Hoď ma hore
prihlásenie:
Registrácia  |  Zabudnuté heslo
tu sa nachádzate: hlavná stránka  náboženstvo  téma
kategórie:  

Veriaci ľudia sú menej inteligentní!

146
reakcií
2104
prečítaní
Tému 16. augusta 2015, 07:27 založil fajer.

podobné témy:1.
označiť príspevok

fajer
   16. 8. 2015, 07:27 avatar
Štúdiu nazvanú Vzťah medzi inteligenciou a nábožnosťou: Metaanalýza a niekoľko možných vysvetlení vypracoval tím vedcov na čele s profesorom Mironom Zuckermanom z Rochesterskej univerzity. Zverejnili ju v akademickom časopise Personality and Social Psychology Review.

Zuckermanova analýza ukázala, že inteligentným ľuďom, ktorí zvyknú premýšľať analyticky a nie intuitívne, prekáža iracionálna podstata viery. Nepáči sa im totiž, že ju nemožno zmerať či otestovať a nie je vedecky ukotvená. Rovnako sa neradi podriaďujú a nepotrebujú oporný bod, aký zvyknú ľudia hľadať práve vo viere. Tiež platí, že inteligentnejšie deti majú problémy veriť v Boha. Inteligenciu pritom tím vedcov definoval ako "schopnosť argumentovať, plánovať, riešiť problémy, myslieť abstraktne, rozumieť komplexným ideám, rýchlo sa učiť a učiť sa z vlastných skúseností." Nábožnosť zas opísali ako zapájanie sa do niektorých či všetkých aspektov náboženstva ako viera v nadprirodzenú bytosť, ponúkanie darov tejto bytosti a vykonávanie rituálov spojených s vierou.


43.
označiť príspevok

piskotka žena
   16. 8. 2015, 15:37

Príspevok bol vymazaný administrátorom.58.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 8. 2015, 22:46 avatar
Fajer......pán Zuckerman má nepresné informácie. A mám za to,že dnes je i viera,duchovnosť predmetom výskumu,a mnohému sa z toho môžme poučiť.
Tiež nie je pravda,to,....ako si oddelil vieru a aspekty inteligencie. Pretože,človek s vierou toto všetko môže mať. Teda,na jednej strane vieru,spolu so schopnosťou riešiť problémy,so schopnosťou argumentovať,rýchlo sa učiť a podobne.
Inak povedané,....veriaci človek je dvakrát bohatší o tieto skúsenosti. Pretože viera /a poznanie Písiem/ pomáhajú takýmto jedincom omnoho lepšie v praktickom živote.
Tiež nesúhlasím,že tvoja viera v evolúciu je ..."otestovaná,zmeraná a vedecky ukotvena"!
Nie je to pravda. Viac dané slová platia na vyrovnaného,rozumného kresťana.
Uvediem príklad a budem sa opakovať. Už som písal,že ,kedy je možné nazvať teóriu vedeckou?
Dielo Encyclopedia of Scientific Principles, Laws, and Theories (Encyklopédia vedeckých princípov, zákonov a teórií) definuje vedeckú teóriu, ako napríklad Einsteinovu teóriu gravitácie, nasledovne:

1,Je možné ju pozorovať.

2,Je možné ju experimentálne zopakovať.

3,Je možné na základe nej vytvárať presné predpoklady.

Ako by obstála evolučná teória?* Jej priebeh nemožno pozorovať. Nemožno ju zopakovať v laboratóriu. A nemožno na základe nej vytvárať presné predpoklady.
Teda,nechápem ,prečo sa teda oháňaš slovíčkom-"vedecká"? Ved nespĺňa ani jedno vedecké kritérium,aby sme ju mohli nazvať vedeckou,otestovanou,zmeranou,hodnovernou....atd.
Mohla by byť evolúcia nazvaná aspoň vedeckou hypotézou? Spomínaná encyklopédia definuje hypotézu ako domnienku vyslovenú na základe predbežného pozorovania javu, ktorú je nutné experimentálne dokázať.
Teda,....suma sumárum......ako si to myslel s tou inteligenciou?
Súhlasí milky945, Wolfe


104.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 8. 2015, 00:35 avatar
Takýto dlhý článok si zaslúži like. Ešte k tomu pridám otázku pre všetkých,zvlášť pre frajera.

Čo je to metaanalýza?


135.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 02:12 avatar
Milky,...104...on zjavne narážal na metalízu! 


106.
označiť príspevok

asmodei muž
   17. 8. 2015, 07:50 avatar
1. Evoluciu je mozne sledovat napr u bakterii, ale nasli by sa aj nejake priklady u vyssich zivocichov (ring species a podobne).
2. Prestuduj si Lenskeho experiment.
3. Samozrejme ze je mozne na zaklade evolucie vyslovovat predpoklady, napr po najdeni istej kvitnucej rastliny s neobvyklymi rozmermi kvetu sa predpovedalo najdenie hmyzu s podobne neobvyklymi rozmermi sosaka, co sa neskor potvrdilo.


110.
označiť príspevok

milky945 muž
   17. 8. 2015, 13:17 avatar
1. Asi nevieš čo je to evolúcia podľa evolučnej teórie. Evolúcia podľa evolučnej teórie pozná medzi-druhové zmeny, teda, že druh A sa zmení na druh B. Tvoj príklad to nepokrýva.
3. logicky, ale z čoho urobíš záver, že človek má dve ruky a dve nohy? Prečo nemá viac a iných nôh? Sú naše nohy najdokonalejší pohybový aparát alebo by sa dal urobiť lepši, ako napr. tu sodarace.net Tento odkaz smeruje mimo DF.sk
Súhlasí stefan 5


134.
označiť príspevok

Shagara muž
   18. 8. 2015, 02:09 avatar
Asmodei....106....pletieš si mikroevolúciu s makroevolúciou. V mikroevolúciou súhlasia aj kresťania, ale makroevolúcia odporuje biblickému učeniu. Isté obmeny v rámci druhu ,nie je evolúcia o ktorej sa bavíme. Mikroevolúcia je napríklad aj šlachtenie,kríženie,...ale iba v rámci druhu,...danú hranicu nikdy neprekročíš. Jeden druh sa nemôže zmeniť na iný.
Príklad....plemená psov sú výsledkom mikroevolúcie. Ale pes sa nemôže zmeniť na koňa...atd.
Teda,....ak hovoríme o evolučnej teórii, na DF,tak tým myslíme makroevolúciu. A s tým sa nedá súhlasiť....tu ide o zmenu z jedného druha na iný,....a to sa nikdy nepotvrdilo,neodsledovalo....atd.


