Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Verili by ste, že prví ateisti boli už za čias Ježišových?

22
reakcií
1171
prečítaní
Tému 29. októbra 2012, 19:18 založil Antidogmatik.

podobné témy:1.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   29. 10. 2012, 19:18 avatar
Jedným z prvých ateistov bol Saul, alebo Šaul, neskôr Pavol, teraz svätý Pavol. Podrobnosti o ňom sa dozviete zo Skutkov apoštolov 9. A keď vám to trocha myslí, pochopíte, že šíriť evanjelium bol tento Sv. Pavol donútený Kristovým terorom. No a z Epištoly Sv. Pavla Korinťanom 9/14 a nasl. zistíme, že: Tak i Pán nariadil tým, ktorí zvestujú evanjelium, aby žili z evanjelia. Z tohoto citátu je zrejmé, že šírenie evanjelia bol vtedy dobrý džob. Ale hoci Šaul so šírením nesúhlasil, mal dosť rozumu nato, aby ho šíril, pretože na tom nielen dobre profitoval, a zachránil si aj život. Čítajte od verša 15 a ďalšie. Pre tých, ktorým sa nechce čítať alebo dlhé príspevky, alebo nemajú Bibliu, napíšem aspoň podstatu: Lebo keď zvestujem evanjelium, nemám sa čím chváliť, pretože to musím robiť, ale beda by mi bolo, keby som nezvestoval. To hovorí Sv. Pavol. Nuž milí veriaci . Vysvetlite mi to. Už sa teším ako ma pobavíte. Pozoruhodné je tiež, že pri čítaní životopisu tohoto apoštola a toho čo on sám napísal, narazíte tak isto na iných bohov ako v Starom zákone.


2.
označiť príspevok

blueevil
   29. 10. 2012, 19:26 avatar
akakoľvek ideologia je nebezpečna Antidogmatik. maš jedno či je to viera, TV, hoby, sexizmus, jedlo,... dôležite je ako vieš s tym narabať a či to ma skutočne pre teba osoh


6.
označiť príspevok

Krištof
   30. 10. 2012, 17:23 avatar
1. To je opäť zrejme chybná interpretácia. Pavol nevyužil nárok na "plácu" za zvestovanie evanjelia, ako tam aj hovorí, 1Kor 9, 15: "No ja som nič z toho nepoužil." Živil sa vlastnými rukami, vyrábal stany. Hoci mohol by to využiť, lebo "robotník je hodný svojej mzdy", alebo obrazne "mlátiacemu volovi nezaviažeš papuľu." (9. verš)

Vidím to asi takto: Pavol bral zvestovanie evanjelia ako svoje poslanie, povolanie, ktoré bolo zmyslom jeho života. Bol s ním stotožený, robil to dobrovoľne, teda nešlo len o niečo, k čomu ho povolal Pán. Išlo o povinnosť vyplývajúcu z jeho poslania, keby to nerobil, bol by aj proti sebe samému, nielen proti Kristovi. Robil to z lásky a mal za to dostať aj nebeskú odmenu. Pozri napr. "hymnus lásky" v 13. kapitole toho listu: "A keby som mal dar proroctva a poznal všetky tajomstvá a všetku vedu a keby som mal takú silnú vieru, že by som vrchy prenášal, a lásky by som nemal, ničím by som nebol... A tak teraz ostáva viera, nádej, láska, tieto tri; no najväčšia z nich je láska."
Súhlasí Slušný človek


3.
označiť príspevok

dilemma žena
   30. 10. 2012, 02:27 avatar
teda ak oznamujem dobré posolstvo, nemám žiaden dôvod na chválu, lebo mi to bolo uložené ako nutnosť. ale beda mi, keby som neoznamoval dobré posolstvo! ak to konám ochotne, mám odmenu, ale ak to robím proti svojej vôli, jednako mi je zverené správcovstvo. 1ko 9:16,17

neviete, že muži, ktorí konajú sväté povinnosti, jedia veci z chrámu, a tí, ktorí stále slúžia pri oltári, majú podiel s oltárom? 1ko 9:13


4.
označiť príspevok

havran
   30. 10. 2012, 06:00 avatar
šamanstvo bol vždy dobrý job


5.
označiť príspevok

Astax1 muž
   30. 10. 2012, 13:58 avatar
Antidogmatik

Nesnaž sa vysvetlovať niečo čomu nechápeš.Prečo čítaš sv.Písmo?Len preto aby si si to vysvetlil po svojom.Ty to zle chápeš alebo chceš to tak chápať ale to čo robíš je zlé.Očiernujes tu sv.Paula.
Si napísal "A keď vám to trocha myslí, pochopíte, že šíriť evanjelium bol tento Sv. Pavol donútený Kristovým terorom."
Akým terorom? Nevieš ako sa obrátil sv.Pavol to si nečítal že stretol Ježiša?
Tiež si napísal že šírenie evanjelia bol dobrý "job".--Robíš si srandu?
Pán povedal apoštolom aby si zobrali palicu,sandale a aby si opasali bedra a šli ohlasovať evanjelium.Apoštoli žili iba s toho čo im dali ludia a to ešte často krát dali chudobným.Tak ako terajší misionári.Nechali všetko a ty hovoríš že to bol dobrý "JOB!"
Sv.Pavol pred tým Šavol prenasledoval Kresťanov.Ked sa mu raz zjavil Ježiš a povedal mu "Šavol,Šavol prečo ma prenasleduješ?" týmto poukazoval na Cirkev.Ked šavol videl čo urobil rozhodol sa zvestovať evanjelium Ježiš mu to neprikázal on sa s vlastnej vole rozhodol urobiť zadosťučinenie.Každý má slobodnú volu.A ty Antidogmatik berieš všetko doslova so sv.Písma-Chyba.
Súhlasí Slušný človek


