčat , keď tvrdil, že mal sex s viac než 400 (!) dievčatami, niektoré mali menej ako osem rokov. „Čierny Ježiš" je vodcom sekty s tisícami nasledovníkov. Africká spoločnosť je opisovaná s udomácnenými početnými sektami a kultmi, kde povery a čarodejníctvo zastávajú pozície mocných síl.

Pokiaľ sa prenesieme do USA, tak pred časom bola žena obvinená z pokusu o vraždu, lebo sa pokúšala zabiť 9 mesačného vnuka, pretože „dieťa je antikrist".

Človeku, ako sa hovorí, až rozum sa zastaví nad počínaním istej kresťanskej vysielacej rozhlasovej stanice v USA. Hostiteľ vysielania varoval ľudí , že počas Halloweenu, „väčšina sladkostí ktoré sa predajú, modlili sa nad nimi čarodejnice", dodal, „kliatby sú zasielané cez trik".

Z krajiny neobmedzených možností USA je aj ďalší prípad, z Colorada. Žena zničila umelecký obraz pretože jej bolo povedané (Pánom), že je rúhačský. Jej právnik zdá sa, že na ňu je ešte pyšný, keď povedal: „Kathleen Foldenová je žena so silným náboženským presvedčením a hlboko veriaca". Právnik sa snaží teraz vinu zvaliť na mesto Loveland, kde obraz bol vystavený s odôvodnením. „Prečo mesto Loveland úmyselne taký provokatívny obraz vlastní a vystavuje?".

Takže tým kňazom, čo strašia humanizmom nie je problém, aby v celej plejáde hriechov cirkví sa snažili prinútiť ľudí, aby ignorovali nevyvrátiteľné dôkazy, že slepá viera je priamou príčinou ľudského utrpenia viac, ako akýkoľvek iný súbor inštitúcií, čo bolo vytvorených.
Slepá viera je bezprostrednou príčinou početných utrpení, ako je možné spočítať. Pre rozumných ľudí, aby prijali názor, že viera je cnosť, odmietnutie je zrejmé.


9.
označiť príspevok

winry žena
   15. 10. 2010, 20:36 avatar
slepa viera je problem,ale zila som v nej tiez velmi dlho, takze je naozaj tazke presvedcit tych ludi, ze je to tak... ludia veria cirkvi a ich zakonom, ktore si prisposobila podla vlastnych vyhovujucich noriem a predklada ich ako neskalenu jedinu pravdu...zaslepenost ludi, strach a ja neviem co, mozno ani vola uvazovat inak, premyslat nad sebou,ci je cesta ktorou idem naozaj ta idealna...ti ludia nie su vsetci zli, len naozaj slepo veria,ze je to pre nich dobre....ze tato cirkev je cestou k poznaniu, cestou k Bohu...do neba, neziju tu a teraz...su zamotani v tazkych iluziach vytvorenych mozno samotnym diablom...


2.
označiť príspevok

Poroslav muž
   15. 10. 2010, 15:31 avatar
Ze Ta este neupalili!  


3.
označiť príspevok

fajer
   15. 10. 2010, 16:01 avatar
ale áno,ja som sa vrátil...pravda sa nedá spáliť !!!!!!!!!!!!!


4.
označiť príspevok

sta2rky muž
   15. 10. 2010, 18:00 avatar
Viera je boží dar a ty sa môžeš hanbiť, že ju nemáš a pôjdeš do pekla. Však som ťa riadne vystrašil. A takéto strašenie je dostačujúce aby veriaci veril, za vieru bojoval a ju udržiaval, posúval ďalej cez svoje pokrstené, naočkované, v náboženstve a viere vyučované deti.


5.
označiť príspevok

Vlado muž
   15. 10. 2010, 18:07 avatar
Sta2rky, mýliš sa! Preukázal si teraz základný koreň zla. Dá sa síce ešte horšie vyjadriť, ale aj to, čo si teraz napísal, je odstrašujúce.