145.
označiť príspevok

Aranjes žena
   19. 8. 2015, 13:25 avatar
1. ..vedci už "zistili" /patrne dlouhodobým skoumáním :p/ kadejaké ptákoviny ...napr .že za 40 rokov sa stretneme s mimozemšťanmi ,alebo ,že Shakespeare fajčil marihuanu ... nefrčíš na nej aj Ty ?  


2.
označiť príspevok

fajer
   16. 8. 2015, 07:28 avatar
podľa tejto štúdie , mám inteligentné deti, ani jedno neverí v boha....určite sú po mne...


138.
označiť príspevok

Wolfe muž
   18. 8. 2015, 10:12 avatar
Podla tvojich prejavov na DF....nech si uz neveriaci, ci nech by si bol veriaci, nech su radsej rozhodne po mamine  


3.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   16. 8. 2015, 07:44 avatar
No neviem, neviem. Ak tú štúdiu robili neveriaci, tak sa nečudujem, že im vyšiel takýto výsledok. Napríklad hovoria, že vieru nemožno zmerať a otestovať. pritom my veriaci vieme, že to nie je pravda. Hovoríme o silnej viere, alebo o slabej viere. Boh napríklad zmeral vieru niektorých svojich služobníkov. Ich viera bola taká silná, že ju nestratili ani zoči voči smrti. Dokonca mnohí ľudia vieru stratili. Teda, keby sme ju zmerali, ich viera mala silu 0.
Čo sa týka inteligencie, písmo píše, že nie veľa vzdelaných vo veciach tohto sveta získa vieru. Takže v tom majú pravdu.
Pokiaľ sa jedná o IQ, tak mi vyšlo 135. Neviem, či to je veľa, alebo málo, ale v podstate je mi to jedno. Lebo keby mali schopnosť uveriť v Boha len inteligentní ľudia, tak by to bolo z Božej strany nespravodlivé.


4.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 07:49 avatar
Predmet vašej viery je nemerateľný. Pretože predmetom vašej viery je fikcia, ilúzia, výmysel.


5.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 07:49 avatar
Môžeme merať akurát prejavy veriacich.


18.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 11:46 avatar
Prešdmet našej viery je skúmateľný.


107.
označiť príspevok

asmodei muž
   17. 8. 2015, 07:51 avatar
(18.) Akym sposobom sa da skumat tvoj boh?


109.
označiť príspevok

TvojOponent19
   17. 8. 2015, 13:01 avatar
107 Podľa skúmania stvoriteľského diela. Teda aj veda je nástrojom spoznávania nielen prírody a fyzikálnych úkazov, ale aj Boha.


136.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   18. 8. 2015, 02:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.139.
označiť príspevok

Lemmy muž
   18. 8. 2015, 10:21 avatar
Ako vie veriaci skúmať, keď nevie, čo je stvoriteľské dielo? Vesmír to nemusí byť. Najmä preto, že vo vesmíre sa nijako neprejavuje, okrem prejavov v predstavách ľudí. Veda nie je nástrojom na spoznávanie boha. Iba ak v tom prípade, že sa veda zaoberá ľudskými predstavami.


6.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 8. 2015, 08:05 avatar
Heh, najskor by akademik musel rozumiet viacrozmernemu vesmiru, nez je ta kotva 3D v ktorej zije a potom by mohol splietat o tychto veciach. Lenze ludom jeho razenia je lepsie, ked vytvara akusi prasprostastu opoziciu k tym, co robia co maju.


7.
označiť príspevok

Slušný človek muž
   16. 8. 2015, 08:05 avatar
Ale tá štúdia nehovorí o meratelnosti predmetu viery, ale o zmeraní viery samotnej.
To, že môžeme merať akurát prejavy veriacich je ok. Však napríklad pri gravitácii tiež meriame, alebo pozorujeme len prejavy gravitácie. To, že priťahuje predmety smerom k zemskému jadru.


8.
označiť príspevok

sta2rky muž
   16. 8. 2015, 09:59 avatar
Nemusia byť menej inteligentní, ale vo veciach náboženstva, nerozumní.
Prečo je nerozumné byť nábožensky veriacim človekom.

Každý zdravý človek je sugestibilný, to znamená, že je schopný nekriticky prijímať informácie ako pravdivé, ak ich dostáva od osoby, ktorú považuje za autoritu a podľa nich sa správať, či konať. Tou autoritou môže byť aj kniha či náboženské učenie..
Je teda prirodzené, že sme ochotní prijať ako pravdivú informáciu o kauzalite – príčinnosti vecí a z nej vydedukovať, že vesmír a všetko v ňom má nejakú počiatočnú príčinu. Tak vznikla hypotéza, domnienka, že tou príčinou by mohol byť akýsi boh. Takéto myslenie a konanie nepredstavuje nič nové. V podstate je podobné mysleniu našich predkov ktorí si nevedeli vysvetliť pôvod vetra, dažďa, východu a západu slnka a iných, dnes už známych príčin ich vzniku a tak prisúdili ich príčinu bohom slnka, vetra, lásky atď..
Ak by tento názor ostal len v polohe názoru, nič by sa nedialo, ale určití jedinci, v našom prostredí: Abrahám, Mojžiš, Kristus, Mohamed, atď., sa chopili príležitosti a začali vymýšľať: kto je boh, aké má vlastnosti, čo si želá, čo treba konať, ako nás bude trestať, ako odmeňovať? A súčasne sa títo chytráci, účelovo, pasovali za vodcov, prorokov, synov božích, mesiášov a pod.. V súčasnosti túto funkciu prevzali na seba jednotlivé cirkvi a ich predstavitelia, cirkevná hierarchia a rôzne náboženské sekty. Vypracovali náboženské učenia, dogmy, rôzne magické obrady, pričom nik na svete nemôže mať relevantný kontakt s akousi hypotetickou postavou – bohom, bohmi a teda všetky náboženstvá predstavujú nehorázny podvod a klamstvo, so súhlasom a za výdatnej podpory štátnej moci.
Aj napriek týmto skutočnostiam získavajú jednotlivé náboženstvá svojich stúpencov, cirkvi dostatok veriacich, značný vplyv na spoločnosť, získavajú majetky a moc prostredníctvom psychických manipulácií cez vyvolávanie strachu z posmrtnej neistoty, iluzórnych odmien a trestov, zasahovaniu nadprirodzených síl do života veriacich a tak vytvárajú v ich vedomí neracionálne postoje k životu a svetu. A to je pre mňa hrozná a nepochopiteľná skutočnosť v 21. stor., keď ľudstvo má k dispozícii kvantum informácií o sebe a okolitej prírode, ktoré nepotvrdzujú náboženské predstavy a dogmy.
Ak si toto všetko rozumný človek uvedomí, nemôže byť nábožensky veriacim človekom.