7.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   30. 10. 2012, 17:35 avatar
Astax1, k pravde sa dopátraš odhaľovaním a zisťovaním protirečení v usudzovaní protivníka. Moji protivníci sú veriaci a nezmyselná kresťanská filozofia, založená na Biblii, ktorá je plná nezmyslov a rozporov. Ta si vyberáš to čo sa ti z Písma hodí a ja tiež. A ježiš bol v skutočnosti surový vrah a násilník. Už som to tu napísal. Je to v Kosidovského knihe, Čo rozprávali evanjelisti, Obzor BA 1988, str. 113: Keď ho (Ježiša) rovesník z rodnej dediny z nepozornosti postrčil, padol za trest mŕtvy. Rovnaký osud stihne učiteľa, ktorý ho pokarhal za hlavatosť. Rodičia nešťastného chlapca sa išli sťažovať Jozefovi a vtedy nasrdený Ježiško spôsobil, že stratili zrak. Koniec citátu. Ale tu sú ďalšie z Nového zákona: Nedomnievajte sa, že som prišiel dať pokoj na Zem; neprišiel som dať pokoj, ale meč. Ježiš, Mt. 10/34 Načo sem vlastne Kristus prišiel? Odpovie nám Matúš 10/35, 36: „Lebo som prišiel rozdeliť človeka proti jeho otcovi a dcéru proti jej materi a nevestu proti jej svokre, a nepriateľmi človeka budú jeho domáci.“
A ďalej sv. Lukáš v 14/26 odkazuje tým, čo chcú nasledovať Krista ako jeho učeníci Ježišovu požiadavku: „Ak ide niekto ku mne a nemá v nenávisti svojho otca i matere, ženy i detí, bratov i sestier, ba ešte len aj svojej vlastnej duše, nemôže byť mojím učeníkom.“
Akási čudná láska, nezdá sa ti?
Matúš 13/47, 48 prirovnáva nebeské kráľovstvo k vlečnej sieti, spustenej do mora a tiahnúcej so sebou tvorov z každého druhu, ktorú, keď sa naplní, vytiahnu na breh a zoberú, čo je dobré. Zlé jednoducho vyhádžu. Nuž všetci ulovení majú smolu. Pozrime sa ešte na ďalšie humánne vlastnosti Ježiša Krista. Nájdeme o nich zmienku v ev. Sv. Matúša 18/6, 7. Vyhráža sa hriešnikom a vraví, že by bolo lepšie tomu kto, v tomto konkrétnom prípade, pohorší čo len jedného z maličkých, keby mu uviazali na krk žarnov a utopili ho. (Ale vraj sem prišiel zbaviť nás hriechov!)
No nielen jednotlivcom hrozí. Hrozba sa týka celého sveta. Svetu vraj bude beda pre pohoršenia. Pohoršenia vraj musia prísť, čo je od všemohúceho nanajvýš prekvapujúce konštatovanie. No beda ľuďom, ktorí pohoršenia zapríčinia.
Tamže, ale v 26/8 – 12 sa Ježiš prejavuje ako sebec keď vyjadruje nespokojnosť s názorom svojich učeníkov na použitie vzácnej masti, ktorú neznáma žena vyliala na jeho nohy.
Podľa učeníkov sa drahá masť mohla predať za mnoho peňazí a peniaze sa mali rozdať chudobným. No ľudomil Ježiš sa proti tomu striktne ohradil s poznámkou, že chudobných je dosť, ale on je len jeden. Čo tam po chudobných, pomyslel si zrejme Ježiško. Veď ich bude kráľovstvo nebeské. Prečo by sa mali mať dobre aj na Zemi? Takže Ježiš bol terorista. Cirkev svätá nazločineckejšou organizáciou na Zemi a Pán najmasovejším vrahom na tejto planéte. No niektoré veci z Písma sú chápané rozdielne. Lenže to neznačí že kresťania majú monopol na pravdu.
Súhlasí havran


8.
označiť príspevok

Krištof
   30. 10. 2012, 18:04 avatar
Vidím to inak. Pozri Ježišovo učenie v Matúšovi: "Blahoslavení čistého srdca, lebo oni uvidia Boha. Blahoslavení tí, čo šíria pokoj, lebo ich budú volať Božími synmi... Keď teda prinášaš dar na oltár a tam si spomenieš, že tvoj brat má niečo proti tebe, nechaj svoj dar tam pred oltárom a choď sa najprv zmieriť so svojím bratom; až potom príď a obetuj svoj dar. ... Tomu, kto ťa prosí, daj, a neodvracaj sa od toho, kto si chce od teba niečo požičať. ... Milujte svojich nepriateľov a modlite sa za tých, čo vás prenasledujú, aby ste boli synmi svojho Otca, ktorý je na nebesiach. Veď on dáva slnku vychádzať nad zlých i dobrých a posiela dážď na spravodlivých i nespravodlivých. Lebo ak milujete tých, ktorí vás milujú, akú odmenu môžete čakať? Vari to nerobia aj mýtnici?A ak pozdravujete iba svojich bratov, čo zvláštne robíte? Nerobia to aj pohania? Vy teda buďte dokonalí, ako je dokonalý váš nebeský Otec."
Lk 10, 5-6: "Keď vojdete do niektorého domu, najprv povedzte: Pokoj tomuto domu! Ak tam bude syn pokoja, váš pokoj na ňom spočinie; ak nie, vráti sa k vám."

