Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vianoce "za dvermi"

77
reakcií
1170
prečítaní
Tému 30. októbra 2013, 17:00 založil Michallko.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Michallko
   30. 10. 2013, 17:00 avatar
Dneska je ten amerikanizovaný Halloween, a zajtra je Deň všetkých svätých, a už dneska som na kuchynskom stole zbadal leták na obchod Hypernova, ktorý bol v vianočnej tématike.

Sotva je mesiac pred Vianocami a už tu máme Vianočné tématiky od obchodných spoločností. Spoločnosti sa tak snažia predbiehať ohľadom nákupu a darčekov na Vianoce, že v ďalekej budúcnosti budú letáky hľadom Vianoc behať po domových schránkach už v Januári.

čo majú Vianoce spoločné s darčekmi??? nič! Narodenie Ježiša a rozdávanie darčekov spolu nijak nesúvisí. rozdávanie darčekov je odkaz nie na náboženstvo ako také, ale na dobrotivosť istého človeka menom Svätý Mikuláš. Bol biskupom vtedy ešte v kresťanoskom Turecku, a jedného dňa sa dopočul o jednom chudobnom otcovi, ktoré ho ťažili finančné problémy, že hrozilo, že svoje dcéry kvôli hlade predá do otroctva alebo do prostitúcie. Svätý Mikuláš o tom počul, a potajomky každú noc v jednom roku, sa potichu vplížil k domu, hodil mešec mincí cez okno a rýchlo odišiel. Jedného dňa si takto na neho chudobný otec počkal, a tak sa stretol s Mikulášom a svet vedel o jeho dobrote.

Ako deti vlastne vedia o Mikulášovej dobrote? Nijak. Myslia si, že Mikuláš, teda Santa Claus rozdáva darčeky len tak od vody, že žije na severnom póle a hračky mu vyrábajú krpatí elfovia. I keď rozdávanie darčekov nemá s Vianocami nič spoločné, tiež začal skromne a dobrotive. Mikulášov čin zostal dlhé storočia ako legenda, praktizovať jeho odkaz začali francúzske mníšky v Marseille v 19. storočí. Na Vianoce, komando mníšok zavčas ráno, keď v meste ešte všetci spali, chodili a položili ku každým dverám v chudobných štvrtiach misku s chlebom, syrom a inými jedlami, aby chudobné rodiny nehladovali počas Štedrého večera.

Vianoce sú kresťanskou oslavou narodenia najvýznamnejšej kresťanskej postavy, čiže Ježiša Krista, podľa kresťanov syna božieho. Tešia sa deti na Vianoce pretože sú veriaci kresťania? Nie, tešia sa na Vianoce, pretože vtedy okrem narodenín, sú naplňané ich materiálne potreby v podobe hračiek. V televízoroch pozerajú povrchné filmy s Vianočnou tématikou, kde skoro každý film sa drží klišé typu "Musíme zachrániť Vianoce, tým že všetci dostanú darčeky".

Vianočný strom - jeden veľký trapas kresťanského sviatku. Čo má spoločné ihličnatý strom s narodením Ježiša na Blízskom Východe??? nič!!! Je to pôvodom pohanský symbol zo Škandinávie a severného Nemecka. Ten sa tiež ujal asi tak v 19. storočí v bohatých nemeckých rodinách. Prečo sa zaviedol vianočný stromček, je zrejme asi rovnaký ako ten prečo staviame stromčeky. V predminulé Vianoce som odmietol stavať Vianočný stromček, pretože s oslavou Vianoc nemá nič spoločné. A nebol postavený. Dúfal som, že takto mmoja rodina pochopí význam Vianoc. Hneď deň-dva na to, som si všimol, že Vianočný stromček nemá charakterizovať vieru rodiny ale prestíž rodiny. Ako vždy pred Vianocami, chodili k nám návštevy, prvé o čo sa zaujímali bola výzdoba vianočného stromčeku. Keď videli, že nemáme stromček, ich reakcie boli toho typu, zda si to nemôžeme dovoliť, či máme ťakžosti. A tak som nehcitac uvial rodiny do hanby, pretože môj názor ohľadom vianočných stromov brali návštevy ako výhovorku. Odkedy preboha vianočný strom charakterizuje finančnú situáciu rodiny??????????????????????????????????????

Odvtedy staviam znova vianočné stromčeky, ale len kvôli egu rodiny.