9.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 8. 2015, 10:03 avatar
Pretoze ludskou potrebou je najst svoje skutocne JA. A tak sa enchaju zverbovat niekym, kto este vaicej ich ja zahali do hmly a zacne diktovat podmienky, ktore vyhovuju tomuto predajcovi Boha.


10.
označiť príspevok

Nadja žena
   16. 8. 2015, 10:10 avatar
Profesor Miron Zuckerman z Rochesterskej univerzity je zrejme ateistom.
Ak bude robiť rovnaký výskum a štatistiku niekto veriaci, vyjde mu asi opak
Súhlasí Wolfe


11.
označiť príspevok

milicano
   16. 8. 2015, 10:14 avatar
je zozdiel či sa robí výskum v pekle alebo v nebi


13.
označiť príspevok

fajer
   16. 8. 2015, 10:42 avatar
nevyjde - blbec ostane blbcom....


14.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 10:50 avatar
Tak to máš blbé vyhliadky.


12.
označiť príspevok

dorota
   16. 8. 2015, 10:16 avatar
to je ale blbost.
Súhlasí ranexil, TvojOponent19


15.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 10:57 avatar
Dajme si otázku - ak sa veriaci vzdá viery, zmení sa jeho inteligencia? Alebo naopak, ak ateistu pohrzyie besný pes alebo vplyvom stárnutia zdementie, bude z neho automaticky oddaný kresťan?
Štúdia môže indikovať pýchu o sebavedomejších ľudí, ktorí si dokážu veľa veci zdôvodniť rozumom. No viera nie je o rozume, ktorý je limitovaný svojim potenciálom, ale uvedomení sií možných aspektov za hranicami našej inteligencie.
Podobne by dopadol prieskum medzi bohatými a úspešnými - zaiste by medzi nimi bolo viac ateistov. Lebo človek s istým životným štandartom skôr sa zriekne náboženmstva, ktoré je mu nepríjemným zrkadlom pre jeho svedomie a neochotu sa podeliť so svojim majetkovým úspechom s tými neúspešnými.
Rovnako nepochybujem, že vo väzení by bolo viac veriacich. Lebo človek v núdzi hľadá nádej a tú mu ateizmus veru neponúka.
Súhlasí milky945, Wolfe


16.
označiť príspevok

Korund
   16. 8. 2015, 11:15 avatar
Priam ukážkový príklad náboženskej morálky a cirkevnej zvrátenosti. Zavraždím, znásilním, ukradnem...však boh mi odpustí. :-) :-). :-)


17.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 11:45 avatar
Priam ukážkový príklad ateistickej morálky: Zavraždím, znásilním, ukradnem, veď boh, ktorý by ma trestal, neexistuje :-) :-) :-)


24.
označiť príspevok

Korund
   16. 8. 2015, 12:11 avatar
Vidieť, že vieš o morálke veľké guľové. V hlave máš iba to, čo dement z kancľa vygŕcal. :-). :-). :-)


25.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 12:22 avatar
Nemaj obavy. Tvoje guľové myšlienky, ktoré som na chvíľu pustil do hlavy, som zase úspešne vypustil von. :-) :-) :-)
Súhlasí milky945


19.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 11:47 avatar
Neuspesni su ti ktori zakopali svoj talent do zeme :-) pan ich oznacil za lenivych a zlych :-)


20.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 11:50 avatar
Hm... napr. duševné prekážky byť úspešným.. :-) Hm? Je človek s takými ťažkosťami zlý a lenivý? Alebo je trpiaci?


21.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 11:50 avatar
Citujem slova tvojho pana :-) mne sa nestazuj :-)


22.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 12:02 avatar
Teší ma, že si dala za pravdu sluhovi môjho pána :-)


23.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 12:05 avatar
Co je slabe, to zhori na hranici ako nepotrebne :-)


26.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 12:23 avatar
Len si daj bacha na ekológov a popáleniny :-)


27.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 12:26 avatar
No naco mi je nejaky telesne ci dusevne postihnuty? :-)


28.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 12:29 avatar
Z takeho nemam ziadny osoh :-)


29.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 12:31 avatar
Este dobre ze sa to nema tendenciu rozmnozovat :-)


30.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 13:08 avatar
Ekológovia sa vedia rozmnožovať a ešte ako! ))


31.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 13:15 avatar
Hovorim o poskodenych ludoch :-) nie o ekologoch :-)


32.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 13:27 avatar
Ekológ s vylomeným zubom sa nevie rozmnožovať? :-))


33.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 13:32 avatar
Nie :-) lebo mu chyba zub mudrosti :-)


34.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 13:42 avatar
Ale nieco na tom bude :-) treba byt malo inteligentny aby si uveril na hovoriace hady :-)


35.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 13:45 avatar
Alebo ze panna otehotnie bez seksualneho styku :-)


37.
označiť príspevok

milicano
   16. 8. 2015, 13:56 avatar
tehotenstvo je choroba ktorú roznášajú ftáky


39.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 14:29 avatar
Keby len jedna panna.
Myslíš si, že neplodné ženy podstupujúce umelé oplodnenie musia povinne sexovať s personálom nemocnice? :-)))


40.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 14:34 avatar
Hovorim o nejakej pobehlici z pred dvetisic rokov :-)


41.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 14:35 avatar
Mali ju ukamenovat :-) namiesto toho z nej vytvorili kult :-)


60.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 8. 2015, 22:52 avatar
Ex....34.....Samozrejme,....ak niekto číta Ezopové bájky a nemá rozlišovaciu schopnosť/elementárnu logiku/,tak tiež môže veriť ,že zvieratá hovoria,myslia a konajú ako inteligentné osoby.
To platí aj na Písma,.....kontext napovedá,o čo tu vlastne išlo. Samozrejme,.....niekto kritizuje Bibliu,a nikdy ju nečítal,neštudoval......a aj tak si vytvára neomylné názory. To tiež nie je prejav inteligencie.


62.
označiť príspevok

zoozoo muž
   16. 8. 2015, 22:56 avatar
samozrejme ze tak konaju. v ramci svojho rozsahu vedomosti.
inak by davno vyhynuli a zostali by tu len stupenci armageddonu.


36.
označiť príspevok

sta2rky muž
   16. 8. 2015, 13:54 avatar
Možnože bola opelená.


38.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 14:27 avatar
Lenže veda už aj toto vyvrátila. Vývoj človeka nezriedka začína bez oplodnenia. A je ale pravdou, že nedostatok genetických informácií od spermie vedie k zániku deliaceho sa vajíčka.


108.
označiť príspevok

asmodei muž
   17. 8. 2015, 07:56 avatar
(38.) Poprosim o nejaky zdroj, ktory potvrdi toto tvoje neobvvykle tvrdenie.