A v Lukášovi 14,26 o tej "nenávisti"? 27. verš: "Kto ide za mnou a nenesie svoj kríž, nemôže byť mojím učeníkom." Z Ježišovho učenia vyplýva, že nejde o to, aby doslova nenávideli svojich príbuzných, lež skôr o to, že ich majú milovať menej ako Ježiša a učeníctvo. O Jakobovi je tiež napísané, že "nenávidel" Leu a miloval Ráchel, čo znamenalo, že Leu miloval menej ako jej sestru Ráchel. (Gn 29, 30-33) Ježiš tým zdôraznil, že stať sa učeníkom je vážna zodpovednosť. Keby učeník miloval viac svoju dušu alebo matku ako Ježiša, nemusel by zvládnuť "niesť" svoj kríž a mohol by odpadnúť od služby evanjelia, bol by ľahšie zlákaný inými ľuďmi a vecami. Byť jeho učeníkom nesie so sebou možnosť ťažkostí a prenasledovania. Bez toho, aby učeník "niesol svoj kríž", by tie ťažkosti nezvládol. Zrejme je rozdiel medzi obyčajným veriacim a takýmto učeníkom.

Erich Fromm, 1950: "Pokým je človek viazaný primárnymi putami k matke, otcovi, rodine, cíti sa v bezpečí a pod ochranou... Nestáva sa plne ľudskou bytosťou, nerozvíja svoje schopnosti premýšľať a milovať. Žije v závislosti... Všetka jeho duševná a citová činnosť sa orientuje na autoritu jeho primárnej skupiny... Incestne orientovaná osoba je schopná pociťovať blízkosť len k tým, ktorých pozná. Nedokáže si vytvoriť blízky vzťah s "cudzím" človekom, to znamená s inou ľudskou bytosťou ako takou... Keď Ježiš povedal, že prišiel "rozdeliť syna s otcom, dcéru s matkou, nevestu so svokrou" (Mt 10,35), nechcel tým učiť nenávisti k rodičom, ale snažil sa čo najdrastickejšie a najjednoznačnejšie vyjadriť presvedčenie, že ak sa má človek stať sám sebou, musí sa vymaniť z incestných pút a získať samostatnosť."
Iná interpretácia môže byť taká, že pre pravdu a lásku, ktorú Ježiš prináša, sa rozdelia aj rodinní príslušníci, aby niektorí z nich založili novú rodinu alebo spoločenstvo Božieho kráľovstva.

"Nuž všetci ulovení majú smolu."

Z textu vyplýva, že nie všetci, iba zlí.
Súhlasí Slušný človek


9.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   31. 10. 2012, 15:41 avatar
No to je úžasné, Krištof 8. Tých dobrých zoberú a zožerú. A zlých vyhádžu, no a tí tam pokapú. A ty prekrutiš Písmo a tvrdíš, že tí zožraní nemali smolu. Nevedel som, že koho zožerú ľudožrúti je pre neho dobre. Od vás svätuškárov sa na tomto fóré objavujú také nezmysly až to bolí. Napríklad, že veriaci sú bohabojní. Prečo sa majú báť vceriaci niekoho, kto ich totálne besno miluje, dáva im čo potrebujú, je spravodlivý, milostivý, ba až milosrdný je dobrotivý zľutovný a čo je viem aké ešte dobré vlastnosti mu veriaci strachopudi pripisuju. A vieš prečo mu všetky tie dobré vlastnosti pripisujú? Lebo sa ho boja. Aby sa vyhli možnému trestu, pretože Boh koho chce, toho vyznamená a koho chce toho zatratí. Kde sa toto v Biblii nachádza nájdeš na fore. No nedá sa zakamuflovať, že Pán bol najmasovejším vrahom, klamárom, lúpežníkom na tejto planéte. A nielen obyčajným vrahom, Bol aj neobyčajne krutým vrahom. Prečítaj si v Písme, ako dal párať bruchá tehotným ženám. Z histórie poznáme len jedného takého surového vraha ako bol Pán. Bol to genegalissimus Franko, ktorý dával popravovať aj tehotné ženy. Ten by sa vám veriacim asi páčil, čo?