Čo sa týka Štedrej večere - je to pôvodom pohanský sviatok, ktorý sa vykonával v období zimného slnovratu a jeho zmyslom bolo aby sa ľudia poriadne najdeli pred zimou. V staroveku a v stroveku nemali kde kúriť, byť v teple a v hojnosti poravy, zimy boli vtedy otázkou života a smrti. Napriek tomu, Štedrú večeru príjmam, lebo spája rodinu. Členovia rodiny, ktorí žijú a pracujú ďaleko, prídu na jeden deň a jedia pospolu s rodinou. Cím po duchovnej stránke plne napĺňa jeden z duchovných významov Vianoc.

Vianoce majú byť sviatkom pokoja a mieru. Naposledy toto pochopili v roku 1914 v frontových zákopoch počas I. svetovej vojny. Vojaci na oboch stranách fronty bez vedomia veliteľov, odhodili na deň zbrane a spoločne s nepriateľmi oslavali Vianoce. Dokonca boli v niektorých prípadoch, si Nemci zahrali futbal spoločne s Francúzmi a Britmi. Hneď na druhý deň sa išli znova pozabíjať. Odvtedy sa to nestalo, velitelia oboch frontov boli plne pohoršení a niečo takéto úplne zakázali.

Dnes sú Vianoce sviatkom stresu a nervozity, sviatkom materialistickým. Ososbne sa stále snažím, aby sa nedávali darčeky na Vianoce, aby sa bral dôraz na duchovnú podstatu Vianoc. Väčšina reakcíí na to, je že sa ma pýtajú čo som lakomý. V rodine to už mám tak dohodnuté, že nech mi nekupujú darčeky (čo im vyhovuje), a ja nekúpim im (to už som lakomý). Avšak hrozí mi, že niekto kúpi darček, počul som že jeden člen rodiny mi už v lete niečo kúpil. Teraz rieším či mám zostať vo svojom názore, alebo tiež kúpiť darček, aby som tu nebol na zvyšok roka za lakomca. Ale keď kúpim jej, musím kúpiť i ostatným, aby neboli znevýhodnení. Tiež rozmýšlam, že keď budem mať deti, tak im darčeky kupovať nebudem a budem im zdôraznovať duchovný význam Vianoc. Ale ked tak rozmýšlam, tak tie deti ma budú nenávidieť za to, že na Viancoe ostatné deti dostávajú darčeky a oni nie. Je to začarovaný kruh!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A to som ateista.


41.
označiť príspevok

lahoda muž
   30. 10. 2013, 19:34 avatar
Tu su vianoce pre zmenu v obchodnom dome.
http://www.youtube.com/watch?v=Vnt7euRF5Pg Tento odkaz smeruje mimo DF.sk

Inac ihlicnate stromy rastu vo velkom,aj na blizkom vychde konkretne ceder, je aj na statnej zastave Libanonu ale to je jedno.
Tradicie vianoc sa vykristalizovali casom, napriklad stavanie betlehemou, vianocna hviezda, vianocne koledy ktore spievaju o prichode, spasitela, o pokoji a rodine, traja krali a pod.
Vianoce su takou zmesou pohansko, krestanskych tradicii a dobre je, ze to tak je
Súhlasí Al_ice


70.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2013, 01:26 avatar
" že v ďalekej budúcnosti budú letáky hľadom Vianoc behať po domových schránkach už v Januári." >>> Na toto som
Pamatam si, ked vianocne vylohy boli snad tyzden pred vianocami.
Ked boli na zaciatku decembra, tak sme sa divili, preco tak skoro. Potom sa to presunulo ku koncu novembra, a uz to mame v polke oktobra. Cakam, ze o rok, o dva to bude uz koncom septembra...
Som zvedavy, dokedy tato "casova inflacia" potrva. Mozno sa to raz zresetuje, alebo to tak aspon bude vyzerat, ked vianocne vylohy budu par tyzdnov pred vianocami. Az na to, ze to budu vylohy urcene k vianociam na dalsi rok   

"odhodili na deň zbrane ">>> Myslim, ze nieco podobne pisal Erich Maria Remarque.

Vianocne stromceky a stedry vecer bieriem ako nieco co s vianocami nema nic spolocne, ale je to uz tak zauzivane (od deststva), ze si na to clovek zvykol. Inak docela rad sa pozeram do okien na vianocne stromceky a v poslednej dobe aj prebrate amerikanizovane svetelne ozdoby v oknach a na balkonoch. Beriem to skor ako sucast atmosfery aj ked je to mozno blbost.