42.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   16. 8. 2015, 15:34

Príspevok bol vymazaný administrátorom.44.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 15:51 avatar
To by napadla Pietruchová kvôli ideologii gender a rodovej rovnosti. Taký prieskum, ktorého by sa zúčastnili iba muži, by mienkotvorné médiá neprijali :-) Preto sa IQ muselo zniížiť až na nulu :-)))


45.
označiť príspevok

Lux.Aeterna žena
   16. 8. 2015, 15:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.46.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 15:57 avatar
To len preto ze nemerali moje :-)


47.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 16:05

Príspevok bol vymazaný administrátorom.56.
označiť príspevok

TvojOponent19
   16. 8. 2015, 19:52 avatar
Ak niekto chce dostať ženu do postele, tak jej aj vysoké IQ nameria


57.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 8. 2015, 19:54 avatar
Nepravda, tu mas rebricek hodnot. Najvyssie IQ ma Kasparov
spravy.pravda.sk Tento odkaz smeruje mimo DF.sk


64.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:19 avatar
45/ Ynteligentka omyl, je to muž s IQ 198 zo Solúnu.


67.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 23:26

Príspevok bol vymazaný administrátorom.70.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:31 avatar
Fúúú, to už nie je normálne:D


69.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:30 avatar


71.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 23:43 avatar
Dobrý článok, kde je ukázané, že IQ nie je rozum. Vysoké IQ môže dosiahnuť aj deviant.

Rick Rosner, Američan, ktorému namerali mimoriadne vysoké IQ, sa živil aj ako striptér. To dosiahol veľa so svojím IQ.  

Pre mňa sú cennejší normálni ľudia, ktorí spravia čosi užitočné pre svet. Tí s vysokým IQ sú zvyčajne bezcenní.
Súhlasí fajer, Oleandra, Wolfe


73.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 23:48

Príspevok bol vymazaný administrátorom.76.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 23:49 avatar
Čo je geniálne na striptérovi?


80.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:51 avatar
Génius môže robiť striptéra, aj upratovača. V noci robí vedu.


82.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 23:52 avatar
A ten striptér čo svetoborné vo vede spravil?


84.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:54 avatar
Vymyslel dokmonaú stoličku na ktorej sa pri striptizovaní udrží treťou nohou :D


85.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:54 avatar
./.dokonalú


86.
označiť príspevok

zoozoo muž
   16. 8. 2015, 23:55 avatar
rovnako ako borat.
ale bavi bezprizorne masy.


92.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:58 avatar
Musí sa aj uvoľniť, ak mu to pomáha.


103.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 8. 2015, 00:31

Príspevok bol vymazaný administrátorom.96.
označiť príspevok

ranexil muž
   16. 8. 2015, 23:59 avatar
Pisu, ze od 140 zacina genialita.
Ide iba o schopnost riesit problemy a otazky. Ked neikoho nepostavis pred tazku vyzvu, tak sa ti vykasle nato, aby si vyzvy sam staval, musel by mat dojem, ze nieocmu super to posluzi. Radsej bude stripter, ekd nadobudne dojem, ze debilom nie je vhodne nic dat.


77.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:50 avatar
Bezcenní? Skôr majú problém sa zaradiť medzi bežných ľudí, nerozumejú mu. A štatistika tu hore v 57 dokazuje, že vysoké IQ čo vlastnia géniovia aj dokázali svetu niečo veľké odovzdať. IQ 150,140 je nad a tiež sú užitoční dosť,.Ja som spokojná so svojim 135


81.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 23:52 avatar
Hej, bezcenní, keď nič nevymyslia, myslím na vynálezy, zlepšovacie návrhy, patenty, jednoducho čokoľvek, čo zlepší život.
Súhlasí Scarlet666


88.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:55 avatar
To nie je podmienka že genius musí aj niečo vymyslieť. Môže učiť.


105.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 8. 2015, 00:56

Príspevok bol vymazaný administrátorom.112.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 16:18 avatar
uz tu poniektorým "bruni" z toho IQ )), a pritom sa tu chovaju akoby surne potrebovali navstivit psychiatra. Vsak same hadky, intrigy, spinenia , náhle zmeny názorov.,.to asi ten vysoký intelekt :DD
inác, ozaj, len tu nespadnut...radsej " z dialky" .)


113.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 8. 2015, 16:21 avatar
To je len tym, ze ty mas to IQ hodne nizke a tak nerozumies konaniu ludi s IQ vyssim. To ta iste mrziet nebude, pretoze blahoslaveni su chudobni duchom.


114.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 16:23 avatar
..asi by si bol prekvapený
ja forom nezijem.


115.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 8. 2015, 16:24 avatar
Asi nie. Vidim, co kto riesi a co je lepsi ukazovatel toho kto sme, ako to, co nas zaujima.


116.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 16:29 avatar
nie. niekedy tu boli dobre debaty, plnohodntne,..a ja sa pýtam kde su?!


117.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 8. 2015, 16:36 avatar
Zozralo ich ego.
Problem je v tom, ze tento svet ludom berie sebavedomie. Je to celkom jednoduchy psychologicky proces, ktory ale nebudem teraz rozpisovat.
A potom sa stane, ze ludi uz nezaujima tema, ale len oni sami a zaujem nich samotnych. Nehladaju potravu pre svoj rozum, ale pre svoje ego.

Vyhranili sa nazory, ludia nechcu ustupovat pod tlakom argumentov, pretoze sa obavaju, ze ak padne ich nazor, tak utrpi zase len ich ego..
Nehladaj ale zavadu v tomto fore.. Na inych to vypada podobne. To je vec stavu celej spolocnosti.. Pozri sa na ulicu, v obchode.. a uvidis vsade to iste.
Súhlasí huranato, velasquez


118.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 16:46 avatar
tak uz si hadam pochopil kam mierim mojou 112.
neriesia sa temy, názory..al. len ojedinele, pretoze su tu diskuteri, ktori, potrebuju forum pre podrypy..ponizovat, osocovat..nie aby tema spájala, obohacovala, menila smer pohladu.. ale rozdielny názor je dovod pre hadku..hlupost.
a z toho mi je uz zle.
A asi to ozaj funguje na baze, co nemozem v realite, nahrádzam si vo virtualite ..lebo velké ega..a zda sa, iba prázdne..


120.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 8. 2015, 16:50 avatar
Vsetci sme toho pricinou a sucastou. Je to len odraz reality, v ktorej zijeme.
V takej amerike, co je pokrocily stav spolocnosti v ktorej zijeme a do ktoreho nevyhnutne tiez mierime, ked sa dvaja nezhodnu na nazore, tak sa vytahuju aj zbrane.. Takze tak.. Takuto "kulturu" sme si zvolili. Kulturu egoizmu, tak sa necudujme nasledkom.