10.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2012, 01:52 avatar
Antidogmatik, tieto tvoje výroky ma rozosmejú, aj keď budem ten najsmutnejší človek na svete. Toto si budem čítať na Sivestra, veď ty si z tej biblie tak dopletený, jako dve skrine Leninových spisov. Keby si takýmto spôsobom rozobral rozprávku, ako išlo vajco na vandrovku, tak to by som bol v ohrození života, že sa zájdem od smiechu. Spravil si z toho estrádu a čím viacej by sa ti snažil Krištof inteligentnejšie vysvetľovať tie najzákladnejšie princípy, tý si viacej vedľa. A vieš, čoho je to dôkazom ? ˇ
1. Nemáš na to, aby si to pochopil, to by nebolo také zlé, nebol by si prvý a ani posledný, ale
2. Opieraš sa o mnohé dezinformácie, ktoré tu prišli z tých najrenomovanejších cirkvi, katolícku nevynímajúc.
Ja som tu asi pred mesiacom uviedol tému, kde som skúšal, čo by povedla verejnosť na to, ak by sa katolícky cirkev zbavila určitých vecí, ktoré nie sú v evanjeliu. Nikto sa k tomu nevyjadril. nemyslím teraz, ako svet, alebo verejnosť, pretože toto prečíta najviac ak tak jedna, či dve stovky ľudí, čo sa nedá brať ani ako tá najmenšia vzorka, ale ja som čakal, čo na to poviete vy, takzvaní ateisti ! Ktorí sa tu denne vytr´čate so svojimi rpzumami takmer denno denne a tí istí. Neviem, či vás tu je dohromady viac ako päť, ale ani ste si neškrtli.Koľko krát som tu napísal, prečo já verím v boha, moje osobné vyznanie, žiaden katechizmus, čisté evanjelium, ani ste neškrtli. Nikdy nemôžeš pochopiť rozdiel medzi volom a Bohom, ak toho boha aspom na chvíľu neuveríš, lebo potom bojuješ nezmyslami proti nezmyslom. Je to ako keby si sa robil majstrom sveta v milovaní žien, ale v živote si žiadnu nechytil ani za ruku, je to ako keby si bol učiteľom plávania, ale nikdy si vo vode nebol. A to, či je Boh masový vrah, alebo nie je, to mňa nezaujíma, pretože je to Boh ! A preto sa ho bojím, aby som sa nedostal medzi tých, ktorých zničí ako malinu, pretože je to Boh, on bude ten, kto bude rozhodovať o tom, či sa budeš večne žiť, alebo kvičať niekde v podsvetí, pretže to je Boh. A tým, že tu budeš z neho robiť vola, alebo masového vraha, ho určite nezastrašíš, aby sa pred tebou po...., ak ťa pred neho hodí niekto na zem. Ježiš povedal jasne: "Nech si mŕtvi pochovávajú mŕtvych...." Ešte neprejdú od tvojej smrti ani tri sekundy a už budeš vidieť, ako odchádzaš zo svojho tela, to som zažil osobne dvakrát. A čo ťa potom prvé napadne ? A predsa ???? A čo teraz ??? No potom už môžeš akurát tak, vieš čo, zvlášť, ak si hneď spomenieš na tie debiliny, čo si tu písal. Nechápem, čo ty a tebe podobní si myslíte o sebe. Ste iba ako nezbední chôlapci, ktorí dráždia uviazaneho psa do zúrivosti, lebo sú si istí, že je uviazaný. Ale ak sa náhodou odtrhne z reťaze, padnú na zem poondiatý od strachu. Ten pocit bezpečnosti pred psom, že reťaze nemôže roztrhnúť a plot nemôže prekonať, ti dáva satan a jeho partia, ale čo ak sa ta reťaz predsaa len roztrhne, ako sa to stalo už viackrát ? To sú veci, ktoré si ty nedokážeš uvedomiť, lebo na toto mi odpíšeč, že som prirovnal Boha, k zúrivbému psovi na raťazi. Nemáš šancu pochopiť, že som neopisoval Boha, ale nebezpečenstvo, ktoré ti hrozí. Nedokážeš sa vžiť do úlohy, čo by si robil, keby si bol tým psom, ale ani, keby si bol tým bohom. Nedokážeš si uvedomiť ani nebezpečenstvo zúrivého psa, ako chceš s takouto inteligenciou posudzovať inteligenciu toho, čo toto všetko uviedol do chodu a teraz sa pozerá, ako to funguje, alebo má už dávno vymyslené niečo neporovnateľne dokonalejšie, ako je tento bordel tu na zemi ? Dokonalosť boha ťa dráždi, lebo máš z nej strach, ako z toho psa, ale lstivosť satana, ktorý ťa takto primtívne ovláda, ťa absolútne nezaujíma. Na tvojom príklade je naprosto jasné, že polopravda je desať násobne nebezpečnejšia, ako klamstvo a lož. A preto aj satan je desať krát nebezpečnejší, než ako si to predtavitelia niektorých cirkvi predstavujú. Mňa nezaujíma, čo bude s autormi poloprávd, ktorých výsledok je aj toto tvoje prestavenie, lebo moja viera je založená na niečom inom a to som tu písal niekoľkokrát, ale to zase nezaujíma teba a tebe podobných. Ak ti dá žandár pokutu, tak v ňom vidíš idiota, ale koľkí ľudia v tom vidia, že ich tenm žandár tým chráni, lebo si ho vymysleli ľudia, ktorí sa chcú chrániť pred takými idotmi, ktorým je jedno, či ohrozujú život svoj, alebo život iných. A ak Boh zabíja a vraždí a čo je viem, čo si ešte všeličo o ňom nevymyslel, tak my cítime, že tým chráni nás pred takými ............................... Je to len otázka, či sa človek zaradí medzi tých, čo vymysleli policajtov, aby ich chránili pre idiotmi, alebo sa zaradí medzi tých idiotov, ktorí policajtov nenávidia, pretože ich niekto vymyslel. Keby nebolo idotov, nebolo by treba ani policajtov, lebo by nikto necítil potrebu ich vymyslieť a keba bol raj na zemi, ako za Adama a Evy, nebolo by treba ani myslieť na Boha, lebo on by tu bol, ale tam kde je spravodlivosť, ho netreba a ni Adam ho nepotreboval, až pokiaľ nezhrešil. A potom sa mu prihlásil on sám, čo si to Adam urobil ? Prečo sa tento raj nerozšíril do celého sveta natrvalo a nevydržal ani jednu generáciu ? Napriek tomu, že bol oplotený. Pred kým mal tento plot chrániť raj a nakoniec ani neochránil ? Predsa pred tými, čo nechceli, aby sme tu mali raj, ale peklo. A kto to chce, no podľa vás jasne, že Boh, lebo ešte aj túto kravinu ste zožrali satanovi aj navijákom ! Ale hlavne, že ste to vy, čo sú na tomto svete za múdrych a rozumných.