Skor mi vadi, ze to bolo vsetko sprofanovane obchodnymi retazcami, povrchnou televiziou atd.. a pokryteckostou, ako sa na chvilu akoze snazime byt k sebe mili...

Inak... absolutny suhlas s tvojim prispevkom...


72.
označiť príspevok

Michallko
   31. 10. 2013, 02:50 avatar


2.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:02 avatar
Vianoce za dverami je silné slovo, to by som mohol napísať Veľká noc za dverami len tak medzi nami.  


3.
označiť príspevok

Michallko
   30. 10. 2013, 17:04 avatar
nevidíš kurva tie úvodzovky????? a podľa rýchlosti toho ako si reagoval, od uploadnutia to čo som napísal, je isté že si hovno prečítal. Tak tu nerob dusno. I tak nikdy nepíšeš k téme.


4.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:08 avatar
Sa mýliš bobe, dokonca som to prečítal aj odzadu, takže nerob unáhlené závery, lebo ťa dám zavrieť.  


13.
označiť príspevok

Michallko
   30. 10. 2013, 17:19 avatar
dal som si cigaretu, tak som kľudnejší, ospravedľnujem sa za reakciu, ale ty si buď i tak neprečítal alebo nepochopil význam toho čo som napísal. Jednak nechcem aby si písal ak sa to netýka témy, lebo si mi jeden takýto príspevok pekne dokaličil, keď si tam písal veci, ktoré s témou mojho príspevku nemal nič spoločné. Čiže ťa prosím, aby si toho tu zdržal.
Súhlasí Mil@níčko


15.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:21 avatar
Aby si nepovedal, tak dal som si cigaretu, tak som kľudnejší, ospravedľnujem sa za reakciu.


5.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 17:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.9.
označiť príspevok

Michallko
   30. 10. 2013, 17:16 avatar
o Halloweene dobre viem, čo je zač, a neuznávam ho. Viem že Viancoe nie sú pôvodom kresťanký sviatok, ale majú byť sviatkom pokaj, mieru, oddychu a lásky, deň kedy by mali byť ľudia pokojní a štastní a miesto toho sú sviatkom koznumu a stresu, a to ma štve.


22.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 17:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

lahoda muž
   31. 10. 2013, 11:08 avatar
Hlupy nedosvieteny, neviem na com sa tolko rehlis.
Lebo vianoce, ateistickym sviatkom nikdy neboli nebudu, cize neviem preco a co pocas vianoc oslavuje taky rocionalno- ateisticky truhlik ako si ty.
Dnesnu podobu vianociam dali krestania. Keby bolo na ateistoch tak tento sviatok zanikne.
To iste dusicky, tiez im dali podobu krestania a dusicky nemaju nic spolocne s ateizmom.


77.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2013, 12:04 avatar
Krestania radi "asimilovali" pohanske sviatky..  


6.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2013, 17:12 avatar
Musia byt. Tento system stoji na extremnom konzume. Momentalne sa system ruca, kedze ludia maju stale menej penazi na nakupy a tak bude tlak na nakupy stale len rast a uz par rokov si ludia zadovazuju darceky uz aj na splatky, co je jasny ukazovatel, kde sa nachadzame.
Súhlasí Mil@níčko


7.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:14 avatar
Sa nezdáš, niekedy vieš napísať aj realitu, si dobrý. 


8.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2013, 17:15 avatar
Milanicko, realita sa pise sama, ja len opakujem  


11.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:17 avatar
Aj som si myslel, že to nieje z tvojej penisovej hlavy.  


17.
označiť príspevok

RighteousFred
   30. 10. 2013, 17:25 avatar
Veru nieje, je to z tohoto penisoveho ludskeho sveta  


10.
označiť príspevok

-oby- muž
   30. 10. 2013, 17:16 avatar
Neviem, ale ja si stále myslím, že Vianoce prichádzajú, tak sú pred dverami. Keď budú odchádzať, po Troch kráľoch, budú za dverami.
Alebo je to jedno? Neviem, mne to jednoducho nesedí.


12.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:17 avatar
Neviem, nemám dvere.


14.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 17:20 avatar
Ja mam Vianoce kazdy den,staci ze sem prikvitnes,hned mam lepsiu naladu.


16.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:23 avatar
Hej jú Didi, aký si mal nick pred tým?


