Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  rôzne  téma
kategórie:  

Vesmírny poriadok

35
reakcií
1980
prečítaní
Tému 12. júna 2011, 12:57 založil Boris.

podobné témy:

názov témy
posledná
reakcií
21. 08. 2019
3
26. 01. 2011
5
21. 12. 2013
20
 
 


1.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 6. 2011, 12:57 avatar
Cosmos je slovo, ktore zacali pouzivat stari greci, ked pochopili prve prazaklady toho, co su. Prve zmienky o atomoch, ci hviezdach ako dalsich vzdialenych slnkach pochadzaju zo stareho, filozofiou krekvitajuceho grecka.
Cosmos znamena opak slova Chaos.
Predstavuje harmonicky system. System, ktory si neprotireci, ktory ma svoje pravidla na ktorych zakladoch buduje.
Bol to prelom v chapani sveta a zacal ho oddelovat od bohov.
Bohov si clovek vymyslel pre vsetko nepochopene. Prirodzene ak nieco nechapem a chcem to pomenovat musim tomu prisudit nejaky obraz. Ohen.. co to je? povedal si praclovek.. ako funguje, preco je horuci atd. je to praca boha. To boh je pricinou ohna... blesku, travy, stromov, vetra, vody, zeme, slnka a tak dalej... bohov clovek prisudil aj vlastnym emociam, strachom...
Sloboda, bezpecie, a zabezpecenie su predpoklady, ktore davaju ludskemu duchu priestor rast. Tieto idealne podmienky predstavovalo aj grecko spred cca 300-600 rokov pred kristom bolo slobodnou/demokratickou a ekonomicky vyspelou castou sveta.. bol to cas rozkvetu filozofie a volnomyslienkarstva. Do dnes ostava zahadou, ako sa demokritos mohol dopracovat k myslienke atomu.
Sila cirkve a bazenie po ovladani, moci toto idealne miesto coskoro premenilo na dogmaticko otrokarsku spolocnost a mudrost cloveka sa opat na starocia vytratila.
Vesmirny poriadok znamena nieco ako pre nas ludi ustava.. s tym rozdielom, ze vo vesmire sa zakony skutocne dodrziavaju v opacnom pripade by v praxi nemohol fungovat.. nastal by chaos.
Cosmos, alebo chaos? aj nasa mysel predstavuje v podstate vesmir, ktory moze byt usporiadany a plodny, alebo v uplnom rozpolozeni, neschopny produkovat realne hodnoty.
Kazdy poriadok ma svoje realne hranice vzhladom k jeho funkcnosti. Aj to najvacsie vesmirne zlo predstavuje v skutocnosti len pociatok noveho dobreho, no da sa to iste povedat o svete ludskej mysle a premeny v ciny?


17.
označiť príspevok

Petrana žena
   13. 6. 2011, 18:14 avatar
...vidím, že stále si kladieme tie isté otázky ako pračlovek. 


18.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 6. 2011, 18:15 avatar
a to?  


19.
označiť príspevok

Petrana žena
   13. 6. 2011, 18:16 avatar
...oheň...čo to je? 


20.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 6. 2011, 18:17 avatar
ty si si to aj precitala cele?  
Súhlasí Petrana


21.
označiť príspevok

Petrana žena
   13. 6. 2011, 18:19 avatar
...jasné, súhlasím, že Boh je príčinou ohňa. 


22.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 6. 2011, 18:20 avatar
aha ....  


2.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 6. 2011, 13:04 avatar
je to matematická - vesmírna zákonistosť..celý vesmír je o číslach.


4.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 6. 2011, 13:10 avatar
matematikou si vesmir len vysvetlujeme. Je to ten najlepsi prostriedok na to, aby sme chapali harmonicku skutocnost.
Vesmir nieje matematika. Matematika je len rec, ktora nas uci vesmir chapat
Súhlasí mamaleone, ivan_, LimoXAFOR


32.
označiť príspevok

LimoXAFOR
   24. 7. 2011, 18:00 avatar
  ... Vesmírny poriadok# ... to ma byt for?


3.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 6. 2011, 13:04 avatar
Súhlasí Alexander, mamaleone


6.
označiť príspevok

Boris muž
   12. 6. 2011, 13:55 avatar
aj hudba zrejme podlieha akemusi vesmirnemu poriadku.. nieje jedno v akom poradi a vyske rozhodime tony, aby sa dali s pozitkom pocuvat )


5.
označiť príspevok

ranexil muž
   12. 6. 2011, 13:31 avatar
A co vesmirny neporiadok?