121.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 17:05 avatar
keby boli na svete vsetci egoisti, tak sa rozhodne navzájom pozabijaju, ale je tu nepomer, tých, ktorí sa medzi nich nikdy nezaradia, tých, ktori nie su az takí dolezití v svojich ociach.. a ktorí maju radi ludi, nie predovsetkým seba. Egoisti casto nevedia komunikovat, jednat s ludmi..aj ako nadriadení su neuznávaní, pretoze nedokazu presvedcit postojmi, názormi, argumentami, jedine silou..silou vyhrázok, zastrasovania. Ked sa musi vacsina prisposobovat jednemu..a napokon to aj tak nikam nevedie, lebo ani on sam nie je po case s výsledkom spokojný..Bezohladnost plodi bezohladnost..
Preto je svet v pecku, lebo kazdý by velil..ale o chvilu nebude komu...?! lebo, takmer vsetci za tým idu...
..dobre uz bolo..


122.
označiť príspevok

RighteousFred
   17. 8. 2015, 17:07 avatar
My zijeme v ciro egoistickom svete. Zbadas, ze ego ustupilo, ked budes zit opat vo svete, kde jestvuje spolocne vlastnictvo.
Ukazujeme na druhych prstom, pritom sami sme zastancami zleho.


123.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 17:14 avatar
clovek ma moznost svojej nápravy..kedykolvek, ak chce. A svet sa skladá z jednotlivcov..
Staci, ze ten jeden sa nad sebou zamyslí a koná...a posuva to vpred..kiezby sme sa dockali aj tej pozitívnej lavíny...

niekedy je dolezite, cez iných vidiet seba..ako ked pozeras na svet z vtácej perspektívy..nechciet konat tak ako kona iný..aj toto moze byt pre nas stimul..vidim, a odvraciam sa...
skutocne aj "zlo" ma svoje miesto.


125.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 8. 2015, 18:42 avatar
Je to tak. Väčšina ľudí politické debaty nerieši, a tých zvyšných sa podarilo "rozdrbať". Prišli iní, trénovaní na slovnú deštrukciu. Úspech zaručený. Diskutéra, ktorý by presadzoval pravdu, som dlho nevidel. Všimni si, ako si zvykol každý okamžite negovať tvoj názor, tj. nesúhlasiť. Ako z povinnosti. Tieto debaty tu nemajú vôbec nič spoločné s rozumom. Oleandra inak bola celkom inteligentná, len neviem, čo ste tu s tou trinity vyvádzali. Hlupáci to tu pretlačili - pretlačili inteligentných, ale hlavne počtom, nie kvalitou. Preto som chcel fórum, kde by sa aj inteligentní mohli voľne vyjadrovať a rozvíjať svoje myšlienky bez toho, že by si menejcenní na tom fóre mysleli, že sú s nimi rovní a môžu im do toho kafrať. Ale to je pasé, lebo inteligentov tu zrátam na jednej ruke. Na každého z nich pripadne 10 zlých. Trochu silná káva by bola udržať to fórum na úrovni, aby malo zmysel.

> "Pozri sa na ulicu, v obchode.. a uvidis vsade to iste."

Po uliciach chodia samí "psychicky nabúchaní" ľudia. Človek by sa bál ich niečo opýtať, či naňho náhodou nevybafnú. Nemám ich rád, ich hrubé ego z nich srší. Ulica je na tom rovnako ako toto fórum: zvieratá dostali zelenú miesto ľudí. Ľudia sú v početnej menšine. Zvieratá su vyhranené, tvrdohlavé, neústupné, a takto sa aj vo svete presadzujú. Samopal, či široké ramená, je to jedno. Na rozume nezáleží; záleží len na tom, či presadíš to svoje. To je ich metodika. Zvedú a pretlačia túto spoločnosť do sračiek. My sa môžme len pozerať, ako to tu upadá.

> "ludia nechcu ustupovat pod tlakom argumentov"

Ľudia nevedia nič o argumentácii, nevedia argumentovať, nikto ich to nenaučil. Pre nich sú slová len na to, aby sa nimi vzájomne pretláčali. O pravdu tam nikomu nejde. Je to trápne, takto kruto bojovať ... za lož . Za _svoju_ lož, ako som kedysi zvykol napísať. Každý má svoju lož a tieto lži sa vzájomne bijú o to, ktorá z nich bude na vrchole hodnotového rebríčka ). Ľudia si proste nezvolili pravdu. Je to ich vec. S ľuďmi voliacimi zlo nechcem zdieľať spoločné územie. Asi sa rozídeme, navždy.

Ani moje reči už nikoho nezaujímajú. Rozmýšľam, ako písať sám, pretože v diskusii sa to už nedá - babrákov je príliš veľa. Nie som monológista, preto sám nič nenapíšem. Potrebujem feedback. Aj publikum, aby som vedel, pre koho mám písať. Nemám ani jedno, ani druhé. Svojho času som tie sračky fakt nedal a musel som si zapnúť ignore list, inak by mi jeblo. Serie ma dosť aj to, že ovce sa do ničoho nezapájajú - asi čakajú, ako dopadne bitka medzi veľkými. Ony sa potom prispôsobia, im na systéme nezáleží. Bez urážky.

Svetovláda dourážala ľudí, to nikto ani nevie. Nikto o ničom nehovorí, čo sa skutočne deje. Proste babrák všade. Ale to bude asi tým, že ja som kráľ, a že prezentovať sa verejne mi nerobí problém, pretože mám vytríbený štýl a formu (a bolo by to ešte lepšie, keby som nemusel stále mlátiť do hrachorlandu - to by som si žil!). Asi mi nerozumieš, ale to neva. Diskusia, ktorej by sa mohla chytiť aj tvoja duša, je vyslovene neprípustná. Všetko musí byť bezduché - z povinnosti. Pretože to rachorland tak prikázal. Duša je zakázaná.

Namiesto duše všade počuť škreky. Akési dokurvené, pokrútené emócie, ktoré s genuinným vyjadrením pravdy o duši človeka nemajú už nič spoločného. To je dvojrohé zviera v apokalypse. Ale to nebudem rozvádzať, lebo sa už nechytáte. Ak obrana pred týmito dementmi zlyhá, tak ovce si to vyžerú. Zatiaľ ovce nič netušia, pretože sú chránené. Ale to sa môže zmeniť, a určite sa to do budúcnosti aj zmení. Typický prípad skutočne dokurvenej ovce je napr. salbea. To je ovca, ktorá to od rachorlandu dostala priamo do gebule. Videli ste všetci, akú labutiu pieseň nám tu predviedla. To čaká aj vás - myslím bežné ovce teraz.