18.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 17:29 avatar
Poviem Ti a prezradis ma sudruzke Repress a nie ze to povies anaJ ;-p)


59.
označiť príspevok

anaJ*
   30. 10. 2013, 21:52 avatar
Hm, hm, hm ... na Teba sa dívam baby ... daj mi trochu ooh, ooh, potom ešte uuh, uuh, stavím sa, že dostaneš čo chceš  
http://www.youtube.com/watch?v=H7d2qP-ddfc Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


60.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 22:03 avatar
Asi som dneska nachladol,mali sme iba 32C,co mam robit,odovzdat sa osudu a zomriet ako chudobny Hrochotan? :-(


62.
označiť príspevok

anaJ*
   30. 10. 2013, 22:12 avatar
Jasné!   Budem Ti údiť klbásky      


63.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 22:23 avatar
Keby si bola na kandidatke pre prezidenta,tak zalarmujem celu OKS este ajv Madarsku,aby Ta volili )))))))


64.
označiť príspevok

anaJ*
   30. 10. 2013, 22:30 avatar
Sedí vec! Kedy pošlem sťahovák  


19.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 17:30 avatar
Trosku som sa opalil na tej Floride ))


21.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 17:33 avatar
Nieže opálil, si sa spiekol kua, priznaj, že si zaspal ožretý v udiarni?
Súhlasí anaJ*


23.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 17:50 avatar
Na vine je sudruzka Repress,zabudla vypnut vypinac :-(
Súhlasí Mil@níčko


26.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 17:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.27.
označiť príspevok

-oby- muž
   30. 10. 2013, 17:59 avatar
ako vieš? Chodíš jej slzy utierať?


29.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 18:00 avatar
Toto by si mal admin vsimnut sudruh Osvieteny.


20.
označiť príspevok

-oby- muž
   30. 10. 2013, 17:30 avatar
Zavolaj Hamšíkovi, možno ti povie, alebo napíše na pohľadnici k Vianociam 


24.
označiť príspevok

Oleandra žena
   30. 10. 2013, 17:54 avatar
suhlasim s mnohými myslienkami.

ale uz som pocula od deti, ze nedostali nic pod stromcek, lebo nemali peniaze..tak toto je smutne..pretoze darcek nie je o peniazoch..a ak si to niekto spája výlucne s penazenkou je to o to horsie.
Súhlasí Osvietený


25.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 17:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.28.
označiť príspevok

Oleandra žena
   30. 10. 2013, 17:59 avatar
presne tak..deti su zvyknute, ze na co ukázu to maju..takze kto robi chybu?? no predsa dospely..
Súhlasí Linda, Osvietený


30.
označiť príspevok

-oby- muž
   30. 10. 2013, 18:04 avatar
niet väčšej radosti pre dospelých, ako urobiť radosť deťom.
Súhlasí Oleandra, Linda


31.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 18:05 avatar
.....aj ked Ti da dobru zvest,skoncil som zo skolou?


32.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 18:06 avatar
Niet väčšej radosti, ako robiť deti.  


33.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 18:08 avatar
.......a take trojicky a potom platit ))))))))))))))))


35.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 18:08 avatar
Oplatí sa platiť. 


37.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 18:10 avatar
Americania neplatia alimenty na Slovensko,vedel si?


34.
označiť príspevok

-oby- muž
   30. 10. 2013, 18:08 avatar
však to si vlastne robíš prostriedok na budúcu radosť :-))) Len treba robiť tak, aby prišli na svet pod stromček.


36.
označiť príspevok

Linda žena
   30. 10. 2013, 18:09 avatar
v rámci svojich možností..
niekto aj za cenu pôžičky..


38.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   30. 10. 2013, 18:10 avatar
Ten pôžitok aj za cenu pôžičky.


39.
označiť príspevok

Didier muž
   30. 10. 2013, 18:13 avatar
Ten aj za cenu pôžičkovy pôžitok


40.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 18:39

Príspevok bol vymazaný administrátorom.42.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   30. 10. 2013, 20:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.43.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 10. 2013, 20:12 avatar
halloween je niečo čo nemá v našej kultúre miesto a preto na tento akože sviatok seriem........ 
Súhlasí Oleandra, Al_ice


73.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2013, 06:20 avatar
Mozno (zi)je Scarlet v krajine, kde to v kulture miesto ma..