6.
označiť príspevok

fajer
   15. 10. 2010, 18:58 avatar
ďalšie dôkazy,aké je náboženstvo nebezpečné pre zdravý rozum,Viera je boží dar ??? ako ti nič môže niečo darovať...


7.
označiť príspevok

sta2rky muž
   15. 10. 2010, 20:21 avatar
Ale každý veriaci vie že dostal dar viery od ducha svätého a ktorý veriaci by pripustil, že tento dar nedostal a nemá. Báječný psychologický ťah cirkvi svätej a hierarchie.


8.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   15. 10. 2010, 20:22 avatar
dokonca este kto by sa s nim hadal ma smrtelny hriech pozor na to !


10.
označiť príspevok

Ónya žena
   16. 10. 2010, 17:09 avatar
slepá viera dovoľuje všetko..na to si nájde vždy kladnú odpoveď ako aj ospravedlnenie ..dokonca som nedávno kdesi čítala,. že veriaci sa môže rúhať a páchať zlo, lebo ho navštívil duch zlý, ktorý sa v ňom udomácnil...a on veriaci za to nemôže ") 


11.
označiť príspevok

Morath muž
   18. 10. 2010, 19:28 avatar
Žádná víra není ctnost,ani sebe otevřenější a sebetolerantnější,ctnost dělají činy a projevy každé osoby.

Je směšné pokrytectví společnosti: "Ten,který věří je ctnstnější,než ten,který nevěří"
Analogie: "Právník je zajisté mnohem ctnostnější člověk,než prodavač."
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 19:00,  10 ton balet na kridlach https://youtu.be/v8Zxqlpua6s
dnes, 18:58,  Ozaj ten olokaust vlastne bol ci nebol teraz som si neni isty podla mna nebol ale mozno ze aj bol
dnes, 18:57,  Milan - začalo pršati a nechcela dáti?*39
dnes, 18:55,  Zatiaľ dávaj pekné foto, kým ešte v lese nenosia srnky rúško.
dnes, 18:54,  Milan vidím, že si nikoho nezaujal. Nič si z toho nerob. Toľko hnoja, čo je k dispozícii...
dnes, 18:54,  „A zo synov Izachárových, ktorí rozumeli časom, vediac, čo má robiť Izrael, ich hláv...
dnes, 18:48,  Očakávam, ako nám Osvietený prinesie zaručené správy z Ruska. Čo hovoria hvnomety?
dnes, 18:20,  Keby nebolo pršalo, bolo by sucho. *13*13*13*13
dnes, 18:19,  Teplomer bez ortute, tak sa z hory ozyva. :-)))))))))
dnes, 18:17,  Prakokot, ved ty kravam nerozumies. Ty pasies pod Hajnicou iba kozy. Aj to iba hore brehom....
dnes, 18:16,  A stlačíš ho dobrovoľne, alebo ťa k tomu dokopem ? *06*06
dnes, 17:58,  Ježíš Nazaretský 1977 SK
dnes, 17:57,  Ježíš Nazaretský 1 1977 CZ dabing Tom HomeCinema
dnes, 17:57,  Simča, nevymýšľaj. Gender disfória môže mať rôzne príčiny. Rieš príčinu, nie zmenu...
dnes, 17:54,  milan upozorňujem ťa, bude tlačidlo delete!!
dnes, 17:50,  nechcete páni fotografi založiť tému, kým máme slinu
dnes, 17:39,  PALMový penis jééééééééééééééééééééés. *39*39*39*39
dnes, 17:39,  https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/116719346_3448263928551838_3897747551597619711_n.jp...
dnes, 17:38,  facky alebo facepalm
dnes, 17:35,  Aj tak ti nedám !!!!!!! *06*06
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek sa z lásky narodil, aby pre lásku žil, aby sa z lásky nový človek pre lásku narodil.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(81 152 bytes in 0,381 seconds)