Už ma nebaví písať, lebo s vami neni o čom. Ste len zádrapčivý a drháte sa pri prvej vete, a už to nejde posunúť na druhú vetu. Prípadne, keď vás predrhnem, tak sa zaseknete až pri tretej vete, nie pri druhej. Je to klasika. Keby sa vaše vety zhmotnili do reality, žili by ste ako opice (doslova, nie prenesene). Úroveň vašich inak posratých životov je určovaná tým, že sú tu aj takí, ktorí sa nedrhajú. Preto si vo svojej naivnej stupidite myslíte, že to nič neznamená, že je to "taky gou". Ale nie, to nie je "gou", to je váš úplný koniec, ak sa váš štýl zhmotní.


126.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 8. 2015, 19:10

Príspevok bol vymazaný administrátorom.127.
označiť príspevok

milicano
   17. 8. 2015, 19:18 avatar
"...povedz da sa tu žiť, ked sa okolo teba motaju samí idioti..."....najvyšší čas pre teba vystúpiť z toho spolku veriacich


128.
označiť príspevok

veriaci-4
   17. 8. 2015, 19:27

Príspevok bol vymazaný administrátorom.129.
označiť príspevok

Karola žena
   17. 8. 2015, 19:36 avatar
124..viac ich nakukuje..čakám kedy sa df pavúk znovu zavesí.. :D:D


131.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 22:13 avatar
125.
..inak bola?! heh.
stále pises o ovciach, lez ovce su z daneho pohladu neskodne, boj sa baranov, ktorí nemaju skutocný rozum, len silu a hrubost..toto je zlo, ak hlupost si podmani svet.
Doba egoistov, psychicky narusených ludii, ktorí strácaju prirodz. zábrany a idu smerom, ktorému sa ostatní vyhýbaju..aj cez mrtvoly, len nech dosiahnu ciel...a clovek, bud sa prisposobis, alebo ho pohltia. Doba, kedy clovek s dusou - sa vo svete stráca, a s ním aj pevna poda pod nohami.
Súhlasí huranato


132.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 8. 2015, 22:16 avatar
Hej, tak nejak. Ja hodnotím ľudí podľa toho, ako sa prejavujú na diskusnom fóre. Čiže sú tu skoro samí odviazaní burani, ktorí tu chcú všetko rozbiť, ako zvery . Ja ich volám ovce, lebo proti mne sú stále malí. Pre mňa je baran ovcou. Alebo ja z neho ovcu spravím, ak sa necíti.


133.
označiť príspevok

Oleandra žena
   17. 8. 2015, 22:30 avatar
noo, mimo ine..nakukla som aj do tvojich tem s ignore listom a skrz ne sa domnievam, ze nie si negativny suchár, ak som ta vnímala, resp. v takom rozsahu .)ale celkom vtipálek..je jedno kde som.., ale pobavilo ma to lebo si bol dost "nad vecou" a to je tu na fore velmi malo videné...


137.
označiť príspevok

huranato muž
   18. 8. 2015, 09:05 avatar
Ono zasa byť nad vecou automaticky neznamená byť dobrý človek. Mňa sťahuje dolu obrovská váha. Túto veľkú záťaž by som však zvládal, ale zvládam ju len za seba, nie za druhých. Čiže keď niekto iný nezvláda seba, tak stiahne aj mňa. Preto mám silnú tendenciu dávať dole tých, ktorí dávajú dole mňa: myslia si, že sme si rovní. Nie, nie sme. Ja som vždy viac .


124.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 8. 2015, 18:15 avatar
116. Odišli spolu s kvalitnými ľuďmi.


130.
označiť príspevok

Karola žena
   17. 8. 2015, 19:58 avatar
psychopati df ich vytlačili


75.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 23:49

Príspevok bol vymazaný administrátorom.79.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 8. 2015, 23:50 avatar
To ešte bolo vtedy, keď sa to nedalo vyrátať, že ?
Súhlasí ranexil


87.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   16. 8. 2015, 23:55

Príspevok bol vymazaný administrátorom.89.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:56 avatar
Tak predbehol Leonarda?
Súhlasí Scarlet666


91.
označiť príspevok

zoozoo muž
   16. 8. 2015, 23:58 avatar
Cohena?


93.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:58 avatar
Vinciho


99.
označiť príspevok

zoozoo muž
   17. 8. 2015, 00:02 avatar


95.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:59 avatar
Pozri tabuľku v 57


90.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:57 avatar
To má môj obdiv a nepochopenie ako takí existujú v bežnom živote.


94.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   16. 8. 2015, 23:59 avatar
Potom ja mám 400, lebo ovládam päť jazykov a ten svoj najlepšie.   


97.
označiť príspevok

YouLove
   17. 8. 2015, 00:00 avatar
To by ti praskol jazyk :D


98.
označiť príspevok

Mil@níčko muž
   17. 8. 2015, 00:00 avatar
Nepraskol, lebo vždy lížem...................aj zmrzku.  


101.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 8. 2015, 00:07

Príspevok bol vymazaný administrátorom.102.
označiť príspevok

Scarlet666 žena
   17. 8. 2015, 00:11

Príspevok bol vymazaný administrátorom.100.
označiť príspevok

ranexil muž
   17. 8. 2015, 00:04 avatar
sidis mal 200 podla tej tabulky, co som dal do linku.
IQ testy sa celu dobu menili.
Uz len tu zanmu einsteinovu hadanku, niekde bude na nete, vyriesi naozaj malokto. A ta je relat. jednoducha, ale kto ju spravi ma narok na menzu, hned s fleku.
Organizacia stratenych existencii:D
Súhlasí Scarlet666


48.
označiť príspevok

velasquez
   16. 8. 2015, 16:13 avatar
Vsetci ludia veria v Boha a posmrtny zivot.


49.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 16:15 avatar
Verit mozete :-)


50.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 16:16 avatar
Čiže tých ostatných považuješ za neľudí? Som podľa teba nečlovek. Máš zaujímavú definíciu pre ľudí.   


51.
označiť príspevok

velasquez
   16. 8. 2015, 16:38 avatar
Vsetkych 7,x miliard ludi na planete veri v Boha a posmrtny zivot vratane teba a poodobnych ludi co uz bez klamstvies a provokacii nevedia zaujat


52.
označiť príspevok

EnaXnaY muž
   16. 8. 2015, 16:39 avatar
A vsetkych 7 miliard skonci v zemi :-)


53.
označiť príspevok

Lemmy muž
   16. 8. 2015, 16:41 avatar
A tunajší diskutujúci sa opäť budú falošne čudovať, že niekoho nazvem idiotom.

velasquez, si idiot. Lieč sa!