9.
označiť príspevok

ivan_ muž
   12. 6. 2011, 16:40 avatar
co ducharko s nulovou odvahou, zase si v noci videl ufo?


7.
označiť príspevok

Ónya žena
   12. 6. 2011, 14:06 avatar
vesmírny neporiadok a vesmírna energia sa transformuje cez ľudí )


8.
označiť príspevok

Scarlett žena
   12. 6. 2011, 15:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.10.
označiť príspevok

Petrana žena
   12. 6. 2011, 21:43 avatar
....ten "atypický" pohľad na vemírne Zákony mi bol hneď podozrivý... 
sk.wikipedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
...staré "veci" v nových šatách. 


11.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 07:22 avatar
Vesmírny poriadok znamená, že existuje nekonečný počet pravidiel ktoré sa samozrejme nekonečne dodržujú . Ono mali by sme si definovať, čo poriadok je......a dá sa to asi iba štatisticky, pretože javy nastávajú s väčšou alebo menšou pravdepodobnosťou.


12.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 6. 2011, 09:13 avatar
poriadok je dla mna funkcnost.


13.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 11:38 avatar
Lenže nájdeš málo prípadov kedy funkčnosť prebehne na sto percent podľa nejakého pravidla.....pravidlá majú vždy svoje obmedzenia......


14.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 6. 2011, 13:37 avatar
v pripade cloveka je to este pomotanejsie. Clovek si ospravedlni vsetko a tym uprednostni svoje dojmy pred skutocnostou. neplodne riesenie pred plodnym.


15.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 6. 2011, 15:25 avatar
hm Boris co sa tyka Boha a jeho vesmirneho poriadku,nemozeme ho zial zahrnut ani do akehosi ustavu,bo vesmirny poriadok ma do cinenia s mudrostou a my nou nedisponujeme,my disponujeme poznanim a vedomostami,ale nie mudrostou.Iba mudry vie,ako chuti zlo a viac sa tej chuti nedotkne,ale my nie sme mudry,bo existencia zla je toho prikladom ,napr.zial aj tu na df..
esteze Biblia velebi mudrost v piesnach..tam jej miesto a aj navzdy ostane,bo touto mocou disponuje ibasam Boh aj s vesmirnym poriadkom..


16.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 6. 2011, 18:07 avatar
ked uz spominame boha, tak sme udajne my ludia tiez na obraz bozi salbea a ak mam z toho vychadzat, tak clovek je schopny tu mudrost v sebe objavovat. lenze nechce.


26.
označiť príspevok

majomajo muž
   13. 6. 2011, 20:49 avatar
Ako ťa napadlo ťahať sem Boha ? Inak v tvojom vyjadrení , presne tak ako vo všetkých náboženských je logický nezmysel . Odkial vieš ( keďže sama píšeš že nedisponuješ múdrosťou ) čo Boh chce a aké má úmysly ?


23.
označiť príspevok

Petrana žena
   13. 6. 2011, 18:32 avatar
Sedem vesmírnych princípov
Kybalion formuluje sedem axióm hermetizmu. „Sedem je zákonov pravdy. Ten, kto ich pozná, vlastní magický kľúč, pod dotykom ktorého sa všetky brány chrámov rozletia dokorán.