44.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 20:16

Príspevok bol vymazaný administrátorom.45.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 10. 2013, 20:18 avatar
Žijem už dosť dlho a nikdy predtým som o takom niečom ani nepočul.........takže neviem kde si zobral svoju info......


61.
označiť príspevok

anaJ*
   30. 10. 2013, 22:05 avatar
To bude asi tým, že iba žiť dlho nestačí  


46.
označiť príspevok

Scarletshadow žena
   30. 10. 2013, 20:21

Príspevok bol vymazaný administrátorom.51.
označiť príspevok

Oleandra žena
   30. 10. 2013, 20:29 avatar
v tomto case jedine sviatok vsetkých svätých a pamiatka zosnulých.-.Tieto sviatky su omnoho zmysluplnejsie, logickejsie a ludskejsie. Maju hlbsi význam a reálny základ.. Precituju sa v duchovnej rovine..Je to dostojný sviatok, myslienkami sa dotknut nasich predkov, zaspominat a uvedomit si, nasu pominutelnost..

Halloveen vnimam ako sposob zabavit sa..a dovod na zvrhlosti..


52.
označiť príspevok

Oleandra žena
   30. 10. 2013, 20:33 avatar
ale je to pre iné krajiny aj tradicia a maju na to v kazdom pripade pravo..


53.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   30. 10. 2013, 20:35

Príspevok bol vymazaný administrátorom.55.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 10. 2013, 20:38 avatar
Ano s tým súhlasím, nenávidím exihibicionizmus ešte aj v tomto......Hlbka mojej spomienky nie je závislá na velkosti kytice či kahanca.......
Súhlasí Lux.Aeterna


56.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 10. 2013, 20:44 avatar
ak mam moznost ist na hroby, chodim tam kvoli sebe,
aj ich vyzdobim, myslim si, ze dost vkusne.
tiez nechapem kopu inych veci,ale ak ludia maju potrebu slavit/svatit sviatky,kde je problem?
tiez nevidim problem vo vydlabanych tekviciach a napchavanim deciek sladkostami.


58.
označiť príspevok

Oleandra žena
   30. 10. 2013, 20:54 avatar
nie, pre mna je naopak dolezita práve tá "jedinecná" atmosfera..
nejde o velkost vencov, ci kahancov..ci o ich kvantum...ale to, co sa da prave vtedy a prve tam precitit..to duchovno, ktore prenikne do samotneho cloveka..a na chvilu intenzivne spoji s blizkym clovekom..


54.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 20:36

Príspevok bol vymazaný administrátorom.47.
označiť príspevok

majko1 muž
   30. 10. 2013, 20:24 avatar
46. veď som to napísal seriem na to.......   A nevadí mi ak ho niekto oslavuje, iba sa tomu čudujem, trochu...... 


48.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   30. 10. 2013, 20:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.49.
označiť príspevok

Osvietený muž
   30. 10. 2013, 20:28

Príspevok bol vymazaný administrátorom.57.
označiť príspevok

Al_ice
   30. 10. 2013, 20:45 avatar
pre teba je najidealnejsi karneval, das si na hlavu primeros a mozes ist...ved viez za co   


50.
označiť príspevok

Bombolo
   30. 10. 2013, 20:28 avatar
ja mám dva zámky na dverách ....nevpustím ich....
Súhlasí Osvietený


65.
označiť príspevok

Chiara.1 žena
   30. 10. 2013, 22:32 avatar
Michallko klídek, netreba podľahnúť vianočnej trhovej atmosfére;
no a čo sa týka tých darčekov, ja som poverčivá a jedna povera hovorí, že ak na Ježiška nedostaneš nič , celý rok budeš chudobný. Rodina, deti, blízki, priatelia sa obdarovávajú, každý aj ten posledný chudák si zaslúži darček, lebo Štedrý večer -24.12. je magický deň a neviem si predstaviť že by som nikomu nedala darček ako si neviem predstaviť že ako dieťa by som si nenašla darček pod stromčekom, by som veľmi plakala.
Michallko, odpusť, ale si sebec. To nie je o peniazoch , to je o láske a ty ju nevieš dávať, pritom sa oháňaš kresťanstvom a duchovnom. zvláštne. nepochopiteľné pre mňa ak vidíš v Ježiškovi - darčekoch pre radosť materiálno.

Mám známych, ktorí si pred pár rokmi sdali pod stromčekom Kinder vajcia, lebo nemali peniaze a veľmi sa z toho tešili. Tým ti chem povedať, že darčeky nemusia byť v neviem akej hodnote, ale aby každého potešil.