54.
označiť príspevok

velasquez
   16. 8. 2015, 17:48 avatar
Ty si mozes klamat, ze neveris v Boha a nazyvat idiotmi koho chces


55.
označiť príspevok

velasquez
   16. 8. 2015, 17:56 avatar
Kedze som egoista som uz vyse roka sklamany, ze ta nezabanovali


111.
označiť príspevok

huranato muž
   17. 8. 2015, 16:07 avatar
51. Len mi ešte povedz, prečo si o tom taký presvedčený . (ja viem, že všetci veria, viem aj prečo veria a viem aj prečo to popierajú). Ale skús ty prvý...


59.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 22:50 avatar
Ťažko sa vyjadriť či sú menej inteligentní. Veriaci inteligenti sú a nikto o tom nevie. Mlčia o svojej viere.O menej inteligetných sa vie, lebo stále kvákajú do kola to isté :D


61.
označiť príspevok

zoozoo muž
   16. 8. 2015, 22:53 avatar
taky jiri grygar je veriaci a nijako to nespaja so svojim povolanim.
alebo si myslis, ze je ovolany?


65.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 8. 2015, 23:19 avatar
Zoo....61...súhlasím. Práve mnohí vedci pri svojej práci prišli na to,že za všetkým stojí inteligentná príčina,konštruktér.
V mnohých bádaniach totiž jasne detegovali túto "prvotnú,inteligentnú príčinu",a bolo jasne vidieť v sledovaných objektoch danú múdrosť,zámer,účel. A tak mnohí vedci,ak chceli byť voči sebe a okoliu úprimní,tak akceptovali túto "Prvotnú príčinu",...Boha. Tí druhí ,sa stali tými,čo nadalej klanú sami seba a sú poplatní všeobecným trendom evolučnej,ateistickej psycho-manipulácie.


68.
označiť príspevok

zoozoo muž
   16. 8. 2015, 23:26 avatar
mna neukecas Bohom clovece.
nenosim "svojho boha" sem na forum.
je to kazdeho osobna vec, vasa propagacia sa mi bridi.
keby si sa mohol vyhnut citaciam, bola by komunikacia mozna.


74.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 8. 2015, 23:49 avatar
Zoo....68.....chceš byť strojárom a povieš učiteľovi a každému v tvojom okolí....:"Prosím,ale vyhnite sa všetkým strojníckym prvkom,postupom,radám,normám,tabuľkám,...atd"! To môžeš tvrdiť,ale nikdy nebudeš dobrý strojár,....dobrý kresťan.


63.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 8. 2015, 23:04 avatar
Viera sa definuje niečim iným,ako len inteligenciou. Samozrejme,aj tá je potrebná,....ved aj preto nás Biblia nabáda používať -"silu rozumu".
Príklad,....ak človek natrafí v púšti ,v oáze na pekný,zariadený dom,....dospeje tento človek k tomu,že bude tvrdiť,......že tento dom sa tu postavil sám,.....alebo inak,že za to môžu nejaké náhodné sily a podobne/piesočná búrka/?!
Asi sotva,....za predpokladu,že je aspoň priemerne inteligentný, alebo že nie je mentálne retardovaný.
Ale čuduj sa svete,ak natrafíme v neobývanom ,prázdnom vesmíre ,na krásnu,obývanú planétu so všetkým čo treba k životu,tak tvrdíme opak. Čím to je? Písmo hovorí jednoduchú zásadu......,a tu netreba mať veľký intelekt,aby sme ju pochopili:
‚Každý dom postavil niekto, ale ten, kto postavil všetko, je Boh.“ (Hebrejom 3:4)
Samozrejme, bez ohľadu na logickosť tejto argumentácie nie každý človek dôjde k takémuto presvedčeniu. — 2. Tesaloničanom 3:2.
Súhlasí milky945


66.
označiť príspevok

veriaci-3
   16. 8. 2015, 23:24

Príspevok bol vymazaný administrátorom.72.
označiť príspevok

Shagara muž
   16. 8. 2015, 23:44 avatar
Veriaci....66....ten kto nepoužíva "silu rozumu",nemôže mať ani pravú vieru,.....ale slepú,fanatickú. Ty veríš len v "božiu silu" a rozum máš v "prívesnom vozíku",,v gatiach.
A nemusíš nás presviedčať,......my vieme že danú "silu rozumu" nepoužívaš! Ved aj tak vypadajú tvoje príspevky.


78.
označiť príspevok

milky945 muž
   16. 8. 2015, 23:50 avatar
Ale shagara, čo tak ostro ideš na veriaceho-3? Inak už som pochopil, ako perfektne mu sedí jeho nickname. Len ten tvoj nickname je mi záhadou. No nič, idem kuknúť tvoju odpoveď na moju otázku.


83.
označiť príspevok

YouLove
   16. 8. 2015, 23:53 avatar
Shagara je židovskej viery? Meno by sedelo. Neurážať sa, iba sa pýtam.


119.
označiť príspevok

Shagara muž
   17. 8. 2015, 16:47 avatar
83....Nie! Dané meno,nick nemá nič spoločné s náboženstvom a ani ničím iným.


141.
označiť príspevok

veriaci-4
   18. 8. 2015, 18:14

Príspevok bol vymazaný administrátorom.142.
označiť príspevok

Wolfe muž
   19. 8. 2015, 12:41 avatar
Ak by sa neposudzovalo, tak by dnes neexistovala ani vasa charizmaticka spolocnost, ale bola by len jedna jedina cirkev a to katolicka..