16.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   1. 11. 2012, 18:14 avatar
Teší ma elemír, že som ťa rozosmial. Ale veď aj tvoje príspevky sú zábavné.


11.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2012, 02:10 avatar
Teraz som to chcel zavrieť a všimol som si nadpis témy, že vraj ateisti boli už za Ježiša ????? Chlapci zlatí, ak je ateista ten, čo vie že Boh existuje, ale bojuje proti nemu všetkými prostriedkami, tak kto je potom satan a odkedy tu je ????????????


12.
označiť príspevok

ruwolf muž
   1. 11. 2012, 02:15 avatar
Ateizmus jestvoval oveľa skôr: en.WikiPedia.org Tento odkaz smeruje mimo DF.sk History of atheism
Súhlasí Slušný človek


13.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   1. 11. 2012, 08:44 avatar
Antidogmatik, inak Pavol nebol ateista, lebo pred tým, než uveril v Ježiša Krista, bol hlboko veriaci Žid. Len akosi nechápal, že na Ježišovi sa splnili všetky predpovede v Hebrejských spisoch, čo sa týka mesiáša. Boh však videl Saulovu (Pavlovu) horlivosť, lebo prenasledoval kresťanov a myslel si, že tým robí službu Bohu. Musel použiť až zázračné zjavenie, aby ho usmernil na tú správnu cestu.
Súhlasí Krištof