1.Zákon mentalizmu: Rozvíja myšlienku, že „všetko je myseľ“. Celá realita, ktorú vnímame, je duchovného charakteru. „Absolútno je myseľ. Vesmír v sebe zahŕňa duchovnú podstatu.“
2.Zákon súvzťažnosti: Obsahuje myšlienku, že vždy jestvuje vzťah medzi javmi v rôznych oblastiach alebo úrovniach bytia a života. „Ako hore, tak dolu. Ako dolu, tak hore.“ Hovorí o harmónii, zhode a korešpondencii medzi rovinami, ktoré sa označujú ako: veľká fyzická pláň, veľká duševná pláň a veľká duchovná plán, čo je koncept rozdelenia sveta a jeho javov na hmotnú, duševnú a duchovnú úroveň.
3.Zákon vibrácie: Hovorí o myšlienke, že pohyb sa prejavuje všade a vo všetkom vo vesmíre, nič nestojí na mieste. „Nič sa nenachádza v pokoji. Všetko sa pohybuje, všetko vibruje.“ To vysvetľuje rozdiely medzi rozličnými prejavmi hmoty, energie, duše a ducha. Rozdiel je len vo vibráciách. Čím má subjekt vyššiu úroveň vibrácií, tým je vyšší a dokonalejší. Absolútno má nekonečnú úroveň vibrácie, aj keď sa nachádza v pokoji. Je nespočetne veľa vibračných úrovní medzi úrovňou Absolútna a najnižšími úrovňami. Mentálna (duševná) transmutácia je popisovaná ako praktické použitie tohto princípu. Zmeniť svoj mentálny stav znamená zmeniť vibráciu. To sa dosiahne „zameraním“ vôle na žiadúcu úroveň vibrácie.
4.Zákon polarity: Vyjadruje ideu, že všetko je duálne, všetko má dva póly a protiklady. „Všetko je podvojné, všetko má dva póly, všetko má svoj opak. Podobné a nepodobné veci sú rovnaké, protiklady sú rovnaké v podstate a líšia sa len stupňom. Protipóly sa stretávajú, každá pravda je len polopravdou a všetky paradoxy sú riešiteľné.“ Všetky prejavené veci majú dve strany, dva aspekty alebo dva póly. Všetko „je“ a „nie je“ v tom istom momente, všetky pravdy sú aj pravdou aj nepravdou. Protiklady sú vo svojej podstate rovnaké, rozdielne len v stupni.
5.Zákon rytmu: Vraví, že všetko má svoju mieru pohybu tam a späť, všetko prichádza a odchádza, hýbe sa dopredu a dozadu, ako kyvadlo. Vyjadruje skutočnosť, že existuje v každom páre protikladov rytmus, a je blízky 4. axióme. Tento kyvadlový pohyb sa týka aj duševných procesov a stavov. Jeho účinky je možné stlmiť použitím Zákona neutralizácie, čo je vlastne polarizácia mysle k želanému pólu.
6.Zákon príčiny a následku: Objasňuje, že každý dej a jav má svoju príčinu a takisto následok. Ďalej tvrdí, že neexistuje niečo také ako náhoda. Náhoda je označenie pre príčinu, ktorú nepoznáme alebo nechápeme. Je veľa rovín kauzality, ale nič neunikne Zákonu.
7.Zákon pohlaví: Vyjadruje myšlienku, že princíp pohlavia je prítomný všade a vo všetkom. V texte je zdôraznené, že zákon nesúvisí len so sexuálnym významom, ale so všetkými oblasťami, kde niečo vzniká alebo sa tvorí. V oblasti živých tvorov, na fyzickej rovine, sa pohlavie manifestuje ako mužské a ženské. Pohlavia jestvujú na všetkých troch veľkých rovinách (fyzickej, mentálnej a duchovnej)[3] a predstavujú rozdielne aspekty. Zákon tiež tvrdí, že všetko v sebe obsahuje v určitej miere oba princípy. Mužský princíp (+) sa vždy prejavuje ako zámer, je aktívny, je vysielačom. Ženský princíp (?) sa prejavuje ako udržiavajúci, je pasívny, variabilnejší, je prijímačom; podľa Kybalionu je ženský princíp aj nositeľom myšlienok, konceptov, predstáv a nápadov. Je nutná rovnováha medzi týmito dvoma silami. Bez pasívneho by bol aktívny princíp náchylný konať bez zábran s chaotickým výsledkom. Pasívny bez aktívneho by zase mal tendenciu stále len niečo odrážať a nedarila by sa mu žiadna činnosť, čo by ústilo do stagnácie. Spoločná zmysluplná súhra oboch princípov prináša výsledky, ktoré dokazujú, že mužský a ženský princíp sa dopĺňajú.
  toto si Borko naštuduj
Súhlasí LimoXAFOR


24.
označiť príspevok

Boris muž
   13. 6. 2011, 18:42 avatar
daj mi nieco nove prosim ta... uz ma nebavia nabozenske kecy-


25.
označiť príspevok

salbea žena
   13. 6. 2011, 20:02 avatar
hm clovek chce najpr byt mudrym a vsetko ovladat a poznat skor,nez spozna co je to byt prezieravym,bo to ti rozsiruje vedomie a nie byt vsevedom v politike,v matematike ci vo fyzike a atd,vsak Boris..
nabozenske kecy ta nebavia,ale nebavi ta byt ani opatrny a nekonas pri svojich nazoroch dost uvazene,bo aj nabozenske kecy ti mozu tvoj obzor hladania odpovedi na tvoje otazky usmernit..
nie si dost mudry,bo odsudzujes unahlene a nehladaj ehm vesmirny poriadok


27.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 6. 2011, 00:58 avatar
nabozenstva su v prvom rade tvrda forma manipulacie a dalej tvrda forma pokrytectva. Vidim tu strasnu chybu co som robil v tvojom pisme.