140.
označiť príspevok

elemír muž
   18. 8. 2015, 18:07 avatar
Neveriaci netušia, čo to vôbec viera je a už tým podstatne zrážajú svoju inteligenciu, že píšuo niečom, o čom nemajú šajnu.
5 sekúnd po smrti, a nezostane im nič iné iba si povedať: No do pi ..i, a predsa a čo teraz ! No potom už len do pi.... .
Aj klinickú smrť uverí len ten a môže o nej písať len ten, čo ju prežil.
A každý by mal písať len o tom, čo prežil, ak samozrejme sa to dá, lebo napríklad, nikto z nás neprežil evolúciu.
A preto ja si myslím, že evolúcia bola, ale iba od stvorenia prvého človeka na šiesty deň stvorenstva tohoto svta a až po 6 ooo rokov pred nami a pretože 6 000 rokov od svorenstvaAdama a Evy je v porovnaní s milionami a miliardami rokov vývoja prd v háji zelenom, prebieha evolúcia stále.
lebo takto:
Stvorenie človeka je v biblii napísané dvakrát, ten druhýkrát to vbieme takmer presne, kedy bol prvý krát ako stvorenie človeka na šiestydeň stvorenia sveta, to je podstatne nepresnejšie a o to aj nedôležitejšie.
Dô§ležité je totiž to, čo vie len boh a my nevieme. Boh dal do kolobehu života obrovské množstvo zákonov, podľa ktorých funguje tento vesmír a či tam bol aj zákon evolúcie, to vie zatiaľ naisto asi iba on.
L"ebo takto:
Pre naše spasenie vôbec nie je dôležité, či evolúcia bola, alebo nebola, pre nás je dôležité napríklad to, či som tu sesedu nakoniec pretiahol, alebo nie.
Pre nás sú dôležité hriechy a ich odpustenie.
Pre nás je dôležité evanjelium a nie veda, ktorá iba postupne odhaľuje božie zákony, a dokonca ani nezmysly, ktoré boli dané dogmami a kadejakými učeniami, napríklad zem ako stred vesmíru. My nebudeme súdení z toho, či sme uverili, čo si niektorí cirkevní predstavitelia vymysleli, my budeme súdení podľa evanjelia ježišom, ktor=é nám tum on zanechal pre našu záchranu a všetko ostatné je odvádzanie problému od podstaty veci spasenia.
A teda to, či bola evolúcia, alebo nebola, to nemá nič spoločné s evanjeliom a teda ani s naším spasením.
To je satanov zámer, aby sme boli presvedčení, že budeme súdení z toho, čo sme uverili a nie z hriechu a evanjelia.
Ja osobne si myslím, že ak niektorý cirkevný predstavuiteľ, alebo viacerí, prinútili uveruiť ľudí, čo nie je v evabjeliu, budú niesť následky za každého, kto to takto uveril aj s tým, kto to uveril, lebo nepoužil vlatný rozum tak, ako to je v evanjeliu.


143.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 8. 2015, 13:01 avatar
119,140,141 V podstate máte pravdu všetci tí ktorí veríte v akékoľvek náboženské učenie. Je báječné v tom, že úžitok z neho budete mať až po smrti a zatiaľ sa nikto zo zomrelých nesťažoval, že by jeho náboženstvo nebolo pravé a nedostali sa do toho svojho správneho neba a neboli spasení . V tomto sú náboženstvá jedničky. Kde sa na nich hrabú ateisti.


144.
označiť príspevok

sta2rky muž
   19. 8. 2015, 13:03 avatar
"Ja osobne si myslím, že ak niektorý cirkevný predstavuiteľ, alebo viacerí, prinútili uveruiť ľudí, čo nie je v evabjeliu, budú niesť následky za každého, kto to takto uveril aj s tým, kto to uveril, lebo nepoužil vlatný rozum tak, ako to je v evanjeliu."
Ale len po smrti.


146.
označiť príspevok

elemír muž
   19. 8. 2015, 22:41 avatar
Starký - ano len po smrti,ale to neznamená, že ak na smrť neveríš, že nepríde. Medveď prejde tunelom dvadsať razy, lebo neverí, že tam chodia vlaky. Ale pôjde dvadsiaty prvý raz a rýchlik z neho narobí mišuge.
A ešte máš niečo naopak, Jasom nie veriací, že by som veril iba na to, čo bude po smrti, ja som tu už tristo razy napísal, že som veriací preto, lebo deň keď sa modlím, je iný a lepší, prečo by som to nevyužil, ak cítim, že investícia do modlitby sa mnoho krát vráti. A to či to bude po smrti to verím možno aj tak ako ty, lebo pre mňa je podstatné to, čo je tu a teraz a jestli to, čo je tu a teraz funguje podľa evanjelia a tak potom to čo bude tam a potom, bude tak isto podľa evanjelia, teda podľa ježišovho prísľubu. Samozrejme, že tu je ešte stále šanca, že tú susedu asi pretiahnem a potom budem na tom zase ako ty. Potom si podáme ruky.


147.
označiť príspevok

Wolfe muž
   23. 8. 2015, 05:51 avatar
On na smrt veri, on neveri na zivot po smrti..
váš príspevok

Pridávať príspevky môžu iba zaregistrovaní účastníci fóra.

Som zaregistrovaný

nick: heslo:
zostať trvalo prihlásený    
Nie som zaregistrovaný

Vaša prezývka:  

Po zaregistrovaní budete automaticky presmerovaní do tejto témy.

najnovšie príspevky na celom fóre

dnes, 02:59,  je usmevne ako do všetkeho montuješ RKC......*03*03*03
dnes, 02:57,  Zjv 3:7-11 "filadelfskej cirkvi napíš: Toto hovorí Svätý, Pravdivý, ktorý má...
včera, 23:50,  Knieža Matúš rozpráva Slobodný vysielač - moderuje Ing. Peter Zajac-Vanka, predseda Klubu...
včera, 22:47,  (112,113) Era, nebodaj si nemyslíš, že naše slovenské názvoslovie je bezobsažné...?! A...
včera, 22:30,  Ak poznáš ako sa sadi stromček nejde o nič nadzmyslove
včera, 22:19,  To si píš že mám zábrany.
včera, 22:18,  to si hovor pred zrkadlom.... Osvietený tu dava perfekt clanky, ktore si možeš overiť...a su...
včera, 22:17,  To je vec názvoslovia.
včera, 22:14,  Nič nadzmyslove neexistuje.....iba ak nepoznané tak ako treba
včera, 22:11,  ezoterika, možno okultizmus....nejake duchovne svinstvo
včera, 22:04,  (103) Era, ja sa neuspokojím s ponúkaným výberom, ja chcem poznať Tvoj osobný. Hádam...
včera, 21:57,  Cesta do otroctva. Zadĺžme sa! Relácia predsedu Klubu národohospodárov Slovenska Ing. Petra...
včera, 21:24,  náš alternatívny súdruh havran mortalita na covid 19 je dodnes za pár mesiacov 600 000...
včera, 21:19,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?
včera, 21:18,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ?*15*15*15*15*15*15*15
včera, 21:17,  Spamuješ ho preto aby si dostal bann . Ten si dostal asi 100 krat za spamovanie ale je ti to...
včera, 21:16,  Premiéra premiéra autor: Ľubo Nemeš Neviem, či už ubehlo zdvorilostných 100...
včera, 21:11,  Prečo spammmuješ toto fantastické fórum ? *15*15*15*15*15*15
včera, 21:11,  Osvietený- nebuď poslom ohromujúcich správ - aká je úmtrtnosť na COVID19? Vieš to...
včera, 21:11,  Mal toho veľa
neprehliadnite
df.sk na Facebooku
vyhľadávanie
 
Neplač ty dievča pre neho, nájdi si chlapca iného.
Prevádzkuje df.sk | TOPlist
(322 459 bytes in 0,270 seconds)