14.
označiť príspevok

elemír muž
   1. 11. 2012, 10:33 avatar
Prípad Pavla apoštola by mohol byť zaujímavý aj pri riešení jedného kardinálneho problému v cirkvi, ak by som si pustil svoju fantáziu na špazír v tom, ako ja osobne chápem Boha, evajleium a veci okolo toho. Nie je to tak dávno, čo som tu riešil problém, že Ježiš nie je Boh, ale syn boží so všetkým, čo k tomu patrí, ešte aj jeho vyjadrenie o svojom Otcovi, keď hovorí, že čo je otcove, je aj moje. Rozoberal som tu už nepochopiteľné tajomstvo na Svätej trojici, ktoré vymyslel človek a čo vymyslel človek, hovorí tiež Ježiš, môže byť aj od toho druhého. Ale nepochopiteľné tajomstvo je porebné iba pre tých, čo chcú mať z Ježiša Boha. Ja sa držím naďalej evanjelia a Ježišových výrokov o sebe, o jeho otcovi a o Duchu Svätom a pre mňa je dôležité, že povedal o svojom otcovi viackrát, že nie všetko je jemu dané, čo je dané jeho otcovi, napríklad koniec sveta, to vie len jeho otec, alebo nie je mu dané, kto bude sedieť po jeho pravici a ľavici a zase o Duchu sväton povedl, že ak sa prehrešíte proti mne, alebo proti môjmu otcovi, to sa dá odpustitť, ale ak sa prehrešíte proti Duchu svätému, to sa nedá odpustiť. Týmto je hierarchia Svätej tromjice Ježišom v evanjeliu jasne daná a ja som podrobne rozpísal podobenstvo o vinici a vinnom kmeni, ako podľa tohoto podobenstva funguje Svätá trojica.
Ježiš už za samotného života mal problém s tým, že ho mali ľudia za boha. Aj vtedy už bola väčšina tých, čo jeho uzdravovanie brali ako cirkus, alebo teather kúzelníka, ktorému vychádzajú triky a sú aj takí dnes, ale aj dnes sú takí, čo mu uverili.Teraz sa zaoberajme tými, čo mu uverili a tí druhí nech si radšej diskutujú o nesmrteľnosti chrústov.
Možno to bude až príliš, ale hlavný prblém Ježišovho božstva bol vlastne už mocenský boj v cirkvi. To čo predviedol Ježiš za svojho života, bola obrovská moc nielen božská, ale hlavne svetská. A toto sa začína už v samotnom evanjeliu, keď matka Zebedejových synov prosí Ježiša, ab jeho synovia mohli sedieť po jeho pravici a ľavici. Ostatní učeníci sa na to veľmi nahnevali, čo svedčí o tom, že zdrave jadro cirkvi bez svetskej moci musí existovať, ale chamtivcov po svetskej moci nemožno len tak ľahko obísť. S tým určite taká osobnosť, ako bol Ježiš, určite počítal a predpokladal, že toto bude vec, ktorú sa bude satan práve najviac zneužiť. Potom bolo vyslaných 72 učeníkov, ktorí mali všetky Ježišové oprávnenia, ktorí keď sa vrátili, boli natešení obrovskou mocou, lebo moc každého človeka zmení a väčšinou k zlému. Z tých 72 neprešlo základnou skúškou moci 60, teda iba jedna šestina zostala Ježišovi, teda 12 a ešte aj tam bol Judáš. Tých 60 to boli tí, ktorých poslal do zatratenia a oni mu vyčítali, že sedávali sme spolu za jedným stolom a robili sme zázraky v tvojom mene, ale on ich odhodil od seba. Svetská moc je ako med, dobrá a lepkavá.Podľa tohoto Ježišovho testu, prešla iba jedna šestina zo šiestích šestín a to bol obraz o inteliogencii nielen sveta pred dvetisíc rokmi, ale aj teraz. To je čas vývoja ľudskej inteligencie za 66 rokov, ak zomrie 90 ročný, viac sa stihnúť nedá a predsa len niektorí stihnú viacej, ale iba jedna šestina. Dnes už vieme, akú veľkú svetskú moc ma cirkev a predsatvte si, že toto všetko Ježiš už vtedy vedel a predstavte si, že na tomto musel založiť cirkev. Prvý problém, jeho božstvo. Dodnes to nemájú cirkvi vyriešené, preto sa pýta učenníkov, za koho ma majú ľudia a za koho má mate vy ?Jeho otec odpovedá ústami Petra, ty si boží syn, mesiáš! Podľa tohoto, každý, kto verí, že Ježiš je boh, neuveril týmto slovám jeho otca. A keď uveril, pridal si niečo navyše, pridal polopravdu, ktorá je desťnásobne nebezpečnejšia ako lož. Ježiš sa považoval za sluhu a posla, ktorý nemôže byť väčší, ako jeho pán. Petra sa pýta preto tri krát: "Miluješ ma ?" Asi vtedy nemal inú možnosť, len Petra. Nikto z učeníkov nemal také vzdelanie, ako mal napríklad potom Pavol, ktorý ho vtedy možno tiež prenasledoval už za jeho života.Ježiš povedal, daná je mi všetka moc na zemi a nebi, teda moc božská, ale aj svetská.Čo sa týka svetskej moci, to nemám u Ježiša pochybnosti,že by v tomto zlyhal, ako tých päť šestín, ale ako sa zachoval potom Peter. V listoch apoštolov je jasné, že to pokračovalo ďalej, lebo učeníci tiež uzdravovali a kriesli z mŕtvych, ale po Petrovi, nebol pápežom ani jeden učeník, akoby sa dalo dnes predpokladať. Boli už len jeho žiaci. Ježiš teda povoláva Pavla, akoby z výšky neba a po porade so svojím otcom, predsa len chcel zmeniť ľudský výmysel, že Ježiš bol Boh. Pavol v liste židom na niekoľkých stranách opisuje Ježiša nádherným spôsobom, ako kňaza na spôsob Melchizedeka. To sa oplatí prečítať aj niekoľkokrát po sebe, ale lepivosť svetskej moci neprekonalo ani toto. Ježiš napriek tomu zvyšuje moc pápežov aj tým, že hovorí Petrovi, čokolvek zviažeš na zemi, bude zviazané aj na nebi,.....lebo nejakú moc pápež predsa len musí mať, ale nehovorí, že čokolvek ustanovíš, hovorí o zväzkoch. nezostalo mu nič, len sa spoľahnúť na tú jednu šestinu. Už vtedy sa rozdelila cirkev na jeruzalemskú a rímsku a Pavlovi vyložene zakazovali, aby nešiel do Jeruzalema. Videli vtedy hrozbu jeho života ? a od koho ? V Jeruzaleme vládli Zebedejovi synovia, ktorým Ježiš odoprel sedieť po jeho pravici, lebo to ani sám nemohol, ale oni to asi pochopili ako výhovorku a Ježišove odmietnutie najbližšej rodiny. Pavol tam nakoniec šiel, ale tento problém, problém svetskej moci, je z evanjelia dokonale očistený a dejiny cirkvi potvrdzujú, že až 5/6 malo o to záujem. Potom bolo treba na to prispôsobiť aj Svätú trojicu a inak sa to nedalo, len nepochopiteľným tajomstvom. Jedna z vecí, ktorou satan neprekonal Krista, aj keď ten jeho klam trvá už 2000 rokov a ktovie, koľko ešte bude, pre jednu šestinu, kto si prečítajú evanjelium, je to tam jasné a nespochybniteľné a netreba žiadne tajomstvá. Lenže účinok zostáva a spôsobil a spôsobuje obrovské straty cirkvi, obrovské straty na počtoch ľudí, ktorí uverili v Ježiša, ale tá jedna šestina hierarchie a jedna desatina veriacích tu stále je !!!!!! Napriek tomu, že Boh presunul cirkev z jeruzalema do Ríma a už Ježiš za svojho života preklial Jeruzalem, keď hovorí: "Od teraz bude chodiť po tebe noha pohana, až pokiaľ sa nevrátim" a aj potom to nebude ten Jeruzalem, čo je, ale nový Jeruzalem a nové nebo.
Samozrejme, že to sú len moje predstavy, ale ak je toto kolonka náboženstvo, atak skúsme o tomto debatovať veriaci medzi sebou navzájom, nech tu nediskutujúmíba tí, čo nevedia rozlíšiť Boha od vola.


15.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   1. 11. 2012, 18:08 avatar
Citát z elemíra: nech tu nediskutujúmíba tí, čo nevedia rozlíšiť Boha od vola. Otázka na elemíra: Aký je medzi Bohom a volom rozdiel okrem toho, že kresťanský Boh je len jeden a volov sú milióny?