28.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   14. 6. 2011, 01:06 avatar
...tvrd0 suhlasim...
Súhlasí Boris, LimoXAFOR


29.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 6. 2011, 01:11 avatar
ucime sa cely zivot david, ci?
Súhlasí LimoXAFOR


30.
označiť príspevok

david lane 01 muž
   14. 6. 2011, 01:13 avatar
...tak tak...a p0 smrti zuzitkujeme...)


31.
označiť príspevok

Boris muž
   14. 6. 2011, 01:33 avatar
neviem .. potom ti poviem )) alebo ty mne ?
Súhlasí LimoXAFOR


33.
označiť príspevok

LimoXAFOR
   24. 7. 2011, 18:04 avatar
Dnes som založil novú tému menom : téma dňa ...
Pripojíte sa tam niekto?  


34.
označiť príspevok

LimoXAFOR
   24. 7. 2011, 18:05 avatar
Ak by ste sa nechceli propojiť,tak tam aspoň mrknite o čom je ok?


36.
označiť príspevok

clear1 muž
   24. 7. 2011, 18:08 avatar
Pozri, všetci čo sme tu už registrujeme Tvoju tému a keď niekto bude mať chuť niečo Ti do nej napísať, tak to urobí. Nevypisuj do iných tém, že máme ísť do Tvojej témy  


35.
označiť príspevok

LimoXAFOR
   24. 7. 2011, 18:08 avatar
Ako ste si dali na to svoje ,,konto,, fotku?
Vysvetlíte mi to niekto?
Ak nemáte čas, takkludne nemusíte ... ja sa to časom ,,naučím,,.

        
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:58,  s takými vymletými psychopatmi sa ťažko buduje slobobodná spoločnosť.........*10*10*10
dnes, 02:45,  samozrejme...krst do mena Ježiš.....*10*10*10
dnes, 02:43,  pokial nema byt vas krst krstom ducha svateho ktoreho prirodzeny nasledok je ciste poznanie tak...
dnes, 02:41,  ideš tomi ty naš osmijanko......mam ťa rad*18*18*18
dnes, 02:28,  moralizujme radšej ako nejaký nešťastnik tomi.....ktorý sa ani pokrstiť nedal*07*07*07
dnes, 02:24,  https://www.milost.sk/news/
dnes, 02:14,  že v spoločnosti....*19*19*19*19
dnes, 02:13,  predstavme si, že slocnosti už niesu vymletí ľudia ala boris......*18*18*18*18
dnes, 02:11,  aby si dostal rozum, ty teliatko........*03*03*03*03....odkedy nemaš rad politiku?...osmijanko...
dnes, 01:50,  Zatiaľ čo liberáli majú v blížiacich sa parlamentných voľbách výber menší ako v...
dnes, 01:14,  Prečo tu zas trepeš politiku?
dnes, 01:06,  Čo majú ľudia zo šírenia klamstiev? Nakoniec sa im to vypomstí.
dnes, 01:04,  Staručký hoax *13*13*13 pre vysvetlenie https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 01:02,  infovojna *13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13*13
dnes, 00:55,  Nenormalix žiaden strach zdravotná štatna poistovna zostane vo vlastníctve štatu a...
dnes, 00:48,  Hrádza proti extremizmu https://video.azet.sk/embed/3005389/
dnes, 00:47,  Presne tak slobodným totaliťakom treba povedať nie . Oxymoronom však pov ieš svetu len že...
dnes, 00:45,  https://www.aktuality.sk/clanok/756024/tazky-tyzden-hoaxparada-2019/
dnes, 00:39,  https://www.youtube.com/watch?v=1UdjkastOQE
dnes, 00:34,  Srandokartónom! A to nie je náhoda. Veď ľaľa, zľava: Hrdlička, preceda KSS, Drbnutý,...
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Človek mieni a človek aj mení.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(113 569 bytes in 0,975 seconds)