71.
označiť príspevok

Wolfe muž
   31. 10. 2013, 01:33 avatar
suhlasim s poslednou vetou. (Aj ked to mozem zniet ako lakomec...)
Súhlasí ether


66.
označiť príspevok

ether muž
   31. 10. 2013, 00:22 avatar
bla bla bla, že vás ľudia baví opakovať stále to isté dookola


67.
označiť príspevok

auxiliarius
   31. 10. 2013, 00:30 avatar
aj male dieta dookola opakuje "mami"


68.
označiť príspevok

dodo...best muž
   31. 10. 2013, 00:37 avatar
...a pret0ze skv0r bude Halloween,tak sa pre0bleciem za menstruaciu a ned0stanete ma a budete sa bat...)))


69.
označiť príspevok

Blanka žena
   31. 10. 2013, 00:45 avatar
atmosféra vianoc je najčarovnejšia z celého roku.


74.
označiť príspevok

Tvoja_depresia
   31. 10. 2013, 09:19 avatar
1..neviem, ktorý rodič by naozaj riskoval smútok v detských očiach na Vianoce?
nie všetky deti sú rovnako náročné...všetko s mierou
Súhlasí Al_ice


75.
označiť príspevok

Malá Zoe žena
   31. 10. 2013, 09:28 avatar
ja sa teším na vianoce, mám ich vždy pokojné a v kruhu rodiny, tak ako to má byť. zhon ignorujem, komerciu nepodporujem, darčeky samozrejme sú, patria ku tradícii, ale skutočne skromné, kniha, kozmetika a pod, ved ide len o akýsi symbol obdarovania sa navzájom, čo značí vzájomnú lásku a úctu v rodine a medzi blízkymi.
každý má tieto sviatky také, aké si ich sám urobí..


78.
označiť príspevok

dorota
   31. 10. 2013, 15:18 avatar
bez tychto zurivych previanocnych clankov si ani neviem predstavit vianoce.
chlipnem si jablkoveho cajiku so skoricov a docitam  
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 01:57,  Pamätám sa na tú kvalitu po prevrate. Išiel som do obchodu a chcel som kúpiť párky. Fuj,...
dnes, 01:23,  jo v pohode aj koncert :D
dnes, 00:32,  Petr Bende - Nad horu svita
dnes, 00:18,  Edo chce budovať totalitu !
dnes, 00:09,  zlaty socík dorazil *13*13*13
dnes, 00:08,  naš prakokot za podporovania hzds som nekandidoval . Nebol som ani na slovensku *13*13*13...
dnes, 00:05,  To je komunistický hovnomet . Nepoznaš ved vám na stranícke schôdze nápoje dovážal
včera, 23:51,  (1) Osvietený, vidím, že kompletuješ svoje vybavenie - k svojim hovnometom si si už...
včera, 23:32,  Dodo, hádam by si Grétku neodmietneš, keď by Ti to auto ponúkla odviesť/preplaviť do...
včera, 23:21,  (17) 0svietený, keby len hmlu, ale aj kadejaký odor zo svojich stále plných hovnometov....
včera, 22:41,  Pozrite sa, ja nezvyknem komentovať stranu Dobrá voľba. Podľa mňa je to nezmyselný projekt...
včera, 22:37,  Rok 2002. Všetci zvolení kandidáti za koalíciu HZDS. / Ak osvietený präkäkät kandidoval a...
včera, 22:34,  Edo hamuj. Lžeš ako keď tiskne !
včera, 22:29,  Tu je niečo, čo treba zvážiť: Existuje nejaký dôvod domnievať sa, že Satan je dnes menej...
včera, 22:17,  “Vaša láska nech nie je pokrytecká. Majte odpor k tomu, čo je zlé, lipnite na tom, čo je...
včera, 22:15,  Nech sa páči. Rok 2014. Saskárčik NAS. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
včera, 22:13,  Ale,,, ja som ,,,je uz o inom ako o pyche ,,, takto by to malo byt** JASOM **
včera, 22:12,  Nech sa páči. Rok 1994. Kádehačik NAS. *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13...
včera, 22:10,  "Osvietený" politológ NAS.*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13 Vypúšťa ťažkú...
včera, 22:10,  15. toto ti nevyšlo ;-)
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Mimoriadne situácie neexistujú.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(198 518 bytes in 0,555 seconds)