17.
označiť príspevok

elemír muž
   2. 11. 2012, 00:05 avatar
Aby si dokázal vážiť človek človeka, na to je treba určitý stupeň inteligencie.Inteligenčná nula je tam, keď si človek dokáže uvedomiť, aby nerobil iným, čo by bolo nepríjemné jemu, keby mu to niekto robil. Nad sú inteligenti a pod sú idioti, pretože idiot je človek, ktorý je hlboko presvedčený o tom, že opak je pravda. Ak ideme s inteligenciou vyššie, potom si nielen že človek váži človeka, ale si váži aj jeho osobné presvedčenie a svetonázor a snaží sa nedotýkať tejto jeho inteligenčnej intimity. Ak je niekto hlboko presvedčený o tom, že kravské lajno je torta, tak idiot ho vysmeje a pošle do hája zeleného, ale inteligent sa nedotýka jeho inteligenčnej intimity. Raz som sedel s jednou partiou celý večer v krčme. Diskutovali sme o všeličom možnom, ale mne sa takmer nikdy nepodarilo dostať k slovu. Bol som trošku sklamaný, ale na druhý deň vyvalený, keď mi jeden z nich povedal, že už dávno si tak dobre s nikým nepodiskutoval a to som sa vôbec nedostal k slovu. No a tu sa vyjadrujú ľudia o Bohu nie ako o volovi, ale ako o klamárovi, masovom vrahovi , dokonca soom tu už aj čátal, že páral tehotným ženám bruchá a nakoniec, nie si tu žiadny nováčik a dúfam, že si tiež v obraze, čo sa tu deje, aká je tu vlastne úcta k názoru iných. A je to o inteligencii a inteligencii často kúrevsky nízkej. Ja napríklad mám úplne iný názor na iné cirkvi a často sa mi tam niektoré veci zdajú veľmi primitívne, ale ľudí, ktorí to vyznávajú sa snažím rešpektovať.
A teda aj ty antidogmatik, zamysli sa nad tým, čo je nad tebou napísané, ak si to vôbec čítal, ale ty si vyberieš tu najbanálnejšiu vec, najväšiu kravinu z celého textu a tú sa snažíš zhovadiť. Uvedomuješ si, kde si týmto umiestnil svoju inteligenciu ? Iba po tú naj banálnejšiu vetu celého textu. Ako ťa tu už dlhšie poznám, máš na viacej a asi si mal málo času, ale každá hláška sa počíta a poteší, nech je akákoľvek.


18.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   2. 11. 2012, 17:34 avatar
Nuž elemír, teraz si udrel klinec po hlavičke. Napísal si, že ja si vyberiem tú najbanálnejšiu vec, najväčšiu kravinu z celého textu. a tú sa snažím zhovadiť. Elemírko, ďakujem ti, že si potvrdil môj názor, že najväčšie nezmysly, kraviny a hovadiny tu prezentujú práve veriaci. Lebo ja si ich vyberám len z príspevkov veriacich. Ale nikdy som ich takto pravdivo a urážlivo nedefinoval ako ty. A čo sa týka inteligencie ja viem presne aké mám IQ. Takže mňa nenasereš, som splachovací.


19.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 11. 2012, 07:02 avatar
Ak by toto diskusné fórum malo byť len o tom, kto je väčší idiot a kto väčší inteligent, tak by som tu okamžite skončil, lebo posledné v mojom živote, na čom mi absolútne nezáleží je bazírovať na tom, alebo mať mindráky z toho, aký som idiot, či inteligent. Keby som mal strach o svoju inteligenciu, ako sú tu na to niektorí strašne citliví, tak by som nevystrčil ani hlavu z dverí bytu a nie ešte sa na tomto fore prezentovať pred niekoľkými stvokami čitateľov. Veľmi ma však, antidogmatik, zaujala jedna tvoja veta: "Ale nikdy som ich takto pravdivo a urážlivo nedefinoval, ako ty." Ten výraz pôravdivo a úrážlivo. Zrejme aj v tomto budem niekde vedľa, ako je priemer. Ak napríklad poviem žene, ťe má veľkú riť, je to pravdivé, ale úprečo urážlivé ? Každá žena sa na to automaticky urazí ! Prečo veď ak ten kufor tam je, tak je, za to peredsa nemôžem ja a ak sa jej môj výron nepáči, tak nech s tým niečo robí, ale nech sa neuráža, predsa nemôže byť moja vina, že jej to také narástlo. Naopak, ako za chlapa môžem povedať, že z hľadiska sexuálneho každá riť (ženská !!!) nakoniec presvedčí, pretože sex je proste sila. Ale mne teraz ide o to, že pravdu si niekto premenil na urážku. Už od malička nám bili rodičia do hlavy, že sú veci, (mysleli asi pravdy ?), ktoré sa nepatrí vysloviť. Ja som v tom stále videl niečo malomeštiacke, teda pokrytecké, nepovedať pravdu. Aj v diktatúre človek nesmie povedať pravdu, ale tam to nie pokrytecké ale až trestné a iba idiotizmus môže trestať za pravdu.
A teraz si tento mechanizmus ženskej riti prenesme na diskusie ateisti versus veriaci. Tak isto som ti z celého tvojho textu vybral vetu s tým, že ostatné ma nezaujíma. Výraz "pravdivo" ma nesmierne potešil, lebo je potvrdeném zásahu do čierneho a "urážlivo" tiež, ale preto, že vy ateisti si častokrát nechcete uvedomiť, že ak robíte z Boha masového vraha, párača brúch tehotným ženám a nemáte ho viac ako za vola, že nás tým tiež urážate. Našťastie, my veriaci kresťania, nepotrebujeme svojho Boha chrániť pred takýmito urážkami, ako niektoré iné cirkvi, ktoré za banálnekjšie urážky dokážu vziať človeku život. My práve veríme na nášho Boha, že to je skutočný Boh, ktorý sa dokáže poostarať nielen o seba, ale aj o nás, aj keď vo vnútri srdca to vždy zabolí a nemôže to byť ľahostajné, ale na druhej strane, ten kontakt s ním nám potvrdzuje, že určite je tá sila, o ktorej sa tu hovorí a netreba sa o neho báť. Ako si to vysporida tento náš Boh s tými, čo ho urážajú, na to nechcem ani pomyslieť, ba dodnes nemám istotu, ak som ho ako ateista tiež v určitom období podobne pourážal, či mi to odpustí, ako iné hriechy. Nezostáva mi teraz vlastne nič, len sa spoliehať na jeho milosrdenstvo. Samozrejme, že aj za vás sa občas pomodlím, aby vám tieto urážky boli odpustené a nech to berie ako skúšku nás veriacich a preto mám z neho rešpekt. Neviem, aký je rozdiel medzi rešpektom, strachom a zodpovednosťou, v každom prípade však je obrovská úcta na mieste. Ja osobne nedoporučujem nikomu dostať sa do rúk živého Boha, o ktorom ste sa vy ateisti kdesi dočítali, čo tu už radšej ani nemienim opkovať a práve preto sa ja spolieham na jeho spravodlivosť a milosrdenstvo.


20.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   3. 11. 2012, 10:18 avatar
elemír, pravdou nemožno nikoho normálneho uraziť, najmä nie toho o kom sa nehovorí. Ja predsa nehovorím o tebe. Pravdou sa môžu cítiť urazení iba slaboduchí chudáci. A že Pán bol najväčší zabijak na Zemi je pravda podľa Biblie. A že nechal párať bruchá tehotných žien, nájdeš tiež v biblii. Prečo ťa uráža slovo božie, niektoré texty z Písma? Myslíš, že by sa napríklad urazil Paganíny, alebo jeho poslucháči, keby o ňom niekto povedal alebo napísal, že nevie hrať na husliach? Isteže nie. A vieš prečo nie? Pretože by to nebola pravda. Takže prečo sa ty cítiš urazený, keď o tvojom Bohu niekto vyberie text z Biblie, a prezentuje ho v pôvodnej podobe? A tiež ak niekto zovšeobecní vlastnosti Pána, vyplývajúce z Biblie? Keď si Bibliu nečítal tak o nej ani nepindaj. Napríklad o páraní tehotných: O páraní tehotných žien sa zmieňuje aj Ozeáš 14/1 a ďalšie kapitoly Písma. No Pán – Hospodin proti týmto krutostiam vôbec nič nepodnikol. Prečítaj si aj: Otazka (skuska viery?)#ixzz22yOgE89F, alebo: Btw Boh zabija celkom rad: dwindlinginunbelief.blogspot.com. Alebo konkrétne: (Príkaz Pána – Hospodina) Starca, mládenca, pannu, decko i ženy vraždite... Ez. 9/6 Na záver ešte priateľské varovanie. Neosoží človeku ak si nažíva on s Pánom – Hospodinom v priateľstve. Jób. 34/9. No, a preto že vy niektorí svätuškári ste niekedy ohromne srandovní a tvrdíte, že sa vás Starý zákon netýka, a uznávate len Zákon nový, súhlasím s tvojou poznámkou o nebezpečenstve upadnutia do rúk živého Boha. Teda podobne aj Nový zákon, kde sa dočítame, že „Strašné je upadnúť do rúk živého Boha.“ (SBS Ep. Sv. Pavla Židom 10/31.) Byť na tvojom mieste elemír, porozmýšľal by som nad vymyslenými vlastnosťami Boha, v ktorého veríš, a ktorého tak vehementne obhajuješ, či také aj naozaj sú, alebo ide len o výmysly vplyvom zrieknutia sa sexu, duševne postihnutých cirkevných hodnostárov.


21.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 11. 2012, 18:34 avatar
Keby si skutočne uveril v Boha, tak by si predsa vierou a kúsenosťou musel prísť aj k takým vlastnostiam, ktoré nie sú nikde na svete a ani v biblii, iba medz nami dvoma. Možno tam občas aj niečo takéto zamiešam, ale záleží to všetko o toho, ako máš postavený svoj vlastný rebríček hodnôt. Pre mňa je najdôležitejšie zbaviť sa a predchádzať hriechu ano a už tentpo pojem môže byť pre teba nepochopiteľný.


22.
označiť príspevok

Antidogmatik muž
   3. 11. 2012, 21:39 avatar
Máš to márne elemír. Sme odlišní. Pre teba je najdôležitejšie zbaviť sa... Pre mňa je najdôležitejšie zabaviť sa... A ty sa o moju zábavu (okrem iných, tebe podobných) poctivo staráš. Ďakujem, len pokračuj.


23.
označiť príspevok

elemír muž
   3. 11. 2012, 23:13 avatar
no a občas by nezaškodilo sa aj odbaviť.
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Najmúdrejší ľudia sa podriaďujú svojím vlastným príkazom.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(119 123 bytes in 0,615 seconds)